Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) wopi válasza ubyegon2 (#35128) üzenetére


wopi
aktív tag

Egyébként... Mi szól az XFCE mellett?

(#35152) IstvánLászló válasza Fenyő (#35132) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

köszönöm válaszodat. :R

Ha nem válaszolnék azért nem teszem mert nekiülök Linuxot telepíteni.

Üdv! István
:R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35153) Tonyk válasza Lathronos (#35150) üzenetére


Tonyk
veterán

Így sem jó :( [link]

Szerk: A vállalhatatlan bootmenu háttér nem az én művem, azt így kaptam. :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35154) ubyegon2 válasza wopi (#35151) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

hmmm... hát semmi, de amikkel kipróbáltam, azokkal nagyon pörgős, egyszerűen kezelhető volt az XFCE, de sokan a MATE- t kedvelik erőforrás használat szempontjából se túl sok a különbség.

Én a Cinnamont használom alapból, második a KDE. Hogy mi tetszik az embernek, amit a gépe is bír, az teljesen ízlés dolga.

(#35152) IstvánLászló Azt lehetőleg ne írjuk le, hogy ha nem válaszolnék, akkor annak ez vagy az az oka! Csak köszönő hsz- t se írjunk túl sokat. :) Ezek a dolgok kinyírják a topikot.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35155) wopi válasza ubyegon2 (#35154) üzenetére


wopi
aktív tag

Rendben, köszönöm! Még egy kérdés: Ha nincs a gépemben, csak 2 GB RAM, milyen szempontból indokolt vagy kevésbé indokolt 64bit-es rendszert használni?

(#35156) growler válasza wopi (#35155) üzenetére


growler
őstag

A 32bit-es rendszereknek (álltalában) kevesebb a RAM igényük.
A helyedben, ezt választanám !

(#35157) ubyegon2 válasza wopi (#35155) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

2 GB memória már épp az a határ, amikor akár érdemes lehet 64 bites rendszert felrakni, több memóriát használ, mint a 32 bites, emiatt érdemes legalább ugyanannyi swap- ot használni a fizikai memória mellett. A 64 bites processzorok 64 bites szoftverekkel jobb eredményeket érnek el, itt olvashatsz pro és kontrá- t.
Első Linuxomat régebbi gépemen 32 bites változatban telepítettem, de hamar lecseréltem 64 bitesre hozzáértők javaslatára, azt vettem észre, hogy a 2 GB memória is bőven elég volt, néha használt minimálisan swapot! AMD Athlon 64 x2 CPU home user felhasználás

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35158) whbear válasza ubyegon2 (#35157) üzenetére


whbear
senior tag

De ebben az esetben a swappiness értéket állítsuk át 60-ról 10-re. Ekkor később fog kipakolni a swapba.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#35159) ubyegon2 válasza whbear (#35158) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez jó ötlet lehet valóban, bár én abszolút kezdőként ezt nem alkalmaztam, mégse tapasztaltam semmi gondot a swap használattal, de gyengébb konfigoknál ez fontos lehet.

Swappiness érték beállítása

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35160) Lathronos válasza Tonyk (#35153) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Linux Mint esetében 10 mp-et várni kell és automatikusan bejelentkezik. Legalább is a 17 esetében így van, 17.1-ről nem tudok nyilatkozni, az nálam még sosem működött, mindig kifagy telepítés utáni első indításkor. Van valami a PC-mben amit nagyon nem szeret.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35161) Fenyő válasza wopi (#35155) üzenetére


Fenyő
őstag

+1 64bit, Xfce esetében 2GB-nál nem oszt nem szoroz, hogy 170 (32bit) vagy 200 (64bit) megát kajál be a rendszer, ellenben amelyik progi kihasználja a 64 bitet az gyorsabb lesz, néhol nem is kicsit...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35162) growler válasza Lathronos (#35160) üzenetére


growler
őstag

"Van valami a PC-mben amit nagyon nem szeret."
Nem, inkább arról van szó, hogy a Remastersys által támogatott utolsó kiadás
a 14.04 ? (tudomásom szerint)
Persze tudom, a 17.1 es is 14.04 alapú...de mégis !?
(Sajnálatos lenne, ha így lenne ! :(( )

