Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Lathronos válasza F.B.I. (#35949) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Próbáld ki ezt. Kis gépigényű Ubuntu 14.04 Windows XP féle kinézettel. Ha segítség kell a konfigurálásban, minden nap benézek többször is ide.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35952) F.B.I. válasza Lathronos (#35951) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az lenne a lényeg, hogy gyorsan felállás a rendszer. 32 bites elég rá belőle?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35953) Lathronos válasza F.B.I. (#35952) üzenetére


Lathronos
őstag

Én ugyan nem próbáltam, de tesztek szerint 15-20 mp a boot ideje. A 32 bites ISO linkjét adtam meg. De ha gondolod csinálhatok belőle egy magyar nyelvű telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35954) F.B.I. válasza Lathronos (#35953) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha a telepítés után magyar, akkor nincs gond.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35955) Lathronos válasza F.B.I. (#35954) üzenetére


Lathronos
őstag

Elég trükkös, mert a rendszer ugyan magyar telepítés után, de a grafikus felület(TDE) nem. Külön telepíteni kell a nyelvi csomagját, és beállítani.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35956) Lathronos válasza F.B.I. (#35954) üzenetére


Lathronos
őstag

Vagy ezzel is tehetsz egy próbát. Ezt már magyarra állítottam. Amit régebben ajánlottam Voyager linuxot, annak a 32 bites változata. Ezen semmit se kell konfigolni telepítés után. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35957) F.B.I. válasza Lathronos (#35956) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor inkább ez. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35958) Melack válasza Sonja (#35936) üzenetére


Melack
veterán

Nincs ilyen parancs. Mint alatt
melack@melack-HP-G62-Notebook-PC ~ $ sudo gdisk -l /dev/sda2
[sudo] password for melack:
sudo: gdisk: command not found

A nagyobb gond az, hogy amit lát sda2 az egy 50 Gb-os rész. De a maradék 2,8 Tb-nak nyoma sincsen :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35959) Sonja válasza Melack (#35958) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor először telepítsd fel pl. innen.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35960) ubyegon2 válasza Melack (#35958) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo apt-get install gdisk terminal parancs gyorsabb. :)

(#35961) Melack válasza Sonja (#35959) üzenetére


Melack
veterán

GPT fdisk (gdisk) version 0.8.8

Unable to seek to 58591234! Aborting!
EBR signature for logical partition invalid; read 0x5DE8, but should be 0xAA55
Error reading logical partitions! List may be truncated!
Partition table scan:
MBR: MBR only
BSD: not present
APM: not present
GPT: not present

***************************************************************
Found invalid GPT and valid MBR; converting MBR to GPT format
in memory.
***************************************************************

Warning! Main partition table overlaps the first partition by 32 blocks!
You will need to delete this partition or resize it in another utility.
Disk /dev/sda2: 2 sectors, 1024 bytes
Logical sector size: 512 bytes
Disk identifier (GUID): 4C4D49BD-B6E8-41A9-9884-142A73F8D649
Partition table holds up to 128 entries
First usable sector is 34, last usable sector is 18446744073709551584
Partitions will be aligned on 2-sector boundaries
Total free space is 18446744073650960351 sectors (8.0 ZiB)

Number Start (sector) End (sector) Size Code Name
1 2 58591233 27.9 GiB 8300 Linux filesystem

Ezt adta ki. A vinyó nem az enyém, így a formázás semmilyen körülmények között nem játszik.

(#35960) ubyegon2 : nah ilyenkor totál hülyének érzem magam.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35962) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

HDD SMART adatokat grafikonon meg tudja valamelyik proggi jeleníteni?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35963) olivera88 válasza CPT.Pirk (#35947) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35964) #82679040 válasza CanibelZ (#35938) üzenetére


#82679040
törölt tag

Sajnos nincs tippem,kipróbáltam a 8ast nálam megy az nvidia.Mondjuk nincs mellette intel.Futtass egy startx parancsot mit mond rá hátha valaki tud megoldást.

(#35965) ubyegon2 válasza Melack (#35961) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezek szerint nem tettél fel még semmit terminalból! :)

Alap esetben sima felhasználóként indítjuk a terminalt, ezért beírod ezt sudo apt-get install gdisk nyomsz egy Entert, majd begépeled a jelszavad, ami nem látszik, még kicsillagozva sem majd nyomsz Entert és végigfut a telepítés.

Esetenként rákérdez a végén, hogy Folytatni akarja? [I/n].

