Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121401) pit stop válasza gabe911 (#121400) üzenetére


pit stop
addikt

Én S7-et venném vagy P10-et.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121402) Ájvé válasza padzso (#121399) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor nem csak én érzem kicsit soknak a 2 méteres kábelt, van hosszabbító is a világon :D

(#121403) Ádám16 válasza gabe911 (#121400) üzenetére


Ádám16
addikt

A Honorra én nem fizetnék rá 20k-t a P10-ért. Szerintem jó a Honor, de jobban kéne az S7E a kijelzője, a külseje, és az UI miatt.

(#121404) gabe911 válasza Ádám16 (#121403) üzenetére


gabe911
csendes tag

Sajna az S7 kilőve mert csak személyes átvétellel lehet rendelni és 100km-t kellene utaznom érte

(#121405) padzso válasza Ájvé (#121402) üzenetére


padzso
tag

Hát ja! Meg talán az sem túl szerencsés, ha túl hosszú a kábel, valahonnan rémlik, a hosszúság befolyásolja a töltést, szóval a rövidebb, jobb.

(#121406) Ájvé válasza padzso (#121405) üzenetére


Ájvé
veterán

Minden esetre számomra nem életszerű a 2 méteres kábel használata. Ilyen messze sose teszem a telefont a töltőtöl, 1 méter kell (kb), de dupla ilyen hosszú, a kábel köteg lenne útban már.

(#121407) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Baratnomnek lenne egy uj okostelefon, mindegy honnan igazabol.
Az ar olyan 150.000 +-20.000. Januarban lenne majd vasarolva, akkor jon haza egy kis idore angliabol.Jelenleg egy millioszor leejtett darabokra tört samsung s5 van neki amit nem igazan akar megvalni, mert meg mindig megy a sok leejtestol is. :) Szoval legalabb annyira legyen strapabiro mint az s5.

Ami a legfontosabb neki, a jo akkumulator, a nagyon jo fenykepezo es a megbizhatosag. Nagyon sok ceges hivasa van, szoval ne omoljon ossze a rendszer naponta.
Ha kell dobok fel neki custom romot. +1 kivansaga, hogy vagy nagy tarhelye legyen, vagy bovitheto. Ha 2 sim kartyas az sem baj, mert akkor belemegy az angol es a magyar kartyaja is.
Annyi, hogy nekem most egy S8 van, de ez nem tetszik neki ez a tulzottan lekerekitett forma.

Gondolkodtam mate10 pro, oneplus 5t, p10 honor v10 vagy nem tudom mit kellene. :D
Jahh es csak androidos johet szoba.

Elore is koszi mindenkinek a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#121408) Soybex válasza kóóó (#121407) üzenetére


Soybex
őstag

Oneplus 5T vagy Mate 10 pro.
Az utóbbit a méretei miatt érdemes lenne megnéznie, mert elég nagyra sikerült.
Viszont ha kézre áll neki akkor egyértelműen a legjobb döntés :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121409) kóóó válasza Soybex (#121408) üzenetére


kóóó
aktív tag

A oneplus merete picivel nagyobb a mate 10tol.
Viszont a oneplus kamerában nem a legjobb ahogy olvastam es a mate aksija is boven nagyobb.
Egyebkent barmilyen ajanlatot meghallgatok, nem tantorodok el a kinai telefonoktol sem.

Üdv.: kóóó!

(#121410) masssza29


masssza29
csendes tag

Melyiket? Redmi note 4 vagy mi A1? Üzem idő kamera gps net ezeket hasznalom.

(#121411) Soybex válasza masssza29 (#121410) üzenetére


Soybex
őstag

Mi A1

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121412) Ájvé válasza masssza29 (#121410) üzenetére


Ájvé
veterán

Üzemidőben Note 4, kamerában viszont A1 sokkal jobb, GPS/Net-ben nincs igazán különbség.

(#121413) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
50.000 - 60.000 ft

- Használt vagy új?
Mind a kettő szóba jöhet.

Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.

Szolgáltatónál függőben valószínűleg. Mivel ott a legkedvezőbb az ár. Használt piac is játszik, ha ott jobban megéri.

Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)

A telefon anyukámnak lenne.
Az első okos telefonja, ezért összegben többet nem is költenénk rá.
Itt tenném hozzá, hogy ismerős tud szerezni vodafone-tól 60 ezer ft-ért egy LG G3-at. 2 év gyári garival. (Vodafone függö, de ez nem probléma mivel hozzájuk tartozunk). Szerintem ez tökéletes választás, de ha ti esetleg tudtok jobbat akkor kérlek írjátok meg.

Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Legyen valamilyen Android.

Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Mindegy.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#121414) csaba1203 válasza Eraah (#121413) üzenetére


csaba1203
addikt

Ennyiért már Samsung S6-ot is tudsz venni használtan,ami kb körberöhögi az LG G3-at.
Újonnan pedig Xiaomi Mi A1 most a best buy.
Ezt az ismerőst meg messzire elkerülném,aki 4 éves technikát akar a nyakadba sózni.

(#121415) TeeJay válasza Ájvé (#121406) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg évek óta 2méteres kábelen töltöm mert akkor legalább lehet használni közben a telefont...
konnektorban töltő az ágy mellett és ágyból is elér a kábel nem feszül a telefonon...

most rendeltem két UGREEN kábelt hogy legyen még tartalék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#121416) Ájvé válasza TeeJay (#121415) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát akkor ez szokás kérdése, nem szoktam a telefont használni töltés közbe.
Remélem játszani nem szoktál, töltés közben eleve hőt termel ha közben még jobban megterheled az nem igazán tesz jót a telefonnak. Ja és mellesleg mint írtam létezik hosszabbító is, de persze ez is megoldás.

(#121413) Eraah:
"Szolgáltatónál függőben valószínűleg. Mivel ott a legkedvezőbb az ár."
Nem tudom hol nézted az árakat, szolgáltatónál általában a legdrágábbak a készülékek (időnként azért akadnak jó akciók, főleg ha kifutó készülékek esetén). Ár akkor kedvező ha jó drága csomagra veszed a telefont, ez esetben tényleg lehet olcsóbb is mint normál bolti ár.
G3 nem rossz, mondjuk ha nem gond a támogatás hiánya csak akkor (nem kap már 6.0-nál frissebb Androidot). Én pont ezért nem venném már, egy közép kategóriás készülék hardveresen már hozza ugyan ezt a tudást, mondjuk kamerája se rossz, azt viszont nehéz lesz találni hasonló tudással.

[ Szerkesztve ]

(#121417) Rekureku


Rekureku
tag

Sziasztok, Huawei P8 Lite-om tönkrement, vegyek még egy ugyanilyet vagy van már jobb ajánlat ilyen árban? Kicsit többet is szánok rá ha már így alakult. Fontos h szép képeket készítsen. Esetleg egy újabb PXLite, melyik éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#121418) canniball válasza trebrona (#121381) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval extra kívánságról van szó... Akkor választok abból a kevésből ami van. Köszönöm hogy ránéztél!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#121419) TeeJay válasza Ájvé (#121416) üzenetére


TeeJay
félisten

pont hogy egyben 2méter minőségi vastag USB kábel a jobb szemben az 1méter kábel + 1méter hosszabbítóval szemben mert ott van egy csatlakozás pluszban...

igen töltés közben használom is nyáron is 33fokos panelban is és tökéletesen működik a telefon
LG G4 kutya baja
sok idő feltölteni mert nem használok QC töltőt és közben ha kell valamire nem tudok 80centis kábelen lógni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#121420) Ájvé válasza TeeJay (#121419) üzenetére


Ájvé
veterán

Én hálózati áram hosszabbítóra gondoltam, nem USB toldó kábelra :D
Csak vigyázz hogy ne melegedjen.

[ Szerkesztve ]

(#121421) mark! válasza Ájvé (#121420) üzenetére


mark!
őstag

végülis ott is van +1 csatlakozás, meg az is macerás.

>

(#121422) Ájvé válasza mark! (#121421) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát jó, ilyen erővel mehetsz Paksra is ha közvetlenül kell az áram. Mi a macerás ebben? Bedugni és az ágy mellé húzni az elosztót? Egyébként nagy mázlista vagyok, ágyam mellett pont van konnektor, de szerintem még az életbe nem töltöttem onnan telefont.
Na mindegy hagyjuk, én csak egy alternatív megoldást akartam írni a problémára, mindenki úgy oldja meg ahogy akarja, nem szóltam le azért mert 2 méteres kábeleket használ, nekem minimum furcsa lenne, de ha neki így jó akkor használja.

(#121423) juuzer válasza Rekureku (#121417) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Ha bejön a Huawei vonal akkor P10 lite.

Esetleg amit még megnézhetsz az a Xiaomi MI A1, Moto G5-ök, vagy Samsung Galaxy A5 2017 :)

Ezek közül kamerában talán a Mi A1 a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#121424) Rekureku válasza juuzer (#121423) üzenetére


Rekureku
tag

P9 Lite (2017) mennyire vállalható? Árban jobban megfelelne. Olvastam hogy vannak alternatívái (honor), de nem tudok kiigazodni rajta...

