Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165401) KadamQQ


KadamQQ
tag

Végül úgy döntöttem, hogy a Oneplus 8T 12/256GB rendelem, az S20FE helyett.
Jobban preferálom a gyors töltést, a jobb képernyőt, az 5G-t, a több RAM-ot a jobb kameránál, az IP68 védelemnél, és a vezetéknélküli töltésnél.
Úgy gondoltam még rendelek hozzá fóliát és tokot is. Illetve a Type-C - 3,5mm jack átalakítók közül gondoltam rendelek egy Huawei CM20-at is ha véletlenül szükség lenne rá.
Ti mit gondoltok szükség lehet még valamire?

(#165402) yuing válasza psg5 (#165397) üzenetére


yuing
őstag

Ha nem sürgős, várj kicsit, novemberben lesznek akciók a BF keretében. Akkor lehet 100-ból is ki tudsz fogni olyan telefont, amely minden téren érezhető előrelépést jelent.

(#165403) ovics válasza yuing (#165389) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszönöm.
Ha árban kicsit feljebb megyek, akkor mi az első ajánlott 5g-s telefon, ami nem xiaomi?

(#165404) Ádám16 válasza CLAWz (#165400) üzenetére


Ádám16
addikt

S21 Ultra egy tollal hibátlan választás ezekre.

(#165405) psg5 válasza yuing (#165402) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm. De egyrészt mely telefonokra erdemes igy vadasznom BF-ben? Másrészt nekem BF sosem jott be,vamit szerettem volna sosem volt már.

F.K.T.

(#165406) yuing válasza psg5 (#165405) üzenetére


yuing
őstag

Kövesd a topikot, én tavaly is linkeltem BF mobilos akciókat. Meg alapvetően meg szoktuk osztani a jó dealeket. A Samsung is biztosan készül valamivel.

(#165407) psg5 válasza yuing (#165406) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#165408) japunk válasza KadamQQ (#165401) üzenetére


japunk
aktív tag

Tok van alapból a telefon dobozában is, a többi az mind csak igény kérdése. :)

The owls are not what they seem.

(#165409) CLAWz válasza Ádám16 (#165404) üzenetére


CLAWz
tag

Exynossal nincs gond?

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#165410) Sgr_A válasza CLAWz (#165409) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hozzá rontották az sd 888-at a samsung nodejával úgyhogy nincs ;]

(#165411) Ádám16 válasza CLAWz (#165409) üzenetére


Ádám16
addikt

Személyes véleményem szerint nincs. De bele kell olvasni a topikjába.
2-3 éve jelentős diffi volt az Exy és Snapi közt (merülés), de pl. idén a 888 (melegedés) helyett szerintem jobb választás a csúcs Exy.

A 21 Ultra tesztjei engem nagyon meggyőztek anno.

(#165412) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

céges telefon cserén vacillálok (Huawei P30-at cserélném).
Jelenleg a Galaxy S20+ és az S21 5G közül szeretnék választani, de nem nagyon tudok.
Fontos a jó akksi, jó kamera.
Játszok rajta, sokat telefonálok (dual SIM kell), sokat fotózom (makrót is).

Megéri a drágább S21-et megvenni?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#165413) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni új mobiltelefon vásárlással.

- Árkategória. -60 e ft - függetlenül, újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Épp a best-buytelefont keresem, 3 évre tartanám meg
- Mire használnád? - Hosszú akkumulátor kapacitás lenne fontos, kamera másodlagos.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5.5-6.5 coll

Köszi,
Dani

(#165414) Sgr_A válasza artid (#165412) üzenetére


Sgr_A
addikt

Jó akku, akkor az s20- at felejtsd el az exy 990 nagyon nem takarékos

(#165415) ddsteel válasza csdm (#165413) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én kb pont ilyen telefont kerestem. Berendeltem egy Redmi 9T-t, ezek szerintem meg is felelnek annak, amiket írtál. Még 53E-ért sikerült vennem, most 57E-ért látok legolcsóbban, de belefér a keretedbe. Már nagyon várom az enyémet, még nem érkezett meg.

