Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120301) fabri07 válasza mark! (#120300) üzenetére


fabri07
aktív tag

Amúgy Nexus 5X-ről váltok.

(#120302) jack.corussi


jack.corussi
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, épp telefont keresek, egyik cél hogy ismételten egy hosszabb távú kapcsolatot létesítsek vele, tehát pár évig kiszolgáltjon.

Árkategória: Max. 100 ezer (+/- 10-15), de nem szaladok ki a világból ha nem maxolom ki a keretet.
Fontos jellemzők:
-3-4GB RAM minimum
- 64 GB ROM vagy több
-B20 LTE
- nagy akksi

A fenti hármat többnyire együtt szeretném, ezen kritériumokban nem szívesen kötnék kompromisszumot.

Szoftver: Android 7 vagy frissíthető legyen 7-re, de ildomos lenne ha Oreora is frissíthető lenne
Kamera: Munkám során és magán életben is használnam, olyan kamerára lenne szükség ami használható minőséget készít. (pl. fehér színeket nem jelenít meg kékként, mint ahogy azt a Vernee Thor kamerája teszi)
Mire használnám?
Telefonálás, internet, irodai szoftverek, némi gamelés és fotózás (utóbbi mondjuk nem profi szinten)

Köszönöm a segítséget előre is.

(#120303) csaba1203 válasza tirszin (#120299) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#120304) hmb válasza Pedy1225 (#120280) üzenetére


hmb
aktív tag

Htc vagy a mate 10 pro, kulfoldi oldalak szerint a mate jelenleg jobb kicsivel fotozasban

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#120305) BenHans válasza hmb (#120304) üzenetére


BenHans
addikt

Pont fordítva, a HTC jobb... Neked is ezt ajánlom.

Pedy1225: 👆

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120306) komi77


komi77
senior tag

Windows Phone-ról váltásban kértem a segítségeteket. Látom a hsz-ket és lehet, hogy nem pontosan írtam le a helyzetet. Kb. 160.000,- Ft-ot szánok a váltásra. Az iPhone 6s és az árkategóriájában hasonlóan árazott Samsung vagy Huawei telefonok közül szeretném valamelyiket. Az op rendszer és a márka sem szempont csak az, hogy stabil és gyors legyen. Főként telefon, sms, média és minimális üzleti felhasználás a lényeg. Új készüléket szeretnék venni és legalább három évet bírjon ki.
Ti melyiket választanátok?

Szegény ember kézzel nőz.

(#120307) hmb válasza BenHans (#120305) üzenetére


hmb
aktív tag

Nem tudom, ezert erdeklodom,kb. Minden weboldal mast allit.itt az lg v30- ast lehuztak. Techradaron jobbnak tarjak mint a galaxy s8- ast.van ahol az htc u11 jobb mint a mate 10 pro, mashol pont forditva.kivancsi vagyok tapasztalatokra

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#120308) csaba1203 válasza komi77 (#120306) üzenetére


csaba1203
addikt

Samsung vonalon S8,ami szóba jöhet Huawei-nél pedig a P10 ezekben van még potenciál 2-3 évre.

(#120309) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Galaxy S6 után szeretnék valami mobilt,aminek hasonlóan jó kamerával rendelkezik.Mit tudtok ajánlani android fronton?

(#120310) mark! válasza ToBeY (#120309) üzenetére


mark!
őstag

ha ár nem számít, akkor s8+, u11, note8, oneplus 5t, pixel2

>

(#120311) ToBeY válasza mark! (#120310) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát azért számít az ár.Mert egy használtató árát nem szeretném telefonra költeni ha nem muszáj. :N
Talán egy S8 vagy P10plus belefér 130-150k-ba.itt a ph-n

(#120312) komi77 válasza csaba1203 (#120308) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Annyit hadd kérdezzek még, hogy véleményed szerint az iPhone vonal teljesen felejtős?

Szegény ember kézzel nőz.

(#120313) mark! válasza ToBeY (#120311) üzenetére


mark!
őstag

akkor s8, vagy oneplus 5t (op5t 499€ oneplus.net-ről)

>

(#120314) ToBeY válasza mark! (#120313) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi választ,akkor szerintem maradok Samsung vonalon,mert az S6 is meg voltam elégedve tulajdonképpen.

