Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) CPT.Pirk válasza Lathronos (#35100) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó, de ebbe minden van. Ha csak az alaplapot meg a procit nézed, máris jóval kisebb az összeg, meg nem is kell feltétlen A8-as APU, vannak az olcsóbb A4, A6 APU-k, sőt akár egy Brazos platformmal is el lehet lenni a neten még sokáig.

Most ha az ember szerez egy P4-es gépet, azért azzal netezni továbbra sem lesz túl nagy élmény, a flash meg a Youtube eléggé megviselik szegényt. Nálam is van kettő ilyen gép a családban, sokat is fogyasztanak, lassúak is meg hangosak is. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35102) Lathronos válasza CPT.Pirk (#35101) üzenetére


Lathronos
őstag

YouTube-ra visszatérve, próbáltad már SMTube+VLC kombóval? A régi Pentium 4-esemen ( 3 GHz Prescott CPU, 1 GB RAM, Geforce 6600 AGP) gond nélkül lejátssza a videokat, persze nem HD-be.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35103) CPT.Pirk válasza Lathronos (#35102) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, mert akik használják a gépet, nekik ez túl bonyolult lenne. Nekik az kell, hogy menjen a böngészőből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35104) Gyick válasza Lathronos (#35102) üzenetére


Gyick
őstag

ha beletekerek a vidbe nem áll meg nem lassul be vele,majdnem olyan mintha egy gépen lévő videofájlt néznék..Jó cucc szerintem

(#35105) spammer válasza CPT.Pirk (#35103) üzenetére


spammer
veterán

Firefoxhoz "Open With" addon és akkor bármelyik videó link megnyitható egy jobb klikkes menüből, bármilyen külső lejátszóval. Talán Chrome alapú böngetőkre is van ilyesmi.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35106) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok, mosolygós hétvégét! :)

Nos... Sajnos nekem annyira nem nyerte el a tetszésemet a Manjaro. Visszatértem Mintre. Mindenkinek más az ízlése! :) Igazából kicsit problémásnak éreztem a csomagkezelést, nem volt annyira gördülékeny a rendszer működése. Lehet, hogy még kicsit érnem kell hozzá. :)

Tehát ahogy írom, visszatértem Mintre. Mate verziót tettem fel, illetve Compiz felületre váltottam, Cairo-Dock-al. Működik, teljesen jó minden. Az a gondom, hogy keresem pl a billentyűzet beállításait (ismétlési sebesség beállítása) vagy mondjuk az energiagazdálkodásra vonatkozó beálltásokat, de nem találom... A menüben nem találok vezérlőpultot, beállításokat, hasonlókat, csak a Compiz beállításait.

Köszönöm, ha segítetek! :)

(#35107) KFeri22 válasza Lathronos (#35102) üzenetére


KFeri22
tag

Leírnád, hogy lehet ezt a kombót használni Youtube-ra?
Illetve a 35053 hsz-ban a kép jobb oldalán lévő programnak mi a neve? Telepíthető 32 bites Mint 17 Xfce-re?

(#35108) Rimuru válasza KFeri22 (#35107) üzenetére


Rimuru
veterán

A rendszerinfókra gondolsz? Azt conkynak hívják.
Youtubera amúgy mpv+youtube-dl is tökéletes kombó, de ott van akár a minitube is.

Vigyázat, csalok!

(#35109) KFeri22 válasza Rimuru (#35108) üzenetére


KFeri22
tag

Igen arra gondoltam. Köszi
A Youtube kombókat,hogy kell telepíteni?

(#35110) Gyick válasza KFeri22 (#35109) üzenetére


Gyick
őstag

sudo apt-get install smtube

ezt probáld meg,a beallitasokba meg átállitod vlc-re a lejátszót

[ Szerkesztve ]

(#35111) KFeri22 válasza Gyick (#35110) üzenetére


KFeri22
tag

Köszönöm :)

(#35112) ubyegon2 válasza wopi (#35106) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Neked is :) -s 7végét!
Nincs most fenn Mate, de XFCE- ből kiindulva, ha ott kiválasztom a compizt, az alap ablakkezelő helyett, akkor érthető módon jó pár ablakkezelési beállítás nem fog működni. Ez lehet nálad is, nem tudom MATE- nél hogyan választottad a compizt, egyáltalán választható- e vagy úgy beleintegrálták, hogy nem lehet menüből, csak valamely konfig beállítás megváltoztatásával. :U

