Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120851) tpeter77 válasza dosaa (#120814) üzenetére


tpeter77
addikt

Miért esett ki a redmi 4x ?

(#120852) 8th válasza Ájvé (#120848) üzenetére


8th
addikt

Ismeretlen számomra a Homtom márka igazából csak az 5500mAh-s akku az igazán csábító benne. Az általad linkelt Xiaomi-t vett munkatársam a napokban. Majd közelebbről is szemügyre veszem.

(#120853) Ájvé válasza 8th (#120852) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát lehet jó nagy az akku (ha tényleg valós, normális tesztet nem találtam róla), de eléggé problémás a márka. Doogee gyártja amúgy, nevet váltottak gondom mert a Doogeet már lejáratták. Mondjuk gearbesten pozitívak a visszajelzések, de azt még vételt követően írják szóval kezdeti tapasztalatok. Nézd meg és dönts, ha másodvonalbeli kínai gyártótól vennék, inkább Oukitel lenne, abból is van hasonló nagy akkus kiadás.

(#120854) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék karácsonyra egy középkategóriás okostelefont venni, ami kihúzza jó pár évig. Én eddig a Huawei P9 Lite, P10 Lite és a Xiaomi Mi A1 között vacilláltam. Nekem van egy Mi A1-esem, teljesen elégedett vagyok vele, de a Huaweieket nem ismerem.

Árkategória: maximum 70 ezer forint, legjobb lenne 60.000 Ft körül
Használt vagy új? Új
Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan magyarországi garanciával.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? kb. 3 évre
Mire használnád? Telefonálás, sms, e-mail, web böngészés. Normális fotókat lehessen vele készíteni.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Bármelyik
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Lehetőleg szerint nagy, 5" - 5.5"

Köszi a segítséget!

(#120855) Pisti0322


Pisti0322
újonc

Sziasztok!

Most készülök telefont venni és kb. 90 ezer forint rá a keret. Hosszú távra venném legalább 2-3 évre. Főként átlag felhasználásra lenne netezés, emailezés és nagyon ritkán játék, de abból se olyan nagy követelményű játékok. Eddig 2 Samsungom volt, de ha úgy adódik szívesen kipróbálnék más márkát is. Jelenleg kettőt néztem ki tesztek és vélemények olvasgatása után:
Samsung Galaxy A5 és Xiaomi MI A1

Ezek közül melyiket ajánlanátok inkább?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#120856) mark! válasza Kislabda (#120854) üzenetére


mark!
őstag

mi a1 szerintem jó választás lenne, huaweieknek szvsz a kamera a gyengéje. (normális fénynél jó képeket lő, de csak zsebből előkapva nem az igazi :N )

ennek függvényében mi a1 és p10lite közül válassz, a huawei előnyére van az emui, nagyon könnyű kezelni.

[ Szerkesztve ]

>

(#120857) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Én xperia z5 compactról váltanék.
Mindenféleképp dual simes kellene, a dual activa már hab a tortán.
Felhasználás terén : sok-sok telefonálás, sms, email, facebook.....Játékra nagyon ritkán használom.
Amit még szeretnék, hogy a kamerája jó minőségű fotokat tudjon készíteni.
Árban max 150K az elképzelés, vagy kevesebb.

Előre is köszi a válaszokat
üdv
tomi

(#120858) bara17


bara17
tag

Sziasztok!
P10 lite és redmi 4x között vacilalok. Szerintetek megéri a közel 22k különbséget? Elsősorban kamera, rendszersebesség, megbízhatóság tekintetében kérdezném? (teljesen átlagos használat 50+os hölgynek, játékra nem lenne használva).

Köszi a segítséget.

(#120859) mark! válasza tomi_x (#120857) üzenetére


mark!
őstag

honor 9 erre a felhasználásra elég és nem is kell felhasználni a maximum keretet :)

>

(#120860) Wílson


Wílson
csendes újonc

Sziasztok!

Néhány hete nézegetem a telefonokat, a max keretem 110-120 ezer. Teljesen alap felhasználásra kellene, játékokat nem játszok és igazából 2 fontos dolgot emelnék ki:
- relatíve jó képeket lehessen vele készíteni,
- jó lenne ha kijönne egy kb 6 órás kijelezőidő, tehát jobbacska akksival kellene.
Nem 1 évre tervezem az új kiszemelttel a közös életet :) szóval jó lenne a megbízhatóság is.

