Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120201) istnag válasza Viktor0610 (#120200) üzenetére


istnag
addikt

de akkor a Honor sok... :U

(#120202) kismormota78 válasza istnag (#120199) üzenetére


kismormota78
újonc

Igen, újak

(#120203) istnag válasza kismormota78 (#120202) üzenetére


istnag
addikt

Ha nem valami előfizetés, akkor elég gyanúsak ezek az árak. Közel dupla árért én szerintem nem vennék honort, pedig nem igazán szeretem a Samsungot.

(#120204) mark!


mark!
őstag

valaki lenne szíves és leírná, hogy nem éri meg 70k-ért telefont venni az ő igényeinek, mert bőven elég neki clash royalera és youtubera a 40-50k-s redmi note4/redmi 4x is? (öcsémnek valahogy be kell bizonyítani, mert nekem nem akarja elhinni :D )
vagy ez a 2 telefon opció, vagy pedig használtan 1+x, 1+2, s6 edge.
én számból a világért sem fogadná el, hogy a xiaomi elég neki.
(a oneplusokat is én ajánlottam neki, szerintem azzal járna a legjobban)
a5 2017-et is mondtam neki, az még tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

>

(#120205) Mauzes válasza pit stop (#120191) üzenetére


Mauzes
őstag

Jól érzed, az S8 vonz a legjobban, de azt is tudom, hogy ennek van talán a mindennapokban a két legrosszabb tulajdonsága, a glare és a rossz helyen lévő ujjlenyomatolvasó. Viszont az írisz megoldja, akkor mi a gond?

A G6-tal az a baj, hogy ugyan elölről nagyon menő a kinézet/képarány, de ha még vezetéknélküli töltés sincs, akkor ezen kívül nem ad semmi extrát (mondjuk nagy hátrányai sincsenek), ráadásul az alacsonyabb ára nem is annyira szempont, mivel céges teló lesz. De ha nincs hátránya, akkor mi a gond?

Az U11-nek van jó pár szimpatikus tulajdonsága, de a csillogós design nem igazán tetszik és a jack hiánya néha fájhat azért. Tokkal jó lehet, akkor mi a gond?

Az iPhone klón kinézetű P10 Plus meg becsukja a háttérben futó alkalmazásokat és szaggathat a videófelvétel, nem hangzik jól. Nem sokat videózok, akkor mi a gond?

Csak hogy érezzétek határozottságom. :) Na jó, befejeztem a first world problem siránkozást. Igazából annyira jók már ezek a mai csúcs telefonok, hogy pénzfeldobással is választhatnék, valószínűleg nem bánnám meg.

(#120206) Ájvé válasza mark! (#120204) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha csak ennyi a lényeg akkor tényleg bőven jó a Redmi, de ha neked nem hisze akkor nekünk fog? Oneplus X-et viszont biztos kihagynám, SoC elég régi már, bár erős de támogatás már nincs rá, nem olyan sokkal jobb a Oneplus 2 se, bár csökkentett órajel miatt nem olyan nagyon melegszik.

(#120207) mark! válasza Ájvé (#120206) üzenetére


mark!
őstag

miért is hinne el a bátyjának akármit is? :D

akkor viszont a xiaomi lesz, kivéve ha black friday-en nem lesz valami nagy leárazás a5 2017-re.

>

(#120208) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok,

Már néhányszor megtámogattatok a topicban, de a szolgáltatóm által nyújtott kedvezmények némileg átstrukturálták a felhozatalt, amiből szemezgethetek.

Elég nagy a szórás árban is, és nyilván tudásban is, a cél az, hogy teljesen átlagos felhasználásra minél tovább, minél zökkenőmentesebben legyen készülékem. Nagyon allergiás vagyok az akadozásra.

