Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) Rimuru válasza jancsiii (#35550) üzenetére


Rimuru
veterán

A telefon szoftver frissítés lehet nem fog menni natívan (OTA nincs?), legalábbis hivatalos megoldás nem szokott lenni. Autodata nem tudom mi, a többi az menni fog. Szerintem első körben nézz meg egy LTS Ubuntut vagy amiről most volt szó, Linux Mint.

ubyegon2: Így már jobban tetszik hogy nem az elején vannak a képen hanem a közepén/végén.

Vigyázat, csalok!

(#35552) jancsiii válasza Rimuru (#35551) üzenetére


jancsiii
tag

A telefon frissítés 8.1-en sem ment vennem kelett egy vacak gépet xp-vel,hogy tudjam telepíteni :W tehát nem fontos. Most ezt töltöm. :F

(#35553) ubyegon2 válasza jancsiii (#35550) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Akár lehetnél az első, aki az elkészült Linux Mint összefoglaló alapján választ Linux disztrót! :) Az itteni összefoglalónál könnyebb és a magyar támogató honlap gárdájának kézikönyvére épül!

Adata virtuális meghajtóról fut elméletileg.

(#35551) colomb2 Thnx! Jó volt az ötlet!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35554) jancsiii


jancsiii
tag

ubyegon2 és colomb2 köszönöm! :R w8 már eltakarítva,remélem örökre! :C Több pozitív dolgot tapasztalok a rendszerrel kapcsolatosan mint negatívot,szerintem megfelelő lesz számomra! :)

(#35555) ubyegon2 válasza jancsiii (#35554) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyszerű! :) Remélem valóban beválik és igen hamar egyre több pozitív és egyre kevesebb negatív dolgot fogsz tapasztalni. Elsőre azért mindenkinek szokni kell Win után.
Használd egészséggel!
Ha kérdéseid lesznek, mindenképpen próbáld pontosan leírni a hibajelenséget és azt, mit csináltál, ami után fellépet a hiba!
Az is fontos milyen módon és pontosan mit telepítettél.

Ha olvastad az összefoglalót, így teljesen kezdőként mennyire volt érthető/alkalmazható?

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35556) God Vazzeg válasza jancsiii (#35550) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ugyanezekre használom, illetve még munkára is, de én a Linux Mint 17.1 cinnamont (64 bit) ajánlom neked, meg leszel elégedve :)

Ja látom, megkéstem kicsit, de jól választottál :D

[ Szerkesztve ]

(#35557) teleahocipöm válasza Fenyő (#35544) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, akkor megy Pepperminten, bár ha egy napot kell mennie, akkor nem is tudom mikor fogom tudni futtatni, mert nem szivesen hagyom felügyelet nélkül a gépet, de megoldom.
Azért meg vagyok győződve, hogy a Synaptic alatti fagyásokat valami szoftveres hiba okozza, de végig megyek a teszteken. A memtesztett délelőtt már efuttattam, semmi hibá nem talált :)

Tegnap leltem rá a Burn In Test -re, Wine alatt futtattam, elméletileg elég sok mindent tesztel, de nekem nem nagyon akart így működni.

A Pepper tuti nem marad fent a gépen -az Ubuntus vonal tarthatatlan-, most a Manjaro futl Live-módban feltünően gyors, feltehetően ez kerül rá. Persze gondok itt is vannak, pl a LibreOffice nem magyar és a Csomagtelepítő nem müködik, de szerintem ez csak a Live-mód miatt van, legalábbis remélem, mert ellenkező esetben ez sem maradhat, de akkor még ott a Netrunner, a Frugarware, Handylinux.

[ Szerkesztve ]

(#35558) NickNév


NickNév
csendes tag

Egy Hangouts keretében az Elementary OS fejlesztői csapata hivatalosan is bejelentette a Freya-t

egy videó erről.

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#35559) wopi


wopi
aktív tag

Van egy Nikon fényképezőgépem, amit minden op rendszer másképp kezel. Tegnap óta boldog Chakra használó vagyok, de hiába dugom rá a gépre a fotómasinát, nem tudom megnyitni a képeket. Alul megjelenik az elérhető USB eszközöknél a kamera, viszont ha rákattintok, hogy fényképek letöltése Gwenview-el, akkor csak hibát ír (camera:// nem található). Becsatolva a fájlrendszerbe nem találom. Hogyan tudok ezen segíteni?

Az ilyen jellegű kérdéseimet ide vagy a Chakra topicba intézzem?

