Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) lev258 válasza Sub-ZeRo (#35500) üzenetére


lev258
veterán

Ismétlem. Biztosan nincs hozzá köze. Amikor kiválasztod a boot eszközt, akkor a merevlemezen levő dolgokról még semmit sem tud a gép. Az, hogy régen jó volt, nem mond semmit. Vannak olyan pendrive-ok is, amik egyes gépekkel nem hajlandóak együttműködni, másik meg tud bootolni róluk. De mint írtam, a kiírással is lehet gond.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35502) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#35496) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. 20 perc, az alatt végigmegy a memtest86+ teszt kör. Ha az alatt nem jöttek piros sorok, akkor okés a ram.

A vinyók meg a hibás szektorokat maguktól igyekeznek kizárni és a tartalék területre átmenteni az adatokat, de ettől még nincs nagyon mit javítani rajtuk, abból a vinyóból jó már valószínűleg nem lesz, csak rosszabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35503) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#35502) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Úgy rémlett, mintha régebben azt javasolta volna itt valaki, hogy több órán keresztül kell futtatni a memtestet, a Pepper telepítése előtt is kb 4-5 órát futott.
Lementettem most a fontosabb dolgokat, holnap lefuttatom a memtestet, ha minden ok akkor leszedem a Peppert, és felpróbálom a Porteust, és/vagy Frugalware Linux-ot,

(#35504) ubyegon2 válasza Sub-ZeRo (#35500) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"mert eddig is így csináltam, ahogy. Amióta linux van fent, nem tudok pendrive-ról elindítni a linuxot."

Mint alatt kéne megpróbálnod kiírni az iso- t, ha már van egy saját pendrive írója mintstick néven! Rengeteg Linux iso- t írtam már ki hibátlanul vele.

Külön ikonnal indul a a pen- formázó és a lemezkép- író is:

(#35488) teleahocipöm
Inditottam egz ontesztet mar 10%-on all jo ideje, latom van egy rakas -6 db- nyugtalanito Hiba varhato a Tipus ful alatt.

A típus fül alatt írtakat ne vedd figyelembe, nekem a 2 napos HDD- re kiírta, hogy túl öreg!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35505) BoB válasza ubyegon2 (#35504) üzenetére


BoB
veterán

Lehet a 2 napos HDD valójában 10 éves volt :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35506) teleahocipöm válasza ubyegon2 (#35504) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Amikor vettem HDSentinellel is meg lett nézve és az is csak minimális használati időt mutatott, most nem emlékszem mennyi volt, olyan kevés, hogy szinte újszerűnek tűnt.

(#35507) ubyegon2 válasza BoB (#35505) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, nem vettem észre az idő múlását! :DD

A fél éves Intel 520- ra is ezeket írja, csak éppen semmi baja nincs.

(#35506) teleahocipöm
Nézd meg a gsmartcontrol programmal is, ez meg állítólag jó kis HDD- s program, de dos- os és fogalmam sincs, hogyan működik. :U Ez is hasonló.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35508) kispx válasza ubyegon2 (#35507) üzenetére


kispx
addikt

Szia,
Ez milyen asztali környezet és milyen téma? Már régóta keresek egy normálisabb sötét hátterű témát.

(#35509) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#35503) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet utána is futtatni, de a mai memtest már egész máshogy tesztel, mint a régebbiek.

Amúgy én meg úgy jártam vinyóval pl, hogy kinéztem az akkor legfaszább, szupergyors Samsung Spinpoint F1 vinyót, erre a vásárlás után 3 nappal már smart hibát írt a bios, másnap meg már adtak csere vinyót gariban. Szóval vagy kifogsz egy rosszat, vagy nem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35510) ubyegon2 válasza kispx (#35508) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Cinnamon és itt a beállítás:

Ha jól emlékszem, kell hozzá a Finomhangoló gnome-tweak-tools is, amiben engedélyezni kell a globális sötét témát. Utóbbi időben elég sok téma felkerült, el se hinnéd, mennyi kinézetet lehet kutyulni itt is, nem csak KDE- ben! :)

(#35509) CPT.Pirk Látom, megjelent :R , holnap átmazsolázom! Ideje már újra nekiugrani a Chakrának. :)

Ajánlom az új Chakra cikket mindenkinek, aki még nem ismerné a KDE- king disztrót!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35511) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

futtattam a Badblocks-ot és ez az eredmény: Pass completed, 0 bad blocks found. (0/0/0 errors)

ubyegon2
Köszi megnézem a gsmartcontrol -t is, remélemnem fagy le a gép a Synapticot-tól

CPT.Pirk
Köszi, akkor legalább hamar végzek, hát nem jók a kilátások.