Az alábbi készülékekkel szemezgettem főleg:
- Moto G5 Plus, ez egészen jó ár-érték arányú készüléknek tűnik és látom, hogy ajánlottátok is már néhányszor. Kicsit a külseje tart vissza a vásárlástól és az, hogy nem tudom, hogy mennyit tud a kamerája,
- Huawei P9, valahogy a Huawei képei nekem nem az igaziak, Leica támogatás ide vagy oda,
- LG G6, ez a telefon nagyon tetszik és mivel most is egy régebbi LG-t nyúzok, kötődök is hozzájuk, de sok tesztben olvastam a rossz akku üzemidőről. Illetve ez a telefon csak a mobilcornernél elérhető áru számomra, ahol meg visszatart a csak 1 éves garancia, valamint a félelem attól, hogy szürke importos termékre akadok és nem tudom esetleg érvényesíteni azt az 1 év garanciát sem...

Melyiket tudnátok ajánlani ebben az ársávban? Vagy esetleg más tippetek van?

(#120861) Kolty válasza bara17 (#120858) üzenetére


Kolty
aktív tag

Nézd a kamerát a garanciát meg a gps.t.
Amúgy hol csak annyi a különbség?

(#120862) MM válasza Wílson (#120860) üzenetére


MM
őstag

LG csak egy évet ad, ez nem a Mobilcorner hibája (ahol egyébként EU modelleket árulnak sokak szerint), úgyhogy ez ne tartson vissza. Csak szolgáltatónál kapsz rá 2 évet.

Ha a videó rész nem olyan fontos, de a fotók igen, akkor a Honor9 (~P10 - OIS) jó alternatíva lehet, és arra megkapod a 2 év gart talán még kicsit olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#120863) bara17 válasza Kolty (#120861) üzenetére


bara17
tag

két év garanciával gondoltam venni így ekkora a különbség.
(Redmi 4X két év garival 48-54k között van, P10 lite meg 70 körül hivatalos garival)

(#120864) Ájvé válasza bara17 (#120863) üzenetére


Ájvé
veterán

Hol nézted a Redmi 4X-et? Spemallról megvan 43k körül 2 év garanciával (igaz most csak arany van nekik ahogy nézem). Nem biztos hogy ajánlott üzlet ahol nézted, azért is kérdezem.

(#120865) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, egy nagyon egyszerű kérdésem lenne :)
Milyen telót vegyek alap felhasználásra (telefon, internet, alap játékok)?
Nagyjából 60k körül szánnék rá, T-mobile vagy esetleg független jöhet számításba. Természetesen újban gondolkodom. A legfontosabb, hogy ne akadjon, hanem kapkodja magát. A mostani telón 2 perc mire a wifihez csatlakozom :)

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#120866) Ájvé válasza Travelos (#120865) üzenetére


Ájvé
veterán

(#120867) Travelos válasza Ájvé (#120866) üzenetére


Travelos
őstag

Köszönöm, ez nagyon jónak tűnik, de én semmi különbséget nem látok a note 4 és a note 4x között. Mi lehet a különbség?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#120868) Ájvé válasza Travelos (#120867) üzenetére


Ájvé
veterán

Note 4X-ben nincs B20-as (800 Mhz) LTE sáv, ebben pedig van (nem minden Redmi Note 4-ben van, verziótól függ, amit linkeltem az tudja).

(#120869) Travelos válasza Ájvé (#120868) üzenetére


Travelos
őstag

Ha jól értem akkor a 4x nem is használható itthon és a 4-esből is csak az EU verzió?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#120870) Ájvé válasza Travelos (#120869) üzenetére


Ájvé
veterán

Használható itthon a Note 4X, csak az említett LTE B20 800 Mhz-et nem tudja, de a B3 és B7 megy, illetve 2G és 3G is van vagyis lehet telefonálni vele gond nélkül. Internetezni akarsz akkor számít az LTE B20-as sáv, mert minden szolgáltató használja és vidéken sok helyen ez az egyetlen széles sávú internet kapcsolati lehetőség. Redmi Note 4-ből a B20-as verziót, Global névvel látják el, de ez külföldön van feltüntetve, itthon nem jelzik külön. Leírásból lehet esetleg megtudni hogy B20-as vagy nem, vagy onnan se. Akkor érdemes az üzletet kérdezni erről, bár van aki simán behazudja hogy B20-as és végül nem olyat kapsz.