Köszi! :)

(#35560) Rimuru válasza wopi (#35559) üzenetére


Rimuru
veterán

Mehet a Chakra topicba is.

Ezt nézd meg. MPT-ről kicsit bővebb leírás.

Más: közben kiment ez is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35561) jancsiii válasza ubyegon2 (#35555) üzenetére


jancsiii
tag

Az összefoglaló,nagyon hasznos volt és még lesz is! :R A negatívum a telefon pc szoftverét nem lehet feltenni így a biztonsági mentést és a belső tárhely kezelést nem tudom megcsinálni a gépen,de megoldom másként. Viszont olyan iszonyat gyorsan kezeli a telefont memóriakártyáját,amióta a szemem kipattant nem láttam ilyet! :Y Így nem is érdekel az előbb említett probléma! Viszont van egy zavaró gond: a böngészőkben lejátszott videók meg akadnak,lefagynak ha "beletekerek" a hang megy tovább(firefox,chrome), mint amikor a windows alatt hiányzik a driver,de maga az ablakok (fájlkezelő,beállítások stb.)megnyitása és el húzásakor is szétesik kicsit a kép a kereten belől,nem folyamatos hanem akad. :F A merevlemezekről lejátszott videók tökéletesek. Mi lehet a gond?

Linux Intel 3.13.0-37-generic #64-Ubuntu SMP Mon Sep 22 21:28:38 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit)

Meg egy total commander-hez hasonló fájl kezelőt hol találok? :B

[ Szerkesztve ]

(#35562) Fenyő válasza teleahocipöm (#35557) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha instabil azt elég gyorsan kidobja, igazából ha 2-3 órát már megy akkor az már jó jel, onnantól csak a biztonság kedvéért érdemes még futtatni az ilyen sunyibb hibák kiderítése végett, van hogy 18 óra után dobja el magát túlmelegedés, túl feszes/hibás időzítések, feszültségbeállítások vagy csak szimpla inkompatibilitási problémák végett.
Manjarohoz LO magyar nyelvi csomagot kell fel feldobni hogy magyar legyen, hogy jól rémlik, de lehet telepítés után automatikusan letölti a beállított nyelvre. Mondjuk nálam az antiX 12 is teljesen magyar a Pentium M-es laposomon (a tapipad is jól megy rajta), ez még Debain 7 stable-ra van belőve, ezzel megy a leggyorsabban (13.x-assal inkompatibilis, MX14-es ugye inkább Mepis és Xfce, 15-ös bétát meg még nem próbáltam rajta), bár Pepper 3 és a Lubi 12.04 is egész tűrhetően ment rajta (Lubi 12.04 mai napig megy (frissül 2017-ig) egy 2500+-os Athlon Xp-és gépen), a Pepper 5 / Lubi 14.04 már érezhetően többet evett, az már kicsit szenvedős volt rajta, szóval Manjaróból is vmi lájtosat válassz (ha van legalább 1 Gb ram akkor akár xfce is bevállalható, de afölé semmiképp nem mennék), bár abból mondjuk főleg csak olyanok vannak.
Mondjuk Lxde spin van Fedorához is, ill OpenSuse is telepíthető vele, mint egyéb alternatívák, ha már az Ubuntu/Debian vonalat nagyjából feltérképezted és egyik sem volt teljesen kerek.
bob.zxr: Manajro Lo -hoz nem fresh hanem stable/still branchet használja alapból (kicsit konzervatívabb a Archnál), tehát a libreoffice-still-hu csomagot kell feltenni vagy leszedni a stillt és helyére a fresht. Ja látom közben már te is szerkesztetted.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35563) BoB válasza teleahocipöm (#35557) üzenetére


BoB
veterán

Majaro-n libreoffice magyarosításához fel kell tenni a megfelelő nyelvi csomagot:
# pacman -S libreoffice-still-hu

Majd egyszerűen libreoffice-ban állítható.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35564) kurion válasza jancsiii (#35561) üzenetére


kurion
senior tag

a videó gondra javaslok egy rebootot ha sok mindent telepítettél utána nem lesz vele gond :) esetleg videó kártya driver feltelepítését.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35565) BoB válasza NickNév (#35558) üzenetére


BoB
veterán

Az melyik mese a képen?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35566) jancsiii válasza kurion (#35564) üzenetére


jancsiii
tag

A reboot nem segített,de még egy hdd-m is eltűnt azóta :Y El sem tudom képzelni,hogy honnan szedjek ehez drivert?

