Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120901) cech19960320 válasza tpeter77 (#120851) üzenetére


cech19960320
tag

Üdv!
Jelenleg egy Galaxy S4-et nyüstölök, de már érik lassan a cseréje..
igazából még a keret nem körvonalazódott.

elvárásom csak az lenne, hogy az S4 tudásszintjét hozza (ez manapság már nem nehéz elvileg) Jó lenne ha az üzemidejét bőven felülmúlná, illetve számomra fontos lenne a cserélhető aksi, nem bízok az ilyen unibody cuccokban, lévén elég sok púposodó aksival találkoztam az elmúlt 5-6 évben..

Kínaiakkal is teljesen ki vagyok békülve, szóval bármire nyitott vagyok :)

ti milyen lehetőségeket tudtok? árkategória teljesen képlékeny még

(#120902) SirRasor válasza natë (#120899) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, közben meggyőztek, hogy a SAMOLED csak megéri a *macerát*, mert a fényképező kárpótol érte és jelenleg 125k-ért nincs jobb alternatíva. Ennyiért egy Mi6-ot kapnék, aminek az éjszakai fényképe hát eléggé..érdekes :DDD (vagy P10-et, az is kb. annyi, de az éjszakai fényképe tesztek alapján még a Mi6-nál is rosszabb)

cech19960320 minden akksi cserélhető, ha elég bátor vagy :DD Viccet félretéve, több készüléknél az IPxx védelem miatt nem cserélhető. Az szempont?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#120903) natë válasza SirRasor (#120902) üzenetére


natë
nagyúr

Éjszaka kizárólag automatában gondolkodsz? Mert ha nem, nem kell ragaszkodnod a Samsunghoz.

(#120904) cech19960320 válasza natë (#120903) üzenetére


cech19960320
tag

nem, nem bontok telefont. XD

hát volt egy Motorola Defy +-om arról elhittem hogy vízálló... a maiakról nem nagyon akarom... egyébiránt nem, nem szempont. :)

(#120905) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Valaki tud ajánlani 4,7 col körüli telefont, ami kellően gyors, supportja is van, B20-al is rendelkezik és nem Xiaomi Redmi 4X? A Galaxy A3 2016 meg azért nem nagyon érdekel, mert a jelenlegi telefonom is sokkal gyorsabb.
Bementem egy Sony márkaboltba és az eladó azt mondta, hogy húúú az X Compact már nagyon régen kifutott. MI????!!! 2016 Februári megjelnésű telefon! Manapság már minden telefont mesterségesen avultatnak? 1,5 éves telefon és kifutott? ZX1 Compact nem érdekel a maga kb. 180 ezres árával.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#120906) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, új telefon vásárlása előtt szeretném kikérni a tanácsotokat! Ami elvárásom lenne az új készülékkel szemben, nem fontossági sorrendben:
- IP67 vagy 68 védelem
- nagy akkumulátor kapacitás
- elégségesnél lehetőleg több memória a megfelelő működéshez
- bőséges processzorerő a gyorsasághoz
- két sim kezelése

A telefonálás mellett nagyon sokat netezek a telefonon! Többet, mint amennyit telefonálok…

Nem szoktam sűrűn készüléket váltani, így viszonylag hosszabb távra keresem a telefont.

jó lenne, ha „normálisan” nézne ki, és 5 - 5.5”-nál lehetőleg ne legyen nagyobb!

Szeretném elkerülni a hűségidőt, így nem gondolkodom szolgáltatónál vásárlásban!

Első körben új, kínai készülékre gondoltam, de ha garanciával tudok használtat venni, attól sem zárkózom el!

Árban szeretnék a 200eurós határ alatt maradni, de ha valami best buy készülék van 20-30% közelségben, az még belefér…

Köszönöm a segítséget!
Robi

(#120907) SirRasor válasza natë (#120903) üzenetére


SirRasor
őstag

Na mesélj :) Nem ragaszkodok az automatához, de általánosságban egy jól eltalált szoftver jobban el tudja dönteni, hogy mit-hogy érdemes beállítani a SAJÁT keretei között. S3-amnál és a Mi4C-mnél is ez volt. Auto-ban nem lőttek jobbat, mint ahogy a legjobban tweakeltem manualban; pont innen lehet tudni, hogy jól megcsinálták. Persze volt LG G2-m is, na ott az auto elég gyatra volt.

