Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) erhas01 válasza spammer (#35800) üzenetére


erhas01
tag

Mint 17 mate

"Írja be a root felhasználó jelszavát" :

Megpróbáltam a su parancsot odaírni, nem működött.

Itt hagytam a gépet pár percre és bekapcsolt a képernyővédő.
Kérte a jelszavam, nem tudtam a sajátommal belépni, újra kellett indítanom a gépet.
Valamit kihagytam, vagy nem jól írja a ***** jelszót?
A számot a numerikus billentyűzeten írjam? Próbaképpen írtam be, nincs benne se ékezet, se extra karakter.
Ellenőriztem a leírás alapján linuxon a md5sum értéket, jó lett letöltött iso fájl.

(#35802) BoB válasza Fenyő (#35798) üzenetére


BoB
veterán

Valóban most nézem van PPA a fresh -re, meg a az összes fő verzióra, de still az nincs. Mekkora baromság.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35803) ubyegon2 válasza erhas01 (#35801) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi nem működött? A terminalba ha beírod, hogy su Enter és beírod a vakjelszót nem látszik a beírt karakter, még * sem!, nem jelenik meg így?

(#35804) spammer Mint- nél be lehet jelölni, hogy a root jelszó ugyanaz legyen, mint az user jelszó.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35804) spammer válasza erhas01 (#35801) üzenetére


spammer
veterán

A su a parancs, amivel normál felhasználóból átváltasz root-ra. Utána kéri a root jelszavát. Nem tudom, hogy Mint alatt hogyan van beállítva, lehetséges, hogy megegyezik a normál, felhasználó jelszóval (ami ugye nem túl biztonságos :D).

De nem kell rootnak lenned egyébként, normál felhasználóként is tudsz telepíteni, frissíteni stb.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35805) erhas01


erhas01
tag

Köszönöm az eddigieket!

Újratelepítettem a Mintet, új név, jelszó, stb.

ubyegon2:
Beírtam a terminálba ..... a jelszavam beírása után enter: hitelesítési hibát jelez és kilép.

spammer:
"De nem kell rootnak lenned egyébként, normál felhasználóként is tudsz telepíteni, frissíteni stb."
Mindenre jelszót kér tőlem, semmit nem enged változtatni a csomagokon. Ez egy 1x éves gép.

Visszateszem az ubuntut, ott kiirom a baserokkal a mint-eket. Keresek valami mást is, valami működő csak lesz.

(#35806) spammer válasza erhas01 (#35805) üzenetére


spammer
veterán

És a jelszót nem fogadja el, azt, amit a telepítéskor megadtál a felhasználódnak? :Y Az teljesen normális, hogy jelszót kér, ha viszont tuti nem gépelted el, biztosan jól írod be és nem fogadja el, akkor ott valami gebasz lesz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35807) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép napot mindenkinek!
A további illesztőprogramokon belül nem tudom átállítani a VGA driver fglrx zártra mert visszaugrig X.Org-ra.
Rendszert frissítettem. Ubuntu 14.04.2 LTS van fent a gépen.
Mit kellene tennem?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#35808) erhas01 válasza spammer (#35806) üzenetére


erhas01
tag

Ép ez a gondom!
Kubuntu, ubuntu és Mint alatt sem fogadja el a jelszót.
Cserélek egy billentyűzetet és telepítek újra?...
A telepítéskor a magyar billenytyűzet kiválasztása elég, vagy ki kell jelölni a listából?
- genius k645 olcsó billenytyűzet -
Beírtam az összes karaktert kicsit nagyot ékezetest a mezőben és helyesen jelenítette meg.
A Mint telepítésekor egyszer a karaktersorost is kipróbáltam, ott sem láttam hibát jelezni, "OK" volt végig.
A videó, hang szép és jó a madvr minőség.

[ Szerkesztve ]

(#35809) erhas01 válasza spammer (#35806) üzenetére


erhas01
tag

ÁÁÁÁÁÁ TALÁN MEGVAN!!! :)))

A linux leírásban direkt kiírták kisbetű és odafigyeltem erre!
A youtube és gmail beíráskor figyeltem fel pár hete.
Átvált a billentyűzet kisbetűről nagybetűre és fordítva jelzi a CapsLock akkor jó!
Nálam ekkor, ha be van kapcsolva kisbetű és ha nincs nagy betű!

ubyegon2:
Beírtam a terminálba su.....
Majd CapsLock be!
Ekkor nekem kis betüt ír! :)))))))))

a jelszavam beírása után enter
elfogadja
Majd Capslock ki és exit!

