Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) teleahocipöm válasza Fenyő (#35600) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Egy hete cserétem hűtőt és akkor bepasztáztam, de most visszaesett 70-re, igen ez PB EasyNote.Két Magonként egy terminálablak?
Próbaképp egy ablakba infítottam, 1-18-ig lehet választani az 1. Test/Primenet választottam és valami ID számot kér, meg komputer nevet

"Use PrimeNet to get work and report results (Y): Y

You must first create your user ID at mersenne.org or leave user ID blank
to run anonymously. See the readme.txt file for details.
Optional user ID: xxxxx
Optional computer name: yyyyyy
Computer uses a dial-up connection to the Internet (N): N
Optional proxy host name: ?

Accept the answers above? (Y): Y"

és itt újból kiírta a listát 1-18-ig

Nem olyan egyszerű, mint gondoltam :(

(#35602) Fenyő válasza teleahocipöm (#35601) üzenetére


Fenyő
őstag

Ne a primeNET-et válaszd, hanem csak a just stress testinget vagyis az not, utána megkérdi a magok számát (ha 2 van pl akkor egy ablakban fog futni, de az egyik worker 1, a másik worker 2 néven), ezután válaszd a blend tesztet (3-as opció lesz), ami után csak egy visszaigazolást kér.
2. futattásra már egy menüsor jön be amit említesz itt 15.-ik lesz a teszt, ami ugyanúgy végigvezet a fenti kérdéseken.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35603) teleahocipöm válasza Fenyő (#35602) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok, de indulásnál melyiket válasszam?
1. Test/Primenet
2. Test/Worker threads
3. Test/Status
4. Test/Continue
5. Test/Exit
6. Advanced/Test
7. Advanced/Time
8. Advanced/P-1
9. Advanced/ECM
10. Advanced/Manual Communication
11. Advanced/Unreserve Exponent
12. Advanced/Quit Gimps
13. Options/CPU
14. Options/Preferences
15. Options/Torture Test
16. Options/Benchmark
17. Help/About
18. Help/About PrimeNet Server

(#35604) Fenyő válasza teleahocipöm (#35603) üzenetére


Fenyő
őstag

15.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35605) teleahocipöm válasza Fenyő (#35604) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi szépen!
Most látom írtad már korábban, csak ahogy olvastam, próbáltam csinálni is és addig nem jutottam el

[ Szerkesztve ]

(#35606) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most itt tart a folyamat, le is lassult rendesen a gép:

Accept the answers above? (Y):
[Main thread Apr 12 21:23] Starting workers.
[Worker #1 Apr 12 21:23] Worker starting
[Worker #2 Apr 12 21:23] Worker starting
[Worker #2 Apr 12 21:23] Setting affinity to run worker on logical CPU #2
[Worker #1 Apr 12 21:23] Setting affinity to run worker on logical CPU #1
[Worker #2 Apr 12 21:23] Beginning a continuous self-test to check your computer.
[Worker #2 Apr 12 21:23] Please read stress.txt. Hit ^C to end this test.
[Worker #1 Apr 12 21:23] Beginning a continuous self-test to check your computer.
[Worker #1 Apr 12 21:23] Please read stress.txt. Hit ^C to end this test.
[Worker #2 Apr 12 21:23] Test 1, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9961473 using Pentium4 type-0 FFT length 512K, Pass1=512, Pass2=1K.
[Worker #1 Apr 12 21:23] Test 1, 7800 Lucas-Lehmer iterations of M9961473 using Pentium4 type-0 FFT length 512K, Pass1=512, Pass2=1K.

