Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121601) mark! válasza ChiliChili (#121600) üzenetére


mark!
őstag

árkategóriát mondj légyszi, anélkül elég nehéz

>

(#121602) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Sziasztok,

Anyámnak keresnék telefont, 60e Ft körül, újat, de nem feltétlenül modernt. A legfontosabb a kamera minősége lenne. Amit én kinéztem, az pl a xiaomi mi a1, de jó lenne 5" alatti, mint pl a galaxy alpha volt (ami még szintén esélyes játékos). Esetleg tudtok mondani pár alternatívát, aminek megérné utána néznem?

Köszi

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#121604) ZX-6R


ZX-6R
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni két telefon közül választani. Fontos lenne számomra az üzemidő, illetve hogy szép képeket csináljon. Az első kiszemelt az Elephone S8 lenne. Erre azt írták, hogy hiába brutális a kamera, lassan fókuszál. Illetve hiányzik belőle az értesítő led. A másik pedig a Maze Alpha X. Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Ti melyiket választanátok? Valóban csak a gond van az S8-as X25-ös procijával, és jobb választás a gyengébb P25? Vagy lenne valami harmadik tippetek?

(#121605) mark! válasza #46372352 (#121603) üzenetére


mark!
őstag

nincs baj a nokiával, nyugodtan veheted azt.

>

(#121606) BzoltanD


BzoltanD
újonc

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.

Azon gondolkodtam, hogy ezek a "kínai" telefonoknak adnék egy esélyt (Honor, Xiaomi, One Plus stb.) és arra lennék kíváncsi, hogy a közép illetve felső-közép kategóriában (100-150k körül) milyen tapasztalataitok vannak, melyiket éri meg jobban?
Tudom ez így kicsit tág, de tényleg nem sokat tudok a kínaiakról.

A Xiaomi esetén hallottam, hogy B20 problémák vannak.
A One Plus-ok úgy tűnt, hogy nehezen beszerezhetők.
A Honorról nem sokat tudok, illettve az egyebekről se.

Antutu benchmark alapján egy Xiaomi Mi 5s plus az nagyon kecsegtetően hangzik, de ennyi :) Szóval ha nem is minden az benchmark de ha ilyen 120k+-t tudna produkálni az jó lenne.

Illetve érdeklődnék, hogy mely oldalakról ajnálott rendelni garanciát vagy részletfizetést figyelembe véve (van egyáltalán ilyen? :) )

(#121607) pit stop válasza gyarmatinic (#121599) üzenetére


pit stop
addikt

Én az S8 Plust választanám inkább, és ki fog bírni legalább 2-3 évet, nem lehet összevetni a támogatását és tudását a korábbi tapasztalataiddal :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121608) Ájvé válasza #46372352 (#121603) üzenetére


Ájvé
veterán

PH!-s tesztben eléggé lehúzták a Nokia 5-öt, főleg szoftveres problémák miatt. Viszont fórumba beleolvasva ezek a problémák már nincsenek (vagy PH! kapott hibás készüléket), szóval így vállalhatónak tűnik már.

(#121606) BzoltanD:
Xiaomival nincsenek B20 problémák, csak olyan készüléket kell venni amiben van B20. Mi 5S Plusba például pont nincsen B20. Honor 9 van ennyiért már. Sőt Huawei P10 is amiben jobb a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#121609) BzoltanD válasza BzoltanD (#121606) üzenetére


BzoltanD
újonc

Vagy szerintetek inkább maradjak egy Samsung S8-nál, ami most a Telekomnál 175k ha minden igaz?

(#121611) kinder93


kinder93
aktív tag

Most van egy Redmi Note 3 SE mobilom, érdemes lecserélni egy Mi A1-re? Vagy ilyen árban várható mostanság jobb Xiaomi?

(#121612) Ájvé válasza kinder93 (#121611) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát nem lenne túl nagy előre lépés, kamera biztos jobb az A1-ben, SoC viszont gyengébb. +1 GB RAM nem túl nagy különbség, dupla tárhely viszont már jóval előnyösebb, de persze ha ki is használod. Esetleg ha vonz az AOSP és fontos a támogatás, abban biztos jobb az A1.
Xiaomi Redmi 5 Plus van ilyen árban még, de ebből jelenleg nincs B20-as verzió.
Ha elégedett vagy a Redmi Note 3 SE-vel akkor én várnék még, bár egy ideig nem nagyon várható új Xiaomi készülék.

