Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120151) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!

Eljött az ideje a telefonvásárlásnak, ebben kérném a segítséget

- Árkategória:
max 160 000ft
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg?
Online shop, /Black Friday/
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
3 évet ki kell hogy húzzon
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
16:9 max 5,5"
18:9 max 6"

Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
fényképezés, youtube, böngészés

Fontos hogy Dual Simes legyen mert 64gb mellett számomra szükségtelen a bővítési lehetőség

/ Amikre gondoltam: Oneplus 5T 6/64, HTC U11 4/64, P10 Plus 6/128 /

[ Szerkesztve ]

(#120152) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Az lenne kérdésem, hogy üzembiztonság, tartósság szempontjából melyik telefont tudnátok ajánlani? Ja és ne legyen tepsi!Hosszútávra venném! Csak új készülék érdekel! Telefonálás, internetböngészés, levelezés, facebook lenne egyenlőre amire használni szeretném, de nyilván evés közben jön meg az étvágy! Játék, zene nem fontos! Árkategória: tök mindegy csak jó legyen! És fekete legyen, mert nekem a telefon az fekete!

[ Szerkesztve ]

(#120153) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

1: Samsung Galaxy Grand Prime 2+ éves telefon vakuval történő fényképezéskor kikapcsol és az akumulátor töltöttségi szintje 10% körülire süllyed, nem számít mennyire volt feltöltve előtte.

Az aksi cseréje megoldani a problémát szerintetek?

2: A telefon nagyon lassú, nem volt rajta software reset soha, szerintetek ez javitana a dolgon? Ha igen, mi a leghatékonyabb módja annak hogy a rajta lévő dolgok megmaradjanak vagy gyorsan vissza kerüljenek rá?

Köszönöm a segitséget!

(#120154) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Androidos telefonok közül, 40k-ért mi most a best buy? Itthoni gyártói garanciás telefononok érdekelnének. Köszi!

(#120155) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv

A nagyon szeretett sokéves Nexus 5-öm mikrofonja úgy néz ki megadta magát, így ez jelzés számomra hogy ideje lenne nyugdíjazni.
Az új telóval viszont gondban vagyok, melyik legyen. Alapvetően 130-180 közötti kategóriát céloznék. Amiket nézegettem, a HTC U11, de a htc ki tudja meddig él még, illetve nincs rajta 3.5-es jack, a Oneplus 5, de az egyrészt most out of stock a hivatalos oldalon, másrészt sok rosszat hallottam (munkatárstól is) a nyúlós scrollozásról meg a fordítva beépített kijelzőről. Plusz nem igazán tetszik, túlságosan hasonlít az iphone-ra :P. Szintén munkatársak ajánlották nekem a P10-et, de valahogy annyira nem vonz. Mindenféle kisebb-nagyobb gsm boltokban pedig van S8 170-180 körül, de ugye nem gyári, hanem bolti garival (mondjuk a nexus 5-ömet is anno talán így vettem 115-ért). Gyári garisan 240, annyit semmiképp nem adnék érte.

Ami igényem lenne a telefonnal kapcsolatban, hogy androidos legyen (van a táskámban egy 6S munkára, de köszi, kösz nem :D), relatíve nagy képernyővel, szép képpel, normális kamerával (nem őrült magasak az igényeim, a nexus 5 is elég bénácska volt ezen a téren), de belsőleg lehetőleg legyen flagship környéke. Szóval snapdragon 835 vagy hasonló szintű teljesítményt szeretnék, mivel több évre veszem, és a nexus 5-öm snapdragon 800-asa is még mindig korrektül porgött (csak hát a 2 giga ram már kevéske volt). Jah és legyen benne lehetőleg 3.5-es jack, nfc és Qi támogatás további pluszpont.

Szóval Oneplus 5 és P10, ezek beleférnek gyártói garanciával a sávba, illetve az S8, ami kapcsán tanácstalan vagyok, mennyire merjem megkockáztatni. Milyen más hasonló kaliberű telefont tudnátok ajánlani?

Előre is köszi.

Jah és a kérdőív:
- Árkategória. 130-180k kb
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül, és valami megbízható helyről, ahol a garanciával is érek valamit.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2-3 év kb
- Mire használnád? okosdolgokra :) Telefon, internet, film, navigálás, fotózás. Játékra annyira nem, de jó lenne ha nem kellene lemondani róla
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindenképp android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5-6", minimum fullhd, de ha nagyobb, az se baj. Egy napot lehetőleg bírjon ki közepes használat mellett is, és lehetőleg tudjon gyorsan tölteni.

