Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) gombocda válasza Azurooandrew (#23625) üzenetére


gombocda
csendes tag

Szia!
Nekem LG 42LV5500 van és Digi TV- vel ugyanezt csinálja.
Kihúztam a kábeltévét és az antennába egy 3 m-es sima vezetéket dugtam.
Behangoltam a földi adókat rajta M1, M2, RTL, stb és hibátlanúl újraindúlgatás nélkül müködött.
Sajnos a probléma a kábel visszadugása és újrahangolás után az M1, M2, Duna, Duna World, RTL, TV2- nél továbbra is megmaradt. Lehet a Diginél van a probléma?
Üdv: gombocda

(#23702) Meklod válasza Kroni1 (#23698) üzenetére


Meklod
tag

Köszi a választ!
Egy Samsung S2 500gb-os külső vinyóról játszom a filmeket, valamint egy sony 16 gb-os pendrivról próbáltam még. Elvileg mindkét cucc képes olyan sebességre,hogy pl egy hsbs ne akadjon rajta. Pc-t összekötöttem a tv-vel és a fent említett hdd-ről ugyanazt a filmet lejátszottam akadozás nélkül... Szóval erős a gyanúm,hogy a tv saját médialejátszója a "bűnös". A gond csak az,hogy ezzel ugye nem tudok mit csinálni. Gariba nem vihetem vissza,mert egyedül csak ezek a "formátumok" nem mennek rajta rendesen,mást gond nélkül lejátszik.

(#23703) Kroni1 válasza Meklod (#23702) üzenetére


Kroni1
veterán

A filmek közül nem tud mindent lejátszani, de ezt senki nem is mondta h egy tökéletes media player van benne, ezért természetesen nem viheted vissza a tv-t gariztatni. A tv-kbe ennél jobb lejátszót nem szoktak beletenni, ez a level4.1-es kódolású filmeket tudja az a felettieket nem, sőt 24p-t se tud, ettől függetlenül szerintem egy elég korrekt és nagyon sok fáljal boldoguló beépített lejásztó, az átlagot simán megüti. Nálam amugy eddig kb minden 3D filmet lejátszott, szóval vszleg szerencsétlen módon rosszul konvertált filmeket fogtál ki, vagy nem tudom. Nálam még a fullsbs aranyhaj mkv is simán ment, csak jól kell átkonvertálni és ez is visz akkor mindent tökéletesen..

(#23706) Rakeem válasza BloodRay (#23699) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Helyesbítenék mert 620s, és 660s is van forgalomban LA-sból.
Nem helyesbítek, ha a 7xx szériára gondoltál. :D

(#23707) Khars válasza BloodRay (#23699) üzenetére


Khars
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ... az, hogy HD-ready, azt jelenti, hogy hiába hirdeti magát 1920 x 1080-nak, valójában csak felskálázták a 1366 x 768-at?

(#23708) ashail


ashail
csendes tag

Sziasztok! Le szeretném cserélni a jelenlegi tv-met.
Szerintetek mennyiért lehetne eladni egy 2.5 éves, de 5 év garival rendelkező LG42LE8500-ast?
Idegennek,barátnak esetleg családtagnak. Itt gondolok 3 fajta árra.
köszi

(#23709) Majzi


Majzi
csendes tag

Senki sem tud erre választ: Sziasztok az USA LG honlapjån már van fent az lm620 sorozathoz új 5.0 soft. szerintetek ha felrakom lesz valami hiba? Meg szeretnem valtoztatni a régiot de a mostani sofw le van tiltva a szerviz menüben valaki?Köszönöm.

(#23710) ferob válasza Majzi (#23709) üzenetére


ferob
őstag

Az amerikai oldalon te is láthatod, hogy az bizony nem az LM620-as típushoz való, sőt egyik európaihoz se.
Mivel ott az ATSC szabványt használják, ezért az azokhoz a készülékekhez elérhető szoftverek nem fognak működni a te általad használt LM620-as modellen, mert nálunk a DVB szabvány van használatban, így tehát az ATSC tuneres típushoz való szoftver nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#23711) Majzi válasza ferob (#23710) üzenetére


Majzi
csendes tag

Köszi a vàlaszt és a régió váltosztatàsa a szerviz menüben mert ott ugye mar nem érhető el, le van tiltva?