(#35567) spammer válasza jancsiii (#35561) üzenetére


spammer
veterán

"Meg egy total commander-hez hasonló fájl kezelőt hol találok?"

Nem kell az neked! ;] De ha nagyon kell, akkor a Double Commanderre keress rá.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35568) lev258 válasza jancsiii (#35566) üzenetére


lev258
veterán

Miből gondolod, hogy kell? Egy naprakész rendszer kell neked.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35569) jancsiii válasza lev258 (#35568) üzenetére


jancsiii
tag

Azt írja: "Rendszere naprakész". Abból gondolom,hogy az előbb azt írták,hogy tegyek fel hozzá :F Ne őrítsetek már meg :DDD

spammer :R

Hol a hdd-m? :D

[ Szerkesztve ]

(#35570) lev258 válasza jancsiii (#35569) üzenetére


lev258
veterán

Az akkor kell, ha van dedikált kártya, aminek kell a zárt driver. Ha az alaplapit használod, akkor nem kell semmit csinálni. Melyik rendszert is használod?
sudo fdisk -l mit mond Terminálban? Külső vagy belső?
Nem tűnt el, csak átalakult. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35571) ubyegon2 válasza jancsiii (#35561) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon az elején vagy még, azért lehetnek megjelenítési problémák, amiken nyílt/zárt driver csere segít, viszont nem írtad a VGA tipusát!

Mobillal nekem se jött össze anno a próbálkozás, de a memóriakártyát kezeli. Ha Synapticban rákeresel a phone szóra, elég sok alkalmazást találsz, a wammu és gammu akár kezelheti is a telefonodat. Van a bitpim is bizonyos tipusokhoz, érdemes megnézegetni ezeket,

TC- hez hasonló elég sok van, most nem jut eszembe, csak a Sunflower, de én mindíg a Nemo- t használom, ha kiismered, tetszeni fog az is. Ja, igen, ha nem találsz valami hasonlót, mint amit Win alatt használtál, akkor ez az oldal segíthet, vegyük az előbbi példát:
Total Commander alternatives for Linux

Nemo- t megnyitod két példányban és máris alul- felül akárhány fül között navigálhatsz.

Meghajtó tipusokat sem írtad, SSD- k esetén van Linuxra is optimalizálás, amit javallott megcsinálni!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35572) NickNév válasza BoB (#35565) üzenetére


NickNév
csendes tag

Egy rövid film a "Láma drámáról" :)

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#35573) jancsiii válasza lev258 (#35570) üzenetére


jancsiii
tag

Meg lett,valóban átalakult :)
Ezt használom:
Linux Intel 3.13.0-37-generic #64-Ubuntu SMP Mon Sep 22 21:28:38 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit)

ubyegon2
Az alaplapi vga-t -t használom

(#35574) ubyegon2 válasza jancsiii (#35573) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

5 percig nézegettem a linkelt oldalon a specifikációkat, de nem jöttem rá, milyen integrált VGA van a lapodon. :U

Ha tudod, legközelebb inkább írd meg, ne ennek a kutatására menjen el az idő. :R

De látom pörög a segítség ezerrel, bele is kavarodtál! Egyszerre egy problémát próbálj megoldani!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35575) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok topiklakók!

Egyszer már kértem tőletek segítséget itt Linux disztribúció választásban, azóta még picit árnyaltabb lett a helyzet. Tudom, hogy jó meg menő dolog a virtualizáció, de szeretnék magamnak natívan feltenni egy Linuxot a jelenlegi notebookomra (i5-520M, 4GB DDR3, 120GB SSD).

Olyan disztribúciót szeretnék, ami lehetőleg minél közelebb enged a rendszerhez. Ez lehet hülyén hangzik. Szóval nem ragaszkodom az ilyen Ubuntu meg hasonló disztrókhoz, inkább szánok rá időd, de én szeretnék magamnak minél több mindent belőni. Nem titkolt célom ezzel az alapok jó elsajátítása.

Most az Arch linux-szal szemezek.
Kérdés1:
Ez megfelelne-e az elvárásaimnak?
Kérdés2:
A benne levő pacman csomagkezelő mellé lehet-e mást telepíteni, illetve kell-e? Tudom-e majd később vele telepíteni pl. a Kali Linuxban fellelhető security toolokat manuálisan?
Kérdés3:
Nagyon fontos minden nap számomra a flash player. Tudom-e ezt könnyen orvosolni, hogy tökéletesen működjön? (Ubuntun múltkro rendkívül hosszú ideig próbáltam sikertelenül)
Kérdés4:
Linux alatt Windows virtualizáció minimális használatra mennyire megoldható? (parancssor, Powershell más nem nagyon kell)
Kérdés5: Léteznek még IRC közösségek, ahol meg van az az igazi (vagy legalábbis hasonló) közösség mint mondjuk 4-5 éve?