(#165416) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, telefonválasztás kapcsán édesanyámnak. Tönkrement a Samsung Galaxy S2 készüléke, helyette szeretne valami stabil dolgot, hosszú távra, amit könnyen tud kezelni, az androidot már megszokta, csak telefonál rajta, galériát nézeget és fényképez, viberen pötyörészik csak a családnak, képeket néz-küld, ezeken kívül semmi másra nincs használva a teló.
- Árkategória. - minél olcsóbban, 30-40e Ft-ig.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Ami a fenti igényeket kiszolgálja, 6 éve használt egy tőlünk örökölt S2 Galaxyt.
- Mire használnád? - Telefonálás, Galéria, Fotó, Viber
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android, vagy amit egyszerű kezelni és elfut rajta a Viber, Android újabb verziói "már űrtechnika", de muszáj lesz megtanulnia használni.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb, ami vetekszik vagy alig nagyobb egy Samsung Galaxy S2 méreténél. (Szerintem ma ez már lehetetlen feladat.)

Köszönöm szépen a segítséget! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#165417) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Nemrég kérdeztem, hogy a Poco X3 Pro 6GB / 128GB még mindig bestbuy 80k körül.
Redmi Note 10S ehhez képest milyen? Kijelző jobb az AMOLED miatt?
Na és a chipset és CPU / GPU?
Xiaomi Poco X3 Pro vs. Xiaomi Redmi Note 10S

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#165418) Kawauso válasza Csaby25 (#165417) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A kijelzője fényesebb a 10S-nek, viszont 60 Hz-es panelt kapott.
Snapdragon 860 vs. Helio G95: [link]

(#165419) Ádám16 válasza G@bi90MR (#165416) üzenetére


Ádám16
addikt

Én vennék egy első generációs iPhone SE-t a helyetekben, és bele egy új akkut.

(#165420) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Apósomnak keresek telefont a max. keret 70e Ft volt. Redmi Note 9T volt a kiszemelt, de mindenhonnan elfogyott (ahol még kapható ott 80e Ft+). Az árak pedig mennek felfele, sok helyen hiába "akciós" egy teló ha nincs is raktáron...

Elérhető telefonok közül az alábbiakban gondolkodom:
70e Ft-ig:
- Poco M3 Pro 5G (64GB)
- Realme 8 (64GB)
80e Ft-ig:
- Poco X3 pro (128GB)
- Redmi Note 10S (64GB)

Tudom, hogy mindegyik ajánlott kategória. Ha 5G nem számít, és semmi játék sem futna a telefonon akkor melyiket választanátok?

Köszi!

(#165421) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Olvasgattam Xiaomi Redmi Note 10 Pro készülékről a véleményeket (árgép) és vannak akik random hibákról beszélnek. Anyukámnak mindenkép olyat vennék amin van 3.5 jack tehát Poco kilőve. Szokott fotózni de nem professzionálisan és a telefonról nézi vissza.

(#165422) Viktor0610 válasza Csabi1984 (#165421) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Poco X3 Próban is van 3,5 mm jack: [link].

Samsung Galaxy A54

(#165423) yuing válasza Emu (#165420) üzenetére


yuing
őstag

Az M3 Prot elvetném, semmi extra, ha nem prioritás az 5G.
A Realme 8 és a Note 10S nagyon hasonló képességekben. Úgyhogy gyakorlatilag a döntést szerintem leegyszerűsítheted Poco X3 Pro vs Redmi Note 10S / Realme 8 kérdésre.
A lényegi eltérés a kijelzőtechnológiából és a teljesítményből fakad.
Poco 120 Hz-es IPS panelt és jóval erősebb lapkát kapott. A Redmi és a Realme AMOLED. Viszont szerintem a mindennapi használatban a rendszer sebességével utóbbiak esetén sincsen gond. Nyilvn a Poco időállóbb ebből a szempontból.
Érdemes talán lecsekkolni őket élőben, a dizájn szubjektív, de az X3 Pro batár telefon, nem mindenkinek kényelmes a használata szerintem.

(#165424) Emu válasza yuing (#165423) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm a segítséget! Képek alapján fel sem tűnt, hogy az X3 pro ekkora :R

Realme 8 / Redmi Note 10S közül fogunk választani.

(#165425) bazsimano válasza yuing (#165347) üzenetére


bazsimano
őstag

szia!
ahogy irtam redmi note 10s kicsit tulhaladja a keretet:
szeirnted ez megrei?
[link]

olyan 200 eur korul van. vagy akkor mar inkabb itthonrol? :R

(#165426) Mangrills


Mangrills
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hosszú ideje nem követem a mobil piacot így kiestem. Édesanyám szeretne egy új mobilt venni a jelenlegi (Redmi 4X) helyett, egyúttal valószínűleg átáll Vodafone Red Free csomagra így azzal lenne. Tudnátok ajánlani olyan készüléket ami 60e Ft körül van, legalább 64Gb-os és legalább annyira tartós mint a Redmi 4X. Nem lenne baj, ha az akksi is hasonlóan nagy lenne, de ne legyen giga lapát az egész. Valami jó kis bestbuy befutó :)

Előre is köszönöm!

