Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121851) pit stop válasza mouzrr (#121832) üzenetére


pit stop
addikt

Akkor szerintem vegyél egy S7-et - abban megvan az AMOLED, de olcsóbb; azt mondtad a teljesítményét úgy sem használod ki.
Amúgy én aktuális előtti flagshipeket néznék, megéri ha hosszabb távon gondolkodsz. Ha olcsóbbat veszel szerintem nem húzza addig, mint a G4-ed.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121852) Ájvé válasza Rekureku (#121848) üzenetére


Ájvé
veterán

Így szerez piacot, azért ilyen olcsó. Olcsósága abban rejlik hogy kevesebb pénz megy el marketingre (Samsung esetén ez például elég tetemes összeg), nincs nagy kiépített üzlet hálózata, szóval ezeken spórol és így olcsóbban adja a készülékeit mint a "nagyok". Ezen felül kevesebbet keres egy eladott készüléken mint mondjuk Samsung vagy Huawei. Ezt más téren kompenzálja, már rengeteg mindent gyárt és sok üzletbe belekezdett, szóval nem csak mobil van (mint a Samsung sem csak mobil üzletága van), sőt kínában van saját online felülete ahol kapcsolódó termékeket vehetnek (témáktól kezdve sok mindent, szóval készülékeken keresztül értékesít is). Amúgy csak a "nagyokhoz" képest van féláron, kínában vannak olcsóbbak is, persze nem A brandről van szó.
Volt ilyen hír, hogy kémkedik. Küld adatokat, de ezt lehet is tiltani tudtommal. Egyébként meg nem gyűjt közel sem annyi adatot mint mondjuk a Goggle, gondolom feltűnt már ha valamit keresel az interneten akkor utána rengeteg banneren ezzel kapcsolatos hirdetések mennek, szóval adatot mindenki gyűjt. Fontosabb kérdés hogy mire használják és ezt mások meg tudják-e szerezni, illetve hogy kinek adják ki. Szerintem ebből a szempontból nem aggályosabb mint bármely más multi ami ugyan ezt csinálja. Ha ezt el akarod kerülni, akkor nem is tudom, menj nagyon mélyen a föld mélyére, vagy hagyd el a bolygót :D

(#121849) abflc:
"nagy számba gyártják a készülékeket, az eszközökből pedig nem mindet rakják össze nagyon perfektül, mint mondjuk a Samsung, de a drágább típusokra több időt fordítanak."
Mert van aki nem így csinálja? Vannak mobil manufaktúrák vagy hogy gondoltad? Minőségre pedig nem nagyon lehet kifogás a Xiaominál, igen az olcsóbb Redmi széria nincs olyan összeszerelési minőségben mint a Mi széria, de hát azért olcsóbb. Samsung is elég gyenge alsó kategóriában, egyszerűen ezen az áron nem tudnak olyan minőségben gyártani mint felső kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#121853) mouzrr válasza pit stop (#121851) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszönöm a választ. Hát sajnos az S7 lassan már két éves, és inkább vennék újabb készüléket a frissítések miatt is. Plusz úgy érzem nem lenne nagy előrelépés a G4-gyel szemben

(#121854) Dluinet válasza Rekureku (#121848) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-kevés reklám
-kevés fejlesztés
-a SOC nem minden részét vásárolják meg (pl QC2 és/vagy B20 liszensz)
-ugyanolyan procival a Xiaomi gyengébb, mint más telefon, de nem annyira hogy észrevehető legyen
-lassabb memória

de Veerne az már túlolcsósított, nagyon ingadozó minőség

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121855) Ájvé válasza Dluinet (#121854) üzenetére


Ájvé
veterán

"-ugyanolyan procival a Xiaomi gyengébb, mint más telefon, de nem annyira hogy észrevehető legyen
-lassabb memória"
Ezeket miből szűrted le? Memóriát még alá írom, azon biztos spórolhat, de a SoC? Azon azért nehéz így spórolni, persze biztos ott is van A meg B stb. minőségű darabok, viszont ha 2Ghz-en megy akkor az annyi, nincs olyan hogy lassabb lesz mint egy ugyan olyan SoC azonos órajelen (persze lassabb RAM-al már lehet különbség). Még mondhatod hogy MIUI nagyon fogja a hardvert és azért lassabb (ezt még inkább alá is írnám).

