Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121151) Ájvé válasza Krisz0418 (#121147) üzenetére


Ájvé
veterán

Huawei gyártja ugyan úgy, egy olcsóbb brand. Ugyan az a támogatás, szóval ugyan olyan mintha sima Huaweit vennél. Ugyan az a véleményem róla mint a Huaweiről. Általánosságban nem lehet egy brandnél hibáról beszélni, szóval nincsen, egyes készülékeknél pedig változó.

(#121152) Kolty válasza nyisziati (#121149) üzenetére


Kolty
aktív tag

A Samsung J7 (2017) szebb fotókat készíthet mint egy Huawei P9 Lite?

(#121153) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Meglepném magam karácsonyra egy új készülékkel. Jelenleg Redmi Note 3 készülékem van (Snapis), de már eléggé leharcolt állapotban.

Én kettőt néztem ki, ami jó lehet:
Honor 8 vagy Xiaomi Mi A1.

A kettő közül melyik lenne jobb választás? Esetleg ezekben az árkategóriákban még mit ajánlanátok?

Köszönöm! :R

(#121154) istnag


istnag
addikt

Most kell venni!

(#121155) Akos2110 válasza istnag (#121154) üzenetére


Akos2110
aktív tag

Ez lehet hülye kérdés lesz, de a "nyitott sim lakat" jel azt jelenti, hogy független lesz a telefon? listaáron 61ért eléggé best buy lenne, viszont vodafonos vagyok

[ Szerkesztve ]

(#121156) Viktor0610 válasza Akos2110 (#121155) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínű, független, de mivel előfizetés nélkül adják, ha függő lenne is, díjmentesen leveszik róla a hálózati zárat. ;)

Samsung Galaxy A54

(#121157) Viktor0610 válasza tudi13 (#121153) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár én Mi A1-et használok, azt azért el kell ismerni, hogy q Honor 8 jobb. Főleg azért az árért, amennyiért visszább linkelte fórumtárs. ;)

Samsung Galaxy A54

(#121158) frostwyrm


frostwyrm
csendes tag

Tudom, kicsit off a kérdés, de ha egy Oneplus 5T mellett teszem le végül a voksomat, milyen gimbalt ajánlotok mellé? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mivel a sima 5-ös még nem volt ekkora, az 5T pedig 6,01"... amit kinéztem, Zhiyun Smooth Q gimbal, azt írja a termék weboldalán, up to 6" phones... akkor ez most necces? :D

(#121159) tudi13 válasza Viktor0610 (#121157) üzenetére


tudi13
aktív tag

Most néztem én is. Ennyiért elég barátságos ára van :)

(#121160) YxVs


YxVs
senior tag

Valaki privátban tud dobni nekem esetleg egy Coop-os kupont?

Köszi előre is.

üdv,
YxVs

(#121161) tudi13


tudi13
aktív tag

Egy Coop kupon nekem is jól jönne. Ha valakinek lenne egy amit nem kér, nagyon hálás lennék érte. :R

(#121162) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
légyszi segítsetek, melyik jelenleg a piacon 80eFt-ig a "legjobb" hátlapi kamerával rendelkező,
csajos színben elérhető (azaz karácsonyig hozzá lehet jutni), új modell
köszi előre is
(igen, a honor 8 akcióról időben hallottam, de az nagyon kék)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#121163) istnag válasza Akos2110 (#121155) üzenetére


istnag
addikt

Független dual active.

(#121164) kali válasza Steelers (#121092) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Megérheti, persze a különbözet összege nem mindegy, de a Plus esetén dupla a tár, több a RAM, jobb a kijelző felbontása...stb.
Kamerában nincs nagy különbség a három típus között, akkumulátoros üzemidőben viszont a Mate 9 a nyerő.
Mindegyik elég gördülékeny, de ha hosszabb távra tervezel, akkor előny lehet a több RAM, aka 10 Plus.

Viktor0610: A Telekom előfizetésesnél is díjmentesen függetlenít hűség alatt is, még az sem akadály, ha részletre lett véve a készülék és még van hátra abból.