Amikre sikerült leszűkítenem a rostát:

- Honor 9 (nagyjából 45 ezer forintért megkapom, a tudása ennek is elegendőnek tűnik)
- Huawei Mate 9 (kb. a duplája az előzőnek árban, volt első generációs mate-em, máig a legjobb telefonomnak tartom)
- Honor Mate 10 Pro (megint kb. duplázunk árban, itt nincs dual sim, de nekem talán ez a leginkább meggyőző)
- Samsung Note 8 Dual (itt árban nincs nagy lépés a Mate 10-hez képest, az akku kapacitásától kicsit tartok, mert a céges hálózat eléggé terhelni fogja a készüléket, különösen egy másik sim mellett, illetve kicsit tartok tőle, hogy a készüléknek nagyobb a füstje, mint a lángja :DD )

Alsó hangon két évig szeretném, ha rendesen tudnék számítani a készülékre, az üzemidő nagyon fontos szempont, ahogy az is, hogy üzembiztos legyen, a kétkártyások esetén mindkét kártyával.

Teszteket olvastam/néztem mindegyik készülékről, így nem feltétlenül a műszaki tartalmon, inkább a felhasználói jellegű észrevételek támogatnának meg a legjobban a döntésemben.

Előre is köszönöm a segítséget, tudom, nem egyszerű a kérdéskör.

(#120209) mark! válasza d.toth91 (#120208) üzenetére


mark!
őstag

mate 10 pro ~90k-ért ajándék :D
ha nem zavar a nagy kijelző, azt hozd el:K

>

(#120210) FeZ... válasza mark! (#120209) üzenetére


FeZ...
aktív tag

A nagy kijelző lehet zavaró? :B A kicsi sokkal zavaróbb szerintem. ;) A nagynál legfeljebb a készülék mérete zavaró, hogy nehéz eltenni.

(#120211) Mauzes válasza mark! (#120209) üzenetére


Mauzes
őstag

45*2*2=180

(#120212) mark! válasza FeZ... (#120210) üzenetére


mark!
őstag

úgy gondoltam

Mauzes: a dupláját duplázta? :F

[ Szerkesztve ]

>

(#120213) d.toth91 válasza mark! (#120212) üzenetére


d.toth91
tag

A Mate 9 90, a 10 pro kb a duplaja, tehat 180 korul lenne, ha jol emlekszem az ajanlatokra, szorri, ha nem voltam egyertelmu

(#120214) mark! válasza d.toth91 (#120213) üzenetére


mark!
őstag

ohh, értem. annyiért sem sok, bár lehet hogy a mate 9 is elég.

>

(#120215) zoner15


zoner15
csendes tag

Sziasztok
Új telefonra szeretnék váltani, segítségetek szeretném kérni :
- 80-90 ezer ft körül lőttem be az árat .
- Függetlenül, webshopból szeretném
- hétköznapi használatra ( fb, telefonálás, netezés ,valami jobbféle kamera :) )
- Android (nougat - oreo )
Köszönöm a segítséget !

(#120216) Soybex válasza zoner15 (#120215) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi mi a1, Moto g5 plus :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120217) HKorn válasza zoner15 (#120215) üzenetére


HKorn
addikt

Galaxy A5 2017?

Én most ezt nézegetem, elég bejövős minden szempontból.

Run&Ride

(#120218) Gabis válasza HKorn (#120217) üzenetére


Gabis
őstag

Kamera véleményeket is olvastad a saját fórumában?

(#120219) HKorn válasza Gabis (#120218) üzenetére


HKorn
addikt

Nem, de gondolom egy Xiaomi-nál azért biztosan jobb és az is volt ajánlva.

Nyilván kinek mi a preferenciája, nekem a kamera annyira nem mérvadó, szép képet mobillal még mindig nemigazán lehet készíteni szerintem, innentől meg a kicsi különbségek annyira nem számítanak.

Run&Ride

(#120220) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Létezik-e 5"-os méretig kiváló kamerával androidos telefon? Telefonálásra és kevés netezésre kellene. Jó akkuidő nem ártana, bár a méret miatt gondolom ezek nem olyan bivalyok. Az ára jó lenne ha beleférne 150k Ft-ba. Köszi.

(#120221) Gabis válasza HKorn (#120219) üzenetére


Gabis
őstag

Persze, persze csak kérdeztem.

(#120222) aujjobba válasza naja (#120220) üzenetére


aujjobba
addikt

XZ1 Compact
[link]

(#120223) naja válasza aujjobba (#120222) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen. Ennyire apró azért nem szükséges. Alternatívának még egy-két másik készülék? Ez a kamera ránézésre messze van a kiválótól. Ráadásul a Sony telókról mostanában senki se mond semmi jót.

