Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) cotag


cotag
senior tag

Szüleimnek vennék tévét az edigitálnál.
Egy 42"-os, szép képet adó masinát szeretnének...
Tarr kft-s kábeles előfizetésük van, tehát nem digitális adás.
3D nem kell, ha van az csak jó, de a full hd jó lenne!

Valaki segítene a legjobbat megtalálni 150.000ft értékig?

(#23302) shteer válasza Mankó (#23300) üzenetére


shteer
titán

szerintem a 130 hibázni fog, mert LM620-tól felfelé frankó a dts

keress egyet kicsithasználtan :)

..szerintem jónak tűnik

(#23303) Mankó válasza shteer (#23302) üzenetére


Mankó
veterán

Igen néztem én is, de az lm620-ban se látok dts-t. Pedig azzal még ki is békülnék.
Csak legyen meg valamelyik olcsóbb modellben a full hd, dts, 100 Hz, 24p, optikai kimenet, játékra is jó legyen. Egy kicsit soknak hangzik ez így. :B

Pixelhű megjelenés hdmi-n nem támogatott? Mindegyik oldal mást ír, most melyiknek higyjen az ember? Az egyik oldalon láttam már dts-t is, másik meg azt írja nem támogatott. :F

[ Szerkesztve ]

(#23304) Mankó válasza Mankó (#23303) üzenetére


Mankó
veterán

Az nem tiszta ezzel a dts dekóderes dologgal, hogyha a tv-be bedugok az xboxo és a média lejátszót hdmi-n, akkor az optikai kábelen keresztül ki jön-e a dts hang pl. az lm620-on keresztül? Vagy csak egy nagyon modellen pl. lm660m-s-en működik ez a feature?

(#23305) shteer válasza Mankó (#23304) üzenetére


shteer
titán

620tól felfelé kimegy a dts - legalábbis saját lejátszóval

..szerintem jónak tűnik

(#23306) Mankó válasza shteer (#23305) üzenetére


Mankó
veterán

Már az is valami, hogy a saját médialejátszó hangja kimegy, de igazából én nem használnám a belsőt. Külső lesz hozzá, mert a belsők nem tudják a 24p-t.
100 hz-et, 24 p-t gondolom tudja.

Valaki akinek van lm 620 s megnézné nekem, hogy külső lejátszóval kimegy-e a dts hang az optikán?
Nagyon fontos lenne, köszi.

(#23307) Kroni1 válasza Mankó (#23306) üzenetére


Kroni1
veterán

DTS az mindegyiknél kimegy, a saját lejátszást nem tudták a régebbi modellek de már azt is megoldották..

(#23308) Mankó válasza Kroni1 (#23307) üzenetére


Mankó
veterán

LM620S modellről van szó.
Az is megoldható, ha több eszköz kötök hdmi-n a tv-re és a tv optikáján keresztül megy ki a DTS valami hangkeltő eszközre? Ez lenne igazából a cél. Mondjuk xbox, média-lejátszó tv-be hdmi-n, tv-ből optikán a DTS hang erősítőbe.

100 hz, 24 p gondolom ok, mert leírásban ezt sem találtam. MCI 400 az meg nem valós érték. Ha ezek és a fenti dolog is ok, akkor könnyen lehet, hogy nekem is LM620S lesz.

(#23309) kiskacz


kiskacz
senior tag

Üdv a fedélzeten - beszálltam egy 42/640S személyében :DD .

Tudom, hogy rengeteg fórum van, és nem is akarok OFF-al nyitni, de megkérdezem: van valakinek kedvenc 3D-s filmje?
Az ismeretségi körömben (sajnos) nem téma az ilyen film, és szeretnék szépet - jót látni...

Köszönöm!

Huawei Mate 8

(#23310) shteer válasza kiskacz (#23309) üzenetére


shteer
titán

szép az avatar - ráadásul nem a gagyi3d-fejrángatós effektekkel

..szerintem jónak tűnik

(#23311) Kroni1 válasza kiskacz (#23309) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha mese is jöhet akkor a Sammy kalandjait is ajánlom, az is szépen megmutatja a 3D jelenlegi legjavát szerintem.

(#23312) kiskacz


kiskacz
senior tag

Köszönöm - "mindenevő" :K vagyok, jó a mese is...

Most jöttem rá, hogy a korábbi média lejárszóm (Egreat r500) nem támogatja a 3D-t, egyébként mindent visz.

Van kedvelt wincsi típus, vagy mindegy?

