Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121252) hódmaci válasza Ájvé (#121249) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#121253) DS39 válasza mark! (#121244) üzenetére


DS39
nagyúr

Az eddigi hírek alapján nem lesz több A3, A5...

Lesz A8 és A8+
De ezek már nem kompakt méretűek.

(#121254) pit stop válasza h146207 (#121243) üzenetére


pit stop
addikt

Kérdés, hogy mennyit szántok rá és mennyi időre terveztek vele.
A 2017-es A3-mal is max. 2 évre terveznék. Sony Compactok vannak még fehér színben , amik ilyen kicsik és erősebbek - azokkal tovább lehet húzni, de nyilván magasabb is az áruk (x compact, vagy xz1 compact).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121255) tudi13


tudi13
aktív tag

Helló.

2 napja nézegetem folyamatosan a készülékeket, hogy mi lenne a legjobb nekem. 2 maradt a végére. Szerintetek melyik lenne jobb választás?

LG G6 vagy Samsung Galaxy S7 Edge?

Fontos: jó kamera, 5.5 vagy nagyobb kijelző, NFC, gyors töltés, jó aksi, árban pedig a fenti kettő környéke a cél.

A kettőn kívül, a fenti szempontok szerint tudnátok még ajánlani készüléket?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#121256) solyomb


solyomb
tag

Sziasztok,

Egy ideje gondolkozom a telefon cserén, de még egy olyan készülék se jött szembe, ami alapján elkapott volna a "nekem ez azonnal kell" életérzés

- Árkategória - 150k max
- Használt vagy új? - ÚJ
- Hol vennéd meg? Függetlenűl ujonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Hosszabb távra
- Mire használnád? Munka és tartalom fogyasztás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Teljesen mindegy - csak stabil legyen kézi belenyulás nélkül is
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 150mm-nél ne nagyon legyen nagyobb. Korábban A Sony compacjait használtam előszeretettel, de most jelenleg egy s6 edge-t használok, de nem igazán vagyok kibékülve a lekerekített oldalsó részével...

Amikben eddig gondolkoztam mi mix2, S8 (bár itt is kérdéses a kijelző lekerekítés)

Köszi előre is

(#121257) BenHans


BenHans
addikt

(#121249) Ájvé: Ez így nem teljesen pontos. Egyes gyártók európai régiós készülékeinek esetében pl, bolttól függetlenül érvényes a gyártói garancia.
Ha így is, úgy is megkapja az ember ugyanazt, azonos feltételekkel akkor nem gond ha inkább a pénztárcáját részesíti előnyben a magyar adórablás helyett. :D

lalyoska: Samsung esetében ez a hsz jól összefoglalja a garancia kérdést.
Huawei esetében az európai régiós eszközökre érvényes a 2 év gyártói gari, és Mate 10 esetében már nincs vip (3-3-3) garancia, így arra sem kell figyelned, hogy hazai forgalomba helyezésű legyen.
P10-nél volt olyan, hogy olcsóbb helyről (pl mobilcorner) is megkapták a vip-et.

HTC-nél szintén él az európai régióba szánt készülékekre a 2 év gyártói garancia.

Tehát ha a fentiek teljesülnek, akkor mindegy milyen bolti garanciát ad a bolt, max akkor érdekes ha a hivatlos gyárin túl adnak még 1 évet a saját szervizükben.

U11-et a hivatalos gyártói oldalról, ingyenes HTC Klub reg. után a Karácsonyi akció keretében is tudsz rendelni jó áron, kb 184k (4/64GB DS)...
A HTC U Ultra nem U11 szint, de nagyon jó ajánlat 100k körül, HTC akcióban kb125k, amúgy pedig a fent leírt garis feltételek miatt megveheted itthon boltból is.

solyomb: 150-ből nem lesz S8, de ha belefér vedd ezt. :) Ha zavar a lekerekítés, Sony-t szeretnél és szögletesebb formát akkor XZ1, ha kisebbet akkor XZ1 Compact.

tudi13: Szerintem nézd és tapogasd meg mindkettőt élőben, ha lehet egy helyen és így dönts.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#121258) Sgarrista válasza Sgarrista (#121082) üzenetére


Sgarrista
tag

Sziasztok!