Mindenképp valamilyen olyan telefont szeretnék, ami idén jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#120156) Soybex válasza Superhun (#120154) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi 4x 3/32gb. Jelenleg eustocknál van is készleten.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120157) ZsoZso126


ZsoZso126
tag

Árkategória. 130k
- Használt vagy új?új
- Hol vennéd meg? webshopból neten függtlen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 1-2év
- Mire használnád? játék a fényképek minősége fontos,internetezés youtube filmnézés ilyenk
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" körüli :)

köszi előre is :) (én amit eddig keresgéltem az a huawei p10 vagy az samsung galaxy s7 , esetleg érvek ellenérveket valamint további tippeket is elfogadnék) Köszönöm szépen előre is :)

(#120158) alratar


alratar
addikt

- Árkategória.
Minél alacsonyabb, de én olyan 70e-res plafonra gondoltam
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg?
Telenoros előfizetésre
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Min. 2 év
- Mire használnád?
normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem ragaszkodom semmihez, bármilyen op rendszer jöhet
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5 col max

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#120159) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Telekomtól 96-ért Huawei P10 mennyire jó vétel?
Eddig Blackfriday-re vártam, de nem hiszem hogy ennél lesz az éven jobb ajánlat számomra.
(Eredetileg P10lite és a redmi note 4 között vacilláltam)

(#120161) mark! válasza Menthirist (#120155) üzenetére


mark!
őstag

várd meg a oneplus 5t-t, elvileg jó lesz és ugyanolyan áron kezd mint az 5.

>

(#120162) fury71


fury71
aktív tag

Sziasztok!

Megéri még Galaxy S7 Edge-t venni, vagy helyette Huawei Mate 9?
Esetleg Mate 10 lite?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#120163) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

A telefonkeresésben leszűkítettem a kört a Redmi 4X és a Samsung J5 2016-ra.

Tudom, hogy a J5 gyengébb, de megbízhatóságban, minőségben van különbség a kettő között?

Illetve ha a Redmi 4X-hez számlám nincs, csak garancialevél, azzal lehet érvényesíteni a garanciát hiba esetén?

(#120165) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Van itt valakinek Uhans MAX 2-ese? A kamera érdekelne, vállalható képeket készít?

(#120166) Menthirist válasza #20749568 (#120160) üzenetére


Menthirist
veterán

Az többé-kevésbé kiesik, mert a htc ki tudja hol lesz szoftver és hardver támogatottságban a jövőben, és mert nincs jack.

#120161: gondolkoztam rajta, de semmilyen olyan téren nem előrelépés, ami számítana nekem. A Oneplus 5-5T esetében még a minőség az, ami némileg aggaszt, még munkatársak közül is volt aki visszaküldte a "nyúlós" kép miatt.

Perpill ettől függetlenül a Oneplus (teljesen legális) és a P10 (szvsz szürkeimport, de azt tudnám a legolcsoóbban beszerezni) felé húzok. De sima 5 ki tudja lesz-e még valaha... De fene tudja. Lehet a black friday-ig még várok, tovább nagyon nem tudok, mert nem tudok normálisan, headset nélkü telefonálni...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#120167) Menthirist válasza Menthirist (#120166) üzenetére


Menthirist
veterán

Viszont úgy néz ki mégsem hagyják le róla a jacket (rémlik ilyen pletyka), tehát még lehet jó is lenne... kérdés mikortól lenne elérhető.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#120168) jociolaszi válasza Qtya123 (#120163) üzenetére


jociolaszi
tag

A J5 sokkal minőségibb hiába gyengébb a kijelzőnek nincs párja(szuper amoled) olyan szép és gyors telefon nagyon.

(#120169) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!

Okostelefon vásárlás előtt vagyok, még blackfriday előtt szeretnék valamit kinézni, hátha találok jó ajánlatot.

Árkategória: max 100k
Új, vagy alig használt!!
Szolgáltató vagy független
Best buy-t keresek, kb 2 évre
Használat: legfőbbkép net, zenehallgatás, fotózás, kevés játék.
Android only
Méret nagyjából nem számít.
Szeretnék ujjlenyomat olvasó bele.

Plusz infó: Eddig s7esem volt, munkahely váltás miatt le kell adnom, tudásban ez alá nem szívesen mennék. Valakinek ötlet esetleg? :)

(#120170) Mustármag válasza XDModesty (#120169) üzenetére


Mustármag
őstag

Szia
Lesd meg a Telekomnál a Huawei P10-et 40E ft online kedvezmény van rá.
A nekem megfelelő díjcsomaggal 96E- ért tudtam elhozni.

(#120171) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
Függetlenül, egy összegben maximum 80 ezerért mi lehet jó vétel? Xiaomi Note 4 és Mi A1-en kívül mi jöhet szóba?

Köszi!

(#120172) XDModesty válasza Mustármag (#120170) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Előfizetés nálam kizárva, céges előfizetésem lesz, így pedig drága a telefon.