Ezt a telepítést le is szedheted a sudo apt-get remove gdisk paranccsal, mert:

A vinyó MBR, nem GPT, így inkább a sudo fdisk -l /dev/sda parancs kell ide.
sudo fdisk -l /dev/sda2 az nem lesz jó, mert az partíció, csak szám nélkül kell a meghajtó megnevezése!
Ennek a parancsnak a kimenete többet fog mondani, reméljük.

A Gparted program képe is hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35966) Melack válasza ubyegon2 (#35965) üzenetére


Melack
veterán

4 éve Linuxoztam utoljára, most ismét nekikezdek.
Este megnézem, és berakom ide az infókat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35967) ubyegon2 válasza Melack (#35966) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor hamar belerázódsz! :D
Mondjuk ettől sem lesz könnyebb a dolgunk, mert itt ugye hardveres bibi lesz, de legalább hátha látjuk, mi a problema. Akkor jönnek képbe a HDD guruk!

(#35968) CanibelZ válasza #82679040 (#35964) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ezt dobta ki. Amit én ki tudtam bogarászni belőle, olyan mintha nem találn a monitort... log

(#35969) spammer válasza CanibelZ (#35968) üzenetére


spammer
veterán

Csak jelzem, hogy adblockerrel (legalábbis uBlock/Firefox kombóval) nem lehet megnézni az oldalt. Érdemesebb a pastebint használni, az nem szórakozik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35970) Lathronos válasza spammer (#35969) üzenetére


Lathronos
őstag

Valahonnan össze kell szedni az üzemeltetési költséget, ennek pedig legegyszerűbb módja a reklám. Persze ezek csak egy részét fedezik általában.Viszont tény, hogy hiába tiltom az oldalon az adblock plust, addig úgy se jelenít meg semmit amíg teljesen ki nem kapcsolom. :(

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35971) CanibelZ válasza spammer (#35969) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ezt az oldalt kerestem, csak nem jutott eszembe a neve. Ha hazaérek átrakom. :R

(#35972) Freel


Freel
tag

Sziasztok!

Kérdést intéznék a hozzáértőbbek felé, kérlek segítsetek. Szóval váltanék Linuxra és nézegetem, próbalgatom folyamatosan a disztrókat. Erősebb gépem van (FX-8320 4Ghz, 8GB 2133Mhz, 750Ti 2GB, SSD...) mégis valami letisztult, egyszerű, nagyon gyors, de korrekt támogatottságú, stabil, népszerű rendszert szeretnék... Kipróbáltam a Linux Mint-et, mint manapság legfelkapottabb disztrót. Maga a rendszer annyira nem lenne rossz, viszont az LXDE DE-be beleszerettem, ami ugye Mint alá nincs 'gyárilag' (kipróbáltam egy unofficial Mint változatot, de valami gányolásnak tűnt, nem akart működni rendesen...). Szóval az LXDE a letisztult, gyors, egyszerű dolgaival megvett kilóra (imádtam a win 98-ME kinézet, egyszerűséget anno). Kipróbáltam a Lubuntut is. Nem is lenne rossz lehet, hogy ez lesz, de a Debiannal szemezek nagyon. Az a lényeg a Lubuntu az előre beépített LXDE-vel nagyon korrekt és jól működik. Viszont az utólagosan feltelepített DE (mondjuk egy Cinnamon mellé az LXDE) mintha itt-ott galibákat is tudna okozni. Létezik a Debian eredeti LXDE-vel? Vagy pedig van grafikus felület nélküli telepítője amire pár pillanat alatt varázsolhatok LXDE-t, hogy csak az legyen benne az egyetlen? Nem értek a Linuxhoz még nagyon, csak pár alap parancsot ezért olyan megoldás kellene ami tényleg egyszerű.

Vagy létezik olyan Linux alatt, mint a windows alatt például, hogy pár kattintással a Win7 alap start menüjét pillanatok alatt régi win98-asra lehetett 'butítani'? Úgy értem, hogy úgy nézzen ki valamelyik disztró, mint az LXDE?

Melyik disztrót ajánlanátok így ennek tükrében?
Had mondjam el még, hogy megleptem magam mert úgy néz ki, hogy gyorsan tanulom a Linuxot, szépen haladok, jönnek a sikerélmények. Lehet, hogy nem okozna gondot a Debian, nem tudom... Viszont a Debiantól félek. Mindenhol azt írják, hogy nem való kezdőknek. Az Ubuntu meg bugos... Akkor, most mit?

Tulajdonképpen a Debian annyiban különbözik egy Mint-től, hogy utólag sok mindent fel kell telepíteni a szoftverkezelőből? Mert ha csak ennyi, akkor lehet hogy belevágok...

