Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) huncutka1029 válasza HarryDEC (#22449) üzenetére


huncutka1029
addikt

de bizony van olyan ami nem tükröz.
Pl a 2011-es Lw sorozat.... Azok egyáltalán nem tükröződnek. nekem van kettő is, az egyik a gyerek szobájában, hátamögött az ablak, és nem látod benne......
Sőt ugyanott van egy samu ta300 monitor tévém ugyanabban a szobában, háttal az ablaknak, az sem tkröz

A nappaliban is felkapcsolhatom az olvasó lámpát nem tükröződik benne.
Ez volt a legfájóbb változás a 2012-es sorozatnál.
A local dimming nem kkifejezhető pénzben, mivel hardweriled tudja a 620 is, csak szoftveresen bekapcsolható.
De nem hiszem hogy hogy ilyen opció bekapcsolása miatt + két 9K-s kiegészítő beépítése miatt "jogos" a +30 K többlet kiadás :F :Y
Ha ezt veszem alapul akkor az LD olyan 10-12K- ba kerül.

Ennyiért bárkiében bekacsolom ;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22452) #20844032 válasza olahjana (#22448) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mondtam már: local dimming edgelit ledek esetében nem több, mint marketingbullshit.
Persze itt többen megesküsznek, hogy ők látják (meg arra is, hogy ezek "valós" 100hz-es panelek).

(#22453) gahor72 válasza huncutka1029 (#22451) üzenetére


gahor72
aktív tag

hátamögött-----hátam mögött.. :DD

(#22454) huncutka1029 válasza gahor72 (#22453) üzenetére


huncutka1029
addikt

köszönöm Grétsy Úr! :))

Valóban azt szerettem volna írni, csak a kezem gyorsabb mint a szemem, és az eszem. ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22455) Indiant válasza huncutka1029 (#22454) üzenetére


Indiant
addikt

..akkor Stihl fűrészt ne vegyél kézbe.... ;]

(#22456) cd930 válasza Re-Tech (#22445) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm soraidat, igazán elgondolkodtató és hasznos! :R

Néztem a 620-ast a boltban, a kerete nagyon vékony műanyag borítású, attól félek, hogy a 4 éves ikerpárom veszélyt jelentene rá ;]
Ugyanez otthoni embercsoport szeret youtube-on rajzfilmeket nézni, gondoltam, a tv smart része legalább arra alkalmas, hogy odaüljenek elé és néha hozzáférjek a számítógéphez. :)

Wifi: akár direktben is rá tudom kötni a routert, nem kellene sokat vezetékelnem... A beépített wifit egyébként amiatt favorizáltam, hogy a 2 USB ne fogyjon el pillanatok alatt. Ha az egyikbe wifi, a másikba vezetéknélküli billentyűzet/egér kerül, már be is teltek a helyek és ekkor hogy tolok rá pl. egy pendrive-ot?

Pont egymás mellett nem voltak megnézhetők a kiszemeltek, de a tükröződés miatt ezek után sort fogok rá keríteni!

20+ éve a Prohardveren

(#22457) cd930 válasza huncutka1029 (#22446) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítő válaszokat! :R

Már boltban tapogattam a célszemélyeket: a 620-asnak széles de vékony műanyag kerete van, a 640-esnek keskenyebb de azért műanyag. A 660/669/670-nek szép szálcsiszolt fémkerete van, ezek jobban tetszenek.
A múltkor nézegettem a 47"-os tévéket: a 620-as és 640-es 225e volt, a többi 275 ezerbe került.
Mivel az rémlik, hogy a 620-as nem feltétlenül valós 100 Hz-es, ugyanolyan áron a 640-es jobb vásár (már a wifi miatt is).
A 640-esben is üveglap van már? Ennek utána kell néznem. Egyébként becsülettel végignéztem a linkelt anyagokat és a 620-as is tükröződött a tesztben (ha a többi sokkal jobban, az biza nem hangzik jó, bár az ablak 90 fokra és 2 méterre van a tévé helyétől, és lámpa sincs vele szemben)

20+ éve a Prohardveren

(#22458) blakey válasza huncutka1029 (#22451) üzenetére


blakey
titán

Hát azért némelyik tükröződik, ami nekem van (LW659) az "félmatt", ami egyáltalán nem tükröződik az a 7 éves sonym és egy kis funai, azok tökéletesen tükröződésmentesek.