(#121613) ChiliChili válasza mark! (#121601) üzenetére


ChiliChili
tag

Igazából, mivel alkalmazás szinten csak a Waze fontos (nyilván a telefon funkciók jól működnek), ezért gazdaságos megoldást keresek. iPhone-t használok, de az Apple tiltja más gyártó navigációs alkalmazásainak Car playen keresztül történő használatát, ezért használnék Android Autot, ami átengedi a Wazet.

(#121614) Ájvé válasza ChiliChili (#121613) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A1, vezeték nélküli töltés mondjuk nincsen, de egyébként megfelel a feltételeknek.

(#121615) ChiliChili válasza Ájvé (#121614) üzenetére


ChiliChili
tag

A vezetéknélküli töltést már elengedtem. :)
Egy Xiaomi Redmi 4A elég lehet? Árban elég barátságos, ha nem melegszik nagyon a folyamatos usb-töltéstől és a gps-től.

(#121616) Ájvé válasza ChiliChili (#121615) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát újabb Android főverziót már lehet nem kap (nagyon esetleg Nougatot megkapja még, de ebbe se vagyok biztos), persze MIUI támogatás folyamatos, ha tetszik vagy meg tudod szokni. A1-et azért írtam mert 1,5 támogatás még adott, szóval még a következő Androidot biztos megkapja, ez mellett tudásban is elég jó, nagyon jó közép kategóriás készülék és minden sallangtól mentes az Android van rajta. Redmi 4X esetleg lehet az aranyközépút, jobb a támogatása a Redmi 4A-nál, tudásban is jobb és megfelel a feltételeknek, persze MIUI-val a fedélzeten (ha nem használtad még akkor inkább nézz utána).

(#121617) Winne


Winne
nagyúr

Honor 9 és P10 maradt versenyben kb nálam.

Különbség amit találtam a garancia és az első hátsó kamera. Van még valami fontos?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121618) Ájvé válasza Winne (#121617) üzenetére


Ájvé
veterán

Garancia ugyan az mivel mindkettőt a Huawei gyártja, kamerában a P10 jobb, ha belefér a különbözet akkor ezt venném, de Honor 9 sem rossz azért.

(#121619) Hippy válasza Soybex (#121554) üzenetére


Hippy
csendes tag

Van már más is, és tetszik is. [link]

1 hónapja jelent meg, de nem találok róla egy normális tesztet. Valakinek tapasztalata a gyártóval?

(#121620) Sgr_A válasza Ájvé (#121618) üzenetére


Sgr_A
addikt

A p10-re 3 év garancia van a h9 csak 2

[ Szerkesztve ]

(#121621) kislaci válasza Winne (#121617) üzenetére


kislaci
senior tag

Honorban van infra

(#121622) Ájvé válasza Sgr_A (#121620) üzenetére


Ájvé
veterán

Igaz, ez extra garancia és nem alap.

(#121623) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Szeretnék telefont vásárolni, alapvetően a 'kisebb' telefonok között gondolkodom (kézméret limitáció miatt - 5.5 már nem túl kényelmes), itt pedig a Huawei-ek között találtam néhány típusra.

Egy összegben szeretném venni, nem sufni GSM-nél, tehát hivatalos garanciával, de nem zárkózom el egy szép állapotban lévő használttól sem.

Honor 9 nem szerepelt az idei telefonok között kiemelkedően az elődjével ellentétben, de nem egészen értem, hogy miért, illetve nem kap túlzottan jó fogadtatást az ajánlások között ahogy látom.

Ami számomra igazából nagyon fontos lenne, az a garancia kezelés a ROM-olással vegyítve (Huawei-nél elvileg a gyári rendszer-t visszaflashelve visszaáll a telefon teljes gyári állapotba ellentétben pl. Samsung (knox), LG stb.), illetve a rendszer naprakészsége. Utóbbi Honor 8-nál kérdéses, talán-elvileg megkapja még az Oreo-t, de még ez sem teljesen biztos. Ami még nagyon fontos a telefonválasztás szempontjából, az NFC, 4GB RAM, épkézláb kamera és bármi csak nem MTK SoC.

A differencia kb. 20.000 forint a 2 telefon között jelenleg.

Számomra a főbb pozitívumok ami miatt döntenék a két modell között:

Honor 8:
- Ár

Honor 9:
- Project Treble Support

Nézegettem a P10-et is, de számomra hihetetlen, hogy miért nem bírták az ujjlenyomat olvasó mellé rakni a két gombot ahogy a Honor 9-nél, így a gesture-vezérléses megoldással nálam talán 1% esélye maradt még a választásban, valamint a botrány a tároló, és memória típusok szórásával ahogy a modellek piacra kerültek, ugyanis, elvileg UFS 2.1-el került forgalomba az összes modell, és DDR4-gyel, de vannak modellek, amik eMMC 5.1-et kaptak mellé pedíg DDR3-mat - persze 14 napon belül vissza lehet vinni a telefont, ha interneten rendel az ember, de ezzel nem szeretnék foglalkozni. Ha van esetleg másik gyártó, vagy esetleg más modell típus amit tudtok ajánlani, nagyon megköszönném :)!

