Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) bajnokpityu válasza lionhearted (#36200) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Helyreállításnál lehet gond. De, ha a nem lenne raid, akkor még nagyobb lenne az esélyed adatot bukni.

tfh egyik HDD beteges, akkor raid esetén a tartaléknak beállított HDDre jó adat fog kerülni, mert ott még van paritás. raid nélkül meg garantáltan lesz valamennyi adatvesztés a szektorhiba miatt, ami miatt általában több file odalesz.

ha totál kihullik egy HDD, akkor nekem 38% esélyem van, h tökéletesen visszaállítok mindent, max 1 file 1 bitje lesz hibás, mig raid nélkül teljes bukta.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#36202) lionhearted válasza bajnokpityu (#36201) üzenetére


lionhearted
őstag

Maradjunk annyiban, hogy max újrapróbálkozol, végül is pár próbálkozásból kijöhet egy jó állás is. Igaz, hogy ~1 hétig rebuildelni fog, de gondolom nem mission critical.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#36203) bajnokpityu válasza lionhearted (#36202) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha jól van beállítva az elérés. (cache) akkor órákban mérik. Nekem a 12(16)tb inicializálása 12óra volt, a 9tb rebuilt anno kb 20óra körül. ha kikapcsolod a cache-t (alapértelmezésben ki van kapcsolva),akkor simán 4x idő.

és közben természetesen használható a rendszer, csak lassabb.

Elfogadod, hogy hiába akarták a cikkek kihozni, hogy nem biztonságosabb a raid5, de bizony az. és sztem ha a gyakorlati oldalról nézzük, nem is elhagyagolható mértékben. Csak valamennyire ésszel kell hazsnálni. Fejem csóváltam, amikor irta valaki vmelyik kinti fórumon, hogy mocsok debian havonta kerepelteti a HDDket, és hogyan kell kikapcsolni. Erre van, ez a dolga.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#36204) lionhearted válasza bajnokpityu (#36203) üzenetére


lionhearted
őstag

Minél biztonságosabb? Miért lenne valami biztonságos, ha nem is volt tervezési szempont?
Rossz oldalról közelíted a dolgot, csak azért, mert lusta vagy rendesen, időnként backupolni.

Tegnap még működött...

(#36205) bajnokpityu válasza lionhearted (#36204) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a sima raid nélküli tárolással, ahogy az előző HSZben leirtam.

miért ne lehetne? ráadásul raid5 esetén pedig szempont volt.

12terát légyszi backupolj rendszeresen :D

eladó Kawasaki j300 robogó

(#36206) lolka1980 válasza Vladi (#36181) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Kaptam hozzá egy lemezt is ami tartalmaz egy .img fájlt amivel működik szépen na de hát csak magamnak kéne összehozni valahogyan.
Továbbá tartalmaz dokumentációkat is:

C Libraries Installation:

Install Required C Libraries
In order to use the API examples we provide, related C libraries
are required, which are pre-installed in our configured system image. If you're using your own system
image, the C libraries
should be installed manually.
Install WiringPi
The WiringPi installation package file can be found on: /home/pi/WringPi under the image we provide, or can be obtained
from the official website:
https://projects.drogon.net/raspberry-pi/wiringpi/download-and-install/

Copy the installation package into your own system via a USB
flash drive, enter the WiringPi folder, then do this to install:
chmod 777 build
./build
Run the following command to check the installation:
gpio –v


Install C Library bcm2835 The bcm2835 installation package file can be found on:
/home/pi/bcm2835-1.25 under the image we provide, or can be
obtained from the official website:
http://www.airspayce.com/mikem/bcm2835/
Copy the installation package into your own system via a USB
flash drive, enter the bcm2835-1.25 folder, then do this to
install:
./configure
make
sudo make
check sudo make install

(#36207) beloadjoker


beloadjoker
őstag

hali!

Lenne pár alap feladat amiben a segítségeteket kérném:

Hogyan keresné meg a /home könyvtárban azokat a file-okat melyek a
hallgato felhasználó tulajdonában vannak és 2 MB-nál nagyobb méretűek?
Hogyan határozná meg hogy hány ilyen file van?

