Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) lev258 válasza King Unique (#36550) üzenetére


lev258
veterán

Én még sosem használtam, így nem tudom megmondani. Viszont ha ez valami opció, a Mint Grub2-t használ.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36552) joecontra válasza King Unique (#36550) üzenetére


joecontra
addikt

Ha így szeretnéd, akkor telepítés közben érdemes lehet a GRUB-ot a Mint-es partícióra telepíteni.

Üdv,
J

(#36553) CPT.Pirk válasza King Unique (#36550) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden mai disztró Grub2-t használ.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36554) King Unique


King Unique
titán

OK értem, köszönöm a válaszokat! :R
Telepítés azóta megtörtént, GRUB-ot a linuxos partícióra téve. Eddig ok minden, gyors, pattogós a rendszer, még a Cinnamon felülettel is.
Viszont amitől tartottam, a fényerőállítás az nem megy... próbáltam a Mint topikból linkelt xbacklight megoldást, de nem működik. Hogyan tudnám ezt orvosolni, esetleg (másik) VGA drivert kéne feltenni?

(#36555) lev258 válasza King Unique (#36554) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most jön a másik linked.
[link]
Vagy ezt, vagy az acpi_osi=Linux beállítást, esetleg mindkettőt kell használni. Összesen 3 lehetőség, így hamar ki lehet próbálni. :D

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36556) erhas01 válasza Lathronos (#36493) üzenetére


erhas01
tag

Az md5 nálam:

Voyager 14.04.04 32bit HU.iso
e223afe1fbab6d3f3b58abde4518c83c

Voyager 14.04.04 64bit HU 2015 március.iso
ea12aaf12bdf545c976de93583d4e946

(#36557) lev258 válasza lev258 (#36555) üzenetére


lev258
veterán

Nálam HD 4000-zel az acpi_osi=Linux kellett.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36558) King Unique válasza lev258 (#36555) üzenetére


King Unique
titán

Bevált az első is, most már lehet állítani. :K Köszönöm!

Még annyi, hogy frissítéseknél a piros (4,5) besorolásúakat abszolút nem szabad feltenni, elcsesz(het) vmit?

(#36559) lev258 válasza King Unique (#36558) üzenetére


lev258
veterán

Mint-nél nem ajánlott. Elvileg nem okozhatna súlyos problémát, de jobb félni. Elvileg majd valamikor jön a 17.2 frissítésként, az egy ennél is komolyabb szintű lesz, viszont dolgoznak azon, hogy az majd ne legyen veszélyes a rendszer működésére.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36560) King Unique válasza lev258 (#36559) üzenetére


King Unique
titán

OK, ki is hagytam őket.
Azt be lehet állítani, hogy Windows rendszerpartíciókat ne lássa, csak azt, amelyiket engedélyezem, pl. közös backup partíciót?
3D asztal és társaihoz meg Compiz kell, úgy tudom, majd kipróbálom.

(#36561) lev258 válasza King Unique (#36560) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, manapság mi a Compiz menete, inkább olvass utána, nehogy több gondot okozzon, mint hasznot. Kvázi eltüntetni nem tudod a partíciókat, hiszen azok jelen vannak, csak nincsenek csatolva. Olyat esetleg beállíthatsz, hogy ne legyen jogod hozzájuk nyúlni normál esetben (root jog nélkül).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36562) King Unique válasza lev258 (#36561) üzenetére


King Unique
titán

Rendben, akkor utánanézek, illetve a root hozzáférésnek is, biztos akad vmi leírás.
Alap esetben nem kell Linuxra AV, de ha van mellette Windows is, akkor gondolom nem árt a Mintre is feldobnom valamit?
Van még helyem, lehet felrakok majd egy Ubit is, lehet az a speciális verziót, amit a kollega készített.

:R

[ Szerkesztve ]

(#36563) CPT.Pirk válasza King Unique (#36562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Keresztben nem terjednek vírusok. Akkor dobj fel víruskeresőt, ha pl. wines partíciókat szeretnéd nem Windows alól takarítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36564) ubyegon2 válasza lev258 (#36559) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastál már a Mint topikban ebből fakadó problémáról? :)

Én kipróbáltam romeo- t is a Cinmanó 2.6- ra voltam kíváncsi, de itt van is egy thread erről a 4-5 szint paráról.
Te is terminalból frissítesz, akkor nem rak fel mindent egyébként?

Van pro és kontra, én még ebből nem tapasztaltam gondot, igaz a mostani 17.1- et is még 17 romeo- ból frissítettem, azóta is hibamentesen fut, de ez más téma.