(#35163) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Biztos lerágott csont a kérdés, de én még nem találtam olyan megoldást ami rendesen működött volna, ti hátha tudtok.
Van egy Asus Ati Radeon r7 x250 VGA kártyám és életet kellene lehelni belé. A nyílt driver katasztrofális, a normális zártat meg egyszerűen nem tudom felimádkozni ubuntu alá.
Amit a "driver" kezelő ajánl fel zárt szintén használhatatlan (amin firefoxot használok az egész vga driver belassul a francba, vagy ha youtube video-t nézek és mellette akarok mást is csinálni akadnak az effektek), a leírások jelentős többsége meg ugyan azt akarja feltetetni velem, csak konzolból.

Szeretném feltenni az amd honlapjáról leszedett drivert, azonban van ám probléma.
Az első, hogy ezt tök komolyan gondolták?
Itt hogy a fenébe döntse el az ember fia, hogy most melyiket kell feltenni?! Na de van a sima "univerzális" linux driver.

Ha bármelyikbe belefogok, azt a hibaüzenetet kapom, hogy előtte állítsam le ezt meg azt, szedjem le az előző drivert vagy szüntessek meg függőségeket. Ha megoldom az egyik hibaüzenetet, kapok egy másikat és így tovább. Van egy rakás leírás de mindegyik hasztalan.

(#35164) CPT.Pirk válasza Pano (#35163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

R7 250x aka. HD7770 -et minden gond nélkül használtam Chakrán az elmúlt években. Most egy 260x van garis csere miatt, ez is hiba nélkül ment mind a nyílt, mind a zárt driverrel, direkt kipróbáltam az oda - vissza váltást a driverek között egy wiki oldal frissítése miatt.

Az AMD oldalán letölthető driver viszont a fejlesztők számára készül, nem számunkra, mert ezeknek egyéb függőségei vannak, ebből rakják össze a fejlesztők a disztró specifikus csomagokat. Most ezek szerint valami nem sikerült nekik Ubuntun...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35165) ubyegon2 válasza Pano (#35163) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Azt még említsd meg ilyen esetekben, melyik Ubuntut használod egész pontosan és mi az "driver" kezelő, amivel próbálkoztál!?

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35166) Pano válasza ubyegon2 (#35165) üzenetére


Pano
addikt

Ubuntu Mate 14.04.2 (de próbáltam sima ubuntu 14.04.02 lts alatt is).
A "driver kezelő" alatt a jockey-t értem (ha jól tudom ez a neve), ami a control panelről is elérhető, mint további illesztőprogramok

@CPT.Pirk: Ki akartam próbálni a Chakra-t, de sajna még a live cd elindításáig se jutok el. Hiába írom ki az iso-t és bootolok be róla, bejön egy karakter alapú, parancsosoros indítás, ami várja a parancsokat és kapcsolókat.
Megadom neki, hogy mondjuk start -nonfree, vagy simán nonfree, elindul, majd olyan hibaüzenettel leáll a live betöltődése, hogy nem tud valamit ráírni a pendrive-ra. Kipróbáltam 3 különböző pendrive-al (2 db 8 gigás, egy 16 gigás), azokat pedig a chakra honlapján lévő progikkal gyártottam le.

[ Szerkesztve ]

(#35167) ubyegon2 válasza Pano (#35166) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a unofficial AMD oldalt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35168) Pano válasza ubyegon2 (#35167) üzenetére


Pano
addikt

Ezt még nem, köszi, megpróbálom.

De ahogy egyből szemet szúrt, lehet meg is van a probléma:

"*PLEASE READ FIRST!
Do NOT perform the steps below if you are running Ubuntu 14.04.2 with LTS Enablement Stacks. You will be left with a broken system as a result of a dependency issue because building the packages below will automatically trigger an attempt to resolve missing dependencies. "

Lehet a 14.10-el kéne megpróbálkozni.

