Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165901) Gyarmati_ válasza yuing (#165900) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Milyen bloatware van a xiaomi telefonokon a gyári romban?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#165902) JackFeryll válasza Gordiann (#165897) üzenetére


JackFeryll
őstag

Amikor friss volt a hsz még újat mutatott, azóta gondolom elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#165903) yuing válasza Gyarmati_ (#165901) üzenetére


yuing
őstag

(#165904) Gyarmati_ válasza yuing (#165903) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Aha, szóval kb minden xiaomi és Google app.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#165905) dbj19 válasza yuing (#165851) üzenetére


dbj19
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#165906) Viktor0610 válasza Gyarmati_ (#165904) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kivéve azokat, amiket használsz. ;]

Samsung Galaxy A54

(#165907) yuing válasza Gyarmati_ (#165904) üzenetére


yuing
őstag

Ahogy Viktor is írja, azokat kell eltávolítani, amiket nem használsz. Alapvetően jót tesz a rendszersebességnek és az üzemidőnek. Ha már rajta is vannak, legalább le lehet szedni a felesleges vackokat. :)

(#165908) Gyarmati_ válasza yuing (#165907) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Hasznos tanács, köszönöm. :R
Így is elégedett vagyok a mi9-vel, de kipróbálom hogy milyen lesz.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#165909) Brandynew válasza Piftuka (#165898) üzenetére


Brandynew
őstag

Egyik gyártó sem kémkedik többet a másiknál. A kémkedés is kicsit félremagyarázott, pl. a Google vagy Apple kémkedése nem azt jelenti, hogy megfigyelnek zuhanyzás közben, hanem névtelen statisztikai célú adatokat gyűjtenek, és ezek alapján fejlesztik a szolgáltatásaikat vagy ajánlanak relevánsabb hirdetést, ha ezt nem kapcsolod ki.

Persze mindig vannak összeesküvéselméletek, tudom én.

[ Szerkesztve ]

(#165910) yuing


yuing
őstag

Alzánál beindult a BF, három korrekt mobilos ajánlatot láttam:

Realme Narzo 30 5G 59.990 Ft [link]
Realme GT Master 5G 114.990 Ft [link]
Xiaomi MI 11 Lite 5G NE + Mi Watch Lite okosóra 134.990 Ft [link]

(#165911) Sordoran válasza yuing (#165910) üzenetére


Sordoran
addikt

Ebben a 60-70k környéki ársávban van jobb ajánlat ennél a Narzo 30 5G-nél? Realme 8-at néztük Telenor-nál 64k-ért, de ha ez jobb akkor ezt rendelnénk. (amoled az ami nagy különbségnek tűnik, de a tulajt nem hiszem hogy nagyon zavarná az IPS panel)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165912) Rotyi válasza Sordoran (#165911) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Néztem én is ezt a Narzo-t, de
Xiaomi Redmi 9T 128 GB nekem szimpatikusabb...

Ami majdnem az, az nem az!

(#165913) Sordoran válasza Rotyi (#165912) üzenetére


Sordoran
addikt

Igazából egyik szülő összetörte a telefonját, és neki pont egy ilyen Redmi 9T-re cseréltük (igaz 64 GB-osra, de az mindegy). Most a másiknak kell nézni új készüléket, és nem akarjuk ugyanazt neki is. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165914) Rotyi válasza Sordoran (#165913) üzenetére


Rotyi
aktív tag

ez nem olyan, ez 128-as ;] :DDD

Ami majdnem az, az nem az!

(#165915) yuing válasza Sordoran (#165911) üzenetére


yuing
őstag

A Narzo 30 5G egy rebrandelt Realme 8 5G. Kicsit 1-2 helyen visszafogták a sima 8-hoz viszonyítva. Kamerában, töltési sebességben.
Viszont modernebb lapkát kapott 5G-s modemmel, ezáltal jobb üzemidővel. Legainkább ez a vonzereje.
90 Hz-es IPS vs AMOLED meg tulajdonképpen ízlés dolga. :)

