Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) spammer


spammer
veterán

Különbség a $ és a # között...

Addig, amíg nem lát egy custom promptot vagy zsh-t, aztán el is veszik a jelentősége. :))

szerk: na jó, a jelentősége nem veszik el, mert dokumentációknál jelölésnek használják, de azon kívül lehet, hogy se $, se # nem lesz alapból, hanem tök más.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35852) Rimuru válasza spammer (#35851) üzenetére


Rimuru
veterán

Az elterjedt disztrók többségében (szerintem 100%-hoz tart) az alapértelmezett shell a bash, ami alap, vagy minimálisan változtatott prompttal rendelkezik, szóval szerintem elég releváns információról van szó. Aki shellt vagy promptot cserél az meg remélhetőleg tudja mit csinál...

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35853) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

groupadd-al csinálok csoporot, hogy lehet alcsoportot csinálni alá, hogy egy hierarchiát lehessen építeni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35854) spammer válasza Rimuru (#35852) üzenetére


spammer
veterán

Releváns, nem vitatom. Csak hozzátettem, hogy nincs kőbe vésve. Meg azért jó tudni róla, hogy bármikor meg lehet változtatni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35855) Sonja


Sonja
veterán

Frissítéskezelő szólt, hogy van 2 frissítés, ezek:

Telepítés most, majd utána ezt közli:

Ez mi a fenétől van, illetve mi a megoldás? :F

Egyébként terminálban egy sudo apt-get update után ezt írja:

W: GPG hiba: http://origin-download.mono-project.com wheezy InRelease: Az alábbi aláírások nem ellenőrizhetők, mert a nyilvános kulcs nem érhető el: NO_PUBKEY A6A19B38D3D831EF
W: GPG hiba: http://ppa.launchpad.net trusty Release: Az alábbi aláírások nem ellenőrizhetők, mert a nyilvános kulcs nem érhető el: NO_PUBKEY A6804EA8EAE0D85C

Ez pontosan micsoda, és hogy lehet "helyrehozni"? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35856) Lathronos válasza Sonja (#35855) üzenetére


Lathronos
őstag

root jogosultsággal nyisd meg fájlkezelőből ezt a mappát: /etc/apt/trusted.gpg.d

Majd töröld a két érvénytelen kulcsot.

Valamint az érvénytelen PPA tárolóikat is töröld. Ezután már nem fog nyafogni.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35857) Sonja válasza Lathronos (#35856) üzenetére


Sonja
veterán

Ott nem voltak kulcsok. :N Viszont megoldottam így! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35858) Melack


Melack
veterán

AbevJava-t fel lehet vhogy tenni a Linux Mintre? Most jutott eszembe, hogy nekem úgy küldi a nav a dolgokat :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35859) God Vazzeg válasza Melack (#35858) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Még azt hiszem mint14-en próbáltam poénból, de simán felment! :K Egy próbát megér :K

(#35860) Fenyő válasza Melack (#35858) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze, legegyszerűbb ha felveszed a Kami féle tárolót, nyiss egy terminált és ezeket a parancsokat add ki (bár az elsőt (gksu-sat) alt+f2-vel is indíthatod);
gksu gedit/leafpad (amilyen default text editor van cinnamon alatt) /etc/apt/sources.list
deb http://ooo.itc.hu/abevjava-next/ abevjava main #ABEVJAVA (add hozzá ezt a sort és mentsd)
sudo gpg --keyserver keys.niif.hu --recv-keys 99A7DBA4
sudo gpg -a --export 99A7DBA4 | sudo apt-key add -
sudo apt-get update
sudo apt-get install abevjava

Utána a pl Synaptic csomagkezelőből tudsz hozzáadni nyomtatványokat, ha rákeresel a számára, pl a 2014-es bevallásé 1453-as.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35861) God Vazzeg válasza Fenyő (#35860) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mindig meglepődök a tudásotoktól, én csak letöltöttem a telepítőjét és felraktam :K :D :R

