Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121051) Teaway


Teaway
veterán

F#sza, Eustock Xiaomi-mentesítve :D (kivétel a Note 5A)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#121052) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A Navon Mizu M502 telefonról kérdeznék aki biztosan tudja. Hány kártyát tud fogadni egyszerre?
Nekem 2 db sim + 1 db SD (azaz 3 kártyát) kellene.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#121053) Soybex válasza focvis (#121050) üzenetére


Soybex
őstag

Bármilyen nyomógombos telefon jó, nekem pl egy 3000ft-os samsungom van ilyen esetekre és eddig mindig helyt állt :DDD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121054) focvis válasza Soybex (#121053) üzenetére


focvis
veterán

Kb. én is ezt keresem, de ma már a Samsung se gyárt butatelefont. :) Kb. minden no-name.

Időközben rájöttem, hogy van külön topik a butatelefononkak. Köszönöm!

(#121055) Dronte


Dronte
aktív tag

Eustockon kívül honnan érdemes Redmi 4X-et venni értelmes áron még? Computer Rufusz megbízható gari téren?

(#121056) mark! válasza Dronte (#121055) üzenetére


mark!
őstag

megbízhatóak, igaz nem telefont gariztattam náluk, de minden sikerült.

>

(#121057) nyisziati válasza w.miki (#121049) üzenetére


nyisziati
veterán

Note 5A nem erős játszani. Talán minimumgrafikán elmegy. Ha játszani akarsz, Note 4 alá ne add. Persze az drágább, 48-ért láttam utoljára.
30 alatt jó telót, ami gyors is, max. használtat kapsz.
Noname kínai persze van, csak nem érdemes megvenni.

(#121059) w.miki válasza nyisziati (#121057) üzenetére


w.miki
veterán

Használtan mi van, ami jó játszani, és 30e alatt van?
Amik eddig képbe kerültek: y6 2017, m4 aqua, ezek váltanák az A3-at.
Van valami rendes teszt oldal, ahol az összes telefon erősorrendjét fel lehet állítani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#121060) arny14 válasza headhunter (#121058) üzenetére


arny14
csendes tag

Üdv!

85 ezer körül s7 edge alternatívákat mondanátok?
Használt garist szeretnék kifogni, szép képek fontosak!
Van jobb ár-érték arányú?
P9 et néztem még , de a képek eléggé vegyesek szerintem.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Visszaírni luxus?

(#121061) BenHans válasza headhunter (#121058) üzenetére


BenHans
addikt

Ennek nem sok értelme van, cserében még hiányos is.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#121062) nyisziati válasza w.miki (#121059) üzenetére


nyisziati
veterán

Y6 jó lehet. Volt Huaweiem 2 is, és játékban meglepően jók voltak a gyenge SOC ellenére is.
Erőt a Kimovilon szoktam nézni. Meg persze nem árt ellenőrizni használati videón, mit mond a tesztelő róla, illetve a kommentekben a tulajdonosok.
Jelenleg 80 dollár alatt ( ami áfával + vámk. költséggel kb. 30 e)ezt az egy Ulefone-t találtam, ami relatíve erős, de gyakorlatilag nem jobb, mint az Y6. Az általános minősége pedig lényegesen rosszabb.

(#121063) w.miki válasza nyisziati (#121062) üzenetére


w.miki
veterán

Valószínű az lesz, bár az antutu alapján egy 20e-ért kapható Xiaomi Redmi Note 2 erősebb, mint egy új Y6 2017.
Jó lenne még nézni használt alternatívákat is.
Kimovilről nem lehet valahogy kinyerni egy teljes erősorrend listát?

Redmi Note3, és Leeco S3 tűnik még jónak.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#121064) top3


top3
tag

Sziasztok .
Xiaomi vonalon kényszerböl elajándêkozok egy 1,5 hetes Redmi 4x et (tönkrement készülék helyett családon belül) .
Kérdésem hogy a nagyon bejövő tel-nek jelent-e meg cégen belül azonos méretben - 5” - ajánlott konkurenciája , mert továbbra is maradok náluk .
Árban 50% plussz belefér .
Köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#121066) nyisziati válasza w.miki (#121063) üzenetére


nyisziati
veterán

Hehh... Nekem is Note 2 van, jó kis kütyü ez. Cserélhető az aksi, úgyhogy nem kell izgulni az üzemidő miatt. :DD
A teljesítménye is jó.