Fenyő ft szerinti veszélyek.
Cyrin ft véleménye.

Ha valaki tapasztalt már gondot fenti frissítési szintek bekapcsolása miatt, jelezze legyen szives a Mint topikban! :R

(#36560) King Unique Compiz DE függő eléggé, Cinnamon/Gnome3 nem kedveli, Mint- nél a Mate és XFCE DE- nél ajánlott, ezekben benne is van már alapból, ha jól tudom.
Ha Cinnamonnal használod, ne tedd fel.
(#36562) King Unique Mint topik összefoglalóból indulj el szerintem, ha leírás érdekel. :)
A Wines partícióidat ne csatold auto módba az fstabban és akkor nem lesz semmi gond, ha akarod, bele tudsz nézni, esetileg csatolod Nemoból egy kattintással.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#36565) King Unique válasza CPT.Pirk (#36563) üzenetére


King Unique
titán

Utóbbi nem áll fenn, mivel azokon van normális védelem és odafigyelek, nem jellemző, hogy bármit is találnának.
Azt hittem, hogy mivel látja a Windows partícióit, ha fel van valamelyik csatolva, akkor átmászhat rá. Vagy éppen böngészéskor letöltődik vmi wines kártevő, ami nem tud jogosultság hiányában lefutni, de esetleg "átmászhat". Ezek szerint még így se? Illetve egy melléklet formájában bekapott CTB-Locker Linuxon gondolom nem fut le, de Windows partíciókat attól még nem tudja lekódolni? Hiszen képes a merevlemez összes partíciót elkapni, de állítólag még csatolt virtuális meghajtóra, vagy akár online tárhelyre is felkúszik.

(#36566) ubyegon2 válasza King Unique (#36565) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rakd fel a gufw tűzfalat, lehet, hogy alapból fenn is van, be kell kapcsolni, de nem terheli a rendszert úgy, mint a Winnél, valamint a clamav- ot is tedd fel, az a virusírtó. Ez sem fut a rendszerrel, külön kell lefuttatni, amikor akarod.

uwf, GUI nélküli gufw
még tűzfal

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#36567) CPT.Pirk válasza King Unique (#36565) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem így működik. Nem azért nem fut le a Wines kártevő mert nincs rá joga (bár az is igaz nagyjából), hanem mert nem Linux kompatibilis a bináris. Windowsra írt program futtatásához eleve a Wine segédprogram kell.
Ergó ha le is töltöd a legdurvább wines kártevőt, az nem lesz több, mint egy sima fájl a vinyón.

Az inkább előfordulhat, hogy a böngésződet térítik el, mert egy közös pont az oprendszerek között. Viszont ott sem arra készülnek a kártevők, hogy a böngésző mögött egy Linux van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36568) King Unique válasza ubyegon2 (#36566) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm, lehet hogy majd meglépem, biztos, ami biztos alapon. :R

(#36567) CPT.Pirk : jó tudni ezt is. Köszönöm a plusz infót! :R

(#36569) ubyegon2 válasza King Unique (#36568) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Win- es szakiknak szivesen segítünk! ;]

ennyi a grafikus tűzfal felrakása terminalból, ne Win- be gondolkodj, nézd meg, mekkora lemezterület kerül felhasználásra:

~$ sudo apt-get install gufw
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
gufw
0 frissített, 1 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 261 kB.
A művelet után 1.328 kB lemezterület kerül felhasználásra.
Letöltés:1 http://http.debian.net/debian/ jessie/main gufw all 12.10.0-1 [261 kB]
Letöltve 261 kB 0mp alatt (1.218 kB/s)
A korábban ki nem választott gufw csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 311880 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../gufw_12.10.0-1_all.deb ...
Kibontás: gufw (12.10.0-1) ...
Aktiválók feldolgozása: dbus (1.8.16-1) ...
Aktiválók feldolgozása: hicolor-icon-theme (0.13-1) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.7.0.2-5) ...
Aktiválók feldolgozása: gnome-menus (3.13.3-6) ...
Aktiválók feldolgozása: desktop-file-utils (0.22-1) ...
Aktiválók feldolgozása: mime-support (3.58) ...
Beállítás: gufw (12.10.0-1) ...

10 sec az egész terminalból, utána a bekapcsolása 1 perc.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#36570) BoB válasza King Unique (#36562) üzenetére


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36571) olivera88


olivera88
veterán

A setenv parancs mire szolgál? Bár ugylátom nem is létezik ilyen Debianon. Ezt a parancsot kellene kiadnom: de azt írja nincs ilyen.
setenv MAGPLUS_HOME /path/to/where/you/install/Magics++-2.22.0

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36572) lev258 válasza BoB (#36570) üzenetére


lev258
veterán

A böngésző cache-t illik időnként kitakarítani. :P
Azt meg se kérdem, hol jártál, ahol ezt összeszedted.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36573) ubyegon2 válasza olivera88 (#36571) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Külön nincs sok értelme :) , itt meg tudod nézni.

