Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121651) Balu_ válasza Enter65 (#121650) üzenetére


Balu_
csendes tag

Samsung Galaxy J7 2017, esetleg.

iPhone 11 Black

(#121652) Soybex válasza Enter65 (#121650) üzenetére


Soybex
őstag

Lg v20

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121653) humphries


humphries
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú idő után elegem lett a MIUI vonalból és egy Redmi 4a utódját keresem. Tök jó ez a rendszer, de kiakaszt, hogy az értesítések nem jönnek, csak ha felébresztem a telefont/direkt rászinkronizálok az adott alkalmazásra. Az összes ajánlott dolgot elvégeztem, ennek ellenére sem jó a mostani se, meg az elődje sem (az Redmi 1s volt).

A legfontosabb, hogy a telefon stabil legyen, ne induljon véletlenszerűen újra, ne akadjon be egy app, amitől felmelegszik és pár óra alatt 0-ra merül, vagy újraindul, jöjjenek folyamatosan az értesítések mindig(!), minden(!) alkalmazástól.
Amiket használnék az: social media (twitter, instagram, facebook), email/kapcsolattartás (gmail, viber, whatsapp), média (zenehallgatás, youtube, néha fotózás) és böngészés. 4g-s netet tudja, legalább egy napot bírjon ki az akksija teljesen, dual sim előny, de nem feltétel.

A fentiek mellett:

Használt vagy új? Mindenképpen új.
Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan, gyártói garanciával.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Abszolút hosszú távra.
Mire használnád? Lásd fent.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy, csak a fentieket teljesítse.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5.2" vagy alatta lenne ideális, de ha kell, szükséges, feljebb is tudok menni.
Árkategória: szeretném megúszni 100 000 alatt. De ha a fentiek teljesüléséhez 150 000-es, vagy drágább telefon kell, akkor annyit is rászánok.

Köszi a segítséget előre is!

(#121654) Sungoo válasza humphries (#121653) üzenetére


Sungoo
addikt

Iphone SE.

(#121655) mark! válasza humphries (#121653) üzenetére


mark!
őstag

oneplus 5t, 500€ újonnan, de akár apróról is veheted.

>

(#121656) pit stop válasza humphries (#121653) üzenetére


pit stop
addikt

Én Xperia XZ-t is megnézném helyedben. Turbadorol 120 körül megvan, méretre optimális, meg azokra amikre keresel szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121657) humphries


humphries
csendes tag

Köszi mindenkinek az ajánlatot! Megnézem őket, meg a tesztjeiket is.

Persze ha van még jelölt mástól is, akkor jöhet nyugodtan :)

(#121658) Ájvé válasza humphries (#121657) üzenetére


Ájvé
veterán

100k alatt Mi A1 (nincs MIUI) vagy Moto G5 Plus.

(#121659) csaba1203 válasza mark! (#121655) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem jó mert 6"-os neki 5.2 vagy az alatti kell.

(#121660) mark! válasza csaba1203 (#121659) üzenetére


mark!
őstag

írta hogy ha szükséges fölémegy. mondjuk az lehet hogy tényleg nagy már :D

>

(#121661) qltsar válasza humphries (#121653) üzenetére


qltsar
addikt

Ugyanez volt nalam is, a meret miatt eleg kotottek a lehetosegek. Huaweieket nezegettel esetleg? Mind arban es meretben stimmelne a kovetkezo modellej kozul: Honor 8,9, P10. En most battyogok hazafele a Honor 9-essel, remelem nem lesz vele problema.

(#121662) humphries válasza qltsar (#121661) üzenetére


humphries
csendes tag

Igazából nem nézegettem eddig élőben, mert először szűkíteni szerettem volna a kört, mielőtt nekiállok tapogatni. Csak teljesen tanácstalan voltam/vagyok, mivel az utóbbi pár évben ahogy írtam is csak Xiaomi-m volt. Kínaiaktól emiatt kicsit félek, de utánanézek az általad írtak tesztjeinek is. Köszi!

(#121663) csaba1203 válasza humphries (#121662) üzenetére


csaba1203
addikt

Megnézheted még az A5 2017-et is megfelel az általad leírtaknak.

(#121664) Enter65 válasza Soybex (#121652) üzenetére


Enter65
senior tag

Koszonom es neked is Balu_!