(#35512) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#35511) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:U Érdekes a Badblocks-ot és ez az eredmény.
Felrakhatnád ide a smart kimeneteket pastebin- nel.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35513) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most megint kenytelen vagyok a masik geprol irni, mert a Synaptic alatti gsmartcontrol telepitese kozben lefagyott a gep :W helyesbitek nem fagyott le csak iszonyat lelassult. A Szoftver telepitese ablakban fut a kek csik jobr-balra, leallitani nem tudom.
Azert megnezem a Pastebin-t, bar legszivesebben foldhoz vagnam az hobelebancot

(#35514) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Erdekes, hogy ay AntiX-es asztali gepemre pilanatok alatt telepult a GSamrtControl a Pepperen, meg valami heirloom-mailx csomagon -tokol es az adatvazis olvasasa csak 65% van :F

Ezt a SMART kimenet hogy kapom meg< Inditom a Gsmartcontrolt megnyitom View Output -ot es a Mentes maskent ez egy .txt fajl lesz.

Ujrainditottam megint, de ahogy telepiteni akarok Synapticbol rogton fagy, szerintem valami szoftveres problema, mert az aszatali gep HDD-jen szinte csak napok vannak hatra, de hibamentesnek tunik jelenleg

(#35515) teleahocipöm válasza ubyegon2 (#35512) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

A Pepper LiveCD-modban telepitettem a gsamrtcontrol -t kimentettem a smart adatokat, de hiaba
nezem ezt a Pastebin -t, lovesem sincs mit hova. :F

Valamit azert alakottam, nem tudom jo lett. [link]

[ Szerkesztve ]

(#35516) headhunter


headhunter
addikt

Bluetooth felismerés, "fehér holló" a legtöbb linux változatnál? :F

Egymás után futottam bele több disztribúciónál, hogy nem reagál a billentyűzet+egér.

(LOGITECH Cordless Desktop MX 5500 Revolution)

Install után (régi bill+egér) Bluetooth felismerés, újraindítva, megint nem reagál + Windows XP-nél, újra fel kell ismertetni a billentyűzetet.

Egyetlen kivétel a PCLinuxOS, ott minden elsőre perfect...

(#35517) Sub-ZeRo válasza lev258 (#35501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az első kép akkor jön be, mikor a pendrive-ra rányomok. Eddig nem volt ilyen képernyőm.

A második akkor, mikor ESC-et nyomok és onnan sem tudok tovább menni.
Ezek a képernyők nem voltak addig míg nem dobtam fel linuxot. Hiába mondod, hogy nincs köze a telepítethez, amíg csak win7 volt rajta, a pendrive boot kiválasztása után egyből a pendrive-on lévő linux volt betöltve és tudtam is használni. Most ez jön be. A program ugyan az, a pendrive ugyan az, vagy 5x próbáltam meg ugyan azzal az iso-val, (amivel régebben is és jó is volt).
Látom hogy valamit a pendrive-ról keresne, de eddig nem volt ilyen hibám, mert az asztali gépen meg működik. De nekem a laptopra is kellene hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35518) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#35517) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké, visszavonom. Gépen sem indul el, pedig a múltkor még ment. Lehet a pendrive lesz a ludas... A LILI-vel próbálkozom most.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35519) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#35515) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Annyira szerintem nem vészes a HDD állapota, bár nem is tökéletes. hdsentinel ezeket írja érdekesebb attribútumokról:

Az igazán kritikusak az off-line uncorrectable sectors count, a reallocation event count, reallocation sectors count, spin retry count, pending sectors count.