(#121856) Dluinet válasza Ájvé (#121855) üzenetére


Dluinet
nagyúr

moduláris felépítésű, modulonként kell liszenszt fizetni
ilyen, hogy nem minden lokalizációs rendszert vesznek meg GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, csak kettőt hármat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121857) Viktor0610 válasza Ájvé (#121855) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra gondol, amit ír is.
Az SoC tudja a B20-at, gyorstöltést, de sok Xiaomiban ezek nincsenek benne. :)

Samsung Galaxy A54

(#121859) Ájvé válasza Dluinet (#121856) üzenetére


Ájvé
veterán

Galileot alig néhány tucat készülék tud, szóval azt hagyjuk.
Igen nyilván lehet játszani, mint LTE Bandekkel is. Ettől függetlenül a SoC nem lesz teljesítményben gyengébb, esetleg ha gyengébb minőségű RAM-ot tesz bele, de más téren nem lehet rosszabb. Én ezért írtam, mert ez hülyeség. A gyártó biztosítja a megadott paramétereket, szóval 8 mag 2Ghz akkor az annyi (azt hogy hány volton tudja meg megint más kérdés, ettől függetlenül nem lesz lassabb).

(#121858) local1:
Nem erről volt szó, csak példaként hoztam fel.

(#121857) Viktor0610 :
Persze, minek fizessen többet ha a piacra amire szánja nem szükséges, értem a B20-ra. Ezt sok más gyártó is megjátssza. Nem erről volt amúgy szó, azt írta Dluinet hogy SoC gyengébb teljesítmény (szóval CPU és GPU), én ezt vitattam, szerintem ez hülyeség. Eltérés lehet a gyengébb RAM vagy a módosított Android (MIUI) miatt, esetleg más tényező ami közre játszhat, de olyan nincs hogy a SoC gyengébb mint a gyárilag megadott értékek.

[ Szerkesztve ]

(#121860) #07538176 válasza Ájvé (#121852) üzenetére


#07538176
törölt tag

Húú....inkább nem is mondom, hogy milyenek a Samsung alsó kategóriás telefonjai. :DDD Nagyon rosszak, tiszta szenvedés.
Árban a Xiaomik tényleg nagyon jók, az emberek nagy része úgy is lecseréli kb. 2 év múlva. :)

(#121861) Dluinet válasza Ájvé (#121859) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebben igazad van de SOC-t nem veszi, hanem "saját maga gyártja"
redmi 4X-ben például Surge S1 néven fut a Snapdragon 435

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121862) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok

Úgy volt, hogy Karácsonyra lecserélem a Lumia 640 XL telefonomat, ez nem jött össze!

Közben a korábbi összeget, úgy néz ki,feljebb tudom emelni!
Jelenleg 160eFt van rá.

Alábbi mobilok tetszenek!

Kérlek benneteket segítsetek a legjobb kiválasztásában a következő szempontok figyelembe vételével, esetleg egy sorrendet állítanátok fel.

Hosszú távra gondolok,
Legjobb fotó készítés,
Legmegbízhatóbb,
Hosszú távra legyen rá, frissítés.
Tudja az NFC-t.
B20.