(#120315) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Uj telefont keresek magamnak.
Ami lényeges:
Amoled kijelző 4,5-5,5 méret.
Jó kamera
3gb ram minimum, de inkább 4.
Jó akkuidő (minimum 5 óra kijelző, de inkább több) Jó wifi és gps

A samsung akkuzabáló rendszereiből elegem lett, így samsungot nem szeretnék.
Maximum ár 150ezer ft, de ez nem azt jelenti hogy mindenképpen ennyit akarok költeni, csak eddig el tudok menni ha muszáj.

Eddig a xiaomi note 4 telefont néztem, de annak elég gatya a kamerája. Gyengébb fénynél csökkenti a felvételi sebességet vagy 15fps értékre, emiatt élvezhetetlen az slacsonyabb fényben történt video felvétele, szoval az már kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#120316) csaba1203 válasza komi77 (#120312) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem felejtős csak véleményem szerint a 6s már döcögni fog 3 év múlva ott a jó választás minimum egy 7 lenne de azokat arany árban mérik.
Nem tudom neked igazán melyik rendszer jönne be az ios egy zárt az android nyitott .
Az volna a jó ha mindkét vonalból meg tudnál nyomkodni egy- egy készüléket.
Talán könnyebb lesz a döntés.

(#120317) komi77 válasza csaba1203 (#120316) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm a segítséget! Igazából nem vagyok elkötelezve egyik op rendszer felé sem. Ráadásul iPhonok és Samsung/Huawei készülékek is tetszenek. A legnagyobb fejtörést az okozza, hogy több androidos ismerősöm is panaszkodik, hogy idővel belassulnak a mobiljaik. Aztán egyre többet kell vele foglalkozniuk (pucolgatás, stb.) hogy megfelelő gyorsaságot hozzanak. Persze iPhonosoktól is hallottam már hasonlót viszont ott jó pár évvel korábbi készülékekről volt szó és az újabb op rendszer már megfogja azokat is. Szóval fel van adva a lecke, véleményem szerint nehéz jó döntést hozni.

Szegény ember kézzel nőz.

(#120318) Soybex válasza pataslogeza (#120315) üzenetére


Soybex
őstag

Amoleded csak samsungban fogsz találni 90% szóval ez a kritérium egyből leszűkíti a találatokat. Nagy akksi meg ugyebár nincs a samsungokban..
Xiaomi redmi Note 4 4/64gb jó döntés lenne számorra ha eltudod engedni a kamera igényed + az amoledet.

Drágábban : Moto Z2, Oneplus 5/5T

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120319) Rolly válasza komi77 (#120317) üzenetére


Rolly
veterán

Esetleg nézd még meg a huawei mate 9et is... Én 161000ert vettem az edigiben... 3 év garancia van rá(a p10re is ha jól tudom) vásárlás után 1 hónapon belül aktivalhato.

Nálam ez döntött az LG G4 lecserelesekor.

(#120320) Pedro_12


Pedro_12
újonc

Üdv mindenkinek!

Kérlek segítsetek telefon választásban.

Ár: 60e forintig
Új telefon legyen!
Független (legvégső esetben T-mobile)
Dual vagy Single SIM
Hosszú távra kell. (évekre)
Amire használnám: wifi-s internetezés (mobilnet nem), viber, facebook, youtube, (netes videók) telefonálás, üzenet, zenehallgatás (közvetlenül telefonról és nem bluetooth-os hangszórón, még esetleg JACK fülhallgatón keresztül), fényképezés, videózás. Játékra és egyéb alkalmazások letöltése kizárva.
Kb. ilyen sorrendben is használnám :)
Op. rendszer nem érdekes.
Kijelző mérete: 5" - 5.5" esetleg 4.5" (elég nagy mancsom van :D )
Telefon márkája "mindegy" (az idézőjel nem véletlen)
Nokia telefonjaim voltak mindvégig. Jelenleg is egy Nokia Lumia 520-as mobilom van ami jövő márciusban lesz 5 éves :)
Most is Nokia telefont nézegettem csak nem hallottam jó véleményt róluk (Nokia 3, 5, 6)

