Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121701) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok.
Androidos,(új),tehát idei kiadású,megbízható telefont keresek,amiben nagy az akku. Fontos lenne a hosszú üzemidő. Árban 100-150-ig,mondjuk.
Tudtok ajánlani valamit? Akár tapasztalat alapján is? Annyi van a piacon amit nem ismerek...:)
Köszi előre is a segítsèget.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#121702) 55King55 válasza Dareius (#121694) üzenetére


55King55
újonc

Ha az s8 pont kézre áll akkor a oneplus 5t is( vagy egy picit nagyobb, de szerintem akkora mint a HTC u 11 csak kisebb a káva :) ) szerintem a oneplus 5 vagy 5t ajánlom neked :D

(#121703) Ájvé válasza ChiliChili (#121697) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmit nem jelent hogy oda van írva hogy Google Android.
Homtom, Navon alapba felejtős. Nokia jó lenne de Nokia 5 jó lenne legalább, Nokiàkon tiszta Android van ha fontos neked. Xiaomi is jó, de azon MIUI van ami nagyon messze van a stock Androidtól. Xiaomikra figyelni kell, mert nem mind B20-as (Note 5A-ból külföldön a Global jelölésű készülékek azok). Moto is jó, bár a felsoroltak nem biztos hogy túl jók, jobb lenne legalább egy Moto G5, az már elég jó. Motorola is közel stock Droidot használ, ez miatt is jók.

(#121704) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezek telefoncserét. Jelenleg Sony XA-m van, 2 dolog miatt gondoltam váltani. A Sony képei botrányosan rosszak, a korábban használt lumiáim sokkal szebb képeket készítettek. Most is egy "használhatóbb" fotós képességű készüléket szeretnék. A másik, hogy dual simes legyen. A független ár maximum 70 ezer legyen. Nézelődtem huawei-honor vonalon, tetszenek a készülékek, de nem tudom milyen a fotózás velük. Örülnék neki, ha 3 Gb- ram lenne benne és 32 Gb belső tárhely, azért az XA-n a 16 Gb néha szűkös volt... Vélemények, ajánlatok?

Köszönöm!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#121705) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Nektek mi a vélemenyetek a nokia 8-rol? Szerintem egy nagyon alulértékelt és népszerűtlen készülék de nem jogosan. A mobilarénán egy eléggé lehúzós cikk készült róla mondván hogy unalmas és nincs benne semmi olyan ami kiemené a mezőnyből. Ezzel szemben a gsmarenan sok dicséretet kapott. Nagyonn dicsérték a kamerát, a sebességet, és a kijelzőt a legjobbnak nevezték az ips panelek között. Nem tudom hogy ez mennyire lehet helytálló mert már más készülékeknél is előfordult hogy külföldön jobban teljesített mint itthon. Mindenesetre nekem felkeltette az érdeklődésemet. Legolcsóbban 150-160 között találtam még elfogadható boltokban. Nekem ez még kicsit sok de azt gondolom 130-140 körül bestbuy lehet. Kérdés hogy mekkora előrelépést jelent egy honor 8-hoz képest amit jelenleg használok.

(#121706) mark! válasza mantequilla (#121705) üzenetére


mark!
őstag

inkább egy oneplus 5t.

>

(#121707) Ájvé válasza mantequilla (#121705) üzenetére


Ájvé
veterán

Elég nagy előre lépés, mobilarena se pártatlan maradjunk ennyiben. Ha tetszik vedd meg, szerintem nem nyúlsz mellé.

(#121708) qltsar válasza mantequilla (#121705) üzenetére


qltsar
addikt

Ugyanezt olvastam, Android Authority csinált is egy szép összehasonlítást, bennevolt a Nokia 8, jó kis teló.

Ha raktak volna rá értesítő ledet, akkor lehetséges, hogy arra esett volna a választás - egyszerűen érthetetlen, hogy miért maradt ki.