(#23712) BloodRay válasza Rakeem (#23706) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha megnézed mire válaszoltam, 7-es szériáról volt szó.
6-osban, meg van még LA6130, LA640S, meg még LA667S(660S fehér változata) is. :)

(#23707) Khars -> Nem skáláztak fel semmit, hanem valahol rossz adatot adtak meg. Az LG hivatalos weboldalán jó. 32LN577 új típus, ez már ugyan ezt tudja és full hd.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23713) Ndru77


Ndru77
csendes tag

Sziasztok! LM669s tv-m van, digis előfizetésem van. m1, m2 HD adásoknál időnként, 16:9 beállításnál, a teljes kép jobb és bal oldalából levág valamennyit, ha átállítom levágás nélkülire majd vissza 16:9-re, akkor minden látszik. Ez másnál is tapasztalható?

(#23714) ricsike81


ricsike81
aktív tag

tudnátok leírást véleményt irni az lg 42 la 860 3d tévéről ?

(#23715) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Létezik olyan androidos progi, hogy a telefonot billentyűzetként tudjam használni a tv-hez (LM-669)?

(#23716) Watt25 válasza stomi76 (#23715) üzenetére


Watt25
veterán

[link]
De nem működik az összes alkalmazásnál a billentyűzet. De a TouchPad-dal akkor is könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23717) péter28


péter28
tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne,3d bd iso lejátszásával kapcsolatban.Adott egy laptop,amd radeon hd 7670m videkártya,hdmi-vel tv-re kötve(669),power dvd13 mikropolarizációsra állitva és nincs 3d csak elmosódott kép.Mi lehet a probléma?

(#23718) rubico


rubico
csendes tag

Sziasztok!
Megtudná adni valaki az optimális beállítási paramétereket egy 47 LM 620-as TVhez?Esetleg akinek ilyen készüléke van és sikerült már tökéletesen behangolni vagy olvasott róla valahol ezzel kapcsolatos tesztet vagy leírást akkor megköszönném ha megosztaná velem.

(#23719) Azurooandrew válasza gombocda (#23701) üzenetére


Azurooandrew
tag

Nálam nem pusztán a digitális kábel tv forrás esetében (93-95% erősség és 100% jelminőség mellett) jelentkezett a probléma (de itt észleletem először); sajnos tapasztaltam a médialejátszó használata és sima fotónézegetés közben is. Illetve egy alkalommal tapasztaltam kép - hang elcsúszást is, de ez nem volt jellemző.

Mindent végigjátszottam, mert a tunnere gyanakodtam eleinte: kihúztam, másik kábel(ekel), csak a tv közvetlenül kapott jelenet, frissítettem, újrahangoltam, stb, de a hiba megmaradt.

Sajnáltam, mert megint jöhettem el a munkahelyemről előbb, hogy visszatudjam szállíttatni; + szedhettem szét a szekrénysort megint mint mikor megjött...

A tv külseje impozáns, gyönyörű, simán a legjobb megjelenésű slim tv-k között van még 2013-ban is, és esztétikai szempontból nem veszik el egy csúcskategóriás samsung vagy sony mellett sem. Az LM 765S talán a legszebb volt a 2012 modellek közül.

LG LM765S

Felhősödést, bevilágítást, pixelhibát nem tapasztaltam, ám ezek helyett sajnos bosszantóbb volt "képelvesztés" jelenség...

Különböző beállítás variációkkal (Trumotion fokozatok) sem múlt el az mkv, mp4 anyagok lejátszásakor az olykor látható pillanatnyi szaggatás. Feketékben, részletességben, színek tekintetében viszont nagyon megnyerő volt a végeredmény. A sportközvetítések jól vizsgáztak, nem volt utánahúzás a labdánál vagy a gyorsabb mozgásoknál.

A hangjával se volt különösebb bajon (nem rezonált), a tv adásokhoz jó volt, filmezéskor meg bekapcsoltam az erősítőt, összefoglalva tehát ezeket tapasztaltam az LM 765S kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#23720) Hege1234


Hege1234
addikt

beállítottam az xbmc-t így most látja a tv is

nem tudom esetleg úgy beállítani hogy az xbmc alapértelmezetten a magyar hangsávot hozza be ?
vagy itt már nincs beleszólása az xbmc-nek csak megossza a fájl-t ?