(#35169) lev258 válasza Pano (#35163) üzenetére


lev258
veterán

Nem tűnik annyira újnak, hogy ne menne. Persze a Unity-hez a zárt driver javasolt. Mik voltak a pontos hibaüzenetek? A Jockey-ból fel kell mennie rendesen, esetleg a Catalyst Control-t kell még külön.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35170) wopi


wopi
aktív tag

Nos felment Mint Máté változata. Compiz teljesen jól megy, köszönöm az instrukciót. Egyetlen problémám van még... Ahogy írtam korábban, Cairo-dock-ot használnék. Feltelepül, elindul, megy, viszont ha a login screen-en kiválasztom, hogy ezzel induljon, akkor a következő hibát kapom:

Xsession: unable to launch "gnome-session --session=cairo-dock" X session --- "gnome-session --session=cairo-dock" not found; falling back to default session.

Mit csinálok már megint rosszul? Cinnamon alatt tökéletesen ment, nem volt ilyesmi gond.

Köszi!

(#35171) CPT.Pirk válasza Pano (#35166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Maga a boot választó menü se jelenik meg? Valami bios szintű probléma lesz nálad, nem találkoztunk még ilyen problémával sehol.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35172) Pano válasza CPT.Pirk (#35171) üzenetére


Pano
addikt

Nem, egyből csak a parancssoros verzió.
Milyen BIOS probléma lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#35173) CPT.Pirk válasza Pano (#35172) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt így megmondani nem tudom, de a tiedhez hasonló problémát se jelzett még senki, így valami egyedi dologra tippelek. Volt frissítve a biosod a gépben? Ha nem, akkor próbáld meg, mert az iso és a kiíráshoz írt programok működnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35174) Pano válasza CPT.Pirk (#35173) üzenetére


Pano
addikt

Ez nálam nem lenne meglepő, marha jó tesztelő lennék mert nálam minden hiba szeret előjönni, ami szoftvert használ. Legyen az PC, telefon, bármi :D

A BIOS a legfrissebb, ami elérhető.

Gép:

Alaplap: Gigabyte Ga-880GM-UD2H rev 1.3 (F8-as bios)
CPU: AMD Athlon II X4 3.0 GHz
Ram: 6GB DDR3 1333
SSD: 120GB Samsung SSD
VGA: ASus Ati Radeon R7 250X

[ Szerkesztve ]

(#35175) CPT.Pirk válasza Pano (#35174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg a biosban a különböző USB módok variálását megnézheted. Pl. legacy usb support ki/be kapcsolását.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35176) ubyegon2 válasza wopi (#35170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Átjöttem Mate- ra, feltettem a cairot, ugyanazt csinálja nálam is!
Úgy tudod megoldani, hogy az Indítópultba berakod a hozzáadás- sal így:

/usr/bin/cairo-dock -o

A beírt parancs végén az -o beírásával nem jön elő induláskor, hogy miként akarod indítani a cairot, az -o indítja opengl módban, a -c meg anélkül.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35177) Pano válasza CPT.Pirk (#35175) üzenetére


Pano
addikt

Megpróbáltam, de ugyan az.

Most fogtam, leírtam a hibaüzenetet amit kapok:

"ERROR: While mounting root (overlayfs) filesystem.
sh: can' acces tty; job control turned off"

(#35178) CPT.Pirk válasza Pano (#35177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor max kiírhatod lemezre. Sajnos ez az infó nem mond sokat.

Damateo: pedig mennie kell Diskimager és SuseStudio alatt is. Fogadok, hogy a nála készült pendriveokat másik gépbe bedugja, ott hibátlan bootolnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35179) Damateo válasza Pano (#35177) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ha jól rémlik Rufus-al sikerült kiírnom a chakrát.
Elég sok mindent próbáltam mire jó lett.