(Utána olvastam, tudom a korábbi felvetéseket, motor pörgés stb- rákerestem, a kérdés inkább hardveres -- elég hosszú USB kábel, hogy ne a levegőben legyen, stb.)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#23313) panses válasza kiskacz (#23309) üzenetére


panses
aktív tag

Madagaszkár3 3D-n beszarsz!!! Ja és ha teheted akkor Bluray... :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#23314) Kroni1 válasza kiskacz (#23312) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát a 3D-s half-sbs vagy halfOU mkv fájlokat vinnie kéne, az semmi extra terhet nem jelent a lejátszónak, a tv-n meg kiválasztod a megfelelő formátumot és kész. Az ilyen formátumú filmeket amugy a TV beépített lejátszója is igen szépen megjeleníti.

(#23315) Gicz


Gicz
addikt

sziasztok!

szerintetek mennyiért lehetne eladni egy 42lm671s tv-t? fél éves kb, 5év garis tökéletes állapotban, magic remote-tal, számlával.

[ Szerkesztve ]

(#23316) shteer válasza Gicz (#23315) üzenetére


shteer
titán

szvsz jelenlegi bolti ár nettója - aztán a kereslet majd eldönti

..szerintem jónak tűnik

(#23317) Mankó válasza Gicz (#23315) üzenetére


Mankó
veterán

Bolti ár nettójáért (220 nettójáért) érdekelne is ha közelebb lennél. Persze az neked nem biztos, hogy üzlet lenne, így csak sok sikert kívánok az eladáshoz!

(#23318) Balinov válasza énalaci (#23298) üzenetére


Balinov
félisten

szia énalaci, megkerdezhetem, hogy milyen tipusu vezetek nelkuli billzettel hasznalod? Direktbe a tv usb portjara csatlakoztattad a billzet vevoegyseget?

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23319) iviivi75


iviivi75
tag

LM 42 660 S LG

HDMI 1 - en de csak ott van képbeállitásoknál,nagyon fontos kis opcio,hasznos,nállam sokat segitett képminöség terén,részletes beállitásokkal.

Nállam eddig nem volt tegnap este vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#23320) tom570


tom570
aktív tag

(Lg ls570s)Ma vettem hozzá egy Gaba ac 2001g nevezetű vezeték nélküli billentyűzetet egérrel (4000 ezer forint, 12 hó gari) és tökéletesen működik. A youtube nem kezeli a billentyűt de az egérrel máris könnyebb a keresés. Fuso és a böngésző tökéletesen irányítható mindegyikkel! Játékoknál az egér úgy működik mint a magic motion távkapcs. A billentyűzeten lévő hangerő és némító gombok is működnek! Egyenlőre ennyi a gyors tapasztalat.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#23321) Gicz válasza Mankó (#23317) üzenetére


Gicz
addikt

köszi srácok a segítséget ! majd meglátom hogy mennyi az annyi :)

(#23322) énalaci válasza iviivi75 (#23319) üzenetére


énalaci
csendes tag

Szia Balinov !

Hama "Uzzano" a bill.típusa, USB port-tal bármihez (PC, TV stb...) csatlakoztatható(tartozék egyébként) érdemes a hozzá adott miniceruza elem helyett tölthető AAA akksit használni,5-6 méterről is lazán működik.
Örülök, ha segíthettem, Üdv !

(#23323) iviivi75 válasza énalaci (#23322) üzenetére


iviivi75
tag

Nekem irtad ?! me nem stimmel mi köze képekhez linkeltem. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#23324) Balinov válasza énalaci (#23322) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszi szepen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23325) madoxx válasza Balinov (#23318) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem a logitech k400 és m705 is remekül muzsikál! (lm671)

(#23326) Balinov válasza madoxx (#23325) üzenetére


Balinov
félisten

Na igen, nalam is az (lenne) az etalon, csak olyan 35-40€ alatt egen foldon nem talalok. Hulye voltam,mert 1-2 honapja teszkoban akcioztak 15.99€-ert...akkor kellett volna megvenni, csak akkor meg meg a TV nem is volt a kepben.

NAS temaban megint elakadtam.Korabban majdnem 100%-ra eldolt, hogy egy Synology Diskstation DS212J lesz a befuto, de most beleszaladtam egy ilyen ajanlatba, es nem birok donteni..Tovabbra is a NAS fele hajlok, de a komponensek bovithetosege kicsit elbillentette a merleg nyelvet :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23327) madoxx válasza Balinov (#23326) üzenetére


madoxx
aktív tag

Mindkettőnek megvan az előnye hátránya :)