(#23721) shteer válasza rubico (#23718) üzenetére


shteer
titán

a ph-s 42"-os teszt nem elég?

..szerintem jónak tűnik

(#23722) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!
32LM3400-zal kapcsolatban van valami tapasztalatotok? Esetleg tudtok olyan oldalt ahol részletes teszt található róla? Főként az input lag érdekelne.
Tesco szerint FullHD, LG szerint HDReady, mi az igazság?
Ez az LG féle 100Hz mennyire jó? Kiszámolja a képek közti információt vagy csak a LED-eket villogtatja közben?

Előre is köszi! :R

(#23723) betegphiu válasza Azurooandrew (#23719) üzenetére


betegphiu
senior tag

kicserélték a tv-t?
nekem ugyanez a bajom,2 hét után kurvára milliméteres kockákból áll a kép,életlen fos.

(#23724) SINGLI


SINGLI
csendes tag

sziasztok.Van egy lg 42ls570s tv es a videoknal ki irja hogy frisiteni kel a flash player-t mi a megoldas.koszi a valaszokat

(#23725) rubico válasza shteer (#23721) üzenetére


rubico
csendes tag

Ha másban nem különbözik a 2 készülék csak méretében akkor gondolom elég,csak arra is kíváncsi lettem volna hogy akinek ilyen van milyen beállításokkal használja.
A tesztet hol találom amúgy?

(#23726) anrab


anrab
addikt

sziasztok.
kollégám vett egy 42LM615S tv-t és érdeklődnénk hogy usb-n keresztül van e lehetőség felvétel készítésére valamilyen módon. szervíz menüben van e lehetőség bekapcsolni ezt a funkciót. vagy ennél a típusnál ez még nem kivitelezhető?
köszi.

(#23727) shteer válasza rubico (#23725) üzenetére


shteer
titán

a keresőben találod

..szerintem jónak tűnik

(#23728) pierpont


pierpont
csendes tag

végigolvastam a fórumot, de még mindig nem találtam megoldást 42LD750-re. szeretném valahogy megoldani, hogy átengedje a DTS hangot (akár hdmi input, akár pendrive input esetében). erre van valami megoldás?

köszi!!

(#23729) shteer válasza pierpont (#23728) üzenetére


shteer
titán

nincs

..szerintem jónak tűnik

(#23730) rubico válasza shteer (#23727) üzenetére


rubico
csendes tag

Megvan,köszi!Akkor ez egy az egyben illik a 47-es verzióra is ugye?Csupán méretbeli köztük a különbség.
Esetleg valakinek még személyes tapasztalat a készülékkel?

(#23731) shteer válasza rubico (#23730) üzenetére


shteer
titán

Egy pontos kalibralas gyakorlatilag tv-nkent/monitoronkent elter, de kozelitoleg jo lehet. En is ez alapjan allitottam be.

..szerintem jónak tűnik

(#23732) Kroni1 válasza huncutka1029 (#23356) üzenetére


Kroni1
veterán

Most néztem amugy hogy a win8-hoz van az áruházban konkrétan win8-as PLEX mediaserver progi, az egyetlen szépséghibája, hogy fizetős.. Igaz nem drága, 3 dollár, de ez is olyan h megveszi az ember aztán vagy tudja amit szeretnék, vagy nem, én biztos nem veszem meg ha van ingyé is progi ami kb. ugyanazt tudja..

(#23733) shteer válasza Kroni1 (#23732) üzenetére


shteer
titán

Nincs ingyenes proba?

..szerintem jónak tűnik

(#23734) Kroni1 válasza shteer (#23733) üzenetére


Kroni1
veterán

nincs, de ami mégérdekesebb hogy a régi amit win7 alatt használtam tökéletesen műxik.. Lehet h a win8 verziónak más a felülete, mint pl. ahogy a skypenak is, de speciel nekem az se jött be win8-on, alig találom meg benne mit hol kell..

(#23735) tkari77


tkari77
csendes tag

sziasztok,

van egy LG LED tv amin 5 mm-enként a vízszintes pixelcsík halványabb a többinél, csíkozódik de nem fekete hanem inkább szürke.
jól sejtem e hogy ez panelhiba? garanciális még szerencsére, kérdés hogy helyben javítani tudják e vagy be kell vigyem?