(#35607) mefistofeles

Gyerekek egy Chakra USB telepítőt akarok készíteni windows 8.1 alól. Milyen progit ajánlotok?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35608) spammer válasza mefistofeles (#35607) üzenetére


spammer
veterán

Rufus

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35609) mefistofeles válasza spammer (#35608) üzenetére

Felejtős.... Az a kedvenc progim, mindent azzal írok, de a Chakránál nyakatekert hibaüzivel nyugtázta az ISO-t.
Végülis rufus lett, de engedélyeznem kellett neki, hogy két filet letöltsön a netről......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35610) spammer válasza mefistofeles (#35609) üzenetére


spammer
veterán

Akkor itt a többi: #32430

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35611) camillus válasza spammer (#35610) üzenetére


camillus
tag

A dd-t hiányolom.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#35612) spammer válasza camillus (#35611) üzenetére


spammer
veterán

Windows alól? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35613) camillus válasza spammer (#35612) üzenetére


camillus
tag

A Cygwin talán képes rá.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#35614) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#35609) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Win32 diskimager friss verziója. Ha a 0.9.5 nem tudja kiírni nálad, akkor maximum Win8 kompatibilitási gond lehet. Próbálkozz a kompatibilitási lehetőségekkel, meg a rendszergazdai jogokkal.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35615) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Volt szerencsém vasárnap kipróbálni az elementary OS Freya-t, hát egyáltalán nem rossz. Vettem is a bátorságot, és készítettem azon nyomban a 64 bites verzióból egy magyar nyelvű változatot(ami azt jelenti, hogy a gnome-language pack-hu jóvoltából a Pantheon is magyar nyelvű ám), megfűszerezve néhány apró finomsággal. Ha valaki esetleg kipróbálná, holnap reggeltől már elérhető lesz. :D Aztán egy két napon belül jön a 32 bites is...

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35616) whbear válasza spammer (#35612) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, van dd windowsra is. Teljesen jól működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#35617) Horvi válasza CPT.Pirk (#35493) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Még egy kérdés ehhez a témához. Megcsináltam a dolgot a leírásod alapján és jól működik. A mail dolgot még nem lőttem össze de már rajta vagyok. Megnéztem a log fájlt is és szépen telepíti amiket kell. Ehhez kapcsolódóan egy olyan kérdésem lenne, hogy mi alapján dől el a dolog, hogy mikor futtassa az update/upgrade-t? A config fájlban valami olyasmi van hogy naponta egyszer. Igen ám de random időpontban? Mert erre vonatkozó beállítást még nem találtam. Esetleg valahogy meg lehet oldani, hogy pl. napi többször is lefuttassa a dolgot vagy annak túl sok értelme már nincsen? Előre is köszi.

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#35618) CPT.Pirk válasza Horvi (#35617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én úgy néztem, hogy a bekapcsolás után fut le. Ez a módszer szerintem nem tud többet, de kérdezz rá a Debian topicban. Mondjuk nincs is olyan sok frissítés, hogy folyamatosan mennie kellene, meg bármikor indíthatsz te is frissítést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35619) Horvi válasza CPT.Pirk (#35618) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor lehet, hogy ez a megoldás mégsem az ami nekem kell? Mert én nem szoktam ugye kikapcsolni a banánt mert megy 24/7-ben. Legalábbis a bekapcsolás után fut le dolgot így értelmezem, hogy az eszköz bekapcsolása után. De javíts ki ha tévednék.

Hello darkness, my old friend...

(#35620) CPT.Pirk válasza Horvi (#35619) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kérdés. Őszintén szólva erre nem tudom a választ. Viszont a linkelt wiki oldalon volt időzítős megoldás is, szerintem az kell akkor neked.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35621) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubuntu 14.04 alatt Opera browser-t használok főként. Eddig egy Modern-Scroll nevű plugin-al oldottam meg, hogy gyorsabban tudjak az egérgörgővel scrollozni, de most valamiért már nem elérhető. Tudna valaki segíteni abban, hogy gyorsíthassak a görgetésen? Akár a browseren belül, akár a rendszeren belül. Utóbbi lenne a legtökéletesebb, de ilyen beállítást még nem sikerült találnom.

