Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120951) csaba1203 válasza Drughi (#120949) üzenetére


csaba1203
addikt

Huawei P10 nem középkategória és ezek közül a legjobb választás jelenleg. :K

(#120952) Ájvé válasza czanga (#120950) üzenetére


Ájvé
veterán

Most nézem hogy a Huawei P9 Lite (2017) 16GB háttérrel árulják (illetve nálunk csak ez van), így szerintem elég felejtős. Ha nem is Mi A1 lesz, de olyat keresnék amiben legalább 32GB ROM van. Kár hogy kiesett a Moto G5 Plus ennyiért jó vétel.
Amúgy 10-es a különbség, garancia igaz csak 1 év, de cserébe 4GB RAM 64GB ROM, jobb kamera és stock droid is van.

(#120929) local1:
Bocs, elnéztem telefonról az adatokat. P9 Lite 2017 csak 16GB ROM-al van itthon, ez pedig így nagyon felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#120953) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Sziasztok. Egyik hölgy ismerősömnek keresünk telefont. Ami nagyon megtetszett neki az az én Oneplus 5-om, csak nem teljesen biztos abban, hogy ennyit szeretne költeni. Ami nagyon tetszik neki az a kamera, és a portré mód, meg hogy nem bonyolult a menü ilyesmi. Ajánlottam is neki az 5T-t mert ugy sima 5 már nincs az 1+ oldalán, de a biztonság kedvéért megkérdezem itt is, hogy van e valami ami ebben az árban felveszi a versenyt kamerában a OP5T-vel, de nem ad nagyon le hardverből, és van normális támogatása, úgy tudom ajánlani hogy nem lesz sok baja vele. Lentebb kitöltöttem az összefoglaló kérdéseit is. A segítséget előre is köszönöm.
- Igazából nincs keret, csak egy olyan határ aminél nem szívesen költene többet, olyan 100-150ezer forintos felső keretet adna meg efelé nagyon nehezen menne.
- Új készülék kellene.
- Függetlenül, hivatalos garanciával, akár webshop akár sima boltok.
- Inkább hosszú távra tervez
- Rengeteg fotózás, és igazából ez a fő szempont. Mind a hátlapi és az előlapi kamerának is jó minőségű képeket kellene csinálnia.
- Keretből adódóan android.
- A méret nem probléma ha nagy, se ha kicsi.

(#120954) ToniSoprano válasza Zolly444 (#120953) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Eselteg Samu S7, de szerintem jobb az 5T minden szinten. Esetleg Huawei P10-et érdemes még megnéznie tetszik-e neki, az kisebb, mint az 5T. De szerintem ha a mérettel meg tud barátkozni akkor az 5T a legjobb választás.

(#120955) Ájvé válasza Zolly444 (#120953) üzenetére


Ájvé
veterán

HTC 10 talán, egyik legjobb a Sense UI nem lesz benne semmi kivetni való, kamerája is elég jó, lehet jobb mint az OP 5-nek. Vagy Samsung S7 annak jó kamerája az biztos, UI meg hát olyan amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#120956) Monkey válasza ToniSoprano (#120954) üzenetére


Monkey
tag

5T-nek milyen a kamerája az S7-hez képest?

(#120957) Zolly444 válasza Ájvé (#120955) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, a Samu nálam elvből kilőve, a HTC jó lenne, csak nem túl nőies sem az eleje sem a háta, és nekik ez is nagy szempont :DDD A P10 még szóba jön, volt alkalmam is saját kézben kipróbálni, de nekem a home gombja nem jött be hogy a középsővel kell mindent csinálni, ha pedig a kijelzőn vannak a gombok akkor minek legyen alatta az ujjlenyomat olvasó, elég átgondolatlannak tartom az egészet.
:R

(#120958) Orgi válasza Sungoo (#120926) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, én ma 2-kor rendeltem, akkor holnap akár jöhet is az értesítés :-) Mondjuk rossz szállítási címet adtam meg (nem a melóhelyem) , szóval remélem keresnek előtte...