Kimovilon csak szűrőnek tudod beállítani az értékeket. Én is ezt tettem, árnak a 80 dollár, teljesítmény min. 38 e pont. Ez az egy találat volt. Ha erősebbet akarsz, akkor bizony feljebb kell vinni az összeget.

(#121067) laserjet1018


laserjet1018
csendes tag

Sziasztok! Lányomnak vennék Xiaomit. 4A, 4A pro vagy 4X a kiszemelt. Kérdésem, hogy melyik éri meg jobban és hogy hol érdemes venni? Bolti garancia meg gyári gari ezekkel nem vagyok képben. Érdemes az árukeresőn az olcsó boltok közül válogatni? Ja és nem baj ha arany színű :)

(#121068) Wílson válasza MM (#120862) üzenetére


Wílson
csendes újonc

Köszönöm a választ! :R
Szerinted akkor a mobilcorner-től rendelhetek bátran? Nem lesz gond esetleg a gariztatással? Az az igazság, hogy tetszik ez az LG a rossz akkuideje ellenére is.

A video nem lényeg, csak a fotó számít. A Honor 9-től simán visszatart a csilli-villi hátlapja, a Honor 8 sokkal jobban tetszene, azt tapogattam, nyomogattam már, bejövős és olcsóbb is. Arra megérné benevezni még?

(#121069) Soybex válasza Wílson (#121068) üzenetére


Soybex
őstag

Igen rendelhetsz tőlük bátran ! :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121070) Teaway válasza laserjet1018 (#121067) üzenetére


Teaway
veterán

A 4A és a 4X nagyon nem egy kategóriában játszik, a méreten és a felbontáson kívül mindenben rosszabb a 4A.

Nincs itthon csokid??

(#121071) zolnagy


zolnagy
őstag

El tudnám most adni a P8 Lite telefonom, de nem létfontosságú ezt megtennem. Szerintetek érdemes még várni év végére, vagy következő év elejére. Várható mostanában újdonság, vagy jobb ár? Szolgáltatónál részletre a P10 lite, max Samu A5-2017 szinten gondolkodom, vagy ha független egyben fizetve, akkor Redmi 4X.

(#121072) Soybex válasza zolnagy (#121071) üzenetére


Soybex
őstag

Idén már nem várható semmi új készülék a szolgáltatóknál, szerintem február vége fele szállingóznak majd talán ha kijön valami.
A kettő felsorolt telefon közül az A5 venném a helyedben.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121073) zolnagy válasza Soybex (#121072) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi!
Most néztem, hogy az én flottámban ugyanannyi lenne a P10 Lite, mint a Samu A5 2017, így egyértelmű, hogy az utóbbi. Mondjuk erősen túl van árazva itt Vodánál úgy látom. A P10 Lite 98e... ugyanennyi az A5 is. Persze lehet őket kérni 21 havi kamatmentes részletre is.
Azért még gondolkodom az Xperia XA1-n is, mert az majdnem 20-al olcsóbb lenne ezektől. A kijelzőt meg max gariban cseréltetem, ha hibás lesz.

(#121074) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!

Egy új telefont vennék olyan 35 ezer forintig. Maximum 5" és leginkább csak telefonálásra lenne használva, néha messenger, facebook. Androidost preferálnám. Ha 2-3 évig kibírja, az már jó. Nem szükséges nagy akkumulátor kapacitás.
Márkához nem ragaszkodom egyikhez sem.

Redmi note 5A-t néztem, de az már túl nagy. Kár, hogy nincs belőlük kisebb.

Mit javasoltok?
Köszönöm!!! :))

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#121075) Soybex válasza zolnagy (#121073) üzenetére


Soybex
őstag

Hát a sony csak hd felbontású ami, plusz nincs ip 68 benne ha jól tudom. Igazából kamera fronton is erősebb az A5.
Viszont ha ezeket figyelem kívül hagyjuk és neked megfelel a Sony akkor nyugodtan veheted nincs gyerekbaja tudtommal :)

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121076) zolnagy válasza Soybex (#121075) üzenetére


zolnagy
őstag

A HD felbontás nekem elég. Láttam élőben, tetszett. A kamera nem érdekel telefonon, max ha nagyon muszály, akkor használom. Az IP68 azért jó lenne, de lehet erről lemondok az előnyösebb árért.

(#121077) Wílson válasza Soybex (#121069) üzenetére


Wílson
csendes újonc

Oké, rendben.
Köszönöm a választ :) Gyorsan eldöntöm, hogy mi is legyen a befutó és már rendelem is tőlük. Azért elég jó árakkal dolgoznak.