Köszönöm! :R

(#35973) Vladi válasza Freel (#35972) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tetszik a szemléleted, hogy nem akarsz csillivillit. az lxde jó választás, mert könnyű, de még nem fájdalmasan fapados.

Elvileg bármilyen nagy disztrót kipróbálhatsz, amire van lxde. Én azt javaslom, hogy próbálj ki 2-3 olyat, ami tlejesen más szemléletű. Pl: debian, suse, fedora.

Akkor lesz valós összehasonlításod.

Az lxde az maga csak pár program, amit telepítesz egy disztróra. Hogy milyen jól megy vele, az a disztró minőségén múlik. Van ahol gond nélkül megy 3-4 gui, van ahol már köhög mert egymást zavarják. :F

Debiantól ne félj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35974) Melack válasza Vladi (#35973) üzenetére


Melack
veterán

Linux Mintre lehet másik "felületet" varázsolni? Vagy ez nem feltétlenül ilyen egyszerű?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35975) Vladi válasza Melack (#35974) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg de, ilyen egyszerű. Hogy minték milyen minőségű munkát adtak ki a kezük közül, nem tudom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35976) Freel válasza Vladi (#35975) üzenetére


Freel
tag

Köszönöm... Egyébként az volt a gondom a több GUI-s megoldással, hogy mókolnom kellett volna valami fájlt ami a monitor beállításait tartalmazza. És az LXDE-s leírások szerint nem találtam meg a fájlt, mert nem az volt az alapértelmezett GUI, hanem utólagosan lett feltelepítve az LXDE... Valami ilyesmi volt. Amikor viszont feltettem egy Lubuntut, egyből minden fájl ott volt ahol írták. :B

Tehát akkor szerinted tegyek Debiant grafikus felület nélkül? És azt hogy? :B Vagy utólag LXDE-t hátha jó lesz? :R

És még valami: nézegettem az LXLE-t. De a betyárnak se tudok rájönni, hogy miben különbözik egy Lubuntu-tól. Az érdekes az, hogy régóta sokkal népszerűbb, mint a Lubuntu. Viszont a Lubuntut meg fejlesztik valami Lxqt-re is vagymi... Lehet, hogy belegabalyodok, mint kismacska a gombolyagba... :C

[ Szerkesztve ]

(#35977) Vladi válasza Freel (#35976) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt disztrója válogatja.

Amire te gondolsz, az az x. az a guik előtti réteg, tehát független attól, hogy lxde vagy gnome van a gépen. Már pár éve úgy működik, hogy megpróbálja kitalálni, hogy mit bír a géped és belövi magát egy automatikus szintre. Ezért nincs a bizonyos fájl. Mert nem kell. Elvileg. Gyakorlatilag ha gondod van, akkor meg hiányzik.

De meg lehet oldani.

Azt javaslom, hogy válassz egy disztrót, tedd fel az lxde változatát, vagy a lxde-t utólag és ott próbáld megoldani a dolgaidat. Legyél türelmes, lépésenként menj végig a dolgokon. Ha minden kész, akkor vagy használod, vagy kipórálsz másikat.

Akkor dobj egy disztrót, ha használhatatlanságba ütközöl valamilyen gond miatt.

mod:
Minkdettő út járható. A gui nélküli mód kissé munkaigényesebb. attól függ, hogy találsz -e jó leírást és elég elszánt vagy.
Másik, hogy kersel egy direkt lxde-s debian telepítőt, szerintem kell lennie.

mod2:
Nah már ott is a link, van debian lxde live. Azt nézd meg!

mod3:

Ne gabalyodgyá! Töltsd le a debian live lxde izót, írd ki tedd fel és gyűrjed.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35978) lev258 válasza Freel (#35976) üzenetére


lev258
veterán

Ez teljesen hivatalos: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35979) Freel válasza lev258 (#35978) üzenetére


Freel
tag

Ez JÓ! Köszönöm! Lehet, hogy ez lesz a megoldás. :R

Nekiállok gyűrni! :D

Köszönöm a gyors segítséget!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#35980) Freel válasza lev258 (#35978) üzenetére


Freel
tag

"Hozzáértő Linux felhasználókat keresek egy megfelelő szakmai cikk írására"

Felteszem a Debian LXDE-t, és akkor este felőlem mehet a cikk... :DDD :DDD :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#35981) Fenyő válasza Freel (#35972) üzenetére