Köszönöm szépen :R
HG

(#35576) teleahocipöm válasza Fenyő (#35562) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ha 2-3 óra alatt már látni lehet van-e gond akkor egyszerűbb a helyzet. A Manjaro LO menürendszere angol, nyelvi beállításoknál egyedül az User interface az angol nyelvű a többi magyarra:

A másik gépen az Antix15 , -na ez nem teljesen magyar a telepítés óta- van próbaképp, vagyis addig, amíg működik, mert a halálán van, de ha ne lesz más az AntiX 13 is sóba jöhet a notin, régebbit ne akarok, mert nem tudom hogy áll a frissítésekkel.
A Pepper 3-at próbáltam, de nincs frissítés hozzá így nem hiszem, hogy túl biztonságos lenne, szerintem a frissítésekke lehet most is a baj a Pepper 5-ön. A notira régebben Lubuntu 12.04-ö telepítetem én is, de a frissítéskkel 14.xx lett belőle -lehet tíltani kellett volna- és egyre lassult, majd is fagyogatni kezdet.

manjaro-xfce-0.9.0-pre4-i686.iso fut, Live-ben, így egész gyorsnak tűnik., 2 GB van a gépben 600KB körül fogyaszt belőle, most 10-22% köröl van a CPU terhelés.
Tegnap próbáltam ismét a Fedora LiveCD-n, tetszik, de a csomagkezelő nehézkesnek tűnik, nem találtam amiket kerstem, így nem jöhet szóba.

(#35577) ubyegon2 válasza jancsiii (#35573) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lspci | grep VGA
glxinfo | grep OpenGL
dpkg --get-selections | grep vdpau
dpkg --get-selections | grep mesa

Ezek a terminal parancsok kiiratják a VGA adatait. Vagy nem, alaplapival még nem nagyon foglalkoztam. Nekem most APU van, az is integrált, arra kiír mindent a fenti 4 parancs.


Ha a Manjaro 600kb körüli memóriával beéri, ne is válogass tovább!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35578) spammer válasza gergobaby (#35575) üzenetére


spammer
veterán

1. Megfelel. A telepítés ugyan nem nehéz, de utána azért lehet sokat tökörészni vele.

Másik megoldás: egy Debian vagy Ubuntu minimal CD, ezeknél kapsz egy ilyesmi telepítőt [link], a végén nem raksz fel semmi desktopot (DE), hanem manuális megoldást választasz, aztán felrakod magadnak a válogatott csomagokat. Utána is kevesebbet kell hegeszteni, mint mondjuk Arch-nál.

De ha fejest akarsz ugrani (Arch), és a tanulás a cél, akkor szerintem ideálisabb a virtuális gép. Nem azért mert "menő", hanem azért, mert -többek között - ilyesmikre találták ki. Arra, hogy ne élesben szívjál, ne azzal kísérletezgess. De ahogy érzed. :)

2.
Nem lehet és nem is kell. Pacman mellé van yaourt (AUR-hoz) és ennyi.

A többi megy.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35579) BoB válasza teleahocipöm (#35576) üzenetére


BoB
veterán

Pár hsz.-el feljebb írtam hogy kell magyarítani... :U

NickNév: köszi!

spammer: szerintem ő valamilyen GUI-s témára gondol. Grafikus frontend-eket természetesen fel lehet tenni, de hivatalosan egyik sem támogatott. Innen lehet válogatni: Graphical pacman frontends