(#36570) bob.zxr Rendes home usernek nem kell Linux alatt virusírtó, Te már extreme esetnek számítasz! :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#36574) olivera88 válasza ubyegon2 (#36573) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Azt mondták exportal helyettesíthető.
Na most más probléma. Sikerült leforditani a meteorológiai programom új verzióját Cmakeval, települt is, a tesztetek is lefutottak gond nélkül, de működni már nem működik. Nem találja a Python modult.
from Magics.macro import *
ImportError: No module named Magics.macro
oliver@supercell:~$

Ezek szerint rossz helyre telepítettem? cmake /home/oliver/Magics-2.24.7 -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=usr/share/install/Magics-2.24.7

Szóval az USR shareba kellet volna települne elvileg. De ott nem találom a mappáját. :F Akkor hova települt?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36575) spammer válasza olivera88 (#36574) üzenetére


spammer
veterán

2.22-es verzió nem jó, ami a Debian tárolóiban is fent van?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36576) olivera88 válasza spammer (#36575) üzenetére


olivera88
veterán

Az fent volt, de hiányzik egy fájl belőle ami kellene. Először véletlen a home mappába telepítettem, de nem engedi törölni. Hogyan lehet kitörölni?
Közben most jöttem rá felesleges írni az installt a prefix után "/oliver/build/install/Magics-2.24.7" Az csak egy mappa.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36577) King Unique válasza ubyegon2 (#36569) üzenetére


King Unique
titán

:DDD fordítva is megvan azért.

Igen, tudom, hogy pöcc-röff terminálból. Elvileg van Mintben is grafikus tűzfal, lehet majd kapcsolom csak be.

(#36570) bob.zxr: érdekes...akkor a +1 a védelem mellett.

Egyébként meg annyi a történet, hogy korábban is már próbálgattam rövidebb ideig élesben, de leginkább virtuális gépen. Viszont ilyen multi-boot telepítést, hova kerüljön a GRUB szintű dolgokat még nem csináltam, azért kérdeztem. A 10-es tesztelését meguntam, bughalmaz az egész...talán majd a végleges.
Felszabadult 40-50 GB tárhelyem és úgy gondoltam akkor már értelmesebb dolgokra fordítom. ;] Majd az előzőnek is felszabadítok annyit, ha elkészül, aztán majd meglátjuk. De 1-2 jobb Linuxot mindenképpen megtartanék, hely akad nekik. Van több dolog, ami jobban tetszik benne, de mivel nem szeretem a kompromisszumokat, ezért praktikus és kényelmes megoldás a több rendszer egy gépen.
Nem is tudom mit lenne érdemes még felrakni? Arch alapú Chakrát is látom favorizálják nagyon, majd meglátom.

Amúgy ezzel a megoldással, Win Boot Loader + ext4 partíción a GRUB, nem okot gondot majd a 17.2-re upgrade-elés, nem csesz el semmit?
Ezért is választottam ezt, mert vki írta egyik topikban, hogy GRUB : Win + Linux felállásnál, előzőt upgrade-elte és leszedte az MS cucca az Ubuntut...

[ Szerkesztve ]

(#36578) erhas01 válasza erhas01 (#36556) üzenetére


erhas01
tag

Magánvélemény csak erről a Voyager 14.04.04 All IN One:

A fényerő meglepően erős volt a többi telepítéshez képest.

Ha valaki megnézi a Menüt és a Beállításoknál a Menüt látható tükör fordítva van az elrendezés! Vajon miért? Miért akarnak összezavarni az ellentétes beállításokkal?
A beállításoknál a menü, az a hatékonyabb.
.... Kettő programozó írta, kettő különböző helyre.
Miért?:
Ha el akarok indítani valamit, csak gondolja mindenki végig, melyik rövidebb:
pl 27 coll-on ,vagy mérje le a monitorán vonalzóval.
1
Egér bal sarok fel, katt, monitor középre le, katt, vissza bal sarokba oszlopba le.
2
Egér bal sarok fel, katt, le, katt, jobbra, katt.
Ugye az elsőnél kétszer jártam be ugyanaz a szakaszt, a másodiknál megspóroltam egy oda utat. Ez még érintőképernyőn is ugyanannyi. 2 másodperc legalább minden alkalommal.

