Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121951) Ájvé válasza Hzi (#121950) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, A1 azért nem felső, hanem csak közép kategóriás. Mate 9 is Kirin 960-as szóval jó lehet.

(#121952) #07538176


#07538176
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Az A3 2017 milyen? Azt azért néztem jobban, mert a kijelző nekem pont jó lenne, 2016-osat már fogtam, jól megy az is. :) Tehát nagy eséllyel Samsung, Huawei, esetleg Xiaomi. A Sony-k jók? Még nem volt Sony-m (mármint már volt, de az Ericcson), tehát róluk nem sokat tudok. Viszont az XA1 bejövős.

(#121954) Hzi válasza Ájvé (#121951) üzenetére


Hzi
aktív tag

Sejtettem. :–)
Asssszem, leszűkült a kör a H9-re és a Mate 9-re.

Most kéne okosnak lenni. (>_<)

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#121955) Soybex válasza #46372352 (#121953) üzenetére


Soybex
őstag

Szervízben annyi mint ha használtan vennél egyet, aminek semmi baja.
Magadnak ha ebayről/kínából rendelsz akkor egy 10-15k körül megúszod.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121958) Soybex válasza #46372352 (#121957) üzenetére


Soybex
őstag

Több mint valószínű, mivel nem mai darab a Z1.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121959) pit stop válasza #07538176 (#121952) üzenetére


pit stop
addikt

Ha hosszú távra gondolkodsz inkább A5 kéne.
Sony jó, de inkább fentebbi kategóriában X-től felfelé. L1 meglepően jól van optimalizálva ahhoz képest amilyen vas van alatta (amúgy gyengébb a többinél), az XA1 szép, de sok a problémás darab belőle.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121960) volandy válasza pit stop (#121959) üzenetére


volandy
senior tag

Szia! A Sony Xperia XZ1 compact az milyen? Kezelhetőség, minőség szempontjából? Az árát nézve nem középkategóriás készülék!

(#121961) pit stop válasza volandy (#121960) üzenetére


pit stop
addikt

Tudásában sem közép, hanem erősen felső kategória teteje (ilyen méretben nem nagyon van más droidból) :D
Kamerán lehetne reszelni, de azon kívül hosszú évekre lehet vele tervezni.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121962) volandy válasza pit stop (#121961) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi! Kezelhetőség? Akinek még nem volt okostelefonja annak......? Jó? vagy inkább valami mást vegyen? Nekem mindegy Android vagy IOS?

(#121963) SOAD19 válasza Ájvé (#121937) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, azt hittem, hogy nem bicajozásra írtad, csak normál zsebben való hordásra. Mindegy végül is, manapság már úgyse nagyon lehet sokkal kisebb telefonokat venni, úgyhogy ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#121964) Ájvé válasza SOAD19 (#121963) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem írtam konkrétan, szóval igazad van. Szerintem legtöbben csak megijednek a mérettől, de egyrészt megszokás kérdése mint írtam, másrészt használat függő. Egy kézben nem kell már ezeket a mobilokat használni, azt el kell felejteni, de egy normál nadrágzsebben szerintem simán elférnek. Én nem éreztem kényelmetlennek sose, de ez megint lehet egyén függő. Azért akadnak még kisebb mobilok, persze jellemzően alsó vagy közép kategóriában, esetleg Sony szokott felső kategóriában is kompakt mobilokat kiadni.

(#121965) Winne


Winne
nagyúr

Ha az ára uanny, akkor melyik jobb, ez, vagy egy új P10?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121966) #07538176 válasza pit stop (#121959) üzenetére


#07538176
törölt tag

Okés, köszi!

Ismerősöm mondta, hogy szomszédjának az XA (nem XA1, de akkor is) 8 hónaposan tönkrement, elvileg összetört, a javítás meg nem olcsó mulatság....

A Huaweiből P10 Lite vagy inkább P9 Lite 2017? Szinte ugyanaz a két telefon, annyi, hogy a P10 Litenak kicsit erősebb a procija, tárhelye nagyobb, meg más a kialakítása.
Az áruk között 19.000 forint különbség van, ilyen szempontból a P9 Lite 2017 lehet, hogy jobban megérné.