(#35180) Pano válasza CPT.Pirk (#35178) üzenetére


Pano
addikt

Sajna nincs optikai meghajtóm :(

@Damateo: Köszi, ezt még megpróbálom :)

@CPT.Pirk: Nincs laptopom, egy asztali gépem van. S igen, nincs benne ODD :)

[ Szerkesztve ]

(#35181) CPT.Pirk válasza Pano (#35180) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kipróbálhatod, hogy átviszed a laptop vinyóját egy másik gépbe, ott felrakjátok, aztán visszarakod a laptopodba. Max a drivereket kell utána felrakni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35182) Pano válasza Pano (#35180) üzenetére


Pano
addikt

Damateo által ajánlott rufussal kiírtam, így már bejön a boot menü, de ugyan ezzel a hibaüzenettel nem töltődik be, mint eddig. Annyi a különbség, hogy még el tudtam csípni így olyan mondatot, hogy: "Error: no UMS support this radeon"

vagy valami ilyesmi...

(#35183) ubyegon2 válasza Pano (#35180) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mintstick is telepíthető Ubuntura, azzal mindíg sikerült kiírni az iso- kat, talán ez a legegyszerűbb a parancssoros dd után.

Látom már, hogy más a gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35184) CPT.Pirk válasza Pano (#35182) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem kötődik hozzá, csak nincs Universal Modesetting támogatás a radeon driverben. Ez gondolom az alap módban indítva jött elő. A non-free módban is ez volt?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35185) Pano válasza CPT.Pirk (#35184) üzenetére


Pano
addikt

Igen, mind a kettőben. Az alap módban és a nonfree esetében is ugyan azt a hibaüzenetet kapom, csak a radeonos nélklül

[ Szerkesztve ]

(#35186) Gyick válasza ubyegon2 (#35167) üzenetére


Gyick
őstag

ez a leírás jó a xubuntu-hoz is ugye?

(#35187) ubyegon2 válasza Gyick (#35186) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Minden Ubuntu alapúhoz jó természetesen, az itteni felsorolás 14.10- ig írja.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35188) Akos96


Akos96
senior tag

Sziasztok!

Húgom gépére ma feltelepítettem az Ubuntu 14.04-et, azonban a Steam installálásnál megakadtam. A package-ek letöltésénél (Steam needs to install these additional packages: libgl1-mesa-dri:i386, libgl1-mesa-glx:i386) hibaüzenetet kapok, már vagy féltucat guglizott megoldósort kipróbáltam. A Steamet a szoftverközpontból telepítettem.
Abszolút kezdő vagyok Linux témában. Előre is köszönök minden segítséget. :R

Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
gnome-control-center : Függ ettől: libcheese-gtk23 (>= 3.4.0) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libcheese7 (>= 3.0.1) de az nincs telepítésre megjelölve
libgl1-mesa-glx:i386 : Függ ettől: libglapi-mesa:i386 (= 10.1.3-0ubuntu0.4)
unity-control-center : Függ ettől: libcheese-gtk23 (>= 3.4.0) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libcheese7 (>= 3.0.1) de az nincs telepítésre megjelölve
N: „steam.list.disable” fájl figyelmen kívül hagyása a(z) „/etc/apt/sources.list.d/” könyvtárban, mert érvénytelen fájlkiterjesztése van
N: „steam.list.disable” fájl figyelmen kívül hagyása a(z) „/etc/apt/sources.list.d/” könyvtárban, mert érvénytelen fájlkiterjesztése van
E: Hiba, a pkgProblemResolver::Resolve töréseket generált, ezt visszafogott csomagok okozhatják.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#35189) róland válasza Akos96 (#35188) üzenetére


róland
veterán

Telepítsd a Valve saját terjesztését.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35190) Pano


Pano
addikt

Nos, van egy olyan érzésem hogy kinyomtatok egy linux logót és sikítva elégetem az utcán
Kezdek nagyon de nagyon pipa lenni!

Nézzük sorba... egy k*rva AMD drivert nem lehet egyszerűen feltelepíteni!!!!!!!!!!! Már idegbajt fogok kapni komolyan mondom, hogy évek óta szívok ezzel és még egyszer se sikerült.

