Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165551) Sgr_A válasza Tibicsucsu (#165550) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ennyiért ilyen méretben nem

(#165552) Viktor0610 válasza Tibicsucsu (#165550) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy az áron kellene emelni (sokat) vagy a max. méreten növelni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165553) Tibicsucsu válasza Viktor0610 (#165552) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Hat ez eleg szani h az olcsobb telefonokat nagy kijelzovel tukmaljak az emberekre. Nem ertem h miert a premium kivaltsaga a kisebb meret (ami igy is nagy).
160mm-be belefer mar egy ajanlat?

(#165554) ginola


ginola
addikt

Egyik hardverapró hirdetett user azt állítja, hogy a Samsung számla nélkül csak a garancia jeggyel és el fogja végezni a garanciális javításokat. Viszont a honlapjuk ennek szöges ellentétét írja.... Nyilván a Samsungnak van igaza, jól gondolom?

(#165555) Sgr_A válasza ginola (#165554) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem végzi el nekem is kérték a számlát a garancia jegy mellé

(#165556) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok! 50 ezer forint korul/alatt melyik itthon elerheto, dual simet tudo uj android modell ajanlott normal felhasznalasra (net, neha 1-1 foto) 5" kornyeken? koszi!

[ Szerkesztve ]

(#165557) elfelejtette válasza Rypejakten (#165556) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Ha picit is visszaolvasol, naponta legalább két-három kérdés jön kisméretű, olcsó modellre, mindenkinek azt kell mondanunk, hogy ilyen már évek óta nincs.
Amik elérhetőek, esetleg használt Samsung A40/41, ezen felül a hivatalosan nem kapható, de egyébként is jóval drágább Google Pixel 4A/5, és az Asus Zenfone 8. Na meg persze az iphone SE, Mini.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#165558) Rypejakten válasza elfelejtette (#165557) üzenetére


Rypejakten
addikt

:B bocsi, legkozelebb hasznalom a keresot - koszi a valaszt!

(#165559) floratm


floratm
senior tag

Eleve blokkolni kellene az olyan hsz-eket amiben benne van a "kisméretű" vagy péklapát kifejezések...

(#165560) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos változott a keret és a poco nem fog beleférni inkább 50-60 között kellene találnom valami best buy-t.
Ezek közül melyikkel járunk a legjobban? (szerintem mind 4g és 64gb)
Oneplus nord n100
Nokia 5.4
Xiaomi redmi 9t
realme 8

Köszi a segítséget.

(#165561) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok
Poco f3 és Samsung A52s 5G közül ti melyiket választanátok? Főleg a stabilitás, megbízhatóság, navigáció, számít, 3-4 évre kéne.
Igaz hogy a Xiaomi mostanában szoftverben gyenge, sok a bug például? Melyiknek hosszabb a termék támogatása?
Köszi előre is!

(#165562) Sgr_A válasza Taybor (#165561) üzenetére


Sgr_A
addikt

Sosem volt benne erős

(#165563) yuing válasza ElGatto (#165560) üzenetére


yuing
őstag

Realme 8.

Hol láttad egyébként 60 alatt?

(#165564) Viktor0610 válasza Sgr_A (#165562) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legyen egy fél ellenvélemény is. ;]
A Samsung ígért támogatása valóban hosszabb, de a MIUI azért simán használható a mindennapokban mókolás, különösebb gond nélkül. :K Plusz a Xiaomi is kénytelen lesz javítani a frissítések biztosításán, ha a Samsungot le akarja nyomni. (És nyilván ez a végső cél.)

Sokszor leirtam már, de ilyenkor mindig megemlítem, hogy több Xiaomi, teljesen gyári ROM-mal kb. hibamentes az ismeretségi körben. ("Megfertőztem" a körülöttem lévőket. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165565) ElGatto válasza yuing (#165563) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Szia, köszi!