A legofntosabb értékek, melyeket a legtöbb lemez támogat: (a kondíció % is ebből kerül számításra)

Raw Read Error Rate: Fizikai olvasás hibák száma, azaz nem számít bele az adatátvitel során keletkezett hiba és/vagy az esetleges belső gyorsítótár hiba, csak a valóban lemez felületén keletkezett olvasás esetén történt hiba

Reallocated sectors count: ha egy szektor meghibásodik, a tartalma egy tartalék területre kerül át és utána ez a terület veszi át az eredeti szektor szerepét. Az egyik legfontosabb paraméter. Ha nagyon sok van, akkor a fej hibája gyanítható, ellenkező esetben ''csak'' a lemez sérült meg ill. valami ''kosz'' van a felületen.

Seek error rate: pozícionálási hiba, mikor a fej egy megadott sávra kell, hogy beálljon. Ha túl sok, az azt jelenti, hogy a fejet mozgató mechanika nem tökéletes.

Power on time count: természetes öregedés, igazából nincs hatással az egészségi állapotra, de használt autónál is megnézzük a futott km-t ugye :) Csak a 65536 feletti része számít, azaz az alsó 16 bit (jobb oldali 4 hex számjegy) nem.

Spin retry count: induláskor az újrapróbálkozások száma, ha nem sikerül egyből felpörgetni a lemezt. Pl. motor vagy csapágy probléma okozhatja.

Reallocation event count: hány fentebb említett átmozgatási esemény történt. Ha az értéke nagyjából megegyezik a Reallocated sectors count-al, akkor a lemez folyamatosan romlik, 1-1 alkalommal 1-1 szektor válik hibássá. Értelemszerűen nem lehet nagyobb a Reallocation sectors count-nál.

Current pending sectors count: függőben lévő szektorok, melyek néhány újrapróbálkozás után vagy megjavulnak vagy véglegesen elromlanak. Bármely esetben ez az érték csökkenhet.

Off line uncorrectable sectors count: javíthatatlan szektorok száma, ugyanolyan súlyos, mint a Reallocated sectors count

Write error rate: fizikai írás hibák száma, ld. raw read error rate csak írásra vonatkozóan.

Az általad leírt jelenségek és smart alapján a HDD nem okozó, inkább maga is elszenvedője valaminek, például hibás tápellátás. :U

Nem értek hozzá, ha gondolod, ebben a topikban pontosíthatod a a dolgot.

(#35518) Sub-ZeRo :U Te tudod. Ráérsz ezt a legvégén kipróbálni, addig szenvedj vele még egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35520) Damateo válasza headhunter (#35516) üzenetére


Damateo
aktív tag

Üdv,
Nálam Chakra alatt, HP vezeték nélküli bill. +egér hibátlanul működik.

(#35521) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#35518) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Unetbootin programmal megoldódik a probléma úgy néz ki! A zorin OS-t elindította pendrive-ról. Nem tudom a másik programmal miért nem volt jó, mert azzal is működött nem olyan régen. Köszönöm a segítséget! :R

(#35519) ubyegon2: Win7 alatt az Unetbootin-nal sikerült. Mint alatt meg fent van amit írtál, csak ott meg az iso nincs fent. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35522) ubyegon2 válasza Sub-ZeRo (#35521) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak Unetbootin 494 írta ki nekem nemrég a Win7- et, nagyobb verzió már nem, ahogy itt írják is.

Ez nem annyira meglepő, mint ez:
Mint alatt meg fent van amit írtál, csak ott meg az iso nincs fent. :F

Nem egy gépen van a két említett oprendszer?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35523) teleahocipöm válasza ubyegon2 (#35519) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, írtam a problémámról az általad ajánlott topikban, remélem tudnak segíteni.