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35580) spammer válasza BoB (#35579) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy én értettem félre. De egy GUI-s csomagkezelő pont szembe megy a "közelebb a rendszerhez" szemlélettel. Így tehát amúgy sem ajánlott.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35581) Sub-ZeRo válasza NickNév (#35558) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nagyon tetszik ez a linux, de a mint-et egyelőre nem cserélem le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35582) Fenyő válasza teleahocipöm (#35576) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha már 2-3 órát megy pime95 blend tesztje, akkor már nagy stabilitási gondok nem lehetnek, de persze biztosra csak az 1 napos tesztel mehetsz.
Nem az Lo-ban kell bogarászni, hanem a csomagkezelőből/terminálból telepíteni a magyar nyelvi csomagot (libreoffice-still-hu ha jól rémlik keress rá a csomagkezelőben).
antiX 12 Debain 7-re épül szóval amíg az frissül addig az is fog, de friss telepítésnél akkor lehet érdemes lesz megvárnod 15-ös stabil kiadást.
Pepper 3-at tavaly nyáron próbáltam utoljára, akkor még simán frissült, 12.04-es Lubinál pedig jól gondoltad synaptcban a szoftverforrások frissítések fül alatt az értesítés következő Ubi kiadásoknál sohára kell állítani, ill. én még biztos ami biztos a frissítéskezelő/figyelő/automatikus frissítések alkalmazást (vagy mi volt a neve) is eltávolítottam, csak manuálisan frissítek synapticból vagy terminálból.
Annak a pre Manjaro Xfce-nek soknak tűnik a fogyasztása, én a 0.8.12-est használom az olyan 200Mb körül mozog alapból (mondjuk egy-két dolgot ki lehet még belőle gyomlálni, hogy ne induljon automatán/legyen a tálcán ha nincs rá szükség azzal is lehet nyerni még 50-70mb-ot), mondjuk ha ez a 600Mb böngészővel, néhány nyitott lappal, ablakkal egyebekkel jött össze akkor normális.
Fedorához (eleve az lxde/xfce spint töltsd le az alap gnome3 az elég sokat eszik és szvsz kevés ember is kedveli, nem igazán átlátható) nonfree dolgok nincsenek benne alapból fel kel venni az rpm fusion, adobe (esetleg egyéb) tárolókat, onnantól már van minden ami kellhet vagy ha Xfce is jöhet akkor a Korora Xfce gyak egy Fedora Xfce az említett tárolókkal, progikkal.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35583) teleahocipöm válasza BoB (#35563) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

OK köszi, akkor ez a csomag hiányzot az asztaligépemről is, na meg a magyar helyesírás ellenőrző csomag.

(#35584) ubyegon2 válasza spammer (#35578) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom-e majd később vele telepíteni pl. a Kali Linuxban fellelhető security toolokat manuálisan?

Ha ezt szeretné megvalósítani, jobban járna valóban a Debian netinstallal. :U

(#35581) Sub-ZeRo
Ezt igen bölcsen teszed! Igaz, csak az előző eOS- t próbáltam, de a Mint- et nehezen cserélném én is erre.
Ilyen kinézetet meg tudsz csinálni Mint -re is, ha amiatt tetszik!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35585) Gyick


Gyick
őstag

Milyen disztro van még olyan ami hasonló mint a Voyager ?Szóval ami nem annyira a kiss filozofiat követi hanem inkább alapból tele van pakolva extrákkal/programokkal/témákkal...kiprobálnék párat vmware-ben ha van még ilyen

[ Szerkesztve ]

(#35586) Sub-ZeRo válasza ubyegon2 (#35584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet rá ilyen kinézet? Tudnál segíteni benne?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35587) kurion


kurion
senior tag

Torrent alkalmazásra mit használtok?

Egy külön particióra töltenék el mindig, Deluge progit szedtem le de reboot után mindig újra le akarja tölteni a fileokat. Ezt a programot hol találom meg hogy induló alkalmazásokhoz hozzá tudjam adni.

Hogy tudom a particót lecsatolni boot után egyből, tehát hogy ne kelljen fájlkezelőben rákattintani hogy lássa a rendszer.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35588) teleahocipöm válasza BoB (#35563) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Amikor beléptem nem látszott a hozzászólásom

[ Szerkesztve ]

(#35589) Gyick válasza kurion (#35587) üzenetére


Gyick
őstag

Én a transmission-t használom nincs vele problémám.

Az fstab-ot kell szerkezteni arra keress rá

(#35590) ubyegon2 válasza Sub-ZeRo (#35586) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, minimálisan legalábbis. Ha még soha nem csináltad, akkor érdemes a Rendszereszközök/Témák menüpontnál kezdeni. Itt próbálgasd a kinézeteket változtatni, hogy lásd miként működik a dolog. Ablakkeretek, Ikon, Vezérlőelemek, etc.
A második ablak a kék linkre kattintva jön elő. Itt is letölthetsz témákat.