(#165916) Sordoran válasza yuing (#165915) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem sok helyen kapni így nem nagyon látok vásárlói véleményeket róla. Itthon rendben működik 4G és 5G? Utóbbi mondjuk még erre nincs, de ha lesz a jelenlegi netes csomaggal már az is menne. Fotózás annyira nem fontos, készüléken visszanézni biztos ez is elég, tölteni pedig ráérősen szoktak. :))

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165917) yuing


yuing
őstag

Persze, minden hazai hálózatot támogat. Realme 8 5G álnéven a mobilarénás tesztje: [link]

(#165918) properttl


properttl
csendes tag

Sziasztok!
Egy redmi note 10S-t szeretnék venni páromnak. A hivatalos mstore-ban nincs jelenleg. Az én telóm se hivatalos helyről van, és frissítések szempontjából szerintem eléggé elhanyagolt. (2év alatt talán 2x kapott az mi9-em). Ilyen szempontból lehet különbség a többi bolt között? (Pl b-tel,smartshop, konzolvilág) Érdemes akár ilyen boltokból is megvenni, vagy meg kellene várnom amíg érkezik az mstore-ba?

(#165919) Sordoran válasza yuing (#165917) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm az ajánlást, berendeltem egyet, meglátjuk milyen lesz. :R

properttl: Nekem se hivatalos viszonteladótól volt a Mi9-em, de ennél több frissítés jött. Ez inkább a ROM-tól függ milyen van rajta, azt pedig lehet cserélni (EU, global és társai). Viszont én inkább hivatalos viszonteladótól venném, ha nem sürgős és nincs nagy árkülönbség.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165920) Brandynew válasza properttl (#165918) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Nincs köze a boltnak ahhoz, hogy milyen frissítéseket készít a gyártó, nem is értem, hogy merült ez fel benned. Tök ugyanazt a készüléket kapod meg mindegyik üzletben, nem gyártanak külön az mstore számára és a külön a többiek számára külön gyártósoron :D

[ Szerkesztve ]

(#165921) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Választás előtt állok melyiket lenne érdemes venni?
Leginkább a gyorsaság és akkoidő lenne a lényeges.
Samsung Galaxy S21 5G vagy Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Előny-hátrány érdekelne
Köszi

(#165922) kutga válasza Komi28 (#165921) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyik sem akku bajnok, de ha ez a kettő, akkor nekem az S21 jön be jobban.

Let the Zone take me if I am.

(#165923) ajapi válasza yuing (#165910) üzenetére


ajapi
tag

Ezek nem bontottak?

(#165924) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok,

A véleményetekre volnék kíváncsi. Ha nagyából 4 évre tervezek most új mobilt venni, akkor megéri az 5G?
Felhasználásfüggő lehet gondolom, de mint basic user, aki nem torrentezik, vagy streamel 4K tartalmat, nem akar esport szinten online játszani telón (no latency)....annak vajon szintén érdemes lehet ettől még ennyire előre gondolkodnia?

Sokáig nem volt kérdés hogy mostmár érdemes volna 5G-s telót venni, de kicsit megfordult bennem a kérdés amikor kiderült hogy a Galaxy S20 FE 5G változatot vagy 3-4 hét alatt kapom meg ázsiából 180K-ért, vagy európából azonnal kb 200K-ért.
170 ezerért meg 4G-s változat is elérhető, ami szintén a Snapdragon változat ugye.

Mert ami azt illeti, eddig nem nagyon éreztem lassúnak a 4G-t, és nem érzem hogy 2-3 év múlva szenvedne ettől bárki is hogy nem 5G-n van.

De tényleg, ha bárki elmondja hogy miért jó váltani én boldogan fogadnám a véleményt, mert még számomra új ez a hálózat.

Köszi :R

(#165925) yuing válasza ajapi (#165923) üzenetére


yuing
őstag

Dehogy bontottak. Azt külön jelzik, most akciós termékek. Gyanítom mivel november 28-ig fut az alzás BF kampány, újabb kedvezményes készülékek is felbukkannak.