Szóval mit ajánlasz, ami manual módban verné az S7-et és mondjuk 130k-ig bezárva? Jó, legyen 140k :DDD

Igazából egy Mi6-ot szeretnék venni, mert bizonyos tesztek alapján iszonyatjó kamera van benne, ami éjszaka is S7 szintű képeket lő. Más tesztek alapján meg egy kalap mikkamakka :U

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#120908) DrDobos


DrDobos
őstag

Egyszerűen nem tudok dönteni. Megér a Honor 9 +40 ezret a P10 lite-al szemben?

Samsung Galaxy A55 5G

(#120909) juuzer válasza DrDobos (#120908) üzenetére


juuzer
addikt

Ha fontos a jó kamera és az erősebb processzor akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#120910) DrDobos válasza juuzer (#120909) üzenetére


DrDobos
őstag

Az erosebb proci miben nyilvanul meg?

Samsung Galaxy A55 5G

(#120911) tomi_x válasza mark! (#120859) üzenetére


tomi_x
tag

Honor 9 vagy Huawei P10 ?

A P10-t 30 ezerrel olcsobban tudnám megvenni.
Mennyivel tud kevesebbet, ha egyáltalán kevesebbet tud ?

(#120912) Ájvé válasza tomi_x (#120911) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor P10-et vegyél. Huawei aktuális csúcs készüléke mellett mindig megjelenik egy hasonló tulajdonságú Honor készülék is, idén Huawei P10 és Honor 9 volt a páros (tavaly eggyel alacsonyabb számozásúak voltak). P10 elvileg előnyösebb helyzetben van, Leica támogatás miatt. Ezen felül nem sok mindent lehet felhozni a Honor 9-el szemben. Azonos SoC, kamera tudása is hasonló, ugyan akkora akksi, Honor 9-ből mondjuk van 6/128-as RAM/ROM is, de gondolom nem erről van szó, szóval ez se különbség, P10-en GG5 üveg van még Honor 9-en csak GG3-as, de ez nem egy eget verő különbség. Esetleg ami lényeges P10-nek van Galileo támogatása már, ez mondjuk nem hátrány ha szeretnél navigálni. Ha 30-al olcsóbb a P10 akkor nem lehet kérdés melyiket válaszd, Honor 9 egyébként "olcsósított" P10-nek lehetne mondani. Honor mindig kicsit olcsóbb és kicsit kevesebbet tud.
Remélem te a Huawei P10-ről beszélsz és nem a P10 Lite-ról, mert akkor felejtsd el amit fent írtam és Honor 9-et ajánlom.

DrDobos:
Megéri ha engem kérdezel. Gyakorlatilag mindenben jobb a Honor 9, így SoC, kamera, RAM/ROM stb. kár is sorolni. Honor 9 egy felső kategóriás készülék, még a P10 Lite egy közép kategóriás, fölösleges összehasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#120914) bara17 válasza Ájvé (#120881) üzenetére


bara17
tag

Köszi szépen a segítséget.

(#120915) Monkey


Monkey
tag

Sziasztok! Samsung Galaxy S7 és Huawei P10 közül melyiket volna érdemesebb megvennem? A jó (jobb) kamera és az előlapi ujjlenyomat olvasó lenne a fő szempont, ha esetleg van jobb ötletetek.

(#120916) Deck válasza Monkey (#120915) üzenetére


Deck
titán

S7

PS5

(#120917) frostwyrm


frostwyrm
csendes tag

Heyho! Telefont keresek max. 500 euróig.
Hosszú távra terveznék, 3-5 évnél előbb nem szeretnék újat venni.
Fontos a multimédia, szeretek zenét hallgatni, videózni, fényképezni (ez a prioritás is).

Ami eddig játszhat, de vajon melyiket?
- Honor V10
- Oneplus 5T
- Nubia Z17/Z17s (előbbit nem igazán találtam már sehol)
- Asus Zenfone 4 (ez a telefon szerintetek mennyire van túlárazva?)

További alternatívákat is elvárok elfogadok! :)

A telefon mellé készülök majd egy gimbalt is venni, azzal kapcsolatban is szívesen fogadok ajánlásokat (DJI Osmo nem játszik, olcsóbbat szeretnék).