(#35862) Fenyő válasza God Vazzeg (#35861) üzenetére


Fenyő
őstag

Igazából csak az http://ooo.itc.hu/abevjava/ oldalról bemásolgattam a vonatkozó részeket (ill. az ott lejárt pub key helyett az újat másoltam a helyére), szóval annyira nem nagy kunszt azért :DDD , de persze lehet csak simán telepíteni is (Mint alatt alapból van Java), csak azt macerásabb karbantartani, nameg a nyomtatványokat is neked kell keresgélni hozzá, így meg minden benne van és frissül is a tárolóból.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35863) Vladi válasza Fenyő (#35860) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt azért érdemes megnézni, hogy ezt frissítik -e rendesen. navnál rpm csomag van, nem? Azt aliennel fel lehet gyűrni debes disztróra is.

Egyébként mi is nemrég csináltunk adóbevallást. Centos-re simán felment, csak csinált egy-két furcsa dolgot. Az offba írtram is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35864) Fenyő válasza Vladi (#35863) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze rendszeresen frissül mióta fönn van (nálam kb 1 éve, de amúgy ez már egy 6 éves project), nem csak maga az abejava, hanem a nyomtatványok is, amúgy Ubi és Debian alapú disztróval is működik természetesen.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35865) Melack válasza Fenyő (#35860) üzenetére


Melack
veterán

Köszi! A Synapticról el is felejtkeztem :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35866) olivera88


olivera88
veterán

Hogy is kell újrahúzni a grubot LMDE alól? A Windows újra lett rakva és másik hdd röl lett indítva az LMDE, és fel akarom telepíteni oda ahol rendszer van h ne a második hdd röl kelljen bootolni.
Ha jól emlékszem grub-install /dev/sdb Ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35867) Rimuru válasza olivera88 (#35866) üzenetére


Rimuru
veterán

Futó rendszerről igen, live esetén -> téma összefoglaló: "-Grub2 rendszertöltő újratelepítése:"

Vigyázat, csalok!

(#35868) MasterDeeJay

Milyen linuxot ajánlanátok az alábbi gépre csak netezés céljából:

Athlon64 2800+
Ati 9600 pro 256mb
2Gb ram
160Gb-os HDD

Most win8.1-van rajta, viszonylag használható de youtube-ot nem viszi normálisan, hiába van fent minden driver. Xp-vel nem vesződnék, Win7 meg már unalmas. Csodát nem várok a géptől de azért illene normálisan netezni rajta.
Linuxokat eddig csak szerverben használtam terminállal, grafikusan netezni még aktívan nem.
Tehát valami könnyű linux kellene, ami viszi youtube-ot 480p-ben. Grafikus felület mindegy, elég a full fapad. Böngészőnek meg olyat amire van adblock.

Bár nem vagyok kezdő de asztali linuxokkal még nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35869) lev258 válasza MasterDeeJay (#35868) üzenetére


lev258
veterán

Lubuntu?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35870) Rimuru válasza MasterDeeJay (#35868) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát ezzel nem lesz élvezetes 480p youtube, netezésre ez már elég gyenge gép. Azt raknám fel amit szerveren is használsz, egy LXDE-vel, letiltott flash (fel se rakott :F) és mpv vagy minutube youtubehoz.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35871) Fenyő válasza MasterDeeJay (#35868) üzenetére