Tehát

Ha megpróbálkozom ezzel a leírással, ide jutok

Első lépés "Before you start" végrehajtása:

- Add ki ezt a parancsot: sudo apt-get install cdbs dh-make dkms execstack dh-modaliases linux-headers-generic libqtgui4 xserver-xorg-dev

Eredmény:
pano@Psystem:~$ sudo apt-get install cdbs dh-make dkms execstack dh-modaliases linux-headers-generic libqtgui4 xserver-xorg-dev
[sudo] password for pano:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libqtgui4 már a legújabb verzió.
libqtgui4 kézi telepítésűre állítva.
dkms már a legújabb verzió.
linux-headers-generic már a legújabb verzió.
linux-headers-generic kézi telepítésűre állítva.
Próbálja futtatni az „apt-get -f install” parancsot az alábbiak javításához:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
cdbs : Függ ettől: dh-translations de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: python-scour de az nincs telepítésre megjelölve
Ajánlja: autotools-dev de az nincs telepítésre megjelölve
dh-make : Függ ettől: debhelper (>= 9) de az nincs telepítésre megjelölve
fglrx-core : Függ ettől: lib32gcc1 de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libc6-i386 de az nincs telepítésre megjelölve
xserver-xorg-dev : Függ ettől: libpixman-1-dev (>= 0.27.2) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-core-dev (>= 7.0.26) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-input-dev (>= 2.3) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-xext-dev (>= 7.2.99.901) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-video-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-randr-dev (>= 1.4.0) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-render-dev (>= 2:0.11) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-dri2-dev (>= 2.8) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-gl-dev (>= 1.4.17) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-fonts-dev (>= 2.1.3) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-xinerama-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-kb-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-xf86dri-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-resource-dev (>= 1.2.0) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-scrnsaver-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-xf86bigfont-dev (>= 1.2.0) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-dri3-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: x11proto-present-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libxkbfile-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libpciaccess-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: mesa-common-dev de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: libmirclient-dev de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).

Majd a következő lépés: sudo apt-get install lib32gcc1
Eredmény:
pano@Psystem:~$ sudo apt-get install lib32gcc1
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Próbálja futtatni az „apt-get -f install” parancsot az alábbiak javításához:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
fglrx-core : Függ ettől: libc6-i386 de az nincs telepítésre megjelölve
lib32gcc1 : Függ ettől: libc6-i386 (>= 2.2.4) de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).

Most jöjjön a lényeg:

Eredmény az utolsó parancs kiadása után:

pano@Psystem:~$ sudo dpkg -i fglrx*.deb
dpkg: error processing archive fglrx*.deb (--install):
az archívum nem elérhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Hibák történtek a feldolgozáskor:
fglrx*.deb
pano@Psystem:~$

Működő driver SEHOL. Mert hát ugye miért is működne a telepítés?

No de semmi pánik, próbálkozzunk más megoldással.
Pano szépen letölti az AMD linux drivert honlapról, futtathatóvá avanzsálja a run fájlt, majd elindítja:

Első:

Második

harmadik

A log fájl innen letölthető

Ha rámegyek az X.org-ra való telepítésre, a driver felmegy, de restart után az egész rendszer használhatatlan mód belassul és ezt kapom:

(#35191) spammer válasza Pano (#35190) üzenetére


spammer
veterán

"E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” "

Próbáltad -f kapcsolóval? Csak mert utána "következő lépést" írtál.

---

sudo dpkg -i fglrx*.deb
dpkg: error processing archive fglrx*.deb (--install):
az archívum nem elérhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Mert gondolom a letöltési könyvtáradba lett letöltve a .deb csomag, te pedig a home könyvtáradból (~) próbáltad kiadni a parancsot, így persze, hogy nem találta.

szerk:: ja hogy a csomag kreálva lett oda... Akkor érdekes, hogy miért nem találja meg.