Van egy /home/user/konyv.txt file mely egy könyv szövegét tartalmazza.
Le akarjuk cserélni az egyik szereplő nevét. Határozzuk meg hogy
hányszor fordul elő az Éva neve a file-ban, majd cseréljük le Katalinra.
írja le a kért parancsot.

Hogyan állapítaná meg hány darab processzus tartozik a hallgato felhasználóhoz?

Hány olyan file van a /usr/bin könyvtárban, amelyek utolsó előtti betűje a?

A test könyvtárban található 100 db file. Hogyan lehetne átnevezni őket úgy ,
hogy mindegyik file kiterjesztése az eredeti helyett MP3 legyen?
Például:
abc.obj -> abc.MP3
qwe.ooo -> qwe.MP3

Én próbálkoztam de pl itt is nem kapok norm eredményt:
ezt írtam be de ez az eredeti kiterjeszté után írja még a kívánt kiterjesztést:
rename 's/\.*$/\.mp3/' *.*

Milyen paranccsal nyomtatna ki a saját shell-jének a processzus azonosítóját (PID)?
Csak a processzus azonosítót és mást nem!

Ennyi lenne gyakorl feladatok lennének, és van amire van ötletem de nem hiszem hogy jók, úgyhogy ha tudtok segítsetek, előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#36208) Rimuru válasza beloadjoker (#36207) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezek könnyű feladatok, nem hiszem hogy zh-n ilyet adnak, ha meg gyakorló akkor így nem éri el a célját ha megkérdezed. Esetleg lehet még beadandó, de akkor se várj nagy segítséget hogy más megcsinálja helyetted.

Vigyázat, csalok!

(#36209) beloadjoker válasza Rimuru (#36208) üzenetére


beloadjoker
őstag

Készül És lenne egy köv zhra

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#36210) Tonyk válasza beloadjoker (#36207) üzenetére


Tonyk
veterán

find /home -type file -size +2097152 -user hallgato

grep -o "Éva" /home/user/konyv.txt | wc -w
sed -i 's/Éva/Katalin/g' /home/user/konyv.txt

ps -u hallgato --no-headers | wc -l

find *a? | wc -l

echo $$

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#36211) Tonyk válasza Tonyk (#36210) üzenetére


Tonyk
veterán

bocsi, asszem elrontottam -type után elég csak az f
find /home -type f -size +2097152 -user hallgato

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#36212) beloadjoker válasza Tonyk (#36211) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi szépen majd kipróbálgatom őket én is :) jövő csütörtökig tudok gyakorolni szóval azért időm van :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#36213) Exom


Exom
tag

Sziasztok
Tudtok valami megoldást arra, hogyan lehet a linuxmintesített firefoxot minden tekintetben visszaállítani az eredeti verzióra?
Ezzel nem csak az alapértelmezett keresőre (Google default add-on) gondolok, hanem minden elcseszett beállításra! Piszkosul fusztrál, hogy helyettem akarják eldönteni, hogy mit használhatok !

(#36214) ubyegon2 válasza Exom (#36213) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Nem értem ezt a mintesített FF dolgot, alapból nem google a kereső, külön kell beállítani. :U
Használhatsz ESR változatot is, az csak a biztonsági frissítéseket hozza, de én mikor felraktam Mint- re a normál változatot, mindent nekem kellett beállítani hozzá.

(#36215) Apollyon válasza ubyegon2 (#36214) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár nem írta egyik topikban sem hogy milyen disztrót használ, feltételezem hogy Debiant, amin Iceweasel a neve és a logója a FF-nak. Ezt az egyet leszámítva semmi különbség nincs a "normál" FF-hoz képest. Ja, meg alapból az ESR verziót szállítják, de hozzáadott repóból még Aurorára is lehet akár cserélni (nightly-ra nem), viszont az is Iceweasel lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36216) ubyegon2 válasza Apollyon (#36215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így már érthető lenne a dolog, bár Debianban meg főleg nincs linuxmintesített firefox! :)
Még az enyémben sem, pedig ezt már LMDE- sítettem eléggé.