(#22452) Moby
Én ugyan nem használom de nálam működik, biztos van olyan amelyiken bulishitnek minősül de egy bizonyos kategória felett már lehet létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22459) huncutka1029 válasza cd930 (#22457) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia, nincs mit,

Az előző HSZ-edre 3 usb port van, nem kettő.
Az egyik kifejezetten a HUB támogatás miatt. ergo
1 port wi fi stick
1 port MM vevő egységnek
a maradékra pedig egy ilyen hubot javasolnék, ez működik a 2011-es okos tévékkel is, miután a hub támogatás aktiválva van. :K
oda akár 4 eszközt is lógathatsz.
Youtube, csak korlátozottan jó, és ahhoz kifejezetten jobb a vezetékes net.
Ha böngészőből nyitsz youtube videót, ami mondjuk HD, bizony ki fog akadni, mert kevés a memória a puffereléshez.
ezt inkább csak "B-terv"-nek javaslom.
A beépített Youtube alkalmazás kicsivel jobb, de az meg elég lassan dolgozik.
Lm 620 Vs 640 , ha ugyanannyi az ára, természetesen akkor mindig a nagyobb jobb elven én s hajlanék a 640-re.
ez a herz mizéria, meg csak bullshit, ne merülj bele.
Semmi vibrálást, remegést nem fogsz látni, lehet akár 24, 50 100 vagy 15897Hz is
hidd el ez is csak egy marketing fogás, hogy több lóvét akasszanak le rólunk. :W

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22460) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogyál, ismerőstől kaptunk egy lcd tv t. 42Lg5000. Olyat csinál, hogy mikor bekapcsoljuk ugye villog 3 piroat a led és bekapcsol. De van, hogy nem kapcsol be mégse(nincs kép hang) kikapcs újra és akkor már megy. de van hogy csak 4 edjére. Állításuk szerint nincs baja, nem volt baja, állt most jó sokat bekapcsolás nélkül mert külföldön élnek. MI lehet ez valami ötlet? AMúgy kifogástalanul működik ha bekapcsolódik :D

(#22461) #20844032 válasza blakey (#22458) üzenetére


#20844032
törölt tag

Edgelitnél nincs olyan kategória, ahol bármi értelme lenne. A fizikával még a sok pénz sem bánik el*
Illetve egyetlen értelme azért van: 2:35-nél ha pan&scan nélkül nézed, lehúzza a fekete csíkokat. Killer feature...
Local dimminghez full array KELL.
Pont.

*a fény még mindig terjed, nem pedig "terem". Sajnos nem tudunk fotont teleportálni. Ha tudnánk, nem csak localdimminget tudnánk edgeliten csinálni, de levegőberajzoló holografikus megjelenítőt is :)

[ Szerkesztve ]

(#22462) blakey válasza #20844032 (#22461) üzenetére


blakey
titán

Ja, csak épp megfelelő cella számra bontva elég jó eredmény érhető el. Amúgy a LD vagy más gyártóknál más néven nem fogja megmenteni az LCD-t. Nálam van és sokkal jobban működik mint a kisebb kategóriáknál, de hiába pl. egy "full array" ha rosszul oldották meg. Van olyan amikor normálisan is használható, pl. az "energiatakarékos " üzemmód egész jó működik ilyenkor, a világosabb részeknél leszabályozza a háttérvilágítást és nem lesz világosabb folt. Emberi szem már nem látja annyira rossznak, ettől függetlenül én nem szeretem az eféle beavatkozásokat. Egyébként ilyenkor az elektronika is másképp dolgozik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22463) cd930 válasza huncutka1029 (#22459) üzenetére


cd930
aktív tag

Akkor ez eldőlni látszik: jó lesz nekem a 640-es.

Még egyszer kösz! :R

Mostmár jöhet a bolti mustra csak erre az egy modellre kihegyezve.

