Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Yushchenko válasza blakey (#23940) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi, ezt mondjuk jó volt tisztázni. Ugye a számokból nem erre következtetne az ember.

(#23952) ysf


ysf
csendes tag

Sziasztok!
Kérdéseim:

1. Egy bluray lejátszón ha külső winchesteren játszok le egy BD50-es bluray filmet akkor a lejátszó ezt úgy érzékeli mintha egy lemezt tettem volna be? Tehát ugyanúgy le fogja tudni játszani? (Nem iso képfájlra gondoltam, hanem maga a lemez másolatáról)
2. Az LG tv-k belső médialejátszója az gyengébb mint mondjuk egy Bluray lejátszóé vagy egy médialejátszóé? Itt arra gondoltam, hogy belső lejátszásnál mintha gyors mozgásnál elmosódna a kép ( jó minőségű 1080p-s filmek)
3. Melyik a legjobb LG Bluray lejátszó, amit ajánlani tudtok? Ami mindent tud ami kellhet.

Köszi a válaszokat!

(#23953) torma1981 válasza Fang (#23942) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Sajna az a virtuális kosz a techonológiából adódik. A led világítás. Nem egyforma. Nálam is ilyen a 669-m. Nem tudsz ellene mit tenni.

(#23954) sz.z.csicsi válasza ysf (#23952) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Sztem a legjobb se biztos van olyan mint egy Pioneer leggyengébbje.Lehet durva hasonlat :D ...

(#23955) sz.z.csicsi válasza ysf (#23952) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

A tv-ben lévő lejátszó csak 1 plusz funkció amivel a tv megvásárlási töprengést erősiti 1 kicsit,hogy ez tud ilyet is.Sztem minden eszköznek megvan a maga funkciója amire kitalálták a Bluray lejátszó arra van kitalálva ami a neve a tv meg hogy nézd(megjelenítő)....Tehát a lejátszónak jobbnak kéne lennie.Sztem nagy lépés volt az LG-nél hogy most már m2ts-t lejátszik.Nekem van LG Bluray lejátszó(alsó kategóriás) is semmi különbség nincs a képbeli megjelenítésben a tv-lejátszójától(sztem mind kettő gyenge) csak annyiban hogy a BR lejátszó mindent lejátszik külső vinyoról is.A kép minőségét meg nagyban a tv produkálja ami sztem sajna 2,
Az hogy neked a gyors jelenetnél mosódik a kép, egy külső lejátszóval nem fog megoldódni.

[ Szerkesztve ]

(#23956) ysf válasza sz.z.csicsi (#23955) üzenetére


ysf
csendes tag

Köszi a választ!
Ha minden igaz a bluray lejátszók nem kezelik az iso képfájlokat, akkor érdemesebb inkább egy külső médialejátszót venni.

(#23957) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni vásárlás előtt. Nem ismerem az LG tv-ket, eddig Samsungot szerettem volna. 150-180 között gondolkodom, 42 collban. Melyik típust érdemes megvenni az ES6100/F6400 kategóriában? Továbbá érdekelnének az előnyök/hátrányok a másik márkához viszonítva. Honnan tudom meg hogy melyik típus milyen valós frissítéssel üzemel? Előre is köszi!

(#23958) Lacinavi válasza sz.z.csicsi (#23955) üzenetére


Lacinavi
tag

Akkor ne meséljünk hülyeségeket inkább mesélek a személyes tapasztalatomról.
Nekem LG BD660-as lejátszóm van és LM5590 tv Elég sok főleg dts fílmet nem játszik a tv a player viszont viszi gond nélkül. A kép minősége főleg 3D filmeg sokkal jobb a playeren keresztül de általánosan szebb a képe mint a tv saját lejátszója. ISO-t nem kezel viszont viszi a 2mts file-okat DLNA képes megy a hag sáv váltás nem úgy mint a tv-n. Szinte csak ezt használom média lejátszóként teljesen megfelel.

(#23959) redkuruc


redkuruc
csendes tag

Sziasztok!Érdekelne,hogy az lcd tv-m LG 42LW5590 a típusa össze lehet-e kötni számítógéppel?Hang és kép is legyen lehetőleg!Milyen kábel kell és mi kell hozzá konkrétan!Aki tud kérem szépen segítsen!Köszönöm előre is!Szép napot!