(#35622) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

üdv!
Segítségeteket szeretném kérni. Win 7 mellé szeretnék linuxot feltenni és akárhogy szenvedek nem ajánlja fel azt a lehetőséget, hogy "win 7 mellé telepítés" mindig azt akarja töröljem az egész partríciót. Nem látja hogy a win 7 már fel van telepítve. Próbáltam már mindent amit találtam leírást neten de egyszerűen nem megy. Esetleg lenne valami ötlet hogy oldjam meg? (2 partríció van C win 7, D üres formázatlan)

(#35623) lev258 válasza sznorbert86 (#35622) üzenetére


lev258
veterán

Live-ban elindul a rendszer, igaz? Nézd meg Terminálban a sudo fdisk -l parancs eredményét. A Valami más opciónál egyben látja a lemezt vagy lát partíciókat?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35624) Gyick válasza sznorbert86 (#35622) üzenetére


Gyick
őstag

Az az automata win mellé telepités nem is ajánlatos szerintem..Milyen disztro?Mindig a somthing else opciot kell választani a linux telepitőben,annyi az egész hogy ott törlöd a "D meghajtot" hogy azt free-nek mutassa és csinálsz pl egy 5gb-os particiot ezt beállitod swap particionak a maradéknak megbállitod a "/" csatolási pontot.De amúgy regeteg ilyen video van youtube-n

Mondjuk ha csak 2 particiód van az nem valami szerencsés szerintem..És akkor hol tartod az adatokat?Inkább előbb le kellene csipni abból a D-ből vmenyit a linux számára

[ Szerkesztve ]

(#35625) Nova96


Nova96
őstag

Fel akartam tenni az új Elemantary-t és, 2. pendrive-nál is bebootol majd, kiír valami hibát csak felvillan nem látom majd:
"no elements " elindul a boot képernyő és nem indul el soha.
Rufus-al csináltam a pendriveokat, mi baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#35626) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

A Prime95 tegnap 2x lefuttattam Peppermint alatt, az elsonel eleg hamar leallt ey egyik mag tesztelese, fagyott a gep rendesen, ctrl+C -re leallas helyett elsotetult a kepernyo, ki kellett kapcsolni a gepet. A Teszt alapjan ugy tunt rossz az egyik mag /enyhe panik/ Na ezert

..inditottam egy meg egy tesztet /18.22-01-ig /, ki kapcsoltam a kepernyovedot igy mar nem lepett ki a gep es folyamatosan lattam mi tortenik, igy mar nem fagyott csak kicsit lelassult es jobban melegedett proci /69-71 C-fok/. A teszt vegen megnyugodtam jo mind a ket mag.

Tehat sem a memoria sema proci nem okozhatja a HDD szektorhibait es a fagyasokat, de akkor mi :F Most mar csak az alaplapot a rajta levo cuccokkal kellene tesztelni, erre van valami alkalmazas :F

(#35627) #68216320 válasza Nova96 (#35625) üzenetére


#68216320
törölt tag

unetbootin-al csináld.

(#35628) Nova96 válasza #68216320 (#35627) üzenetére


Nova96
őstag

Ugyan az "zero elements" .
Pedig leszedtem újra az iso-t is. :F

(#35629) Lathronos válasza Nova96 (#35628) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Ha tudsz holnap reggelig várni, kapsz tőlem egy olyan freya ISO-t, ami bootolni fog Rufus-szal is. Na meg jó pár módosítás is történt még rajta, a maximális felhasználói élmény biztosítására :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35630) Nova96 válasza Lathronos (#35629) üzenetére


Nova96
őstag

Tudok, előre is köszönöm. :)

(#35631) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Felraktam a Manjarot, de a Pendrájvokat egyáltalán nem érzékeli, az usb-egér, rádiós bill müködik rendesen, a DVD-Ramot felismeri, csak nem csatolja.
A Cserélhető meghajtók és adathordozók -nál kipipáltam az első hármat, de így sem ismeri föl :F