(#23737) g0dl


g0dl
addikt

Az LG megint ajándékot ad az új modellek vásárlóinak. Most mobilt vagy BR lejátszót. Persze a hasonló tudású 2012-es modellek árai az "ajándékok" áránál messze nagyobb összeggel olcsóbbak.

(#23738) capa70


capa70
csendes tag

Sziasztok!

pár napja vettem egy LG65LM620-as 107cm-es 3d tévét. T-home-om van. Néha minden tükör éles, néha egy kicsit elmosódott a kép, viszont ami nagyon idegesítő, hogy az Xboxon a játékok feliratait alig lehet elolvasni. El van mosódva az összes. Nincs valakinek valmi ötlete, hogy ilyenkor mi a teendő? Ki mit javasol, normál TV-hez hogyan állítsuk be, hogy mindig éles legyen?

(#23739) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Mi most a legolcsóbb valódi 100hz-es LG (avagy mi a best buy)?

(#23740) Rosep válasza Yushchenko (#23739) üzenetére


Rosep
senior tag

LM620S, ha még kapsz!

(#23741) Yushchenko válasza Rosep (#23740) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi!

Néztem már ezt én is, tényleg jónak tűnik!

[ Szerkesztve ]

(#23742) Dominator válasza Rosep (#23740) üzenetére


Dominator
aktív tag

Én is erre szavazok :)

(#23743) Bobolit válasza capa70 (#23738) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jól van beállítva az xboxon a felbontás? 720p vagy 1080p-nél tűélesnek kell lennie a feliratoknak.

(#23744) banadavid


banadavid
csendes tag

Sziasztok! Van egy LG 32LD350-es Tv-m. A problémám a szokásos! Nem tudok filmet nézni USB-n keresztül.

Hallottam róla,hogy több lehetőség is van ezt a problémát megoldani:

- Fully8-as távirányító (Sajnos ezt nem tudok beszerezni,mert falun lakom,és nem is akarok költeni 3500ft-ot)

-Infrán lejátszott wav( Hogy kell összekötni a kábeleket?? Sajnos nem értek hozzá :-( )

-okostelefonos megoldás( Erről semmit nem tudok, érdekelne,hogy lehet kivitelezni)

Nem tudom,hogy hol kell és hogyan összekötni,ezért készítettem egy gyors ábrát,örülnék neki,ha valaki tudna segíteni: http://kepfeltoltes.hu/view/130603/376324290N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minden lehetséges megoldás érdekelne !!!

Köszi a válaszokat előre is!

(#23745) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Tapasztalat: elindul egy film ,automatikusan elindul hozzá a felirat is.
Ezt pár perc múlva ki is kapcsolom.
Majd megint pár perc múlva rájövök,hogy kell ezért visszakapcsolom.
És a poén: a felirat onnan folytatja ahol az elején abba hagyta.
Persze nem vártam meg,hogy utoléri-e magát a képhez,újra kikapcsoltam.
Természetesen a felirat időzítés jó,ha hagyom menni az elejétől akkor okés minden. :D

Kérdés: ilyet [link] próbált meg használni valaki HDMI 3DS jel megosztásra?

LM640 legújabb FW.

üdv

(#23746) jamez


jamez
senior tag

2 hete vettem egy LA690s-t 55" ha valakinek van kérdése csak bátran. :K
Nehéz szülés volt kezdetben plazma+aktív 3D volt a cél, de a vibrálások miatt maradt a LED.
nagyon jó a hozzá adott mozgásérzékelős távirányító.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23747) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Melyiket TV-t vennétek az 5 (A-B-C-D-E) kinézett TV közül?

Szempontok, amik fixek:
1. - lehessen rajta TV-t nézni :B
2. - legyen távirányító... :B
3. - 42" képméret, de mind az, és mind 1920x1080 felbontású, HDMI-s bemenetű
4. - falra szerelhetőség
5. - PC-re köthető legyen, de ez alap, mert mindegyiknek több HDMI bemenete van

Extra szempontok, opcionálisan:
6. - USB-ről AVI/DIVX/MKV lejátszás
7. - DLNA támogatás (UTP)

Ami mind a 7 pontnak megfelelő, ahogy olvastam:

