Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) wopi


wopi
aktív tag

Boldog nyuszit! :)

NAS-ra mi a legpraktikusabb fájlrendszer? Egy 1 TB-os HDD-ről van szó, ami jelenleg ext4 szerint megy. Megfelelő választás ez?

(#35402) CPT.Pirk válasza wopi (#35401) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha Linux fut a gépen, akkor igen. Megbízható, naplózó fájlrendszer az EXT4.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35403) wopi válasza CPT.Pirk (#35402) üzenetére


wopi
aktív tag

Igen, az fut rajta!

Egy nagyon kezdő kérdés: Mit jelent, hogy naplózó? Miért jó az nekem?

(#35404) CPT.Pirk válasza wopi (#35403) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lényegében adatbiztonság miatt fontos, itt jól leírják magyarul: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35405) whbear válasza Penty (#35400) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen, megvan. Az Application Launcher beállításai között kerestem az volt a baj.
Még egy kérdésem lenne.
KDE minimal telepítésem van és nincs meg a network beállítások a system settingsben. Melyik kcm-et kellene telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#35406) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Azokhoz szól a kérdésem, akik próbálták a puppy linuxot és az antix-et is. Régi gépre melyik az élhetőbb rendszer? Most puppy-t tettem egy 2.4 Ghz-es celeronos gépre (northwood mag). 256 Mb ram van mellette és teljesen használható a sebessége. Az antix jobb lenne?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#35407) Vladi válasza szaszayanou (#35406) üzenetére


Vladi
nagyúr

Antix debian alapú, szerintem jobb lenne.
Ramot én tennék még bele, olyan 300 forintért szerzel is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35408) BoB válasza whbear (#35405) üzenetére


BoB
veterán

Egyiket sem, nm applet-ben lehet állítani.

Arch-nál:

KDE4:
kdeplasma-applets-plasma-nm

Plasma 5:
plasma-nm

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35409) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Aktuálissá vált a régebben feltett kérdésem így újra előhozom. Adott egy IBM T42-es laptop 768MB Ram-mal, ati videókártyával, és 1,7-es processzorral, és 30GB-s winyóval. Jelenleg windows xp van rajta, de amúgy sem szeretem az xp-t, ráadásul a három hetes telepítés is lefagy időnként baromságok miatt, és ugye a támogatás is megszűnt rá. Szeretném lecserélni valami egyszerűbb, gyorsabb linuxra. Leginkább netezésre használom a gépet, meg egy-két videó megnézésére, szóval extra dolgokat nem csinálok rajta, csak hálózatról használom, az akkumulátora kuka. Fontos lenne, hogyha lehet olyan linux legyen amin egyszerű a wifi-t, vga-t és az usb-t elővarázsolni, ezeket időnként azért szoktam használni :)

A másik kérdésem, hogy sajnos nincs írható cd-m és ahol jelenleg vagyok jó egy-két órás távra nem is igazán fogok találni, kérdésem az, hogyha van egy nem sokszor használt Nokia telefonom amit a gép pendriveként lát, és ebbe beleteszek egy 16GB-s memóriakártyát, fel fogom tudni erről telepíteni a linuxot? Eddig csak dvd-ről telepítettem Ubuntut, és Xubuntut, szóval a tapasztalatom a nullához közelít.

Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#35410) Rimuru válasza Vladi (#35389) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyesmi nem lenne érthető? Csak elnagyoltan a lényeget leírva.

(Linux) Kernel - Rendszermag. A rendszer alapja, ez felel a hardverek kezeléséért és az erőforrások beosztásáért. Linux esetén driverek nagy része is itt található. Kernel, Linux

X Window System, Xorg, X11, - Grafikus felületet alappillére, egy protokoll ami biztosítja a rendszer és a felhasználók közötti kapcsolatot . Minden program ami nem shellben (lásd később) fut ahhoz kell egy X szerver is. [link]

Desktop enviroment (DE) - Asztali környezet (grafikus környezet). Egy komplett szoftvercsomag ami tartalmaz sok eszközt, mint pl.: fájlkezelő, szövegszerkesztő, ablakkezelő, stb. Ezen programokat akár szabadon lecserélhetjük egy-egy asztali környezeten belül is. [link]

Window manager (WM) - Ablakkezelő. Ő felel az ablakok megjelenéséért, elhelyezkedéséért, ablakkeretkeret, címsor kirajzolásáért [link]

Vigyázat, csalok!