Találtam a kérdésemre választ , igaz nem mindenben de a lényeg meg van kb.
[link] :))

(#121259) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy másik telefont mert a mostani Huawei P8 Lite-ja igen csak haldoklik. Tudásban elég volt neki a P8 Lite. Mit ajánlanátok helyette 40-50ezer forint körül? Érdekelne mi volna újonnan ennyiért jó választás illetve nagyon jó állapotú használtban. Nem szolgáltatótól szeretném venni az új készüléket.

(#121260) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Volna kb 80.000ft-om (picit lehet hogy tudok többet is, de a 80k -ba jó lenne beleférni)
Szeretnék egy nagy kijelzős mobilt (végre magamnak :D)

Huawei P10 Lite s a Honor 6X között vacillálok.

Szerintetek melyik a jobb?
Olvastam mindkettőről, de nem tisztult le bennem sajnos, így örülnék, ha valaki, akinél volt mindkettő, megmondaná véleményét.

A szütyőben benne van még esetleg a Samsung C7 is

Jó lenne 4G RAM / minnél jobb fénykép / FM rádió ....kb erre lenne szükségem.

Xiaomi-t most hanyagolnám -láttam az A1-et, illetve annak tulaja kicsit problémázik annak a fotó képességeit-

Köszönöm szépen

(#121261) zolnagy válasza #05304832 (#121251) üzenetére


zolnagy
őstag

Én is úgy néztem, hogy kb csak a 16 vs 32 GB tárhely, és a p10 tudja az 5 GHz wifit.
Az a gond, ha jönnek a frissítések, meg egyéb dolgok miatt a szabad hely egyre csak csökken.
Nem tudom, hogy alakul, de én valószínű megoldom majd. Legfeljebb rootolom és a felesleges appokat törlöm, vagy találtam egy leírást, hogyan lehet sd kártyát belső tárhelyre formázni, vagy egyéb, de gondolom anyukád ezt nem fogja csinálni :) E miatt a P10 lite biztosabb megoldásnak tűnik ere a célra is szvsz.

Aztán lehet valóban elég lenne neki a P9 lite is. Ha e mellett döntessz, sd kártyát mindenképp vegyél és állítsd a képek mentési helyének, meg a böngésző mentési helyének is au sdt.

(#121262) Vodevil


Vodevil
újonc

Sziasztok!
Kérdésem az volna, hogy mi a véleményetek a Geotel G1 Terminatorról? Ha nem ajánlott akkor helyette esetleg valami? Most egy Discovery V8-am van (jelenleg épp nem kapcsol be, úgy tűnik eltörtem)...nagyon tetszik egyébként a ConCorde Raptor Z40, de sajnos nem felel meg a pénztárcámnak :(
(Elsőre rossz topic, bocsi :/ )
Köszönöm :)

(#121263) Ájvé válasza BenHans (#121257) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha EU régiós akkor igen igaz, de ha nem akkor meg szívás, csak a bolt ad neked garanciát. Előre viszont nem nagyon tudhatod hogy milyen régiós (persze jellemzően interneten rendelt készüléket vissza küldheted ha nem jó).

lacam:
P10 Lite és Honor 6X is elég gyenge fotózás téren.
Moto G5 Plus esetleg jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#121264) lacam válasza Ájvé (#121263) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen,

Utána nézek. :R

(#121265) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Számomra fontos döntés előtt állok.
Vajon melyik készüléket kellene választanom?
Tudom ram plusz egy GB, de megapixel minusz 1.
P9 lite vagy P9 lite 2017?

(#121266) dannyl válasza Kolty (#121265) üzenetére


dannyl
addikt

Hát a megapixel méregetés már rég is egy nagy badarság volt. Semmi köze semmihez kb. Úgy értem, hogy a minőséget nem határozza meg. Egy jó 8 MP kamera simán tönkreverhet egy 20 MP-est.

(#121267) Teaway válasza Kolty (#121265) üzenetére


Teaway
veterán

A plusz egy GB, nem is kérdés :K

Nincs itthon csokid??

(#121268) Kolty


Kolty
aktív tag

Árukeresőn nagyobb százalékot mutat a régivel megelégedettség.
RÉGI
2017

(#121269) Ájvé válasza Kolty (#121268) üzenetére


Ájvé
veterán

86% vs 82%, arányaiban szinte azonos, ez statisztikailag elég minimális különbség, szóval szerintem elhanyagolható. 1GB RAM különbség viszont valós és hosszú távon jól jön, szóval én 3GB-at venném.

(#121270) Daert


Daert
őstag

Köszönöm a korábbi segítségeteket,tegnap a Médiában vettem is egy P9-et.