(#120224) judas13 válasza krypton (#120132) üzenetére


judas13
addikt

Én is ezt rendeltem most. Nem bánod meg ha az A1 marad a favorit. :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#120225) Ájvé válasza HKorn (#120219) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért a Mi A1 kamerája nem olyan rossz, A5 szintjét simán hozza.

(#120226) pit stop válasza naja (#120223) üzenetére


pit stop
addikt

Vagy ez van, vagy következőnek már 5,2 szerintem.
Kifejtenéd, hogy senki se mond semmi jót az mit takar? :D
Kamerában a legjobbaknak kéne lenniük, amit még mindig nem értek el, de azért már nagyon jó képeket készítenek az XZ szériával, ezen kívül kirívóan rossz kritika nem szokta őket érni - főleg a felső szegmensben.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120227) hitchins válasza naja (#120223) üzenetére


hitchins
őstag

Mert ez divat. Marmint szidni. Multkor a telekomban is felvilagositottak hat a samsung a kiraly inkabb azt kell venni. Mindezt ugyvjogy egy also kategorias hulladek szerintuk jobb mint az xz.
Rengeteg sony telefon volt a csaladban. Nem mondom hogy soha egyik sem volt hibas de aranyaban iphone-nal nalunk tobb problem volt.
A sonynal a problema inkabb a szerviz mert az ultragaz. Meg az xperia care.
Kamera nem a legjobb osszehasonlitva mondjuk s8, vagy u11, iphone 8-cal de azert eleg eros. Videoban pedig szerintem nagyon jo. Ahogy a kijelzo is kivalo.
Alternativakent nezd meg esetleg a huawei P10-et. 5.1 kijelzo szoftver e s kamera is jo. A videofelvetel mondjuk nem az erossege de azert vallalhato az is.

[ Szerkesztve ]

(#120228) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok,
Anyumnak szeretnék telefont venni 50eFt körül, légyszíves ajánljatok valami jót. Újat keresek, minél hosszabb távon szeretné használni, közepes kijelzővel, jó akksi idővel. Fotozásra használná leginkább + facebook, + kevés net, és ritkán google maps navigáció.Én androidra os-re gondoltam, de nem ragaszkodok hozzá. Ha esetleg lenne valami jó black friday deal az a legjobb. Köszönöm

(#120229) zoner15 válasza Soybex (#120216) üzenetére


zoner15
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
MI A1 / honor 8 (kicsit drágább) / galaxy A5 2017-en gondolkodom . De valamiért az A1 lesz szerintem a befutó. Valakinek tapasztalat a telefonnal kapcsolatban ? :)

(#120230) HKorn válasza Ájvé (#120225) üzenetére


HKorn
addikt

Elhiszem, de nekem amoled kijelző és IP68 hatalmas plusz, a videófelvételnél a hangminőség állítólag Mi A1-nél nagyon gyenge, valamint a mérete miatt sem jöhetett szóba

Run&Ride

(#120231) DrDobos válasza DrDobos (#120198) üzenetére


DrDobos
őstag

valaki erre? :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#120232) Sgr_A válasza HKorn (#120230) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hasonló okok miatt vettem a5-öt
Plusz tovább garanciális mint a xiaomi
100k környéken az én elvárásaimnak megfelelő teló alig van
Kb 145mm magas
Fullhd kijelző min 5"
Ne a kijelzőn legyenek a gombok
3/32gb vagy több ram/háttértár
Rendes 2 éves garancia
A vizállóság már csak plusz ahogy az előlapon lévő ujjlenyomat olvasó is
Kb volt a samu a5 meg a moto g5 plusz

(#120233) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!

Telefonvásárlást tervezek. Segítségeteket kérném!
Elvárásaim a készülékkel szemben:
1. Hosszabb akkumulátoridő. (Mindenkitől azt hallom, hogy alig ér haza mert addigra lemerül!)
2. Legyen benne jól használható GPS!
3. Lehetőleg gyors legyen, tehát akadozás mentes
4. Esetleg csepp és por álló

Telefonálásra, sms, netezésre, és navigációként használnám!
Minden más mellékes, vagy nem érdekel, tehát színe, formája, márka, kamerája, dualsim-es, ujjlenyomat olvasó meg minden egyéb...