[ Szerkesztve ]

(#120918) Soybex válasza frostwyrm (#120917) üzenetére


Soybex
őstag

Oneplus 5T ezek közül a legjobb döntés.
Az Asus Zenfone család pedig a Zenfone 2 óta túlvan árazva

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120919) Medical válasza istnag (#120876) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszi, tényleg kevertem a kettőt!

Így már más a helyzet! De vajon milyen képeket készít?

Nokia 8 és P10 között kellene választani, melyik lenne a nyerő?

Úgy állatába és ami engem különösen érdekel a fotó készítésben melyik a legjobb?
Az árak között kevés különbséget látok!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120920) Medical válasza BenHans (#120877) üzenetére


Medical
aktív tag

Igazad lehet, még nem döntöttem.

Az eddig leírt igényeim felül, olyan készüléket szeretnék, aminek az Op. rendszere felesleges dolgokkal nincs telepakolva!
Eddigi ismeretem szerint ilyen a Nokia 8. de lehet tévedek!

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120921) Ájvé válasza #05304832 (#120913) üzenetére


Ájvé
veterán

Van a P10 Liteba FM rádió, arúkereső hibás (illetve üres a rublika nincs kitöltve). P10 Lite lenne jobb a kettő közül, több benne a ROM (belső memória) és biztosan 3GB RAM van benne. Ha belefér jobb lenne.

(#120922) Medical válasza Dluinet (#120878) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszönöm a tájékoztatást, így már világos!
köszi.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120923) Ájvé válasza Medical (#120922) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt össze tudod hasonlítani milyen képeket csinál. Igen Nokia 8 módosítatlan Androidot futtat. Amúgy nem írnak rosszat a kameráról, autofókusz nem működött ezt írták negatívnak (lehet szoftveres hiba, vagy a készülék volt hibás).

(#120925) Ájvé válasza #05304832 (#120924) üzenetére


Ájvé
veterán

Az első P9 Lite-ból volt 2 GB RAM-al szerelt változat. A P9 Lite 2017 már 3 GB RAM-os, de úgy vettem ki hogy az elsőről volt szó amibe csak 16 GB ROM van. P10 Lite jobb így, még ha a P9 Lite 3 GB RAM-os is (te írtad hogy anyukád 2-vel látta). P9 Lite 2017-hez képest már nincs nagy különbség, ott ár szerint dönthetsz (melyik az olcsóbb).

[ Szerkesztve ]

(#120926) Sungoo válasza Orgi (#120886) üzenetére


Sungoo
addikt

Ma reggel 8-kor rendeltem egyet, 10-kor jött az e-mail/sms a GLS-től, hogy holnap reggel készítsem a lóvét. :) Szóval ha délelőtt rendelsz még, 24 óra.

(#120927) badacsony


badacsony
őstag

Honor 9 és Moto X4 közül melyik megbízhatóbb? SoC nem érdekes, 4/64-es egy árban van kb.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#120928) Soybex válasza badacsony (#120927) üzenetére


Soybex
őstag

Moto x4-et venném, hiszen egy hónapja jelent meg. Szoftverfrissítés téren a moto elég jó, plusz kamera téren is jól remekelt a teszteken.
Honor 9 is jó vétel viszont. Tudásban nincs eltérés nagyon, inkább az a mérvadó hogy számodra a hosszabb frissítési ciklus illetve külsőleges szempontból melyik jön be jobban.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120930) Haby


Haby
tag

Sziasztok. Telefont szeretnék vásárolni. Max 100e Ft-om van rá. Kritériumok 5" max 5.5", de inkább az 5" közeli méret, strapabíró legyen, általános használat, telefonálás, email, netezés, navigáció stb. Mit ajánlanátok?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#120931) badacsony válasza Soybex (#120928) üzenetére


badacsony
őstag

Köszi, nehéz döntés. :)

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#120932) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Megpróbálom összeszedni mit keresünk, de jó támpont lehet, hogy egy LG G4 helyére keresünk édesanyámnak másik telefont, "kb ezzel a tudással". Sajnos az említett teló bootloop-os lett, és számla hiányában az LG szerviz nem kezd vele semmit sem. Fizetős javítása pedig 60.000 lenne. :(