Érdekes ez a Linux! :C

(#35810) lev258 válasza CsikiRoli (#35807) üzenetére


lev258
veterán

Na igen. Más is tapasztalta ezt a hibát. A héten kipróbáltam egy 14.10-zel, azzal nem volt ilyen gond. Nem tudom mi okozza, és miért jelentkezik egyeseknél. Ha még most telepítetted a rendszert, esetleg megpróbálhatnád egy 14.04.1-gyel vagy 14.10-zel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35811) CsikiRoli válasza lev258 (#35810) üzenetére


CsikiRoli
tag

Máshogyan nem lehetne visszamenni, csak ha újratelepítem 14.04-et?

Üdv: Roland

(#35812) Fenyő válasza CsikiRoli (#35811) üzenetére


Fenyő
őstag

Terminálból telepítve mit ír ki? Wine fennt van?

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35813) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#35782) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Mivel rakjam pendrive-ra a telepítőt? Próbáltam rufus-szal, LiLi-vel, de egyik esetben sem akar betöltődni, a Mint meg Kubuntu elindultak. :O

(#35814) CsikiRoli válasza Fenyő (#35812) üzenetére


CsikiRoli
tag

Terminálból sajnos nem tudom, hogy hogyan kell telepíteni, vagy átállítani, ezt a tanácsot is itt kaptam.
Esetleg ha leírod megpróbálhatom.
Wine nem, hiszem, hogy fent lenne, lévén nem tudom mi az. :)

Üdv: Roland

(#35815) Fenyő válasza CsikiRoli (#35814) üzenetére


Fenyő
őstag

Először töröld le a meglevőt hátha csak az kavar be;
sudo apt-get purge fglrx*
majd tedd fel újra tisztán;
sudo apt-get install fglrx
Wine/Playonlinux Windowsos emulátorok, néha be tudnak kavarni a zárt amd driver telepítésbe...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35816) CsikiRoli válasza Fenyő (#35815) üzenetére


CsikiRoli
tag

Nincs fent az előző, még friss a rendszer. Egyik beírt sor sem működik, mindkettő hibát jelez.

Üdv: Roland

(#35817) lev258 válasza CsikiRoli (#35816) üzenetére


lev258
veterán

Sajnos nem fog menni. Mint írtam, még nem ismert a pontos oka. Szóval vagy működik, vagy nem. A nyílt nem elegendő a céljaidhoz?
Fenyő: Mi köze a Wine-nak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35818) Fenyő válasza CsikiRoli (#35816) üzenetére


Fenyő
őstag

Akkor a hibákat másold ide, hátha kiderül belőlük vmi.
lev258: Pl tessék, de van rá megoldás az fglrx-core csomag újraépítésével, vagy csak szimplán előbb teszed fel a drivert a winénénél.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35819) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35813) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes. Mindegy, ez biztosan megcsinálja ahogy kell: http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35820) CsikiRoli válasza lev258 (#35817) üzenetére


CsikiRoli
tag

Alapjáraton a probléma ott van, hogy Windows 8.1 dual bootot csináltam, és akárhányszor bemegyek az Ubuntuba, a windows eldobja a VGA driver-t. Azt a tanácsot kaptam, hogy azért próbáljam megcsinálni ubuntun is a driver-t, mert akkor hátha nem dobálja el a windows(nem értem mi a kettőnek köze egymáshoz, de megpróbálom hátha.) Így semmiképpen sem jó az ami most van, céljaimra hiába lenne elegendő. :(

Azeket adja vissza:
törlésre:
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

majd a telepítésre:

Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
fglrx : Függ ettől: xorg-video-abi-11 de az nem telepíthető vagy
xorg-video-abi-12 de az nem telepíthető vagy
xorg-video-abi-13 de az nem telepíthető vagy
xorg-video-abi-14 de az nem telepíthető vagy
xorg-video-abi-15
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#35821) jimmy399 válasza spammer (#35800) üzenetére


jimmy399
senior tag

Kedvencem volt, amikor kiszedtem magam a souders csoportból, és a root meg le volt tiltva :D