[ Szerkesztve ]

(#121165) Daert válasza istnag (#121154) üzenetére


Daert
őstag

Sajnos nem elérhető a készülék.Most voltam az üzletükben,csak online rendeléssel elérhető,de mit ad isten a link nem működik ha a vásárlásra kattint az ember.Milyen meglepő :(((

(#121166) istnag válasza Daert (#121165) üzenetére


istnag
addikt

Nekem sikerült megrendelni egyik barátomnak. Online rendelés, de csak személyes átvétellel :)

(#121167) kali válasza Daert (#121165) üzenetére


kali
legenda

Üzletekben volt már csak elérhető (15 üzletet listázott, amikor néztem), online (is) lehetett rendelni, de csak üzletben történő személyes átvétellel, nekem ~30 perce még engedte volna rendelni - elgondolkodtam rajta ennyiért, mert a feleségemnek ilyen van és nagyon szereti, kuponnal pláne olcsó, de sajnos nem rendeltem végül, már bánom -, de lehet, hogy azóta nagyon megrohamozták, mert csak az az egy típus nem elérhető most a webshopban.

[ Szerkesztve ]

(#121168) Daert válasza Daert (#121165) üzenetére


Daert
őstag

Vásárló megtévesztése,fent van de nem elérhető.A 1414-en sem tudnak segíteni (érdekes) .Valahogy nem meglepő a Tmobiltól...

A fél délelőttöm elment a nagy semmire,köszönöm Tmobil!!

kali :
Az összes üzlet visszaküldte, mert csak fekete fridára rendeltek nagyobb készletet.

[ Szerkesztve ]

(#121169) kali válasza Daert (#121168) üzenetére


kali
legenda

Nem küldték vissza, ahol a webshop szerint van, illetve volt még ma készleten, ott úgy is kell(ett) lennie, mert amit kiveszek vagy lefoglalnak a készletből, azt a rendszer onnantól aszerint is kezeli.
Nem úgy működik, hogy csak úgy visszaküldözgetik, mert külön készlettel dolgoznak, hiszen minden T-Pont viszontos egy ideje.
Mondani mondhatnak persze bármit, de más gond van itt, szerintem simán csak nagy rohamot kaptak, csak itt a fórumon nagyon sok embertől olvasható, hogy rendelt.

[ Szerkesztve ]

(#121170) ZabZib válasza Ájvé (#121127) üzenetére


ZabZib
csendes tag

köszi! :)

(#121171) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,

Kérem, vessen erre a telefonra valaki egy pillantást.
63.000Ft-ért megéri?
https://www.emag.hu/asus-zenfone-3-max-zc553kl-mobiltelefon-kartyafuggetlen-dual-sim-32gb-lte-szurke-zc553kl-4h033ww/pd/DJJPRKBBM/?emagi_click_id=2e27a2cd753c3b85bf0cbb7088d921b8&ref_cmp=ps
Mobilarénán csak a gyengébb változatról találtam tesztet.

Xiaomi Redmi Note 4 4/64 (fekete vagy szürke)-et szerettem volna, de sehol nem találok.
Ha esetleg ahhoz küldene valaki egy magyar vagy EU garanciás linket megköszönném.

(#121172) pit stop válasza schottgun (#121171) üzenetére


pit stop
addikt

Nem, inkább 70 körül van 2 év gyári garis Moto G5 Plus.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121173) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Eddig féltem a nagyobb méretű, 5,5" és afeletti telefonoktól, de kézbe vettem a kollégám OnePlus 5T-jét, és egyáltalán nem érzem kezelhetetlenül nagynak. Leginkább a Mate 10 Pro érdekel, de egyszerűen nem szeretnék ennyit kiadni telefonra. A másik favorit a Honor széria (8/9) ill. a Huawei P10 voltak. Ez utóbbi a Telekomnál most nagyon jó áron van. Viszont most képbe jött a OnePlus 5T, Honor V10 (majd ha megjelenik) . Úgyhogy egyre jobban elveszek, és elbizonytalanodom. Adjatok iránymutatást! :) A Honort szeretem, nagyon bevált (7-esem van). Hosszú távra tervezek (~2 év), nem fél évente cserélgetek telefont.

(#121174) Ájvé válasza schottgun (#121171) üzenetére


Ájvé
veterán

Van ám linkelés is a világon, ott van alul a parancsok közt.
Inkább az előttem írt Motor G5 Plus vagy Xiaomi Mi A1 bár ez kicsit drágább.

Gabesz87:
Ha bejött akkor nyugodtan vegyél Huawei/Honor-t, V10 mondjuk nem lesz olcsó de jónak tűnik. Oneplus 5T stock közeli, de ha nem vagy ehhez hozzászokva akkor nézd meg jobban vásárlás előtt, egyébként jó választás az is. Garancia ami különbség még, Huawei 2-3 év garanciát is ad, ez azért nem mindegy főleg ha ennyiért veszel telefont.

[ Szerkesztve ]

(#121175) gzbotii válasza trebrona (#120351) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia.