(#120871) bara17 válasza Ájvé (#120864) üzenetére


bara17
tag

notebook.hu-n néztem, illetve edigitálon+1 év gari opcióval (igaz ott már 54k). Van még alza.hu-n, de bennük annyira nem bízok.

A Spellmallnál én 160$-ért látom a két év garisat (az arany szín pont tökéletes lenne). Bevallom a Spellmallos dolgokat nem igazán vágom. Hogyan történik a garanciáztatás, ugyanúgy a Wayteq garanciáztatja?

Köszi a választ.

(#120872) Medical válasza BenHans (#120843) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.

P10-re mért kellene ráfizetnem, hiszen már az én keretembe is belefér vagy rosszul emlékezem?

Lásd/

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120873) Dana36


Dana36
csendes tag

- Árkategória. 50 ezer Ft
- Használt vagy új? Ha lehet, inkább új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek. Ha lehet, online venném, nincs lehetőségem üzletekbe járkálni. Ja, és kártyafüggetlen, ha lehet, DualSim+sd kártya.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Ez lenne életem első okostelója, szóval legyen egyszerű.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Telefonálás, sms-írás, vonaton való bejárás közben email-ek ellenőrzése. Semmi játék,
filmnézés, ilyesmi. Viszont imádok fényképezni - amatőr szinten -, így tudjon elfogadható képeket csinálni még sötétben is.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem tudom, mi a különbség közöttük.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Úgy érzem, az 5 colos megfelelő. Még elfér a kézben, de azért email-t is tudok rajta írni...

Köszönöm a válaszokat.

(#120874) Medical válasza Luck Dragon (#120842) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.
Kettő közül melyik készít jobb-élesebb fotókat?

Xiaomi MI6, még nem olvastam utána! Egyébként köszi a tippet.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120875) Medical válasza Ájvé (#120844) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.
B20! -valóban fogalmam se volt, mit is jelent! Utána olvastam, de még most sem tiszta.

Kérdeztem, a felsoroltak közül melyik mobil készíti a legjobb fotókat?
Még valami, szerintetek érdemes várni a Nokia 8-ra, ár szempontja miatt kérdezem Karácsonyig eshet az ára? Várjak még, mert úgy látom, ennek van a legjobb paraméterei még a fotózásban is. Vagy tévedek?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120876) istnag válasza Medical (#120872) üzenetére


istnag
addikt

Ne keverd össze a P10 -et a P10 Lite -al.

(#120877) BenHans válasza Medical (#120872) üzenetére


BenHans
addikt

Ahogy istnag is írta, P10 vagy P10 Lite nem mindegy. :)

Mellesleg a Nokia 8-cal szemben is inkább a P10-re szavazok.
Tényleg ezzel járnál legjobban szerintem és azt hiszem olcsóbb is mint a Nokia 8.
2 év garanciával veheted olcsóbb boltból is az európai régiósokra jár, a 3-3-3 vip garihoz hazai forgalomba helyezésű kellene elvileg hivatalos forgalmazótól, de itt is érdemes megpróbálni mondjuk a mobilcornernél vagy a smartshopnál mert többen tudták rá regisztrálni innen vásárolva is.
IMEI alapján le lehet kérdezni a Huawei-nél.

Te pénztárcád és döntésed, de ha elfogadsz egy javaslatot, szerintem ha már LG G6, HTC 10, Honor 9 árszinten nézelődsz bőven megérné a 120k-s keretet 130-ig bővíteni a P10-ért, ha nem jelent nagy gondot.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120878) Dluinet válasza Medical (#120875) üzenetére


Dluinet
nagyúr

B20-as sáv a magyar 4G internet eléréséhez kell (nem mindenhol)
Redmi 4X Global verzió tudja a B20-at

