Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) CPT.Pirk válasza Vladi (#35300) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hogy? Miért nincs rá?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35302) Vladi válasza CPT.Pirk (#35301) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mert nincs. Senki se vállalja a vele való szívást. Túl gyors a fejlesztést az amd meg nem hajlandó lekövetni. az uborkásoknak csinál ezt azt. A többiek meg használják a nyíltat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35303) BoB válasza Vladi (#35298) üzenetére


BoB
veterán

Nem az a lényeg hogy emberi időben végez vagy nem, hanem melyik hatékonyabb. Már felismerték Fedoráéknál hogy a mai világban van korlátlan, gyors net ezért gondolkoznak azon hogy a default már a kikapcsolt delta lesz.

Nemtom most hogy állnak ezzel a kérdeéssel...

CPT.Pirk: ugyanazért amiért Arch sem. Mert catalyst az egy évvel ezelőtti xorg-ot meg kernelt igényli. Naprakész disztrónál így ez gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35304) wopi válasza Vladi (#35300) üzenetére


wopi
aktív tag

Ez nagyon izgi... :O

Tudsz konkrétumokat, hogyan is lehet ezt a nyílt drivert feltenni? Mi a neve ennek? Csak mert már ott tartok, hogy a boot után tökéletesen elindul a Kodi, mindenestül, csak veszettül lassú, főleg azért, mert nem megy a hardveres gyorsítás. :(

(#35305) Vladi válasza wopi (#35304) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nyílt drivert nem kell feltenni, mert az x-el települt az is. Valószínüleg már használod is.
A hardveres gyorsítást teszteld le. terminálban kellene:
glxinfo | grep direct

utána:
dmesg | grep UVD

majd:
vdpauinfo

Ha mindez oké - szerintem az uccsó nem lesz - akkor csak a kodiban kell beállítanod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35306) CPT.Pirk válasza BoB (#35303) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és Vladi

Az 1.16 kell neki Xorgból, az tavaly nyáron jött ki, az 1.17 meg idén februárban. Catalystot amúgy nem adtak ki még idén, csak egy bétát márciusban Windowsra. Azt lehetne felróni nekik, hogy miért nincs kiadva a béta Linuxra is...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35307) Vladi válasza CPT.Pirk (#35306) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tulajdonképpen semmit az égvilágon nem lehet már felróni nekik. Anno a linuxosok verték az asztalt, hogy ha nincs driver akkor csinálunk. Csak a gyártó adjon leírást hozzá. AMD adott.... :)

Még az uvd-t is kiadták, pedig 2 éve még azt hittem, hogy ez lehetetlen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35308) wopi válasza Vladi (#35305) üzenetére


wopi
aktív tag

Ezeket kaptam vissza:

glxinfo | grep direct: Error: Unable to open display
dmesg | grep UVD: UVD initialized successfully.
vdpauinfo: cannot connect to X server

Kodiban be van kapcsolva a hardveres gyorsítás.

Szerk: Más téma!

Samba megosztást szeretnék beállítani (ahogyan korábban Ubiban vidáman ment). Az smb.conf-ban beállítottam a megosztást, viszont mégsem működik. Ha azt mondom neki, hogy sudo systemctl start smbd.service, akkor azt kapom, hogy Failed to start smbd.service: Unit smbd.service failed to load: No such file or directory.

Mit csinálok rosszul? :(

[ Szerkesztve ]

(#35309) spammer válasza wopi (#35308) üzenetére


spammer
veterán

Start előtt egy

sudo systemctl enable smbd

nem segít?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35310) lev258 válasza wopi (#35308) üzenetére


lev258
veterán

Te most akkor szervert tettél fel? Arra minden csomag felkerült, ami kell teljes értékű grafikus rendszerhez?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35311) Vladi válasza lev258 (#35310) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, én is erre gondolok. Az x vagy pár hozzávaló tipikusan a driver nem ment fel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35312) m165le2


m165le2
csendes tag

Sziasztok.