(#35107) KFeri22
Neked is érdemes kezdőként a conky-manager- t kipróbálnod!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35113) spammer


spammer
veterán

Összedobtam egy ilyet, némi anyag a nézelődéshez, tájékozódáshoz :)
Link gyűjtemény a Linuxszal ismerkedőknek

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35114) wopi válasza ubyegon2 (#35112) üzenetére


wopi
aktív tag

Igen, ez feltünt, hogy néhány ablakkezelési beállítás elveszik... De akkor nem is lehet ezeket sehol módosítani? Pl. amiket fent írtam. :)

Köszi!

(#35115) agy73p válasza spammer (#35113) üzenetére


agy73p
senior tag

:R Köszönjük. :)

(#35116) ubyegon2 válasza wopi (#35114) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kizárt, hogy ne lehetne ezeket állítani. Most délután felteszek egy MATE változatot, úgyis kíváncsi voltam rá, hátha rájövök valamire. :U

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35117) wopi válasza ubyegon2 (#35116) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm!

Viszont... Benéztem, nem Mate, hanem Cinnamon. Sorry! :) :U

[ Szerkesztve ]

(#35118) ubyegon2 válasza wopi (#35117) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj! Cinnamonon akarsz compiz felületet? Az nem fog menni. :) Ha telepítettél valami compizzal kapcsolatos csomagot, azt pucold le óvatosan. Utána nézd meg a beállításokat és, ha valami nem megy, megnézzük.

Jó, hogy szóltál, mert pont most végzett a MATE telepítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35119) wopi válasza ubyegon2 (#35118) üzenetére


wopi
aktív tag

Érdekes, amit írsz. Apt-get-el feltettem a compiz-config-manager csomagot, ami hozott magával mindent, ami kell. Így fel is ment, és tökéletesen megy. Bár akkor ez lehet az egyik bugja, hogy így nincsenek beállítások. Mate-ben jobb volna a helyzet?

(#35120) ubyegon2 válasza wopi (#35119) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én eddig úgy tudtam, hogy a Gnome3 és a Cinnamon nem működik együtt a compizzal, stabil működést biztosan nem eredményez, ha felrakod és elkezded beállítgatni!

A Mint 17.1 XFCE és MATE alapból tartalmazza a compizt, most látom, a MATE- nél is az Asztalbeállítások- nál az Ablakok- re kattintva lehet váltani compizra. Ha compizt szeretnél, ezeket a DE- ket válaszd!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35121) wopi válasza ubyegon2 (#35120) üzenetére


wopi
aktív tag

:Y :R

Köszönöm a segítséged, ismét! :)

(#35122) ubyegon2 válasza wopi (#35121) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs mit köszönnöd, bár most csőbe húztál, de ha már felraktam a MATE- t, meglesz ez is az XFCE mellé így én is tanulok valamit! :) Ha csak Cinnamon van fenn, sok dologhoz nem tudok hozzászólni, egy kicsit megismerem ezeket is, XFCE nem rossz, de kipróbáltam Lathronos ft Voyagerét, no ahhoz a kinézethez kell rajta alakítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35123) wopi válasza ubyegon2 (#35122) üzenetére


wopi
aktív tag

Ha úgyis Compizt szeretnék használni, akkor melyiknek van jobb létjogosultsága? XFCE vagy Máté?

Szerk: Rosszul írom. Compizt és Cairo-Dock-ot. Mert ebben az esetben úgyis a Cairot kell majd kiválasztani a login screenen.

[ Szerkesztve ]

(#35124) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Üdvözletem minden kollégának.

A linuxhoz még kezdő vagyok nagyon írtam is, de kipróbáltam néhány disztribúciót és nagyon tetszenek és jól kezelhetőek is, amiket ajánlottatok nekem.

A bőség zavarában nem-tudok választani.

A lényegre térve"win......"nem szeretnék használni inkább Linux Mint 17 vagy amit ajánlani tudnátok.

Lehet, hogy kérdésem nem jó, de egy olyan kérdésem lenne Diabló3 és StarCraft2-vel szeretnénk Linux Minten
játszani lehetséges megoldanom.