(#35524) kurion


kurion
senior tag

MemTotal: 4012296 kB
MemFree: 133184 kB
Buffers: 72348 kB
Cached: 1910152 kB
SwapCached: 0 kB
SwapTotal: 6391804 kB
SwapFree: 6391504 kB

Hogy tudom aktiválni a swap-ot? mert ugyebár van neki létrehozva de csak a ramot eszi.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35525) spammer válasza kurion (#35524) üzenetére


spammer
veterán

Amíg nem muszáj, nem használja, miért is kellene hozzányúlnia, ha egyszer van még szabad memória (és az a gyorsabb)? :F

Nálam éppen 2 GB mellett sem használja, mert van elég szabad memóriám.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35526) #82679040 válasza kurion (#35524) üzenetére


#82679040
törölt tag

Csak akkor használ swapot ha a memória kihasználtság elér egy szintet,asszem 60%.
"lsblk" parancsal terminálban ha a mountpoint-nál ott a swap akkor megfelelően működik.

Ha szerkeszteni akarod milyen aggresszíven swapoljon akkor itt a wiki : swappiness],de szerintem az a jó ha nem kell swapolnia nem? :U

(#35527) lev258 válasza kurion (#35524) üzenetére


lev258
veterán

Ha akarod, lehet változtatni a swappiness-en, vagyis mennyire részesítse előnyben annak használatát. De mint írták, jobb, ha elsősorban a RAM-ot használja (persze fogja a swap-ot is használni időnként, terheléstől függően).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35528) kurion válasza lev258 (#35527) üzenetére


kurion
senior tag

Hát csak furcsálltam hogy olyan kevés a szabad memória :) meg néha néha vannak akadások és azt hittem amiatt.

Youtube csinál olyat hogy itt ott megtöri a képet ha gyorsabb benne a kamera mozgás, gondoltam emiatt, de ezek szerint nem :\ Már próbáltam HW-s gyorsítást is. (Chrome-ot használok alapból de megnéztem és firefox alatt is ez történik)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35529) lev258 válasza kurion (#35528) üzenetére


lev258
veterán

De régen volt már. Milyen videókártyád van?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35530) kurion válasza lev258 (#35529) üzenetére


kurion
senior tag

bocsi :) utána olvastam pedig és néztem a fórumot, ujraidítás után ez a hiba nem található meg. most megint leterhelem a memóriát és megnézem :D

Geforce GTX 460 756 mb

ja és nem tudom számít e de 2 monitort használok.

swapon -s parancsnál a priroritás "-1" értéke normális?

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35531) lev258 válasza kurion (#35530) üzenetére


lev258
veterán

A zárt driver-t felraktad, igaz? Esetleg megnézheted, egy monitor esetén is tapasztalod-e. Igen, nekem is -1.
cat /proc/sys/vm/swappiness pedig nálam 60.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35532) kurion válasza lev258 (#35531) üzenetére


kurion
senior tag

jelenleg nincs gond :D lehet a telepítések meg update-ek utáni terheltség miatt volt. újraindítottam és azóta minden rendben van vele.

Nekem is 60 az értéke, akkor megnyugodtam :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35533) Rimuru válasza kurion (#35524) üzenetére


Rimuru
veterán

A free értéke ne zavarjon, beleszámolja a cache méretét is, amit azonnal kidob ha másra kell. Ha elkezdene swapolni akkor sokkal feltűnőbb akadások lennének a háttértár lassúsága miatt. A -1 se zavarjon, ez azt jelenti hogy nincs prioritás beállítva, viszont ha nincs több swap beállítva akkor felesleges is (ettől ugyanúgy használja ha kell).

CPT.Pirk: Ha nem jártál volna erre

Az első linket olvasta valaki? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35534) ubyegon2 válasza Rimuru (#35533) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, nagyon jól belőtted vele a kezdőket szerintem! én simán felfogtam jó részét Amit említettem az SSD fogalmakról az még csúszik, még az optimalizálásról folyik a polemizálás.