(#121709) Ájvé válasza qltsar (#121708) üzenetére


Ájvé
veterán

Mondjuk ez tényleg vicces egy 2017-es flagshiptől, filléres tételről van a tetejében szó.

(#121710) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Hello,
3 telefon kozul kellene valasztanom (anyumnak szolgaltatotol):
Huawei P9 lite mini
Lenovo Moto E4
Samsung Galaxy A3 (2017)

Kulonosebb kivansagok nincsenek, legyen megbizhato es mukodjon, lehetoleg ertelmes uzemidovel. Melyiket ajanlanatok?

Meg egy kerdes: a szolgaltato oldalan a samsungnal 6os androidot irnak, mikor ha jol tudom elerheto hozza a 7es verzio is. Lehet ezt majd frissiteni, vagy ez a szolgaltatotol fugg?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#121711) mark! válasza Gyuri16 (#121710) üzenetére


mark!
őstag

a3.

és igen, lehet majd frissíteni.

>

(#121712) Gyuri16 válasza mark! (#121711) üzenetére


Gyuri16
senior tag

koszi a gyors valaszt

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#121713) ChiliChili válasza nyisziati (#121699) üzenetére


ChiliChili
tag

Köszi nyisziati, Ájvé és Dluinet a tanácsokat és tippeket, valószínűleg a Xiaomi Redmi Note 5A elég lesz és egész jó áron hozzá is lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#121714) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Sziasztok,

Eddig nem különösebben érdekelt a fotózás mobillal, de mostanában elég sok külföldi utam lesz, és szeretnék frankó képeket lőni mindenféle fényviszonyok között, de külön MILC-et nem szeretnék vásárolni. Ebben szeretnék hozzáértő segítséget kérni.

Jelöltek:
- HTC U11
- Xiaomi Mi6 / Xiaomi Redmi Note 3 (itt nincs B20)
- OnePlus 5T (Nincs OIS és fogalmam sincs hogy az elektronikus mennyiben válthatja ki)

Illetve gondolkodom még a Honor 9-en, de megmondom őszintén eléggé szeretem a nagy kijelzőt és a snapdragon felé is jobban húz a szívem. Valamint ha jól tudom ebben sincs OIS. A hatalmas árkülönbség miatt lett tényező ez a telefon.

Vélemények?

Előre is köszi!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#121715) Luck Dragon válasza Darellus92 (#121714) üzenetére

Xiaomi mi Mix 2 nem játszik? Van B20 és az általad írt xiaomi készülékekhez viszonyítva picivel jobb képeket készít.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#121716) lezuvius válasza mantequilla (#121705) üzenetére


lezuvius
őstag

Varjal meg a Nokiaval, mig a szoftvert osszerakjak. Sajnos jelenleg meg hajlamos osszeomlasokra es fagyasokra is. Elso napokban nem para, de ahogy belakod mar is meg-megdoccen. Baratom megjelenese ota nyuzza es az o tapasztalatait irtam le.

Persze lehet csak egyedi eset... meg mielott valaki megtamadna...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#121717) mantequilla válasza lezuvius (#121716) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Köszi az észrevételt, ettől én is tartottam.

(#121718) lezuvius válasza Darellus92 (#121714) üzenetére


lezuvius
őstag

Amennyiben tenyleg fotora kell, akkor Honor 9/ Mi 6/ 5T kilove, mivel mig nappal jok, addig ejszaka illetve gyorsabb mozgasnal mar igencsak elmaradnak. Htc U11 vagy S8-t vedd inkabb

(H9 paromnak van, Mi 6 volt az elozo telom, 5T kollegamnak van)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#121719) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy az utóbbi időben több Xiaomi készüléket szereztem be és nagyon elégedett vagyok a minőségükkel. A kérdés hogy a már meglévő Samsung a5 2016 telefonomat (amit a mirrorlink miatt vettem meg, de nem jött be) érdemes e lecserélni egy Xiaomi mi A1-re?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#121720) Viktor0610 válasza marec1122 (#121719) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem igen. :)