(#23960) Laca0 válasza redkuruc (#23959) üzenetére


Laca0
addikt

HDMI kábel. Persze előfeltétel, hogy HDMI kimenet legyen a gépeden...
Úgy emlékszem, hogy DVI bemenet is van az 5590-en, akkor DVI összekötő kábel kell. Előfeltétel, hogy DVI port legyen a gépen. De ez hangot nem visz át. Azt a hangfal jack kimenetéről átalakítóval a tévé stereo RCA bemenetére lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#23961) Laca0 válasza Laca0 (#23960) üzenetére


Laca0
addikt

Bocs! Nem DVI hanem VGA van rajta. Tehát VGA összekötő kábel kell a gépen meg VGA kimenet természetesen.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#23962) Watt25 válasza redkuruc (#23959) üzenetére


Watt25
veterán

Létezik DVI-HDMI kábel, tehát ha a számítógépen csak DVI van, akkor azzal is rá lehet kötni a tévét. (És nincsen minőségromlás sem.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23963) shteer válasza Watt25 (#23962) üzenetére


shteer
titán

és modern vga-val a hang is kimegy dvi-n

..szerintem jónak tűnik

(#23964) redkuruc válasza Laca0 (#23961) üzenetére


redkuruc
csendes tag

Köszönöm!

(#23965) redkuruc válasza shteer (#23963) üzenetére


redkuruc
csendes tag

Köszönöm!

(#23966) yoki14


yoki14
csendes tag

Sziasztok!:)

Elég amatőr kérdésem lenne... a minap vásároltam egy LG 32LS3450 azonosítójú LedTV-t, éééés hazaérve hiába dugtam össze a T-Home beltérivel nem talál jelet... akárhogy keresem a dolgokat nincs jel... Scart kábellel van csatlakoztatva a beltéri és a tv, és ki is írja az AV1-nél hogy össze van dugva, de mint mondtam nem találjuk a csatornákat az Istennek sem... valaki tudna segíteni?:)
Előre is köszönöm!:)

(#23967) shteer válasza yoki14 (#23966) üzenetére


shteer
titán

be van kapcsolva a beltéri? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23968) Lacinavi válasza yoki14 (#23966) üzenetére


Lacinavi
tag

Ugye nem a tv-n keresed a csatornákat? Kapcsold be a beltérit és a tv AV1 re kapcsolva a beltérin keresd a csatikat. Ha van HDMI kimenete a beltérinek nagyságrenddel jobb képet ad azzal összekötve!

(#23969) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! Az elkövetkező napokban szeretnék venni egy LG Cinema 3D Tv-t, és már majdn teljesen eldöntöttem, hogy melyik legyen az. Viszont egy kis segítségre lenne szükségem. Alapvetően LG 42LM660S-t néztem ki, de az se gond, ha 669, 670, vagy 671 lesz, lévén csak dizájnbeli eltérések vannak köztük. Mivel azonban ezek kifutó modellek, mert 2012-és szériába tartoznak, olyan üzletet nem tudok, ahol ezeket még meg lehetne venni részletre, csak és kizárólag a 660S-t, de már abból is csak kiállított darabot találtam. Néztem továbbá azt is, hogy akár 47LM660S-t is vehetnék, de ezt se találtam már sehol se részletre (kivéve persze Media Markt, de sajnos ott meg elég drága) . Ehhez kapcsolódik az első kérdésem: van értelme nagyobbat venni, vagy bőven elég nagy a 42"-os? Illetve láttam, hogy most az Auchanban még pár napig akcióban van a 2013-as sorozatból a 42LA660S, amihez adnak egy 3D kamerát is. Ez így nagyon jól hangzik ugyan, meg itt lehetne is részletre vásárolni, azonban olvasgattam itt a kommenteket, és az LA modellekkel kapcsolatban bevilágításra panaszkodnak. Ebből mennyi igaz? Illetve ha ez igaz, ez a Tv sajátossága-e (mert Edge LED) vagy gyári hiba? És mennyire zavaró? És a végső kérdés: az általam leírt dolgokat figyelembe véve ti hogyan döntenétek a helyemben? Melyik TV-t vennétek?

(#23970) lamaffia0331 válasza DaemonX (#23969) üzenetére


lamaffia0331
csendes tag

Pár napja vettem egy 42LM669-et. Két felső sarkában majdnem tenyérnyi bevilágítás...idő hiányában nem tudtam tesztelni,így kicsúsztam a 3 napból.Úgyhogy most teszt és visszaolvasás ezerrel és ha nem tudom csökkenteni a bevilágítást,akkor repül gariba vissza,mert engem eléggé zavar.Van értelme nagyobbat venni..persze ez a te döntésed.