Linuxot szeretnék felrakni egy Acer V5-573G laptopra.
Minden számomra szükséges Windowson futó programot tudok használni, egyetlen alap dologgal nem tudok megbirkózni, az pedig a videó lejátszás.
A jelenség a következő:
A lejátszás közben a kép felső felében 1-5 másodpercenként egy pillanatra megtörik a kép, mintha mondjuk a képszinkront kellene korrigálnia.
Ugyanazt a videót elindítva mindig ugyanott vannak ezek a villanások.
Kipróbáltam vagy 20 Linuxot (bennük többféle lejátszót), mindegyiknél más mértékben, de fennáll a jelenség.
(nyílt és zárt driverrel is)
Egyedül a Linux Mint Cinnamon VLC párossal van félsiker, csak ablakban villog teljes képernyőn nem.
( érdekes módon itt mindegy, hogy melyik Cinnamon verziót rakom fel, emiatt gyanítom hogy valahogy az ablakkezelővel lehet a hiba kapcsolatban)
A pechem az, hogy pont a Cinnamon nem engedi a panelt oldalra rakni csak fel vagy le, emiatt ezt nem szívesen használnám.
A laptopban egy Intel APU van HD4200 videó vezérlővel, és egy dedikált Nvidia GT750M.
Mondjuk azt sem tudom, hogy melyik vezérlőt használja éppen a Linux, zárt drivert csak az Nvidiához ajánl fel.

Jó lenne a lejátszás problémát megoldani, mert akkor sokféle Linuxból válogathatnék, de ha a Cinnamon panelját valahogy oldalra tudnám helyezni, akkor legalább azt tudnám teljes képernyős módban használni.

Ha tudtok valami ötletet kérem segítsetek.

(#35313) lev258 válasza m165le2 (#35312) üzenetére


lev258
veterán

Az Nvidia vezérlőközpontban tudsz váltani a két videókártya között. Én azzal kezdeném, hogy kipróbálnám egyikkel és másikkal is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35314) wopi válasza lev258 (#35310) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Igen, szervert tettem fel. A fent is linkelt howto szerint jártam el, csak ebben nvidia driver szerepel, itt akadtam el. :(

(#35309) spammer:
Ezt kapom rá vissza: Failed to execute operation: No such file or directory

[ Szerkesztve ]

(#35315) lev258 válasza wopi (#35314) üzenetére


lev258
veterán

Nem lenne jobb a rendes asztali verzió?
Elvileg a xorg-x11 kezdetű csomagok kellenek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35316) gery2123 válasza lev258 (#35315) üzenetére


gery2123
őstag

Az a baj, hogy a desktop verzióban nagyon sok felesleges cucc van, ami nem kell egy htpc - ben.
Amúgy örülök ennek a kis gondnak, mert így nekem már minden világos lesz remélhetőleg. :)
Talán előny nálam az Intel alap, és nem lesznek driver gondok.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#35317) lev258 válasza gery2123 (#35316) üzenetére


lev258
veterán

Ha te is szerverrel kezdesz, ugyanúgy fel kell tenni az alap X cuccokat. Mondjuk Fedorához egyáltalán nem értek, de keresgélni tudok.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35318) gery2123 válasza lev258 (#35317) üzenetére


gery2123
őstag

Addig az oké, gondolom a csomagok ugyanazok mint ubuntu szerver esetén. (jelenleg az van, és látja el a htpc +Kodi, home szerver feladatát)

-- PSN_ID: GerY2123

(#35319) Rimuru válasza gery2123 (#35318) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem garantált hogy ugyanaz a csomag mint ubuntun. Eltérhet csak névben, de tartalomban is (verziókülönbséget nem számítva).

Vigyázat, csalok!

(#35320) gery2123 válasza Rimuru (#35319) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor tényleg használom először a laptopon egy ideig a Fedorát mielőtt a szerverhez hozzá nyúlok. Csak adjam már le a szakdogát, mert addig nem akarok telepitgetni. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#35321) Tim82 válasza Vladi (#35294) üzenetére


Tim82
nagyúr

De egyébként ha van jobb ötleted, hogy mit érdemes feltenni, ha elsődleges cél a gépen való zenehallgatás, akkor örömmel venném.

Néztem, hogy van az Ubuntu Studio-hoz hasonló Fedora spin (Fedora Jam), lehet, hogy azt is megnézem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35322) m165le2 válasza lev258 (#35313) üzenetére


m165le2
csendes tag

Ez nem segített, de úgy néz ki hogy ablakkezelőtől függ, csak a cinnamon ablakkezelős linuxok jók valamennyire, bármilyen más ablakkezelővel rossz.