--- N/A ---

(#35822) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#35819) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Sikerült feltelepíteni. :C Eddig tetszik, gyorsan be is tölt (talán kicsit lassabban, mint a Mint), csak kicsit furcsa az a sok szöveg betöltéskor. KDE magyarítás is szépen felment, IceWeasel is megvan, hozzá a repo-val. Eddig egy hibát találtam: nem lehet kikapcsolni a gépet főmenüből, csak parancssorból. Nem gondoltam, hogy ennyire fogja szeretni a laptopom a debian-t, hogy kikapcsolni sem akar. :DDD

(#35823) jimmy399 válasza Fenyő (#35815) üzenetére


jimmy399
senior tag

nekem az fglrx 100%-on pörget a egyik cpu magot valamiért... Az ablakkezelőt...

--- N/A ---

(#35824) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35822) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe!

Pontosan mi történik, mikor megnyomod a leállítás gombot? Egyébként a sok szöveg normális, a disztrók többnyire nem szokták elrejteni a betöltési folyamatokat. A többinél is ez történik, csak nem látszik.

Amúgy lehet gyorsítani egy kicsit a betöltést, pl. a preload csomag telepítésével és az /etc/fstab fájlban a root partíció csatolási opcióihoz hozzáírhatod a "noatime"-ot, így nem fog fájlhozzáférési időket menteni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35825) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#35824) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Nem vészes, szerintem így sincs fél perc, de majd holnap megnézem. Ráklikkelek és nem csinál semmit, de a többi ilyen jellegű dolog sem működik. Meg most nézem, hogy nem is lett minden magyar, ezek a gombok például nem. :((( Ez normális? Mert ha csak ilyen félig magyar, akkor inkább visszarakom angolra.

(#35826) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35825) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, teljesen magyarnak kell lennie. De holnap rá tudok nézni a benti gépen, ott ilyen Debian van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35827) jimmy399 válasza CPT.Pirk (#35824) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszi a preload csomagért :) Nem is tudtam, hogy van ilyen az Ubuntuhoz :) :R

--- N/A ---

(#35828) CanibelZ válasza CanibelZ (#35825) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ma szünetben fel akartam dobni az Nvidia drivert ez alapján,de újraindítás után nem tölti be a grafikus felületet. Nem szeret engem ez a debian. :O

(#35829) jimmy399 válasza CanibelZ (#35828) üzenetére


jimmy399
senior tag

nyugi, én is amikor felrakom a gyári drivert a gpu-hoz, akkor nekem is ugyan így elszáll, marad a beépített nyílt driver :)

--- N/A ---

(#35830) rii


rii
nagyúr

sziasztok

magyar nyelvű írás nincs hogy mi a különbség linux disztribúciók között?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35831) spammer válasza rii (#35830) üzenetére


spammer
veterán

Nem nagyon kell ilyesmihez leírás. A különbségek nagyjából kimerülnek abban, amit a Distrowatch keresője is kínál:

Min alapul, milyen felülettel elérhető, milyen architektúrákra. Ezen kívül mondjuk gördülő/félgördülő/egyéb kiadási ütemezésű-e. Ja, meg hogy megfertőzte-e már a systemd. ;]

Manapság mondjuk 10-ből 7 Ubuntu alapú (de lehet, hogy több). :DDD

Mire vagy kíváncsi konkrétan?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35832) #82679040 válasza CanibelZ (#35828) üzenetére


#82679040
törölt tag

Próbálj meg egy "sudo nvidia-xconfig" parancsot majd reboot.
Lehet telepíteni kell az nvidia-xconfig csomagot.

(#35833) rii válasza spammer (#35831) üzenetére


rii
nagyúr

csak hogy a nagyobbak közt mi a külünbség?

- debian
- redhat
- slackware
- gentoo

illetve azt nézem, hogy Linux Mint, (Ubuntu) és Linix Debian Mint (Debian ágon)

- dselect-hez nincs leírás? ,-D illetve mikor jön ki gy dselect, hogy lehet látni, hogy hány zsázlékán vagy túl?

ja'meg olyan distzibúció van (ha havernak gyrsan fel kell tolni valamit)
ami minimal kis Linux graf, felülettel, de a drvereket úgy megtalálja felteszi mint a Manjaro, meg mint a Kubuntu

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35834) BoB válasza spammer (#35831) üzenetére


BoB
veterán

Hát ez így ebben a formában nem igaz hogy felületben van különbség. Debian például teljesen belenyúl a csomagokba. Arch-nál csak akkor ha valami bug van, amúgy teljesen default minden és annyira közel van upstream-hez amennyire lehet.