Valószinű, hogy az eOS kinézetet nem így éred el, hanem innen a noobs- ról. A témákat ebben a táblázatban találod:
Ubuntu 14.04 Trusty Tahr Themes
az ikonokat meg itt: http://www.noobslab.com/p/themes-icons.html#icons
Rákattintasz a MyElementary icons sorra és az előjövő oldalon látsz képeket, valamint a PPA- s telepítéssel kapcsolatos terminal parancsokat.

Figyelni kell, mert néha több változathoz is adhatnak parancs táblázatot!

Amiket itt telepítettél, az előbb bemutatott módszerrel meg tudod keresni és alkalmazásba veheted.

Az alul álca helyett ugráló ikonok meg valamilyen docky néven futnak, nem tudom pontosan mi a nevük eOS- on.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35591) Sonja válasza kurion (#35587) üzenetére


Sonja
veterán

qBittorrent, nem hagy cserben 500/100Mbit-es NET-nél. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35592) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Letöltöttem ezt a Prime95 -öt, ha indítom az mprime ikonra kattintva, hirtelen megjelenik több p2d.... nevű ikon, meg egy prime.spl ezen kívül nem látszik semmi, vagyis annyi, hogy a proci hőmérséklete 74 C-fokra emelkedik és 100%-on pörög, de a gép azért használható. Valamit azért látni kellene vagy nem, na meg hogy állítom le, honnan tudom, hogy gond van a procival??

(#35593) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#35590) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

szerk idő lejárt

Itt egy PPA telepítési mód az eOS Plank nevű dock felrakásához!

How To Install Plank 0.7.1 On Ubuntu 15.04, Ubuntu 14.10, Ubuntu 14.04, Ubuntu 12.04 And Derivative Systems

legalább tudom, hogy ilyen is van :)

Ha ezekkel megvagy és még valami hiányzik, jelezd, megoldjuk. Most más nem ugrik be, amúgy még soha nem telepítettem ilyen eOS dock- os kinézetet.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35594) kurion válasza Gyick (#35589) üzenetére


kurion
senior tag

# /data on /dev/sdb4 during installation
[S]UUID=[/S]UUID="92C20EEAC20ED301" /data ntfs errors=remount-ro 0 2

ennek így jónak kéne lennie nem?
A data mappát létrehoztam a főkönyvtrában, esetleg adjak neki mindenféle jogot? bootnál azt írja hogy "A lemezmeghajtó még nem áll készen, vagy nincs jelen"

Gondolom valahol elrontottam :D

Linux mint a rendszer

Most nézem kétszer van benne az UUID :D

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35595) BoB válasza kurion (#35594) üzenetére


BoB
veterán

/mnt -n belül csinálj inkább mappát, és oda rakd.

UUID=92C20EEAC20ED301 /mnt/data ntfs defaults 0 2

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35596) ubyegon2 válasza kurion (#35587) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Qbittorrent

ft megelőzött és egész más fstab sort írt! :)

Látom, megoldottad.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35597) kurion válasza BoB (#35595) üzenetére


kurion
senior tag

sikerült megoldani :R

Bocsi a sok hülye kérdésért :) jobban oda kéne figyelnem, most már megy hogy kitöröltem a fölös sort :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35598) Sub-ZeRo válasza ubyegon2 (#35590) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hú,erre alszom egyet, mert rövid volt az éjszaka! Köszönöm, holnap jelentkezem mire jutottam! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35599) ubyegon2 válasza Sub-ZeRo (#35598) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) El lehet vele játszani, idő kell hozzá, mert ha kapkodunk, azzal jól el lehet barmolni a rendszer kinézetét. A Noobs témáit, ikonjait átnézni sem 2 perc. Akár napokig is próbálgathatod, mindig itt vagyunk vagy előbb- utóbb megjelenik valaki, aki konyít hozzá.
Abszolút kezdő koromban én hetekig csak kutyultam a dolgokat, meg is lett néha az eredménye.
Jó pihit!

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35600) Fenyő válasza teleahocipöm (#35592) üzenetére


Fenyő
őstag

terminálból indítsd a a könyvtárából ./mprime -m paranccsal így egyrészt be tudod állítani, hogy a blend teszt fusson, másrészt a ha több proci van akkor annyi szálon és így a terminálablakban látod, hogy mit csinál(nak) az egy(es) szál(ak), ha hibázik az látszani fog/kíírja/már csak 1 worker fog futni stb, ctrl-c -vel tudod kilőni, ha már úgy érzed eleget futott.
74 fok kicsit soknak tűnik (lehet nem ártana egy portalaítás/újrapasztázás) főleg ha asztali, de ha pl noti akkor kb normális.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.