Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120051) istnag válasza Fall-N (#120049) üzenetére


istnag
addikt

Sebesség marad más márkánál is. A1-et is csak a security patch miatt indítottam újra mióta megvan.
Szerintem a Samsungnál elég s@r a szoftver, de nem akarok ebbe megint belemenni. Nekem eddig a HTC -n kívül, csak a Honor 8 tudta hozni azt amit elvárok egy telefontól android vonalon, pedig volt pár féle.

(#120052) Fall-N válasza junior11 (#120050) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen stabil és gyors. Nálam elég sok alkalmazás van rajta (200+), sok erőforrás igényes, ami a háttérben fut. Pl. Nova Prime, Popup Widget, Tasker, AdGuard Premium, Clipper+, Easy Volume+ stb. Sokat nézek sorozatot/filmet a BuppleUpNPlay-jel, van rajta pár játék is. (GTA Vice City, Real Drift Pro, Rush Rally 2, Hitman Sniper, Exiles stb.)

Akksi nálam jól bírja. Kb. 6-7 óra SOT megvan. (Vegyesen játék és több böngészés).

Tényleg bátran lehet ajánlani a kategóriában. Egyedül a készlet gondok, amik vannak sajnos, ezért nem szabad sokat gondolkodni rajta. Meg kell venni minél előbb aki szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#120053) Fall-N válasza istnag (#120051) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig sokat fejlődött a Samsung. Már a J kategóriában is elfogadható na szoftverük.

HTC, Sony tényleg jó. Ha már nem megy olyan jól nekik a business sajnos. Google sem hülye, nem véletlenül kellett nekik a HTC.

Huawei tényleg nem rossz általánosan, de szoftver téren meg kell tanulniuk.

[ Szerkesztve ]

(#120054) Dhampir válasza Deck (#120019) üzenetére


Dhampir
félisten

Minden volt sonys telómnál előjött a sárgásodás meg fehér foltok jelentek meg rajta.

Jelentem, hogy nálunk még nem tapasztaltam a P esetében.

(#120055) badd válasza mark! (#120037) üzenetére


badd
tag

köszönöm, megnézem ezeket.

(#120056) _drk


_drk
őstag

Sziasztok!

Lumia 635-ös telómat szeretném lecserélni 50k környékén.
Látom ebben az árkategóriában a Xiaomi uralkodik.
Tehát kinéztem a redmi note 4-et és az mi a1-et.
A sima redmi 4x-nél sokkal jobbnak tűnik a Note a 7 ezer ft-os felárral. Így azt elvettetem.

Az lenne a kérdésem hogy az Mi a1 megéri-e a kb 17 ezres felárat? Nekem bármelyik telefon nagy előrelépés lesz, nem is tudom megér-e nekem annyit, de nagyon csábító paraméterekkel rendelkezik.
A másik kérdés hogy egyáltalán lesz-e eustock-on, és a Note pedig meddig lesz még?
Nem tudom van-e róla infótok.

(#120057) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Vernee Thorom párszor pofára esett, szeretném lecserélni.
Mi most a best buy 50 ezer környékén max 60, köszi.

(#120058) SybenX válasza _drk (#120056) üzenetére


SybenX
őstag

Szerintem nem éri meg a felárat a Mi a1, stock androidot tudsz rakni note 4 re is, kamera meg annyival nem jobb. Eustockon nem biztos, hogy lesz még az éven a1 vagy ha igen, akkor már csak decemberben. Note 4 jellemzően pár napig szokott raktáron lenni, szóval én a helyedben megrendelném minél hamarabb.

H.lacika: Neked is ezt tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

(#120059) Luck Dragon válasza _drk (#120056) üzenetére

Ha csak átlagos felhasználás a cél , akkor a Note bőven elég.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#120060) tvamos válasza _drk (#120056) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem A1 van, szerintem simán megéri. Nem kell romolással kezdeni. Én nem is nagyon szeretnék nem gyári rom-on bankolni... stb...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#120061) kovybaby


kovybaby
csendes tag

Sziasztok!