(#165427) yuing válasza bazsimano (#165425) üzenetére


yuing
őstag

Itthon sem sokkal kerül többe. Szóval én nem foglalkoznék a külföldi rendeléssel.
A Realme 8 amúgy jó.

Mangrills

Redmi 9T vagy valamivel drágábban Realme 8 / Redmi Note 10S

Mondjuk az elég nevetséges, hogy a Red Free előfizetéshez mindössze 2k Ft készülékkedvezményt kínál a Voda... :D Nincs is értelme szétnézni náluk.

[ Szerkesztve ]

(#165428) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Találkozott már valaki itthon a Xiaomi 11 Lite 5G NE telefonnal?
Mármint kapható itthon és a Galaxy A52s 5g tökéletes alternatívája?

F.K.T.

(#165429) Dingle válasza psg5 (#165428) üzenetére


Dingle
tag

Azt a telefont a kontinensen most lehet(ett) éppen előrendelni, személyes tapasztalat nem sok lesz. Külföldi teszt alapján sebességben mint a sima 5G verzió, viszont sokkal jobb üzemidő, játékokra viszont kevésbé alkalmas.
Én ilyet rendeltem elő, egy hét még kb. míg megjön.

(#165430) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Huawei P30 tulaj, kérdésem ha esetleg iPhone -ra váltanék jelenleg melyik éri meg a legjobban? Tudjon kamerába többet, főleg selfie, lenne a lényeg :DDD
iPhone 11 és felette mely modellek érik meg(pro, pro max)?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#165431) csaba1203 válasza psg5 (#165428) üzenetére


csaba1203
addikt

Sohasem lesz az A52s tökéletes alternatívája......

(#165432) csaba1203 válasza artid (#165412) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#165433) psg5 válasza csaba1203 (#165431) üzenetére


psg5
veterán

Azt gondoltam pedig

F.K.T.

(#165434) csaba1203 válasza psg5 (#165433) üzenetére


csaba1203
addikt

A kijelző a víz és porállóság a fotós része optikai stabilizátorral na és a szoftveres támogatás is mind a Samu javára billenti a mérleg nyelvét....

(#165435) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Max 50-55e
Új. Itthonról.
Nincs márka preferencia.
Google, Facebook, Banki appok, kamera ne legyen azért használhatatlan,Telefonálás.
NFC előny.

Köszönöm a segítséget. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#165436) trebrona válasza MADcat (#165435) üzenetére


trebrona
nagyúr

Realme 7i

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#165437) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, az összefoglaló alapján kitöltöttem a következőt:

- Árkategória. Maximum 40-50 ezer Ft.
- Használt vagy új? Használt telefon érdekel jó állapotban.
- Hol vennéd meg? Használtan hardveraprón.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel. A telefonom szervízben van, egy cserekészüléket keresek, amiben azért van annyi erő, hogy mindennapi böngészési feladatokra megfelel, nem tetű lassú. Sajnos egyre több a családban, ismerősi körben a meghibásodott készülék, ezért lenne jó valami BestBuy telefon, ami hosszú ideig kiszolgálna mindenkit arra a néhány hétre, amíg a szervíz összefoltozza a fő telefonokat.
- Mire használnád? (Böngészés, Social Media, Youtube, Kapcsolat tartás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Andorid és IOS is megfelelne. Ha andorid, akkor viszont DUAL SIM-es érdekelne és mindkét esetben független.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körüli, feletti.

Köszönöm szépen a segítséget.

(#165438) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Nagymamánknak szeretnénk megvásárolni első okostelefonját a Telekomnál, találtam is pár készüléket, ezek között 5-10k eltérés van csak, és mindegyik jónak tűnik, így nem tudok dönteni :B

Ti melyiket választanátok ezek közül?
Samsung Galaxy A22
Xiaomi Redmi 9T
Huawei P40 Lite
OnePlus Nord N10

(#165439) yuing válasza Zsírkrétamen (#165438) üzenetére


yuing
őstag

Ha a mama elvan GMS nélkül, akkor a P40 Lite, ellenkező esetben szerintem a Redmi.