A fogalom magyarázót ebbe a topikba is betesszük, ha kész lesz és hozzájárulsz. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35535) BoB válasza kurion (#35528) üzenetére


BoB
veterán

Amit te írsz úgy hívják screen tearing és semmi köze a swap-hoz. (Legalábbis úgy vélem ezt tapasztalod)

Keress vissza itt sokszor lett tárgyalva.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35536) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ha már úgy is vagytok itt páran őstag- ok, meg más hozzáértő, érdeklődő, rászemlélhetnéek erre az Összefoglalóra, ami a disztró topikjába készült. Hátha kiszúrtok valamit vagy valami nagyszerű ötlettel súlyosbítjátok a leírást! :)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35537) Rimuru válasza ubyegon2 (#35534) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak azért kérdezem ennyire mert senki nem mondott semmit. :D Majd próbálok egy kicsit nagyobb rendszert vinni bele utána kimegy blogoutra.

Mint összefoglaló, az elejére csak úgy szerintem hülyeség az a négy kép. Legalább ha valami funkciója is lenne plusz nincs középre igazítva. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35538) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Megy a gép egész délután netezek, letöltögetek ( mondjuk ez nagyonlassú) és megy rendesen proci alig pörög, tegnap is így volt, amíg a Synapticot meg nem nyitottam, -már meg sem merem- sajnos a HDD probléma fórumon eddig nem kaptam segítséget, már nem is számítok rá. :(
A memtesztet ezért holnapra hagyom, majd felrakom a WIn XP-t és ezen lefuttatom a Prime95 cpu teszt progit, sajnos a többi HW elem tesztelésére nem találok semmit.

(#35539) ubyegon2 válasza Rimuru (#35537) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Legalább ha valami funkciója is lenne

Ezt nem értem, a képnek mi lenne egyébként a funkciója? :DD
Már azon kívül, hogy vizuálisan ábrázol valamit, amiről szó van.

A Mint az főleg a kezdők disztrója, nem azoké, akik még DE- t sem használnak. :) Sokan, akik még nem láttak Linuxot, azoknak mindenképpen fontos lehet, hogy érje őket egy pozitív vizuális impulzus.

Megfigyeltem, hogy a TV, Mobil, akármi bemutató topikokban elég sok kép van a bemutatott eszközökről! Ez igen furcsa, mert azért az emberek zöme látott már TV- t, Mobilt, etc. ;]

Ugyanekkora hülyeségnek tűnhet hozzáértőknek a képek alatti első két mondat is! De akár hülyeségnek tűnhet az egész összefoglaló is, elég lenne ennyi:

Linux Mint

Ezen a linken olvashatjátok el a Linux Mint felhasználói kézikönyv- et.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35540) Rimuru válasza ubyegon2 (#35539) üzenetére


Rimuru
veterán

Pl van mögötte egy link ami a megfelelő oldalra visz (letöltés, bemutató, stb), láthatóak rajta a felület közti különbségek, nincs megtévesztő szöveg rajta mintha egy link lenne (mert ezek csak képernyőképek a hivatalos oldalról), ilyesmire gondolok. Amúgy szerintem nem való az összefoglalóba sok nagy kép, de a ti dolgotok. :D Az előző hozzászólásomból kimarad kép.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35541) ubyegon2 válasza Rimuru (#35540) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, erre a megtévesztő linkes dologra nem is gondoltam, igaz a honlapján se kattintottam így képen belüli linkre, ránéztem és görgettem tovább. Amúgy jogos az észrevétel, pont emiatt is írtam, hogy ha valami hibát láttok, említsétek meg nyugodtan, mert én már annyiszor láttam, hogy azt se venném észre, ha szerepelne benne a Windows szó. megnéztem, szerepel elég sokszor ;]

Utolsó pillanatban tettem bele egyébként a képeket előbbi magyarázat miatt, de ez is olyan, mint a medve listája. :)

Nekem pont a másik oldalra húz inkább a kép. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35542) spammer válasza Rimuru (#35540) üzenetére


spammer
veterán

Jól átrendezted a PH! tetejét. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35543) ubyegon2 válasza spammer (#35542) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hozzájárulsz, hogy itt és a Mint topikban az összefoglalóba bekerüljön a linkgyüjteményed?
Nem tudom colomb2 ft mit fog szólni hozzá, mert van benne 11 desktop kép. :Y