Az alaplapom GA-MA69VM-S2-es;AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz;GeIL CL4-4-4DDR2-800-as-ram;MSINX8800GT-E-videokártya;Képernyő 1280 x 1024 55 Hz-es;Chieftec GPS-550AB-A 550W-os táp.

A Linux Mint 17 mindent felismer és nem vacakol mint a Win.....fss, simán-tudok nettezni is.

Köszönöm, ha segítetek! :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35125) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#35124) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindkét játék megy Wine-val Linux alatt is. Fel kell telepítened a Wine-t, meg érdemes hozzá a Winetricks csomagot is a konfig dolgok miatt, aztán itt megnézni, hogy miként működnek: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35126) lev258 válasza IstvánLászló (#35124) üzenetére


lev258
veterán

Hallottam olyanról, hogy korábban a Wine-os használatnál a Blizzard rendszere tévesen letiltotta a felhasználót, de azóta azt hiszem, már javították. Érdemes azért ennek is utána olvasni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35127) Gyick válasza IstvánLászló (#35124) üzenetére


Gyick
őstag

Diablo 3-t régebben probáltam akkor nagyon szaggatott nekem..bár ez régen volt lehet változott azóta vmit a dolog..én úgy tudom hogy a blizz megengedi linuxon keresztüli játékot volt is erről egy kék post vmikor a blizz fórumán

(#35128) ubyegon2 válasza wopi (#35123) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint 17.1 esetén mindegy melyiket választod, valahogy nekem az XFCE jobban bejött compizzal, de MATE- n még nem próbálgattam eddig! A dockokat se nagyon használom. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35129) camillus válasza ubyegon2 (#35120) üzenetére


camillus
tag

Egyszerűen nem fér a fejembe hogy rakhatták fel a compizt. Clemnek elgurult, de úgyse volt full támogatás az xfce-n (mate viszont igen, szóval ez gáz), de ez akkor is rossz megoldás. A compiz egy gagyi techdemo a szememben. Majd irc-n kérdőre vonom, ha ráér(ek).

[ Szerkesztve ]

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#35130) #82679040 válasza IstvánLászló (#35124) üzenetére


#82679040
törölt tag

"win......"nem szeretnék használni"

Oké-oké,mindenesetre egyenlőre maradj szerintem a dualbootnál,a wint bármikor száműzheted,viszont ha utólag jön képbe,hogy húú valamihez mégis kellene nekem a win mert linux alatt nincs megoldás,vagy mint kezdő ismeret híján még nem tudod megoldani akkor egyszerűbb egy restart-load win mint egy reinstall win.

(#35131) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#35125) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm válaszodat és lev258 és Gyick és Max4o4 kollégának is. :R :R :R :R

Wine-val Linux alatt remélem jól írom,Totalcmd-t sikerült elindítanom és simán tudtam adatokat kezelni.

Az NTFS fájlrendszert simán gördülékenyen tudom kezelni nem professzorszinten de sikerrel.

Ezért kérdeztem az előbb a Diabló3 és StarCraft2-őt.

Kedves Gyick kolléga, írtad hogy Diablo 3 szaggat nézd meg gépem adatait, segíthet a megoldásban.

Az alaplapom GA-MA69VM-S2-es;AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz;GeIL CL4-4-4DDR2-800-as-ram;MSINX8800GT-E-videokártya;Képernyő 1280 x 1024 55 Hz-es;Chieftec GPS-550AB-A 550W-os táp.

A gépem nem-gámer-gép de a Diablo 3 primán működik akadozás nélkül, elötte AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz procival is jól működöt.

Üdv! István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35132) Fenyő válasza camillus (#35129) üzenetére


Fenyő
őstag

Manjaro és Fedora alatt próbáltam a compiz-xfce-et és egyáltalán nem tűnt bugosnak vagy félkésznek, Fedora Xfce spin alatt szinte kötelező, mert csak így lehet a screen tearinget megszüntetni rajta, kifejezetten jól összefésülték az xfce-vel, korábban valóban előfordultak vele gondok, mondjuk Mint Xfce alatt még nemigen próbáltam (más megoldások is elérhetőek a screen tearing kiküszöbölésére), ott nincs ilyen compiz-xfce meta csomag, úgyhogy oda-vissza váltáskor compiz és xfwm4 között kiír egykét hibaüzit (ami Manjaro meg Fedora alatt nincs), de ezt leszámítva hibátlanul működik.
IstvánLászló: Total Commandernek van jópár natív Linuxos alternatívája jobban jársz ha azt használod, KDE/LXQT felület alatt Krusader, GTK (Gnome és származékai (pl Cinnamon, Mate), Xfce, Lxde) alatt Double Commander (mondjuk van Qt verziója is Kde-hez) pl jó választás, de bármelyiket használhatod a másik (nem natív) felülettel is...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35133) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#35131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak amúgy natív commanderek Linuxra is, pl. a Gnome Commander, és akkor nem kell Wine ugyanahhoz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35134) Gyick válasza IstvánLászló (#35131) üzenetére