Eleg jol fel lett adva a lecke. Megneztem mind a kettot, ragodoni is fogok egy kicsit.

Valami meg nincs esetleg tarsojba, hatha konyebb lesz a hasonlitas? Pl: valamelyik honor, xiaomi, stb...

(#121665) Soybex válasza Enter65 (#121664) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 9 is még jó lehet.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121666) Ájvé válasza Enter65 (#121664) üzenetére


Ájvé
veterán

Huawei P10 is belefér ha ez a vágyad, vagy olcsóbban van Honor 9 is.
Xiaomi drágábban van (pl. Mi Mix 2) sok készülékben nincs B20 ezért kiesnek. Olcsóbban van Mi A1 ami feltételeknek ugyan megfelel, de az említett készülékek sokkal jobbak nála (üzemidő az egyetlen amiben jobb lehet ezeknél).

(#121667) Enter65 válasza Ájvé (#121666) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszi. Honor 8 pro jobb mint a 9? Vagy miben másabb?

(#121668) Ájvé válasza Enter65 (#121667) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát Honor 8 Pro-ban biztosan UFS 2.1, van VR ha esetleg lényeges még. Kamera az hasonló, akku idő szintén. Egyébként meg jóval nagyobb mint a Honor 9 ennek minden előnyével és hátrányával.

(#121669) Enter65 válasza Ájvé (#121668) üzenetére


Enter65
senior tag

Annyira nem lényeg a VR, inkább ami pluszban tetszik az ujjlenyomat leolvasó. Csak kérdés, mennyire fog frissítéseket kapni a jövőben. Mert ha eléggé, akkor inkább a 8Pro lenne a választás, ha meg nem akkor maradok a 9-nél.

(#121670) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Nemi kis helpre lenne szuksegem
Szeretnek telot cserelni, igy mar jonehany ev utan lassan korvonalazodott, hogy nekem mire is kell a telefon ..
Hozzateszem nem vagyok telefon cserelos evente, valamit akkor cserelek le, ha mar nem teszi a dolgat..ezt kiveve :)
Vegul is annyira sikerult redukalni az igenyeimet, hogy tukepp semmi masra nem kell csak telefonalni es fotokat kesziteni, no de azt jol es tobbfele kornyeztben...esetleg videozni (ha tud lassitani az elony, de nem feltetel, arerzekeny vagyok)

Nagyon sokaig hasznaltam kulon fotomasinat - nem profit -, mivel eleg sok kepet csinalok a hobbym soran
De ma mar siman hozzak ezek a telefonok, sot jobbak is lehetnek mint egy kis kompakt gep
Na ilyen telefont keresek...nevenincs telo sem akadaly

Koszonom szepen elore is!
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#121671) Ájvé válasza Enter65 (#121669) üzenetére


Ájvé
veterán

Ugyan az a hardver szóval a támogatás szerintem hasonló lesz.

(#121670) Necronom:
Egy komolyabb kompakt fényképező simán ver bármilyen csúcs mobilt, szóval alapvetően fotózás a cél jobban jársz egy jó fényképezővel. Különbözetből meg simán kijön még egy közép kategóriás telefon is.

[ Szerkesztve ]

(#121672) Enter65 válasza Ájvé (#121671) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszi szépen! :R

(#121673) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Sziasztok.

Melyik okostelefont vegyem meg?

Huawei P9 vs Honor 8?

Várom javaslataitokat, véleményeiteket, észrevételeiteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#121674) Sgr_A válasza Wallenberg (#121673) üzenetére


Sgr_A
addikt

H8, olcsóbb több a ram
Ha nem kell a dual aktiv sim akkor lehet a honor 9-et venném elöl a ujjlenyonat olvasó és eltüntethetők a kezelőgombok a képernyő aljáról

[ Szerkesztve ]

(#121675) Necronom válasza Ájvé (#121671) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom, ez nem jo hir ... :((

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#121676) Fall-N válasza Necronom (#121675) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy ott van a HTC U11 és a Pixel 2 is, azok csinálják a legjobb képeket.

(#121677) Grentsó


Grentsó
tag

Üdv!