(#35411) Apollyon válasza Rimuru (#35410) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk a DE meg a WM-hez kellene még valamennyi magyarázat, mert a WM az én értelmezéseim szerint olyasmi mint egy kiherélt DE, vagy fordítva, a DE olyan mint egy feltuningolt WM.

Tehát arra gondolok, hogy a DE-vel beépítetten lehet rendszert érintő tulajdonságokat változtatni, míg WM-ben nem stb.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35412) whbear válasza BoB (#35408) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ. Úgy emlékszem régebben volt ott beállító kcm modul.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#35413) Tim82 válasza Babetta-X (#35409) üzenetére


Tim82
nagyúr

A múltkori válaszom (meg amit frissen írtam ugyanerre a kérdésedre a Thinkpad-topikba) még mindig áll. :)

Azt nézd meg, hogy a telefonodat rákötve a gépre azt bekapcsoláskor a BIOS is látja-e, ha igen, akkor érdemes vele próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35414) CPT.Pirk válasza Babetta-X (#35409) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem akad sehol egy régi pendrive? 1000 forint körül már válogatni lehet pendriveok tucatjaiból az ebayen 8-tól 32 gigáig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35415) Tim82 válasza CPT.Pirk (#35414) üzenetére


Tim82
nagyúr

A fórumtárs jelenleg Angliában van, gondolom, ezért nehezebb megoldani az "elfekvő pendrive-ot".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35416) CPT.Pirk válasza Tim82 (#35415) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah értem. Mindegy, ott is van sok számtech bolt, meg rendelni oda is lehet. Amúgy kemény lenne, ha ez a telefonról bootolás működne, de személy szerint nem látok rá sok esélyt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35417) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat. Elgondolkozom a pendriveon, de mivel nem a fővárosban lakom, így picit nehezebb, ahogy nálunk Pusztagyámos felsőn sincs olyan sok pc bolt, így itt sem annyira :) Ennek ellenére igyekszem, az én butaságom volt, hog otthonról nem hoztam egyet.

Nem ragaszkodom az Ubuntu származékokhoz, más is jó nekem, aminek van a semminél nagyobb támogatottsága, és van esélyem drivereket szerezni mindenhez. :))

Kipróbálom látja-e a telefont a bios, bár az a baj emlékeim szerint csakannyit tudsz beállítani, hogy bootoljon-e onnan.

(#35418) Babetta-X válasza Babetta-X (#35417) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Tudom, hogy kevésaram is, de most ennyivel kell beérnem, cserébe megelégszem egy "gagyibb" kinézettel is, szóval a legerőforrásigénytelenebb rendszer is tökéletes számomra.

(#35419) Tim82 válasza Babetta-X (#35417) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit is kell megnézned. Végül is még egyszerűbb bekapcsolás után az F12-t megnyomni: ha utána látod a telefon + memóriakártya kombódat felsorolva a Quick Boot Order-ben, mint választható bootdrive, akkor érdemes vele próbálkoznod.

Egyébként - szerintem - akkor AntiX. 384 MB RAM-os Pentium III-as laptopon (Thinkpad T21-en) is elfogadható sebességgel fut, tapasztalat. Debian alapú, kifejezetten régi gépekre kitalált Linux disztribúció, talán jobb is erre, mint a többi lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35420) Rimuru válasza CPT.Pirk (#35416) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha van mass storage akkor sima ügy lehet a boot. :) Erre meg jöhet még vélemény hogy lenne-e ilyen formában értelme.

Vigyázat, csalok!

(#35421) spammer válasza Rimuru (#35410) üzenetére


spammer
veterán

Ablakkezelőről még lehetne némi magyarázat. Pl. hogy a DE helyett telepíthető önmagában csak egy WM, és akkor saját magunknak kell felrakni a további csomagokat (pl. login/display manager*), és nekünk kell konfigurálni őket, azaz nem kapunk kész, előre konfigurált asztali környezetet (a DE-vel ellentétben). Cserében kevésbé erőforrás-igényes, és jobban összeállítható a rendszer az egyéni ízlés/igény alapján.