Fenyő
őstag

Ilyesmi gépre inkább xfce-et javasolnék az lxde-vel szemben (teljesítményben nincs sok különbség ellenben az ldxe már tényleg elég fapad tud lenni, pl alapból kompozitálni sem tud, meg sokkal macerásabban és kevésbé testre szabható és még a bugosabb is az xfce-nél), 64 bites verzió is jól fog futni rajta (kb 200 mb ramot kajál a pure rendszer, lxde kb 50-70 mb-al kevesebbet csak), pl. Mint 17.1 Xfce, Korora 21 Xfce, Manjaro Xfce, mind szinte teljesen kulcsrakészek, kb amit kötelezően el kell végezni az ablakkezelő hangolásánál a kompozitálásnál a sync drawing to verical blank opció bepiálása a screen tearing kiküszöbölése végett (azzal a vgaval biztos működik), ill az adobe flash helyett/mellett a pepperflasht feltenni, akár Chromiummal, akkor FF-hoz freshplayer-rel, ill. ha nagyobb felbontásban is néznél youtube videókat akkor pl smplyer/smtube páros is jó választás lehet akár open with addonnal FF-al.
Adblock helyett meg inkább uBlock javasolt, jóval kevesebb erőforrással beéri.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35872) #82679040 válasza MasterDeeJay (#35868) üzenetére


#82679040
törölt tag

Hasonló gépet nyúzok,csak van benne egy geforce 210 meg kevesebb ram (1GB).
Attól az ati kártyától nem tudom mint lehet várni.

Javaslataim:
Lubuntu 14.04
Mint 13 Xfce
CentOS 6.6

vagy opcionálisan bármi ha saját kezűleg lövöd be az ablakkezelőt pl. Openbox.

(#35873) Fenyő válasza #82679040 (#35872) üzenetére


Fenyő
őstag

Mint 13 Xfce-et meg Centos 6.6-ot nem javasolnám már, a régebbi csomagok okán érezhetően rosszabbul kezelik azt a vgat, Lubuntu 14.04 meg iszonyat bugos volt mikor utoljára próbáltam (akkor már inkább Xubuntu 14.04 2GB-val bőven elvan akár a 64bites verziója is, nameg kiforrottabb is), nem tudom azóta változott-e a helyzet. Amúgy 10.3.valahányas mesától mesa-vdpau csomaggal hardveresen gyorsít mpeg2-őt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35874) MasterDeeJay válasza Fenyő (#35871) üzenetére

Köszi a válaszokat!

Szerverből ubuntu (samba, core2 2gb ram) és debian (samba+ftp dual p3) van vegyesen, illetve egy ősi slackware (sokféle inventory és feltérképező őskövület netbrust xeonon 2gb rammal). Meg korábban volt egy IBM szintén régi szerver ubuntuval. Úgy vagyok vele hogy mindegyik kiszolgálja a célját, igazából nekem mindegy.

Ublockot kirpróbáltam, tényleg jobb mint az adblock!

Xubuntu lesz az alapból xfce.
Azt a beállítást meg megnézem. Viszont úgy tudom hogy már html5-el megy a youtube. Elég az ha 480p-be viszi.

Majd írok eredményeket mennyire használható.

max4o4
Sima első generációs Dx9-es kártya. A maga korában egész jó volt. És tényleg csak mpeg2-t tud.
A youtube-hoz meg kellene h264, az meg ati x1xxx vagy gef 6600 tól van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35875) Rimuru válasza Fenyő (#35873) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen vganál már nem számít semmit se, nekem a pro nélküli változat van (a pepper flash tesztet meg elfelejtettem, pedig lett volna egy hetem rá :B).

Vigyázat, csalok!

(#35876) #82679040 válasza Fenyő (#35873) üzenetére


#82679040
törölt tag

Szerintem inkább a 13 mint 17.
17-es jóval több kakaót követel,legalábbis nálam iszonyat rosszul futott.