(#23328) kmarci25 válasza Balinov (#23326) üzenetére


kmarci25
veterán

Én, ha vennék NAS-t, akkor főleg azért venném, hogy ne a PC-nek kelljen hosszú órákon át ketyegnie, és zabálnia az áramot. Úgyhogy biztos, hogy kifejezetten NAS-t keresnék... Ez már inkább így HTPC lenne, bár nem vagyok otthon a témában. :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23329) Balinov válasza madoxx (#23327) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, tudom, pont ezert vagyok meglove. Zacate-s konfigrol az oldalon paran irjak, hogy hangos a tapja, valszeg ez fog a NAS mellett donteni. Technikailag eleg lehetne egy 1bay-es DS112 is, kulso vinyokeretem van ugyis elfekvobe, csak ezen USB2.0 van, eSata nuku,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23330) HarryDEC válasza kmarci25 (#23328) üzenetére


HarryDEC
tag

És, ha nas -t vennél: kb mikorra remélnéd az árának megtérülését, ha az áram díjának különbségét nézed (nas - pc).

Korán keltem, hol az arany?

(#23331) shteer válasza HarryDEC (#23330) üzenetére


shteer
titán

mennyit eszik idle (seed alatt) egy ilyen htpc? 30-40W?
egy évre érdekelne engem is az összeg, szembeállítva a nas-om 10W-jával

lehetséges, hogy 20W fogyasztáskülönbség elvileg évi 10-11k huf? 175kWh

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23332) kmarci25 válasza HarryDEC (#23330) üzenetére


kmarci25
veterán

Fogalmam sincs, nem vagyok műszaki ember, meg nem is szoktam ilyeneket számolgatni... :N Csak annyit tudok, hogy az asztali gépem zúg, és pörgeti az órát, egy NAS (legjobb tudomásom szerint) nem zúg, és kevésbé pörget. :DDD

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23333) rokefeller válasza shteer (#23331) üzenetére


rokefeller
senior tag

http://www.energiapersely.hu/Aramdij_kalkulator

Ez alapján pont annyi.

A télapó nem a régi már...

(#23334) péter28 válasza Mankó (#23308) üzenetére


péter28
tag

Nálam (669) dvd lejátszóról,laptopról hdmi-vel tv-re kötve nem jön ki sem dts,sem dolby digital 5.1.Belső lejátszó,dlna működik.

(#23335) kmarci25 válasza rokefeller (#23333) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha évi 10-11 ezer, akkor azt jelenti, hogy egy 22ezres D-Link NAS 2 év alatt visszahozza az árát? :Y Az nem is rossz... :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23336) Balinov válasza kmarci25 (#23335) üzenetére


Balinov
félisten

marmint milyen desktop gephez hasonlitva? egy 30-40W idle htpc-hez, vagy az en peldamnal maradva egy S775-os huzott C2Q + HD4870-hoz kepest?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23337) Yogibear974 válasza iviivi75 (#23319) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Pedig kellett, hogy legyen! LM620S-em van és azon kezdetek óta régebbi fw vel is volt. (cc lassan 1 éve)
amúgy valami ilyesmi a fehér egyensúly nálam. piros:12 zöld: nem tom'! kék:-24...majd pontosabban megnézem
otthon.

Üdv: -=Yogibear=-

(#23338) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

LS5600 tudja a valódi 100Hz-et? Érdemes lehetne az 570-est venni helyette? Kb. 15k különbség van a kettő között.
Köszi!

(#23339) Maszki válasza Peethy (#23338) üzenetére


Maszki
tag

Nekem 570s-em van, alaposan utánajártam, és bőven megéri.
A kép sokkal szebb, folyamatosabb. :K

◄ Maszki ►

(#23340) Mankó válasza péter28 (#23334) üzenetére


Mankó
veterán

Hát ez kellemetlen. Köszi, hogy megnézted! :R
Viszont ez a DTS, akkor csak egy marketing fogás. Fene az LG-be, meg a többibe is! :(((

(#23341) huncutka1029


huncutka1029
addikt

hoho beújítottam egy64 bit-es win 8 pro-t a gépemre, és sajna a DLNA megosztáshoz új progi kellett, mert bár a Nero home media, és a plex is kompatibilis papiron, bizony nem sikerült belőni őket.
A nero nem volt stabil, hol elindult, hol nem.
A plex meg összevissza dobálta a tartalamt, és nem mindent jelenített meg.

Egy fél napos keresgélés után akadtam erre a progira
Universal media server. Ajánlom mindenkinek, szinte minden plattformon fut, láttam már androidos verziót is, win 8 alatt is stabil, és kb 2 perc alatt be renderelte az összes média mappát (kb 350 GB).

LG LW5590, és LG LW5500 imádja. :C

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#23342) Kroni1 válasza huncutka1029 (#23341) üzenetére


Kroni1
veterán

Hmm. Az ilyen anomáliák miatt tértem én vissza a Win7-re! Ez az Universal amugy tud olyan extrákat mint a PLEX?