Eustock-rol csak cégén keresztül lehet vásárlni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121176) schottgun válasza Ájvé (#121174) üzenetére


schottgun
tag

Köszönöm, akkor marad az MI A1 úgyis van neki kb 2 év szoftvertámogatása ha jól emlékszem.

(#121177) axioma válasza gzbotii (#121175) üzenetére


axioma
veterán

Dehogy, barki. Csak akkor (szlovak) afa-val. EU adoszammal meg afa nelkul.

(#121178) Ájvé válasza schottgun (#121176) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, Android One projekt miatt 2 év támogatás adott. Kicsit mondjuk elégedetlenek a topikba de semmi sem tökéletes.
gzbotii:
Bárki vásárolhat, de nettó áron csak cégnek lehet.

[ Szerkesztve ]

(#121179) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Két telefon között vacillálok:
One Plus 3T
Xiaomi MI Note2

Igazából a Mi Note 2 első látásra szerelem, de a B20-as verzióra nincs pénzem. Ez elvileg vatta új lenne 90-ért.
One Plus 3T használtan pedig hardverben tetszetős, kívülről annyira nem jön be (kicsit tucat telefonnak néz ki), de tetszik ,hogy elég nagy közösség áll mögötte és van B20. Telenoros vagyok, az elmúlt jó pár évben megvoltam B20 nélkül is, bár néha azért jól jött volna.

[ Szerkesztve ]

(#121180) SyMbioTe

Sziatok!

Jól gondolom, hogy 30k körül A Redmi Note 5A a legjobb vétel? Még a Nokia 3, amit láttam ezen kívül ~30k körül, de teszt szerint vannak vele gondok.
Messenger, Fb, YT és ilyesmikre lesz majd használva, ennyi a keret telefonra, és újonnan kellene.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#121181) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Nem igazán bízok benne, hogy tudtok segíteni de gondoltam ha más nem elküldtök melegebb éghajlatra.
Húgom számára keresnék telefont.

Árkategória: Max. 20.000 ft
Használt vagy új: Mindkettő szóba jöhet a rákölthető összeg miatt de gondolom úgyis használt lesz.
Hol vennéd meg: Egyedül az előfizetéses vásárlás nem megoldható.
Mire használnád: Telefonállás, messenger, böngészés.
Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez: Jelenleg windows-os telefonja van de mivel egy idő után ezekre már nem lesz támogatás szerintem a logikus választás az Android.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra: Ebben az árkategóriában örülök ha ajánlani tudok valamilyen készüléket.

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#121182) timirosicka


timirosicka
tag

sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Még a nyáron kinéztem magamnak a Samsung galaxy s7 telefont,és eddig vártam,hátha kifogok egy jó akciót és olcsóbban meg tudom venni.De a helyzet változatlan.A véleményeteket szeretném kikérni hogy maradjak ennél esetleg valamelyik Huawei vagy Honor 9-et válasszam.A legfontosabb szempont a fényképezö.
Köszönöm

(#121183) juuzer válasza timirosicka (#121182) üzenetére


juuzer
addikt

Szia! :)

Szerintem az S7 csúnyán túlélesít az én ízlésemnek. Ezt leszámítva a fényképezője még mindig szuper.

Egy H9/P10 jó alternatíva lehet, ott viszont a gyári szoftver elég csúnyává varázsolja a sötét részeket a kontrasztosabb képért.

(Speciel én jobban szeretem a P9 kameráját, bár szerintem a P10 szériáé nem sikerült olyan jól.)

Ha jobban tetszik az S7, akkor válaszd bátran, szerintem mellényúlni nem tudsz :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#121184) cseze


cseze
csendes tag

Sziasztok!

Általános felhasználásra van lehetőségem a alábbiak közül választani:

Redmi note 4 3/32 : 32000Ft
Sony Xperia XA1 : 34000Ft
Sony Xperia XA1 Ultra: 71000Ft
Honor 9 64GB: 96000Ft
Samsung Galaxy A5 (2017): 60000Ft
Huawei P10: 113000Ft
Huawei P10 Lite: 50000Ft

Z10-ről váltok,nincs semmi extra igényem (de van : akkuidő jobb legyen)

Köszi a javaslatokat

(#121185) Steelers válasza kali (#121164) üzenetére


Steelers
senior tag

Közben sajnos a P10 plus kiesett mert nem dual simes.
Most a Mate 9 versenyzik a P10-el.
A Mate 9-ben a nagy kijelző és a nagyobb akksi ami plusz, a P10-ben az előlapi ujjlenyomatolvasó és a kompaktabb méret...
Nem tudok dönteni.