Amit jó volna látni, az egy normál, otthoni fényviszonyok közti próba.
Erre majd próbálok találni egy fórumtársat, hogy egy-két sör bérleti díj azonnali elfogyasztása mellett mutassa meg a készüléket. :C

20+ éve a Prohardveren

(#22464) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, vagy inkább észrevételem hogy miért van az, hogy ha külső HDD-ről játszok le tartalmat (LG 47LM671S) akkor sokkal kevesebb beállítási lehetőség van mint ha mondjuk HDMI vagy egyéb bemenetről menne valami? Ezalatt azt értem, hogy ha külső HDD-ről megy egy film akkor a hagyományos menü fel se jön, hanem helyette feljön egy kis beállító ablak ahol a kép és hangbeállításokat tudom beállítani, de pl. a képbeállításoknál is egy egyszerűbb felületet kapok és pl. expert képmódot be se lehet állitani csak a 4 gyári profilt lehet testreszabni.

Igazából nem akkora probléma, csak nem értem, hogy mért van így, lehet csak nekem tünt fel...

Köszi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#22465) ferob válasza heidrich (#22464) üzenetére


ferob
őstag

Használd a Mozi módot, amivel minden opciót állíthatsz, leszámítva a vízszintes és függőleges élességet, mert így csak képélesség beállítás van, de amúgy ugyanaz minden, mint a Haladó módnál.

[ Szerkesztve ]

(#22466) Lacinavi válasza Pandimakaay (#22460) üzenetére


Lacinavi
tag

A tápegységben néhány kondenzátor kezdi elveszíteni kapacitását. Mindenképp javítás lesz.

(#22467) #20844032 válasza blakey (#22462) üzenetére


#20844032
törölt tag

Edgelit esetén a cella fogalma nem értelmezhető, műszakilag nem létezik, kizárólag marketingcélokat szolgál. Létezése ekvivalens a hz-ben kifejezett motion clarity indexel. Aki érti hogy működik az edgelit az ezt is érti. Aki nem, az meg ezt sem fogja.

(#22468) blakey válasza #20844032 (#22467) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben ártelmezhető ha megfelelő számú "blokkra" azaz cellára osztják és aszerint állítja be a sötétebb/világosabb képi elemeket. Lehet, hogy te nem láttál viszonylag jól működő élled megvilágítású tv-t, egymás mellett LW4500 és LW659, nagyon másképp viselkedik az LD, hidd el, nézd meg, stb. Fizika ide vagy oda, nem műszerekkel nézi az ember hanem a saját szemével és ami nézhető az már lényegtelen, hogy a fizika szerint mennyire jó vagy rossz. mint írtam, nem használom, sőt semmilyen képjavítót nem használok semmilyen tv-n, egyetlen marketingnak sem dölök be, mert itt van előttem a tv és látom amit látok.
Nem állítom, hogy használni kéne, azt sem, hogy kíváló de van amelyiken egész jól működik, hiába élledes, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22469) #20844032 válasza blakey (#22468) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs.
Cella.
Nem tud lenni. Fizikailag.
Egyszer már volt erről itt késhegyre menő vitám. Mégegyet nem akarok. Pláne hitekkel, meggyőződésekkel szembenit nem. Ha te ezt látod, akkor ez csak annyit jelent, hogy a marketingbullshit mégiscsak működik, tehát nem várható,hogy leszoknak róla a gyártók :(

(#22470) #20844032 válasza #20844032 (#22469) üzenetére


#20844032
törölt tag

Csak hogy teljesen világos legyen:nincs mit cellákra osztani. A ledek és a diffúzorlap viszonyát egy locsolócsövön tudnám szemléltetni a legjobban: nem tudok olyat csinálni a jelenleg ismert fizikában, hogy azonos átmérő mellett a cső bizonyos szakaszán kevesebb víz folyjon, a szakasz előtt és után viszont több. Olyat tudok kizárólag, hogy az egész csőbe kevesebb vizet pumpálok.
Pontosan ezt teszi a kocaldimming is edgeledeknél is. Az összes többi nem más, mint a képtartalom buzerálása, aminek viszont semmi köze a localdimming eredeti céljához.