Az A3 2017-tel mi a helyzet? :) Annak a mérete tetszik nagyon, viszont a 16/2 párosítás nem jön be számomra. :O

(#121967) Ájvé válasza #07538176 (#121966) üzenetére


Ájvé
veterán

Törésre nincs garancia, szóval nem értem a problémát.
16GB tárhellyel nem vennék már telefont, de persze ez is felhasználó függő, van akinek ez is elég, de akkor tényleg nem kell sok mindent feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#121968) pit stop válasza volandy (#121962) üzenetére


pit stop
addikt

Sony kezelőfelülete szerintem felhasználóbarát és érthető.
De ha sohasem volt még okostelefonja az lesz neki egyszerűbb, amit először megszokik szerintem.

(#121966) abflc: A3 helyett inkább a Huawei - törés, meg ahogy írták mindenhol sokba fog fájni :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121969) mark! válasza Winne (#121965) üzenetére


mark!
őstag

oneplus

>

(#121970) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

5"-os, Dual SIM-es okostelefont keresnék 50k alatt. Főként Xiaomiban gondolkodnék. Anyósnak lenne általános felhasználásra. Van javasolt típus?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#121971) Dluinet válasza V.Stryker (#121970) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi Redmi 4X 3/32 fekete
Xiaomi Redmi 4X 3/32 arany

egyszer majd lesz

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121972) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Barátnőm szeretne telefont vásárolni. Jelenleg Huawei P8 Lite telefonja van. Nagyon szereti, tetszik neki, viszont kezdenek előjönni a hibák. Újraindul néha, vagy éppen teljesen lefagy. Lelassul, ha pl. a wifit bekapcsoljuk, 1 percre teljesen befagy. Ezek miatt szeretne újat. Szeretne maradni Huaweinél, megtetszett neki.
- Árkategória: 70k körül. Jó ár/érték arányú legyen.
- Mindenképp új legyen, gyártói garival.
- Ahol a legolcsóbb :D Akár szolgáltatónál (T-mobile), akár függetlenül, de mindenképp gyártói garis legyen. A mostani is T-mobile-os, nem nagy gond, ha függő a telefon.
- Hosszú távra tervez, lényeg, hogy ne fagyjon be hosszú távon, ne lassuljon. (A mostani P8 lite másfél éve van nála, de már ugye jöttek elő a gondok...)
- Elsősorban általános használatra kéne: zenehallgatás, interneten böngészés, Facebook, telefonálás, fotózás, egy kis játék.
- Mindenképp Android
- A jelenlegi 5,0"-os megfelelő, de ahogy nézzük, egyre nagyobbak a telefonok. 5,1-5,2"-os nagyon a plafon, az még elmegy.
Jelenleg a Huawei P10 lite-tal szemezünk, az fizikailag csak néhány mm-rel nagyobb a P8 lite-tól, az még belefér.
Mit javasoltok? A P10 lite megfelelő lenne hosszabb távon? Honorokról is jókat hallottam, azok közül esetleg van valami, amit tudnátok ajánlani? Vagy esetleg érdemes megvárni az idei Huawei Pxy lite szériát?
Ui.: Nagy előny lenne, ha a fotózási (különösen az esti, szürkületi!) képességei jobbak lennének, mint a mostani P8lite-nak, illetve az én Redmi 3S-emnek.

Előre is köszönjük a válaszokat! :))

[ Szerkesztve ]

(#121973) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok !

Egy kedves ismerősöm szeretne valami használható telefont venni.
Ezt és ezt nézte ki.
Esetleg ezzel jobban járna ?

(#121974) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy a jelenlegi Lg G E975-ös 4mag, 2gb Ram, 32Gb tárhely, 13M kamerás telom lassa 4-5 éves és le szeretném cserélni. 40-50 ezer ft körüli árkategóriában mit tudnátok ajánlani ami hasonló vagy jobb paraméterekkel bír mint a jelenlegi LG? Ami fontos, hogy nem szeretem a nagyobb telefonokat, tehát ilyen 5" körüli a max. Amiket nézegettem Huawei P8 Lite, Xiaomi Redmi 4X 3/32Gb, Ezeken kívül mit tudnátok még ajánlani?