Gyick
őstag

Ja nem a gép miatt szagatott, win 8 alatt nekem is simán megy..nem tudom pontosan miért

(#35135) Lathronos válasza IstvánLászló (#35131) üzenetére


Lathronos
őstag

Vagy ott a Double Commander(synapticból/szoftver központból telepíthető), ami egy az egyben ugyanazt nyújtja mint a Total Commander. A PlayonLinux-szal a legergyszerűbb telepíteni a SC2-t, persze egy zárt 3D driver telepítése nem árt hozzá(no meg a directx-et se felejtsd el telepíteni).

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35136) KFeri22 válasza spammer (#35113) üzenetére


KFeri22
tag

Jó kis írás :C Köszönet érte :R Nézelődöm, tájékozódom :)

(# 35112) ubyegon2

Kipróbálom. Köszönöm :R

(#35137) IstvánLászló válasza Gyick (#35134) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Pillanatnyilag Win-xp-sp3-am van és nemállók át semmi értsem 7-8-10-re.

A fenti véleményem azért ilyen mert amikor megjelent az xp nem volt olcsó árára már nem emlékszem.

A lényeg sok rosszat írnak hogy ez nem működik s.t.b., inkább választom a Linux-ot a jó öreg xpm mellé.

Mindketten már bizonyítottak nálam hogy stabilan működnek, tanulnom kellet hozzá és még szintén tanulnom kell biztosan nem keveset hogy programok kezelése jól menjen.

Üdv!
István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35138) Vladi


Vladi
nagyúr

Miacsöcs? 124 új háesz? Deráértek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35139) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#35133) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeg sok rosszat írnak Linuxról de akkor is inkább választom mert tanulni nem szégyen.

A Linux-ot a jó öreg xpm mellé választom mert öt is sárral dobálják mai-napig is biznisz miatt csinálják szerintem.

A linuxhoz még kezdő vagyok de ténylegesen érdekel, igen láttam hogy van saját fájlrendszere ami nagyon jó szerintem is csak meg kell tanulnom hogy gyerekeim is lássák milyen egy jó disztribúción.

Köszi.
:R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35140) Lathronos válasza IstvánLászló (#35139) üzenetére


Lathronos
őstag

Például az is előnyei közé tartozik, hogy nem igen van linuxra írt vírus(persze, tudom, hogy android erre az ellenpélda de az más kategória). A baj leginkább az informatikai analfabétizmusból adódik. Amit a gyerekek általános és közpiskolában elsajátítanak, az titkárnőképzés, mert a Microsoft Office a tananyag 90%-a. Nálunk is anno az őskorban így volt. Mikor én voltam 5. osztályos általános iskolában 1992-ben, akkor indították iskolákban a Világbank által támogatott számítástechnika (ma informatika) képzést és mi is leginkább Word és Excel témakörben kaptuk az okosítást(mikor megkaptam szüleimtől az első pc-met 1994-ben, azt se tudtam, mi az, hogy telepítés, meg driver). Aztán középiskolában újra ezzel etettek 4 éven keresztül. És sajnos mostanában is így megy. Akiket én tanítgatok gyerekeket, addig nem is csinálhatnak semmit amíg működőképesen össze nem raknak egy PC-t. Aztán megtanítom a telepítést(Windows+Linux Mint), és aztán rátérünk az adott OS és leggyakrabban használt szoftverei megismeréséhez. Titkárnőképzés kizárva.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35141) Tonyk válasza Lathronos (#35042) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbaképp, mert nagyon ráértem, kipróbáltam ezt a remastersyst. XFCE-s Mint-ből akartam LXDE-set csinálni.
A remastersys-es ISO-t kipróbálva, úgy, hogy Live System-et bootolok bejelentkező képernyő fogad, usernevet és pass-t kér (aztán hogy itt mivel lehet belépni az talány).
Tehát nem jelentkezik be magától, mint ahogyan egy live rendszer szokott. :F
5let?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35142) IstvánLászló válasza Lathronos (#35140) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Minden tiszteletem a tiéd de tényleg hogy, tanítasz gyerekeket gratulálók módszeredhez szerintem jó. :C :C :C