*Login/Display manager nélküli esetről is lehetne némi magyarázat (tty login, xinitrc). Csak pár sor, hogy legyen ilyenről is szó. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35422) Rimuru válasza spammer (#35421) üzenetére


Rimuru
veterán

Mindenről lehetne írni egy egész cikket is. :D Igazából most az a kérdés hogy így érthető lenne-e. Csináltam egy táblázatot, ide jöhetnek az ötletek (és a jelenlegi állapot is látható).

Vigyázat, csalok!

(#35423) ubyegon2 válasza Rimuru (#35422) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alakul ez lassan. :) Nem kötekedni akarok, de a 18. sorban mi az a GRUB PPA?

Hardwerrel összefüggő fogalmak is lesznek?
például:
particionálás, SSD overprovisioning, discard, noatime, etc.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35424) Rimuru válasza ubyegon2 (#35423) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem is veszem annak, én is emberből vagyok. :DDD Az ilyet lehet nyugodtan javítani, elvileg van szerkesztési jog rá. Van itt olyan dolog amit én se tudok, pl SSD overprovisioning, de ha megírod akár mehet is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35425) ubyegon2 válasza Rimuru (#35424) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Én inkább maradok a kérdéseknél, nem vagyok még közel sem azon a definitív szinten, hogy definiáljak bármit is! (ez mekkora megfogalmazás, akár kötélrevaló politikusnak is mehettem volna) ;]

SSD overprovisioning, hát ez pont rossz 5let volt tőlem :W , mert a pontos fogalom az ok, de az optimális használata/beállítása a gurukat is megosztja. Pedig pont ez lenne a lényege.
Ha a gépem nem omlik össze táphiba miatt, akkor ilyen SSD/Linux fogalmakat megpróbálok összeollózni, bár van ennek is topikguruja, berus.berus.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#35426) agy73p válasza Rimuru (#35410) üzenetére


agy73p
senior tag

Az én meglátásom az, csak annyit tennék hozzá, hogy vonjatok párhuzamot a Windows-zal szinte mindenben, mert a felhasználók nem tudják, hogy mi-mitől működik, azt viszont igen, h Windows alatt hogy mennek a dolgok. A legtöbb embernek azért lehet szerintem nehéz a váltás, mert nem tudja, hogy mi-mivel egyenértékű.
Nekem az asztali környezet is nehezen megfogható volt, végül aztán azzal egyszerűsítettem le, autós hasonlattal élve, hogy linuxnál az oprendszer az alváz, a DE pedig a kasztni, ami lehet ilyen-olyan, felszereltségtől, ízléstől függően.

Szerk: Ami még eszembe jutott: a fogalmakat vhogy fa vagy gyökér kinézetben próbálnám megjeleníteni, az alapoktól kezdve egymás alá és mellé rendelve, ahogy a rendszer építkezik, melyik-mikor lép be a képbe. Érthető voltam?

[ Szerkesztve ]

