Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165451) Kaci84 válasza st6969 (#165449) üzenetére


Kaci84
őstag

Kicsit bővebben is írhattál volna...
Újként 380. Mennyit kellene essen 1 év alatt?

(#165452) st6969 válasza Kaci84 (#165451) üzenetére


st6969
őstag

Nem akartam bővebben, mert sajnos segíteni nem tudok (ha azt mondod, hogy akkor meg minek szóltam hozzá --> teljesen igazad van :R ). De megakadt a szemem azon, hogy valaki képes kiadni 300ezer Ft-ot egy olyan telefonért, amin Jóska egy évig minden reggel a wc-n ülve olvasta VV Icáról a híreket, és még talán törlés után is pörgetett még kettőt a face-en ;]
Nincs ezzel gond, nyilván különbözőek vagyunk, nálunk a 300ezer Ft egy 4 tagú család komplett telefonkészülék beruházását fedezi.
Valahogy számomra az arány sem stimmel: ha újonnan 380, akkor eszembe sem jutna 1 évesen 300-at adni érte, de még 200-at sem. Másképpen: ha van 300ezred egy használt készülékre, akkor ne sajnáld a 380-at az újra.
Mindenesetre legyen szerencséd :K

(#165453) borix válasza st6969 (#165452) üzenetére


borix
őstag

Sokan vesznek használt telót,órát, kocsit, ruhát stb...
Elképzelem a kereskedő arcát mikor rákérdezel, hogy vajon a család rendesen kitörölte e mielőtt a kocsiba beülve mászkáltak. A kormány szennyezettségről meg ne is beszéljün, képzeld el mikor kijön a wc-ből és nem mos kezet majd úgy vezet! ;]

(#165454) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, az összefoglaló alapján kitöltöttem a következőt:
- Árkategória. Maximum 40-55 ezer Ft.
- Használt vagy új? Használt telefon érdekel jó állapotban.
- Hol vennéd meg? Használtan hardveraprón.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel. A telefonom szervízben van, egy cserekészüléket keresek, amiben azért van annyi erő, hogy mindennapi böngészési feladatokra megfelel, nem tetű lassú. Sajnos egyre több a családban, ismerősi körben a meghibásodott készülék, ezért lenne jó valami BestBuy telefon, ami hosszú ideig kiszolgálna mindenkit arra a néhány hétre, amíg a szervíz összefoltozza a fő telefonokat.
- Mire használnád? (Böngészés, Social Media, Youtube, Kapcsolat tartás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Andorid és IOS is megfelelne. Ha andorid, akkor viszont DUAL SIM-es érdekelne és mindkét esetben független.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körüli, feletti.
Köszönöm szépen a segítséget.

(#165455) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Korábban volt itt egy hasonló kérdésem, de árban lejjebb kell adnom. Redmi Note 6 Pro-t váltok le.
Alább írtam a szempontokat.
Amit +-ban hozzátennék:

4000 mAh feletti akksi.
Amoled vagy Oled kijelző (60Hz is jó, csak ne IPS legyen...)
Gyártó mindegy, ameddig van hivatalos magyar szerviz a gyors javításhoz.

- Árkategória. 100.000 körül. Ha nagy ugrást jelentene teljeseítménybe akkor 120.000 a plafon.
- Használt vagy új? Csakis új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú távra tervezek. Emiatt szeretnék idén kiadott telefont (jó lenne egy legalább 3 éves support biztosnági frissítésekben.)
- Mire használnád? Magas priot élvez a kamera. Az árkategóriában a lehető legjobbat keresném, ami esetleg tud elfogadható éjszakai képet lőni. Ha jól láttam optikai stabilizátor ebben az árkategóriábna nincs, se telefotó. :(

Telefonálás, SMS, zenehallgatás, internet, messenger... Néha 1-1 nagyon kis igényű játék.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Teljesen mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Azt mondanám, minél kissebb annál jobb. De ma arra mennek, hogy minél nagyobb... Így mindegy.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

Elérhetőség az adatlapomon.

(#165456) t..janos


t..janos
csendes tag

Sziasztok!