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120879) natë


natë
nagyúr

Szerintetek melyik időtállóbb: Honor9 vagy iPhone SE? :U

(#120880) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
70-100e között keresek megbízható mobilt általános felhasználásra. Első prioritás a kamera, de nem kizárólag az a fontos pl. Nexus 5x már nem kellene.
Amiket eddig néztem :
Huawei p10 lite
P9 lite 2017
Honor 8
Huawei p9

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#120881) Ájvé válasza bara17 (#120871) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem, spemallnak saját hazai szervize van (lap alján olvasd), de nagyon jó, volt velük már dolgom, nagyon korrekt szerviz. Edigitalon biztos sima Redmi Note 4 van és B20-as, notebookon nem tudom de láttam ott is B20-at (Note 4X nem tudom van-e, szerintem nincs). Edigin beszállítótol függ a garancia, lehet nem mindig Wayteq-es. Alza külföldi shop, nem biztos hogy ajánlanám, én nem ismerem.

(#120882) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!

Huawei Mate 10 Pro VS. Samsung Galaxy S8+

Melyiket,miért? Előnyök,hátrányok?

(Menj be a boltba próbáld ki=falu :) ) Most mid van S6,miért cseréled le lejár az előfizetés lehet venni újat kedvezményesen. Mire használom: facebook,twich,google térkép gps, [fényképezés] közelebbi témák virág,növények. Természetfotók ahova a dslr nem fér be vagy nincs megfelelő obim. full hd videó rendezvényekről 60fps

(#120883) mark! válasza natë (#120879) üzenetére


mark!
őstag

én az se-t mondanám, de honor9-et választanám. 3évig még tuti jó lesz, nagyobb kijelző, jobban testreszabható, jobb akkuidő.

pruzsi: ha a fotó/videó NAGYON fontos, akkor s8+, ha annyira nagyon nem, akkor a mate10pro.
annyi előnye lehet még a m10p-nak, hogy elég új még, az s8 pedig pár hónap és "elavult" lesz.

[ Szerkesztve ]

>

(#120884) Soybex válasza natë (#120879) üzenetére


Soybex
őstag

Iphone még mindig időtálló telefon.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120885) natë válasza mark! (#120883) üzenetére


natë
nagyúr

Kisebb kijelzőt preferálom, testreszabással nem akarok vesződni. IPhone-om volt, Honorom van, de visszahúz a szívem. Az időtállóság egyedül, ami a döntésben szerepet játszik

[ Szerkesztve ]

(#120886) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

alap készüléket keresek édesanyámnak LG F6 leváltására és a fórumot böngészve a Xiaomi Redmi 5a-ra esett a választásom. Kérdésem annyi lenne, hogy Eustockról ugye egy tizessel olcsóbb, mint az Edigitalból, kb mennyi idő míg az Eustock kiszállít, mire lehet számítani, ha van raktáron? Illetve garancia szempontjából jobb az Edigitalból rendelni esetleg, az mégis itt van, lehet őket inzultálni, míg a másikat nem annyira... összességében ha a biztonság a fő szempont, megéri az Edigitalos rendelés a felárat vagy nincs értelme?
Köszi a véleményeket!

(#120887) Ájvé válasza Orgi (#120886) üzenetére


Ájvé
veterán

Eustockon Redmi Note 5A van, de biztos erre gondoltál.
Pár nap alatt kiállítja az Eustock (vagyis a futár szolgálat), nem több mint Edigitalon. Nem jobb Edigital garancia szempontjából, sőt lehet ugyan úgy Wayteq-es mint Eustockon. Ugyan úgy 1 év garanciát kapsz, egyetlen előnye az Edigitalnak ha elállsz a vásárlástól akkor itthon kell visszaküldeni, Eustockon viszont Szlovákiába, ami többé kerül. De ha nincs ilyen szándékod akkor Eustock jobb választás.

(#120888) Kolty válasza Ájvé (#120864) üzenetére


Kolty
aktív tag

Amúgy azt a garanciát lehet is érvényesíteni?
Annyi mindent lehet hallani még azokkal az üzletekkel is vannak problémák gariztatás terén ahova az ember be tud menni.
Nem ilyenek ahonna rendeléssel kapjuk a telefont.