Ára? Lövésem sincs, lehetőleg alulról kezdeném. Sajnos nekem minden mobil egyforma nem értek hozzájuk.
Valami ami az igényeimnek jó ár/érték arányú.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#120234) Sgr_A válasza pepe_g (#120233) üzenetére


Sgr_A
addikt

Xiaomi redmi 4x
Xiaomi redmi note 4
Xiaomi mi a1
Ezek nem csepp és porálóak
Moto g5 plusz ez már cseppálló

DrDobos:
Van még ebben a méretben
samsung a5 2017
Moto g5 plusz
Kicsitt drágábban
honor8
Kicsitt nagyobb méretben
Xiaomi redmi note4
Xiaomi mi a1

[ Szerkesztve ]

(#120235) pepe_g válasza Sgr_A (#120234) üzenetére


pepe_g
tag

Köszönöm! :R
Még annyit, hogy ha esetleg az akkuja kidőlne, akkor cserélhető? Vagy felejtős??

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#120236) Sgr_A válasza pepe_g (#120235) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ezeknek szervízben
A moto e4 és e4 plusz nak cserélhető házilag de azok ezeknél jóval gyengébb telók
Az e4 pluszban egy 5000-es akku van

[ Szerkesztve ]

(#120237) DrDobos válasza Sgr_A (#120234) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#120238) Peetry


Peetry
senior tag

sziasztok

HTC 10 vs huawei P10 összehasonlításban van valakinek személyes tapasztalata?
specifikiácó,tesztek alapján nagyon hasonlónak tűnik a kettő, hétköznapokban átlagos használat mellett, tudtok valamilyen lényegi különbséget mondani?

fényképezés, videó, telefon, net, email, navi, fb, viber. játékra nem használom.

(#120239) Helltak válasza Peetry (#120238) üzenetére


Helltak
őstag

Fényképben mindkettőnek van előnye és hátránya, nappal egyik sem fog cserben hagyni. Gyenge fényviszonyok között, picit jobb a Htc. Videóban, már jelentősebb a különbség, szintén a Htc javára.
P10 mellett a hosszabb support és garancia is plusz pont.
Üzemidőben mindkettő átlagos, egy napot azért kibírnak, visszafogottabb használat mellett, 1,5, esetleg 2 napot, de az már necces.

Xiaomi 14 Ultra

(#120240) Peetry válasza Helltak (#120239) üzenetére


Peetry
senior tag

Köszi szépen! Napi használatban a teljesítményben érződik különbség? Esetleg később, 1-2 év múlva melyik birhatja jobban? Köszi

(#120241) Helltak válasza Peetry (#120240) üzenetére


Helltak
őstag

Teljesítményben nagyjából egy szinten vannak.
A Htc Sense felülete, évek óta az egyik leggyorsabb. A Huawei-ben meg picig több extra van. Kézben fogva, jobb minőség érzetet ad a Htc.
Ha van lehetőséged, mindkettőt fogd kézbe és próbáld ki.
Htc 10 nem tudom hol lehet kirakva, a fórumán biztos találsz valakit, aki találkozna egy rövid időre e célból.

Xiaomi 14 Ultra

(#120242) n0k0m_


n0k0m_
tag

Edigital-os Black Friday-ben HTC Desire 10 34.990 Ft-ért szép lett volna megcsípni, mondanom se kell, hogy amint betöltött az oldal már nem volt egy darab se, a többi meg nem nagy akció. Még talán a Motorola Moto G5
59.990 Ft helyett 44.990 Ft :/

(#120243) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Barátnőm céges telefon váltás előtt áll, nettó 40.000 Ft a limit amit költhet céges, Telenoros kedvezménnyel.
Megnéztem a kedvezményes listájukat, ezen telefonok jöhetnek szóba:

Samsung Galaxy J5 (2017) 4,7" HD nyolcmagos 13MP 16GB: 40.149 Ft
Huawei P9 Lite 2017 5,2" FullHD nyolcmagos 12 MP 32 GB: 37.787 Ft
Xiaomi Redmi Note 4 5,5" FullHD nyolcmagos 13 MP 32 GB: 39.362 Ft

Melyiket ajánlanátok? Melyik a best-buy ebben a kategóriában?