Magamnak keresnék mobiltelefont aminél a legfőbb a fotós képesség, főként gyerekemről, ezért a dedikált zoom objektív is érdekes számomra. Jó lenne, ha víz ellen védett lenne.
Árkategória. 200 ezerig (ha van elengedhetetlen többért akkor megfontolás tárgya lehet)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? számlás vásárlás
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra, kb 3-4 évente cserélek, de ha élni fog akkor családon belül marad
- Mire használnád? gyerekélmény megörökítés mellett kb sima mobil és tartalomfogyasztásra
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5,2'' felett

Amennyiben el kell engedni az ip68at úgy el lehet, s20 fe-t néztem, de jelenlegi telefonom sem kap régóta frissítést.
Melyik telefonoknál lenne dedikált zoom objektív?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#165457) akos727 válasza #04441088 (#165454) üzenetére


akos727
senior tag

Huawei P20 Pro egy nagyon jó vétel ebben az arkategoriaban. 6.1 inch full hd+, két hangszóró (nekem jobban tetszik a hangja, mint az iPhone 11 pronak). Nem fagy le a rendszer, nem akadozik, idejének legjobb kamerája van benne, ami ma is bőven megállja a helyét. Dual sim, villámgyors ujjlenyomat olvasó, stb...

(#165458) yuing válasza Buncaman (#165455) üzenetére


yuing
őstag

A Samsung A52s lenne az optimális megoldás.
A hardveresen gyengébb kiadása, a sima A52 120k-ba belefér, de az időállóság miatt érdemesebb lenne az s verziót vásárolni. Gyártói garival azt hiszem jelenleg a Telenortól hozható el a legolcsóbban. [link]

(#165459) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Anyukámnak kellene sürgősen új teló mert vízbe esett a mostani de régi xiaomi-ja. A Redmi 9C tűnik jó választásnak. Jobb ajánlat van kb. 50 ezer forintért? Tudna venni simán többért is de nem akar, esetleg a 60 ezres összegre még rá lehet beszélni...

Thanos was right.

(#165460) yuing válasza t..janos (#165456) üzenetére


yuing
őstag

Egyedül az 5G hiánya szívás a snapdragonos S20 FE kapcsán. De a következő lépcső meg nagyobb mértékű ráfizetést igényelne. OnePlus 8 Pro vagy S21.
Ha a telefotó szenzor elengedésre kerül, akkor szerintem a Xiaomi 11T lehet alternatívája. Hosszútávú supportot kapott, jók a kamerás képességei. Viszont digitális zoomra képes csak.

(#165461) yuing válasza Narxis (#165459) üzenetére


yuing
őstag

Redmi 9T inkább.

(#165462) Viktor0610 válasza Narxis (#165459) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

4/64-es Redmi 9T-t láttam 60 körül.

Samsung Galaxy A54

(#165463) Narxis


Narxis
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R

Thanos was right.

(#165464) ddsteel válasza Viktor0610 (#165462) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Durva, hogy 9T-t 2 hete a lányomnak még 53-ért tudtam venni, magamnak 55-ért, de azt még azóta is hozzák... Most meg már 60. Autókkal ugyanez van. Szar forint, csiphiány stb...

(#165465) Norbi. válasza ddsteel (#165464) üzenetére


Norbi.
őstag

Egyreszt kifuto, ilyenkor mindig dragul, masreszt az egyik legnagyobb itthoni nagyker, aki a nem hivatalos eladoknak szallit ket hete nem igazan kap arut, igy a boltok se.

Minden telo dragult most, nem csak a 9T.

[ Szerkesztve ]

(#165466) blueye válasza Norbi. (#165465) üzenetére


blueye
veterán

"Egyreszt kifuto, ilyenkor mindig dragul" - en azt gondoltam h ez pont forditva van.

(#165467) Norbi. válasza blueye (#165466) üzenetére


Norbi.
őstag

Xiaominal nem. Bejon, hirtelen nagyon olcso lesz, aztan szep lassan visszaall az ara.
Nezd meg barmelyik tavalyi modell, pl. a Redmi 9, Mi10, Poco F2 ardiagrammjat Arukereson.