(#121271) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Az alábbi listából melyik az ajánlott, illetve melyiket húzzam ki végleg? Az igényeket korábban leírtam, de még nem sikerült döntést hozni. A keret 80-120e Huf.

Samsung A5 2017
Samsung J7 2017
Huawei Mate 10 Lite Dual-Sim
Huawei P9 32Gb
Honor 8 Premium Dual-Sim
Honor 9 64Gb Dual-Sim
Sony Xperia Xperia

(#121272) Ájvé válasza BigBlackDog (#121271) üzenetére


Ájvé
veterán

Válaszd a Honor 9-et és kész.

(#121273) padzso válasza Orgi (#120739) üzenetére


padzso
tag

Ááh, köszi! De nekem a BB-k valahogy túlárazottak. Már régen eldöntöttem, hogy a max. 30-45e Ft-os felső határt nem fogom átlépni. Annyival nem kapok többet, ha meg valami gond van, nem pl. 100e pénz landol a kukában.

(#121274) pit stop válasza BigBlackDog (#121271) üzenetére


pit stop
addikt

Én P9-et vagy Honor 9-et választanám
Amúgy Xperia Xperia nincs, ott valami elcsúszott :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#121275) BigBlackDog válasza pit stop (#121274) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, Xperia XA1 akart lenni. :D Valószínűleg Honor 9 lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#121276) Ájvé válasza BigBlackDog (#121275) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 9 kamerán kívül mindenben a legjobb ezek közül (kamerába pedig P9 a legjobb) viszont a SoC miatt a Honor 9 a legjobb, ha legalább 2 évre tervezel mindenképp Honor 9 az ajánlott.

(#121277) ncc1701


ncc1701
veterán

Sziasztok,

Segítséget kérek, elhalálozott a jó kis lenovo p70a-m. Mit is vegyek helyette?

-Max 75-100eFt
-Csakis új, garis, nálam 2-3 évig van egy teló
-Itthon vásárolnám
-Márka ha lehet xiaomi-meiuzu, de semmiképpen sem nagy márka

Ami fontos:
-Nagy kijelző, minimum 5, de inkább 5.5-6", vagy akár felette, ha fél kiló, az sem érdekel
-Kifejezetten jó GPS, gyorsan találjon műholdat, és tartsa biztosan, pontosan (waze kell), sokat kocsikázok
-Kifejezetten hangos, jól érthető hangszóró, és jó mikrofon, h a túloldalt jól halljanak
-SD kártya foglalat
-Kifejezetten nagy akku+bőven átlagon felüli képernyő idő
-Jó BT adó-vevője legyen
-Használható gyári OS

Ami nem fontos:
-Adatkapcsolat: B20 nem érdekel, ha csak 3G, akkor annyi
-Memória: 2G memória legyen minimum, és minimum 16G háttértár
-Kijelző: IPS, vagy AMOLED nem érdekel, kifejezetten napon sem fogom használni
-Felbontás: HD felbontás nekem már elég
-CPU: előző telómnál ne legyen lassabb, azaz kb 50k antutu legyen meg
-Játék nem érdekel, munka telefon
-Átlagos fényképező bőven elég, nem kell semmi kiugró

"Jó lenne ha" kategória:
-Dual sim
-Nfc
-Friss droiddal jönne, mert a frissítések kérdésesek úgyis
-Lehessen rootolni, esetleg ha vmi népszerű cucc lenne, amihez vannak jó romok, annak örülnék
-Ha lehetne hozzá kapni strapabíró tokot, illetve tempered glass üveget

Köszi srácok. Kb hétfőn rendelném, bár vannak kétségeim, h idén megkapom-e még.

[ Szerkesztve ]

(#121278) Soybex válasza ncc1701 (#121277) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi Note 4 4/64, Xiaomi Mi A1, ez a kettő tökéletesen megfelelne neked. Üzemidőben talán a note 4 jobb, viszont frissítés téren a Mi A1 hosszabb sorsra van ítélve az android one végett.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121279) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Kérdeznék tőletek!
Melyik telefont vegyem szerintetek?

1.Xiaomi Redmi 5
2.Xiaomi Redmi 5 Plus
3.Samsung Galaxy J3 2017
4.Samsung Galaxy A5 2017

Köszönöm szépen előre is a megtisztelő válaszokat! :R

Jani!