Ez a jelenlegi fenti Voyager Startmenü elrendezése alulra és jobboldalra való. Továbbá akkor ott már értelmet nyerne a beállítások menüben a vissza a beállítások gomb, a bezár gomb a jobb alsó sarokban van.
A főmenüből az almenübe lépünk útvonal:
... utasítás be, hajtsd végre a feladatot, lépj ki az almenüből ...
Először a garázst nyitom ki és utána keresem, ami benne van.
Az mindegy melyik sarokban, oldalon van a menü, csak kövessék a hozzáadott programok is a főelrendezést.Attól még, hogy esetleg kiválóan programozták ezt a Startmenüt, más helyen elrendezésben nem biztos, hogy ugyanúgy megfelelhet. Csoportosítani kellene a csomagokhoz a programelrendezéseket is.

A Plan itt is szintén feleslegesé válik, helyette bekerülne a menü paneljébe az összes gyors gomb. Az osztott asztal ikon, a Plan is a sorozatos görgetéskor, idegesítő, persze az a feladata.
A Plan-ba, amikor egy új program kerül bele szélességben alul hízik és lassan kitakarja a jobb sarokban is az alul levő gombokat. Sok a jóból.

Továbbra is tartom, itt fokozottan jelentkezett az elrendezés, a beállítások problémája:
Törlés nélkül, nem lehet kikapcsolni, inaktiválni a programok egy részét. Három oldala van megadva, választható a négyoldalú ablaknak.
Nagyon zavaró, nem lehet biztosan megneveznem ugyanannak a valami felületnek a nevét, mert más Linux verzióban más a neve és az elérési helye is. Ez a Plan.

(#36579) Lathronos válasza erhas01 (#36578) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha ennyi gondod van a Voyager-rel, akkor ne használd. Van több száz disztribúció amiből válogathatsz. A plank feladata pedig nem az, hogy idegesítse az embert. Azért találták ki, hogy egy helyről indíthassuk a gyakran használt alkalmazásainkat. A linux soha nem fog és nem is akar hasonlítani a Windowsra, hozzá kell szokni a különbségekhez, amik szerintem egyáltalán nem zavaróak.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36580) olivera88 válasza olivera88 (#36576) üzenetére


olivera88
veterán

Hogyan tudom kitörölni azt a mappát a home könyvtárból amit Cmake oda telepített véletlen? Nem vagyok jogosult a törlésre azt írja.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36581) spammer válasza olivera88 (#36580) üzenetére


spammer
veterán

cd ~
sudo chown -R felhasználóneved mappaneve
rm -r mappaneve

Ezzel végleg törlődik, nem kukába kerül! File managerből tudod kukába dobni, ha netán mégis kellene még.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36582) King Unique válasza ubyegon2 (#36564) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezt tudom, hogy nem kedveli Cinnamont, akkor lehet másik DE-t rakok fel...Compiz és KDE felálásnál mi a helyzet, azzal se megy?
Illetve nézegettem a kisalkalmazásokat és asztaliakat, találtam vmi hardver system monitort, de nem akart működni...CPU, VGA, de főleg HDD hőmérséklet és egyéb értékek érdekelnének. Arra van vmi spec külső alkalmazás, amit ajánlott feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#36583) Apollyon válasza King Unique (#36582) üzenetére


Apollyon
Korrektor

KDE-re nem kell compiz, mivel abban már alapból vannak hasonló szolgáltatások.) Továbbá vannak beépített widgetek is, amik a különböző hw értékeket kiírják.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36584) King Unique válasza Apollyon (#36583) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm a választ!
Akkor lehet bepróbálom valamelyiket. Kubuntu, Mint 17.1 KDE és Chakra hármason gondolkodom, lehet utóbbi lesz. :)

(#36585) Apollyon válasza King Unique (#36584) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Chakra annyiban jobb, hogy az speciálisan a KDE köré épülő disztró. Viszont kis utánaolvasást igényel, van róla több írás is a logouton .)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36586) King Unique válasza Apollyon (#36585) üzenetére


King Unique
titán

Igen, olvasom. Bár a partícionálás rész ezen screenshot alapján nekem kissé szokatlan. Gondolom itt is lehet azt, amit fentebb Mint esetében elkövettem?
Illetve a fényerő beállítása vsz ennél is külön meló lesz...

(#36587) olivera88 válasza spammer (#36581) üzenetére


olivera88
veterán

/home/oliver/.local”” operandusa hiányzik

Ez mit jelent?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36588) camillus válasza Lathronos (#36579) üzenetére


camillus
tag

A linux soha nem fog és nem is akar hasonlítani a Windowsra,

Tényleg? ;]

[link]

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#36589) spammer válasza olivera88 (#36587) üzenetére


spammer
veterán

Mit írtál be pontosan? A .local-t még véletlenül se töröld ki.