(#35877) Fenyő válasza MasterDeeJay (#35874) üzenetére


Fenyő
őstag

A fentebbi opció Xfce 4.11-től van csak, Xubuntu 14.04-ben meg lehet csak még a 4.10-es van ha jól rémlik bár ppa-ból fel lehet tenni a 4.12-est is rá, vagy a Mint 17.1 14.04-es Xubuntura épül, abban alapból a 4.11-es xfce van már és kulcsrakészebb, ha ez szempont.
max4o4: Én is ilyesmi gépen (754 A64 3200+ 2GB, X850 agp) próbáltam a fentebbi disztrókat (64 bites verziókat inkább, mert bár picivel több ramot esznek, de 2Gb-nál az a +30-40mb nem sokat számít, ellenben a proci sokkal inkább szűk keresztmetszet, ott meg ami a kihasználja a 64bitet az érezhetően profitál belőle) és a Mint 17.x--es érezhetően jobban kezelte a vgat a 13-asnál, miközben a rendszer sebessége között nemigen volt érzékelhető különbség (lehet vmi rosszul volt belőve, esetleg hardverspecifikus dolog volt nálad, én egyébként a 12.04 és a 14.04-es Lubuntu között tapasztaltam érezhetően nagyobb prociigényt utóbbinál), ráadásul a 13-asban levő 4.8-as xfce meg produkált néha furcsa bugokat, ami 4.10-től fölfele sosem fordult elő.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35878) bryndza


bryndza
tag

Sziasztok,
E-machines E730-353G32Mnks Notebook-ra milyen Linuxot érdemes telepíteni ?
Core I3 2.26 Ghz dual-core
3 gb Ram

Szöveget szerkesztek, videót nézek, töltök, netezek, digitális képeket szerkesztgetek, csak ilyen banális alapdolgokra használom :)

(#35879) spammer válasza bryndza (#35878) üzenetére


spammer
veterán

Lényegében amelyik tetszik. :)

Szerintem a Linux Mint változatok között nézz szét: Cinnamon, KDE, vagy erőforrás-takarékosabb a MATE, Xfce.

Digitális képeket nem tudom, mivel szerkeszted, de gondolom azt tudod, hogy Photoshop nincs Linuxra. Bár Wine alatt elvileg fut a CS6 [link] Viszont a GIMP is elég jó cucc, meg vannak még alternatívák.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35880) Fenyő


Fenyő
őstag

Egyébként Vladi ha írod a régi gépek Linuxos cikket, akkor abban esetleg lehetnének ilyen ajánlások is, hogy milyen ablakkezelők kb milyen gépekre/től javallottak pl;
-zászlóshajós de-k (Gnome3, KDE4/5, Unity, Cinnamon stb), min 2GB ram, min 512mb-os hardveres videógyorsítás képes vga, min erős 2 magos proci
-mate: 1Gb+ ram, min 256 mb-os kompozit képes vga, alap 2 magos proci
-xfce: 1GB ram, kompozit képes vga (ati 9500+, GF FX+), min P4, Athlon Xp
-lxde, openbox: 512-1Gb ram, alap 2d gyorsítás képes vga (fentieknél régebbiek), min izmos P3-as
-icewm/rox: 512mb vagy alatta, akármilyen vga még vesa módban is jó teljesítményt nyújt, alap P3/Cerkától

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35881) Vladi válasza Fenyő (#35880) üzenetére


Vladi
nagyúr

Írom, írom. részleteket nem közlök. ;]

Sajnos nagyon kevés időm van, talán nyárra lesz valami. Ha lesz, akkor bőséges lesz. Persze ilyen kérdésekre is kitérek benne.

Viszont a te számaiddal nem értek egyet! Ami tapasztalatom eddig van, az azt mutatja, hogy bizonyos szűk feladatkörre nagyon kevés erőforrás kell. A gép amit összeraktam 256 mega rammal ment. Nem gyorsan, de vitte a filemeket, zenét, ami kellett. Minimális netezés is belefért. mindezt gnome 2-vel. Jó hozzá tartozik az igazsághoz, hogy ezt monotask tudta. :DDD Tehát egyszerre csak egyet. 768 mega ramig megtömtem, így más többet tud együtt.