(#121280) Ájvé válasza prime77 (#121279) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom miért pont csak ezek játszanak, de Redmi 5 (Plus)-ból egyelőre nem láttam B20-as kiadást, így pedig nem igazán ajánlható. Két Samsung közül pedig nyilván az A5 a jobb (J3 nem is értem hogy került a listába, hacsak nem ára alapján, de biztos nem a tudása miatt).

(#121281) prime77 válasza Ájvé (#121280) üzenetére


prime77
aktív tag

SZia Ájvé!

A J3 azért került be mert szép nagy kijelzője van ,és igazából 30 ezernél nem akartam kiadni többet telefonért.
Nem akarok flancolni ezzel.
Hívásra kellene nekem a telefon meg internetezésre,filmet nézni rajta.
Aztán felhívtam Húgomékat és azt mondták ,hogy ők Xiaomit vennének.
Az 5 ,vagy az 5 plus nagyon királyok.
40-50 ezerbe vannak.
Nekem sok ennyi is egyébként.
Én nem vagyok olyan aki hitelből megveszi a 200-300 ezres telefonokat ,majd 2 év után újból hitelből veszi a következő 300 ezres telefonját.
Én ennek semmi értelmét nem látom.
Mi az ,hogy a "B20 nélküliség" miatt nem ajánlod?
Az mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#121282) Ájvé válasza prime77 (#121281) üzenetére


Ájvé
veterán

Samsung J3 2017? Ugyan arról beszélünk mi? 5"-os a kijelzője, kifejezetten kicsinek számít már manapság.
Nincs B20 így szerintem nem ajánlott az a Redmi 5 és 5 Plus, talán később lesz Global változat akkor jó lesz.
Ha olcsón kell nagy kijelzős Xiaomi, akkor Redmi Note 4A jó lehet.
Itt olvashatsz a B20-ról egy cikket.

(#121283) prime77 válasza Ájvé (#121282) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm Ájvé!

Akkor az A5 2017 a legjobb ezek közül.
Tetszik is nagyon az.
Egyébként a J3 2016-ra gondoltam. :)
Nekem most egy Galaxy Youngom van.
Mindegy melyiket venném szerintem ,teljesen más világ lenne. :)
Tényleg nem szeretek telefonért sok pénzt kiadni.
Már csak azért sem mert óriási az árvesztésük,és tényleg én csak hívásra használom.

(#121284) Sungoo válasza prime77 (#121283) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha tudsz A5 2017-et 30-ért, szólj nekünk is. :K

[ Szerkesztve ]

(#121285) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók!

Ajándékba néznék egy Nokia C6-00 helyére (pink szolgáltatótól) telefont. Az alábbiakra szűkült a kör:
Huawei P10 Lite
Huawei P9 Lite (2017)
Nokia 5
Samsung Galaxy J5 (2017)

Legalábbis ezek tűnnek így hirtelenjében jónak mondhatónak.
A főbb szempontok a használhatóság és a megbízhatóság. Főként telefonálásra és alapszintű netezésre lenne használva (bár még ahoz hozzá kell szoknia az illetőnek, mivel a C6-on sem és még amúgysem sokat volt netközelben az illető). Esetleg néhanapján családi fotók készítése.
Ha jól néztem mind tudja a B20-at mint alapkövetelmény már manapság.

Pro/kontra bármi jöhet, árban a fentiek körülbelül ugyanannyira jönnek ki kedvezménnyel így az most nem mérvadó.

(#121286) mark! válasza regener (#121285) üzenetére


mark!
őstag

először is, nem pink hanem magenta ;] ;]

p10 lite nyer, az tudja a legtöbbet

[ Szerkesztve ]

>

(#121287) DS39


DS39
nagyúr

Huawei P9 Lite Mini Dual SIM
Független - 48k-ért jó vételnek számít?

(#121288) zolnagy válasza DS39 (#121287) üzenetére


zolnagy
őstag

Én inkább redmi 4X-et vennék ennyiért (és vettem is feleségemnek), hacsak nem kell feltétlen az NFC.

(#121289) prime77 válasza Sungoo (#121284) üzenetére


prime77
aktív tag

Sungo!

Jah,igen.
Ehehehe.
Azért lehet megveszem az A5 2017-et,nagyon megtetszett.
De az nem 30-40 ezer,valóban
Az 75.000.
:C

(#121290) ncc1701 válasza Soybex (#121278) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi a választ, kollegának asszem note 4-e van pont, majd meglesem. Lenovo vibe p2 mennyire lenne hülye választás?