A jó kifejezés kevés hogy mondjam nem találók megfelelő szót egyszerűen szuper a módszered, pedig nem vagyok tanár szerintem pályát tévesztetem én is mert régen gyerekeket tanítottam szakma szeretetére is.

Hogy nem vagyok tanár szerintem pályát tévesztetem, mert szerettem a szakmámat és mestereim nem arra törekedtek hogy megutáljam, már csak emlékeim vannak mert más munkát kell végezzek.

Tanárnak talán azért lettem volna jó, ha anyagiak is engedték volna mert rengeteg türelmem van mai napig is gyerekeknek és gyerekeimhez is mert sokat tudok beszélni ha látom hogy érdeklődésüket sikerül felkelteni.

A szavaidat beidézem ha nem harag szól meg, "Akiket én tanítgatok gyerekeket, addig nem is csinálhatnak semmit amíg működőképesen össze nem raknak egy PC-t. Aztán megtanítom a telepítést(Windows+Linux Mint), és aztán rátérünk az adott OS és leggyakrabban használt szoftverei megismeréséhez. Titkárnőképzés kizárva.", nagyon jó a módszer mert legalább sikerélményt okoz mikor egy gépet saját maga kell összerakni hogy működjön is.

Elnézést hosszú üzenetemért.

Üdv és gratulálok sok sok sikert kívánok.
István :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35143) Lathronos válasza Tonyk (#35141) üzenetére


Lathronos
őstag

Elárulom, hol rontottad el: automatikus bejelentkezést nem szabad bekapcsolni és úgy kell a remastersyst futtatni.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35144) Lathronos válasza IstvánLászló (#35142) üzenetére


Lathronos
őstag

Én nem vagyok tanár, csak szabadidőmben hétvégenként szoktam unokanővérem tanítványait oktatni abban az általános iskolában ahol tanít. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35145) Tonyk válasza Lathronos (#35143) üzenetére


Tonyk
veterán

:( Nem volt bekapcsolva az automatikus bejelentkezés.
"Jelszó megkövetelése bejelentkezéskor" volt kipipálva már az xfce telepítésekor. Kétszer is kipróbáltam

Szerk: leellenőriztem még egyszer

Szerk2: Ez is (remastersys) így néz ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35146) Lathronos válasza Tonyk (#35145) üzenetére


Lathronos
őstag

Akkor még egy ötlet, így kell a beállításoknak kinéznie:

A cd labelhez az adott disztribúció neve kell, pl. Ubuntu 14.04 64bit. Ja és a Dist gombbal indítsd az ISO generálást.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35147) IstvánLászló válasza Lathronos (#35135) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm segítségedet. :R

A Linux-al még ismerkedem, még nem telepítettem fel időhiánya miatt de k.b, 10-perc múlva nekiülök.

A te verziódat teszem fel gratulálok munkádhoz, Linux Mint 17 LXDE 32bit HU

Majd írók mit sikerült csináljak.

Kipróbálom. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35148) Tonyk válasza Lathronos (#35146) üzenetére


Tonyk
veterán

CD Label bekavarhat? :Y "Linux Mint 17.1 LXDE 32bit" volt neve.
A dist gombot köszi, de ennyire ezért nem vagyok hülye, olvasni még tudok :DDD

szerk: Na ezekkel az opciókkal indítottam el, kíváncsi leszek (a tegnapihoz képest csak a cd-d label változott, kikerült belőle az "LXDE")

1 ; 2 ; 3

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35149) IstvánLászló válasza Lathronos (#35144) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Akkor is gratulálni tudok mert legalább ténylegesen tanulnak és jó útra tereled a gyerkőcöket. :C :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35150) Lathronos válasza Tonyk (#35148) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem hiszem, de ha a filename-t nem módosítjuk custom-$1.iso-ról custom.iso-ra, attól megzavarodhat a remastersys. Jól csináltad, így már működnie kell.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.