(#36217) ubyegon2 válasza Apollyon (#36215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így már érthető lenne a dolog, bár Debianban meg főleg nincs linuxmintesített firefox! :)
Még az enyémben sem, pedig ezt már LMDE- sítettem eléggé.
Nem vettem észre, jó, hogy említetted, így nem is kell lecserélni FF ESR- re az IW- t.

(#36218) Exom válasza ubyegon2 (#36217) üzenetére


Exom
tag

Alapvetően LinuxMInt 17.1 -et próbálgatok. Abból is a Cinnamon / Mate / XFCE ablakkezelővel.
A LinuxmIntben levő FF -ra hivatkoztam úgy, hogy linuxmintesített FF. Gondoltam az elég pontos meghatározása az oprendszernek.

A másik topikban érdeklődtem, mit ajánlanak a tapasztaltak. Ott javasolták a Mintet, emiatt azt próbálgatom.

(#36219) Apollyon válasza Exom (#36218) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pfff... én meg azt olvastam hogy linuxmentesített FF :W Upsz :DDD

Egyébként ha az adott disztró tárolójából szeded le a kívánt csomagot, akkor az minden bizonnyal annak megfelelően van belőve. (vagyis *-esítve, -osítva stb ;])

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36220) lionhearted válasza bajnokpityu (#36205) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezt így nehéz lenne belátni, mert hiába gondolja a józan észt azt, hogy az a prioritás megvéd, ettől függetlenül te teljes adatmennyiséget kockáztatsz, míg az 1 diszk csak 1 diszk mennyiségét.
Egy egyszerű példával élve, RAID1-et tekinthetjük a "legbiztonságosabb" RAID tömbnek, ebben gondolom nincs vita. Van 5 drájv benne, 5 éves átlagos lifetime-mal. Akkor az 5 lemezes RAID1 tömböm 5 év múlva ki fog hullni 1 lemeznyi tartalommal, csak úgy mint az 1 lemez 5 év alatt 1 lemez tartalommal. :) Hát ha még az az 1 lemez mellé van 4 offline tárhely, ami nincs kitéve a többi hardver meghibásodásának és a folyamatos terhelésnek...

Egy rossz vezérlő meghibásodás, táphiba, és ugyanúgy pukkan az egész, akármi van. A megnövekedett terhelés miatt rebuildkor (főleg, hogy URE miatt párszor meg kell ismételni, ha lehetséges, mert írnak ilyet is: "That second unreadable block during a RAID5 recovery is enough to destroy the RAID group and wipe out all the data on it." Ennyire nem vagyok otthon a RAID vezérlők piciny lelki világában, én sem vagyok rendszergazda) is simán pukkanhat még 1 lemez, és annyi. Ezeket nem árt belekalkulálni. Szeretjük őket elhanyagolni, de ott van. És még nekem sem juthat minden opció az eszembe. :)

Én nem azt mondom, hogy vegyél még ennyit a homevideókra (gondolom nem dokumentumokkal van tele), csak azt, hogy ha valami fontos, akkor tarts róla ennél több másolatot. Innentől a te dolgod, hogy melyik adatot mennyire tartod fontosnak, és hogy ezt a fontosságot Ft-ban kifejezve, hogy tudod új HDD/BD/cloud/etc vásárlásban kifejezni.

Ha tényleg csak egyszer próbálkozhatunk, ahogy az általad kritizált cikkek vélelmezik, vehetünk egy egyszerű számítást is. Egyesével mondjuk AFR 3% mellett van 12TB adatunk, akkor évente az átlagos adatvesztés 12*3% = 0,36TB
Van egy ilyen RAID 5 tömbünk, ahol az AFR egyesével ugyan 3%, de 4 lemezes RAIDben 1-(1-3%)^4=11,47%. Sikeresen vissza tudok állni URE (és akkor még ott van, hogy pukkan a 2. HDD) miatt ugye a 38%-kal, elbukni 62%-kal, tehát az éves átlagos adatvesztés 12TB-nak a 7,11%-a, ami már így nagyobb, mint az első megoldás szerinti 3%, és abba bele sem számoltam, hogy van +1 HDD-m.