(#121078) Ájvé válasza Tomikapc (#121074) üzenetére


Ájvé
veterán

Van kisebb méretben Redmi 4A ugyan olyan tudásban.

[ Szerkesztve ]

(#121079) Zsenilla


Zsenilla
újonc

Sziasztok! Segítséget kérek:

- Árkategória. 50 ezer Ft
- Használt vagy új? Ha lehet, inkább új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek. Ha lehet, online venném, nincs lehetőségem üzletekbe járkálni. Ja, és kártyafüggetlen, ha lehet, DualSim+sd kártya.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Ez lenne életem első okostelója, szóval legyen egyszerű.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Telefonálás, sms-írás, vonaton való bejárás közben email-ek ellenőrzése. Semmi játék,
filmnézés, ilyesmi. Viszont imádok fényképezni - amatőr szinten -, így tudjon elfogadható képeket csinálni még sötétben is.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem tudom, mi a különbség közöttük.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Úgy érzem, az 5 colos megfelelő. Még elfér a kézben, de azért email-t is tudok rajta írni...

Köszönöm a válaszokat.

(#121080) Dluinet válasza Zsenilla (#121079) üzenetére


Dluinet
nagyúr

redmi 4x

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121081) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy bekrepált Redmi 3 helyére kb hasonlót, lehetőleg gazdaságosan keresünk. A kamera minimum olyan legyen, ezen kívül semmi más igény nincs.

Vagyük az eustock-os Redmi 5A-t netán, esetleg más ötlet? Talán ez nem sárgul be majd gariidőn kívül és nem lesz félreérzékelő a digitizer-e :D Reméljük.

(#121082) Sgarrista


Sgarrista
tag

Sziasztok!

Ha tudtok olyan oldalt ahol le tudok szűrni szélességre és kijelzőre telefont (18:9 képarány) akkor légyszíves dobjatok linket.

Köszönöm!

(#121083) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
70k-ig keresek középkorú hölgynek telefont. A lényeg, hogy szép legyen, megbízható, fotókból az árhoz mérten a legjobbat készítse, és ha esetleg lehet, akkor a háta ne legyen üveg. Emellett megbízható forrásból származzon, két év gyártói garanciával.
A Huawei P10 Lite-ot néztem (arany színben, tudom, üveg a hátlapja), de inkább Samsungot vennék, azt jobban ismeri (talán jobban is örülne, ha meglátná Karácsonykor), de az A5 túl drága, az A3 pedig tudásban (RAM pl.,) gyengébb, az előnyei pedig (pl.: AOD, vízálló) nem számítanak.
Xiaomit ha sokkal érdemesebb választanom a P10L helyett, akkor honnan, és melyiket? A 4X tetszene még aranyban, de nem láttam 2 év garanciával raktáron, bár lehet, rossz helyen kerestem.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#121084) Endii


Endii
tag

Sziasztok!

Munkához szükségem lenne egy új telefonra.
Max 60k környékén. 3-4 évig jó lenne, ha bírná a strapát. Legfőképp telefonálásra lenne használva. Néha 1-2 fotó. Mobilnet használat és megosztás.
Akkuja legalább 1 mozgalmas napot bírjon, de inkább 1,5.
Először az egyik CAT jött szóba, de elég sok negatív kritikát olvastam róla.
Második körben a HTC One A9S, Xiaomi Redmi 4x, LG X Screen telefonokat néztem. Valamiért a Redmi felé hajlok, ütésálló tokkal és kijelzővédővel.
Vélemények? Ti mit ajánlanátok?

Előre is köszi!
Üdv!

(#121085) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Most karácsony előtt szeretném lecserélni a jelenlegi Huawei G620S telefonomat, mivel már kevésnek érzem a teljesítményét a mindennapi használathoz.

- Árkategória. Max 55K, indokolt esetben 60k
- Használt vagy új? Csak is új jöhet szóba, és a 2 év garancia is fontos lenne.
- Hol vennéd meg? Független (MM, Edigital, Aqua) vagy Telekom.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Legalább 2 évre.
- Mire használnád? Böngészés, e-mail, youtube videó nézés, játék (de csak egyszerűbbekkel, max Hill Climb 2 szint, tehát Real Racing, GTA SA nem fontos, hogy jól menjen)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5-5.5"

Előre is köszi!

(#121086) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok, tudnátok segíteni?