Maga a hardver nem olyan rossz. Szovtveres oldal is egész jó lenne. Ami gond, az a web minősége... egyáltalán nem adnak az igényességre, nagyobb csilli-villi oldalak teljesen feleslegesen emésztik az erőforrásokat. gyakorlatilag a semmire. :(

Video kártya sem kell ennyi. Talán majd megbuggyantom egy kde4-5-el, meg gnome 3-al. De itt is a csillivillizés viszi el a gépet. Nem kell. Sima lxde, mate, xfce, fluxbox. Régi gépnél örülsz, ha megnézed rajta a szulejmánt, meg a hvg.hu-t.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35882) Fenyő válasza Vladi (#35881) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze ezek nem kőbe vésett számok, hanem amin már kb ténylegesen kényelmesen futnak a dolgok, tehát mondjuk kvázi ajánlott rendszerigény, nem a minimum rendszerigények, amik ennél lejjebb vannak, de speciel nekem már kényelmetlenek, pl. hivatalosan mindenhol 1 Ghz P3-at írnak minimum procinak tökmindegy milyen de, ami elég nonszensz, ill. vga igény is függ attól, hogy milyen effekteket használunk ha használunk vagy kompozitálunk-e, ezek legtöbb de esetében egyszerűen kikapcsolhatóak.
256 mb-al elég necces netezni még icewm-el flashblockkal és adblock nélkül is max egy lap lehet nyitva, de időnként úgyis beswappolhat, 768 mb az már más tészta azzal még max xfce-vel el is lehet lenni, de pl online videónézésnél a proci lesz inkább a szűk keresztmetszet, egy erősebb P4, Athlon Xp min kell még a 360p-hez is egy "közepesebb" vga-val (pl Ati 9550 kaliberű), persze ha alternatív megoldásokat használsz (smtube/mintube/open with/flash video downloader stb), akkor akár tényleg P3-asnak is lehet keresnivalója, de ennek egy átlagfelhasználó nem biztos nekiáll, kissé inkább már extrém felhasználásnak minősül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35883) bryndza válasza spammer (#35879) üzenetére


bryndza
tag

Köszönöm :) a kollégám is a Mint-et javasolta, mivel az a legletisztultabb, felhasználó-barát változat. No ebben nincsen tapasztalatom... Photoshoppolni nem szoktam, csak egyszerű szerkesztésről van szó, vágni, méretezni, konvertálni, ilyenek. A biztonsági szintet is növelni szeretném, a folyamatos netkapcsolat miatt, a kurkászókat korlátozni amennyire lehet..

(#35884) Vladi válasza Fenyő (#35882) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az ilyen gépek általában egyébként is speciálisabb felhasználásra mennek. Ha már átlagos felhasználásra kell, akkor elég nagy a baj. :( Mondjuk én biztos vagyok benne, hogy Magyarországon nagyon sokan nyomulnak 5+ de inkább 10+ éves géppel. Mert nem futja jobbra.

Ami inkább a gondom, hogy mit tekintsünk átlagos felhasználásnak. Konkrétan mit csinál vele egy felhasználó. Jó oké netezik, de azon belül? :D

De ez már nagyon off téma itt, inkább blogout topikot csinálok majd neki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35885) Sonja válasza bryndza (#35883) üzenetére


Sonja
veterán

Szintén ezekre használom a Pinta nevű programot! Szerintem tökéletes erre a feladatra (is). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35886) Lathronos válasza Vladi (#35884) üzenetére


Lathronos
őstag

Ez sajnos tényleg így van. Ha valaki olyan PC-t kíván összerakni ami még 5-6 évig optimális teljesítménnyel futtatja az OS-eket, 200-250.000 Ft alatt nem ússza meg. Bár van ellenpélda is, itt PH-n vannak páran akik 500.000 és 1.000.000 Ft közötti összeget költenek gépfejlesztésre 3-4 évenként. Ilyenkor csak nézek ki a fejemből. :Y

Átlag felhasználás az én egyéni tapasztalataim szerint: internet(YouTube 1080p Full HD, online filmek, sorozatok megtekintése), filmek(MP4, AVI, MKV), Zene, néha konvertálás, olykor-olykor steam játékok futtatása.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35887) Cyrin


Cyrin
addikt

Én most kísérletezek épp egy AMD Sempron +500 Mb RAM + S3 Chome9 integrált vga kombón antix 15 beta2-vel. Elég jól kezeli.