(#22471) blakey válasza #20844032 (#22469) üzenetére


blakey
titán

Jaj, nem kell vitázni, de attól még "régiókra", cellákra van bontva, ennyi. Azt hiszem hogy kicsit túl erőlteted a szavakat, de mindegy, vitázz ha úgy tetszik, itt vagyok. :) Már 3X lertam, itt van előttem és szemmel láthatóen teszi a dolgát, itt semmilyen hit meg marketing nem játszik szerepet, nem érdekel, hogy mit mondanak.

(#22470) Moby
Nem tudod elképzelni és mégis így működik. :) De nekem nem kell megmagyaráznod semmit, mert értek valamelyest a dolgokhoz, elég sok, lcd-vel, plazmával és egyéb műszaki cuccokkal volt/van dolgom, otthon saját tulajdonban és nem teszt, bolt stb révén, de jelen pillanatban nem érdekes, mert pontosan úgy működik ahogy nem tudod elképzelni. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22472) #16729600


#16729600
törölt tag

Tegnap olvastam a PH-n, fő szakmai guruktól,hogy LCD TV legjobb esetben is csak állókép megjelenítésére alkalmas.A LED esek meg még annak se nagyon.Szóval használjátok digitális képkeretnek 'oszt csókolom '. Ez esetben meg tök mindegy az összes technikai paraméter :)

(#22473) g0dl


g0dl
addikt

Ha valakinek van már 2013-as készüléke, az elmondaná, hogy mennyire csillog?
A boltokban kirakott készülékeken ezt nem nagyon lehet ellenőrizni.

(#22474) blakey válasza g0dl (#22473) üzenetére


blakey
titán

Pedig ott lehet igazán mivel fényből akad egy kevés. :)

(#22472) szunya1
Köszönjük Emese. :C

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22475) #16729600 válasza blakey (#22474) üzenetére


#16729600
törölt tag

Remélem nem gondoltad,hogy komolyan írtam.Csak jelezni akartam,hogy milyen velőtrázó marhaságokat fogalmaznak meg egyesek másik topikokban :B

(#22476) blakey válasza #16729600 (#22475) üzenetére


blakey
titán

:D
Sokan sok félét írogatnak.
Természetesen én is el szoktam olvasni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22477) #20844032 válasza blakey (#22471) üzenetére


#20844032
törölt tag

Teljesen mindegy mid van/volt, nem érted hogy működik. Ha értenéd nem írnál butaságokat. Amit te látsz, az nem egyéb, mint a képtartalom buzerálása, ami nem localdimming. Te annyit látsz, ha bekapcsolod, valami történik, de azt nem tudod minek kellene történnie.
Ha tudszehhez hasonlót kicsiholni a tévédből, akkor vannak régióid, van localdimminged, ha nem, akkor nincs.
Addig is én kiszállltam, mert az én látom típusú érvekkel nem tudok, nem akarok vitába szállni.

(#22478) blakey válasza #20844032 (#22477) üzenetére


blakey
titán

De, pontosan értem, hogy mi az elv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22479) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

szombat ota beleptem en is a klubba egy 42LM640T-ZA tulajdonosakent. Egyenlore tv nincs, varom az UPC-t az STB-vel, csak pc-n DNLA-val hasznalom ill. hdmi-n direktbe.

Mit ajanlotok, milyen beallitasokat celszeru a legelejen megcsinalni a legjobb kep es hangminoseg erdkeben?

uvd & koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22480) huncutka1029 válasza Balinov (#22479) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia,
Először is hangold be a földi sugárzású adókat a Légi bemenet kiválasztásával.
Akkor látni fogod a HD adások minőségét.
nincs tuti recept a beállításokra, mindenki a saját szeméhez ízléséhez állítja.
Függ attól is menyire világos a helyiség, milyen az adás, stb.
sajnos magadnak kell kitapasztalni.
Ha nem tányéros tévéd van, akkor javasolnám, hogy nem STB-t kérj, hanem egy kártya modult, és akkor a tévén tudod közvetlenül behangolni a csatornákat, nem kell + 1 távpiszka, és fogyasztó a hálózatba.
Bár úgy tudom, a tányérosnál is van lehetőséged comax modult kérni.
ez azért is fontos, mert ha külső forrásból jön a tv adás pl boxból, akkor nem lesz time shift, és dvr használatára lehetőség.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22481) csizo13 válasza #16729600 (#22472) üzenetére


csizo13
tag

A szakmai guruk kompromisszummentes cuccokat használnak (csak kábelek esetén repkednek a százezrek) olyan térben ahol rengeteg kompromisszumot kell kötni a falakkal, bútorokkal, partnerekkel stb. És csak a plazma, de egy tv megint durva kompromisszum egy házimozi esetében.