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35544) Fenyő válasza teleahocipöm (#35538) üzenetére


Fenyő
őstag

Prime95 van Linuxra is, ha csak ezért tennéd fel az xp-ét akkor felesleges, ha a blend tesztje megy 1 napot, akkor nagyjából kijelenthető, hogy a proci (és cache-ei), ram (memvezérlő/északi híd) stabil...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35545) Rimuru válasza ubyegon2 (#35541) üzenetére


Rimuru
veterán

Én azt ajánlom hogy legyen csinálva mindről egy olyan képernyőkép ahol mondjuk látszódik egy fájlkezelő plusz meg van nyitva a panelen a menü ezzel is egy kicsit többet lát, akár ezek alapján el is döntheti valaki hogy melyiket próbálja ki elsőnek.

Na megnéztem a magyar oldalt, találtam is tökéletes forrást a fentire, mindegyik csokorból egy (azonos) képet berakni, a link meg mehetne a megfelelő galériára. [link]

példa:

(#35542) spammer: Ha csak annyit változtattam volna... :DDD (eddig csak 1 bug van benne, rossz a nyomtatóbarát nézet majd megnézem mit tehetek érte)

(#35543) ubyegon2 : Az egy cikk, nem téma összefoglaló. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35546) spammer válasza ubyegon2 (#35543) üzenetére


spammer
veterán

Persze, nyugodtan. :) Mármint szemezgessétek ki belőle ami még kellhet (pl. a kezdőknek szóló tutorial videók). Vagy mindegy nekem, rátok bízom, openszósz. :DDD

_

(#35545) colomb2: ihletet merítettem és gyorsan átszabtam én is. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35547) ubyegon2 válasza Rimuru (#35545) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez tényleg jó ötlet, köszi, reggel át is alakítom ennek megfelelően! Már látom, mennyire elkapkodott volt ez a képberakás hirtelen indíttatásból!

A Menüs képek vagy a Skype- Steam- et mutatók lennének jobbak? Winről áttérők miatt utóbbi csalogatóbb.

(#35546) spammer Neked is köszi, megbeszéljük TG fórumtárssal, hogyan kerüljön be. (openszósz, persze- azért illik megkérdezni)

Lehetne sokat agyalni egy jó összefoglalón, de igazából senki sem olvassa el! :( Ezen lehetne talán változtatni vizualitással. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35548) Rimuru válasza ubyegon2 (#35547) üzenetére


Rimuru
veterán

Előbbit raknám hogy legalább valami változatosság legyen az elrendezésen kívül. ;] Többet mutatnak a menüs képek ezért választanám inkább őket.

Vigyázat, csalok!

(#35549) ubyegon2 válasza Rimuru (#35548) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom, hogy azt választanád inkább, csak próbáltalak eltéríteni. Nem sikerült. :)
Engem könnyebb eltéríteni/meggyőzni, a Menüs lesz.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35550) jancsiii


jancsiii
tag

Sziasztok! Több mint egy év tizede windows van a gépeimen.Kissé elegem van ebből a sok microsoft szemétből! :W Szeretnék áttérni egy másik op.rendszerre és talán a linux környezet áll közel a kedvemhez. :K A pc konfigurációm egy h81 intel chipsettel szerelt 5.generációs 2 magos proci, ddr3-as 4gb ram ,és sata3-as ssd-kkel. Az igényeim nem nagyok a játékok távol állnak tőlem! Amit szeretnék,hogy minden stabilan működjön amit egyszer sikerül feltelepíteni,és száljon mint a szél ,ne csak ideig óráig,és nagyon durván tele a t... a vírusokkal. Amire használjuk,e-mail,böngészés,torrent,mobil teló szoftver frissítések,autodata,szövegszerkesztés,nyomtatás,hdmi-n keresztül filnézés. Elolvastam az összefoglalót de nekem kicsit sok és nehezen fogom fel még.Majd belevetem magam ha több időm lesz. Legyetek kedvesek nekem valamit a pc-mre ajánlani,kipróbálásra,lehetőleg valami kellemes megjelenésűt! :) Előre is köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.