Nokia 8
Huawei Mate 10 Pro
Huawei P10 Plusz
HTC U10
HTC U11
OnePlusz 5T

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#121863) pit stop válasza Medical (#121862) üzenetére


pit stop
addikt

HTC U 11 nyer

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121864) Ájvé válasza Dluinet (#121861) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem, Redmi 4X-ből csak Snapdragonos van, Surge S1 pedig az első Xiaomi által tervezett SoC (nem ő gyártja, hiszen nincsenek gyárai, mindenki gyártatja, talán a Samsung gyárt maga is). Mi 5c-ben jelent meg a Surge S1 ahogy a linken is írják, de Redmi 4X-ben sose volt. TSMC gyárt a Xiaominak (többek közt).

[ Szerkesztve ]

(#121865) TGWH


TGWH
őstag

Üdv.
Megint telefon kellene, megint itt vagyok :DDD
De minek, mert ott a Xiaomi Redmi 4X 3/32, van jobb ajánlat nála?
Vernee M5 4/32, esetleg, netezni, facebookozni kellene, meg fényképezgetni, gyengébb a kamera, maga a telefon (rendszer, stabilitás, megbízhatóság) mennyivel rosszabb mint a Xiaomi?

szerk.: esetleg jön ki valami új egy hónapon belül?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#121866) Viktor0610 válasza TGWH (#121865) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vernee-t biztosan NEM vennék Xiaomival szemben. ;)

Samsung Galaxy A54

(#121867) Fall-N válasza Dluinet (#121861) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy írták nem Snapdragon az, hanem saját tervezésű Pinecone Surge S1.

(#121868) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Most a dual simes Nokia 5 55ezer a MM-ban. Van ebben az árkategóriában (max. 60-ig) jobb vétel? Főleg fényképezés szempontjából beltéren.

(#121869) Ádám16 válasza NoOne1976 (#121868) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem igazán.

(#121870) Winne


Winne
nagyúr

P10 és az A1 között mekkora a különbség teljesítményben? Procit és videovezérlőt kérdezem elsősorban, ha van erre valami százalékos tipp. A kamerát látom, hogy azért van komolyabb különbség, de azt még könnyebben fogadom el, mintha a telefon lassú lenne. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121871) Soybex válasza Winne (#121870) üzenetére


Soybex
őstag

P10 erősebb. Szinte mindenben jobb mint az A1

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121872) Dluinet válasza Winne (#121870) üzenetére


Dluinet
nagyúr

prociban 2,5×, videóban 4× gyorsabb a P10 az A1-nél, szintetikus mérésben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121873) Winne válasza Dluinet (#121872) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121874) Medical válasza pit stop (#121863) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszönöm!

Bővebben kitudnád fejteni, mért a HTC U11?
Esetleg a többiről tudnál valamit ejteni, egy pár szóban?

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#121875) Ájvé válasza Medical (#121874) üzenetére


Ájvé
veterán

Fotózásban az a legjobb a felsoroltak közül, azért írta.

(#121876) Medical


Medical
aktív tag

Nos valaki, erre? [link]
:((

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#121877) Soybex válasza Medical (#121876) üzenetére


Soybex
őstag

HTC U11

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121878) Medical válasza Ájvé (#121875) üzenetére


Medical
aktív tag

.......és másban?

ESETLEG EGY SORRENDET TUDNÁTOK NEKEM MONDANI?

A listát szeretném legalább leszűkíteni, legalább 3-ra!
Nem árt egy kis magyarázat sem.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#121879) Medical válasza Soybex (#121877) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszönöm. :K

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#121880) Viktor0610 válasza Medical (#121876) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem, milyen magyarázatot vársz még, miután ketten válaszoltak neked. Pláne nem értem a :(( smiley-t.
Az U11 szerintem is a legjobb ezek közül, mert kamerában az a legjobb, a többiben nem igazán van különbség a készülékek között. Max. olyanokban, amiket nem írtál. Pl. akku-üzemidő, kijelzőméret.

Samsung Galaxy A54

(#121881) egil2


egil2
csendes tag

Sziasztok!
Kérem segítsetek ötletekkel, kitöltöttem a kérdőívet. Céges Lumia 640 dual SIM-et cserélnék.