Körülbelül ezek az igények.
Mindent véleményt meghallgatok.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Péter

(#120321) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Mivel nem követem a mobilvilágot, két (valószínűleg láma) villámkérdésre kérnék választ a közösségtől:
- Jól látom, hogy a 40-50e kategóriában még mindig a Redmi 4X az ár/érték bajnok (megbízhatóság, funkciók, időtállóság)?
- Várható hasonló méretben és hardverrel Android One készülék, vagy a Mi A1 marad 'A' csupasz androidos opció?

(#120322) Soybex válasza Toncos (#120321) üzenetére


Soybex
őstag

Htc-től várható android one. Redmi még mindig a legjobb vétel.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120323) mikej95


mikej95
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősnek keresek telefont.
130 ezer a keret, gondolom megúszná olcsóbban, ha lehet.
Új, kártyafüggetlen készüléket keres, magyarországi garanciával.
NFC
B20
"Jó" kamerát szeretne, tudom ez elég tág fogalom és sokaknak szubjektív.
Jó üzemidő.
A készülék bárhonnét jöhet, amíg megfelel ezeknek a kritériumoknak.
Tudván kinek lesz nem hátrány, ha bírja a gyűrődést a telefon. Strapa telefonok kizárva, de a notóriusan sérülékeny darabok is. Széles tok és képernyővédő választék nagy előny.

Köszönöm előre a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#120324) csaba1203 válasza Toncos (#120321) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen a HTC-nek már meg is jelent és elég kompakt is.
-[link]

(#120325) májkiy


májkiy
tag

Sziasztok!
Xiaomi telefont akarok venni és 3 modell érdekel. Ez a Redmi A1, a 4X és a Note 4. Érdekelne, hogy az áron kívül milyen előnyei és hátrányai vannak egyiknek, másiknak. Olvasgattam a teszteket, de első sorban hosszabb használat alatt kiderülő hibák érdekelnek (a1 esetében ez még persze alig van gondolom)

Előre is köszi a válaszokat!

(#120326) Toncos válasza Soybex (#120322) üzenetére


Toncos
tag

és csaba1203

Köszi az infót!
A második kérdésemet kicsit pontosabban kellett volna megfogalmaznom. :DDD Alapvetően Redmi 4X konkurens érdekelt volna one-os változatban (főzés nélkül), de úgy látom, hogy a többség más ligába nevezi az ilyen jellegű készülékeket. No sebaj!

(#120327) Atus85 válasza májkiy (#120325) üzenetére


Atus85
aktív tag

Helló. Én note 4-ről váltottam. Vissza írtam a másik topikban neked. Ugyanitt note 4 feleslegessé vált. 😂

[ Szerkesztve ]

(#120328) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Édesapámnak keresek telefont a mostani Lumia 640-e helyett. A szempontok a következők:
- 5", de inkább 5,5"-os kijelző (felbontás, technológia mindegy);
- megbízható működés (nagyon fontos!);
- jó üzemidő;
- nem hátrány a normális GPS sem (alkalmanként navigálna vele, most éppen a bécsi karácsonyi vásárba fogja hordani az árut hetente);
- mindez 40k, max. 50k forintért.

Első blikkre a Xiaomi Redmi Note 5A tűnik a legjobbnak. Volt már egy Redmi 3 Próm, nem volt vele semmi bajom, navigáció esetén sem, ezért gondoltam neki is egy Xiaomit. Nem kell csúcshardver, sem más speciális dolog.

Ha van bármilyen ellenvetésetek, vagy tudtok jobbat a megadott szempontokra, akkor ne tartsátok magatokban! :R

szerk.: Találtam olcsóbban is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#120329) Viktor0610 válasza tboldi (#120328) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ebbe a kategóriába már befér a Redmi Note 4 is. ;)

Samsung Galaxy A54

(#120330) Dluinet válasza tboldi (#120328) üzenetére


Dluinet
nagyúr

inkább Xiaomi Redmi 4X vagy Note 4

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120331) tboldi válasza Viktor0610 (#120329) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, most nézegetem az eustockon (eddig miért nem jutott eszembe, hiszen az én Xiaomim is onnan volt :W :DDD). De szerintem az 5A is megfelelne neki és gondolom, jobban örülne a 30k-es árcédulának.