- 60 - 70.000 Ft-ban gondolkodunk, annál többet nem tud áldozni rá
- 5-5,5" környéki kijelző méret
- android rendszerű
- új telefon mindenképpen, jó helyről, rendes gyári garival
- fontos a jó kijelző
- fontos a jó kamera
- fontos, hogy megbízható, tehát ne legyenek fagyások, gördülékeny legyen a használati tempó
- magyar menü, bár ez nem mérvadó, gondolom mind tudja :)
- hosszú távra tervez, nem vesz telefont 1-2 évente

Eddig amit kinéztünk:
- Huawei P9 Lite 2017, Ezt most edigital-nál kuponnal 60-ért megkapni.
- Nézegettünk még LG modelleket is (szinte csak szolgáltatóknál van sajnos?), meg más márkákat így: Samsung Xiaomi de elvesztünk, így a ti útmutatásotokra támaszkodnánk, hogy mik lehetnek az alternatívák. :R

[ Szerkesztve ]

(#120933) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

Apukámnak keresek telefont.
Árkategória: 30 ezer oké, 40 már sok, de ha nagyon fontos...
- Használt vagy új? Csak új, garis.
- Hol vennéd meg?- bolti, érvényesíthető garival
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - hosszabb táv, használható legyen, ne akadozzon.
- Mire használnád? Telefonálás, netböngészés, esetleg unoka fotózás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Androidos legyen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - 4.5-5 col, jó szerintem.

Nekem most a Xiaomi Redmi 4X szimpatikus, de jó lenne egy 10-essel olcsóbb, ha van még használható.

Előre is köszönöm.
:R

(#120934) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Srácok Xperia XA1 upgradenek számítana Honor 6-ról, vagy nem igazán? :)
Vagy mi lenne értelmes vásárlás Honor 6 után max 70k-ért? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120935) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

45000 forint környékén keresünk telefont, édesapámnak.
Új készüléket szeretnénk mindenképpen!
Fontos lenne, hogy legalább 2gb ram és 16gb rom legyen minimum a készülékben, pontos gps, akár offline is, jó akksi idő, sd-kártya bővíthetőség!

Van pár kiszemeltünk, de természetesen más alternatívát is szívesen meghallgatunk ha van ezeknél jobb választás!

Huawei Y6 (2017)
Xiaomi Redmi 4X

Ezek közül melyik lenne jobb vétel? Esetlegesen más ami jobb lenne ilyen árban ezeknél?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#120936) Ájvé válasza #05304832 (#120929) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen a korábbi modellt linkelted, az újabb P9 Lite (2017) nevet kapta csak így. Az újabb verzió kb ugyan azt tudja mint a P10 Lite, kamera nem tudom mennyire különbözik, de szerintem nem sokban. Ennyiért egyébként van már Xiaomi Mi A1 is már, én azt venném inkább, de P9 Lite (2017) és P10 Lite is jó persze.

badacsony:
Honor 9-et venném, azon felül hogy nincs IP védelme mindenben jobb mint a Moto 4X. Esetleg ha kimondottan stock droid kell akkor jó. Viszont itthon még nem láttam hivatalosan Moto X4-et. Xiaomi Mi A1 is tud annyit amúgy (IP védettséget leszámítva) és jóval olcsóbb, stock droid van rajta (Android One projektes).

Tosee:
Redmi 4X, bár eustockon elfogyott.

Alcsi69:
Ha kamera nem olyan fontos akkor Redmi Note 4.

czanga:
Xiaomi Mi A1

okezsoke:
Xiaomi Redmi Note 5A

[ Szerkesztve ]

(#120937) Alcsi69 válasza Ájvé (#120936) üzenetére


Alcsi69
senior tag

És ha kitolom a keretet 100k-ra? :R
Kamera elég fontos lenne, és igazából mindenre használom, amire egy telefont lehet :)

(#120938) Ájvé válasza Alcsi69 (#120937) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Mi A1 72k-t már nem rossz. Vagy Moto G5 Plus most akciós, ez elég jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#120939) bocibocitrka


bocibocitrka
újonc

Hali!

Telefon vásárlásban gondolkodom, teljesen normál felhasználásra.
Ami fontos lenne az egy jó kamera + gps.