LG 55 OLED C8 - PS5 - PIONEER VSX-830 - JBL ARENA 170 5.1-SAMSUNG GALAXY S10+

(#23971) vityax82


vityax82
tag

Most vettem egy 42LA660S tv-t és azt szeretném kérni hogy ha van akkor dobjatok már meg egy csatorna szerkesztő progival, mert ami nekem van (LG TV Viewer for tll Files v0.5.0.2) az a tavaji szériához való és az én tv-m álltal generált tll fájlokkal nem tud mit kezdeni és hibát ír ki.
Köszöntem előre is!

(#23972) stevve válasza redkuruc (#23965) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt legközelebb 1 hozzászólásba írd be.

(#23974) ezozo


ezozo
tag

Sziasztok,beléptem a 3D-tévék táborába egy 42LM620S-el nagyon király TV :)

DaemonX:nézz rá a 42LA620S tipusra szerintem az is egy jó választás lenne,nekem az LM-széria egy arany középút :C

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#23975) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Na de akkor az LA széria tényleg annyira világosodik?

(#23976) ezozo válasza DaemonX (#23975) üzenetére


ezozo
tag

Azt én nem vágom,de ha nem hiányzik a wifi akkor az LM-sorozatot én merem ajánlani,nekem nagyon bejött,itt még kapható a 47": [link]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#23977) Cselo


Cselo
csendes tag

Használ valaki LG TV-hez Hama Uzzano billentyűzetet? Vettem egy ilyet és azt tapasztalom a 42LM620s esetén, hogy a böngészés közben mennek rendesen a billentyűk, de youtube esetén csak a számbillentyűknek működnek.

Van valami trükkös beállítás, vagy más billentyűzet működik youtube alatt is?

(#23978) Yogibear974 válasza Cselo (#23977) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nap'!

Az app, vagy a böngészőben? Mert az appnál nem is fog működni. Viszont a Fuso-ál ott müxik, csak az enterre csinál hülyeséget :-o, arra meg ott a MM :-D Vagy egér katt.

Üdv: -=Yogibear=-

(#23979) Cselo válasza Yogibear974 (#23978) üzenetére


Cselo
csendes tag

App-ban próbáltam és ott nem megy... Ha jól értem akkor ez nem billentyűzet, nem TV, hanem app specifikus probléma. Azt gondoltam, hogy a billentyűzetkezelés nem App szinten van megoldva, hanem OS szinten...

(#23980) shteer válasza Cselo (#23979) üzenetére


shteer
titán

a YT apbban nem megy egyik külső bill sem - még :)

..szerintem jónak tűnik

(#23981) vityax82


vityax82
tag

Nektek elindul az mtv videótár? Nekem csak a betöltés jelenik meg, de a videó nem indul el :(

(#23982) olahjana válasza Cselo (#23977) üzenetére


olahjana
tag

iphone, meg hozzá az app.
jobb mint billel

(#23983) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állunk. Ezeket szemeltem ki:
- LG 47LM615S vagy sima "s" nélkül
- LG 47LM620S vagy sima "s" nélkül.

Gondolom a 620-as volna jobb választás.
Engem a 3d nem érdekel és netezni se akarok rajta max. egy-két you tube.
Sima tv nézés menne max 1-2 film hetente.
Azért kell ekkora mert 4,5 m-ről nézünk tv-t. (most egy sima 63-as oriont (13 éves))

Vagy valamilyen alternatíva? (plazma: lg-50pk950)

Köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#23984) shteer válasza albgab (#23983) üzenetére


shteer
titán

620! a 615 már a dts-hiány miatt sem ajánlott

..szerintem jónak tűnik

(#23985) Rosep


Rosep
senior tag

Nemrég a YouTube-on láttam egy LG-s videót, amin egy Androidos mobilról áthúztak egy fotót a TV-re. Nem emlékszem, hogy a 2012-es vagy a 2013-as széria reklámja volt-e. De most nem találom sehogy sem. Valaki esetleg tudja mi volt az?

[ Szerkesztve ]

(#23986) morphin válasza albgab (#23983) üzenetére


morphin
tag

Én most vettem 47LM620-at...cirka 4 méterről nézzük ha teljesen a falig fel ülünk az ágyban. Nekem bőven elég és elsőre a 32" után bazinagy. Viszont kezdem megszokni. Még most vedd meg amíg van.
Amúgy a Youtube így, hogy összekapcsoltam a telefonnal egész használható lett. (miközben a tv megy a telefonon tudok keresgélni, playlistet létrehozni a tévének és egyből játssza is le...ja a legjobb, hogy így nagyon könnyű beletekerni a videóba. bárhova lehet csúszkálni, viszont ha csak a tévé kezeli magának akkor addig enged tekergetni amíg pufferelt)
Jah meg a Fuso is nagyon jó...sokkal gyorsabban és többet tölt előre mint a Tube és a minőség is elfogadható.