(#121425) mark! válasza Ájvé (#121422) üzenetére


mark!
őstag

elosztóval alszok, laptop-telefon mindig ittvan, ergó töltöm is őket. még a 6s-nél használtam hosszabb kábelt, utálom az apple gyári kábelét :D

>

(#121426) Soybex válasza mark! (#121425) üzenetére


Soybex
őstag

Remélem egyszer jól megb*sz este ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121427) Emma1219 válasza Eraah (#121413) üzenetére


Emma1219
kezdő

Nekem volt G3 om... fuss messzire tőle. Rengeteg gondom volt vele.

(#121428) juuzer válasza Rekureku (#121424) üzenetére


juuzer
addikt

Hát szerintem a 16GB tároló nagyon kevés. Még ha nem is használsz sok appot, de pl fotózol sokat. Igaz arra ott az SD bővítés.

Vannak ismerőseim, akik elférnek 16 GB-on igaz ők iOS fronton vannak.

Ha belefér a keretbe én inkább a P10 lite-ot ajánlnám :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#121429) Viktor0610 válasza juuzer (#121428) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem, mi köze a használt op.rendszernek ahhoz, hogy mekkora tárhelyen fér el valaki.
Szerintem semmi. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#121430) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Melyik telefon a legjobb ár/érték arányú most 100e Ft környékén, 5 col felett? IOS-t és Androidot is használok, ez mindegy. Netes bolt teljesen jó, csak tudjanak számlát adni. Hosszú távra szoktak telefonjaim lenni, most amit váltana egy 5 vagy 6 éves Nexus4, de mellette egy 7 Plust is használtam. Mókolni nem akarom, pár alap alkalmazás fut rajta, a hátsó kamera legyen jó minőségű (ill a képek nyilván) és egy játék fut rajta, a StarWars Commander.

Remélem elég ennyi info. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121431) juuzer válasza Viktor0610 (#121429) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem pl az EMUI több helyet foglal mint egy iOS. Erre akartam reflektálni.

Vamos a la playa.

(#121432) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok, nagyon furi kérdésem van ...

Kiderült, hogy fémallergia miatt hámlik a bőr az újbegyeimről és hát ez hatványozottan jelentkezet amióta iPhonet használok (kb4 hónapja).

Milyen csúcskészülék van a piacon ami NEM fém unibody ... elötte Nokia 1520am volt és nyilván ez nem volt probléma

Üdv,

Same shit, different day!

(#121433) juuzer válasza Orcsi (#121432) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Google Pixel 2. Ott a fém kapott egy műanyag bevonatot.

Nem tudom, hogy az üveg elő-hátlap fémkerettel mennyire baj. A Huawei P9 lite 2017-nek van a kerete műanyagbóé és az elő- hátlapja fémből, igaz az nem csúcskészülék. Minden másnál a keret is fém sajnos :/

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#121434) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Melyik lenne jobb választás?
B20-at tudjon.

Xiaomi Redmi Note 4
Huawei P10Lite?
Illetve ha van jobb 80-ig kb.
Az igaz,hogy az sd karira nem lehet képet,videót menteni?
Mondjuk akkor nem tudom minek van?
Hosszútávra kellene elvileg és nem lenne játékra használva.

[ Szerkesztve ]

(#121435) masssza29


masssza29
csendes tag

T nél vennék telót. Melyiket : Galaxy A5, P9, Mate 10 lite, Honor 9. Ami fontos: üzem idő, kamera, gps, net.

(#121436) mark! válasza masssza29 (#121435) üzenetére


mark!
őstag

mate 10 lite kilőve, egyenesen szar lett az a telefon (főleg a többi lehetőség mellett).

honor 9 mindenképp, az a legjobb, annak legjobb az akkuideje.

[ Szerkesztve ]

>

(#121437) galaxys80 válasza Viktor0610 (#121429) üzenetére


galaxys80
veterán

Mondjuk az, hogy míg az egyik rendszer 1-2 gb helyen elfér addig a másik megeszi a 16-os tárhely felét?

(#121438) floratm


floratm
senior tag

Kissé meglepődtem hogy nincs az elvárásaimnak megfelelő telefon:

legyen legalább 4gb ram
legalább 4 ezres aksi
legalább 5,5 col kijelző
NFC és FM rádio

Ne legyen samsung és a huavei árazása sem tetszik...

Az mi note2 be nincs fm rádio:(
a Vernee active pedig az elvárásaimat még tul is licitálta ütés vizálló, kevlár... de a thoron kivül semmi jot nem csináltak még...
lenovo vibe p2 kifutó termék és a támogatása bizonytalan..

Várhato mostanába valami?