Lassan váltanom kell Nexus 5-ről, akksi és tárhely miatt. Egyéb gondom nem volt vele, ha ez a kettő cserélhető/bővíthető lenne, továbbra is használnám. Ebből látható, hogy nyers android párti vagyok és anti-fogyasztó, min. 3-4 évre tervezek. A felhasználás széleskörű: net, navigáció, fénykép/videó, zene, doksi szerkesztés, stb. kb. ebben a sorrendben, egyedül a játék és a selfie, ami nem érdekel. A fentiek alapján először a Xiaomi Mi A1 jött szembe, de a hozzáértők véleményét is kikérném vásárlás előtt. Költséglimit nincs, de szeretek racionális döntéseket hozni (ár/érték). Várom az egyéb ötleteket, a lényeg a hosszú távú megbízhatóság!

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#121678) Viktor0610 válasza Grentsó (#121677) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi A1. 👍

Samsung Galaxy A54

(#121679) qltsar válasza Wallenberg (#121673) üzenetére


qltsar
addikt

Ha csak ez a ketto a lehetoseg akkor a Honor 8-at vennem. Honor 9 kb. 12.000-el dragabb hivatalos garival, az nem johet szoba?

[ Szerkesztve ]

(#121680) legooka


legooka
csendes tag

Sziasztok!

Egy széttört Vernee Thor helyére szeretnék egy új telefont, a legfontosabb dolog, hogy ennél a méretnél ne nagyon legyen nagyobb (=férjen el zsebben), 50 rugó alatt szeretném mindenképpen tartani, de minél spórolósabb annál jobb. ez a szerencsétlen Thor is másfél évet bírt ridegtartásban, de nem is került sokba, szóval nincsenek könnyek Csoda kamera meg ilyen huncutságok nem mozgatnak, az akksi ne legyen nagyon pici Nexus 5-hoz kellett most visszatérnem, hát ez a 2100mAh nem adja ki...

Redmi 4X szerintem a válasz, de hátha van más ötletetek is.
Köszi!

(#121681) Wallenberg válasza qltsar (#121679) üzenetére


Wallenberg
senior tag

A Honor 8 most akciósan 90-101000 Ft között mozog, a Huawei P9 96000 Ft körül kezdődik.

Sajnos, 100000 Ft a keret.

[ Szerkesztve ]

(#121682) qltsar válasza Wallenberg (#121681) üzenetére


qltsar
addikt

A 64GB-os modellt vettem alapul, H9-ből az alap modell 64GB-os, így H8 110 körül van H9 120 körül.

Oh...értem, nagyobb nem jöhet szóba? Mennyire fontosa a Huawei, kamera, processzor, NFC? Ha egyiksem lényeg, szerintem eléggé BestBuy a Xiaomi A1.

[ Szerkesztve ]

(#121683) Wallenberg válasza bjennifer (#121647) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Cubot Note Plus

37000-4000 Ft között van (www.arukereso.hu).

5 colos Full HD kijelző, 4G/LTE képes (B20 is van), 4 magos processzor, 1-2 év garancia (2 év gari a Turbadónál), 3 GB RAM, 32 GB ROM, kivehető 2800 milliamperes akksi, 2 micro SIM + micro SD, 16 megapixeles hátsó kamera + vaku, 5 megapixeles elülső kamera vakuval, értesítési LED.

Annyiért szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#121684) Wallenberg válasza qltsar (#121682) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Minimum 2 év gyártói garancia legyen rá.

A P9-re 3 év gari van.

[ Szerkesztve ]

(#121685) mark! válasza Grentsó (#121677) üzenetére


mark!
őstag

mi a1 az olcsóbb, oneplus 5t a drágább, ez a 2 telefon ár/érték bajnok.

>

(#121686) qltsar válasza legooka (#121680) üzenetére


qltsar
addikt

Nem szívesen ajánlom a gyártót, de, ha fontos az ár, és az, hogy gyorsan meglegyen Vernee M5? Eustockról 35. A másik ajánlott modell-től tartanék, meghajtja az a kis MTK normálisan akadás nélkül a FullHD-t?

@Wallenberg: Én ezek alapján H8-at választanék, de még nézelődj azért, nézegess teszteket stb. Én EMUI miatt semmiképp nem választanám a 3GB-os P9-et, ha a P9 Plus-ról lenne szó, amiben 4GB van akkor is a H8 mellett döntenék, ha ennyire kötött a keret.
Másrészről TMX 'szervizeli' a Huawei-eket...szóóóval :DDD...óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#121687) Wallenberg válasza qltsar (#121686) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Igen, én is azzal szemezek.