Fenyő
őstag

Mint topikban mintha megfordultál már volna hasonló kérdéssel, ott végül is nem a Mint Lxde volt a gond, hanem, hogy túl új volt a vga, amit a 14.04-es Ubi alap nem ismer fel rendesen (+ Mint alatt elég régi zárt driver is van alapból), tehát 14.10 Lubival oldottad meg végül a dolgot, szóval ha az lxde-be vagy "beleszerelmesedve" akkor egy frissebb lxde-es rendszer megteszi pl az említett Debian Jessie minimal vagy netinstallal felhúzva az lxde-et vagy ha kulcsrakészebb dolgot is megnéznél akkor pl LMDE2 LXDE (német nyelvű tehát át kell állítgatni magyarra, de gyak szinte teljesen kész), Fedora LXDE spin, OpenSuse 13.2 is telepíthető Lxde-vel, LXLE-et nem ajánlom mert az is LTS alapra épül mint a Mint, tehát a vga/monitor párosoddal ugyanúgy nem fog boldogulni, nem LTS Ubi alapú disztrók pedig nem annyira kezdőknek valók.
Amúgy LXDE alá ajánlom még a comptont, ha nem szeretnél screen tearinget, Debian 8 alapú disztrók alatt benne van alapból a repóban, Ubi alap alatt ppa-ból feltehető, OpenSuse alatt 1 click installal feltehető stb.
Amúgy ha kedveled a lájtosabb ablakkezelőket akkor a Manjaro házatáján is érdemes lehet szétnézned, van bőven miből mazsolázni (xfce, lxde, lxqt, openbox, fluxbox, e17, pekwm).
Melack: Mint alatt nem érdemes több ablakkezelőt használni, eléggé meg tudja kavarni a dolgokat, inkább egy tiszta telepítés a preferált de-vel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35982) Freel válasza Fenyő (#35981) üzenetére


Freel
tag

Szia!

Itt voltam a monitor kérdéssel. Azóta változott picit a helyzet, de alapvetően az LXDE irány feltétlenül marad. Köszönöm a linkeket, eltettem őket. :R
Még egy kérdésem lenne! 120-as SSD-re tenném akkor most úgy néz ki a Debiant. Száz meg száz topikot is elolvasva még mindig nem tiszta, hogy milyenek legyenek a partíciók méretei! Először is miért van az, hogy a Distrowatch oldalán 10 DVD-sre írják a Debian méretét? Én 40 gigát gondoltam / -nek (sok annyi? felesleges), 17 gigát swapnak (valahol azt írják nem kell 8 giga fölött, valahol meg azt írják kétszer annyi kell, hozzáteszem játszanék nagy játékokkal, valahol meg azt írják nemszabad SSD-re rakni), és a maradékot /home -nak (erre meg azt írják, hogy maradjon SSD-n partícionálatlan terület! Most maradjon partícionálatlan, vagy csak elég ha marad sok üres hely? :F

(#35983) CPT.Pirk válasza Freel (#35982) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok olyan disztrót mondani fejből, ami ne férne el 10GB-on simán. Azért 10DVD van kiírva, mert ha full offline telepíted, akkor ennyi lemezen megkapod a csomag adatbázist is. Maga a telepítő netinstallos, az csak pár száz mega, meg vannak un. hybrid, bootolható live telepítők is a Debianból, azok 1 giga körül vannak.

Innen szedd le a neked tetsző felülettel megáldott hybrid iso torrentjét: [http://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/], ezzel a legegyszerűbb a telepítés, ki is tudod próbálni előtte.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35984) Fenyő válasza Freel (#35982) üzenetére


Fenyő
őstag

Amúgy Debian 8-nak is van LXDE-es telepítője, talán akkor ezt a legcélszerűbb/egyszerűbb megnézni/feltenni első körben, Linux rendszernek ritkán kell több 15-20Gb-nál, de akkor már nagyon telepakoltad progikkal, alap esetben 6-8 Gb egy átlag rendszer, a /home-nek érdemes nagyobb partíciót létrehozni, 8 Gb ramnál swaphoz nagyon extrém esetben fog csak nyúlni (pláne lxde mellett, ami alig eszik többet 100 megánál, mégha megnyitsz egy böngészőt 50 lappal akkor is aligha mész 1gb fölé, tehát rengeteg marad a játékoknak egyebeknek), szóval akár létre is hozhatsz swap particiót, de nem feltétlen szükséges pláne nem 17 Gb, főleg hogy SSD-re amúgy se igazán javasolják, de mivel úgyse nagyon fog kinyúlni hozzá így nem is oszt szoroz túl sokat. Amúgy az újabb Linuxok már alapból jól kezelik az SSD-ket, de szoktak itt vmit linkelgetni, hogy hogy érdemes használni/felosztani, hogy lassabban használódjon el, ill gyorsabb legyen, de ez nem tudom mennyire aktuális még az újabb kernelek tükrében.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35985) #21078528 válasza Freel (#35979) üzenetére


#21078528
törölt tag

A Jessie telepítőjében (hivatalos DVD 1 .iso) ha szakértői telepítést kérsz, van lehetőség választani az asztali környezetek közül, ill. így tudsz alap terminálos, X nélküli rendszert telepíteni (én így rakom mindig, mondjuk KDE-vel).

