Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120751) tpeter77 válasza Dluinet (#120747) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi az ajánlást de annál szoftveres gondok vsnnsk és egy este akár 30%-ot is merül, ezért oróbálnék másik tipust venni.

(#120752) crazygamer75 válasza juuzer (#120748) üzenetére


crazygamer75
tag

Pont 1 oldallal ezelőtt dicsértem a H9 hangzását, fülesen. Sajnos S7-es összehasonlítási alapom nincs, de az Alcatel Idol 3 és Pop 4S-nél jobb (pedig ezeket a modelleket dicsérni szokták audio szempontjából). DAC nincs benne, de külföldi teszteken is elfogadhatónak találják a hangchipjét (AKM-AK4376), a H8-hoz képest mindenképp előrelépésnek írják (de azért nem egy HTC U11).
A telefon bemutatóján is külön hangsúlyt fektettek az audió képességekre, a finomhangolásban a Grammy díjas Rainer Mailler segédkezett (fogalmam sincs ki ő :) )

[ Szerkesztve ]

(#120753) Teaway válasza crazygamer75 (#120752) üzenetére


Teaway
veterán

Rainer Mailler?
A Honor által megálmodott név, valós személy nem biztos, hogy van mögötte...

Nincs itthon csokid??

(#120754) Pete55555 válasza tpeter77 (#120751) üzenetére


Pete55555
addikt

:F

...Szeretem leracsniztatni...

(#120755) tusik válasza Dluinet (#120747) üzenetére


tusik
tag

:K

(#120756) tpeter77 válasza Pete55555 (#120754) üzenetére


tpeter77
addikt

Tudod telefonról nehéz gépelnem :) és sokszor elütök karaktereket.

A Redmi 4X saját topikjában olvastam amit írtam. Ott mondták (vették el a kedvem a típustól), hogy a szoftveres gondok sajnos nem oldódtak meg hónapok alatt sem és az akksi gyorsan merül.
Link

(#120757) Viktor0610 válasza Teaway (#120753) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanús, hogy nem valós személyről van szó (ha crazygamer75 nem írta el a nevet), mert a Google nem hoz semmit a névre. ;]

Ejj-ejj, Huawei... :((( :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#120758) crazygamer75 válasza Viktor0610 (#120757) üzenetére


crazygamer75
tag

Egy külföldi cikkből másoltam ki a nevét és én se találtam róla semmit google-val. Ritka ciki lenne a gyártónak, ha egy senkivel reklámozná a telefont :(
Ettől függetlenül amikor rádugtam a JBL fülesem a H9-re, meglepődtem, hogy milyen jól szól, már a gyári lejátszóval is, a PowerAMP-al pedig még jobb lett.

(#120759) galuska95 válasza tpeter77 (#120756) üzenetére


galuska95
aktív tag

Nekem 4x van és iszonyat jól bírja az akksija, este se merül sokat. Használok rajta mindent (email, böngészés, viber, messenger, face, insta). 1-2 szoftveres nyűg van/volt de ezek megoldódnak vagy megoldhatók. Minden hibáját nézve is ez a messzemenően legjobb telefon ilyen kategóriában.

(#120760) trebrona válasza tpeter77 (#120756) üzenetére


trebrona
nagyúr

Valószínűleg mi akkor két külön 4X topikot olvasunk. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#120761) ElektrikusDE válasza Teaway (#120753) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Google keresési javaslat:
Grammy-díjas Raine Miller

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#120762) pachito


pachito
őstag

Van olyan hely, ahol még kapok új / újszerű Galaxy Note 5-t?

(#120763) Teaway válasza ElektrikusDE (#120761) üzenetére


Teaway
veterán

Ezt mondom, hogy nincs ilyen ember a neten.

Nincs itthon csokid??

(#120764) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#120761) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez a biztos:

Rainer Maillard

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#120765) Teaway válasza ElektrikusDE (#120764) üzenetére


Teaway
veterán

Hát úgy könnyű, ha új neveket találunk ki :D

Nincs itthon csokid??

(#120766) nyisziati válasza pachito (#120762) üzenetére


nyisziati
veterán

Hardveraprón is van pár (kicsit mazsolázgatni kell, mert nem releváns találatok is vannak), meg Alin is. Kínai rendelésnél + áfa + 2.500 Ft vámkezelési ktg.