Mindenesetre megemlítem neki a 4-et is. :R

(#120330) Dluinet: Neked is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#120332) Viktor0610 válasza tboldi (#120331) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha az olcsó ár is fontos, akkor persze, Note 5A.

Samsung Galaxy A54

(#120333) tboldi válasza Viktor0610 (#120332) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem feltétlenül, bármi lehet, ami belefér a megadott keretbe, de szerintem nem akarna 48-ért Note 4-et, ha az igényeinek a 30k-es 5A is megfelel.

Majd megmutatom neki őket, és akkor eldönti, hogy melyiket szeretné.

Még egyszer köszi nektek!

(#120334) mark! válasza tboldi (#120333) üzenetére


mark!
őstag

azért elkellhet a note4 SoT-ja, mert elég jó, főleg ha gps-t használja

>

(#120335) betyar1974


betyar1974
senior tag

Olcsó és Jó, van ilyen? :F
Komolyan! Ilyen net.-en gondolkodom és ehhez kellene valami olcsó telefon. Lényeg: 60-80MB jönne nálam és szeretném, ha nem a telefon korlátozná a sebességet. Csak erre kellene, folyamatosan PC-re kötve, usb-vel használnám.
Tudnátok ilyet javasolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#120336) tboldi válasza mark! (#120334) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van töltő az autóban. :)

Egyébként az 5A-t választotta, ahogy sejtettem. Mondjuk a Lumia 640 után ez is előrelépés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#120337) mark! válasza tboldi (#120336) üzenetére


mark!
őstag

jó lesz az :K

>

(#120338) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Anyumnak kellene okos telefon, olyan 50e-ig bezarolag, uj, kartyafuggetlen(esetleg t-mobile-os).
A szempontok:

- sokaig birja az aksi
- uton, tomegkozlekedesen is jol lehessen hallani
- ne legyen tul nagy, egy kezzel is konnyen kezelheto legyen(kb 60cm szeles, olyan iPhone 4 meret kornyeke)

Ami meg erdekes lehet, ha tud dual simet kezelni, de ez nem fo szempont, csak ha van, az fasza.
Ha valamelyik szempontbol engedni kellene, akkor az a meret lenne, a mai telefonok altalaban inkabb 70cm kornyeken vannak ahogy nezem, csak tartok tole, hogy az konnyebben kiesik a kezebol.

Mas neki annyira nem lenyeges, max par kepet ello, de netezni tul sokat nem fog, max szerintem neha egy kis bkk info megnezese, nagyon max gps ha nem talal oda valahova, de nem vagyok meggyozodve rola, hogy ezeket kezelni tudja.

[ Szerkesztve ]

(#120339) májkiy


májkiy
tag

Köszi a válaszokat, sokat segítettek :)
Még egy kérdésem lenne:
A kijelző színei ugyanúgy vannak kalibrálva? (X4, A1, Note 4) Hidegebb/melegebb valamelyik?

(#120340) pataslogeza válasza Soybex (#120318) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az amoledről még lemondanék, de a kamerát sokszor használom, fénykép/video egyaránt, szoval annak jónak kell lenni.
Esetleg egyéb kínai modellek? Pl. Letv? Régebben az jónak tartották.

(#120341) Mike79


Mike79
újonc

Sziasztok!
Barátnőmnek szeretnék telefont ajándékba, 55e forintig.
Olvasgatva a fórumot ebben a kategóriában a Redmi 4x és a Note 4 a legajánlottabb ahogy néztem.
Ami még tetszik az a Honor 8 Lite csak ezt nem ajánlja senki nem tudom miért annyira rossz lenne?
Mivel női kézbe lenne a Note 4 már lehet hogy túl nagy, viszont jó lenne a fhd kijelző persze nem kritérium.
Jó lenne ha a fényképek sem lennének túl rosszak persze tudom ennyi pénzért csodát ne várjak.. :)
Akkor ebben a szegmensben a két Xiaomin kívül nincs is más alternatíva?