Néhány éve nyúzok már egy Samsung Alpha-t, és ideje lenne már lecserélnem. A rendszer és az akksi sem működik már megfelelően.
Maradnék az 5" alatt méretnél, nekem ez bőven elegendő.
Amire használnám: netezés, mail, gps, zene, film, semmi játék, ellenben sok foto.
Most kedvezmény újtán hozzá tudnák jutni egy iphone 7 128GB telefonhoz 190e-ért.
Ajánlanátok nekem ezt ennyiért, vagy van esetleg más tippetek?
Köszi!

(#120062) mark! válasza kovybaby (#120061) üzenetére


mark!
őstag

annyiért végülis megéri elhozni, mert jó telefon lett.

>

(#120063) csaba1203 válasza istnag (#120051) üzenetére


csaba1203
addikt

Volt a kezedbe mostanában Samsung valamelyik készüléke?
Nyomkodd meg hátha más véleményen leszel.

(#120064) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

S6 Edge vagy A5 (2017) közül melyik inkább ajánlott most? Teljesen általános felhasználásra.

(#120065) H.lacika válasza SybenX (#120058) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi, jónak nèz ki a Note 4, szürke van raktáron, èrdemes várni a feketère vagy rendeljek, mert ez is elfogy?

(#120066) bigdady válasza Dluinet (#120033) üzenetére


bigdady
nagyúr

És hol érdemes ezt a redmi 4x-et venni?
Nem is találok 40 alatt

[ Szerkesztve ]

(#120067) Dluinet válasza bigdady (#120066) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ma itt épp van, holnap délre lehet már elfogy

esetleg nézd meg a hardverapron is, az új, számlás, garanciás 4X-eket

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120068) SybenX válasza H.lacika (#120065) üzenetére


SybenX
őstag

Nem érdemes várni, mert nem lesz fekete. Rendeld meg még minél hamarabb a szürkét, mert bármelyik pillanatban elfogyhat.

[ Szerkesztve ]

(#120069) Fall-N válasza SybenX (#120068) üzenetére


Fall-N
veterán

Eustock kapcsolat részénél:
"Xiaomi Redmi 4x (fekete) várható beérkezés: November 13-16. között"

Bár én a helyében lecsapnék az arany 4/64-re.

[ Szerkesztve ]

(#120070) Dluinet válasza Fall-N (#120069) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ma vettem

de a teljes lista:

- Xiaomi Mi A1 (arany) várható beérkezés: rendelés alatt, beérkezés bizonytalan, a gyártó nem tudja leszállítani a terméket partnerei részére.

- Xiaomi Mi A1 (fekete) várható beérkezés: rendelés alatt, beérkezés bizonytalan, a gyártó nem tudja leszállítani a terméket partnerei részére.

- Xiaomi Redmi 4x (fekete) várható beérkezés: November 13-16. között.

- Xiaomi Redmi 4x (arany) várható beérkezés: rendelés alatt, beérkezés bizonytalan, a gyártó nem tudja leszállítani a terméket partnerei részére.

- Meizu Pro 7, 4/64 (szürke) várható beérkezés: November vége

- Meizu M5c, 2/16 várható beérkezés: November vége

- Tronsmart Element T6 Bluetooth hangszóró (piros, fekete) várható beérkezés: November vége

- MiBand 2 aktivitásmérő várható beérkezés: Nincs információ.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120071) badd