E-bay-t rádbízom. :))

[ Szerkesztve ]

(#120767) blázió.stp válasza Ájvé (#120720) üzenetére


blázió.stp
csendes újonc

Értem. Azért köszönöm a választ! :R

(#120768) juuzer válasza Ájvé (#120749) üzenetére


juuzer
addikt

Kicsit offenzív lett az a mondatom, szóval csak annyi, hogy általában a gyártók saját lapkakészleteivel jobb tapasztalatom volt. Igazából tényleg fontos lenne a csúcs kamera és az erős HW (mert pl játszom az Arena of Valorral meg egyéb cukiságokkal de nem a gaming a fő szempont). Ezért is inkább kérdőjelesen vettem fel a listába a középkategóriás készülékeket.

crazygamer75 volt egy teszt ahol az S7-et lehúzták és pl a P9 földbe döngölte hangerőben és hangminőségben az S7-et. Szóval nekem az a mérce jelenleg, hogy annál ne legyen rosszabb vagy a kettő között legyen :)

Vamos a la playa.

(#120769) pachito válasza nyisziati (#120766) üzenetére


pachito
őstag

:R :R

(#120770) blt.62


blt.62
őstag

Szio. Eddig samsung s6-om volt. Szeretném lecserélni egy P10-re. Nem járok rosszabbul? Jók ezek a P10-ek vagy inkább samsung s7?

MegtorloXp

(#120771) Soybex válasza blt.62 (#120770) üzenetére


Soybex
őstag

Ha ez a két opció van akkor s7.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120772) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Maximum 50k-ig keresek a lányomnak Androidos telót.
Lehet Telekomos, vagy független.
Köszönöm előre is a választ!

(#120773) juuzer válasza bombibmw (#120772) üzenetére


juuzer
addikt

Redmi Note 4?

Persze ha EU stocknál lesz ismét raktáron.

Vamos a la playa.

(#120774) Teaway válasza juuzer (#120773) üzenetére


Teaway
veterán

Máris elfogyott???? 5 perce néztem, és még volt.

Nincs itthon csokid??

(#120775) bombibmw válasza juuzer (#120773) üzenetére


bombibmw
veterán

Egynek jó lehet.
És, ha feljebb megyünk olyan 60-70k-ig, akkor mik a lehetőségek?

(#120776) juuzer válasza bombibmw (#120775) üzenetére


juuzer
addikt

MI A1-et mondanám :)

Teaway bocsi tegnap néztem az EU Stock oldalát és akkor még nem volt :) De ahogy látom most sincs náluk csak az 5A-ból

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#120777) blt.62 válasza Soybex (#120771) üzenetére


blt.62
őstag

Mit javasolnál ami komolyabb ezeknél?

MegtorloXp

(#120778) Teaway válasza juuzer (#120776) üzenetére


Teaway
veterán

Feketében most tényleg nincs, de én az aranyat és az ezüstöt nézem, az meg raktáron dögivel :)

Nincs itthon csokid??

(#120779) juuzer válasza Teaway (#120778) üzenetére


juuzer
addikt

Sorry mea culpa :D

Én mindig a feketét nézem először :D

Vamos a la playa.

(#120780) bombibmw


bombibmw
veterán

Bocs, az EU Stock az a hivatalos, gyári forrás, vagy az EU kiadás? :B
Illetve "megbízható" GSM boltot tudtok ajánlani esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#120781) fuwiradis


fuwiradis
tag

sziasztok,

mi manapsag a best buy 50-60 kornyeken android fronton? nem szoktam gyakran telefont cserelni, szoval jo lenne tervezhetnek a jelolttel vagy 3 evig. egyebkent netezesre, email, tech tartalmak/videok fogyasztasa, ilyesmire hasznalnam. koszi

EDIT: esetleg egy megbizhato bolt is johet ajanlasba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120782) bombibmw válasza fuwiradis (#120781) üzenetére


bombibmw
veterán

Xiaomi Redmi Note 4. :D

(#120783) Teaway válasza juuzer (#120779) üzenetére


Teaway
veterán

Én meg az összeset, kivéve, ha kifejezetten kérik az adott színt is.

(#120782) bombibmw: Ezt az ajánlatot nemrég kaptad, és máris továbbadod? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#120784) Ájvé válasza juuzer (#120768) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó hogy a GPU-t (játékokat) hoztad fel, Huawei a Kirin 970 előtt általában ebben volt gyenge és volt lemaradva a konkurenciától. Egyébként Snapgragonok általában ebben tarolnak, vagyis a csúcs lapkák. Exynos még jellemzően erős szokott lenni. Ez az Arena of Valor egyébként nem tűnik nagy eresztésnek, ennél még az Asphalt 8 is jobb grafikailag, pedig ez se mai darab. Snapdragon 625 is bőven elég ehhez. Nyers teljesítményben még mindig a Snapdragon a nyerő GPU terén és egyedi CPU megoldásai miatt ebben is az élen van (Kryo magok).
Ezen felül pedig szép hogy szerinted jobb a gyártók saját lapkakészlete, eddig Samsung és Huawei és Xiaomi volt képes Androidon saját lapkakészlettel előállni, szóval akkor melyik a legjobb? (Hülye kérdés, gondolom Huawei) De ne vedd támadásnak, te így gondolod én pedig tiszteletben tartom.