Szóval ha ez a best buy, Telenor flottában 57-ért adják. :)

(#165566) yuing válasza ElGatto (#165565) üzenetére


yuing
őstag

Okés, ebből a felhozatalból kiemelkedik, bátran vedd meg. :)

(#165567) Sgr_A válasza Viktor0610 (#165564) üzenetére


Sgr_A
addikt

A redmi 8-ig próbálkoztam 6-7 féle xiaomival mindegyikben volt vakami bug ha javították is elöjött más
Én elengedtem a márkát

(#165568) Zoli1222 válasza ginola (#165554) üzenetére


Zoli1222
őstag

Egy éven túl kéri a számlát is. Most gariztatom as s10 lite-omat. Szóval elég friss az infó.

(#165569) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretném lecserélni a telefonját mert már kinőtte a Samsung J3-at, viszont szarban vagyok azzal, hogy milyen új tellára cseréljem.

Mondom a paramétereket és látni fogjátok miért vagyok bajban:

Kijelző méret: Max 5,2"
Ram: 3-4Gb
Belső tárhely: 32-64Gb
Egyéb: Dualsim
Ár: kb. 80k-ig.

És ami végleg kicsinálja a dolgot, első körben kihagynám az ilyen ulefon, és társait.

Sajnos ebben a méretben egyszerűen nem nagyon gyártanak az ismert(ebb) gyártók.

Valakinek ötlet?

Üdv
Tutti

[ Szerkesztve ]

(#165570) Sgr_A válasza Tutti-amigo (#165569) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy a méretet vagy az árat kell elengedni
Pixel 4a külméretben megegyezhet a régi 5,2" telókkal
De az ár a duplája

(#165571) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
60k-ig keresek telefont melóba.
GPS, email, telefonálásra lenne használva.
Redmi 9T-t és Poco M3 Pro 5G-t néztem.
Ezek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#165572) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.

Kicsit off lesz, de hatha valaki tudja az igazat.
Tegnap munkatarsam venni akart egy telefont, de elbizonytalanodott, hogy letilthatjak a telefont.

Szoval ha valaki elofizetesre vesz egy telefont huseghosszabitasban, kedvezmenyes csomagajanlatban veszi meg, mondjuk 100.000 kedvezmennyel, de kifizeti egyben a vetelarat, de mondjuk kesobb nem fizeti az elofizetest akkor azt a telefont letilthatjak?

Ezen agyaltunk meloba tegnap, mert szerintem nem, de szerinte igen es fel megvenni.

Üdv.: kóóó!

(#165573) NoOne1976 válasza kóóó (#165572) üzenetére


NoOne1976
őstag

Szerintem igen, mert hiába fizeti ki egyben, a telefon kedvezményes árat fizette. Olyanról meg nem hallottam még, hogy a havi díjat (ami nem is ismert, hogy mennyi) előre ki lehetne fizetni. A kedvezményes ár meg a csomag miatt volt, vagyis kell hozzá fizetni a havi díjat.

(#165574) Tutti-amigo válasza Sgr_A (#165570) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Szia!

Hát igen, nem mondom hogy nagyon másra számítottam de gondoltam hátha. Van otthon egy Redmi note 4X ami ugye 5.5" és azt már nem akajra használni párom mivel már neki nagy. Árban megengedhető szerencsére nagyobb merítés is de igazából elvi alapokon nem szeretnék drágábbat mert 3 év alatt amíg használhatóak kb. a telefonok nagyjából az áruk döntő részét elvesztik szóval nm szeretek telefonba fektetni.

És mi a helyzet akkor esetleg ezeken a jelenleg "noname" gyártókkal. Végülis a Xiaomi is így volt kb. 5 éve. Van valami amit ajánlotok benne esetleg?

(#165575) keep2000


keep2000
tag

Sziasztok, korábban mindig itteni tanácsok alapján választottam telefont, most is ide jövök :)
Most egy Redmi Note 7-et használok, de kissé összetörtem és a hangszórója is döglődik, gondolkozom a javítás helyett a cserén.