60-70k körüli összeget terveztem be rá.

Használtan milyen opciók lehetnek, újonnan ahogy olvasgattam a G5+ és az mia1 ajánlott.

Kösz előre is.

(#120940) Ájvé válasza bocibocitrka (#120939) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen ez a kettő ajánlott ebben a kategóriában, olvass róluk teszteket, nézz be topikjukba és válasz, ezt tudom javasolni.

okezsoke:
Közben látom 5" lenne jó, akkor Redmi Note 5A nem jó.
Redmi 4X jó választás, ha drága akkor Redmi 4A lehetne még 30-ért.

[ Szerkesztve ]

(#120941) bocibocitrka válasza Ájvé (#120940) üzenetére


bocibocitrka
újonc

Kösz a választ, a kérdésem még az lenne, hogy ha használtan beesne 70k körül egy lg5 vagy egy s7, akkor azok jók lennének az új mia1 vagy moto g5+ helyett?

(#120942) Soybex válasza bocibocitrka (#120941) üzenetére


Soybex
őstag

Lg g5 felejtsd el. Nagyon gyenge üzemidővel rendelkezik plusz problémás. Ellenben ha találsz ennyiért s7-et az jó választás

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120943) Ájvé válasza bocibocitrka (#120941) üzenetére


Ájvé
veterán

Ahogy előttem írták S7 jó, jó állapotba van akkor jó választás.

(#120944) Medical válasza Ájvé (#120923) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.
Megnéztem az összehasonlítás, de nekem mint laikus nem sok mindent mond. Én úgy látom közel azonos képeket készítenek!

Tényleg, még ezek után sem tudok dönteni!
Szóval továbbra is keresem a nekem valót. Te melyiket vennéd meg magadnak és mért?
Kb. 120e van rá.
Lényeg a fotókészítés az alapokon kívül.
Nem ártana, mint korábban is említettem, legalább 5,5 képátmérőjű legyen, de abban az esetben legalább olyan képeket készítsen mint a Nokia vagy P10, mert ha olyan nincs akkor megfelel a kisebb átmérőjű is.
Tetszik a P10 plusz, csak az drága nekem!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120945) Monkey válasza Deck (#120916) üzenetére


Monkey
tag

Köszönöm a javaslatot! Mi az indokod? :)

(#120946) Alcsi69 válasza Ájvé (#120938) üzenetére


Alcsi69
senior tag

(Nagyon kritikus leszek :DDD )
Olyan ami nem ilyen szappantartó lekerekített cuccli nincs nagyon? Valahogy mind a kettő nekem ilyen nagyon lekerekítettnek tűnik. :P

(#120947) Ájvé válasza Medical (#120944) üzenetére


Ájvé
veterán

Nokia 8 minimum 130k (ez lehet szürke importos ár, amúgy inkább 150 is van) ahogy nézem, szóval 120-ból nem értem hogy jön ki. Honor 9 jön ki 120-ból amúgy rendes garanciával.
Furcsa hogy kicsinek találod, általában fordítva szokott lenni, mindenkinek nagyok a mai telefonok :)

Alcsi69:
Ha nem tetszik akkor ez van, nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#120948) Ájvé válasza Medical (#120944) üzenetére


Ájvé
veterán

LG G6 esetleg, 5,7" csak elég. Kamera sem rossz benne, S821 pedig bőven elég most is.

(#120949) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Középkategóriás használatra szerintetek:

iPhone 6s 32GB / Huawei P10 / Samsung A5 (2017)

Mind vadonat új, árban hasonló.

i6s nem öregecske? Mert az tetszene a legjobban.

(#120950) czanga válasza Ájvé (#120936) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm szépen! :R Továbbítottam az illetékesnek az itt olvasottakat.

Xiaomi A1-nél nem örült neki, hogy csak 1 év a garancia, de a dupla kamera kecsegtető, a jó kijelző és az alapból nagy háttértér. Megnéztük még a Moto G5 Plus-t, de az alacsony fényerő (kevésbé látható a kijelző kint) miatt is leszavazódott.

Egyelőre a Huawei P9 Lite (2017) és a Xiaomi A1 -közt vacilál, mivel van jócskán tudásbeli, garancia időbeli, és árbeli difi.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.