Valószínűleg ráfáztam a Manjaroval :(

[ Szerkesztve ]

(#35632) rii


rii
nagyúr

sziasztok

haver lepasszolta a laptopját, (acer aspire 5750), hogy fel kéne rá csűrni egy Linux-ot (van rá 2 estém kb., és a Linux elég kemény fa)

nem gyenge a gép ... core i5 ... 4 gb ram
milyen disztribúciót ajánlanátok?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35633) BoB válasza rii (#35632) üzenetére


BoB
veterán

Kubuntu 14.04

teleahócipőm: neked csuda egy géped lehet hallod, már gyanús hogy mindig van valami baja :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35634) teleahocipöm válasza BoB (#35633) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Hát nem tudom, a RAM a proci a HDD is jó bár ez utóbbi nem tökéletes, az alaplapot nem tudtam ellenőrizni, arra állítólag van win-es progit, ha nem lesz Linuxos akkor xp megy föl.

A Peppermint felismerte mindenféle hókuszpók nélkül, csak fagyott, mint elődje a Lubuntu, amely a frissítésekkel egyre lassabb lett. Az biztos kezdek belefáradni az állandóan jelentkező problémákba, valószínűleg nem való nekem a Linux.

(#35635) Lathronos válasza rii (#35632) üzenetére


Lathronos
őstag

Attól függ mire kell. Ha játszani is akar rajta, egyértelmű, hogy Ubuntu alapú. Én személy szerint ezt ajánlom.

(#35633) bob.zxr Én eddig mindig ráfáztam a Kubuntu-ra, vagy csak félig volt magyar a KDE, vagy úgy megfagyott mint a zsiráf a szibériai tundrán.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35636) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Újraindítottam a gépet és most már felismeri az usb és a DVD-Ramot is, ki érti ezt???

(#35637) Rimuru válasza teleahocipöm (#35636) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem senki se érti. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#35638) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Elkészítettem az elementaryOS 64 bites változatának kiegészített magyar nyelvű változatát. Aki kipróbálná, innen tudja letölteni. A telepítő ikonja a dokkon az első jobbról. :)

Egy kép róla működés közben:

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35639) ubyegon2 válasza Lathronos (#35638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Ezt az itt leírtak alapján is mindenképpen ki kell próbálni! Gratula az újabb munkádhoz! :R ha már jó bornak is kell a cégér

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35640) Lathronos válasza ubyegon2 (#35639) üzenetére


Lathronos
őstag

Nos, az érdem nem az enyém, hanem a fejlesztőké. Én csupán hozzáadtam pár apróságot. Jó irányba haladnak, de azért még kissé érződik rajta olykor, hogy nem egy 100%-ig kiforrt rendszerrel van dolgunk. Legszembetűnőbb példája ennek a félig magyar vezérlőpult, és az egyelőre még eléggé korlátolt testreszabás lehetősége kiváltképp a tálcára gondolok itt.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35641) agy73p válasza BoB (#34977) üzenetére


agy73p
senior tag

Neked volt igazad.
Lassan 2 hete használom - megelégedettséggel - a Kororát (pár napig Mate-val, KDE-vel, azóta pedig Cinnamonnal).
Köszönöm, h ajánlottad. ;)

Sztem nyugodt szívvel ajánld teleahócipőmnek is. :K

[ Szerkesztve ]

(#35642) Lathronos válasza Lathronos (#35638) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt az ismertető az elementary Freya remaster-hez

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35643) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép napot mindenkinek!
Van egy HD 7970Ghz videókártyám(Gigabyte). Dual bootot csináltam a gépre Windows 8.1 és Ubuntu 14.04.2 LTS-el. Mind a kettő külön külön jól működik, ám amikor átmegyek Ubuntura, és onnna vissza windows-ba, akkor a windows elveszíti a videókártya driver-t, és azt írja, hogy Általános Microsoft Viedókártyám van. Ha letörlöm a catalyst-ot és felteszem újra, újraindítom akkor megint jó. De ugyanezt megint megcsinálva újra eldobja a drivert. Minden adat a gépemről fentvan az adatlapomon, ha ehhez köze lenne hozzá, ott meg tudjátok nézni.