És ez továbbra sem jelenti azt, hogy rosszul választottál. Kellett olcsón a tárhely (egyben), a jó sebesség, és a hibatűrés.
Nem akarod elfogadni a cikkben leírtakat, lehet nem is kell, mert pl olyan alapfeltevéssel indulnak, ami esetedben valamiért nem igaz. Nem tudok személyes tapasztalattal, vagy mindent kizáró írással előállni (persze, ha azt is simán kizárod, akkor mindegy is). Vezérlőként is változhatnak egyes dolgok. Szerintem zárjuk a dolgot, így is eléggé túllő a topic keretein. És így is több időt lőttem bele, mint amennyire a téma érdekel, és időm van... :(

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#36221) lionhearted válasza lionhearted (#36220) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt kihagytam, hogy egy next-gen fájlrendszer alapból tud ilyen RAID funkciókat, és okosabb is. Persze, ehhez nem szabad OS-ek között ugrálni. :)

Tegnap még működött...

(#36222) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv, Linux Mint telepítése során véletlenül töröltem a másik partíciót is, és elvesztek fontos képek és fájlok.
Milyen Recoverit tudnátok rá ajánlani?

(#36223) Penty válasza Damateo (#36222) üzenetére


Penty
tag

Van egy olyan nevű program, hogy testdisk; azt próbáld meg. Nekem anno visszahozta a dolgaimat.

(#36224) lionhearted válasza Damateo (#36222) üzenetére


lionhearted
őstag

Gparted. Mivel gondolom nem adatot töröltél, csak partíciót, ez megkeresi, és visszaállítja. Ha GPT, akkor pillanatok alatt, ha MBR, akkor végigszkenneli a lemezt.

Tegnap még működött...

(#36225) Damateo válasza lionhearted (#36224) üzenetére


Damateo
aktív tag

Két partícióm volt, Mint felajánlotta hogy Windows helyére felrakja magát.
egybevonta a két partíciót.
Gpartedben nem látok olyan opciót, hogy vissza állítás vagy scan

Testdisket nézegetem csak még nem igazodtam ki rajta

(#36226) lionhearted válasza Damateo (#36225) üzenetére


lionhearted
őstag

Ahol új táblát tudsz létrehozni, ott 2 menüpont van. Rescue-t keresd.

Tegnap még működött...

(#36227) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Most kezdtem el ismerkedni magával a Linux renszerrel, szóval beillek a topikba, mert abszolút kezdő vagyok ebben a témában. :) Kipróbáltam legelőször az Ubuntu 15.04-et, ez nem igaán jött be, utána a Linux Mint 17.1-et, ez viszont már nagyon tetszik.
Felraktam egy 8GB-os pendrivera bootolhatóként, ez működik is rendesen, és nagyon tetszik, de most már szeretnék egy "normális" nem live rendszert, viszont ezt is egy pendrivera (ez 32 GB-os) szeretném telepíteni. Viszont itt problémába ütközök. Beállítom a megfelelő partíciót (a 32GB-os pendrive-ot), feltelepül szépen a rendszer, majd újraindítás után nem bootol be róla, egy "Gave up waiting for root device" hibaüzenettel, és csak a (Initramfs) konzol részhez tudok parancsoakt írni.. Mi lehet a gond? A telepítéskor így állítottam be a pendrive-ot. Ez megfelelő, vagy már itt is hibázok?

Előre is köszi a segítséget. :)

(#36228) F34R


F34R
nagyúr

Yo

Valaki hozott mar vissza halott pendrive-t?