[ Szerkesztve ]

(#165468) Buncaman válasza yuing (#165458) üzenetére


Buncaman
tag

Köszönöm a gyors segítséget! :R
Meglátom hogy fér bele a bidzsébe.
Ha sikerül kitolni akkor az A52S lesz. :DDD

Elérhetőség az adatlapomon.

(#165469) ValGerald


ValGerald
csendes újonc

Sziasztok!!
Előző telefonom(iphone 7) elromlott és keresnék helyette mást.
- Árkategória.
50-60 ezer.
- Használt vagy új?
Nyitott vagyok mindenre.
- Hol vennéd meg?
HA is szóba jöhet, igazából nincs kikötésem.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hát viszonylag hosszabb időre. 2-3 év.
- Mire használnád?
Leginkább fotózás, és közösségi média.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Jó mindkettő.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Nincs kritérium, ami kijön az árból.

Igazából használt iphone 8asokat nézek, nem tudom, hogy van-e jobb alternatíva.
Válaszotokat előre is köszi! :R

(#165470) ddsteel válasza Norbi. (#165467) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Egyébként tényleg, az alin is sokkal olcsóbbak, mikor kijönnek, most ott is olyan 55 körül vannak az áruk és ugye ott a gariztatás is problémásabb.

[ Szerkesztve ]

(#165471) kutga válasza yuing (#165460) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 5G hiánya szerintem még évekig nem lesz szívás. :)

Let the Zone take me if I am.

(#165472) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Megismétlem, mert korábban nem jött javaslat :)

Sziasztok!
Árkategória: 200 körül
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Hazai beszerzés, gyártói garancia
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Jó lenne legalább 3 évet kihozni belőle, de lehet 4 is :)
- Mire használnád? Irodai tevékenységek - mail, sok telefonálás. Csevegő programok munka miatt. Fényképezés fontos. Játék nem.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Nem, de jobban preferálnám a tiszta rendszereket
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? nincs különösebb megkötés
- Egyéb Erős akkumulátor, vagyis ne kelljen gondolkodni este felé, hogy hol egy konnektor. Egy napot mindenképpen bírjon ki, de az azt másfél két év múlva is.
Talán legyen 5g-s, ha 3 év múlva még működne, hogy ne legyen esetleg ez is hátrány akkor :)
Dual sim

Köszönöm előre is a javaslatokat, ötleteket!

(#165473) t..janos válasza yuing (#165460) üzenetére


t..janos
csendes tag

Köszönöm a választ!
Megnézem a 11T-t, ha jól rémlik ott nincs ois. Eddig sem volt ilyenem, így nem tudom mekkora segítség, bár kézremegés helyett a gyerek bemozdulása a jellemzőbb képhiba. Egy percre sincs nyugvás. :D

(#165474) Sgr_A válasza zsoltzsolt (#165472) üzenetére


Sgr_A
addikt

Oneplus 8t

(#165475) kutga válasza t..janos (#165473) üzenetére


kutga
nagyúr

Gyerek mellé én nem vennék ois nélkül. Meg úgy egyáltalán sem.

Let the Zone take me if I am.

(#165476) zsoltzsolt válasza Sgr_A (#165474) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, ránézek.
És még feltételként, hogy ne legyen kínai, akkor mi maradna ? :)

(#165477) ghiottone válasza zsoltzsolt (#165476) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia!
OP 8T se tiszta rendszer már, Galaxy S20 FE megint nem, de ez a kettő jó ajánlat lehet. Motorolát nem ajánlanám. mivel ott csak 2 év támogatást kapnál az Edge 20-ra, Nokiába ár-értékbe nincs normális 100-200 között. Xiaomiba akkor Mi 11T kiesik. Realme GT 5G-nél nincs ilyen hosszú támogatás. Pixel 6 drágább. Pixel 5a nincs EU-ban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165478) kutga válasza zsoltzsolt (#165472) üzenetére


kutga
nagyúr

S20 FE, Snapdragon, vagy ha be tudod szerezni, akkor az 5g változat.