(#121439) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
P9 lite telefonom feladta, kell helyette másikat vennem.
Ami fontos lenne, az a nagy kijelző (7" környéke)
Használni legtöbbször internetezésre szoktam. Nem lenne hátrány a jó kamera, NFC, jó akkuidő sem. Valamint, hogy legalább 2 évig még kiszolgáljon.
Szeretném a legolcsobban megúszni, de semmiképpen sem valami olcsó szart keresek. 100.000 ft környékén jó lenne, ha megállna.
Köszönök minden kedves segítséget!

(#121440) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Kicsit OFF, de nem tudom, hogy van-e alkalmasabb topik erre: párom Xiaomi Redmi Note 5a telójára szeretnék tokot venni, mivel a háza elég könnyen sérül. Mióta követem a topikot a Nillkin márkanevet (??) láttam többször is, de inkább tempered glass-al kapcsolatban említve, így a kérdésem az lenne, hogy tokok szempontjából (flip és "normál" szilikon tok) mennyire megbízható? Illetve az ilyen szimpla szilikon tokok mennyivel rosszabbak, tehát mennyivel védenek kevésbé? Esetleg tudtok más, biztonságosabb, mégis elegáns, nőies tokot, amit érdemesebb lenne megvenni? (tehát nem a robosztus, full gumi, fém cucc természetesen)

Egyúttal még egy kérdés: Nillkin-ből nem találtam Tempered glass-t Note 5A-hoz, csak szimpla fóliát, de elvileg a kijelző GG3-as, így ez vajon elég lenne rá vagy érdemes TG-t venni rá így is? Amennyiben igen, tudtok valamilyen másik, megbízható márkát javasolni?

Előre is köszönöm a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#121441) Winne válasza Winne (#121430) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre valaki? :)

Ha olyat találok a leírásban, hogy nem csak sima IPS van írva, hanem NEO, vagy valami más, az miben különbözik?

Honor 9 szintű Xiaomi mi van a piacon? (elsősorban M.o.-on vehető és garanciáztatható)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121442) mark! válasza Winne (#121441) üzenetére


mark!
őstag

xiaomi mi 6 esetleg?

>

(#121443) Soybex válasza chef69 (#121439) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi Mi Max 2
Sony XA1 Ultra

Úgy hírtelen ezek jutottak eszembe. Amit te keresel az már tablet.. :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121444) Winne válasza mark! (#121442) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez is jónak tűnik, az kicsit zavar, hogy elvileg nincs B20. Melyik lehet jobb a Honor 9 és e között?

Magyar viszonteladó és szerviz van?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121445) Soybex válasza Winne (#121444) üzenetére


Soybex
őstag

Hardverileg nyílván jobb a Mi6 de a b20 hiánya tényleg rossz.
Én a Honor 9-et venném a helyedben.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121446) chef69 válasza Soybex (#121443) üzenetére


chef69
tag

Köszi!
Tablet, telefon nekem mindegy hogyan hívják, lényeg a nagy kijelző! :)
Mekkorától számít tabletnek? Van azoknak külön topicja, menjek inkább oda?
Bocs, hogy nem olvasok utánna, de mint írtam enyém beszart, néha tudok csak kölcsönkérni ismerősöktöl rövid időre netképes készüléket :(

(#121447) Winne válasza Soybex (#121445) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi. Akkor továbbmegyek. Egy Xiaomi MI A1-hez képest mivel ad többet a Honor 9?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121448) Soybex válasza Winne (#121447) üzenetére


Soybex
őstag

Kamera, Nfc, Rádió a honor 9 javára. Meg talán akkumulátor idő. Na meg sok embert zavar a Stock droid Mi A1-en meg az van.

@Chef69 : 7"-tól vannak tablettek, viszont tabletből gyengébb hardvert kapsz ennyi pénzért mint telefont. Plusz amiket leírtál, hogy jó kamera-nfc kevés tabletben található meg. Még ha esetleg nem számít annyira az nfc akkor telefonból a Lenovo PHAB2 Plus ami 6.4"-al már baromi nagynak számít.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121449) Ájvé válasza Soybex (#121448) üzenetére


Ájvé
veterán

FM rádió A1-ben is van és kamera se olyan meggyőző a Honor 9-ben. SoC-ot viszont kihagytad, az nagyságrendekkel jobb a Honor 9-ben. Stock droiddal azt csinálsz amit akarsz azért jó, nem azért mert sok minden lenne benne. Magadnak teszed fel amit szeretnél azért jó.

(#121450) chef69 válasza Soybex (#121448) üzenetére


chef69
tag

Akkor úgy módosítanám az igényemet, hogy minél nagyobb kijelzőjű telefon.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.