(#120785) juuzer válasza Ájvé (#120784) üzenetére


juuzer
addikt

Nyilván egyet értek veled valamilyen szinten. Valahol olvastam anno, hogy pl a Samsung saját procijai pont azért nem szárnyalják túl a Snapdragonokat, mert ugye az USA-ban csak snapdragonos Galaxykat adhatnak ki és ugye konzisztens teljesítmény régiónként stb. Pedig a technológiai hátterük bőven meglenne hozzá. Igaz ez nem a Qualcomm és a Snapdragon hibája. - Szóal nem, nem Huawei :)

Másik meg, hogy belsős szakmabeli infókból tudom, hogy a Qualcomm valami annyira mocskosul undorító összegeket kér el a firmware-ekért például egy Android rendszerfrissítésnél, hogy sokszor ezért sem jön sok készülékre update.

Tudom, de pl nekem a Lumia 930-on is probléma nélkül futott az Asphalt 8. De szerintem azért az AoV-höz is kell némi kakaó.

Lehet, de továbbra se tartom a Mi A1-et jó ajánlatnak ha mjuk flagship-szerű telefonokat nézek. Minden egyébben egyébként meg úgy gondolom, hogy best buy, és a stock droidnak itt lenne a helye, nem a felső kategóriában.

Ha viszont akkor úgy nézem, hogy a legjobb kamera és beszélgetési/fülesre jutó hangminőség kell akkor még mindig partyban van a Mi A1? A képek nem győztek meg és fórumon olvastam, hogy a beszélgetési hangminőség se az igazi. (Lumia 520 óta kb az összes telefonnal ez a hisztim.) A kört közben leszűkítettem P9-H9-A1-re :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#120786) Ájvé válasza juuzer (#120785) üzenetére


Ájvé
veterán

"Másik meg, hogy belsős szakmabeli infókból tudom, hogy a Qualcomm valami annyira mocskosul undorító összegeket kér el"
Ehhez nem kell belsős info, hírek is voltak róla, verseny hivatal is büntette. Tény hogy az üzletpolitikája elég szemét, ettől függetlenül piacvezetők, ez is tény és az is hogy csúcs lapkáit nem sok cég tudja megszorongatni. LTE techologóiai licencekkel is játszik, mert talán az is van neki egy pár és ellehetetleníti a piaci résztvevőket. Ettől függetlenül technológiai szinten nagyon jó munkát végeznek a mérnökei, szóval nekik piros pont jár.
Mi A1 sose volt és akart lenni flasgship, szóval lehet itt hibádzik a képlet, felső közép kategória maximum de inkább csak közép. Honor 9 akku időn kívül mindenben jobb az A1-nél ezt senki soha nem vitatta, de ez tényleg flagship, szóval ez nem csoda, ára is majdnem a duplája, nem véletlen. Rossz helyre sorolod az A1-et.
Honor 9 jobb a P9-nél (ami tavalyi modell és gyengébb gyakorlatilag mindenben) és az A1-nél is ami igazából itt kakukktojás csak.
Van Nokia is egyébként már, hátha tudott hasonló jó hangminőséget összehozni megint, mint a Lumia 520-ban. Bár ennyiért nem tudom mit kapsz, elég drágák a Nokiák.

[ Szerkesztve ]

(#120787) juuzer válasza Ájvé (#120786) üzenetére


juuzer
addikt

Rendben köszönöm és elnézést a rage-ért. Buta vagyok :)

Nokia nem játszik csak példaként hoztam fel hogy így telefonálási minőségre azóta nem verte semmi legalábbis nálam :)

Vamos a la playa.

(#120788) Ájvé válasza juuzer (#120787) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem mondtam hogy buta vagy, csak leírtam hogy szerintem nem egy kategória a két (illetve P9-el már három) készülék.
Rendben Nokia nem játszik. Honor 9 továbbra is a befutó (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#120789) juuzer válasza Ájvé (#120788) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt én mondtam :D

Továbbra is köszönöm :)

Vamos a la playa.

(#120790) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Anyumnak vennék egy telefont (első okos), és igazából a Redmi 4A és 4X között gondolkodom.

Legfontosabb szempontok: akksi meddig bírja, gyorsaság. Melyiket lenne érdemes megvennem? Nyilván ha más szempontot érdemes figyelembe venni, az is érdekelne. Ahogy elnéztem am kb. 10k a különbség a kettő között

(#120791) fuwiradis válasza bombibmw (#120782) üzenetére


fuwiradis
tag

akadtak kerdeseim kis nezelodes utan.

mennyi ram kell manapsag? ahogy latom van ebbol 3g es 4g-s valtozat is. redmi 4x-rol esetleg velemeny?
eustock megbizhato?

