Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) rokefeller válasza kmarci25 (#23050) üzenetére


rokefeller
senior tag

A szokásos prémium inicializálást próbáltad?

A télapó nem a régi már...

(#23052) kmarci25 válasza rokefeller (#23051) üzenetére


kmarci25
veterán

Minek próbálnám? Működik minden rendesen. Átszabták a kereső kinézetét, és az a gyanúm, hogy valami gombkombinációval megoldható, csak nem jövök rá, hogy hogyan...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23053) Kroni1


Kroni1
veterán

Ezt a PLEX-et nagyon megszerettem, az elején betöltésnél kicsit többet tölt mintha USB-ről játszanám le a filmeket, de közben már nem akadozik a lejátszás nálam, még 10GB feletti mkv-kkal sem!

Sajnos a plex futásához ugye a PC-nek is mennie kell.. Felmerült bennem egy olyan, hogy egy routerre kötött HDD-t meg lehet esetleg osztani a TV-vel hasonlóképp ahogy azt a Plex teszi?! mondjuk van olyan router esetleg ami (akár moddolt fw-vel) tudhat ilyesmit?! Ha a PC-m megy akkor a routerre tett HDD-t látom Plex alatt, de ha a PC off akkor nincs DLNA nálam. :F :F

(#23054) madoxx válasza Kroni1 (#23053) üzenetére


madoxx
aktív tag

Van pár ilyen router, nekem 1043nd van pöckölt firmware-rel, működnek is a dolgok, de írtó lassú.
Neked NAS kell, nálam is az lett a megoldás ;)

(#23055) Kroni1 válasza madoxx (#23054) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, ettől féltem én is.. :) :R Amugy a Nas-t hogy kell elképzelni?! Azon van eleve ilyen mediaserver funkció, vagy lehet rá feltenni utolag valamit h menjen?

(#23056) madoxx válasza Kroni1 (#23055) üzenetére


madoxx
aktív tag

Lényegében egy mini pc, kis fogyasztással, a legtöbben gyárilag van dlna kliens.

(#23057) rokefeller válasza kmarci25 (#23052) üzenetére


rokefeller
senior tag

Azért gondoltam, mert a leírásod alapján nekem az jutott eszembe, hogy bugosan működik a fuso. El tudom képzelni, hogy a frissítésnél marad valami szemét a régi alkalmazásból, konfiguráció, akármi.

A télapó nem a régi már...

(#23058) Hege1234 válasza kmarci25 (#23050) üzenetére


Hege1234
addikt

miért jobb a vissza gomb az OK gombnál ?
(ha a vissza gombot nyomom nekem se keres lm620s)

(#23059) kmarci25 válasza Hege1234 (#23058) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért mert feljön a billentyűzet és ha az OK-t nyomogatom, akkor írja azt a betűt, amin épp áll a kurzor.
Beírod a keresőszót, és utána hova állítod a kurzort? Hol nyomod az OK-t?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23060) Hege1234 válasza kmarci25 (#23059) üzenetére


Hege1234
addikt

én a törlés alatti enter gombot használom
[link]

(#23061) Balinov válasza madoxx (#23056) üzenetére


Balinov
félisten

hasonlo cipoben jarok en is, nekem is tetszik a Plex, de a DLNA miatt egy C2Q-t jaratni nem gazdasagos. Plex van NAS hw-re is? Amiket neztem, azok eddig tulnyomoreszt ARM alapuak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23062) madoxx válasza Balinov (#23061) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nem tudom mikre van, nekem zyxel nsa310-en fut. (egy twonky és egy minidlna mellett :P )

(#23063) Balinov válasza madoxx (#23062) üzenetére


Balinov
félisten

kiralysag. en is egy Zyxel-ben gondolkozom, konkretan egy Zyxel NSA325 -be, vinyom ugyis van az asztaliban 2 az SSD mellett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23064) Mankó


Mankó
veterán

LW5590 vs. LM620 vs. LM660 Így emelkednek az árak is a minőséggel együtt? Képminőség, design, tudásra gondolok.
Másik kérdésem, 47" után már csak az 55" van méretben?