A.: LG 42LS5600 - itt nem értem, hogy miért van a nevében: LG Cinema 3D TV, ha a specifikációban nem szerepel, hogy 3D-s TV.
A. előny: LAN csatlakozó (DLNA), USB+AVI/MKV, tehát 6. és 7. pont is OK , VESA dimensions itt 400 x 400 mm van megadva, összes többinél 200x200, ez mit jelent, mi a jelentőssége? :R

B.: LG 42LE5300 - ez már csak LED LCD TV, lát valaki különbséget a LG 42LS5600-hoz képest a DLNA támogatás hiánya és a LAN csatlakozón kívül? Van ennek: RS-232C csatlakozója, +1 HDMI kimenete a többihez képest és optikai kimenete, D-sub, PC audio, fejhallgató, AV bemenete. Ennél nem szerepel a VESA szabvány, ezek szerint nem falra szerelhető? VESA Dimensions (mm) 200 x 200 van az angol oldalon, magyaron nincs kitöltve. Luminance Ratio (%) ennek 73%, a többinek 65%. Ez jó, vagy rossz? Van ami még csak ennek a TV-nek van: Dinamikus kontrasztarány 3,000,000:1,Wireless AV link (Wireless előkészítés): IGEN, Színvisszaadás (R,G,B) 10 bit, Válaszidő (G to G) 2,4 ms. A többinél ezek az utóbbi adatok nincsenek megadva.

C.: LG 42LS3400 - Ez is Cinema 3D TV, de itt sem szerepel a 3D-s TV a specifikációban... ennek sincs DLNA és LAN csatlakozója, és csak 5+5W hang

D.: LG 42LS3450 Ennek ez a neve: LG Cinema 3D TV, az LG 3D TV-k új generációja, ez tűnik a legújabbnak.

E.: LG 42CS460 - Szálcsiszolt, de nincs LAN/DLNA, és ez LCD, nem LED-es. Csak 5+5W hang. Motion Clarity Index ennek 50, a többinek 100 Hz.

Elvileg itt van mind az 5 TV összehasonlító magyar URL-je, ha ez segítség nektek is. Itt pedig az angol összehasonlító URL, csak 4 TV-vel, a 42LS3450 nincs benne az angliai adatbázisban.

Jól gondolom, hogy az 42LS5600 (az A.) a legjobb minden szempontból? (DLNA+LAN+10/10W+Dolby)
Az összehasonlítást nézve mi lehet fontos még?

Köszönöm előre is a véleményetek, hogy melyiket vennétek, és miért... :R

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23748) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Sajnos az új modelleket nem ismerem még, 47"-55" közti méretben keresnék olyan 100Hz-es LG 3D TV-t ami már tudja a DTS hangot és legalább azt amit az LW5590-es. Ezekkel a feltételekkek mi jöhetne szóba?

(#23749) BloodRay válasza fgordon (#23747) üzenetére


BloodRay
veterán

Legelőször a félreértések elkerülése végett: az összes 42"-os tv amit felsoroltál falra szerelhető és 40x40-es a felfogatása.
Ne az oldalcímet nézd, mert amiket írtál, azok közül egyik sem 3D-s modell...
A - Normál alap, 2012-es LED tv dlna-val; nem 3D-s természetesen(az az oldal címében valami reklámféle amit láthattál);
B - Ugyan ez, csak 100Hz-es és 2010-es modell;
C - 2012-es LED tv, dundi, háttérledes kialakítással, LS5600 akkor már sokkal jobb; még mindig nem 3D ez sem;
D - Ez is 2012-es modell, gyakorlatilag az LS3400-nak a keskeny keretű testvére; szintén nem 3D-s;
E - Ez a legalapabb 2012-es készülék, normál lcd még. Szerintem is jól néz ki(kategóriájában) a szálcsiszolt hatású, matt műanyag keret;

(#23748) Kroni1 -> 2012-esek közül LM620 a legalapabb ami ezt tudja, 2013-asok közül pedig az LA620.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23750) Kroni1 válasza BloodRay (#23749) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! :R

A kettő közül amugy az újabb de drágább LA620-ast érdemes lehet megvenni szerinted? Az LM620-hoz képest miben tud többet?

Ha jól tudom az ujabb LG 3D TV-k az sbs és ou formátumú 3D filmeknél autómatikusan átválták a képet 3D-re.. ezt tudja mindkettő? (az 5590-esem csak a Bluray-eknél vált át magától.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.