A Honor 8 kék színben most 90000 Ft akciósan a Notebooknál 2 év gyártói garanciával.

(#121688) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok.
Január vége, február elejére tervezek egy telefon vásárlást. Igazából 2 telefonon gondolkodom.
-Huawei p10: Kezdetben nem tetszett külsőre, de egyre jobban tetszik. Található benne képstabilizátor, illetve 3 év garancia van a telefonra..

-Honor 9: Nagyon tetszik külsőre. Viszont eszméletlenül gyűjti az ujjlenyomatot, tehát ezt tokban tartanám amivel már dizájnnak végül is lőttek. :D Ami pedig itt kiemelhető még az az infra.

Teljesítményre szinte egyeznek. Viszont ma jutott egy olyan információ hozzám hogy a Leica kamera ellenére a Honor 9 szebb képeket csinál.

Már tényleg nem tudom, hogy melyik telefont kellene megvennem. Szerintetek februárra csökkenhet az ár? Egyébként hosszútávra tervezek. Legalább vagy 3 évre. Jelenlegi telefonom egy Sony Xperia Z, tehát mindenben HATALMAS ugrás lenne mind a két telefon, de így hogy hosszútávra tervezek tényleg jól akarok dönteni.
Szerintetek???? Esetleg aki használta mind a kettőt??

(#121689) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek melyik a jobb telefon?

Játékra szeretném majd használni.

Xiaomi Mi A1 (5X) Dual 64GB

Xiaomi Redmi Note 4X 64GB

(#121690) mark! válasza demmer123 (#121689) üzenetére


mark!
őstag

mi a1

>

(#121691) kyle23


kyle23
tag

Üdv.
Telefon vásárlás előtt állok. Januárban szeretném meglepni magam a készülékkel. Hosszú távra tervezek min 2 év és használva is lesz a készülék( zene, film, net, navi stb.). 3 készülék tetszik jelen pillanatban és nehezen tudok választani.

1. HTC U11
2. Huawei Mate 9
3, Xiaomi Mi Mix 2

Van vmi szempont ami miatt kizárható az egyik készülék vagy hasonló a tudásuk és nincs nagy különbség?
Ami kicsit birizgálja a fantáziámat az a Xiaomi garanciája ha ne adj isten( ne legyen) baja van a készüléknek mennyire körülményes a garanciáztatása a másik 2höz képest. Illetve itt tetszik a Huaweinél a kiterjeszthető 3 év gyártói. Ha GSM boltból kerül megvételre mondjuk a huawei akkor ott is érvényesíthető a +2 év gari vagy csak a "tiszta" boltokból vett készülékeknél?

(#121692) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kicsit off, de mit jelent az, hogy 4D-s üveg" tempered glass? Mi a különbség a 3D és 4D között?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#121693) Ádám16 válasza kyle23 (#121691) üzenetére


Ádám16
addikt

U11-et venném. Gyönyörű dizájn, remek kijelző, a Sense az szerintem jobb a Miuitól szintekkel, kamerába idén majdcsak a legjobb, a hozzá kapott füles minősége idén a legjobbnak lett kikiáltva, jól szól hangszórón keresztül is, és az edge-sense is hasznosnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#121694) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!

Váltás oka: Jelenleg egy Huawei P8 Lite-om(2015) van és az akadásai és a chat(írás) része kiakaszt...
Sokat kell várni pl alkalmazások vátása között már az is zavar.

Árkategória: Igazság szerint sajnálom rá a pénz muszályból vennék, viszont szart meg semmiképpen sem vennék úgy 3 évre terveznék. Kategória középtől:180.000 HUF-ig. E fölött elvből nem vennék telefont.
- Használt vagy új: inkább új.
- Legyen Független, és Dualsim-es.
- Hosszú tervezek, és inkább éppen best-buy telefont.
- Mire használnám: GPS, Munka(program futtatása) Net, e-mail, Naptár, fényképező napi használatra.
- operációs rendszer: Nem mokolnék vele, de mind1 legyen stabil.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?Példák:Nem túl nagy a kezem. A jelenei telefonom és S8 is kézre áll még csak sajnos sikerült kiakasztanom rögtön egyet a kezemben így olyat nem szeretnék pedig szép a képe nagyon.
- Jó legyen az üzemideje.
- normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- erős igénybevétel, igényesebb játékok (csak egy játék van SWHeroes, azzal ritkán, de játszom ha nem tudok elaludni)
- fontos a multimédia fotózás, zenehallgatás csak is Bluetooth-os fülesen,
- Nagyon fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka
- Márka független vagyok