(#35427) H_András válasza Babetta-X (#35409) üzenetére


H_András
tag

Páran már válaszoltak, majdnem ugyanezt is, nekem konkrét tapasztalatom van ilyen "gyenge" hardveren. abszolút hozzá nem értő vagyok (voltam) amikor is az XP támogatási idejének lejárása után kerestem egy hasonló laptopra (Dell Inspiron 1300 - 1.6-os proci, 1 giga ram) alternatívát. Kipróbáltam mindent amit ajánlottak a tapasztaltabbak, órákig olvasgattam és livecd-ket futtattam a témában; a legjobban a kistetstvér Lubuntu tetszett meg, hihetetlen minimál a rendszerigénye, amit írtál hogy mire kell, tökéletes, erre használom én is. Net, munka, film (persze nem HD). Ezelőtt életemben nem láttam Linuxot, csak amikor próbálgattam őket, nagyon nem is fogok elmélyedni benne, de így a régi vas tökéletesen használható. Pár kattintással települ, szinte semmi hozzáértéssel személyre szabod, és megy, hang kép wifi konfigurálás és minden parancssoros izé nélkül, amitől előre rettegtem meg hülyítettek (aki ért hozzá nyilván nem lehet probléma, de vagyunk páran windózprolik akik nem).
Ez persze nyilván igaz a többi disztribúcióra is, de a Linux Mint nekem jóval többet evett mint írják, így ez maradt, véglegesen. Aki ért hozzá, annak persze ez természetes, hogy ilyen jó egy Linux, én abszolút kezdőként, immár elégedett felhasználóként ezt ajánlom neked.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#35428) Fenyő válasza H_András (#35427) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk Mintből sem mindegy melyik verziót próbáltad, mert a Cinnamon/KDE valóban elég sokat eszik, a Mate középsúlyú, míg az Xfce, Lxde a lájtosabbak, ez utóbbi tökéletesen ugyanannyi erőforrást eszik mint a Lubuntu, igazából a legtöbb disztrónak van lxde-es változata (ezekből a kezdőbarátibbak pl a Fedora/Korora Lxde spin, Manjaro, OpenSuse stb), de egy tényleg gyenge gépen az icewm-mel még további teljesítményt lehet kicsikarni, szóval ebből a szempontból meg az ajánlott antiX meg Puppy icewmmel a jobb választás, érezhetően gyorsabbak a Lubuntunál.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35429) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tar.gz-s istaller-t hogy kell telepíteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35430) Rimuru válasza rii (#35429) üzenetére


Rimuru
veterán

Szokott lenni egy Readme file. Mit akarsz felrakni?

Vigyázat, csalok!

(#35431) rii válasza rii (#35429) üzenetére


rii
nagyúr

a LinSSID-t .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35432) Rimuru válasza rii (#35431) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor úgy látom nem Debian alapú rendszer van fent, mit használsz? Csak mert Pl.: AUR-ban fent van. Amúgy a taron belül linssid-app/INSTALL.txt írja le mit kell csinálni.

Vigyázat, csalok!

(#35433) rii válasza Rimuru (#35432) üzenetére


rii
nagyúr

ja'igen ... nem debian alapú
manjaro disztrib . (arch)

megnézem akkor azt file-t
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35434) Rimuru válasza rii (#35433) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor rakd fel AUR-ból megspórolhat pár kellemetlenséget. :)

Vigyázat, csalok!

(#35435) rii válasza Rimuru (#35434) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

amint hazaértem, megnézem ... most még csak osx alól tudtam megnézni ...
.... hogy tudom innen majd telepíteni? :B

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35436) Rimuru válasza rii (#35435) üzenetére


Rimuru
veterán

[link], manjaro alatt sincs különbség.

Vigyázat, csalok!

(#35437) agy73p


agy73p
senior tag

Hadd tegyek fel egy buta kérdést: aki letölt egy Kubuntut, az KDE asztali környezettel telepíti. Ha letölt másik DE-t, akkor az attól még Kubuntu marad vagy lesz L~, X~, stb.... Miben specializáltak ezek a disztrók?

[ Szerkesztve ]

(#35438) Rimuru válasza agy73p (#35437) üzenetére


Rimuru
veterán

Lényegében csak a DE más rajtuk. Igazából mindegyik Ubuntu, csak előretelepítve más DE van, más a bootsplash téma, más alap programok vannak és kb ennyi. A nem felület specifikus dolgok ugyan azok az összes alatt, tehát igazából Ubuntut használsz és ha felraksz egy másik DE-t attól az még Ubuntu lesz.

Vigyázat, csalok!

(#35439) BoB válasza rii (#35435) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem Manjaro alatt már fel van rakva a yaourt, így a telepítés AUR-ból ennyi:
yaourt -S csomagnév
(egyszerű felhasználóként futtatva)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35440) agy73p válasza Rimuru (#35438) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm, én is így gondoltam, de inkább kérdeztem.

(#35441) rii válasza Rimuru (#35436) üzenetére


rii
nagyúr

elnézést, hogy bénázok

sose voltam jó, ha méllyebb vizekre kellett evezni Linux-ban

egylőre kiadtam a pacman parancsot ... de nem tetszett neki

[root@machine Downloads]# pacman -U linssid.tar.gz
loading packages...
error: missing package metadata in linssid.tar.gz
error: 'linssid.tar.gz': invalid or corrupted package

majd leszedten még egy linssid.tar.gz-t, de az se volt jó

[root@machine Downloads]# pacman -U linssid_2.7.orig.tar.gz
loading packages...
error: missing package metadata in linssid_2.7.orig.tar.gz
error: 'linssid_2.7.orig.tar.gz': invalid or corrupted package

minden bizonnyal azért, mert ez az 5. lépés lénne ...

próbáltam rájönni, mit akar az 1.-es pontban, de elakadtam .-/
1. Acquire the tarball which contains the PKGBUILD and possibly other required files, like systemd-units and patches (but often not the actual code).