(#120959) axioma válasza Ájvé (#120895) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, ugy alakult hogy csak most latom. Koszi, ertem. Azt gondoltam volna, hogy a magasabb android verzio, frissebb igy tovabb tamogatott tobbet nyomhat a latban, de meggyoztel.

(#120960) juuzer


juuzer
addikt

Koszonom a sok segitseget vegul ismetelten a p9 mellett tettem le a voksom a h9 helyett :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#120961) Ájvé válasza axioma (#120959) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát támogatást Xiaominál sose tudni, sok Redmi Note 4-et eladott, de még ez se jelenti azt hogy jobb támogatás várható. Redmi 5A széria pedig még alacsonyabb, szóval ott még nagyobb kérdés a támogatás, bár gondolom Indiai piacra szánták így lehet odafigyelnek rá.

Zolly444:
LG G6 esetleg, fogalmam sincs mennyire nőies, trendi vagy gombok hogy nem jók rajta, de tudásban nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#120962) czanga válasza Ájvé (#120952) üzenetére


czanga
őstag

Az a baj, én nem ismerem őket eléggé, 10 éve foglalkozom almás termékekkel, abban otthon vagyok. Viszont, hogy a Moto G% Plus-t MKBHD "Budget smart phone king"-nek hívta a videójában, az előre lendített a dologban. :))

Érkeznek erre panaszok a kijelzőt fényerőt, kültéri használatot tekintve / vagy a rendszer gyorsaságát tekintve? Utóbit nem hiszem én amúgy, mert majdnem stock az android rajta.
Gondolom kamerában is jobb, mint a P9 Lite 2017.

Megköszönöm, ha van plusz infó, kifejezetten erről, és megpróbálok én is utána nézni még jobban. :R

[ Szerkesztve ]

(#120963) Ájvé válasza czanga (#120962) üzenetére


Ájvé
veterán

Fényerőt nem dicsérik tesztben. Egyébként nem ástam bele magam a témában szóval a forumát tudom ajánlani. Kamerában jobb mint a P9 Lite 2017 amiben amúgy csak 16 GB ROM van így szerintem felejtős.
Stock Android kell akkor Xiaomi Mi A1-et nem tudom mondtam-e már, az teljesen stock, Android One projektes.

(#120964) Medical válasza Ájvé (#120947) üzenetére


Medical
aktív tag

Valóban ott körül van az ára amit írtál, de abban reménykedem Karácsonyi ár csökkentés lesz.
De ha mégsem, akár kivárnám az ár esést abban az esetben, ha a Nokia 8 lenne az egyedüli nekem való mobil!
Tavasszal lesz 3 éve, hogy Lumia 64 XL-m van 5,7 átmérővel. Már megszoktam és nagyon is szeretem.
Ezért nem szívesen adom lejjebb!

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#120965) Ájvé válasza Medical (#120964) üzenetére


Ájvé
veterán

LG G6 nem jó? Elég jó hardveresen, kamera se rossz benne.

(#120967) BenHans válasza Zolly444 (#120957) üzenetére


BenHans
addikt

A HTC 10 arany színben fehér előlappal egy hölgy kezében elég szép és nőies tud lenni, sőt még elegáns is.
Ugyanez vonatkozik a P10-re is.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120968) ToniSoprano válasza Zolly444 (#120957) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A HTC U11 nagyon jó telefon, jó a kamera is, de több mint a keret.

(#120969) pit stop válasza czanga (#120962) üzenetére


pit stop
addikt

Kijelző fényerejével nyáron sem volt gondom napsütésben.
Rendszer gyorsaságával nincs gond, csak ott lehet, ha valami olyat csinálsz, amihez csúcs vas kellene.
Amúgy van topikja, ahol specifikus kérdéseket fel lehet tenni :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120970) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
100k alatt keresek telót általános felhasználásra. A kamera a legfontosabb, játék nem lesz. Előny, ha kap oreót. Csak új jöhet szóba. Köszi!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#120971) okezsoke válasza Ájvé (#120940) üzenetére


okezsoke
tag

Köszi a választ. Igazából jó kisebb is szerintem.
Viszont azt nem látom, hogy az 5A az B20-e?