(#35986) olivera88


olivera88
veterán

Debianon hol lehet megtalálni a bluetoothot? :F Valahogy nem megy. Vagy nem érzekeli a modemet? Az LMDE-n simán ment, de itt nem találom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35987) spammer válasza Freel (#35982) üzenetére


spammer
veterán

Annyit még hozzátennék a fentiekhez, hogy swap kell, ha esetleg akarsz hibernálni. Annyi elég, amennyi RAM van, valószínűleg úgysem rakod tele a memóriát. :)

Ha pedig bejön az LXDE féle minimál, akkor ajánlom, hogy olvass utána az Openboxnak, az még tisztább és könnyebb, semmi sallang, felrakod netinstallból a rendszert, kapsz a végén egy konzolt (grafikus felület nélkül) majd onnan tudod telepíteni az Openbox ablakkezelőt és azokat a csomagokat, ami neked kell (és persze ami szükséges függőség), így alapból nem jön semmi szemét meg fölösleg, mint egy kész asztali környezetnél. Persze így melósabb felrakni és beállítani, de ha tanulás is a cél, akkor így többet is tanulsz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35988) CPT.Pirk válasza olivera88 (#35986) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Asztali környezet kérdése. Melyiket használod?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35989) olivera88 válasza CPT.Pirk (#35988) üzenetére


olivera88
veterán

KDE jelenleg, de Gnome is telepítve van.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35990) CPT.Pirk válasza olivera88 (#35989) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A KDE BT kezelőjét megtaláltad? Alapból kint van elvileg a paneltálcán. Valamint a rendszerbeállításokban is van egy BT rész, azt is nézted?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35991) Penty válasza olivera88 (#35989) üzenetére


Penty
tag

A bluedevil csomagot telepítsd fel, ha nem lenne fent.

(#35992) olivera88 válasza CPT.Pirk (#35990) üzenetére


olivera88
veterán

A panelon nincs, se a rendszerbeállításokban se. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35993) CPT.Pirk válasza olivera88 (#35992) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És a csomag amit Penty kérdezett? Ha nincs, akkor tedd fel.

Lathronos: a Conky-t spec sosem használtam. Viszont vannak hasonló widgetek KDE-n, azokat lehet áttetszővé tenni. Illetve írhatsz magadnak ilyet python nyelven, nem vészesen bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35994) Lathronos válasza CPT.Pirk (#35990) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Lenne egy kérdésem, te mint nagy KDE-s biztos tudod a megoldást. Hogyan lehet transparent hátteret adni a conky-nak argb nélkül? Vagyis azt szeretném, hogy a háttér átlátszó legyen, de maga a conky ne.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35995) olivera88 válasza Penty (#35991) üzenetére


olivera88
veterán

Na ez a csomag hiányzott valamiért, letöltöttem most már van blueetoth ikon a panelon. Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35996) Lathronos válasza olivera88 (#35992) üzenetére


Lathronos
őstag

És ha telepíted a blueman-t? Az elméletileg felpakolja a teljes bluetooth csomagot is ha nincs fent.

Szerk.: látom megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35997) Lathronos válasza CPT.Pirk (#35993) üzenetére


Lathronos
őstag

Én meg a python, mint a tűz meg a víz. Nem komáljuk egymást. :D Plasmoidokat sem szeressük... Akkor majd megoldom máshogy.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35998) CPT.Pirk válasza Lathronos (#35997) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, és még villog is mikor frissül a tartalma. Ez a conky nem túl barátságos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35999) Lathronos válasza Lathronos (#35997) üzenetére


Lathronos
őstag

Maradunk a Freya-nál. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36000) Melack válasza ubyegon2 (#35965) üzenetére


Melack
veterán

melack@melack-HP-G62-Notebook-PC ~ $ sudo fdisk -l /dev/sda

Disk /dev/sda: 320.1 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders, total 625142448 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xee67a737

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 2048 42829823 21413888 83 Linux
/dev/sda2 42831870 113141759 35154945 5 Extended
/dev/sda3 113141760 625137663 255997952 7 HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda5 42831872 101423103 29295616 83 Linux
/dev/sda6 101425152 113141759 5858304 82 Linux swap / Solaris

De ez a belső vinyóm. sda2-re totál "néma" marad.

És nem is látom a külső vinyót.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.