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35442) BoB válasza rii (#35441) üzenetére


BoB
veterán

Miért nem úgy csinálod ahogy írtam? Túl egyszerű lenne? :DD

Ennyi:
yaourt -S linssid

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35443) rii válasza BoB (#35442) üzenetére


rii
nagyúr

teljesen jogos .-) elbambultam :B

a végén ezt írta ki:
[OFF]gpg: 3 marginal(s) needed, 1 complete(s) needed, PGP trust model
gpg: depth: 0 valid: 1 signed: 13 trust: 0-, 0q, 0n, 0m, 0f, 1u
gpg: depth: 1 valid: 13 signed: 59 trust: 4-, 0q, 0n, 9m, 0f, 0u
gpg: depth: 2 valid: 59 signed: 4 trust: 59-, 0q, 0n, 0m, 0f, 0u
gpg: next trustdb check due at 2016-01-22
package-query: error while loading shared libraries: libalpm.so.8: cannot open shared object file: No such file or directory
[root@machine Downloads]# [/OFF]

ha végzett, hol kell majd látnom az eredményt?
/usr/bin-ben?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35444) BoB válasza rii (#35443) üzenetére


BoB
veterán

Jáj a Manjaro mindenit.

Kis bonyodalom van itt, de megoldjuk:

sudo pacman-db-upgrade
sudo pacman -R package-query yaourt

curl -O https://aur.archlinux.org/packages/pa/package-query/package-query.tar.gz
tar zxvf package-query.tar.gz
cd package-query
makepkg -si

curl -O https://aur.archlinux.org/packages/ya/yaourt/yaourt.tar.gz
tar zxvf yaourt.tar.gz
cd yaourt
makepkg -si

Ezután újra csináld hogy: yaourt -S linssid

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35445) rii válasza BoB (#35444) üzenetére


rii
nagyúr

elb.sztam .-(
bent maradtam root-ként
és a makepkg -si meg mondta h rootként nem hajlandó futni ...
ekkor vissza ki sima user.ként, akkor meg nem permission denied
beállítottam, hogy R-W a package-query dir-re ....

ekkor már lefutott a makepkg -si
de az alábbbi hibaüzenettel megállt:
checking for gcc... gcc
checking whether the C compiler works... no
configure: error: in `/home/uroffkoltoff/Downloads/package-query/src/package-query-1.5':
configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details
==> ERROR: A failure occurred in build().
Aborting...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35446) CPT.Pirk válasza rii (#35445) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tök hasonlóképpen jártam tegnap Raspberry PI-n Arch Linuxal. Ezen a ponton adtam fel az este, lehet valami más disztrónál maradok, beépített netrádió lesz belőle.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35447) rii válasza CPT.Pirk (#35446) üzenetére


rii
nagyúr

au .-(

ettől eltekintve számomra tökéletesen megfelelne a manjaro
meg persze bármilyen OS is, bármilyen Linux disztribúció

ezen a gépen nekem is jóformán csak a netrádió megy .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35448) CPT.Pirk válasza rii (#35447) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Említettem már a Chakrát? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35449) rii válasza CPT.Pirk (#35448) üzenetére


rii
nagyúr

pommosrt nézegettem az összefoglalót itt, és abba volt benne ,-D
tetszik ez a half-rolling

firefox-nál is rohadtul elegem van már abból, hogy bár az ESR-t használom, de pár havonta mégis frissül úgy, hogy a tam mix plus nem megy már rajta ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35450) BoB válasza rii (#35445) üzenetére


BoB
veterán

Maradt egy config.log a sikertelen fordítás után, tedd fel pastebin-re a tartalmát.

/home/uroffkoltoff/Downloads/package-query/src/package-query-1.5/config.log

A rendzser egyébként naprakész? Szoktad frissíteni?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.