Beszerzés leginkább hazai és új, de meghallgatok más ajánlatot is, pl EU raktáras külföldi, esetleg megbízható használt

Akku legyen nagy és bírja sokáig.
Teljesítményből nem kell nagy, a Redmi Note 7 is működik, igaz néha megdöccen, de kb fluid. Böngésző, facebook, email, chat alkalmazások, spotify megy. Legyen valamennyire jövőálló nyilván, de bőven elég a középkategória. Játék, mozizás, videóvágás telefonon nincs.
Háttértár min 64GB, esetleg 128, de több nem kell.
Kamera is elég, ha egy normális szintű, nem kell kimagasló, de azért ne legyen botrányos sem. Az nem árt, ha nem nagyon lóg ki a tok mögül a kamerasziget.
Dizájn nem érdekes, max a kis káva a hatékonyabb helykihasználás miatt, de szín, forma, ilyesmi nem mozgat, úgyis berakom egy flip tokba :).
Méretben a 6.5" lenne a max, a Redmi Note 7 még jó, Poco X3-at próbáltam, azt már nem érem át, akkorára nem szeretnék váltani.
Legyen 5 GHz wifi, de 5G nem kell.
Bluetooth legyen stabil, okosóra van mellé. A Note 7 hajlamos arra, hogy a 2.4 GHz wifi meghal, ha megy a bluetooth kapcsolaton mondjuk egy zenelejátszás.
Szoftveresen legyen normális, hibákat kb javítsák, ne legyen egy alap kiadás után elfeledve.

Ami esetleg előny, az az NFC fizetési lehetőség és ha lenne (de én nem találtam) a vezeték nélküli töltés.

Mindezért max 80ezret adnék, fölé csak nagyon indokolt esetben, úgy látom a vezeték nélküli töltés alsóbb ársávban nem divat.

Amennyire én néztem ha mindent együtt veszek, akkor inkább a feltörekvő márkák jönnek szóba, pl Ulefon, Doogee, Blackview, de ezektől félnék egy kicsit hosszú távra tervezve.
Vagy felejtsem el a vezeték nélküli töltést és vegyek mondjuk egy redmi note 10-et?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#165576) yuing válasza keep2000 (#165575) üzenetére


yuing
őstag

"Vagy felejtsem el a vezeték nélküli töltést és vegyek mondjuk egy redmi note 10-et?"

:K

A Note 10S-t vagy a Realme 8-at érdemes lecsekkolni. A Redmi előnye, hogy abban sztereó hangszóró van és kicsit jobb a kijelzője a mérések alapján, amúgy eléggé hasonlítanak.

(#165577) Sgr_A válasza kóóó (#165572) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen mert nem a telefont kell kifizetni hanem az előfizetést

(#165578) SirRasor


SirRasor
őstag

Nyitott már a jósda? :D Redmi Note 11 Pro szerintetek mennyi lesz itthon? 100k körül, mint a Note 10 Pro? De akkor annak az ára csak esni fog, nem?

Make Love not war!

(#165579) t1 válasza SirRasor (#165578) üzenetére


t1
addikt

110-120K volt folyamatosan a Note 10 Pro szerintem ez most sem lesz másként én 130.000 kezdő árra tippelek a Note 11 Pro esetében.

(#165580) ginola válasza Zoli1222 (#165568) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm, akkor palira akart venni az eladó.

(#165581) Viktor0610 válasza SirRasor (#165578) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Engem a heti lottószámok inkább érdekelnének, ha már jósda. ;]

Samsung Galaxy A54

(#165582) Chaser


Chaser
titán

ez mennyire jó a lentebbi kitételekhez?
Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6GB

minél jobb fénykép és videó készítése - ha jól sejtem sötétben biztos nem remekel -
az fpr 10/10x jól működjön, vagy 100/100 is ( :
akku sokáig bírja gondolom ha csak netezek - 120hz nem érdekel, leveszem 60-ra, gondolom nincs akadálya -
hasonló fényképezési tulajdonságokkal bíró xiaomi modell van esetleg olcsóbban?
vagy bármi olyan xiaomi aminél az fpr még hátul van és jól tud fényképezni/videózni?

szerk:
jah igen, nem szívesen váltanék xiaomiról
bár rühellem a noccsot', a nem hátul levő fpr-eket és hogy nincs már szinte semmin 7 színű rgb értesítő - de ahogy néztem ezek már kb egyik gyártónál sem adottak - , de a jelenlegi note4 lassan cserére érett