I/O erroral megnyekkent, se formazni nem lehet se semmit. Fdisk latja, gparted latja de kezdeni semmit nem tud vele.

urandom-al megprobaljam legyalulni vagy veszett ugy?

(#36229) Rimuru válasza pepe091 (#36227) üzenetére


Rimuru
veterán

Hogy?
Nem találja a root partíciót, a grubban (és az fstabban) UUID-ként add meg (az összes partíciót), mert ez nem változik, nem úgy mint a megnevezés (sda/sdb/stb,,,).
Elég ennyi vagy írjak bővebben? (1000 helyen le van írva és most lusta vagyok rá :DDD)

F34R: Így még szerintem lehet esély, nekem ami megdöglött az mind olyan hogy semmi se érzékeli...

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#36230) lev258 válasza pepe091 (#36227) üzenetére


lev258
veterán

Remélem azt tudod, hogy egy ilyen rendszer a pendrive élettartamát jelentősen csökkenti.
Amúgy a Grub a pendrive-ra települt?
Damateo: remélem most Live-ról ügyködsz. Amúgy én is a testdisk-et mondanám.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36231) spammer válasza F34R (#36228) üzenetére


spammer
veterán

Hasonló volt nekem is egy pedrive-val (bár nem I/O error, ha jól emlékszem), semmivel nem tudtam formázni, de a rendszer látta, dd-vel ki tudtam nullázni [link]. Mondjuk majdnem ki is nyírtam, mert a bs=1M-nél lemaradt az "M" :DDD De végül is nem lett baja, azóta is működik. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36232) pepe091 válasza Rimuru (#36229) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Valószínű ez lesz a hiba, mert amikor telepítettem, akkor /dev/sdc volt, most meg a /dev/sdc1-en keresi. Egy kis bővebb infót erről elfogadnék, mert számomra is érthető infót nem igen találtam. :D

(#36230) lev258

Tisztában vagyok vele. Az hiszem igen, oda települt.

(#36233) Rimuru válasza pepe091 (#36232) üzenetére


Rimuru
veterán

Oké, akkor szépen sorba.
Kell egy működő rendszer (pl live amivel telepítetted).
Mountold fel a partíciókat [link]

Nézd meg hogy a /etc/default/grub fájlban szerepel-e ilyen sor és van-e előtte kettős kereszt, ha nincs akkor szúrj be egyet az elejére (ha volt akkor megáll a tudomány)
GRUB_DISABLE_LINUX_UUID=true

Utána nézd meg a /etc/fstab-ot, hogyha itt nem UUID-ként vannak megadva akkor azt csináld meg
Ezzel meg tudod nézni a partíciók UUID-ját
lsblk -f
Úgy módosítsd a fájlt hogy valami hasonlót kapj (csak az első oszlopot kell megváltoztatni), értelemszerűen a megfelelő partíció helyére a megfelelő uuid-ot másold be
UUID=xxx-xxx-xxx-xxx-xxx / ext4 rw,relatime 0 1

Majd chroot [link]
Ha ezek megvannak akkor már a pendriveon lévő rendszer alól fogsz dolgozni.
Generáld le a grub configját
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Ellenőrizd a /boot/grub/grub.cfg-t
A fájl második fele fog kelleni, ha ilyesmi részletet látsz benne akkor jó (így erre rá is kereshetsz benne "root=UUID")
... root=UUID=xxx-xxx-xxx-xxx-xxx ....

Ha nem uuid szerepel akkor nem tudom mit állítottak el a mintesek. :P
Remélem érthető lesz ennyi. :DDD

ui: Amikor elérési utat adtam meg az mint a pendriveon lévő rendszerre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#36234) ubyegon2 válasza Exom (#36218) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

firefox-37.0.2.tar.bz2
A fenti verziót szedd le a FF oldaláról és telepítsd fel ezt a tárolóban lévő helyett.