(#23065) madoxx válasza Balinov (#23063) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ár/érték arányban a legjobb. Vannak vele kompromisszumok, de pl egy synology a többszörösébe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#23066) Balinov válasza madoxx (#23065) üzenetére


Balinov
félisten

milyen kompromisszumot tudnal felhozni emlkezetbol? :R

A masik versenyzo epp egy Synology DiskStation DS112j., csak ezzel meg az a gondom, hogy csak 1 lemezes, ill. e szerint csak 1Ghz Marwell ARM van benne 128mb rammal, a DS112 (j nelkul, de 1,6GHz u.a. CPU ill 256mb ram) mar 50€-el tobbe kerul, esetleg egy DJ212j, (1,6ghz,ddr3 256, 2 bay) picinyket dragabban.

te melyiket valasztanad? egyszer akarok venni, de akkor egy "jobbat"

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23067) madoxx válasza Balinov (#23066) üzenetére


madoxx
aktív tag

A j-sek butítottak, a betű nélküli a normál, a +-szos a okosítottak.
j-st nem vennék.
Leginkább teljesítményben vannak kompromisszumok, ha valamit másolsz rá vagy le róla, egyéb fájlműveletek felejtősek, de tv-zni lehet róla :)

Van egy kollegám aki synology-s, vele beszélgettem és ezek a hiányosságok ott nincsenek.

(#23068) Kroni1 válasza madoxx (#23062) üzenetére


Kroni1
veterán

Szóval ez a zyxel 310-es tudja futtatni a PLEX-et? Az nagy királyság lenne, akkor tényleg ez lesz a megoldás nekem is! Csak kiváncsiságból, kb. mennyit fogyaszt egy ilyen NAS?

(#23069) blakey válasza Mankó (#23064) üzenetére


blakey
titán

LW 2011-es modell, megfelelője 2012-ben a 660-as, ha nem tévedek, a 620-as valamivel gyengébb, természetesen képminőségre értem, smart meg egyebek eltérőek lehetnek már csak az év miatt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23070) madoxx válasza Kroni1 (#23068) üzenetére


madoxx
aktív tag

Spec szerint:
Power consumption
Access mode: 16.3 watt
Wake-on-LAN mode: 0.24 watt

(#23071) Balinov válasza madoxx (#23070) üzenetére


Balinov
félisten

16.3w az nagyon barati, gondolom ez hdd nelkuli, de akkor is. szvsz egy linuxos epitett cuccot nem lehetne ennyi fogyasztasbol nagyon kihozni.

akar mar kozeptavon is visszahozhat sokat az arbol, plane ha azt nezem, hogy a Plex most egy huzott C2Q-on, HD4870-et tartalmazo (kazan) gepen fut.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23072) Kroni1 válasza Balinov (#23071) üzenetére


Kroni1
veterán

Az én FX-6300+7850-essel szerelt gépem IDLE alatt olyan 60-70W-ot vesz fel a falból, fogyimérővel direkt kimértem. Ennek ellenére venni fogok egy ilyen NAS-t, ez is nagy különbség főleg h minden este filmezünk az asszonnyal otthon! A 310-es nagyon jó árban van, mindig is tetszett h a torrent seedhez meg a DLNA-hoz nem kell mennie a PC-nek, úgyhogy most mivel kiderül h a PLEX-et is viszi igy már teljesen beindultam rá!

(#23073) madoxx válasza Balinov (#23071) üzenetére


madoxx
aktív tag

Szerintem, meg hdd-vel van, mivel anélkül kb hasztalan :)

(#23074) Kroni1 válasza madoxx (#23073) üzenetére


Kroni1
veterán

A NAS topicban valaki kimérte a sajátját HDD-vel:

"AZ én NSA310-em fogyasztása: 13W teljesen terhelve, átlagfogyasztása 10-11W körül mozog.
(Mérve, nem papírokról..)"