(#35323) Vladi válasza Tim82 (#35321) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jobb? Centos ofkorsz. :DD

Mondjuk akármennyire szeretjük a red hat cuccokat, ilyen esetben az a szemlélet, hogy azt használd, ami bevált, bejáratott. Ha váltani kell, akkor nézhetsz fedorát is. Azt kell összenézni, hogy miylen különlegességek vannak az ubuntu studioban. Azt hogy teszed fel fedorára.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35324) CPT.Pirk válasza Vladi (#35307) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A régi sztorikat nem ismerem ezekről a dolgokról, csak a 8.04-es Ubuntu idején csatlakoztam be a Linuxos közösségbe, mikor jött a cikk a beszélő Ubunturól, az nagyon kíváncsivá tett, meg akkor még az Ubuntu is jó volt. :D

Amúgy az UVD kód kiadás engem is meglepett, de végül is jobban belegondolva nem sok indok volt a titokban tartására, nem űrtechnika.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35325) Tim82 válasza Vladi (#35323) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal low latency kernel csak Ubuntu Studio-nál van.

Oké, nekem rengeteg kisebb-nagyobb bosszúságom volt a Kubuntuval saját használatban, de apámék nem panaszkodnak rá. Igaz, kb. annyira használják a notit, hogy megnéznek időjárást, emaileket, recepteket. Meg most már zenére is. (A jó minőségben hallgatható komolyzene, amit szeretnek, a csalim, hogy használják a számítógépet, ha már van nekik. :) )

Részemről meg annyi a karbantartás, hogy 2-3 hetente náluk járva, sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35326) BoB válasza CPT.Pirk (#35306) üzenetére


BoB
veterán

Már miért ne lehetne felróni nekik? Érdekes módon az nvidiának van stabil drivere már ami támogatja az 1.17-es xorg-ot. Még februárban ki is adták.

Folyamatosan ez megy, nem csoda hogy Arch linux nem támogatja az AMD drivert (catalyst), míg a zöldekét igen.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35327) CPT.Pirk válasza BoB (#35326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez is egy nézőpont, de nem lehet vele mit kezdeni, Windowos drivert sem adtak még ki idén, csak egy bétát most.
A másik nézőpont meg az, hogy a full rolling release modellnek vannak hátrányai is a sok előnye mellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35328) Lathronos válasza BoB (#35326) üzenetére


Lathronos
őstag

Én annak idején 2008-ban ezért raktam össze magamnak a jelenlegi Intel+nVIDIA+ASUS alapú PC-t, hogy biztos meglegyen a hegesztés nélküli kompatibilitás a legtöbb disztribúció esetében. Ezidáig nem csalódtam, bár az nVIDIA 331-es és 340-es drivere valahogy nem az igazi(vannak képfrissítési problémák, gyors mozgásnál a képkockák mintha szétcsúsznának-képtörés a monitoron középtájon). De majd ezt is megoldják idővel talán.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35329) BoB válasza CPT.Pirk (#35327) üzenetére


BoB
veterán

Fedora nem rolling release :N

(ennél merült fel mint probléma, erre írtam hogy egyébként Arch sem támogatja)

El kellene ismerned hogy szar a helyzet, ahelyett hogy AMD fanoskodsz itt :)
(egyébként asztali gépben AMD proci + VGA-t használok)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35330) CPT.Pirk válasza BoB (#35329) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegnap mikor felnéztem AMD oldalára h. mi a helyzet driver fronton, jött egy survey. Szépen kitöltöttem, és a végén megírtam a megjegyzés rovatva, hogy legyenek szívesek felpörgetni a Xorg server támogatását Linux alatt.

Amúgy Chakrán természetesen nincsen gond a Catalysttel. Ott 1.16-os Xorg van. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35331) BoB válasza CPT.Pirk (#35330) üzenetére


BoB
veterán

Enélkül is tudtam hogy az egész a Chakra reklámozására megy ki :P

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35332) CPT.Pirk válasza BoB (#35331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na látod, kellett neked kérdezni! ;] :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35333) Lathronos válasza m165le2 (#35322) üzenetére


Lathronos
őstag

Agyam eldobom, tényleg így van. Csak Cinnamon alatt működik a 340-es és 331-es nvidia driver is hibátlanul. Amint telepítettem Ubuntura és cinnamonnal jelentkeztem be, máris akadásmentes lett a videolejátszás. :DD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35334) Damateo válasza Lathronos (#35333) üzenetére


Damateo
aktív tag

Remélem ez azért még változik. Nem kívánom a már be lakott Chakrát elhagyni ilyenért.