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165583) szabod


szabod
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi szempontok alapján keresek telefont:
- Árkategória: max 300 ezer Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független vagy Telekom
- Mire használnád? Legfontosabb a kamera rajta, szeretnék nagyon minőségű és felbontású videókat készíteni, lehetőleg jó zoommal is rendelkezzen. Mi 11 ultra vagy Galaxy S21 ultra lenne a jó, de azok kilőve az árketagória miatt ugyebár.
Operációs rendszer: Androuid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

Köszi

(#165584) Zoli1222 válasza ginola (#165580) üzenetére


Zoli1222
őstag

De ha van számla az a tuti. Elvileg nem kérik csak egy év felett. Mondjuk az is érdekes, h azért tőlem is kérte annak ellenére, h dec 18án lesz egy éves a teló. Azzal magyarázta, h kicsit gyanús az időpont mert akkor már eléggé kifutó széria volt és lehet, h hamarabb lett beregisztrálva a rendszerbe. De kiderült,h téves riasztás, azaz nem bemutató darab.

(#165585) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, hol lehet Magyarországon értelmes áron venni üvegfóliát telefonra?
A következő telcsikre kéne:
Mate 10 pro
Redmi 7
Realme 6
Mi SE 9

[ Szerkesztve ]

(#165586) yuing válasza Khaosz55 (#165585) üzenetére


yuing
őstag

Hardverapró.

(#165587) yuing válasza szabod (#165583) üzenetére


yuing
őstag

Ha külföldi rendelés szóba jön, Tradingshenzhenről megoldható 300k Ft alatt a Xiaomi. [link]

[ Szerkesztve ]

(#165588) szabod válasza yuing (#165587) üzenetére


szabod
senior tag

Köszi ez nem rossz, viszont vám/ÁFA még belerondíthat, nem?

(#165589) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Szülőnek néznék mobiltelefont. Egy Redmi Note 2-t váltana. Leginkább az akkumulátor ideje volna fontos.
Árkategória: 60-80 ezer forint.
Használt vagy új? Új.
Hol vennéd meg? Itthonról, személyesen vagy online.

Mire használnád? Napi 2-3 óra telefonálás, fél óra böngészés, időjárás megtekintése.

Operációs rendszer: Android
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5,5-6,5"

Vásárlás időpontja 1-1,5 hónap. Lehet, hogy a Black Friday alatt.
Mik az ajánlott készülékek?

Köszi.

.

(#165590) yuing válasza szabod (#165588) üzenetére


yuing
őstag

A Global Priority szállítási módot kell használni, akkor nincsen semmilyen plusz teher, a fórumról is többen rendeltek onnan.

(#165591) Chaser válasza Chaser (#165582) üzenetére


Chaser
titán

update
rászántam némi időt mert nagyon le vagyok maradva, az új jelölt:
Xiaomi Mi 11 Lite 5G 6GB
néztem összehasonlító videókat, én akkora különbséget nem láttam a kettő között fényképes/videós témakörben
ellenben ennek a csodafonnak a méretei/tömege/ereje sokkal szimpatikusabb "hasonló" áron, pluszban az is hogy nem középen van a noccs'
néztem iphone 12-vel is összehasonlításokat, azért az más tier...de az ára is ( :
viszont sok esetben úgy látom nem vérzik el csúnyán, nyilván este/szegényebb fényviszonyok közt igen
jól láttam a videókban, ez tényleg elég korrekt videókat/képeket tud lőni?
talán a samu a52-t láttam még hasonló áron ami jobb ebben, de nem szimpatikus

szerk:
iphone 12-nél egyébként tudja valaki, hogy a csekély 250+ ezer ft-os ára mellett mért adja szinte minden bolt 1 év garral?
aprón láttam egyet szintén egy év garral, aztán rákerestem, de ugye jogszabály szerint arra 3 év a garancia - ha tetszik az epölnek' ha nem -
alzán láttam csak 3 évet rá, a többieknél 1 év van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165592) trebrona válasza Chaser (#165591) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem hivatalos forgalmazóknál gyári garancia 1 év, fogyasztói garancia jogszabály szerint ársávos. Hivatalos forgalmazóknál gyári garancia ársávos.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#165593) Chaser válasza trebrona (#165592) üzenetére