(#121291) Ájvé válasza ncc1701 (#121290) üzenetére


Ájvé
veterán

Az alapvetően jobb, de kérdés megéri a majdnem dupla árat. Moto G5 Plus-t venném inkább akkor már, üzemidőben ugyan elmarad a Note 4 és P2-től is, de SoC ugyan az, közel stock Android van rajta és a fényképezője is a legjobb a három közül. Lenovo P2 akkor lenne igazán jó választás ha fontos a nagyon hosszú üzemidő, elég 3-4 naponta is tölteni. Frissítések kicsit kétségesek a Lenovonál (érdekes hogy Motorola még nem hanyatlik ilyen téren, pedig már egy cég), ahogy nézem Oreot már nem is kap a P2.

(#121289) prime77:
Inkább 90k ha normális helyről normális garanciával veszed. Jó pár készüléket lehet már ennyiért mondani.

[ Szerkesztve ]

(#121293) Ájvé válasza #05304832 (#121292) üzenetére


Ájvé
veterán

Nextelshop bolti garanciát ad és nem hivatalosat, biztos nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#121294) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv.
75 ezerig gondolkodom telóban, újonnan. Jelenleg egy meizu m3 note-om van.
Most csábít a gondolata egy xiaomi mi a1-nek.
Fő felhasználás hivások, üzenet, fényképezés, valamennyi net.
Fontos a fém ház, ebből nem engednék. Illetve a gorilla glass is pozitív. Újlenyomat olvasó jó lett volna elől (igazából az m6 note-ot vártam, de nem akar ideérni :( )
Nagyjából most ennyi jutott eszembe, nyugodtan csapjak le egy ilyenre vagy ebben az árban más is jöhet szóba.
Ja és nem szokásom semmi mókolás, kiveszem a dobozból, sim bele és használnám.
Köszönöm a segítséget előre is.

Baggio

(#121295) ncc1701 válasza Ájvé (#121291) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából nekem a hosszú képernyő idő szinte az egyik legfontosabb. Haveromnak is ilyen van, igaz a 4G/64G verzió, azt kintről hozta be 66e körül.
Lenovo frissítéseit ismerem, jön hozzá 1 fő verzió, és annyi. Azaz a vibe p2 megáll droid 7-nél.

(#121297) BenHans válasza #05304832 (#121296) üzenetére


BenHans
addikt

Ha európai régiós akkor 2 év gyártói él rá, ugyanígy van pl a HTC esetében is.
De mivel az edigitalban jó áron van a P9 Lite (2017) így tárgytalan, én is ott venném.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#121298) maser


maser
tag

Üdv!

Maximum 40.000FT-ért szeretnék mobilt vásárolni.
A jelenlegi telefonom egy Doogee X5 Pro, amire eleinte azt gondoltam, hogy tökéletes lesz, mert
nekem úgy se fontos a teló kamerája (mert van dslrem).
Ezért a szempontjaim:
- Jó kamera (sötétben is)
- Gyorsan lehessen kezelni a mobilos weboldalakat
- max. 5.5"-es
- Lehetőleg magyarországi garancia legyen rá
Szóval valaki tudna ajánlani valami ilyesmit?
Köszönöm!

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#121299) Soybex válasza maser (#121298) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi Redmi 4x

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#121300) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Apám szeretne telefont venni, kíváncsi lennék melyik lenne a bestbuy ezekkel a feltételekkel, ebben a kategóriában. :R

- Árkategória: 40-45 ezer Ft között.
- Használt vagy új? Új vagy pár hetes/pár hónapos használt.
- Hol vennéd meg? Biztos nem szolgáltatónál. Vagy aprón, vagy valami webáruházból, esetleg Kína(Gearbest..)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Apámnak eddig világ életében nyomógombos Nokia telefonjai voltak. Azok jól bírták. Jó lenne pár évet kibírna a leendőbeli telefon is, mert nem lesz agyonhasználva. Telekom függő vagy független telefon jöhet szóba.
- Mire használnád? Általános felhasználás Netezés, telefonálás(asszonnyal elég sok!! :D ), néha fényképezés hirdetésekhez. Mivel vidéken vagyunk B20 jó lenne ha menne, illetve NFC képes legyen a készülék.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Csak Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5 col körüli, kicsit alatti.

:R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.