(#120173) istnag válasza szkorhetz (#120171) üzenetére


istnag
addikt

A5 2017, P10 Lite, Moto
garinak nézz utána, mindenhol.

(#120174) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Van olyan csúcskategóriás telefon ami rootolható garancia vesztés nélkül?
Thx

(#120175) szkorhetz válasza morpheus133 (#120174) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az összes OnePlus, mindjárt jön az 5T.

[ Szerkesztve ]

(#120176) Mustármag válasza XDModesty (#120172) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem. Azért javasoltam, mert oda írtad hogy "Szolgáltató vagy független."

[ Szerkesztve ]

(#120177) XDModesty válasza Mustármag (#120176) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Valóban, félreérthetően fogalmaztam, a szolgáltató alatt azt értettem, hogy nem zavar ha szolgáltatófüggő a telefon, viszont az előfizetés nem játszik.

(#120178) pit stop válasza volandy (#120152) üzenetére


pit stop
addikt

Sony XZ1 Compact-ot mondanám; a nem tepsi szempont miatt, amúgy bivaly erős, és hosszú távon támogatott várhatóan.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120179) volandy válasza pit stop (#120178) üzenetére


volandy
senior tag

Szia! Köszi a választ! Már én is nézegettem ezt a telefont! Nem tudom, hogy a kezelhetőség, beállítás szempontjából milyen a Sony!?
Az lenne a kérdésem, hogy miért nem az Iphon SE-t ajánlottad?

(#120181) istnag válasza #20749568 (#120180) üzenetére


istnag
addikt

Kamerát nem mondanám gyengének, mellesleg fele annyiba kerül. Az, hogy idősebb, nem jelent semmit, tovább fog kapni frissítést, mint a Sony, kérdés mire megy vele az ember, ha telefon folyamatosan lassul tőle.

(#120182) Sungoo válasza juuzer (#120133) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem onnan volt a P9-em, és be tudtam regisztrálni a VIP garanciára.

(#120183) volandy


volandy
senior tag

Szuper! Lehet hogy minél több az infó annál nehezebb dönteni! Tehát: 4" bántóan kicsi zárt rendszerű, de akkor nincs vírus, de tovább kap frissítést. 4,6" a Sony újabb de hamarabb elavul, szögletes kidolgozású, masszívnak tűnő! Igaz a 4" SE helyett kérdezhettem volna az Iphone 7-t is!

(#120184) Rolly válasza Sungoo (#120182) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem nem az a lényeg, hogy be tudod regisztrálni :) hanem az, hogy amikor gond lesz vele akkor szóba fognak-e állni veled...

(#120185) pit stop válasza volandy (#120179) üzenetére


pit stop
addikt

Kollégák megválaszolták nagyrészt :)
A Sony újabb, és ugyan addig lesz támogatva az is mint, amiket más példának felhoztál. Androidként sokkal inkább magadra állíthatod kénye-kedved szerint, mint a zárt iOs-t. Megbízható helyről szerzel be programot, akkor itt sem kell tartani vírustól szvsz.
Kezelhetőség szerintem egyszerű, de ha kérdésed van, akkor itt a fórumon is lesz felhasználói bázis mögötte az elődökből kiindulva.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120186) janos1988 válasza janos1988 (#120109) üzenetére


janos1988
addikt

Vki?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#120187) volandy válasza pit stop (#120185) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi!

(#120188) pit stop válasza janos1988 (#120109) üzenetére


pit stop
addikt

Moto vagy Samsung.
Én előbbit választottam kettő közül, de mindkettő kb ugyan azt tudja.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120189) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem igazán tudok választani a Samsung S8, LG G6, HTC U11 és Huawei P10 Plus között. Kb. mindnek van valami erőssége, de gyengesége is. Persze ez nem olyan furcsa, de nem könnyítik meg a gyártók az ember dolgát.

S8:
+ szép kijelző
+ nagyon ütős design, kicsi káva
+ kis méret / kényelmes fogás
+ írisz felismerés
+ vezetéknélküli töltés
+ képarány netezéshez, olvasáshoz ideális

- ujjlenyomat olvasó szar helyen
- hajlított kijelző miatt glare
- Bixby gomg kikapcsolhatatlan
- képarány médiához, játékhoz kevésbé jó

G6:
+ kicsi káva, ráadásul hajlítás nélküli kijelzővel
+ széles látószögű kamera
+ vezetéknélküli töltés
+ árban jelentős előny

- egy fokkal gyengébb hardver
- általános fotóminőség kevésbé penge

U11:
+ sík képernyő
+ ujjlenyomat olvasó elöl
+ jó akksi
+ hangszóró viszonylag jól szól
+ Edge Sense egyedi és hasznos (pl. kamera indítás)
+ majdnem minden téren jól teljesít