Köszönöm! :R

(#121975) Winne válasza mark! (#121969) üzenetére


Winne
nagyúr

A sima 5 is jobb opció, mint a P10?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121976) Ájvé válasza Winne (#121975) üzenetére


Ájvé
veterán

Attól függ mi fontos neked, hardver jobb a Oneplus 5-ben (nem mintha a P10-nek szégyenkezni kellene), még a kamera P10-ben sokkal jobb. Esetleg kérdés lehet a közel stock droid (1+ 5) vagy EMUI (P10). P10 kompaktabb mobil, de kisebb kijelzővel. Ezeket neked kell mérlegelni, ez alapján dönthetsz.

(#121977) mark! válasza Winne (#121975) üzenetére


mark!
őstag

egyik sem rossz.
felsőkategória, gyorsasággal egyiknél sem lesz gond.
válaszd amelyik jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

>

(#121978) Viktor0610 válasza Gtaati (#121974) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A P8 Lite-ot nem venném már meg.
Ezeréves.

Samsung Galaxy A54

(#121979) #07538176


#07538176
törölt tag

(#121967) Ájvé: Nekem a 16 GB bőven elég, van Class 10-es MicroSD-m, tehát tudom bővíteni a telefont, meg a mostani telefonom is 16 gigás és bőven elvagyok vele.
(#121968) pit stop: Őszintén szóval Huaweit szívesebben választanék, mert már volt Samsungom nem egyszer, de mindig megszívtam velük. Most P8 Lite-om van, nálam a Huawei jobban bevált. :)

Ma egy telefonos boltba kicsit megnéztem a Huawei P10 Lite-ot és a P9 Lite 2017-et, mindkettő elég jól néz ki, nekem bejön. A kijelzője sokkal jobb, mint a mostanié, és a kamerákról se mondanak rosszakat. :))

(#121980) Ájvé válasza #07538176 (#121979) üzenetére


Ájvé
veterán

Programoknak nem jó az SD kártya, de te tudod. Egyébként ez a hely idővel kevesebb lesz, szóval a programok és az Android is egyre több helyet foglal. Nem véletlen növekszik ennyire a belső tárhely, 16GB ma már belépő szint. Android GO-val fog csak csökkenni (bár szerintem marad a 16GB akkor is) a belső tárhely belépő szinten.

(#121981) #07538176 válasza Ájvé (#121980) üzenetére


#07538176
törölt tag

Tudom. Majd elválik, de amúgy a P10 Lite felé jobban hajlok. Valahogy elegánsabb, férfiasabb a kinézete számomra, nekem jobban tetszik, meg azért kicsit erősebb a proci, nagyobb kapacitású a tárhely - a 'kicsi' plusz is sokat ér. :))

Ha jobban belegondolok, a 32 GB már tényleg kell, mert ha jön update, letöltök más appokat is, sokat fotózok, akkor a 16 elfogy egy idő után, tehát a P10 Lite-tal jobban járnék. :) Inkább legyen nagy tárhely, ami nincs kihasználva, mint egy kis tárhely, ami tele van.

(#121982) Ájvé válasza #07538176 (#121981) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen valahogy úgy, másik hogy frissülnek az appok és egyre több helyet foglalnak, szóval hosszú távon megéri.

(#121983) Winne válasza Ájvé (#121976) üzenetére


Winne
nagyúr

P10-el pont az a bajom, hogy MM-ban nézegettem sokat, de ott beltérben egyáltalán nem jó a kamera amint egy kicsit is belenagyít az ember. Nyilván jó kép csak fényből lesz, de kiábrándító, hogy ott a neonfényben uazt a blokkos képet adja, mint egy A1 pl.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121984) Gtaati válasza Viktor0610 (#121978) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszi a valaszt. Mit tudnal ajanlani helyette a fentebbi parameterekkel?

Koszi!

(#121985) Viktor0610 válasza Gtaati (#121984) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Írtad a másikat (Xiaomi Redmi 4X 3/32Gb), az teljesen jó.