Megoldás: vagy megadod neki a teljes elérési utat a .deb fájlhoz, vagy átváltasz abba a könyvtárba, ahol van a .deb fájl és onnan futtatod a parancsot a fenti parancsot.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35192) Gyick válasza Pano (#35190) üzenetére


Gyick
őstag

Én is most raktam fel ebben a pillantban xubuntu-ra és úgy nézem sikerült (cc is müködik)és jobb is mint az alap ami volt.Annál volt egy olyan hogy filmeknél mitha kicsit egy-egy nagyon vékony vonalban remgett volna a kép néha főleg beletekerésnél az most eltünt.[link] én igy csináltam

[ Szerkesztve ]

(#35193) Akos96 válasza róland (#35189) üzenetére


Akos96
senior tag

Mármint azt a .deb fájlt, amit a Steam weboldaláról töltök le? Mert azzal ugyanezt kapom.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#35194) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Adott egy régi PC.

1. HDD (200GB IDE) XP+1db Linux
2. HDD (160GB SATA) 2db Linux
3. HDD Külső Rack-ben (1TByte SATA) 1db Linux

DVD-ről telepítettem ezt a verziót [link] a külső 3. HDD-re, ide került "Boot vezérlés".

Telepítés végeztével a GRUB 1.5 csak várakozott, de nem ment tovább.

2. Telepítésnél a "Boot vezérlést" áttettem a 2 HDD-re, de innen sem indult el a külső 3. HDD-re telepített Linux, plusz a 2. HDD-n elrontotta a GRUB beállítást, nem lehet választani, minden lefagy.

Hogyan, milyen programmal tudom kijavítani a 2. HDD-n található GRUB beállítást, stb...?

Biosban választható HDD-ről, DVD-ről, SCSI-ről, USB-ről bootolás is.

HDD-0 = 200GB IDE
SCSI = SATA DVD író (Boot DVD-R vagy DVD+RW, DVD-RW lemez) vagy 160GB SATA HDD
USB HDD = HDD külső rack 1TByte vagy Pen Drive

[ Szerkesztve ]

(#35195) growler válasza headhunter (#35194) üzenetére


growler
őstag

Talán, ez segíthet.:[link]

(#35196) wopi


wopi
aktív tag

Elnézést, hogy ennyi kérdésem van... Így már csak annyi kérdésem van, hogy az alsó panelt hogy tudom teljesen kitörölni? Ha jobb gombbal kattintok rá, akkor a panel törlése sor nem aktív. Miért?

(#35197) ubyegon2 válasza wopi (#35196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elnézést, hogy ennyi kérdésem van... ;] Ezért van az abszolút kezdők topikja!

Panel súgó azt írja, hogy egy panel esetén az nem törölhető. A cairo miatt zavar, gondolom, marad az elrejtés,

ha az Elrejtőgombok megjelenítését is bepipálod, akkor a két alsó sarokbann lévő kis téglalap gombra katintva el is tűnik, csak az egyik kis téglalap gomb marad oldalt. A képen a cairo nem látszik, mert kilőttem, idegesít, hogy ugrál fel- alá.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35198) wopi válasza ubyegon2 (#35197) üzenetére


wopi
aktív tag

Minden megszokás kérdése! :)

Köszönöm, épp most akartam volna írni, hogy találtam egy megoldást... Átnevezni a /usr/bin/mate-panel fájlt bármire (én "mate-panel-backup"-ra), logout, login, és el is van tüntetve. :)

(#35199) ubyegon2 válasza wopi (#35198) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, a megszokás, engem az is zavar, ha az egérmutató mellett ugrabugrál valami figura! korcsmában le lehet csapni az ilyent! :DD

Jó, ha találtál megoldást a dologra, én is majdnem javasoltam, hogy töröld a Mate-panel 1.18- at, de ilyen durva megoldásokat már nem említek inkább, az elején sok mindent ki tudtam így nyírni!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#35200) Akos96 válasza Akos96 (#35193) üzenetére


Akos96
senior tag

Csináltam valamit, aztán valahogy jó lett. :DDD

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.