Ez elég jónak tűnik! :C Amugy melyik verziot tetted fel a PLEX-ből rá? Sokféle NAS-ost láttam a honlapjukon..

[ Szerkesztve ]

(#23075) Mankó válasza blakey (#23069) üzenetére


Mankó
veterán

És az LM615 hova sorolható az LW5990, LM620 és LM660 modellek között? Melyiket lenne érdemes megvenni, Full HD, 3D, xbox használatra?

(#23076) Balinov válasza madoxx (#23073) üzenetére


Balinov
félisten

jogos, hulyeseg lenne nem ugy merni, feltuntetni az adatlapon.

Kroni1: azert az mar par generacioval frissebb, fogyasztasmerom nincs ugyan, de ez a 4eves S775-os vas kb a dupljat eheti idle-ben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23077) madoxx válasza Kroni1 (#23074) üzenetére


madoxx
aktív tag

most telefonról vagyok, majd megnézem.

(#23078) Dave567 válasza Hege1234 (#23041) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv haverodnak van analog kimenete a házimozin? Rca-jack kábel lenne jó, én ilyet használok a hifi és a gépközé

(#23079) Dave567 válasza Mankó (#23075) üzenetére


Dave567
addikt

Én úgy tudom lm615 gyengébb mint a 620..

(#23080) blakey válasza Mankó (#23075) üzenetére


blakey
titán

LW5590 vagy LM660, de leginkább nézd meg ha lehet, hogy mennyire tetszenek. Input lagről nem tudok nyilatkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23081) huncutka1029 válasza Mankó (#23075) üzenetére


huncutka1029
addikt

a 615-öt én az LW 5590 alá tenném, tavaly volt összehasonlítás, az LM 620 at kb az LW 4500 szintjére tette valaki itt a fórumon,
a 660 as volt kb egy tudás szinten (DTS től és a Flash 10-től eltekintve) az LW 5590 utódjaként említve.
most nincs lelki erőm visszakeresni, kb egy éve volt ez téma

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#23082) betyarr


betyarr
veterán

lm620s-nél a beállított csatornakiosztást le lehet menteni usb-re?

(#23083) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Tv-t szeretnék venni és ezt néztem ki magamnak mennyire ajánljátok? LG 42LA620S [link] elméletileg 2013-as széria már, a termék leirásban sok helyen láttam az "elökészités" szót ez mit takar pontosan? pl ezt irja a magic remote távirányitóra és az NFC-re is!

(#23084) iviivi75


iviivi75
tag

Jonapot,videotár csak nállam ennyire használhatattlan vagy másnál se jo,kb legujabb frissités ota,meg van ennek igy értelme nem ártana legalább magyar aplikáciokat kicsit fejleszteni,de van olyan érzésem ,hogy erre nagy ivben tesznek,nagyon sok abszolute felesleges dolgok vannak,jo lenne már valami használhato is,

Videtárat meg vagy töröljék vagy normálisabb eggyátalán müködö legyen mert egy nagy semmi van jelenleg rajta.

Ez olyan mint mikor euronews magyar adása 1 honapja tesztelik de mi a tököm tart addig szomoru ez.

[ Szerkesztve ]

(#23085) huncutka1029 válasza betyarr (#23082) üzenetére


huncutka1029
addikt

IR hack segítségével elő lehet csalogatni az in start menüt, ami a hotelmode megfelelője, onnan ki lehet menteni, illetve lehet importálni a szerkesztett csatornalistát.
Sajna a 2012 modelleknél már a gyári távval nem elérhető ez a funkció.
2011-es LW modelleknél, még tök jól működik

Home gomb hosszan nyomva, amíg el nem tűnik a főmenű, és visszaadja a képet. (kb 5 mp)
utána be kell pötyögni 1105-kódot, majd OK
előjön a hotel mode menüje, itt a tv link loader opciót kell választani, majd send to usb almenüt.
visszamásolás ugyanígy csak a receive from usb menü.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#23086) huncutka1029 válasza zsoleer (#23083) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az előkészítés azt jelenti, hogy hardveresen támogatja a funkciót, de külső egységként kell csatlakoztatni hozzá a MM-et dobozos távirányítót kell venni, amelyhez van usb-s külső vevőegység. ez gyakorlatban azt is jelenti, hogy -1 usb port :((

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#23087) betyarr válasza huncutka1029 (#23085) üzenetére


betyarr
veterán

köszi,apósoméknak lw van,úhgyhogy ez is jól jött.
ir hacket nehéz megcsinálni az lm620-on?