(#35888) Fenyő válasza Cyrin (#35887) üzenetére


Fenyő
őstag

Az tényleg jó kis rendszer kevés ramos gépekre, nálam egy 512mb -32mb integrált S3-as förmedvényes (csak vesa módban megy) Pentium M-es laposon fut a 12-es verzió, amin még az xp sp3 is használhatatlanul lassú volt (böngésző egy nyitott lappal alig több mint 150 megát eszik, szóval akár több fület vagy ezt azt még meg is nyithatok mellette, míg xp-nél még teljesen lebutítva is 300 mega felett evett a rendszer, esélytelen volt bármire is használni megőszülés nélkül :DDD );

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35889) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt most inkább a kezdő topic-ba kérdezem meg, hogy itt mi történhetett.
Ez egy teljesen új, nulláról indított Gentoo telepítés közben a manual-t követve:

livecd gentoo # chroot /mnt/gentoo /bin/bash
livecd / # source /etc/profile
livecd / # export PS1="(chroot) $PS1"
(chroot) livecd / # emerge-webrsync
!!! Section 'x-portage' in repos.conf has location attribute set to nonexistent directory: '/usr/portage'
!!! Section 'gentoo' in repos.conf has location attribute set to nonexistent directory: '/usr/portage'
!!! Invalid Repository Location (not a dir): '/usr/portage'
Fetching most recent snapshot ...
Trying to retrieve 20150423 snapshot from ftp://de-mirror.org/gentoo ...
Fetching file portage-20150423.tar.xz.md5sum ...
Fetching file portage-20150423.tar.xz.gpgsig ...
Fetching file portage-20150423.tar.xz ...
Checking digest ...
Getting snapshot timestamp ...
Syncing local tree ...

Number of files: 180,840 (reg: 154,430, dir: 26,410)
Number of created files: 180,839 (reg: 154,430, dir: 26,409)
Number of deleted files: 0
Number of regular files transferred: 154,430
Total file size: 336.98M bytes
Total transferred file size: 336.98M bytes
Literal data: 336.98M bytes
Matched data: 0 bytes
File list size: 4.00M
File list generation time: 0.123 seconds
File list transfer time: 0.000 seconds
Total bytes sent: 153.09M
Total bytes received: 3.06M

sent 153.09M bytes received 3.06M bytes 689.41K bytes/sec
total size is 336.98M speedup is 2.16
Cleaning up ...

Miért töltöttem fel abszolút értelemeben pár Mb-tól többet, illetve miért töltöttem fel jelentősen többet, mint le? Elég sokáig elidőzött a dolgon és a végén kijelzett sebesség körülbelül a netem feltöltési sebessége, a letöltés általában sokkal gyorsabb.

Vagy a web-srync az szándékosan ilyen? :U
Ezt igazából nem szoktam használni, csak az emerge --sync parancsot. De már viszonylag rég használtam, még régebben telepítettem, így most inkább betűről-betűre követtem a telepítési leírást, a web-rsync paranccsal együtt.
Vagy még a web szócskából: talán HTTP mirror kellett volna FTP helyett?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35890) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most ismerkedek a Linux Mint os. el! Az lenne a kérdés hogy a hálozaton megosztott mappákat látom a mediaboxon de mindig jelszót kér. Hogy és hol lehet kikapcsolni a jelszókérést??

üdv

(#35891) CPT.Pirk válasza nagyfejü (#35890) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy megoldás lehet, ha beírod a hálózati mappa elérést a jelszóval meg névvel együtt az fstabba, úgy minden induláskor felcsatolja a rendszer mint meghajtót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35892) nagyfejü válasza CPT.Pirk (#35891) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm a választ , de ezt hogy is kell??

(#35893) F34R válasza janos666 (#35889) üzenetére


F34R
nagyúr

Igazabol mindharom mondszerrel van par KB out, en sosem foglalkoztam vele.
Ilyen szempontbol kicsit masabb a Funtoo mert ott git-rol szedi a source fileokat, nem pedig local serverrol.