Balinov: Nekem is az van. A smart részt UKre állítottma be,mert nincs Magyarország a választható országok között.
Először a képvarázsló alapján állítottam be, aztán [ezt]kezdtem használni. Nekem tetszik a képe.
Hang erősítőbe megy HDMI ARC, tv-vel erősítő is bekapcsol.

(#22482) csizo13 válasza Balinov (#22479) üzenetére


csizo13
tag

Lejárt a szerkesztési idő, mire beírtam az előző hozzászólásomhoz

Megnéztem nekem ezek a jelenlegi beállítások:
Általános:
Háttérfény:70 , Kontraszt:74, Fényerő: 50, Vízszintesélesség:28, Függélesség:28, Színtelít:55, Árnyalat:0,
Speciális Beállítások:
Dinamikus kontraszt:ki, Szuper felbontás:be, Színskála:széles, Élkiemelő: alacsony, Színszűrő: ki, Specminta:ki,
Gamma:1,9,
Fehéregyensúly: Színhőm: meleg, Mődszer:2pontos, Minta: külső, Pont: alacsony, Piros:0, TZöld:3, Kék:0, Színtelítettség: kék: telít:1, árny:0, fényesség:20, cián: 0,0,0 , magenta: -5, 0, 10 , sárga:-10,0,0, piros:10,20,0, zöld: -10,0,13
Képbeállítás:
zajcsökk:ki, Mpegzajcs:ki, feketeszint auto, Valóshűmozi:be, szemkím: ki, Helyisötétít: alacsony, Trumotion: felhasználói dejudder:5

(#22483) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Adott egy LM660S és most azt tapasztalom, hogy ha bekapcsolom a tv-t, akkor a DVD-re áll be(hdmi) és ha megnyomom a source gombot, akkor csak betöltés van, de nem tudok bemenetet választani. ugyan egy van, ha a home gombot megnyomom.
Áramtalanítás nem segített, hdmi kábel kihúzás sem.

Esetleg valakinek van ilyen tapasztalata? Mi lehet a probléma?

Mittudomain!

(#22484) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Volt egy kis problémám ma az LG 42LM640-es tévémmel, olyat csinált, hogy nem jött elő input menü csak azt írta ki hogy betöltötés ugyan ez volt a helyzet a home és a myapps gombok benyomásával is, úgy is próbáltam, hogy mindent lehúztam de semmi aztán kihúztam a konnektorból így se javult meg ekkor frissítem majd rányomtam egy prémium inicializást aztán újraindult a tv most működik.
Szerintetek mi lehetett vele a probléma? vagy találkoztatók ilyennel?

(#22485) atiska007 válasza norbszt (#22484) üzenetére


atiska007
senior tag

pont előtted írtam, hogy nálam ez is a probléma jött elő, pont most :)

És köszi a tippet, nekem is megoldotta a problémát :C

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#22486) huncutka1029 válasza atiska007 (#22483) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor megoldva
:-)
lassú voltam

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22487) zolkoooo


zolkoooo
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok e nekem külső merevlemezt ajánlani. Most vettem egy LG 42LM620 S televíziót, és szeretnék sok filmet, sorozatot nézni vele, amihez egy elég nagy külső winchestert szeretnék.
Annyi féle van belőle és én abszolút nem értek hozzá, hogy melyik a legjobb. :U :U tudnátok ebben segíteni?
Legjobb ár/érték arány stb..?
Köszönöm szépen!! :)

(#22488) axieee válasza norbszt (#22484) üzenetére


axieee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem LM670S készüléknél ma jött elő ez a probléma.
Felhívtam az LG ügyfélszolgálatot, ahol rögtön a prémium inicializálást javasolták.
Ezzel meg is oldódott a probléma, de este, mikur újra bekapcsoltam a tévét, a jelenség újra jelentkezett.
Úgy látom nem vagyok ezzel egyedül és mindenél ma jelentkezett a gond. Ebből következően firmware gond lesz.