- nincs jack / átalakítóval szarul szól
- csillogós hátlap, elég bazári
- UI nem valami szép
- nincs vezetéknélküli töltés
- túl nagy káva / méret

P10 Plus:
+ jó anyaghasználat / kinézet
+ 6 GB RAM
+ előlapi gomb kiválthatja a hagyományos ikonokat, bár sokan nem szeretik
+ jó akksi

- a nagy RAM ellenére is lehet hallani memóriakezelési gondokat
- elég nagy káva / méret
- különösebben nem emeli ki semmi a többi közül (praktikumban, mindennapi használatban)

Persze tuti kihagytam sok mindent minden telónál, nekem elsőre ezek ragadtak meg,.

[ Szerkesztve ]

(#120190) MM válasza Mauzes (#120189) üzenetére


MM
őstag

Ha sokat használsz navigációt, az S8 kijelzője valószínűleg beégne hamar.

G6-nál nincs vezeték nélküli töltés, csak ha szerzel valahonnan USA modellt, amire viszont itthon nincs garancia. Cserébe a kamera üvege nagyon könnyen karcolódik.

P10 plus esetén pedig előfordulhatnak szaggatások a video felvételeken, mert a Huawei-ek változó framerate-et használnak.

U11 szuper, csak ha farzsebben van, ne nagyon ülj le, mert elég könnyen meghajlik.

Remélem így még könnyebb lesz a választás! :D

(Hozzád hasonlóan nem tudok dönteni én sem...)

[ Szerkesztve ]

(#120191) pit stop válasza Mauzes (#120189) üzenetére


pit stop
addikt

Itt már csak a személyes szempontok számítanak szerintem.
Ahogy leírtad +/- érveket arányra leírásodból nekem S8 és G6 jött ki Nálad legjobbra.
G6-nál tudat alatt lehet, hogy tudod, hogy kicsit gyengébb a hardver, de szó szoros értelmében nem hiszem, hogy megérzed, ha csak nem valami hardcore dologra használnád, így az a negatívum kiesik. Így mellette rögtön csak egy negatívum lenne, szóval az LG-t mondanám győztesnek leírtak alapján.

Vagy csináld azt, hogy súlyozod negatív/pozitív dolgokat. 1-től indulsz a skálán, ami legjobban zavarna, annak adsz 1-est, aztán 2 .... stb.
Pozitívaknál ami a legkevésbé fontos pozitívum annak adsz 1-est, majd jön a következő 2.... stb.
Mindegyiknél összeadod pontszámokat, és amelyiknél a legtöbb pontot számoltad, azt vedd :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120192) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Rendelni szeretnék a páromnak egy Xiaomi redmi Not4-et ,de nem tudom a 4/64Gigás megéri e a többlet kiadást ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#120193) mnbtrew


mnbtrew
csendes tag

Sziasztok!

Halódik a Honor6-osom, jön a BlackFriday, eljött a csere ideje.
Segítsetek kérlek a választásban:
Ár: 120k max
Új, számlás, garanciális független készüléket szeretnék
Operációs rendszer: Android
Felhasználás: navigáció, telefonálás, fotózás, zenehallgatás, néha kicsi játék
Fontos, h magas legyen az üzemideje, ha lehet gyorstöltés, stabil GPS és jó bluetooth.
Méretben legalább 5", de nem baj ha nagyobb, vaksi vagyok. :)

Nokia6-t néztem (tetszik az ára), vagy legyen Honor9? Esetleg bármi más?

Nagyon köszönöm a segítő tanácsokat!

üdv:
t

(#120194) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! egy gyors off...telenornal tudjatok hogy mennyi a fuggetlenites? lumia 550 es telo ...

(#120195) Viktor0610 válasza bazsimano (#120194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy gyors válasz off. ;)

Ingyenes. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#120196) szkorhetz válasza jozefgucci1 (#120192) üzenetére


szkorhetz
őstag

48 vs 55? Simán!

(#120197) kismormota78


kismormota78
újonc

Sziasztok!
Szerintetek, a5 2017 57k-ért vagy honor 9 90k-ért a jobb választás? Mind2 normális forrásból, gyári gari stb...

(#120198) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Új, független androidos készüléket keresek, ármagasság a P10 lite/P9 lite 2017 körül lenne. Ebben a kategóriában van ennek a két készüléknek "ellenfele"? Nincs nagy elvárásom, csak a smooth rendszer.

Köszi előre is

Samsung Galaxy A55 5G

(#120199) istnag válasza kismormota78 (#120197) üzenetére


istnag
addikt

Ezek újak?

(#120200) Viktor0610 válasza istnag (#120199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom.
Valami nagyobb csomag mellé szolgáltatónál. ;)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.