Let the Zone take me if I am.

(#165479) zsoltzsolt válasza ghiottone (#165477) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Pixel 6 mennyi lesz? Lehet a beszerzés csak kb 5-6 hónap lesz végül, addig meg eshet is ára :)
Amúgy ez a Motorola Edge 20 jó teló? A Z Play-t még mindig használom vagy 4-5 éve másod telefonnak, a modokkal. Projektorként vagy zenehallgatásra a JBL mod-dal. Esetenként fényképezni a Hasselbladd-del. :)
Nokia esetében ez az új tetszik XR20, de a nyitó ár az elég gázos, annyit nem ér.

#165478 kutga Néztem a S20FE, Sd-s változatot. Nem tűnik rossznak.

(#165480) kutga válasza zsoltzsolt (#165479) üzenetére


kutga
nagyúr

Korrekt telefon, ha az 5g nem izgat, elég jó vétel. Ha kell az 5g, érdemes megnézni az A52s-t is.

Let the Zone take me if I am.

(#165481) ghiottone válasza zsoltzsolt (#165479) üzenetére


ghiottone
nagyúr

649 euró, sajnos nem szokott esni az ára. Hozunk be hardverapróra, de már alzán is van 270-ért. 5-ös ára anno 1 év alatt csak akkor esett, amikor szülinapi akció volt.
Edge nem jó, felejtsd el, ez már nem olyan minőség, mint a Play volt. Akartam rendelni, de lehangolóak voltak a tesztek.
Az a Nokia sajna túl van árazva

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165482) ValGerald válasza ValGerald (#165469) üzenetére


ValGerald
csendes újonc

Erre esetleg, van valami best buy?

(#165483) zsoltzsolt válasza ghiottone (#165481) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Akkor Pixel ugrott. Asus zenfone 7 pro volt még talonban, de nehezen beszerezhető.
Az ártól eltekintve mennyire időtálló az XR20?

(#165484) ghiottone válasza zsoltzsolt (#165483) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az sd480 nem rossz, de nem ezen az árszinten. 3 évig támogatott szoftveresen.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165485) zsoltzsolt válasza ghiottone (#165484) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, a támogatása az jónak ígérkezik, meg ugyebár még dobálhatom is :)
Lehet várok fele pát hónapot, lesz BF is, Jézuska is, hátha lesz akcióban

(#165486) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni....
Továbbra is dilemmázok 2 telefon között de nem tudok döntésre.
Realme GT Master Edition vs Samsung Galaxy A52S 5G
Azt nem értem, hogy miért ilyen nagy a hype az A52S körül??

(#165487) ghiottone válasza Geo19870322 (#165486) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az ois + a terméktámogatás miatt én inkább a Samsung felé billenteném a mérleget.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165488) ElGatto válasza ElGatto (#165450) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,

Srácok erre valaki? #165450ElGatto

(#165489) ghiottone válasza ElGatto (#165488) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A felsorolásból a Poco x3 pro. Játékra az a legerősebb.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165490) kutga válasza Geo19870322 (#165486) üzenetére


kutga
nagyúr

Mert egy jó telefon.

Let the Zone take me if I am.

(#165491) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Lassan 4 éves készülékem lecserélném. Szimpatizáltam az Pixel 5a-val. De nincs. Gondoltam egye fene, legyen 5. eBay-en próbálkoztam, de Magyarországra senki nem küldi :/ A Pixel 6 nekem tetszik, a sok évnyi támogatás szintén nagyon baráti. 260-ért picit már túl van a határon, de ha 5 évig támogatják, akkor már barátibb. Na meg a beszerzés se egyszerű :(

- Árkategória: 200e, de ha nagyon-nagyon biztosított, hogy 3+ évig jó lesz, akkor 250e.
- Használt vagy új? Az új lenne az igazi, de igazából szinte mindig használt telefonom volt :)
- Hol vennéd meg? Nincs konkrét hely.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Nem szoktam 2 évente cserélni. De, ha ultraminimál többlettel lecserélhetem újabbra, én nyitott vagyok arra.
- Mire használnád? Lehet meglepő lesz, de fotózás :D Persze lehetne mondani, hogy mindegyik jó már, de az esti képekben elvéreznek sokan. Böngészés, zenehallgatás gondolom nem kritikus igények :D
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most egy S7 Edge van. Persze jó lenne, ha ekkora lenne és hasonló súlyban, de ez marad álom szerintem. A Pixel 6 a jelenleginél 1 centivel lenne magasabb. Az még határeset. A Pixel 5 lett volna igazi méretben.