[ Szerkesztve ]

(#120972) Torzi05


Torzi05
tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi A1 árkategóriájában van esetleg alternatíva hasonló hardverrel?

Linux " Live free or die! "

(#120973) Ájvé válasza okezsoke (#120971) üzenetére


Ájvé
veterán

De B20-as, nem is ajánlanám ha nem lenne. 5,5"-os amúgy, szóval lehet kicsit nagy.

(#120970) Seraph 16:
Xiaomi Mi A1, Moto G5 Plus

(#120972) Torzi05:
Moto G5 Plus

(#120974) ElektrikusDE válasza Torzi05 (#120972) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Xiaomi Note 4 globál.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#120975) Torzi05 válasza ElektrikusDE (#120974) üzenetére


Torzi05
tag

Köszönöm

Linux " Live free or die! "

(#120976) Teaway válasza Ájvé (#120936) üzenetére


Teaway
veterán

„Tosee:
Redmi 4X, bár eustockon elfogyott.”

Közben érkezett megint! Vagy már az is elfogyott? :F

Nincs itthon csokid??

(#120977) Ájvé válasza Teaway (#120976) üzenetére


Ájvé
veterán

Most éppen van, lehet párat visszaküldtek 14 napos elálással. Nem lesz új készlet. Lehet amúgy adminisztráció miatt van, itt van is egy figyelem felhívás.

Torzi05:
Kamera tudása nagyon messze van az A1-től.

[ Szerkesztve ]

(#120978) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok! Milyen telefont érdemes választani újonnan 100-150e Hufos tartományban? Fontos, hogy ne legyen típushibája, legyen B20, tartós legyen (következő 3-4 évre kéne), illetve a lehetőleg minél hosszabb garancia és a jó szerviz/garanciális ügyintézés. Android jöhet szóba és független készülék kellene. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#120979) Monkey


Monkey
tag

Sziasztok! Szerintetek ez melyik készülék lenne: legolcsóbban B20, NFC, dual sim, 4 giga ram és legalább 32 gb háttértár, többi mindegy. :DD

(#120980) Torzi05 válasza Ájvé (#120977) üzenetére


Torzi05
tag

Akkor marad az A1 viszont Eustock kifogyott a feketéből :W
Valahol még be lehet szerezni ezen az áron?

Linux " Live free or die! "

(#120981) csaba1203 válasza BigBlackDog (#120978) üzenetére


csaba1203
addikt

Huawei P10-et mondanám elsőre.
Azt hiszem,ha hivatalos forgalmazótól veszed,még talán 3 év gari is van hozzá.
Akciókat figyelve ki tudod fogni ennyiért.

(#120982) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Max 60 000 körül milyen tipusú telót ajánlanátok ? Köszi előre is !

(#120983) BigBlackDog válasza csaba1203 (#120981) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszi a tippet, nem tűnik rossznak. Ha egy kicsivel lejjebb mennék árban, 100-120e Huf bruttó (normális üzletből), akkor mi lenne az ajánlott?