(#121186) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Samsungba mi most a belépőszint? Anyukámnak keresek telefont, jelenleg egy Galaxy Pocket Neoja van, valami nagyobb kellene. Csak telefonálásra használja. Mit ajánlanátok? Lehetőleg Samsungot vennék, ezt a mostanit már megtanulta kezelni, így az új is könnyebben menne. 35-40e Ft körül gondolkodom.

(#121187) Soybex válasza Gabesz1019 (#121186) üzenetére


Soybex
őstag

J széria a jelenlegi belépő

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121188) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Abszolút allrounder telónak mi számít mostanság jónak 45-60ezer környékén?

Üzemidő,kamera,stabilitás a fontos.

Samsung A5 jutott eszembe. Akié lenne, ő Nokiat szeretne...de ar/tudasban nem jo, hiaba korrekt pl a 6os.

Tipp? :) Lehet akárhonnan, csak független legyen, specko igény nuku

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#121189) #29051648 válasza cseze (#121184) üzenetére


#29051648
törölt tag

A két Sony kivételével bármelyik. :)

(#121190) kali válasza Steelers (#121185) üzenetére


kali
legenda

Nekem volt Mate 9 és nagyom hamar megszoktam a hátlapi ujjlenyomat-olvasót, mert jó helyen van, nem nyúltam mellé és a kamerát sem tapicskoltam össze.
Ha nem gond a nagyobb méret, akkor érdemes bevállalni, nagyon meghálálja akkumulátoros üzemidőben.
Annyira nem gond nekem a hátlapi ujjlenyomat-olvasó. hogy most Mate 10 Pro van, pedig előtte és a kettő között csak előlapispok voltak.

(#121191) DS39 válasza Gabesz1019 (#121186) üzenetére


DS39
nagyúr

J3 2016.
Ez a minimum Samu manapság.

(#121192) Steelers válasza kali (#121190) üzenetére


Steelers
senior tag

Nekem most Novám van, így én is használom a hátlapi olvasót, tényleg jó ha kézben van a telefon, csak sokat van asztalon és autós tartóban, így az előlapi néha jobb lenne.

Mondjuk egy Mate 10 pro-nál engem sem zavarna! ;]

(#121193) Kleroo válasza Kleroo (#121188) üzenetére


Kleroo
veterán

Inkább 70-80ezres ársáv. A5nél van jobb allrounder?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#121194) Ájvé válasza Kleroo (#121193) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Mi A1, Moto G5 Plus.

(#121195) GaborGh


GaborGh
őstag

Hali
Csak egy gyors kérdés, Mi A1, vagy Honor 8 ugyanazon az áron?

(#121196) trebrona válasza GaborGh (#121195) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha nincs bajod az EMUI-val, akkor Honor 8.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#121197) s3toraph


s3toraph
senior tag

(#120658) Soybex + (#120659) Viktor0610 :
Köszi a tippet. Moto-t egyáltalán nem ismerem. Azóta Mi A1-et megnéztem MM-ban, háááát mit nem mondjak, a kamrája nem jobb a note 4-emnél, és ugyanúgy nem tud rendesen autófokuszálni. Ellenben nagyon meglepő volt, hogy a note 5A képei egészen jók és nem volt gondom az autófókuszával. Ki érti ezt? Szóval a befutó úgy néz ki a note 5A lesz. Vagy a prime.

Mindenkihez:

A xiaomi note 5A és note 5A Prime között, a több memórián és háttétáron, illetve a dupla annyi magos procin, szelfi kamerán kívül van különbség? Mondjuk képernyő minősége? Hátlapi kamera ugyanaz?

A xiaomi telefonoknál ami global verzió, az akkor mind tudja a B20-at, akkor is ha nem 800Mhz-et, hanem 850-et ír egy webshop a leírásában? Gsmarénán pl. fenti kettőnél írja a 800MHz-et.
De a xiaomishop oldalán 850MHz-ek vannak feltüntetve: 5A-nál is, 5A Prime-nál is.

Pedig mindkettőt global verziónak írják. Hogy van ez? :F

Ez a bolt egyébként megbízható? Rendes, magyar garit adnak?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#121198) GaborGh válasza trebrona (#121196) üzenetére


GaborGh
őstag

Koszi, néhány mondatban esetleg tudnád vázolni, hogy miben jobb?

(#121199) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Moto G5 Plus-t honnan érdemes rendelni vidékre ? Még soha nem vettem korábban független telefont és nem szeretnék valami kókler boltot kifogni.

Köszi !

(#121200) Soybex válasza John D'oh (#121199) üzenetére


Soybex
őstag

Edigitalnál jelenleg akciós. Ők ingyen visznek házhoz cuccot, 2 év garival

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.