(#36232) pepe091
(#36233) colomb2
Ezzel meg tudod nézni a partíciók UUID-ját
sudo blkid

Itt egy persistent telepítés leírása is, ha nem menne a másik módszer. verziók már frissültek persze azóta

[ Szerkesztve ]

(#36235) Rimuru válasza ubyegon2 (#36234) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi a baj az lsblk-val? :DDD Azért írtam azt mert a linkben is az volt, a lényeget mind a kettő kiírja.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#36236) F34R válasza spammer (#36231) üzenetére


F34R
nagyúr

Most valamit csinal de mar a led sem pislakol :DDD

meddig tart ez a folyamat?

(#36237) pepe091 válasza Rimuru (#36233) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

és (#36234) ubyegon2

Köszi mindkettőtöknek, így már boldogulni fogok. :)

(#36238) spammer válasza F34R (#36236) üzenetére


spammer
veterán

Attól függ, mekkora blokkméretet adtál meg és mekkora a pendrive. Én véletlenül bs=1-et adtam meg, azaz bájtonként tolta rá a nullákat (1M helyett), az 1 GB-os pendrive-val kb. 25 perc alatt végzett. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36239) F34R válasza spammer (#36238) üzenetére


F34R
nagyúr

16GB-s 1M-t adtam meg neki.

De mar szoszol vele egy ideje :D

Mondjuk a /dev/zero amugy is lassabb meg az urandom-tol is ;]

[ Szerkesztve ]

(#36240) F34R válasza F34R (#36239) üzenetére


F34R
nagyúr

iotop szerint nincs disk write, ez igy mar nekem gyanus :D lehet megicsak kuka lesz a pendrivenak.

(#36241) ubyegon2 válasza Rimuru (#36235) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs vele baj, de az UUID- ot nem írja:

Direkt átjöttem Debianról, hátha a Mintesek kutyultak valamit! :D

(#36237) pepe091 Ne kiabáljuk el, de szurkolunk! ;]

(#36242) bob.zxr

ubyegon@ubyF2A85-M ~ $ lsblk -o +uuid
lsblk: unknown column: +uuid

mondjuk ez nem is az -f kapcsoló :N
hagyom is a Minteseket, visszamegyek Debianra, kezdem jobban megszokni, mint a Mintet

[ Szerkesztve ]

(#36242) BoB válasza ubyegon2 (#36241) üzenetére


BoB
veterán

Hogyne írná csak meg kellene nézni milyen kapcsolók vannak.

lsblk -o +uuid

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36243) F34R válasza ubyegon2 (#36241) üzenetére


F34R
nagyúr

lsblk -o UUID

(#36244) ubyegon2 válasza F34R (#36243) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kezd érdekes lenni, valami van ott csak nem látom!?

csak maradnék a blkid- nél

Pen téma [link]

[ Szerkesztve ]

(#36245) BoB válasza ubyegon2 (#36244) üzenetére


BoB
veterán

Úgy írd ahogy én írtam.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36246) ubyegon2 válasza BoB (#36245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ubyegon@ubyF2A85-M ~ $ lsblk -o +uuid
lsblk: unknown column: +uuid

Egyébként ezeket pont az elgépelések miatt másolni/ beilleszteni szoktam. :P

(#36247) Rimuru válasza ubyegon2 (#36246) üzenetére


Rimuru
veterán

Van fent virtuális gépen Debian (8), ott sima userként tényleg nem írja ki de rootnál már látszik.

Vigyázat, csalok!

(#36248) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#36246) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chakrán jól működik ez a parancs. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36249) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

:F Legalább az egyik parancs kiírja az uuid- eket, de mást nem.

(#36250) F34R válasza ubyegon2 (#36249) üzenetére


F34R
nagyúr

siman sudo lsblk -f el kiir mindent amit kell.

(#36244) ubyegon2

Ez mind szep es jo csak nekem epp nincs windowsom (es nem is igen lesz)

csak hasonlitaskepp

/dev/zero ~600MB iras utan leall, a led is kialszik
/dev/urandom ugyanez a helyzet csak gyorsabban vegezte volna a dolgat.

shred mar, a first pass-nal elakad a harom stage-bol.

szoval szerintem kuka.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.