Van ahol nincs csomagkezelő egyáltalán, van ahol forrásból települ minden. Van ahol opcionális csomagok is default települnek, van ahol nem.

Egyikre sok csomag érhető el, másikra nem annyira. Egyikben rági csomagok vannak, amott újak.

Van ahol systemd van, van ahol sysvinit, BSD style init, vagy upstart.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Persze ha next next finish témáról aztán meg netezés semmi extráról van szó akkor valóban a felhasználó mindösszesen ennyi különbséget láthat. Egyikben több bugot lát másikban kevesebbet, egyikben megy a hardver másikban nem. Így néz ki, úgy néz ki (default téma).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35835) CanibelZ válasza #82679040 (#35832) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Nem volt fent, ezért nyomtam neki egy 'sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-dkms nvidia-xconfig nvidia settings' parancsot. Ez le is futott szépen, majd 'sudo nvidia-xconfig'-ra meg is csinálta a config fájlt, de még mindig nem jó. :(

(#35836) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez Debian? Követted a wikiben foglaltakat? [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35837) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#35836) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Igen, úgy csinltam, ezért nem tudom, hogy hol lehet a baj. Az nvidia-s parancsot meg egy másik fórumon találtam, de ott is debian-nál használta.
De szerintem megpróbálom, hogy újrarakom és elölről kezdem, mert valamiért a KDE se volt teljesen magyar...

[ Szerkesztve ]

(#35838) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit nem tudok hová tenni. Teljesen magyar a benti gépen a KDE, csak azt az egy nyelvi csomagot kellett feltenni hozzá, meg nyelvet váltani.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35839) #82679040 válasza CanibelZ (#35835) üzenetére


#82679040
törölt tag

Debianon én a követketőképp telepítettem nvidiát.
nvidia-detect csomag telepítése : ez futtatva pontosan megmondja melyik csomag kell.(nvidia-glx)
A kapott javasolt csomagot telepítettem (mást nem) majd az nvidia-xconfigot is telepítettem,futtattam és reboot.

De nem értem miért javasolták neked a Debiant,kezdésnek nyűgös tud lenni.Anno én is szívtam ezzel az nvidia cuccal.Most nézd meg azt a wikit amit linkeltél fentebb.El se igazodom rajta :N Úgy emlékszem próbáltam én is használni ezt a tuturialt de nem volt benne köszönet.Ellenben ahogy fentebb írtam működött.És jóval egyszerűbbnek tűnik.

(#35840) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#35838) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

apt-cache search kde-l10n
apt-get install kde-l10n-hu
A nyelvi csomagot így kéne felrakni, nem?

max4o4: Majd kipróbálom azt amit írtál, hátha azzal sikerül. Amúgy értem a leírást, meg mit miért (szintaktikát nem értem, hogy mi - már ha ez a neve :DDD ), csak ilyenkor vagyok meglőve, mikor szerintem azt csináltam amit kell és mégse jó. Amúgy nem baj, hogy ezzel kezdem Mint után, mert felhúzza az agyam, hogy nem megy, és megtanulom.

(#35841) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#35840) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez a csomag kell hozzá, aztán az átállítás meg minimum egy kijelentkezés. Amúgy használhatod az "Apper" csomagkezelőt is.

max4o4: mert már most simán túl van a kezdő szintén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35842) #82679040 válasza CPT.Pirk (#35841) üzenetére


#82679040
törölt tag

no offense ;) én elvből nem vagyok hajlandó olyan parancsokat kiadni amiket nem vagyok hajlandó megérteni sem. : [^-]*-[^-]*-,,'.
Mindezt egy sima nvidia driver telepítése miatt háát :U (+poén,hogy nálam sem működött :C )

(#35843) CPT.Pirk válasza #82679040 (#35842) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No igen, a sed meg az awk sorminták nem barátságosak, de itt csak annyit csinálnak, hogy a kellő header csomagot rakják fel, ami stimmel a kernel verzióhoz.

Inkább arra gondolok, hogy ennek a drivernek a backports miatt lehet valami gondja. A Debian8-as driverhez nem is kell majd a backports. Ha nem oldódik meg a driver gond, pár nap és frissíthet az új Debiánra, ott csak egyszerűbb lesz a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35844) ubyegon2 válasza #82679040 (#35839) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"De nem értem miért javasolták neked a Debiant,kezdésnek nyűgös tud lenni.Anno én is szívtam ezzel az nvidia cuccal."