(#23088) Hege1234


Hege1234
addikt

az lg cloud-ot nem lehet valahogy rávenni arra hogy megjelenítse a dokumentumokat ?
nagyon jó lenne a tv-n könyvet olvasni
tudom van erre jó pár program
de így egyszerre lehetne netezni és könyvet olvasni is (nem akarom kiterjeszteni a monitort)

(#23089) forestjr79


forestjr79
csendes tag

Én már megbántam párszor, hogy LG-t vettem. LM 620-am van, a hálózati dolgok 90%-a (DLNA, megosztás PC-ről, stb.) vagy soha nem is működött, vagy a frissítések után lett használhatatlan. Rengeteg képbeállítással próbálkoztam már, de focimeccsnél a labda láthatóan elmosódik ill. gyors kameramozgásoknál a játékosok is, ami nagyon zavaró. Rengeteg sportot nézek, tehát ez nekem fontos lenne. A 3d-s funkció se az igazi, csak akkor nem mosódik el a bal felső sarok, ha egy elég szűken meghatározott helyről nézem a tv-t (értsd:ketten már csak úgy tudjuk nézni, hogy valamelyikünknek elmosódik). A Smart TV funkció borzalmasan lassú. Az egyedüli pozitívum, hogy az én crt tv-khez szokott szememnek a hd-s természetfilm csatornás műsorai gyönyörűnek tűnnek, tényleg mintha egy ablakon át nézném a természetet. Nem vagyok tapasztalt ilyen ügyben, az első komolyabb tv-m, de az első négy hónap alapján a nem ajánlott kategóriába teszem.

(#23090) Rosep válasza forestjr79 (#23089) üzenetére


Rosep
senior tag

Neked nem az LG-vel van bajod, hanem az LCD-vel. Ha olyan sok sportot nézel, miért nem vettél plazmát?

(#23091) forestjr79 válasza Rosep (#23090) üzenetére


forestjr79
csendes tag

Ugyanezt mondta az egyik kollégám is, de sajnos a plazma tv-ket ugye csak egy bizonyos méret felett gyártják, az pedig nem fér be sajnos. Ettől függetlenül többet vártam az lcd-től.

(#23092) huncutka1029 válasza betyarr (#23087) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia
nem nagy "vaszisztdasz" a dolog,
Kell egy régi távirányító ir diódája, kösd rá egy jack dugóra, vagy egy stereo füles egyik vezetékére,kösd rá egy laptop, vagy erősítő füles kimenetére, és az mp 3 hangot lejátszva bejön a kódkérő ablak, és bent vagy a menüben.
Hogy jól kötötted e össze, azt leellenőrizheted a telód fényképezőjével, látod ahogyan villog, miközben megy a hang. ha nem villog, akkor cserélgesd a vezetéket, a pólusok között.
ezt a hsz-t olvasd el.
ebben van egy link Köszönet érte Moby-nak, ahol mindent megtalálsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#23093) Yogibear974 válasza betyarr (#23082) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Sziaszok!

Engem is érdeklne,hogy itt a fórumon sikerült-e már vállalkozó szelleűnek. :DD
Igazán nyomhatnának ilyen sw frisstést, de mint Moby fórumtárs irta vhajmi
kevés esély van már rá :o ...talán, ha az LA rész frissitéseit kapná meg, nem tudom,hogy
ott megoldott-e.(IMHO, gyanitom nem)

Üdv: -=Yogibear=-

(#23094) rokefeller válasza forestjr79 (#23089) üzenetére


rokefeller
senior tag

Mi az a 90% ami nem megy? Nálam megy DLNA-n keresztül a lejátszás (windows beépített szerver, serviio, mediatomb, synology video station, plex...), felirattal. PC ről megosztást ha jól emlékszem láttam, de nem használom. Wireless Display megy. Tulajdonképpen mára semmi bajom a hálózati dolgaival, nem villám, de teljesen használható.