De megoldható egyszerűbben is, chown nélkül. Töröld sudo-val:

sudo rm -r ~/mappaneve

Ismétlem, ez véglegesen törli, nem kukába megy, tehát ügyelj arra, hogy azt írd be mappa névnek (vagy elérési útnak), amit tényleg törölni akarsz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36590) togvau


togvau
senior tag

mit kellene írnom a sources.list-be hogy frissebb csomagokat tudjak telepíteni?

Jelenleg ez van benne.
deb http://ftp.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
#deb http://mirrors.sohu.com/debian/ wheezy main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb http://packages.cubian.org/ wheezy main

deb http://ftp.debian.org/debian wheezy-backports main
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free

De olyan ősi csomagok vannak néhány programból, hogy hihetetlen.

hitler, sztálin, micro usb

(#36591) olivera88 válasza spammer (#36589) üzenetére


olivera88
veterán

Hát oda van telepitve, azt kellene törölni. A home mappába csinált egy local mappát és oda tette. Pedig szó nem volt erről. Ide telepitette pontosan pedig nem is volt megadva.

/home/oliver/.local/share/Trash/files/build/install

Összekutyulodott az egész rendszer a Cmake miatt. Szülletek olyan mappák a homeba amilyenek nem is voltak eddig.
Cache, Cinnamon, config, dbus,Gnome2, Gnome2 private. meg a böngészök fájlai is idekerültek.
Egyáltalán nem értem h tudtak így összeveredni a dolgok. :W

Így írtam be. sudo chown -R /home/oliver/.local

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36592) lev258 válasza olivera88 (#36591) üzenetére


lev258
veterán

A .local mappában egy rakás alkalmazás tárolja a beállításfájljait. Kár volt az egészet törölni.
togvau: Debian nem arra van, hogy új dolgokat használjon. Épp azért különösen stabil, mert be van fagyasztva.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36593) togvau válasza lev258 (#36592) üzenetére


togvau
senior tag

aha, csak elég gáz 3 éves idejét múlt bugoktól hemzsegő programokat használni, olyan bugokkal amik már rég javítva vannak, csak a repoban nincs fenn...

hitler, sztálin, micro usb

(#36594) lev258 válasza togvau (#36593) üzenetére


lev258
veterán

A megoldás egyszerű. Ne Debian-t használj, esetleg cseréld le a Jessie-re. Megvan a maga felhasználási köre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36595) spammer válasza olivera88 (#36591) üzenetére


spammer
veterán

Így írtam be. sudo chown -R /home/oliver/.local

Rosszul írtad. :U

sudo chown -R felhasználóneved mappaneve

Tehát akkor esetedben:

sudo chown -R oliver /home/oliver/.local

De! A .local mappában egyéb dolgok is tárolódnak, azt nem a cmake hozta létre, ezért is írtam, hogy azt ne töröld le.

A többi mappával sincs gond, a ponttal ( . ) kezdődő mappák rejtett mappák, amikben a különböző programok dolgai tárolódnak. Nem kell bántani őket.

szerk:

/home/oliver/.local/share/Trash/files/build/install

Egyébként ez meg a kuka (Trash), szóval a kukában vannak a cuccok. :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36596) Vladi válasza togvau (#36593) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól még lehetne pár frissítés. Nem iswmerem ennyire a debiant. Esetleg újabb kiadásra frissíteni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36597) togvau válasza lev258 (#36594) üzenetére


togvau
senior tag

nem lehet lecserélni, nincs jessie a gépre (A20 SOC)...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#36598) lev258 válasza togvau (#36597) üzenetére


lev258
veterán

Miért ne lenne?
Van ARM-re.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36599) togvau válasza lev258 (#36598) üzenetére


togvau
senior tag

ARM-on nem úgy megy hogy letöltesz egy weboldalról egy OS-t aztán fel a gépre és hello. Driverek nem ártanak azért, amik szinte mind zártak és androidról kell áthackelni, és az android kernel verziók bizony eléggé szépen le vannak maradva a normál linuxhoz képest (a géphez legújabb elérhető 3.4-es).

hitler, sztálin, micro usb

(#36600) lev258 válasza togvau (#36599) üzenetére


lev258
veterán

Ezt én is tudom, csak ha te magad is ennyire tisztában vagy a helyzettel, akkor nem értem, miért erőlködsz a nyilvánvalóan kevés reménnyel kecsegtető feladattal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.