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#121624) Ájvé válasza qltsar (#121623) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha ROM-olás alatt custom ROM-ok telepítését érted akkor szerintem ne Huawei/Honor-t nézz. Kirin SoC nem olyan széleskörűen ROM-olható mint a Snapdragon. Log-ba egyébként bent marad szerintem a BL nyitás. Amúgy Honor 9 nyilván jobb, megéri a különbözetet.

(#121625) qltsar válasza Ájvé (#121624) üzenetére


qltsar
addikt

Na igen...de ezekkel a feltetelekkel melyik snapi lenne jo ;)? Plusz ott is az oem unlock-ot nem zarod vissza. Megegy kinai csodat nem szeretnek.

Amugy Honor 9-re mar most van AOSP Oreo a Treble miatt.

(#121626) Ájvé válasza qltsar (#121625) üzenetére


Ájvé
veterán

LG G6 talán, úgy látom vannak rá custom ROM-ok.
Xiaomiknál nincs garancia vesztés custom ROM-al, nem tudom melyik másik gyártónál van még így.

[ Szerkesztve ]

(#121627) Winne válasza qltsar (#121623) üzenetére


Winne
nagyúr

"elvileg UFS 2.1-el került forgalomba az összes modell, és DDR4-gyel, de vannak modellek, amik eMMC 5.1-et kaptak mellé pedíg DDR3-mat"

Ezt hol lehet megtalálni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121628) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Három telefon közül kellene választanom.Sajnos nagyot hallok és a legfontosabb lenne a jó hangos kicsengés.Melyik lenne a leghangosabb a három közül? Nokia 5,Xiaomi Mi A1,Vodafone Smart V8.Vagy esetleg más ötlet???

(#121629) Ájvé válasza zolya1973 (#121628) üzenetére


Ájvé
veterán

A1-ről azt írták tesztben hogy kifejezetten hangos, de Nokia 5-re is jót írtak hangszóró téren. Vodafone Smart V8-at kihagynám inkább, tesztben nem tértek ki a hangszóró minőségére.

(#121630) zolya1973 válasza Ájvé (#121629) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi szépen!!

(#121631) qltsar válasza Ájvé (#121626) üzenetére


qltsar
addikt

Idejetmult SoC, de ezen meg tullepnek, viszont iszonyatnagy a kijelzo, valamit, ahogy mar emlitettem instant garivesztes amint kikered az unlock code-ot elvileg, valamint relock-olni nem lehet.

Xiaomit romolhatom, de nem lesz NFC ;).

@Winne: televan ezzel az internet, raadasul el is ismerte a Huawei ezt egy 'bocsanatkero' levellel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#121632) Ájvé válasza qltsar (#121631) üzenetére


Ájvé
veterán

Idejét múlt? Ez azért vicces. Így akkor nyilván nem jó neked.
Mi Note 3-ba van NFC, vagy Mi Mix 2-be is. Igen nagyobbak a Honor 9-nél, de nem sokkal. Utóbbi mondjuk elég drága, megértem ha nem kell.

(#121633) Ájvé válasza qltsar (#121631) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak úgy megjegyzem teljesítmény teszteken semmivel sem lassabb az "elavult" S821. Nem mellesleg mindkettő (Kirin 960 is) 2016-os SoC (S821-et pár hónappal korábban jelentették be). Tényleg nem értem ezt az elavult dolgot.

(#121634) qltsar válasza Ájvé (#121633) üzenetére


qltsar
addikt

Valoban a nyers szamok ezt mutatjak, ettol fuggetlenul ket dolog miatt sem lehet ez a valasztasom, nagy, illetve instant garanciavesztes amint kikerted a BL unlock kodot LG-tol / keptelenseg nyom nelkul visszazarni, az emlitett Xiaomiknal hasonlo problema a meret, illetve ott a Mix2-nel nincs B20 es a Noteban sem vagyok biztos - igaz ezt nem emlitettem, de a tobbsegnek itthon szerintem ez alapelvaras.

[ Szerkesztve ]

(#121635) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Próbáltam keresgélni, volt e összevetve a Xiaomi MI A1 és a Huawei P10 valahol. Mennyire versenyképes egymással a két készülék? Ami számomra fontos lenne, az az akku idő, jó kamera, jó netes képességek wifin keresztül. Melyik az ajánlottabb, ha használt is szóba jöhet és pl Huawei esetében a több év gari lehet árban kompenzáló tényező? Egy LG G2-őt váltana...