Fontos!
Nézz be a topikjába, mielőtt megveszed!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#121986) Ájvé válasza Winne (#121983) üzenetére


Ájvé
veterán

Oneplus 5 még annyit se tud, szóval nem tudom mit vársz.
Meg egyébként "fényképező", nincs fény nincs mit képezni. Vegyél egy profi kamerát állvánnyal állítsd ki magas záridővel és lesz jó kép.

(#121987) floratm


floratm
senior tag

Valaki irt olyat hogy az amoled alacsony fényerőn vibrál.

Elég sok e bookot olvasok telefonon... Mennyire általános ez?

Nem örülnék ha kukazni kellene egy 100+os telefon emiatt..

(#121988) Viktor0610 válasza floratm (#121987) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a kérdés a kiszemelt készülék topikjában van jó helyen. :)

Általánosságban passzolom. :N

Samsung Galaxy A54

(#121989) hroberto válasza floratm (#121987) üzenetére


hroberto
veterán

Lehetséges, hogy vannak bizonyos típusok amik esetleg vibrálnak, de általánosan nem jellemző. Sokadik amoled kijelzős telefonom használom, de egyiknél sem tapasztaltam ilyesmit.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#121990) ryz


ryz
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni édesanyám számára a telefon krersésben miután az előző telefonja elromlott.
Nem sok mindent kell tudnia a telefonnak a telefonáláson túl. Egy kis email olvasás, whatsapp és a legfontosabb hogy menjen rajta a pasziánsz :D

- Árkategória. 30k körül
- Használt vagy új? Mindegy
- Hol vennéd meg? Mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Inkább best Buy (ahogy az árkategória is mutatja).
- Mire használnád? Telefonálás, Email olvasás, Whatsapp, Pasziánsz
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy csak legyen benne magyar nyelv
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" lenne az ideális.

Most én próbálok anyumnak segíteni de nem vagyok tisztában a mobilos piaccal ezért kérem a segítségeteket.

Minden választ előre is köszönök! :)

(#121991) Dluinet válasza ryz (#121990) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi Redmi Note 5A

használtban nem tudok segíteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121992) Ájvé válasza ryz (#121990) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát a boltot nem ismerem, de Xiaomi Redmi 5A

(#121993) Viktor0610 válasza ryz (#121990) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Note 5A nagy. 5,5"
Én a Redmi 4A-t mondanám. :)

Samsung Galaxy A54

(#121994) Gtaati válasza Viktor0610 (#121988) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen! :R :R :R

(#121995) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Barátnőm mobiltelefont szeretne magának venni és még nem született érdemi döntés az ügyben. 70-75 ezer forint magasságában melyik telefon képviselheti a legjobb ár/érték arányt?
Prioritások főként a kamera és az üzemidő és a szép kijelző.
Válaszotok előre is köszönöm :)

(#121996) Ájvé válasza SECTORnooB (#121995) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Mi A1 esetleg 80 körül Moto G5 Plus.

(#121997) SECTORnooB válasza Ájvé (#121996) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#121998) floratm válasza Viktor0610 (#121988) üzenetére


floratm
senior tag

Mivel nincs kiszemelt készülék ez problémás. Amoledet több tipusba is szerelnek es amennyire tudom ezt meg a samsung gyártja.

Tehát annyira nem viselkedhet sokszinuen ugyanaz a harder különböző telefonokba es ha egyikbe vibrál.... Kitudja lehet h a masikba is azt teszi?

[ Szerkesztve ]

(#121999) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok.
Idáig ezt néztem ki:
Apple Iphone X
Samsung Galaxy S8
Fényképezésre, zene hallgatásra, böngészésre, Facebook-ra, és Youtube videók nézésére használnám.
Melyik mobilt lenne érdemes választani?

(#122000) ToniSoprano válasza timelord1987 (#121999) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezekre mindekettő jó, próbálgasd nyomkodd, tapogasd személyesen. Vedd meg azt amelyik teló/rendszer szimpibb. Kamerája mindkettőnek nagyon jó kb egy szint talán X-é egy haszálnyival jobb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.