Előre is köszönöm!
Ugyanezen üzenetemet a Nem indul és mi a baja a gépemnek topicba is feltöltöttem, de hátha ehhez ti jobban értetek. :F

Üdv: Roland

(#35644) spammer válasza Lathronos (#35638) üzenetére


spammer
veterán

Lekaptam MEGA-ról, de azt hittem, szétszakad a gép, mire lejött:

2 mag, 2 GB RAM, 2GB Swap. Előbbieket 100%-on járatta, utóbbiakat majdnem teljesen bekajálta.

Chrome alól indítva: (volt 8-as feletti load is).

Az ok az, hogy az okos megások úgy oldották meg, hogy nem tölti egyből a célhelyre, hanem telenyomja a memóriát/swapet, hogy a végén aztán onnan kelljen kiírnia (gyakorlatilag másolnia) a végleges helyre.

Ami sok giga ramos gépeknél lehet, hogy nem gond (ha mindent memóriában tud tárolni), de ha nincs elég memória, akkor legyilkolja a gépet egy nagyobb méretű fájlnál.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35645) Nova96 válasza Lathronos (#35629) üzenetére


Nova96
őstag

ACPI: no elements ugyan úgy.
WTF? :F :W

(#35646) Gyick válasza spammer (#35644) üzenetére


Gyick
őstag

Én is megijedtem hogy mégegyszer lefogja tölteni de amikor látam hogy milyen gyorsan szedi akkor gondoltam hogy az a ramból jöhet már.Mondjuk az én gépemnek meg se kotyant

[ Szerkesztve ]

(#35647) Lathronos válasza Nova96 (#35645) üzenetére


Lathronos
őstag

És ha ezzel írod pendrive-ra? Nem lehet, hogy rosszul van formázva a pendrive-od? Nálam egy 8 GB-os Sony-ról simán bebootol Rufus-szal készítve.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35648) Nova96 válasza Lathronos (#35647) üzenetére


Nova96
őstag

Megnézem, de én már arra gondolok, hogy most már kevés a 4 GB- neki 32 bit-nél elég volt, és lehet most kevés?
Bár előtte is ezt írta. :D

(#35649) agy73p válasza agy73p (#35641) üzenetére


agy73p
senior tag

Lenne pár kérdésem (Korora21), pár finomítás, ha lehet:
1. hogyan lehet megoldani, hogy az automatikusan induló Teamviewer ne legyen külön ablakban megnyílva minden bekapcsoláskor, hanem csak a tálcán jelezze, hogy fut (mint a Windowsban),
2. minden bekapcs után első indításkor a Google-Chrome felajánlja a lehetőséget, hogy "visszaálítás", pedig előtte szabályosan volt leállítva,
3. fájlkezelőben alapértelmezett megjelenítésnek szeretném beállítani, hogy részletesen lássam a fájlokat, ne pedig ikonokként. Nem találtam erre vonatkozó beállításokat. Hol keressem?
4. A Korora rolling, half-rolling vagy egyik sem? Nem ajánl fel frissítéseket, de a Yum extender bekapcsolásakor minden esetben talál frissíteni valót. Nem zavar, csak kérdezem.

(#35650) Lathronos válasza spammer (#35644) üzenetére


Lathronos
őstag

Nekem se egy erőmű a PC-m: Intel Core2Duo E8400, 2 GB RAM és nem terheli letöltés alatt a processzort a MEGA 30%-nál jobban, a RAM-ból viszont igaz, hogy +700 MB-ot zabál fel. Alapjáraton az elementary úgy 1 GB-tal beéri. Legközelebb majd SurDoc-ra töltök fel, az nem pufferel, hanem közvetlenül a lemezre tölt.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.