Minden kezdő szív Debiannal, de Kapitányt ez nem hatja meg, mert már oviban is programozni tanult és ott Debiant oktattak éppen. :D
Én sem tudtam ettől az ajánlási szisztémától eltéríteni, pedig én nemhogy nem tanultam életemben programozást, hanem abban a suliban, ahol/amikor tanultam még nem volt számítógép sem!
Első hetes Linuxosként örültem én is az fglrx telepítésnek meg az ntfs- re torrentezésnek Debianon! :Y

Egyébként igaza van, ha tanulni/szívni akar valaki, akkor Debian kell! Ha csak használni akarod a rendszert, akkor Mint v. Ubi deratívák.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35845) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#35844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valóban tanultam programozni, 4 különböző nyelven is, a szokásos heti 1 órában. Tudod mire volt az jó? ;] Programozni azóta tudok, hogy felvettek hw fejlesztő / C programozói állásra, és ott megtanultam.

Mikor a Debiannal ismerkedtem (squeeze), még nem volt vizuális része az fglrx-nek, hiányzott belőle a CCC. Ettől függetlenül felment egyszerűen, a kisebb dolgokra meg ott volt a wiki hozzá.
Csak akkoriban nem tudtam mit kezdeni a hiányzó scaling beállítással, itt meg nem nagyon volt olyan aki tudta volna, hogy miről beszélek, vagy tudott volna rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35846) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#35841) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"mert már most simán túl van a kezdő szintén."

Azért ez nem túl gyors szintugrás? Tegnap még ez a kérdés enyhén kezdőnek tűnt! :D nem bántás, de tény

(#35788) CanibelZ "Meg mi a különbség a # és $ használatában parancssorban?"

Így neki a Debian netinstallnak? Jövő héten Arch, májusban már LFS? :R

(#35845) CPT.Pirk Azért csak többet ért, mint ha nem is hallottál volna a PC létezéséről!? :P
Mi se mindennap szedtük szét a gépkarabélyt, mégis többet tudnék vele alkotni, mint, aki még nem is hallott félautomata kézifegyverekről.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35847) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#35846) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miután kapásból állít pl. sources.listet, igen, már túl bizonyos szinteken. Na de ne beszélgessünk valakiről 3. személyben.

*persze ha a téma összefoglalót elolvasná, akkor tudná mi a különbség a $ és # között. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35848) CanibelZ válasza ubyegon2 (#35846) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ááá, nem akarok én addig várni ezekkel. ;] Vannak ilyen alap dolgok, amiket biztos tudnom kéne, de nem találtam olyan leírást, összefoglalót, ami nagyon alap szinttől kezd el (majdnem) mindent magyarázni. Egyetemi tankönyv is jó lenne, sulis támogatással meg tudnám venni. Esetleg, ha tudtok ilyet, akkor megköszönném. :R Addig úgy sem szabadultok tőlem, amíg nem tudom megoldani magam ezeket. ;]

CPT.Pirk: Pedig még az elején elolvastam, nem tudom hogy nem emlékeztem rá. :B

[ Szerkesztve ]

(#35849) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#35847) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Miután kapásból állít pl. sources.listet, igen, már túl bizonyos szinteken.
Ez is igaz, nem abszolút kezdő a fórumtárs, egy éves Linuxos múlttal! :)

Na de ne beszélgessünk valakiről 3. személyben.
Írtam, hogy nem piszkálásnak szánom, de ha a segítéséről van szó, miért ne beszélhetnénk róla, ha konkrétan az ő általa kért help irányairól beszélünk? Nem bántani akarjuk! :F

(#35848) CanibelZ Ha zavar, hogy ilyen formában a te problémádat felhoztam, mint témát, akkor szólj és törlöm az ezzel kapcsolatos hsz- eket! :U

A legjobb ötlet, hogy addig kérdezel, amíg ki nem vasalod a gurukból a megoldást! :DD
Főleg Kapitányra gondolok, mint fő Debian ajánlóra.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35850) CanibelZ válasza ubyegon2 (#35849) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Amíg nem úgy kerülök megszólításra, hogy "ez, az'" stb. addig semmi gond. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.