Árkategória: 50-75e Ft.
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 2-3 év
- Mire használnád? Kevés telefonálás, főleg okos funkciók
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy, de szerintem Android (Microsoft-ról váltok)
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5"-tól felfelé (olvasószemüveg, nagy tenyér és sok cikk/email olvasás miatt)
Mire szeretnéd használni, mi a fontos? Dual-SIM, Web, emailek, GPS, zenehallgatás, relatív kevés telefonálás és sms, rövidebb klippek, teljes filmek viszont nem jellemző. Közösségi alkalmazások és játékok sem.

Köszi

(#121882) galuska95 válasza egil2 (#121881) üzenetére


galuska95
aktív tag

xiaomi mi a1

(#121883) Steelers válasza Medical (#121862) üzenetére


Steelers
senior tag

Fotóban az U11 a legjobb, de a Mate 10 sincs nagyon lemaradva.
Viszont ezek a 160 ezres kereted felett vannak.
Én a Mate 10-et venném.

(#121884) qltsar válasza egil2 (#121881) üzenetére


qltsar
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz, tudod venni itthon is, itthoni garanciával (1 év), pár nap és ki is szállítják, nemtudom mennyire lehet itt reklámozni, ha nem találod meg írj rám privátban, és belinkelem a webáruházat.

Szoftverfrissítéseket is kapni fogja szépen 2 évig biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#121885) kali válasza Medical (#121862) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amennyiben belefér a keretbe, úgy hosszú távra szerintem (is) a Mate 10 Pro, 128 GB tár és 6 GB RAM jó ideig elég lesz, eleve Oreóval jött ki, emiatt új frissítési metódust kapott, tehát emiatt sem kell aggódni, NFC és B20 adott, fotóban is jó - automata módban jobb jelenleg az U11, de ezt csak akkor merem bátran kijelenteni, ha csak az egykamerás képességeket vetem össze, viszont én már nem vennék telefont egy modullal, mert megszoktam és megszerettem a két modul adta előnyöket - a Nokia 8 kivétel, hiába a két modul, ott például nincs veszteségmentes zoom, mert más technológiát használnak -, ha meg tudja valaki használni a Pro módot, netán a RAW sem áll tőle távol, akkor pláne jó a Mate -, akkumulátoros üzemidőben és még néhány tekintetben meg az egyik legjobb jelenleg a Mate 10 Pro.
Az 5T-hez és a két U10-hez csak futólag/felületesen, de a többihez volt/van szerencsém a gyakorlatban alaposabban is tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#121886) egil2 válasza qltsar (#121884) üzenetére


egil2
csendes tag

Köszi.
70e körül látom, legolcsóbban. Nem szeretném GSM boltban venni, inkább valamely elektronikai vagy informatikai üzletben. Közeli 'notebookos' cégnél 72e.

galuska95: köszi

[ Szerkesztve ]

(#121887) galuska95 válasza egil2 (#121886) üzenetére


galuska95
aktív tag

[link]
megbízható bolt, gyors kiszállítás, korrekt ügyintézés, jó gari. Innen rendeld, ja és olcsó is.

"Xiaomi Mi A1 (piros) várható beérkezés január 8-10 között.

- Xiaomi Mi A1 (fekete, arany) várható beérkezés: jelenleg nincs információ."

[ Szerkesztve ]

(#121888) 89Csabi89 válasza mouzrr (#121832) üzenetére


89Csabi89
tag

Az mit jelent , hogy rettentő kicsi üzemidő??? Amúgy meg de az S7 eleg nagy ugras lenne mastenem kijelzőben s kamerában tuti. De megertem a szoftvertamogatasi problémádat. Mennyi is lenne a keret amit szansz rá??

(#121889) qltsar válasza egil2 (#121886) üzenetére


qltsar
addikt

Ugyanezt ajánlottam volna, mint galuska95 :). Nyugodtan rendeld innét :)!