(#165926) Sgr_A válasza x64emulator (#165924) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én még simán megvettrn a sanpis 4g változatot
Az előfizum nem tudja az 5g-t
és azért biztos nem fizetnék 3x annyit hogy az legyen mikor ezt a 8gb sem használom el

(#165927) yuing


yuing
őstag

Ha valaki meg S20 FE-ben gondolkozik, a Samsung Experience Store-ban kedvezményes áron vehető. 169.990 Ft. Snapdragon változat. [link] Pici akció.

Viszont a samsung.com 11.15-én tartja a Black Friday-t. Hétfőn, lol... Nem tudom ott milyen árral lehet számolni, most jelen pillanatban jól fel van árazva, majdnem 250k. :)

[ Szerkesztve ]

(#165928) kutga válasza x64emulator (#165924) üzenetére


kutga
nagyúr

4 év nagyon hosszú idő, nehéz most megmondani mi lesz az 5g-vel. Én idén még simán vennék 4g telefont.

Let the Zone take me if I am.

(#165929) vihartigris válasza Komi28 (#165921) üzenetére


vihartigris
őstag

Fizikális méretben elég jelentős eltérés van a két telefon között.

bármi reciproka a semmi

(#165930) ginola válasza yuing (#165910) üzenetére


ginola
addikt

A kérdés az, hogy ehhez milyen garancia jár?

(#165931) Piftuka válasza Brandynew (#165909) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat mindnyájatoknak! :R

Alapvetően olyan dolgokra gondoltam, ami sok ismerősömet még laptopok kapcsán is megosztja, hogy bekapcsol(hat)-e távolról a kamera, és adatokat küld, stb.

Ha azt mondjátok, hogy ilyen szempontból édesmindegy, melyik márka termékét választja az ember, elfogadom. (Ettől függetlenül valahogyan nem bízom a kínaiakban. :) )

Telefon kapcsán még...

A Motorola Moto E7 Power és a Motorola Moto G30 milyenek?

Egyébként a nővérem egy "LG K4" készülék utódját keresi....

"Aquila non captat muscas."

(#165932) yuing válasza ginola (#165930) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem bolti. Hozzájuk kell visszaküldeni, bevinni a termékeket.

(#165933) yuing válasza Piftuka (#165931) üzenetére


yuing
őstag

A Motorola is kínai kézben van. :D

(#165934) tvamos válasza yuing (#165933) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lenovo, ugye?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#165935) fecus


fecus
őstag

Ez vállalható bolt és vétel?
Kissé olcsónak tűnik a többi bolthoz képest.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#165936) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Szülőnek szeretném lecserélni karira majd a tavaly kapott Redmi7 telefont, sajnos az 2/16-os volt és csak a baj van vele.
Maradnék akár most is a Xiaomi Redmi-nél, a lényeg a nagy akksi ( legalább 5000 körli) és semmiképpen sem 2GB-os verzió, gondolom most a minimum már 4GB / legalább 64GB.

Mi lenne ami olyan 40-70 között megállhat?
Lehet akár Samsung is ( ha nem ellenjavalt nagyon), de ismeretlen gyártót nem szeretnék. A Kamera is jó lenne ha normális volna.

Mi az amit keresgéljek, mert teljesen elvesztem most a redmi modellekben is, nem tudom mit érdemes. 9T? VAgy már Redmi 10 kell? ( nem tudom melyik jobb)
Ja és hol érdemes? Sajnos eustock már régen nincs, az utódjánál sem látok jó árakat. Nincs már olyan bolt ahol ezek a telefonok jó áron megvehetők?

Persze BF-et is nézném, de ALIexpress EU raktár is jó lenne ha ott nincs gond a verziókkal.

Előre is megköszönöm pár ötletet, ami nagy akksi és jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#165937) Viktor0610 válasza mexel (#165936) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Redmi 9T jó döntés.

Vagy akár mondhatnám a Poco X3 NFC-t is. :K

Samsung Galaxy A54

(#165938) Viktor0610 válasza fecus (#165935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem baj, hogy bolti garancia van hozzá (a cég esetleges megszűnéséig nem feltétlen gond), akkor vedd.