(#23987) albgab válasza albgab (#23983) üzenetére


albgab
aktív tag

Még ezeket néztem:
[link]

Sok ojan funkciója van a 620-nak amit nem használnék.
Ezeknek okkal rosszabb lehet a képe?

(#23988) Ipadipad


Ipadipad
tag

Lg 42lm3400 véleményeket tapasztalatokat kérnek szépen
Ezt néztem ki magamnak mert csak 125. 000ft

L26bKz

(#23989) sz.z.csicsi válasza Lacinavi (#23958) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Melyik része volt a hülyeség?Ha végig olvastad akkor értelmezhetted,hogy a külső player szinte mindent visz,
a 660-as 1 alap 3d lejátszó ,de ezzel nem azt akarom mondani hogy kaki.Mivel abba valszeg lemezről nézel 3D-t az egyértelmű hogy jobbnak kellene lennie mint vinyóról.De pl. mkv anyag ezen és azon sztem nincs különbség.És én is tapasztalatból írtam amit írtam és volt több kipróbálási eszközöm nem csak LG. :DDD

(#23990) ezozo válasza shteer (#23984) üzenetére


ezozo
tag

Hali,nem is tudtam hogy van 620-ból S nélküli,nekem az LM620S szerintem viszi a dts hangot :K lehet a 615S nem :F

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#23991) roomi válasza albgab (#23983) üzenetére


roomi
tag

HI. Tudom pénz kérdése minden,de ha megengedheted magadnak akkor ilyen távra simán mehet egy 55".
Tegnap vettem 55Lv963 toshiba.3.5 m-re. Plazmáról álltam át. Semmiféle ingerküszöböm nem sérült a fekete fehér színek, a fű, az emberi bőrszín,konzolozás, filmek. 2 napig jártam az üzleteket remélem műszakilag is ok lesz.
MM árkád van 1db Lg55"670s 360 ért. EUronicsben sugár áresés. Hétvégén kinyomják a 15% ot Toshiba:489 ről 440 re és abból 15 %. Van egy Pana L50et60 led a kedvezményekkel 296 ra jött ki. Lassan az Lg fog mindenkinek panelt gyártani :))

(#23992) shteer válasza ezozo (#23990) üzenetére


shteer
titán

Nem ezt irtam? :F

..szerintem jónak tűnik

(#23993) ezozo válasza shteer (#23992) üzenetére


ezozo
tag

De,bocs közbe rájöttem :DD :R

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#23994) albgab válasza roomi (#23991) üzenetére


albgab
aktív tag

Igazából 200 van rá, de nem akarom csak azért elkölteni mert van, ha egy csomó olyan funkciója van amit nem is használnék. (alig nézünk filmet vagy egy gyerekünk és most jön a második, nincs rá időnk)
Lg 47-es fér bele az árba (samsung 46-os), így ezek közül próbálok választani.

Pécsi vagyok így pest nem játszik.

(#23995) Rosep válasza albgab (#23994) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor vegyél egy megbízható helyről származó 47LM620S-t. Pl. ED: 210, és Pécsen ingyen ott van!

(#23996) englandhool válasza #20844032 (#23934) üzenetére


englandhool
csendes tag

Ezeket szomorúan olvasom.Sajnos így már csalódásnak tekintem a tv vásárlásomat.Én csak egy megbízható,egyenletes szép képet szerettem volna.Régen ezért nem kellett izgulni tv nézés közben.Mégegyszer köszi segítséget!

(#23997) Cselo


Cselo
csendes tag

Még jó árú (mármint mint 2-3 hete volt) 42lm620s-t vadászok, és belefutottam különböző garancia időtartamokba és kereskedői garancia fogalmakba. Mitől függ, hogy mennyi van rá??

(#23998) shteer válasza Cselo (#23997) üzenetére


shteer
titán

törvényből fakadó 1 év, LG által garantált 2 év, decemberi ingyen kiterjesztés 5év, vásárolt kiterjesztés 5 év.

..szerintem jónak tűnik

(#23999) roomi válasza albgab (#23994) üzenetére


roomi
tag

Vilagos. Es nem is akartam senki penzet beosztani :U

(#24000) Cselo válasza shteer (#23998) üzenetére


Cselo
csendes tag

Köszi.

Akkor ahol egy év Gari van csak az nem az LG Magyarországon keresztül kerül forgalmazásra?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.