badd
tag

sziasztok,

Még agyalok a telefonvásárláson, mégpedig jelenleg azon, hogy Redmi 4X vagy Honor 8. Tudom, hogy két különböző árkategória, de rendszeres fényképezésre nem használnám igazából a telefont (ha minőségét képet akarok, akkor dslr-t használok úgyis), és nem is játszanék rajta, szóval normál használtra lenne (net, közösségi média, navigáció). Egyfelől nem akarok feltétlen 1 év után telefont cserélni, és nagyon vissza se lépni a Sony Z1c-hez képest. Ha csak benchmarkokat nézek, akkor elvileg a Redmi 4X egy kicsit gyengébb mint a jelenlegi z1c-m, a Honor meg közel dupla olyan erős. Igazából az az egyik kérdésem, hogy milyen sebességgel üzemel, mennyire "smooth" a Redmi 4x kezelése, észrevenném-e a kicsit gyengébb teljesítményt? Mert nyilván jobbnak tűnik a Honor 8 a jelenlegi telefonomhoz is képest, csak kérdés, hogy a több mint 2szeres árkülönbség tényleg megvan-e köztük, vagyis az én felhasználásomnál kijönne-e. Fölöslegesen nem akarok kifizetni több, mint 100ezret, ha mondhatni ugyanúgy elégedett lennék egy 45ezres készülékkel, de nyilván azt se akarom, hogy fél év múlva cserélnem kelljen a készülékem, mert szaggat, mint állat.

(#120072) Fall-N válasza badd (#120071) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen egyértelmű, hogy gyorsabb a H8, de az a jó, hogy 4x-ből van 4 GB RAM-os verzió is. Én a helyedben azt venném meg. Ha nem zavar az 5,5" akkor meg a Redmi Note 4 jöhet még szóba 4/64-es változatban. (Vagy Mi A1 ha bejön az alap droid).

Azt nem tudom most mennyire kapni, mert elég jól fogynak a Xiaomik és sokból készlethiány van emiatt.

Más téren a H8 FullHD szemben a 4x-szel, ami HD csak. SoC is erősebb.

(#120073) Ájvé válasza badd (#120071) üzenetére


Ájvé
veterán

Az előttem említett Mi A1-et ajánlanám én is. Snapdragon 625 már elég erős, nem lesz gond a sebességgel stock droid mellett. Ezen felül Google támogatás és folyamatos (1,5 évig biztosan várható) frissítések sem hátrány. Ha jó darabig szeretnél gyors használató készüléket akkor jobb mint a Redmi 4X és olcsóbb mint a Honor 8.

(#120074) Mauzes válasza Mauzes (#120064) üzenetére


Mauzes
őstag

Kicsit kiegészíteném:

Szóval az a helyzet, hogy van egy jó állapotú, jól működő Galaxy S6 Edge-em,viszont nekem lesz új telefonom. A régivel két dolgot csinálhatok, vagy 10 ezer Ft-ért függetlenítem és odaadom a feleségemnek, vagy pedig függőn eladom olyan 60-70 körül, és ezért a pénzért (mondjuk 80-ig kipótolva) kap egy új telefont a feleségem. Amit első böngészésre szimpatikusnak találtam, az egy Samsung A5 (2017).

Ezzel kapcsolatban:
1. Az S6 Edge teló hogyan viszonyul A5 2017-hez? Lehet, hogy nem éri meg lecserélni?
2. Ha mégis vétel lesz a vége, akkor van-e jobb ajánlat a piacon ugyanannyi pénzért, mint az A5 2017? Semmi specifikus felhasználást nem igényel a feleségem, csak működjön viszonylag gyorsan/megbízhatóan, és nagyjából jól fotózzon.

Előre is köszi!

(#120075) Soybex válasza Mauzes (#120074) üzenetére


Soybex
őstag

Ingyenesen függetlenítheted ha 2 éves múlt a készülèk :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120076) H.lacika válasza SybenX (#120068) üzenetére


H.lacika
tag

Okè, meg is rendeltem, foliát esetleg honnan tudok rendelni, ami nem 6 hèt alatt èr ide?

(#120077) SybenX válasza H.lacika (#120076) üzenetére


SybenX
őstag

Ali-ról hogy ha 3 hét már megfelel. Egyébként topikjában kérdezz rá, mert én nem tudom milyenek az itthoni fóliák.