Köszi

M

[ Szerkesztve ]

(#120342) Soybex válasza pataslogeza (#120340) üzenetére


Soybex
őstag

LeEco vagy LeTv nevezzük bárhogy. Tény hogy remek ár értékben gyártanak telefont de viszont most nagyon úgy tűnik hogy lehúzzák a rolót.
Xiaomi Mi6 esetleg?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120343) Dluinet válasza Mike79 (#120341) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyszer: a Honor 8 Lite 70000Ft
másodszor: nincs B20

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120344) Mike79 válasza Dluinet (#120343) üzenetére


Mike79
újonc

Értem, köszi de épp az imént láttam egy webshopban elite gsm 55900-ért Honor 8 Lite-ot igaz sokmindent nem írnak róla...
Máshol valóban drágább..
Ezt benéztem..

[ Szerkesztve ]

(#120345) zolnagy


zolnagy
őstag

Jelenlegi Huawei P8 Lite-omat szeretném lecserélni flottás voda tarifában.
A Flotta miatt elég behatárolt a választék, de most 0% THM-el lehet 12 v 21 hónapra részletre venni.

Ezeket néztem:
Samsung Galaxy J5 2017
Sony Xperia XA1
Huawei P9 Lite 2017

Ezek mindegyike ~70e lenne, persze részletre
Mindegyikről olvastam jót, rosszat, a Samu a leggyengébb ezek közül.

Az összefoglaló kérdései ezzel sztem megválaszolva, kivéve a legfontosabb:

- Mire használnád? Telefonálás, böngészés, ebay, netbank, navigáció, zenehallgatás fejhallgatóval, szinronizálás BT okosórával és BT kihangosítóval.
Ami egyáltalán nem érdekel: fényképezés, video, kinézet
Ami fontos: jó GPS, BT, hangminőség, 2 év múlva is használható legyen

Ha ezek mindegyikében van vmi bug, akkor megérné a ~30-40e felárat egy Samu A5 2017 ezekhez képest?

(#120346) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
aktiv dual simes telefont keres a tesom. a xiaomi redmi note 4 az tetszett neki...akar vaalmi hasonlot.
mik lennenek a lehetosegek?

(#120347) mark! válasza bazsimano (#120346) üzenetére


mark!
őstag

moto g5 plus esetleg?

>

(#120348) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Nem vagyok képben (már annyira), most mi az a best-buy okostelefonban, ami még harmincezres kategória és megéri az árát? Gondolom főként Xiaomik lesznek - Utok, Daako meg Velophone és társai nem játszanak.
Anyumnak lesz, egy korosodó tabletet váltana le valami normálisabbra...
Ami szempont, hogy a kamera normális képet lőjön (kategórián belül).

Esetlegesen használt is szóba jöhet, de egy évnél régebbi telefont nem vennék meg, szóval viszonylag friss modellekből - akár.

Androidos érdekel (WP kiesett már, iPhone meg nincs normális ebben az ársávban)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120349) bazsimano válasza mark! (#120347) üzenetére


bazsimano
őstag

Koszi a tippet. Fontos lenne meg a jo akkuido es a b20.

(#120350) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

A fájdalmasan lassú és régi iPhone 4S-emet szeretném lecserélni. Egy gyors és nem túl nagy méretű készüléket keresek a következő !3! évre.

- megbízható rendszer (nem okosítom saját magam, csak használni akarom) és hardver
- jó akku
- emailezés 2-3 fiókkal párhuzamosan
- normális fényképek készítése
- zene és hatékony navigáció

Ez lenne a prefenciasorrendem*, játék nem lesz rajta.

Mit ajánlatok max. 150 ezer HUF-ig?

Köszi előre is!

*Fogalmam sincs a mai anyaghasználathoz, de jó lenne, ha jó érzés lenne megfogni, tehát üveg/fém dolgokat keresek, a műanyagot kerülném, mert nem lesz mostoha körülmények között használva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.