Chaser
titán

ez független attól hogy hivatalos-e a forgalmazó vagy sem :N
magánszemély részére teljesen mindegy mi a termék és honnan van, 250e felett 3 év a garancia - kutyát nem érdekli mutyizta-e a kereskedő az adott terméket vagy sem, az az ő dolga, nem ad rá a jogszabály "felmentést" -
lehet 1 év garral adni a terméket, csak akkor nem lehet magánszemélynek értékesíteni
csodálom is hogy a gvh/fogyvéd még nem csapott oda ezeknek a cégeknek
ott a rettegett ipon, ők sokszor sunyiztak garral, mióta kijött a jogszabály azóta ha "más helyről" szereznek be terméket ahol 1 év gart kaptak 100e ft feletti termékre akkor nem adják oda magánszemélynek, csak cégnek, ennyi a megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165594) trebrona válasza Chaser (#165593) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olvasd át ismét mit írtam! ;)

De módosítom, hátha érthetőbb:
Nem hivatalos forgalmazóknál gyári garancia 1 év, plusz fogyasztói garancia jogszabály szerint ársávos. Tehát a második és harmadik év bolti lesz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#165595) Chaser válasza trebrona (#165594) üzenetére


Chaser
titán

az oké, csak alzát kivéve mindenhol 1 évet írnak és slussz, gondolom az összes többi bolt csak nem "szürkézik"
még az euronicsnál is, ők azért nem ma kezdték
max apró betűben külön náluk ott van hogy egyébként ársávos a gar
egyébként lényegtelen, akármennyit írnak garra akkor is 3 év ilyen értéknél, csak érdekes

a fontosabb a mi 11 lite 5g ( :
azt hittem ez már sokaknak van, lesz tapasztalati pro/kontra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165596) trebrona válasza Chaser (#165595) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mai xiaomi modelleknél már nincs olyan nagy felhasználói tábor egy-egy modellnél, mivel annyira sűrűn jelennek meg az újabbak.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#165597) Chaser válasza trebrona (#165596) üzenetére


Chaser
titán

jah azt tudom hogy "begyorsultak", de ák-t nézve elég népszerű a note 10 pro
a mi 11 lite 5g meg nyilván sokkal újabb eresztés - nem az 5g miatt venném hanem az sd 780 miatt -, kevés a vélemény
mikor megvettem a note1-et még nem tolták egymás nyakára a modelleket, azt a csodafont de szerettem ( : pirosan világító gombok..lehetett volna a xiaomi védjegye is
azt használtam 3 évig aztán ráültem ótóban' és eltört, de már nyiknyikölt' pár dolog benne előtte is, utána a note4 4 évig, úh. maradnék náluk - néha már hülyül az érintő az egyik részen, nem akarom megvárni míg betojik, akku már gyengült sokat, más nyűgje nincs -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#165598) Kawauso válasza Troy. (#165589) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Redmi 9T.

(#165599) zsolt008


zsolt008
tag

Sziasztok,

Xiaomi A1-ről váltanék.
Pls, ajánljatok nekem ~120k alatti telót, lehetőleg nem gyártó által agyonpimpelt androiddal.
(miui is lehet ha nagyon pöpec a teló) - szeretem a xiaomi-t
Kevés játék (SWGOH) és intenzív alkalmazás használat, böngészés - szóval a memória és akku jó ha nem sovány. Telefonálni keveset szoktam, ha számít vmit.
kamera: nem vagyok nagy fotós, alapszinten használom a fényképezőt, és néha ~13x18-as képeket kinyomtatok. (amit az A1 tud az kb. elég)
megbízható ujjlenyomat olvasó nagyon kell. nfc is jó lenne. jack sem baj, ha van.
szolgáltató független, min. 4g legyen.
ha a bootloadere nyitott/nyitható és rootolt/rootolható az is előny. (ide nekem a pegazust :) is)
2-3 évet használnám (a mostani is ha nem törik össze, még húzta volna vagy 6-12 hónapot)
ne legyen bumpszli, nehéz... :D
köszi

[ Szerkesztve ]

(#165600) Troy. válasza Kawauso (#165598) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi! Ez még mindig Xiaomi sajátosság, hogy a gyári appokat nem lehet törölni/tiltani (custom rom) nélkül?

.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.