(#121890) pit stop válasza Medical (#121862) üzenetére


pit stop
addikt

Többiek leírták miért, annyival még kiegészíteném, hogy HTC-t megvette Google, tehát valószínű erre a legbiztosabb a hosszútávú frissítés a felsoroltak közül - ami Neked szempont volt.
Azon kívül amit már elmondtak többiről Nokia 8-hoz tudok még hozzáfűzni, nem régen írt egy tulaj, hogy szoftveren még most is van mit reszelni, és régi Nokia szervízháttér sincs meg hozzá itthon.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121891) pachito


pachito
őstag

Sziasztok! Anyukámnak szeretnék első okostelefont venni, olyan 40k környékén. Teljesen kezdő, szerintem majdnem csak telefonálásra/smsre használná illetve néha 1-2 képet lőne vele. Én ezeket találtam, esetleg van olyan köztük, amit ajánlanátok vagy valamit kihagytam?

- Huawei Y6 2017
- Xiaomi Redmi Note 5A
- Lenovo K6
- Nokia 3
- Motorola Moto C

Köszike előre is! :R :R

(#121892) Soybex válasza pachito (#121891) üzenetére


Soybex
őstag

Note 5A tökéletes választás lenne.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121893) szelest402


szelest402
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Jelenleg egy Samsung S7E telefonom van, lassan 2 éves. A kijelzőt cserélni kellene mert a jobb alsó sarka szilánkosra tört, és az aksi is kb fél napot bír csak ki. Szóval úgy döntöttem lecserélném. Szeretnék valami kínai telefont venni, ami kb. hasonló tudassal bír és nincs már kedvem 240k -t fizetni ismét, főleg úgy hogy kb 2 évente úgyis cserélődik majd, eddigi tapasztalatom alapján. Szóval S8, Iphone X, Huawei M10 kizárva.
Szerintetek melyeket érdemes alaposabban megnézni és közülük választani? 2-3 opció elég is lenne mert sokból nehezebb a döntés :)

Előre is köszi!

(#121894) Viktor0610 válasza szelest402 (#121893) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen tapasztalatok alapján zártad ki ezt a három, szerintem elég jó készüléket?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#121895) galuska95 válasza szelest402 (#121893) üzenetére


galuska95
aktív tag

xiaomi-k között nézz szét, az egyik legjobb választás a mi a1.

(#121896) galuska95 válasza pachito (#121891) üzenetére


galuska95
aktív tag

note 5 A a legjobb de érdemes ránézni a kisebb de erősebb redmi 4x-re (3/32Gb változat)
a vásárláshoz ajánlom: eustock.eu (smartshop is jó választás szerintem, nekem innen volt global redmi 4a-m)

(#121897) Viktor0610 válasza galuska95 (#121895) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne már. :))
A Mi A1 a kategóriájában szuper készülék, de az nem az S7 Edge és társai.

Samsung Galaxy A54

(#121898) galuska95 válasza Viktor0610 (#121897) üzenetére


galuska95
aktív tag

írta hogy nem akar 240ért venni telót, az s7edge szintjét hozza a mi a1, kamerában marad el.
de ha fentebb tornázzuk az árat akkor oneplus 5t

(#121899) Ájvé válasza galuska95 (#121898) üzenetére


Ájvé
veterán

Akku időben hozzá maximum az S7 Edge szintjét a Mi A1, minden másban messze elmarad tőle (szoftver vitatható mert az legalább AOSP, de ez meg ízlés kérdése inkább).

(#121900) szelest402 válasza Viktor0610 (#121894) üzenetére


szelest402
újonc

Csak az áruk alapján zártam ki ezt a 3-at, de nyilván azzal tisztában vagyok, hogy ezek a csúcs készülékek manapság. Ajánlották a Xiaomi mi mix 2-t és a One plus 5t-t. Vagy érdemes lehet várni még 1-2 hónapot a vásárlással?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.