Picit a hagyomanyos modszer lassucska lehet sokak szamara mert a fetchelest is sokaig vegzi.

[link]

A nagyobb adatmennyiseget te fogadtad, nem tudom miert irja ilyen hulyeul.

[ Szerkesztve ]

(#35894) janos666 válasza F34R (#35893) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy amit lett bug-os, hogy átugrott a szemem a kiemelt megjegyzésen, miszerint a mirroselect még nem kompatibilis az új portage-al. Később valami más sem akart működni, ezért letöltöttem az alig két héttel frissebb ISO+Stage3 csomagot és azzal előrendelkezve már nem voltak ilyen furcsaságok.

Ami viszont kellemetlen, hogy bár a Gentoo WiKi-s Install manual szerint a minimális gépigény 256Mb RAM + 256Mb Swap, 750Mb RAM és 0Mb Swap mellett elszáll az emerge gentoo-sources memóriaallokációs hibával.

Kipróbáltam virtuális gépen 1024Mb RAM-al és ott gond nélkül eljutottam egy működő alap rendszering. Itt most annyi a különbség, amivel előre nem számoltam, hogy az AMD E350 lapon kötelező legalább 256Mb-ot adni az iGPU-nak (nem gondoltam volna, hogy nem letiltható le a GPU, vagy hogy nem érné be akár ~32Mb RAM-al, ha aktív, mint az Intel-nél) + talán picit rádob, hogy a virtuális gépen nodatacow,noatime itt pedig defaults opciókkal mount-oltam a root-ot, illetve 60 helyett 250Gb BtrFS (a disk-en, nem partíción, így swap most nincs).

Átdobtam az asztali gépről egy 4Gb-os modult és sikeres volt az emerge, tehát tényleg a RAM-ból fogyott ki a kernel kicsomagolása közben. Nem tudom, hogy a Gentoo WiKi elavult, a mostani telepítőm a bugos, vagy valami extra lépést kéne beiktatni, hogy a megadott 512Mb RAM-al is beérje.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35895) F34R válasza janos666 (#35894) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem elavult, nekem csak 4gb van, es rendszeresen tullepi mikor nagyobb csomagot forgatok.
Probaltad meg a python-t 2.7-re visszaallitani, hatha azzal kevesebb memoriat kajal be.

Vagy talan meg a portage-t forgasd ujra pypy2_0 kapcsolo nelkul. (Ezt csak sajat felelosegre, meg en sem probaltam)

(#35896) olivera88 válasza Rimuru (#35867) üzenetére


olivera88
veterán

Futó rendszerről igen, megpróbáltam de nem megy. Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
The file /boot/grub/stage1 not read correctly.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35897) CPT.Pirk válasza nagyfejü (#35892) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

samba-client, vagy hasonló nevű csomag telepítése lehet, hogy szükséges. Ha az megvan, akkor itt van, hogy mit kell beírni az fstabba: http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Samba#How_do_you_access_a_Windows_share_from_Linux.3F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35898) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, de itt szerintem valami nagy gáz van. Ez normális?

Google Chrome 7 példányban fut

Spotify-ből is van kettő

Végeredmény

Kegyetlenül zabálja az elementary a RAM-ot, a Kubuntu ugyanekkora terhelés mellett beéri 800-900 Mb-tal. És még azt mondják az elementary-ra, hogy erőforrás takarékos. :F

Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35899) total90


total90
veterán

Hi,

Adott egy Mint es van egy Samsung M2070FW nyomtatom. Leszedtem a Samu oldalarol a drivert, es a kerdesem az lenne, hogy hogyan tudom telepiteni azt?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35900) kispx válasza Lathronos (#35898) üzenetére


kispx
addikt

A Chrome minden fület és minden kiterjesztést külön processben futtat. Ha nagyon zavar akkor ezt a működést egy parancssori argumentummal felül lehet bírálni. forrás Nálam Operában bajok voltan a single-processnél, de lehet, hogy csak Opera specifikus hibák voltak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.