(#35335) Lathronos válasza Damateo (#35334) üzenetére


Lathronos
őstag

Telepíts a KDE mellé egy Cinnamont.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35336) CPT.Pirk válasza Damateo (#35334) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kwin tripla pufferelést próbáltad? [link]

Lathronos: itt csak KDE van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35337) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztpok!Ubuntu és windows van a gépemen.Amikor bekapcsolom akkor a grup fogad és visszaszámol hogy válasszam ki az indítani kívánt op. rendszert.A grup után megjelenik a windows boot menüje is és ott is visszaszámlálás és választhatok az op. rendszerek közül.Ez természetes?Másnál is így van aki használja a win. és az ubuntut párhuzamossan?

(#35338) Gyick válasza Misi1980 (#35337) üzenetére


Gyick
őstag

Több vinyó van a gépben?

(#35339) lev258 válasza Misi1980 (#35337) üzenetére


lev258
veterán

Mi ez, UEFI? Wubiról ugye nincs szó? Hogyan került fel a rendszerválasztó? Ubi telepítésével, vagy egyéb módon (pl. külső program)?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35340) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy adott egy laptop (HP ProBook 450 G1 laptop(Intel® Core™ i3-4000M / 4GB / 120GB SSD / 500GB HDD / AMD Radeon HD 8750M ), és szeretnék rá rakni valamilyen linuxot, ez lenne az első linuxom, szóval teljesen laikusan állok a dolog előtt.

A legfontosabb kérdés, hogy azokat az alkalmazásokat, amiket jelenleg használok, azokat tudom-e majd Linuxon is, természetesen nem várom el, hogy ugyanaz legyen, de jó lenne valami alternatíva.

-CodeBlocks, ha jól tudom ez van Linuxra is.
-QtCreator, ha jól tudom ez van Linuxra is.
-Office, gondolom csak van valami LibreOffice, vagy OpenOffice.
-VLC, gondolom van valami más Linuxra.
-iTunes, erre nem tudok semmit mondani

Ami talán a legérdekesebb számomra:
-Cubby, ez a LogMeIn felhőszolgáltatása, viszont nem láttam, hogy lenne alkalmazás hozzá. ("Linux is not supported, but folks on Linux can access their cloud-enabled cubbies via the Cubby WebDAV server.") Valami WebDAV szerverrel kommunikáló program kellene?! :D

Akkor még olyan kérdések vannak bennem, hogy:
-Az AMD VGA-mat mennyire fogja szeretni a Linux?
-Sleep / Hibernate üzemmód, ha összehajtom a gépet?
-Funkciógombok?

És akkor a nagy kérdés, milyen disztrót?
-Kubuntu: KDE, és Ubuntu, kezdésnek jó választás lehetne, utána meg ha már megismertem a világát, akkor lehetne mondjuk más.
-Arch: Kezdésnek nem tudom, hogy milyen választás, de úgy hallottam, hogy sokat lehet vele szórakozni, ezért talán gyorsabban ismerném meg a Linuxok világát?! Ezután már tényleg bármerre lehet váltani.
-Esetleg más ötlet?

Köszi a segítségeteket,

[ Szerkesztve ]

(#35341) Tim82 válasza zsambek (#35340) üzenetére


Tim82
nagyúr

-VLC, gondolom van valami más Linuxra. -> VLC pl. :D

-iTunes, erre nem tudok semmit mondani -> zenelejátszásra vagy szinkronizálásra? Amúgy nézelődj: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35342) zsambek válasza Tim82 (#35341) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

VLC, túlságosan is belejöttem, hogy mindig kell valami alternatíva... :)
A Clementine-t dicsérik nagyon, szóval az lesz majd...
A WebDAV-os Cubby-s dologra van valami ötlet?
Driverek?
Melyik disztrót?

[ Szerkesztve ]

(#35343) Gyick válasza zsambek (#35340) üzenetére


Gyick
őstag

Sokdolog amúgy szerintem telepités után derül ki hogy fel tudod -e erőszakolni a wine-vel vagy sem,microsot office-t pl eddig én gond nélkül felraktam mindig és hibatlanul fut mint windows-on de vminek utánna kell olvasni hogy melyik wine verzió-val megy nem megy

(#35344) CPT.Pirk válasza zsambek (#35340) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

CodeBlocks van persze, meg minden más is. Sőt, most már az MS visual C++ 2015 is tud Linuxra fordítani. :)
VLC, SMPlayer, meg még egy csomó jó lejátszó van.
QtCreator - ez szerintem natív Linuxos dolog, mivel maga a QT is az tudomásom szerint. KDE-s disztrók eleve QT-s alkalmazásokat tartalmaznak többnyire.
Officeból van LO, Calligara Suite, meg pár egyéb is.
Van valami iTunes alternatíva is, legalább is régebben használtam ipodot Linux alatt, simán tudtam mindent csinálni vele, csak már nem emlékszem mi volt az. :)

-Az AMD VGA-mat mennyire fogja szeretni a Linux? Igen. A mostani Arch nem, mert a Xorg szerver aktuális verziójához még nem jött ki gyártói AMD driver, addig csak a nyíltat lehet rajta használni. Egyéb disztrókon még a korábbi Xorg van többnyire, így ott nincs ilyen gond.