Lehet, hogy Észak Korea hackelte meg az LG firmware-ét a nemzeti ünnepük alkalmával. Mindenestre jobb, mint egy atomtámadás :)
Reméljük holnapra elmúlik a jelenség. Ha nem akkor valószínűleg sok munkára számíthatnak az LG ügyfélszolgálaton.

(#22489) norbszt válasza atiska007 (#22485) üzenetére


norbszt
tag

Szia

Nagyon szívesen, de mi okozhatta szerinted és szerintetek

tegnap semmi baja nem volt

(#22490) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

huncutka1029 kérdezhetnék tőled??

nekem inviteles set top boxom van azon keresztűl megy a digitális és a hd adás
ha nekem ilyen conax valamim lenne és a kártyát a tv-be tenném,akkor jobb lenne a vétel vagy nem??csak azért kérdem,mert akkor nem lenne szükség a stb-s távirányítóra

(#22491) norbszt válasza axieee (#22488) üzenetére


norbszt
tag

aha

akkor biztos valamit alakít az LG a prémium cuccon

(#22492) atiska007 válasza zolkoooo (#22487) üzenetére


atiska007
senior tag

HDD link

kicsi (2.5") és nagy kapacitás 1Tb
sztem a legjobb ár/érték

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#22493) a2d2 válasza norbszt (#22484) üzenetére


a2d2
addikt

Na pont most akartam írni a fórumba hogy szarakodik a 620-asom, de látom nektek is.
Legalább nem hardverhiba :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22494) alma2 válasza norbszt (#22491) üzenetére


alma2
csendes tag

Nekem ma jott meg a tv-m lm640, mindent szepen beallitottam, az osszef forras kephez kotheto dolgait stb.
A vegere hagytm a wifi-t beallitottam kolbaszoltam erre-arra. Aztan egyszer csak az input menu nem jott be tobbet.
A firmware kozepso szama 10 volt. Aztan frissitettem, ami utan 40 lett a verzio szama, de nem segitett. Csak a factory reset. Aztan meg egy kor, megint halozat beallitva, ismet nem jon be a menu. Hihetetlen...

(#22495) axieee


axieee
csendes tag

Most kipróbáltam újra.

Kikapcs, bekapcs és a hiba újra előjön.
Firmware frissités sem segített 4.20 - ról 4.40 re
Mindenesetre bosszantó minden bekapcsolás után inicializálni.

(#22496) alma2 válasza zolkoooo (#22487) üzenetére


alma2
csendes tag

Mindegy milyet veszel, ha sporolni akarsz es nem zavar, hogy meg egy tapot hasznalsz, akkor 3"5 fel colos-t veszel, kulso rackbe teszed es azt aminek a legjobb a meret/ar aranya.
Kicsit dragabb de "menobb" ha 2"5 colost veszel, bar teljesen felesleges. argep stb a baratod a kivalasztasban.

(#22497) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

LG LM640-es TV hibajelensége, hogy csak HDMI1 ami működik rajta, semmi egyéb, ha a SMART menüt akarom behozni akkor is csak tölt eredmény nélkül...

Tud valaki ötletet adni, vagy garancia?

(#22498) alma2 válasza axieee (#22495) üzenetére


alma2
csendes tag

A factory reset van magyarul ennek forditva? -> inicializálni, vagy van egyszerubb modja annal, hogy ne felejtse el a beallitasokat, de ujbol mukodjon?

(#22499) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Ezért nem érdemes állandóan frissíteni a szoftvert.
Káröröm, de ezerszer leírtuk, hogy nem érdemes frissíteni, ha nincs vele baj, mert az új FW-k mindig bug-osak, és csak a gond van belőle., visszafelé pedig nem nagyon lehet downgradelni!
:W

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22500) alma2 válasza sznoopy1977 (#22497) üzenetére


alma2
csendes tag

kb 2 hozzaszolast kellene csak visszaolvasnod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.