-max 90ezer
-új
-semmiképpen sem szolgáltatótól venném, ha lehet független legyen vagy telekomos
-1évig biztosan nálam lenne a telefon, akár 2
-igazából mindenre, játékok, hírek olvasása, böngészés, közösségi oldalak. Fontos hogy ne akadjon, ne fagyjon illetve lassuljon be. Fotózásra
-mind1, csak jó legyen
-5,5col a max, minimum FULL HD legyen

Egyenlőre egy HONOR 8 vagy P9 ami tetszik, és mindent tud ami kell.

Fontos hogy stabil legyen a rendszer, bármit csinálok rajta ne legyen az hogy várni kell 5percet mire hajlandó elvégezni a műveletet. Jó képeket csináljon éjjel-nappal. És lehetőleg olyan telefont szeretnék amit frissítenek még, nem szeretnék valami ősrégi rendszert használni. Minimum 7.0, és full hd kijelző

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#121087) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
tudtok nekem infót adni hogy Xiaomi Redmi 4x feketét eustock-on kívül hol lehet még kb. azonos árban venni ahol jár hozzá rendes garancia?
Eustock-ra csak dec 15.-én érkezik elvileg és lehet az már karácsony előtt nem jut el ha megveszem (bár budapesten még talán)
aztán néznék másik üzletet is ha van ahol bátran megvehető

vip-phone vállalható? ott csak 690-el drágább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#121088) Teaway válasza Ádám16 (#121083) üzenetére


Teaway
veterán

„70k-ig keresek középkorú hölgynek telefont.”

Hirtelen úgy olvastam, hogy: 70kg-ig keresek középkorú hölgyet! :DDD

Nincs itthon csokid??

(#121089) Soybex válasza TeeJay (#121087) üzenetére


Soybex
őstag

1-2 nap a szállítási idő eustocknál

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121090) Dluinet válasza TeeJay (#121087) üzenetére


Dluinet
nagyúr

náluk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121091) Endii válasza Dluinet (#121090) üzenetére


Endii
tag

Van esetleg weboldalatok?

(#121092) Steelers


Steelers
senior tag

Sziasztok!
P10-hez képest a P10 Plus megéri a felárat?
Esetleg a Mate 9?
Fontos lenne a jó fotós képesség, jó üzemidő, gördülékenység.
Dualsim és legalább 64GB tárhely.
Esetleg más gyártó is számításba jöhet max 180e-ig ha tudnátok ajánlani!
Köszi!

(#121093) TeeJay válasza Soybex (#121089) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak december 15.-én kapnak belőle ami jövőhét péntek és ha aznap rendelem meg szerintem már csak utána héten szállítják ki. vészmegoldásként nézek valami más üzletet is ha karácsony hetén nem jönne meg innen akkor veszek máshonnan :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#121094) 89Csabi89 válasza 89Csabi89 (#121014) üzenetére


89Csabi89
tag

Hát ez a kérdés kicsit befulladt.. :D

(#121095) Veron


Veron
őstag

sziasztok!

a következők közül kell választanom:
huawei p9
huawei p10 light
sony xperia X
samsung A3 2017
samsung A5 2017
iPhone SE

szeretnék egy gyors, pörgős rendszert, a telefont főleg telefonálásra és böngészésre használnám. szeretném ha viszonylag (a mai határok között) jövőálló megoldást kapnék min. 2 nap akksiidővel és két hasonló tudású készülék közül a kisebbet választanám, mert nem szeretem a tepsiket.

melyiket ajánlanátok?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#121096) Soybex válasza Veron (#121095) üzenetére


Soybex
őstag

P9 szvsz legjobb döntés.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121097) w333 válasza Veron (#121095) üzenetére


w333
félisten

iPhone SE ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#121098) Veron


Veron
őstag

köszi! tudom, hogy ízlések és pofonok, no de akkor most melyik? :) miért a P9 és miért az SE?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#121099) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Új androidos telefont szeretnék venni. Némi eladói rásegítéssel ki is néztem a Huawei P10 Lite-ot, de mivel nem annyira értek a témához, inkább kérdezek a vásárlás előtt. Ebben az árkategóriában van esetleg jobb vétel? Fontos, hogy a kijelző ne legyen lényegesen kisebb és jó minőséget képviseljen. Eddig Samsung készülékeim voltak és elégedett is voltam velük - Samsungból van hasonló ár/érték arányú modell?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#121100) Sgr_A válasza sylvia_1988 (#121099) üzenetére


Sgr_A
addikt

A5 2017

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.