(#165440) Sgr_A válasza Zsírkrétamen (#165438) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nord n10

(#165441) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy átlag felhasználásra, úgy hogy fontos lenne a kamera, a mobilos fizetés, a gyorstöltés, a nagyon szép kijelző és stabil üzemidő milyen telefonokat ajánlotok 200-230 ezer forint értékig.

Amiket néztem: Xiaomi 11 T, Samsung Galaxy a52s, Samsung Galaxy S20 Fe.

Esetleg más, ami szóba jöhet?

(#165442) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, S20-ról váltanék. Van itthon egy 2év gyártói garis S21 amit nem fogtam be. Talán 230ért tudnám eladni ha mégis mást veszek.
Viszont előszőr kipróbálnám az Iphonét. Leginkább az új dizájn és pro-k esetében az acél kerer és a nem üveg hatású hátlap fogott meg. Megpróbálnám ezt már tok nélkül használni mert rendkívül zavarnak a tokok.
Mivel a 13 pro elég drága megpróbálnám a 12 pro val használtan, 300ért mennek az 1 éves szépek. Viszont ezért már síma 13at kapni. Mondjuk arra kell a tok. hmmm.
Kérdésem, vajon megéri-e a 12 Pro ennyiért a többi ellenében? Gondolok itt a tudásra a további eladhatóságra. Illetve van-e tapasztalat a tok nélküli használatra?
A jelenlegi S20 kamerában megfelel és fogjuk rá akku időben is.

(#165443) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! A következő 3 telefon közül melyik a legjobb multimédiás tartalmak fogyasztására?
-Xiaomi Redmi Note 10 DS
-Realme 8 DS
-Samsung Galaxy A22 DS.

Tehát fontos a lehetőségekhez mérten jó hangszóró, kijelző a legfontosabb mert főleg Youtube, Netflix menne rajta, másodlagosan fb/messenger, instagram.
Előre is köszi!

(#165444) artid válasza Sgr_A (#165414) üzenetére


artid
aktív tag

@csaba1203

köszi mindkettőtöknek, S21 lett belőle. Volt a kezemben közben egy S21+, ami akkora kb mint az S20+ és túl nagynak találom.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#165445) csaba1203 válasza artid (#165444) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#165446) csaba1203 válasza Richee11 (#165441) üzenetére


csaba1203
addikt

S20 Fe de abból is a Snapis verzió.....

(#165447) yuing válasza akos727 (#165443) üzenetére


yuing
őstag

Az A22 kijelzője csak HD+ felbontást tud, azt alapból ejteném. Másik kettő között a Redmiben sztereó hangszóró van, illetve a Notebookcheck mérései alapján a kijelzője is jobb. Szóval a Redmi Note 10 az ideális választás ebből a trióból.

(#165448) szoke12 válasza yuing (#165393) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm a választ!

Anno volt Xiaomi telefonom, de egy picit tartok attól a vonaltól... Úgy tudom a Poco valamilyen szinten hozzájuk tartozik.
Mindenesetre amit még néztem azok a Pixelek (3, 3a, 4, 4a), illetve a Samsung S10. Nyilván használtan.
Csak ezeket nehéz ebben az ársávban kifogni. De lehet, hogy inkább többet szánok rá és 100-ra emelem a keretet.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#165449) st6969 válasza Kaci84 (#165442) üzenetére


st6969
őstag

1 éves, használt telefon háromszázér' ?! :Y

(#165450) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Gyerkőcnek keresnék telefont, de picit már elvesztem... help...
Jó lenne játékos telefon, pici méretben és smooth rendszer ami nem akad, nem laggol.
Kérdés kell - e nekem 6GB vagy már a 4 is elég lehet?
Pár lehetőséget néztem, de van káosz főleg kínai fronton... redmi / redmi note / note / poco m f x pro???

Amiket néztem:
Nokia 5.4
Motorola Moto G30
Xiaomi poco x3 pro
Xiaomi redmi note 10s
Samsunkg Galaxy A32
Oneplus Nord N10

- Árkategória: 50.000 – 80000 Ft.
- Használt vagy új? Csak új
- Hol vennéd meg? Telenor dolgozói flotta, vagy árukereső függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 1,5 – 2 évre
- Mire használnád? Telefon, internet, zenehallgatás, játék, social media, messenger
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Kicsi… minél kisebb annál jobb, de ez ha jól látom sci-fi

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.