+Pixel 6 ellen szól, hogy a VoLTE kapcsán van valami hír, hogy nem megy a Pixeleken.

Köszönöm előre is a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#165492) ghiottone válasza Louro (#165491) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sajnos Pixeleken a Volte nem megy, mint sok más országban, ahol nem forgalmazzák hivatalosan. Kolléga pár napja indított egy kérdést a support help oldalon, de nincsenek híú ábrándaink.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165493) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék telefont venni.

Most egy régi Xiaomi 4X-et használ.

Tudom hogy kb lehetetlen, de 70-80 ezer FT környékén, mit ajánlanátok? Előny lenne a sztereo hang, mert sokat YouTube-ot néz rajta. Viszonylag nagy akksi is jó lenne.

Ezeket néztem:

Xiaomi Redmi Note 10S
Xiaomi Redmi 10
Samsung Galaxy A21s
Realme 8i

Köszönöm a segítséget! :R

(#165494) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, visszatérnék egy kedvelt modellhez sokadjákra, ez a Samsung S20 FE. 4G-s hivatalos forgalmazású volt korábban, most elgondolkodtam az 5G-sben, viszont azt szürke importban tudnám csak megvásárolni (B-Telnél tervezem). Kicsit elbizonytalanodtam, mert talán a 4G-s nem avul még el, ahol lakom (Tata) nincs is 5G, de lehet, hogy jobban el lehet majd adni az 5G-s verziót később (akinek nem számít a garancia “fajtája”) :F
Kíváncsi lennék a véleményetekre! :R
(nálam sokáig nincs telefon, de családtagok néha öröklik)

(#165495) ghiottone válasza natë (#165494) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem B-tel megbízható, - ha onnan veszed - nekünk az elmúlt 2 évben nem volt még gondunk az onnan vett telefonokkal + nem egy mobilkell, ami pár hónap alatt felszívódik. De ismerve, hogy milyen gyakorisággal próbálsz új telefont, szerintem elég még most a 4g-s hivatalos forgalmazással. + az 5g lassan terjed. Későbbi eladásnál szerintem inkább a garancia lesz fontosabb, mint az 5g.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165496) natë válasza ghiottone (#165495) üzenetére


natë
nagyúr

:R

A Turbado is Ország Boltja volt :B

(#165497) ghiottone válasza natë (#165496) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jogos. :(((

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#165498) yuing válasza hkari (#165493) üzenetére


yuing
őstag

Redmi Note 10S vagy 85k-ért most éppen van készleten xiaomi.hu-n a Poco X3 Proból. Egy színvariációban...

(#165499) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Feleségem Redmi Note 7-esét szeretném lecserélni.
Mit javasolnátok 80k körül (kicsit lehet több), ha maradnánk Xiaomi vonalon?
3,5 jack csatlakozót és NFC-t szeretném, ha lenne rajta, illetve előnyben részesítenék valami csajos színt :DDD.

Köszönöm a segítséget :R.

Szerk.: most látom, hogy pár sorral feljebb írták a Note 10S-t. Talán az megfelelő lenne kékben, vagy fehérben.

[ Szerkesztve ]

(#165500) Louro válasza Louro (#165491) üzenetére


Louro
őstag

Jut eszembe, kimaradt, hogy a kijelző frissítése (60 vs 120Hz), az akksi annyira nem feltétel. Jack csatlakozó sem. Többnyire Budapesten fogom használni, de az 5G-re se vagyok ráizgulva. Bízok benne, hogy 4G lesz még pár évig :)

Mess with the best / Die like the rest

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.