Samsung Galaxy A54

(#121721) Drakmusz válasza Darellus92 (#121714) üzenetére


Drakmusz
őstag

U11 egyértelműen.Nemcsak ebből a felsorolásból,hanem az egész mezőnyt tekintve is az egyik legjobb.
Mondjuk a kamera vonalon nagy változások már évek óta nincsenek.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#121722) NandorHUN válasza NandorHUN (#121692) üzenetére


NandorHUN
addikt

erre?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#121723) Soybex válasza NandorHUN (#121692) üzenetére


Soybex
őstag

Lekerekítés és a befedés mértékét jelöli.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121724) pit stop válasza mantequilla (#121705) üzenetére


pit stop
addikt

Mindenképpen kell valami plusz, valami hozzáadott érték, ami miatt szerintem is jogosan lett lehúzva. Gyakorlatilag meglévő hardver elemeket összerakták, rá egy alap droid és kész. Ebben mi a nagy kunszt? Rá van írva, hogy Nokia... Kell valami plusz videóban/szoftverben bármiben amitől több és jobb lesz mint a konkurensek, mert addig maximum az átlagos tudja hozni, ami messze van a kiválótól és kiemelkedőtől szvsz.
... és ahogy azóta írták, még ezt se sikerült hibátlanul kivitelezni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121725) Fall-N válasza mantequilla (#121705) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó telefon, gyári módosítatlan Androiddal. Mobilarena tesztjére sem kell mindig adni. Igaz, hogy nem tud extrákat, de sem hardveres, sem szoftveres hibája nincs. A frissítést is szépen fogja kapni úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#121726) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Köszi a tanácsokat, utánaolvasok még részletesebben az U11-nek de valószínüleg az lesz a nyerő. Most 170k ért lehet látni megbízható webáruházaknál is. Az is simán lehet szürkeimport?

HTC = Help This Company

(#121727) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, 40.000 Ft körül szeretnék telefont venni a kisebbik lányomnak, akár használt, pár hónapos garis is érdekel. Nemrég olvastam ezt a cikket, nem tudom, mennyire lehet neki hinni, de ha igen, az almásos és a Sony-n kívül melyiket ajánlanátok? Köszi előre is.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#121728) tpeter77 válasza Dzsana (#121727) üzenetére


tpeter77
addikt

kicsi a keze? Akkor maradék az 5" méretű telefonoknál.
Xiaomi Redmi 4X amit javasolnék.

(#121729) Dluinet válasza Dzsana (#121727) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt olcsó a Xiaomi Redmi 4X

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121730) Dzsana válasza Dluinet (#121729) üzenetére


Dzsana
senior tag

A nagyobb lányomnak is Redmi 4X-e van, szereti, jó is, csak nekem az a fura, hogy a cikkben szereplő telók közül azt nézem hatdveresen a legerősebbnek, de pontszámokban mégsem éllovas. Vajh miért?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#121731) Dluinet válasza Dzsana (#121730) üzenetére


Dluinet
nagyúr

40000Ft-ért csak olcsó proci van, még a qc2 töltés is ki van szedve belőle, mert annak a licensze is fizetős.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121732) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Rá kell jönnünk, hogy hiába a fényképezőgép, a mindennap képei a telefonnal készülnek a gyerekről. Ezért kérdezném, hogy mit ajánlanátok 5-5,2" méretben 40ezer és mit 60ezer Ft körül, ha a fényképezés a kulcsfontosságú? Játékra egyáltalán nem kell.

(#121733) Viktor0610 válasza NoOne1976 (#121732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi Redmi 4X
Ha egy kicsit feljebb lehet tornázni a keretet/kijelzőátlót, akkor Xiaomi Mi A1.