Samsung Galaxy A54

(#165939) mexel


mexel
veterán

Látom van Huawei is jó áron, nagy kedvencem a típus, vajon ez a Huawei P Smart 2021 milyen lehet? Ráadásul az Emui a kedvencem. Azt hittem már nincs droidos Huawei

Viktor0610: Poco-t ne mannyira ismerem, HFC és hasonlók nem szükségesek, 80 éves hölgynek lesz aki egész nap nyúzza, játszik, Viber, telefonálgatás fotózgatás. Másra nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#165940) mvgy8621 válasza Rotyi (#165912) üzenetére


mvgy8621
lelkes újonc

Ez egész jó áron van most ha jól látom, köszi!

(#165941) fecus válasza yuing (#165888) üzenetére


fecus
őstag

Akkor nem lenne jobb nekem a Xiaomi Mi 10S?
Tudom régebbi, de megvan benne minden amit keresek, ha jól olvastam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#165942) Piftuka válasza yuing (#165933) üzenetére


Piftuka
veterán

Ejj, a Lenovo is kínai tulajdonba került? Ezt nem tudtam. :N

No, de az említett két telefon korrekt?

Lehet, hogy nekem is kell egy új a jelenlegi Lenovo K5 A6020 helyett, mert már órák alatt lemerül, és egy ideje szemmel láthatólag eltűnt a beépített tárhelye fele. Én ráadásul csak telefonálásra és SMS-re használom "konzervatív" módon.

Nekem egy a lényeg, hogy minden barátnak és családnak egyedi, MP3 zenét tudjak beállítani csengőhangnak. (Ha esetleg meg is lehet vágni csak egy zenei részletre - a Nokia Asha-m anno tudta ezt -, az még jobb.)

Ezek a Motorola-k megfelelhetnek a nővéremnek, és nekem? Neki az E7 nagyon szimpatikus...

"Aquila non captat muscas."

(#165943) Viktor0610 válasza mexel (#165939) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Huawei P Smart 2021-gyel az a baj, hogy nincsenek rajta Google szolgaltatások.
A Redmi 9T akkor jó lehet. :K

Samsung Galaxy A54

(#165944) mvgy8621 válasza Viktor0610 (#165943) üzenetére


mvgy8621
lelkes újonc

Igen, ez is elég érdekes téma hogy a Xiaomin miért lehetnek, ha a Huawei telefonokon nem :F

(#165945) Viktor0610 válasza mvgy8621 (#165944) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát mert a Xiaomit nem súlytják azok a szankciók, amik a Huawei-t igen. ;)

Samsung Galaxy A54

(#165946) mexel válasza Viktor0610 (#165943) üzenetére


mexel
veterán

Az nem is lenne baj, és szerintem rávarázsolható ( feltételezem) Most olvastam viszont egy tesztet és a Kyrin710A chipset állítólag nem túl acélos és a kamera sem a megszokott kiemelkedő Huawei.
Kérdés akkor melyik Redmi? A 9T, vagy a Redmi 10, árban kb ugyanazok. Vagy van még 5000-es akksival Samsung A03S, A02S is és Samsung A12 is. Ezek olcsóbbak is mint a Xiaomi.
Nagy különbség van közöttük?

(#165947) mexel


mexel
veterán

De a redmi9t jobbnak tűnik, és 6000-es akksi az tetszik. A 64GB-os elég is lenne azt hiszem.

(#165948) yuing válasza fecus (#165941) üzenetére


yuing
őstag

Tradingshenzhenen én is néztem. Jó áron van, de sajnos nem ismeri a B20-as hálózatot, ami itthon nagy probléma.

(#165949) DS39 válasza mexel (#165947) üzenetére


DS39
nagyúr

Jobb, mert Snapi-s, viszont elég széles.

(#165950) mexel válasza DS39 (#165949) üzenetére


mexel
veterán

A készülék széles? Az nem hiszem hogy gond lenne. Mondjuk jobb lett volna 50e alatti kategóriát keresni, de olyan már nem lesz, és nem érné meg a 3/32-es butítottabb verziókat venni azt hiszem. BF-en kellene majd kutakodni. Ezt a típust aliról nem lehet beszerezni?

Szerk: ha jól látom kb 2mm-el szélesebb mint a 10-es vagy a samsung. Vagy a vastagságára gondoltál? Azt nem néztem, de az abszolút nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.