[ Szerkesztve ]

(#120078) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Asszonynak a mostani P8 Lite helyett vennék a telekomnál egy új készüléket . Melyik a probléma mentesebb még legalább 2 évet kompromisszummal kibíró készülék?
-P9 Lite 2017
-Moto G5
-Sony -XA1

Köszönöm :R

(#120079) csaba1203 válasza t1 (#120078) üzenetére


csaba1203
addikt

MotoG5 :K

(#120080) Soybex válasza csaba1203 (#120079) üzenetére


Soybex
őstag

+1 a Motora

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120081) csaba1203 válasza Mauzes (#120074) üzenetére


csaba1203
addikt

Az S6 Edge felső kategória az A5 felső közép.
Ha számít a fotózás mindenképp az S6 de úgy tudom már Oreó nem jön rá.

(#120082) badd válasza Fall-N (#120072) üzenetére


badd
tag

+ Ájvé:

Köszönöm a válaszotokat! A Mi A1-et én is néztem, de próbálgattam a telefon méreteket és nálam a max határ az 5,2", de már az is necces, de ha jó, akkor azt még megszokom/elfogadom. Ezért is van most Z1c-m, mert az tök jó telefonméret, csak ma már nem nagyon van ilyen méretben értelmes választék úgy, hogy ne is menjen 120k felé az ára, ami most nálam a határ vásárlásnál.

(#120083) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Egyszeru kerdes: a Samsung J5 2017 jobb annyival a Xiaomi Redmi 4X-nel amennyivel dragabb?

(#120084) gergely99911


gergely99911
csendes tag

Sziasztok, meg mindig nem tudok donteni honor 8 vagy mi5 kozott, esetleg valaki valami tapasztalat vagy tanacs?

(#120085) nico9519


nico9519
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes várni a Black Friday-re vagy Eustocknál olcsóbban úgyse lehetne beszerezni a Xiaomi Redmi 4X-et? :)

(#120086) Zalanius


Zalanius
tag

Sziasztok, új tel vételhez kérnék tippeket, tanácsokat. Az alaphelyzet röviden: az Mi A1 nyerő volna, de túl drága, túl nagy és nyilván túl okos is a mostani céljaimra. Tehát:
- Ár kb. 45-50 ezerig, új, függetlenül
- Android (L-től felfelé mindegy), minél "vegytisztább", annál jobb. Gyári bloatware sem kizáró ok, ha kevés macerával átflashelhető valamilyen stabil AOSP-közeli változatra.
- Méret nagyon max. 5", jobb lenne a kisebb, de nemigen láttam az újaknál ebben az árkategóriában
- 1-2 év a terv, jelenlegi best-buy a keresett
- Használat: telefonálás, sms, ritkábban mailek és navi, időnként 1-2 spécibb app 1-1 tesztelés erejéig, semmi teljesítményigényes
- Kamera, video, zene, játékbeli teljesítmény: lényegtelen
- Akku: igen hasznos lenne, ha 2 napot kibírna, napi 30-60 perc beszélgetésidő mellett

Előre is köszi.

--= Zalán =--

(#120087) bigdady válasza Dluinet (#120067) üzenetére


bigdady
nagyúr

Üveg meg tok 4a-ra van. Az jó 4x-re is?

(#120088) bigdady válasza Dluinet (#120067) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. Meg is rendeltem ;)

(#120089) MM válasza Zalanius (#120086) üzenetére


MM
őstag

Redmi 4x 32GB

(#120090) Ájvé válasza badd (#120082) üzenetére


Ájvé
veterán

Moto G5 Plus akkor még esetleg (ez kicsivel kisebb), bár drágább is már majdnem Honor 8-al van egy árban.

Zalanius:
Moto G5 esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#120091) Dluinet válasza bigdady (#120087) üzenetére


Dluinet
nagyúr

soha nem használtam telefonra ilyeneket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120092) Ájvé válasza bigdady (#120087) üzenetére


Ájvé
veterán

Tok biztos nem az ujjlenyomat olvasó miatt de lehet egyébkent se. Mivel külön árulják valószínűleg nem jó se a tok se az előlap, de nem értem miért fontos ez, olyat vegyél ami biztos jó rá.