Samsung Galaxy A54

(#121734) Dzsana válasza Dluinet (#121731) üzenetére


Dzsana
senior tag

És esetleg a Note4? Az szinte ugyan azt tudja, mint a 4X, csak full HD-s.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#121736) pit stop válasza NoOne1976 (#121732) üzenetére


pit stop
addikt

Újonnan egyik sem, ha valóban évek múlva vissza akarsz valamit is nézni gyerekből szerintem.
Használtan talán LG G4, ha tényleg semmi hardvert terhelőre nem használod - akkor nem melegszik túl, és 1-2 év után nem lesz bootloop.
Galaxy S7 vagy más hasonló korábbi flagship - nem csak hardver miatt kerülnek/kerültek többe, hanem mert kamerában is azok az igazán jók.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121737) Soybex válasza pit stop (#121736) üzenetére


Soybex
őstag

Használtan g4-et ne vegyen, elég sok a bootloppos. Használattól függetlenül. Az meg csak felesleges pénzkidobás lenne a részéről

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121738) Ádám16 válasza NoOne1976 (#121732) üzenetére


Ádám16
addikt

Ennyiért újonnan ezekkel a paraméterekkel Nokia 5öt mondanám én is.

(#121739) Dluinet válasza Dzsana (#121734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Note4 jobb telefon, csak 5,5" és több mint 40k Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121740) #80976640


#80976640
törölt tag

Sziasztok!

Az iPhone 6+ akkumulátora így a hüssben nem úgy teljesít, ahogy kellene, főleg vezetéskor, Waze alatt.
Az autóban van szivargyújtó, ahhoz 2.4A-es usb töltő, amihez a telefont csatlakoztatva véletlenszerűen kezd a telefon vagy 1A-t vagy 2.1A-t felvenni, kedvének megfelelően. Viszont 1A-n, normális fényerővel, GPS+3/4G+Bluetooth kihangosítással már letérdel a dolog, és 1,5-2 óra után lemerül a telefon.

Ezért erre a célra perpillanat az előző telefonom van befogva, Blackberry Z10 személyében, wifi hotspottal, 1A áramfelvétellel aránylag képes tartani a tempót (legalábbis 4-5 órát kihúzott a telefon), 2 évvel ezelőtti waze verzióval, de az 5.5"-ról 4.2"-re visszaváltani kissé szomorú.

Szóval: keresek egy eszközt (akár kis tabot is, akár refurb részen), ami a következőket tudja:

* min. 5"
* sim kártya nem fontos, a szolgáltatóm nem ad 2. simet, úgyhogy úgyis wireless hotspot a fő internetforrás
* waze-t és (lehetőség szerint a) here maps-ot elviszi, még ha picit recseg-ropog is a dolog (nem fétisem, hogy framedrop nélkül menjenek a kanyarok, de nem is egy diavetítéses navigációt szeretnék)
* legalább 16 GB tárhelye legyen
* 1A töltőn ne akarjon meghalni a telefon 2 óra gps+wifi+fehér kijelző+bluetooth mellett
* semmi fancy dolog nem érdekel (ujjlenyomat-leolvasósdi példának okáért)
* frissíteni nem fogom se az OS-t, se az appokat, ez tényleg csak az autóba hetente-havonta odatett navigációs eszköz lenne
* előny, ha oldalt van a töltő csatlakozója; úgyis fektetve lesz a telefon élete alatt
* nagyjából 40-50 ezer forint a büzsé

Én az interneteken egy új Blackberry Leap-ot néztem amazonon, 90€-ért, ami egészen kellemes ajánlatnak tűnik (lévén hogy a blackberryt régen is kedveltem, és az okostelefonos részét nemigen használnám), ugyanakkor a here maps-t régi apk-n sem hajlandó elindítani a Z10, így gondolom a Leap se.

Mik lehetnek a lehetőségeim ilyen feltételekkel?

Előre is köszönöm nektek!

(#121741) Ájvé válasza #80976640 (#121740) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A, Redmi 4X. Esetleg nagyobb kijelző kell Redmi Note 5A.
Navigációra jó a Here Wego is, régen a Nokia szoftvere volt, már eladta de most is ingyenes és nagyon jó, offline is megy, hangos navigációval.