(#121695) Winne válasza HurkaLES (#121688) üzenetére


Winne
nagyúr

Ugyanezeket nézegetem én is napok óta a Honor 8 Pro-val kiegészítve, kézbe is vettem őket, ami a külsőn kívül szembetűnő volt, hogy fényerőre a P10 jobb és más fehéret ad, mint a P10 Plus, a Honor 8 Pro-nak nagyon zajos a beltérben lőtt fotója, amint belenagyítunk és a Honor 9-nek már majdnem Samsungosan túlszaturáltak a színei. Azt nem tudom miért mondták neked, hogy a H9-nek jobb a kamerája, mint a P10-nek, ez sztem netto bullshit. :)

Nálam valszeg a P10 lesz a befutó, ami zavar benne nagyon az a kvázi mono hangszóró, 7 Plus után sokkal rosszabb hanggal nézni bármit ezen.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121696) BenHans válasza Dareius (#121694) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ez elég egyértelműnek tűnik... HTC U11
Hivatalos oldalon ingyenes HTC Klub reg. után a 4/64GB Dual épp kijön kb a keretedből, minimálisan olcsóbban talán amazon.de-ról lehet...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#121697) ChiliChili válasza ChiliChili (#121600) üzenetére


ChiliChili
tag

Körülnéztem, keresgéltem és ahogy írtam, csak Waze-ra használom majd, Android auto-n keresztül.

Ezeket találtam, árban ezek felelnek meg nagyjából, ennél töbet nem szeretnék rákölteni. Van, amelyiknél külön jelölve van, hogy Google Android. Ez azt jelenti, hogy semmi csicsa, csak a kész rendszer? Mert igazából ez tetszene a legjobban. Ha mégis valami vicces rendszer lenne rajta, akkor rátehetem a megfelelő verziójú tiszta Google Android rendszert? Ez garivesztést jelenthet?

Melyik leginkább megbízható készülék ezek közül?

1. HomTom HT16 Dual SIM - Android 6.0 Marshmallow

2. Navon Supreme Pro Dual SIM - Android: 7.0 Nougat OS

3. Nokia 3 Dual SIM - Google Android™ 7.1 (Nougat)

4. NAVON Infinity 16GB Dual SIM - Android 7.0 Nougat

5. Motorola Moto C Plus DUAL SIM - Android™ 7.0 Nougat

6. Motorola Moto E4 DUAL SIM - Android™ 7.1 Nougat

7. Xiaomi Redmi Note 5A 2GB/16GB Dual SIM - Android 7.1.2 Nougat + MIUI8

8. Xiaomi Redmi Note 5A LTE - Android 7.0 Nougat

9. Xiaomi Redmi Note 5A Lite - 2+16GB, B20 - MIUI V9 (Android 7.1.1 Nougat) MIUI V8.5.1 (Android 7.1.1 Nougat)

(#121698) Dluinet válasza ChiliChili (#121697) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi Redmi Note 5A

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121699) nyisziati válasza ChiliChili (#121697) üzenetére


nyisziati
veterán

A GPS eléggé igénybeveszi a telefont, ezt ne felejtsd. Amiket írtál, azok egyike sem erőgép.
Navon, HomTom élből felejtősek.
A Motorola E4 és Nokia 3 nem rosszak, de gyengusok.
A legerősebb a Xiaomi (relatíve), bár én inkább a 4X-et, vagy méginkább a Note 4-et javasolnám.

Op. rendszer: Xiaomin MIUI van, bár szerintem ez inkább előny, legalábbis a mindennapi használatban.
Ha mégis ragaszkodsz a stock (közeli) Androidhoz, akkor az eladótól kell érdeklődni, okoz-e ganaciavesztést a csere. Bár egyelőre nincs még Redmi Note 5A-ra MIUI-n kívül más rom.

(#121700) Rekureku


Rekureku
tag

Hello! Melyiket vegyem?
Honor 6x vagy Huawei p10 Lite?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.