Huawei P8 Lite-ról váltana, ami ugye 5", azaz szerintem a Xiaomi ki is esik a mérete miatt, kivéve akkor ha teljesítményben jobb mint a többi kettő (ezt nem tudom). A mostani Huawei P8 Lite-jával egy ideig meg volt elégedve, de ahogy "hízott" az Android úgy lett egyre lassabb és rengeteget fagyott, ennek tükrében sem tudom pl., hogy a P9 Lite jó választás lenne-e...
Ti mit javasoltok?

Köszönöm

(#120244) Ekkosh


Ekkosh
tag

Esetleg erre bárki: Eredeti kérdés ? Köszönöm

(#120245) galuska95 válasza Ekkosh (#120228) üzenetére


galuska95
aktív tag

Redmi 4a vagy redmi4x (eustock)

(#120246) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
Ha nagyjabol ebbol a 4 -bol kellene valasztani, akkor melyik lenne ami a legjobban megerne a penzet? 40-60 ezres arkategoriaba, altalanos hasznalatra kellene egy 5-5.2"-os keszulek. En mast nem igazan talaltam. A Moto mar kicsit kilog a keretbol, szoval azt csak halvanyan :)
- Huawei P8 Lite 2017
- Nokia 5
- Moto G5
- Xiaomi Redmi 4X

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#120247) judas13 válasza zoner15 (#120229) üzenetére


judas13
addikt

[link]
Itt van pár valaki :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#120248) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok!
Egy kis dilemmában vagyok. Jön a kari és csak meg kéne venni a három telcsit - amik tulajdonképpen semmi másra nem kellenek, mint hosszú üzemidővel gps nyomkövetésre, alkalomadtán telefonálásra, és alap programok, mint pl rajzolást tanító program vagy éppen wiki böngészésére. A HT16-ot sok hozzászólásban ajánlják, viszont a topikjában nem sok jót írtak, igaz a rosszak meg általában gariban kezelve. Mivel hármat kellene vennem, nem tudom, hogy bevállaljam e. Ennyiért még hasonlót se fogtok tudni gondolom továbbra sem :) Szóval igazából a kérdés az lenne, hogy a problémák gyerekbetegségek voltak-e, illetve az eustock valóban megbízható szervizháttér-e, ha valami gond lenne. Vagy inkább nyúljak mélyebben a zsebembe?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#120249) BenHans


BenHans
addikt

JamesHolden: Szia! A kis Galaxy felejthető, a másik kettő közül lenne jó választani. A Xiaomi összességében valamivel erősebb, leginkább a tárhely mérete a szembetűnő. Ha nincs szüksége sok nagyobb méretű alkalmazásra akkor a 16GB-on is el lehet lenni.
A frissebb rendszer a Huawei mellett szól (plusz én jobban is kedvelem a Huawei EMUI felületét a Xiaomi MIUI-nál).

Méretben nincs óriási különbség, de tény ami tény a Huawei kisebb és kecsesebb, tehát női kézbe talán inkább ez illik és nem utolsó sorban elérhető fehér színben is.

soldi3r: Hello! Akkor Huawei vs Xiaomi. Pár sorral feljebb írtam a rendszerről és a tárhelyről, csak ott a Redmi Note 4 volt az "ellenfél", de erre is vonatkozik.
Ellenben itt a kijelző és a hardver is a Huawei felé billenti a mérleg nyelvét.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120250) Ájvé válasza Ekkosh (#120244) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 4X

JamesHolden:
P9 Lite 2017 azért kicsit más kategória mint a P8 Lite, ezek közül ezt mondanám ha Redmi Note 4 nagy már.

soldi3r:
P8 Lite 2017 vagy Redmi 4X (kicsit gyengébb hardverben).

bpmcwap:
Eustock által forgalmazott készülékek garanciáját a Wayteq biztosítja, nézz utána, de idehaza ők a forgalmazók szóval jó eséllyel máshol veszed akkor is náluk kell gariztatnod a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.