(#121742) Dareius válasza 55King55 (#121702) üzenetére


Dareius
tag

Szia,

Köszönöm, hogy nem csak egy lehetőséget írtál egy 128-as Oneplus 5T-re lehet be fogok nevezni majd.
A HTC Sensationomat imádtam, de azóta a cég egyre lejjebb csúszott és szerintem 4 GB Ram egy csucskategóriás Android készülékbe már jövőre kevés lesz és egyre csak nő az APP-ok ram és tárhely igénye. Meg az U11 jóval hamarabb lemerül az LCD kijelző miatt.

Februárig várok a döntésemmel, lehet addig jelenik még meg valami opció.

(#121743) Ájvé válasza Dareius (#121742) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért 4GB RAM még nem lesz kevés egy darabig, persze mint minden ez is felhasználó függő, de szerintem nagyon speciális felhasználás kellene hogy kevés legyen. Tény hogy van több, még a több jobb általában, de hogy kevés legyen az még szerintem nem jött el.

(#121744) #80976640 válasza Ájvé (#121741) üzenetére


#80976640
törölt tag

Köszönöm szépen!

Az 5A egészen szépen néz ki; szétnézek az amazonos-ebayes oldalakon, hogy hol tudom olcsóbban beszerezni.

(#121745) Ájvé válasza #80976640 (#121744) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát csak vigyázz hogy megbízható bolt legyen, ezért ajánlottam ezt. Talán Geekbuying ajánlható vagy esetleg Gearbest.
Valamivel drágábban van Redmi Note 4 abban 4000-es akksi van és jobb hardver esetleg még azt is megnézheted.
Global jelölésű a B20-as egyébként, gondolom Waze miatt lényeges ez is.

[ Szerkesztve ]

(#121746) axioma válasza #80976640 (#121740) üzenetére


axioma
veterán

+1 a redmi note 4-re, ferjemnek nyar vege ota van, es pont ez ami legjobban tetszik neki, hogy waze-val egyutt rohogve kibirja a napjat, sot akar a masodikat is (neki a 4/64 van de felteszem masban nem kulonbozik a 3/32-tol)
Vannak szivargyujtos ket usb helyes cuccok, amelyikeknek az egyik lyuk 1A a masik 2A... nem ezert hol ez, hol az amit kap?
Oldalt toltes nincs, sajna mar a sonyban se (nekem z3c-ben me'g van, z5 utaniban egyikben sincs, z5 fejbol passzolom). Bar a ferjem alloban hasznalja a waze-t, es magneses toltovel nem problema a csatlakozas vezetes kozben sem, csak racuppantja es kesz, es lerantani se tudja vele.

(#121747) #95558144


#95558144
törölt tag

Sziasztok!

Milyen okostelefont ajánlotok maximum 100 ezer forintig nőnek?
Fő szempont, a relatíve nagy kijelző (de nem lóbaszó), jó kamera és jó minőségű panel. Könnyű és vékony legyen.
LG Q6-ot nézi. Én iPhone-t használok, és nem ismerem a többi típust, megköszönnék néhány ajánlott típust.

(#121748) Ájvé válasza #95558144 (#121747) üzenetére


Ájvé
veterán

Inkább Xiaomi Mi A1-et ajánlanám. Nagyobb mondjuk és nincs 2:1-es panel se, de erősebb a hardver (ennek ellenére takarékosabb is), nagyobb tudás és kamera is jobb benne.

(#121749) sharp4 válasza #95558144 (#121747) üzenetére


sharp4
őstag

Honor 8

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#121750) nyisziati válasza #80976640 (#121744) üzenetére


nyisziati
veterán

Redmi Note 5A-t tudsz a Spemall magyar raktárából is rendelni.
[link]

Garanciára a 2 éves európait válaszd.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.