A labdaelmosódást sem tapasztalom, én streamet nézek, elvileg full hd 50 fps-es orosz stream-nél sem mosódik el a labda, HDMI-n rákötött laptop-nál, game módban. Nem lehet, hogy egyszerűen az adás minősége rossz, csak a sima képcsövesen nem tűnt fel? Trumotion-t ki/bekapcsoltad?

A többi nagyjából igaz, lassú a smart, de hát ennyi pénzért nekem ez így még deal.

Összességében viszont szerintem egyáltalán nem rossz, jó ár érték arányú, nem kompromisszum mentes készülék ez. Nekem az utóbbi időben nagyon jól szolgál, elégedett vagyok vele.

A télapó nem a régi már...

(#23095) forestjr79 válasza rokefeller (#23094) üzenetére


forestjr79
csendes tag

DLNA nálam egyáltalán nem megy, a megosztást laptoppal media serverrel csinálom, de folyamatosan tölt, így élvezhetetlen (a router 300 megás, ill. anetem 80 megás digi). A labdaelmosódásos dolognál már mindent kipróbáltam. Amúgy Digikábelem van, digitális. Biztosan nem a legjobb minőség, de ha nincs hirtelen mozgás, akkor nagyon szép a kép. Van nhl.com előfizetésem, a laptopon gyönyörűen megy, a tv-n pedig olyan, mintha három korong lenne egymás mellett. Szintén élvezhetetlen.
Ha másnál nincsenek ilyen problémák, akkor lehet, hogy én fogtam ki egy szar tv-t, de gondolom hiába fordulok az LG szervizhez, majd ráfogják, hogy hálózati probléma vagy gyenge az adás minősége.

(#23096) stomi76


stomi76
tag

Megy az LG CLOUD :)) :)) :))

(#23097) Gioni válasza iviivi75 (#23084) üzenetére


Gioni
csendes tag

Halihó!!

A "nállam" egy "l"-el írandó.

Halleluja.

(#23098) rokefeller válasza forestjr79 (#23095) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ez a DLNA nagyon betegnek hangzik, nekem sima routeren van, asszem max 54 mbit/sec, és van egy kis töltés az elején, utána nem. Van esetleg más DLNA képes géped, akár egy másik számítógép VLC-vel?

A képelmosódást nem tudom, lehet az én szemem nem elég éles ehhez, de nem nagyon tapasztalom, viszont az tényleg idegesítő lehet. Néztem pár streamet, ami picit akadozott, attól én is felrobbantam

A télapó nem a régi már...

(#23099) Dave567 válasza forestjr79 (#23089) üzenetére


Dave567
addikt

Ezek csak beállítás kérdése...

(#23100) Laca0 válasza huncutka1029 (#23081) üzenetére


Laca0
addikt

Nem tudom, hogy miért húzzátok le szegény LM620-ast... megfigyeltem a fórumon, hogy csak olyanok húzzák le, akiknek nem ilyenük van. Akinek 620-asa van, mindenki jókat mond róla.
Nincs benne local dimming: bekapcsolható szerviz módban, de nekem nem hiányzik.
Az MCI értéke kisebb: az meg minek? úgyis kikapcsoltam egyből a truemotion-t, az LW5590-t is úgy használtam.
Input lag-ról nem tudok nyilatkozni, mert játék még nem futott rajta, de olyan filmeknél, ahol "darabos" egy kicsit a kép, a játékgépre átkapcsolva teljesen folyamatos a mozgás.
Én LW5590-es cseréltem LM620-ra, és nem bántam meg.
Nézegettem az LM660-ast, de nekem nagyon tükrös volt az üvege. A 620-as sokkal kevésbé tükröződik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.