Mondjuk hogy elsődleges nyelvnek beállítható pl. a magyar, és így nincs gond a kéthangsávos filmekkel? Meg hogy a DTS hangot le tudja keverni hogy az LW5590-el is kompatibilis legyen? Gondolom ez nem a médiahivatkozásnál jelenik meg, ugyhogy én remélem lesz a plexnek is stabil win8 változata majd, mert nekem ez a borítóletöltés meg a feliratletöltés plugin nagyon bejött!

(#23343) Mankó


Mankó
veterán

LM615S és LM620S között mik a különbségek a SMART-on kívül?
Amire nekem kell: FULL HD, 3D, 100 HZ, 24 p. Xboxxal játékra is használnám.
Ami jó lenne: optikai kimenet, gyors csatorna váltás, kevésbé tükröződő felület, fülhallgató bemenet, minél vékonyabb kivitel.

SMART nem érdekel. A 2 közötti különbség kb. 12k. Melyiket érdemes megvenni?

(#23344) Kroni1 válasza Mankó (#23340) üzenetére


Kroni1
veterán

Mankó: Azért ne vedd ezt kézpénznek és ne temesd az LG-t!!! :Y Szerintem ott User error lesz vagy valami más gond, mert egyszerűen nem normális, hogy pl. dvd lejátszóról vagy laptopról nézve, HDMI-n nincs se DTS se DD5.1 hang! Nálam LW5500-on minden műkszik és ismerősnek az ujabb generációs tv-n szintén, sőt az övén már a beépített lejátszó is tudja a DTS-t, az enyém csak átviszi! A hdmi-nek az a lényege pont h egy kábelen minden, oké hogy a TV hangszórója nem 5.1 de ettől függetlenül mindent meg kell tudnia szólaltatni, szép lenne ha ezeket nem tudnák a TV-k!

Elmondom nekem hogy van, szerintem neked is ez kell: Van a TV-be dugva egy HDMI, a PC-ről nyomom rá a filmeket KMPlayeren, a TV meg ki is adja a hangot és az optikán továbbítja is az erősítőbe amit kap, az erősítő meg látja is tökéletesen h DD vagy DTS hangot kap. Az XBOX360 is rá van kötve egy másik HDMI-n, a TV ennek is kiadja a hangját, és ha az erősítőt bekapcsolom, akkor itt szintén látja és kiirja a játékok alatt, hogy Dolby hangot kap.

(#23345) Mankó válasza Kroni1 (#23344) üzenetére


Mankó
veterán

Nagyon remélem, hogy igazad lesz, mert már egyéb kiegészítőkben gondolkodok, hogy hogyan tudnám az aktuális - 1 optikai bementettel rendelkező -, hangkeltőbe továbbítani a 2 eszköz (xbox, média player) hangját.

Ha viszont átmegy a DTS is a tv-n, akkor gondolom az előbb feltett kérdésemre a válasz az LM620.

(#23346) shteer válasza Mankó (#23345) üzenetére


shteer
titán

620 vagy felette :K

..szerintem jónak tűnik

(#23347) Mankó válasza shteer (#23346) üzenetére


Mankó
veterán

Többet nem szeretnék rá költeni, marad az LM620.
Még nem vagyok teljesen biztos ebben a több hdmi be a tv-be, tv optikai kimenetén az 5.1-es hang ki, akár DTS is a külső hangkeltőbe.
Esetleg arról van infó, hogy az LM620-on van e koax bemenet? A média player egy DUNE 102w lenne.

(#23348) shteer válasza Mankó (#23347) üzenetére


shteer
titán

pontosan milyen koax bemenetre gondolsz? S/PDIF nincs

..szerintem jónak tűnik

(#23349) Mankó


Mankó
veterán

Ahány termék ismertetőt olvasok annyi fajta szöveg.
De egyik sem írja, hogy most a panel 100 hz-es-e, illetve, hogy a tv tudja e a 24 p-t, s ha igen, akkor azt milyen Pull Down módban? Illetve a felsőbb modellekben mi ez a FPR 3d panel és az Anti Fazzling, illetve mire is jók ezek?

shteer: pont arra gondoltam. Na mind1 akkor marad a reménykedés, hogy tényleg kiadja az optikain az átmenő dts hangokat.

[ Szerkesztve ]

(#23350) ricsike81


ricsike81
aktív tag

mit gondoltok az lg la 860 és a 960 tévéről ?Mi a különbség köztük ?Mennyivel jobb a nano led technológia ?Tudtuk linkelni teszteket ?Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.