Dluinet:
Pedig hasznos, jó állapotba meg lehet őrizni a telefont így.

[ Szerkesztve ]

(#120093) Mauzes válasza csaba1203 (#120081) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, akkor szerintem marad. Így megkímélem magam az apróhirdetősditől is.

Soybex: mivel használtan vettem, így a Vodafone nem függetleníti ingyen, azt csak az eredeti előfizető tudja megtenni (másnak 10 ezer és kell hozzá egy meghatalmazás...).

MÁS: az S6 Edge helyett céges mobilt fogok kapni, és bizonyos keretek között eldönthetem, hogy mi legyen (a leghúzósabbak kiesnek, mint Mate 10 Pro, iPhone X, Note 8).
Ti mit ajánlanátok Androidban? Amiket eddig néztem
- Huawei Mate 9 vagy P10 - ár/érték arányba jónak tűnnek, de voltak negatív vélemények a memóriakezelés és a fényképezés terén
- Huawei P10 Plus - árban kicsit húzósabb, és még ennél is olvastam memóriakezelési gondokat
- Galaxy S8 - ár miatt ez is meggyőzést igényel a cégnél, de a káva "mentesség" és az arc/írisz felismerés eléggé tetszenek
- láttam még több típust, amiket egyelőre nem néztem meg alaposan és nem tudok elhelyezni ár/érték arány tekintetében: pl. OnePlus 5, HTC U11, Xperia XZ, Honor 9.

Szóval még fogok olvasgatni bőszen, de szívesen venném az itteni véleményeket a fentiekről (melyik miért, miért nem, stb.).

(#120094) mark! válasza Mauzes (#120093) üzenetére


mark!
őstag

oneplus 5 ár/érték arány király, de már nem lehet kapni, helyette jön az 5t, ugyanolyan áron.

>

(#120095) Tullius


Tullius
újonc

Sziasztok!
Lumia 950-emet tervezem lecserélni, ha találok valami hasonló kaliberű androidos telefont. Olyan telefont keresek, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel:
-kiváló kamera
-FM rádió
-max 5.2" kijelző
Tudnátok ajánlani ilyet? Köszönöm előre is a javaslataitokat!

(#120096) Ájvé válasza Tullius (#120095) üzenetére


Ájvé
veterán

Kíváló kamera pontosan mit takar még kifejthetnéd, Motorola Moto G5 Plus egyébként megfelelőnek tűnik így ár megjelölés nélkül, ezt is megtehetnéd. Egyébként Galaxy S8 is lehetne akár, 5,8"-os de kisebb mint a fenti 5,2"-os Moto G5 Plus. Esetleg Huawei P10 is ott van, teszt szerint nagyon jó kamerákkal és elég kompaktnak mondható, ára sem olyan vészes.

(#120097) insyde5 válasza Tullius (#120095) üzenetére


insyde5
aktív tag

S8 -ra váltottam Lumia950ről. Kellemes csalódás :) ( droid és samu szempontjából)

(#120098) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

szeretnék egy kicsi segítséget kérni tőletek, iphone 6s-em van és azt szeretném lecserélni egy huawei p10-re.
Ezzel a telefonnal mellé nyúlnék? vagy jó a p10? ( besokalltam az apple-ra :D ) vagy esetleg ilyen kategóriában ti mit ajánlanátok (szarszung kizárva).

(#120099) junior11 válasza wassabi11 (#120098) üzenetére


junior11
veterán

Mi baj volt a Samsunggal? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#120100) wassabi11 válasza junior11 (#120099) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Ő volt az első okos telefonom Galaxy S3 :D röpke 1 év alatt gajra ment, rajtam kivül még 3 haveromnak az volt, és egy időben döglöttek be,túl színes a kijelző nem élethű de szerintem ezt nem kell mondani senkinek hogy a színekkel a Samsung szeret túlozni :D .

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.