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#121636) Viktor0610 válasza Real_Necro (#121635) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hízelgő a Mi A1-re nézve, hogy a P10-zel vetitek össze, de szerintem a P10-nek nem igazán ellenfele a készülék.

Kamerában, gyorsaságban a P10 lesz jobb szerintem, akkumulátorban valamivel a Mi A1.

Samsung Galaxy A54

(#121637) Winne válasza qltsar (#121631) üzenetére


Winne
nagyúr

Már nem úgy hol található, hanem a telefont kézbe veszem és mit kell vele csinálnom, hogy ezt lássam? :)

Ami még kérdés Honor 9-hez és Honor 8 Pro-hoz, hogy ott is csak mono hangszóró van, ami szól pl egy YT video alatt, mint a P10-nél?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121638) Viktor0610 válasza Winne (#121637) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha minden igaz, akkor valami kártya olvasás-/írássebesség tesztelővel lehet kideríteni a dolgot.
A topikjában 1000%, hogy előkerült a téma.

Samsung Galaxy A54

(#121639) BenHans válasza Winne (#121637) üzenetére


BenHans
addikt

Androbench (Storage Benchmark)

Huawei P10 mérések UFS 2.1 vs UFS 2.0 vs eMMC5.1 + teljes cikk

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#121640) Real_Necro válasza Viktor0610 (#121636) üzenetére


Real_Necro
veterán

A G2bol talan latszik, hogy nalam nem surun cserelodnek a telefonok, igy kb 3 evente mindi ujra kell ismerkednem a dolgokkal. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#121641) Winne


Winne
nagyúr

:R

Akkor ha az lesz még időben tesztelek. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121642) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
OnePlus 3 lecserélésén gondolkodom , szerintetek mire érdemes lecserélni 150e forintig...?

(#121643) Sgr_A válasza laca71 (#121642) üzenetére


Sgr_A
addikt

5t

(#121644) mark! válasza laca71 (#121642) üzenetére


mark!
őstag

ha bejött a 1+3, akkor 1+5t

>

(#121645) qltsar válasza Winne (#121641) üzenetére


qltsar
addikt

Azt javaslom, ha teheted, akkor neten rendeld, és helyszínen vedd át, így elvileg ugyanazok a jogszabályok fognak érvényesülni, mintha kiszállított internetes rendelés lenne, ergo, ha valami gond van, már helyben vissza tudod adni - de drukkolok, hogy ne legyen :)!

(#121646) Ájvé válasza qltsar (#121634) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Note 3-ból tényleg nincs B20-as, de Mix 2-ben viszont van, ezért írtam.
Na de mindegy, unlock legtöbb gyártónál garancia vesztés, szóval ezzel nehéz mit kezdeni.

(#121647) bjennifer


bjennifer
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni új telefon vásárláshoz.

- Árkategória max. 40.000 ft
- új
-vodafone-s vagyok, de kártyafüggetlen is érdekel
- Hosszútávra tervezem
- Főleg netezésre, chatelésre, fényképezésre használom
-kamera min. 8 mpx legyen
- min. 5"-os kijelzővel
-belső memória 16 gb körül mozogjon

amiket kinéztem eddig:
-ASUS ZenFone GO ZB500KL
-zte blade a512

Köszönöm a segítséget! :) :DD

(#121648) Sgr_A válasza bjennifer (#121647) üzenetére


Sgr_A
addikt

Redmi 4x igaz ez 42k

[ Szerkesztve ]

(#121649) Winne válasza qltsar (#121645) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi! :R

Ezen a mono hangszórón agyalok még igazából, meg a Honor 8 Pro és a Honor 9 is kalapban van még kicsit, de a P10 tűnik a legjobb opciónak. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121650) Enter65


Enter65
senior tag

Sziasztok!

Sajnos kicsit kezd haldoklani a Samsung Note 4-em, ezert csereben gondolkozom. Arban olyan 100+- 20-30K.
Ha megoldhato akkor ujban gondolkodnek, fuggetlen legyen, ha 2 sim-es akkor ha lehet aktiv legyen.(nem feltetel).
Eleg hosszu tavra terveznek, min 3 evre.
Felhasznalasilag pedig 3 email cim, munka helyi programok, internet, navigacios prg., pdf, word es exel hasznalat.
Ami meg fontos az az NFC es az uzemido.

Elore is koszi a helpet! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.