(#120984) ToniSoprano válasza BigBlackDog (#120978) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Talán Oneplus 5T, de ha 4 évre tervez főleg támogatásban akkor meg Iphone 7 kapható 160 ezer körül gyári garival.

szerk: szerintem az a5 2017 elég jó telefon 90 rugóért MM-ben, vagy s7 140-ért, aqua-ban. Honor 8 is jó csak ezek kicsit régebbi modellek

[ Szerkesztve ]

(#120985) Soybex válasza DonMarco (#120982) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi Note 4 4/64gb
Vagy picit drágábban
Xiaomi Mi A1 ha fontos a stock droid illetve a hosszú szoftverfrissítés

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120986) DonMarco válasza Soybex (#120985) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Köszi,ezek valóban jó ajánlatok ! :R

[ Szerkesztve ]

(#120987) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!
Vennék egy használt telefont MM-os , de sajnos részletre vásárolt, ha nem fizeti az illető a részleteket, akkor itt is letilthatjak a telefont, vagy ez csak a szolgáltatós telefonoknál szokott opció lenni?

(#120988) Soybex válasza GaborGh (#120987) üzenetére


Soybex
őstag

Részletre használt telefont nem szabad venni mert azt bármikor tilthatja a szolgáltató utána meg már csak papírnehezéknek jó.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120989) GaborGh válasza Soybex (#120988) üzenetére


GaborGh
őstag

Koszi, ez minden esetben fel van tüntetve a számlán ha részletre veszik?
Egyébként ez MediaMarkos telefon lenne, vagy ott is tiltják?

(#120990) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok!

Árkategória?
Olyan 150k-250k kozotti ertekben kb barmi.
Használt vagy új?
Csak uj, fuggetlen keszulek johet szoba.
Hol vennéd meg?
Megbizhato elektronikai webaruhazzal rendelkezo uzletben. (Edigital, MM, hasonlok)
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
A telefonnak 2-3 evig doccenesmentesen kellene futni, igy fontos, hogy idotallo konstrukcio legyen, mind hardveresen, mind szoftveres tamogatast tekintve.
Mire használnád?
Mindenre, amire csak tudom.
Internet, video nezegetes, zenehallgatas, roviden multimedia fogyasztas
Emelett fokeppen fotozasra, igy a megfelelo kamera elengedhetetlen.
Telefonalas kevesbe lenyeges, inkabb szemelyi aszisztenskent kellene funkcionalnia a keszuleknek.
Jatekra egyaltalan nem hasznalnam.
Azonban a lassulasokra, docogesekre, elgondolkodo alkalmazasbetoltesekre erzekeny vagyok, igy roccenesmentesen kell vinnie barmit is allitok az utjaba.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android, kizarolagosan
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Nyujtott kijelzos 18:9 keparanyu, 6 col koruli keszulekre gondolnek.

Ami meg egy fontos tenyezo: Dual SIM kepes eszkozre van szuksegem.
Hardveresen minimalis elvaras: a 6 vagy 8 GB memoria, legalabb 64GB belso tarhely, eros processzor,
az akksi jo lenne, ha kibirna egy napot, vagy tobbet egy toltessel, gyorstoltes kotelezo.

Eddigi kiszemeltek:
OnePlus 5T
Huawei Mate 10 Pro

Jelenleg OnePlus 2 telefonom van, de ennek a szoftveres tamogatasa viszonylag hamar megszunt, igy ez kicsit aggaszt az 5T-vel kapcsolatosan is.
A Huawei felara indokolt osszehasonlitasva a ketto telefont? (Nagyobb akksi, elvileg jobb kamera)

Esetleg milyen mas keszulekek johetnek szoba?

Koszonom a segitsegeteket, elore is.

[ Szerkesztve ]

(#120991) axioma válasza GaborGh (#120989) üzenetére


axioma
veterán

Sztem a MM-ban reszletre az ugy szol, hogy MM szamara ki van fizetve, cetelem vagy valamelyik masik szolgaltato meg celkolcsont ad. Igen ketlem, hogy a 10ezres lehetseges arukeszletbol pont a telefonokra kulon szabaly lenne es a hitelt ado ceg meg is kapna a megfelelo muszaki adatot a tiltashoz...
Szamlan azt kell nezni, hogy a fizetes modja mi volt. Raadasul pont MM-nal nem tudom, de szoktak 1 vagy 10Ft-ot hagyni, hogy a termek mint vasarlas atmenjen az adminisztracion, amit 0Ft-tal nem lehet, szoval akkor meg egyertelmu.