-Sleep / Hibernate üzemmód, ha összehajtom a gépet? Ez az első amit kikapcsolok bármilyen oprendszerről van szó, elég ha lekapcsolja a háttérvilágítást, majd én elküldöm sleepbe, ha akarom. :) A sleephez elég a szabad memória, hibernáláshoz viszont kell egy SWAP partíciót létrehozni, ami legyen nagyobb, mint a gépben lévő ram mérete, mert oda menti ki a dolgokat. Egyébként egy KDE-s disztró alatt végletekig konfigurálható, hogy miként működjön az energiagazdálkodás.

-Funkciógombok? Ez eset függő, de szoktak menni. Lehet, hogy fel kell rakni valami gyártó specifikus csomagot hozzájuk.

Tanulásra az Arch vonalon termett disztrókat, vagy pl. a Debiant javaslom, ezeknek jó Wiki oldala van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35345) lev258 válasza CPT.Pirk (#35344) üzenetére


lev258
veterán

"Sőt, most már az MS visual C++ 2015 is tud Linuxra fordítani."
Azért a natív VS még mindig csak álom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35346) spammer válasza zsambek (#35340) üzenetére


spammer
veterán

Első körben próbáld ki live-ban a disztrót, ott már jó pár dolog kiderül.

Vanilla Arch teljesen kezdőként szerintem felejtős, bár ha van időd és kedved és tanulni akarsz, akkor jó választás, de arra számíts, hogy lehet szívni vele, mire beállítasz mindent. Továbbá nincs se live mód, se GUI-s telepítő (utóbbi mondjuk megoldható Antergos vagy EvoLution segítségével). Esetleg ott a Manjaro is, ha Arch alapra vágysz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35347) Tim82 válasza zsambek (#35342) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Clementine-t én is használom és szeretem, bár iPod-dal/iPhone-nal/iPad-del sosem próbáltam meg összehozni, jelenleg nincs egyik sem, hogy teszteljem. :)

Sleep biztosan gond nélkül megy (*tényleg* gond nélkül - 100%-osan működik), hibernálást nem használok.

Én amúgy megnézném a helyedben a Fedora/Red Hat vonalat is (ez leginkább az aktuális Fedorát és a CentOS-t jelenti, utóbbi lehet, hogy nem fogja teljes mértékben támogatni a Radeon-odat).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35348) zsambek válasza CPT.Pirk (#35344) üzenetére


zsambek
aktív tag

Akkor Arch lesz szerintem, amúgy még nem volt olyan, hogy kellett volna használni a dedikált VGA-t, de akkor maximum nem használom addig, amíg az Xorg-hoz ki nem jön a frissítés.

BTW, Archnak néztem a beginner's guide-ját, azzal szerintem el tudok lenni :D

Kérdés: Szórakozzak a Dual-Boottal, vagy inkább rögtön rakjam át az egész rendszert Archra? (Igazából amit használok fájlok, azok fent vannak cloudban, szóval nem sok mentéssel jár.)

[ Szerkesztve ]

(#35349) zsambek válasza Tim82 (#35347) üzenetére


zsambek
aktív tag

Egy Ubuntu-s topikban olvastam, hogy azt ajanlotta a srac iTunes helyere, szoval remeljuk jo lesz :)

(#35350) CPT.Pirk válasza zsambek (#35348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, az megint csak a következő Xorg frissítésig működne, így ott lehet állandó probléma lenne a zárt driver használata. Persze van nyílt radeon driver is, így nem vagy rászorulva a zártra. Kicsit lassabb tempóban frissülnek az Arch kezdő barátabb leszármazottai mint pl. a Manjaro, Chakra, stb. Ezekhez mindhez működik az Arch wiki szinte 1:1-ben.

Én kezdésnek megtartanám a dualbootot, jó az ha van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.