(#120792) Ájvé válasza Dronte (#120790) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom hol nézted a Redmi 4A-t, de legtöbb helyen elég drága. Redmi 4X pedig nem 10k-val drágább szerintem itt. Amúgy Redmi 4X jobb mindkettőben (akku idő, gyorsaság, sőt kamera meg úgy általában mindenben).

fuwiradis:
Eustock megbízható bolt. Redmi 4X pedig jó vétel.
Miből van 3g-s és 4g-s változat is? Minden Redmi Note 4 és Redmi 4X tudja a 3G és 4G-t is, B20-as frekvencia megléte szokott kérdés lenni itthon (mivel minden szolgáltató használja).

[ Szerkesztve ]

(#120793) Soybex válasza blt.62 (#120770) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8/9 ha 100 körüli a kereted :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120794) starius


starius
tag

Sziasztok! Tönkrement a telefonom, SOS -be kellene egy új . A redmi note 4 / 4x -et néztem és a sima redmi 4x-et. Kamera sokat számítana, főleg az előlapi. Illetve a note 4 és note 4x között van valami nagyobb különbség?

(#120795) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi 4X vagy Huawei P10 Lite a jobb akkuidő szempontjából? A Xiaomi akkuja 4100 mAh, a Huawei 3000 mAh, vajon az akkuidő is ezzel egyenesen arányos, vagy nem teljesen?
Egyébként melyik az ajánlhatóbb? :)

(#120796) fuwiradis válasza Ájvé (#120792) üzenetére


fuwiradis
tag

ramra gondoltam, bocsi, felreertheto voltam.

szoval ugy lattam hogy redmi 4x-bol es note 4-bol is van 3gb-s es 4gb-s valtozat. nem tudom hosszabb (mondjuk 3 evre) tervezve barmelyikukkel, eleg-e a 3gb-s valtozat

(#120797) Soybex válasza emitter (#120795) üzenetére


Soybex
őstag

Redmi 4x jobban ajánlott üzemidő szempontból verhetetlen.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120798) Ájvé válasza fuwiradis (#120796) üzenetére


Ájvé
veterán

Nagy GB-vel szoktuk írni, de oké már értem.
Szerintem nem időtállóbb 4GB RAM-al egyik sem. Persze nem vagyok jós, de max még Android Oreot tippelnék nekik és nem lesz égetverő különbség. Ezt amúgy használat közben kellene megnézni mennyit jelent, bár a MIUI hírhedt memória kezelését nézve nem lesz nagy különbség. Mire kevés lesz 3 GB RAM már cserélheted le, illetve hardver egyébként is korlát lesz, bár lehet ez se igaz, S410 meddig húzta. De mint írtam nem vagyok jós. Nagyon sok múik a felhasználáson is.

(#120799) Sordoran válasza Ájvé (#120798) üzenetére


Sordoran
addikt

4 és fél év után váltottam Sony SP-ről. Akkori felső közép kategória volt, igaz csak 2 magos, manapság egy belépő készülék többet tud, DE ha nem csak 1 GB ram lett volna benne, és nem akad emiatt annyit, vagy zár be appokat, akkor lehet nem cseréltem volna. Szóval én azt mondom, ha több a RAM, tovább lesz jó, mert arra telepszenek rá jobban appok. Számítógépeknél is a RAM bővítés sok mindent megold, itt se lenne másképpen manapság, ha lenne lehetőség. Persze kérdés mennyi időre tervez vele ember, és utána lepasszolja családtagnak/ismerősnek (vagyis maradjon használható), vagy eladja, és akkor meg nem érdekli.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#120800) Ájvé válasza Sordoran (#120799) üzenetére


Ájvé
veterán

Pont RN4 fórumon szóba került, van akinek mindkettő van a közelben és nincs számottevő különbség. Hardver egyszerűen kevés lesz, idő múlásával lássul a rendszer, ezt nehéz kifejteni. Nekem Mi 3 van S800 alapvetően nem rossz, 2 GB RAM is megvan mégis súlyos lassulások vannak. Nemrég volt egy frissítés egy kicsit felpörgött, de utána megint hektikus lett. Itt azért játszik az ARM v8 meg 64 bit hiánya, egyszerűen elavult. Ha gyakran újra tenném a rendszert lehet segítene. De alapvetően sokkal jobb nem lesz. Persze még használható ha az ember nem vár pattogós rendszert. De egy Redmi 4X is biztos hogy köröket ver rá napi használat során.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.