(#120992) BigBlackDog válasza ToniSoprano (#120984) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak droid játszik sajnos. A5-öt megnézem, hátha. :R

(#120993) BenHans válasza #91574272 (#120990) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

HTC U11+ 6", top kamera, 3930mAh akku, sallangmentes kiválóan optimalizált szoft, stock működés kb. Itt a 4GB RAM-os verziót hasonlítják így a Samsungnak van 2GB előnye.
HTC hivatalos oldalán, ingyenes HTC Klub reg. után 719,1€ ~225k (adóval együtt), 799€ helyett a 6/128GB Dual változat. Ár/érték arányban is elég nyerő így.

Egyelőre előrendelés, de ha minden igaz még decemberben megkapják akik rendelnek.

ps. GSMArena review erősen félrevezető, rajtuk kívül minden tesztelő bőven elégedett az üzemidővel is.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120994) Ájvé válasza Torzi05 (#120980) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennyiért találtam, esetleg spemallról lehet rendelni, december 15-öt írják étkezésre. Erre van kupon is amúgy.

(#120995) HKorn válasza BigBlackDog (#120992) üzenetére


HKorn
addikt

A5-öt merem ajánlani, nagyon stabil, kezes kis teló.

Run&Ride

(#120996) tope


tope
addikt

Erről a telefonról hallott már valaki?

PH Teszt Kodak Ektra

[ Szerkesztve ]

(#120997) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Édesanyám telefont szeretne vásárolni magának. Telenor programban adottak a következő telefonok, amiket ingyen el lehet vinni, ezekből kellene válogatni:

Samsung Galaxy A5 2017
Huawei P10
Sony Xperia XA1
Sony Xperia XA1 Ultra
Sony Xperia L1
Nokia 5 16Gb

Ebből a csoportból messze a P10 a befutó, ha jól tudom. Megtudnátok ebben erősíteni esetleg?

Köszönöm

(#120998) Soybex válasza tope (#120996) üzenetére


Soybex
őstag

Botrányosra sikerült, volt szerencsém kipróbálni. Tényleg egy vicc. Blackfridayon 45-50 ért se vitték

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120999) Seraph 16 válasza Ájvé (#120973) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, megnéztem őket! Végül honor 8 lesz ;]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#121000) nagybá


nagybá
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Telefonvásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

- Árkategória. max.45k
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? hosszútávra
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) csak telefonálás (sms szinte nem is) és fotózás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? mindegy, a lényeg, hogy intuitív legyen
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? lehetőleg minél kisebb, de ha nagyon muszáj lehet nagyobb is. 5"-nél ne legyen nagyobb

mellékinfó: Édesapámnak lesz, építőiparban dolgozik, szóval ha leesne valahonnan, jó lenne, ha nem menne rögtön szarrá. Semmilyen tech érzéke nincs, most már kb. tudja a számítógépet használni, egész eddig egy nyomógombos készüléke volt. Így, hogy fos a fényképező rajta így is egy csomót használja. Szóval igazából egy nem túl drága, jó képeket készítő, lehetőleg strapabíró telefonra lenne szükség, amiben még talán ki is ismeri magát. Ja és magyar nyelvű menüje legyen! Ez nagyon fontos. Utóbbi azért jutott az eszembe, mert én már a fórumot olvasva kinéztem egyet: https://vip-phone.hu/xiaomi-redmi-4x-fekete-dual-sim-gyartoi-garancias-kartyafuggetlen-mobiltelefon-19930?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link
De félek ebben nincs magyar nyelv. Illetve valami 4G-s paráról is hallottam, hogy ezek a telefonokon a 4G nem megy M.o.-n?
Ami fontos még, hogy ne kelljen naponta tölteni. Netet nem fogja használni. Tényleg csak telefonálás és fényképezés.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.