(#120889) Ájvé válasza Kolty (#120888) üzenetére


Ájvé
veterán

Spemall megbízható és a szervizük nagyon jó. Nemrég küldtem egy telót, nem tudta megmenteni de sokat próbálkozott vele és csak a bevizsgálás díjat kérte el. Máshol is jókat írták róla, itt PH!-n is ismert szervizes szóval nem csak egy kamu szerviz.
Magyar raktárat működtet a Spemall, ha van raktáron akkor mindjárt küldik és 1-2 napon belül megkapod, ha nincs akkor kell várni még beérkezik, ezt írják a készülékének is hogy mikor várható vagy hogy van-e raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#120890) axioma


axioma
veterán

Mi a legolcsobb telefonotlet erre: android min. 6.0, (kb.) 5,5", lehetoleg 3/32, B20, karacsony elott itt van (de kinai nem kizart, vagy eu rendeles sem). Keveset hasznalt se baj, ha konkret az ajanlat. Ja kiveve samsung.
Redmi note 5a prime kb. 45e, ennel van olcsobb? Ha nincs, akkor 2/32-esben mi van?

(#120891) Orgi válasza Ájvé (#120887) üzenetére


Orgi
őstag

Nem tudtam, hogy van sima 5a meg Note 5a, de igen, arra gondoltam amit mondasz, mindkét helyen Note 5a van különben. Köszi a választ, szóval akkor ez bőven ideérhet még most is max 1 héten belül Eustockról...

[ Szerkesztve ]

(#120892) Ájvé válasza axioma (#120890) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi Note 4 3/32 ez jobb.

Orgi:
Igen, ma feladod akkor a héten szerintem biztos meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#120893) axioma válasza Ájvé (#120892) üzenetére


axioma
veterán

Hm, mitol jobb? A ferjemnek ez van csak a 4/64-es, es en valasztottam neki nyaron, szoval csak nem latom hogy jobb lenne.

(#120894) Dluinet válasza axioma (#120893) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi Redmi Note Snapdragon 625 8 x 2 GHz-es Cortex-A53 Full HD
Xiaomi Redmi Note 5A Snapdragon 425 4x 1,4 GHz-es Cortex-A53 HD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120895) Ájvé válasza axioma (#120893) üzenetére


Ájvé
veterán

Előttem írták, ehhez még jön a 4100-as akksi. Plusz a Snapdragon 625 egyébként is kevesebbet fogyaszt. Ez szerintem épp elég sok, de te tudod.

Dluinet:
Xiaomi Redmi Note 5A Primeot írt, abban pedig Snapdragon 435 van, szóval 8x1,4Ghz-es.

[ Szerkesztve ]

(#120896) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Anyukám szeretne egy okostelefont a régi hagyományos Nokia helyett, aminek kezd meghalni az aksija.
Nem volt még okostelója, szóval egy felhasználóbarát készülék kéne. Alap dolgokra használná, telefonálás, e-mail, netezés.

Telenornál van egy Navon T400 2017, ami ~11K lenne, de nem tudom, hogy ez jó választás e. Van róla valakinek tapasztalata?
Faternak vettünk 1-2 éve egy Lenovo A2010, ami akkor ajánlott volt ,de végül elég sok baj volt vele. Nem szeretném, ha megint szenvedni kéne a telóval.
(Az én 3 éves Ace 4-emnek a mai napig semmi baja, nem lassú stb.)

Tudnátok ajánlani valamit 10-15K körül?
Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#120897) Ájvé válasza Zola01 (#120896) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennyiért nem fogsz találni kompromisszum mentes készüléket. HomTom HT16-al (van kék színben is ugyanitt) lehetne próbálkozni, relatív jók róla a visszajelzések. Navonnál minden esetre fényévekkel jobb.

(#120898) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Na jöjjön egy nemszabvány kérdés:
Csamcsung galaxy S7-S8 után melyik androidos telefonban van a legjobb kamera éjszakai fényképezésre?
SAMOLED miatt felejtős a samu :( (vibrál, én meg pont érzékeny vagyok rá..)

Make Love not war!

(#120899) natë válasza SirRasor (#120898) üzenetére


natë
nagyúr

Huawei Mate 10 esetleg HTC U11. Ha raw fotókban gonolkodsz, akkor iPhone 7 és fölötte.

[ Szerkesztve ]

(#120900) Ájvé válasza SirRasor (#120898) üzenetére


Ájvé
veterán

HTC U11 ennek IPS kijelzője van.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.