Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) proly01 válasza blakey (#22350) üzenetére


proly01
őstag

Hát nekem is egy "55 ös lenne az igazi de sajna az 420. Annyim azért nincs tv-re.
Most nem tudom mi igaz abból hogy ezt a 660 ast a kezeddel meg hangoddal tudod irányítani?

....Pr:)ly....

(#22352) Rosep


Rosep
senior tag

LM620-nál ki lehet kapcsolni az időeltolás használatát úgy, hogy a felvételi lehetőség megmaradjon? Amikor megnyomom a felvétel gombot, akkor rögzítsen simán a HDD-re, vagy ütemezett felvételt csináljon.

(#22353) atti1848 válasza huncutka1029 (#22343) üzenetére


atti1848
senior tag

OK.Holnap az lesz az első,hogy felhívom az LG és lemondom a szerelőt, hogy nehogy már én fizessek már azért mert kijön és még gari is van rá.

Legelőször mikor bementem az üzletbe( keleti pu.) még meg is kérdeztem, hogy LG garanciás a TV és persze azt mondta a faszika,hogy igen, teljes magyarországi LG garancia van rá. Ekkor választottam ezt a boltot,hogy akkor innen megrendelem. Ha én ezt tudom,hogy bolti garis akkor hagyom a picsba az egészet.

Köszönöm a segítséget. :R :R

Szerkesztés:

Még nem beszéltük meg,hogy mikor jöjjön a szerelő, így hát szerintem simán vissza mondhatom, hogy nehogy én fizessek rá. csak nehogy megkarcolják a TV-t vagy bármit is tegyenek vele. Ez ellen esetleg valamit: fénykép a TV-ről vagy nem is tudom, hogy tudjak reklamálni, ha mégis megbaxák valahol? :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22354) huncutka1029 válasza atti1848 (#22353) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,
A fénykép jó dolog, de akkor fényképezd le, mikor ott van a futár aki el fogja vinni, másként nehéz utólag bizonyítani, hogy tényleg sérülésmentesen csomagoltad vissza.És ha visszakapod, akkor is a futár előtt üzemeld be, nézd körül, csak utána írja alá bármit.
Nagyon fog utálni a futár érte, de végül is te fizettél a tévéért, nem ő. :K

Amúgy attól hogy nem az LG szerelője viszi el, még nem jelenti azt, hogy nem szakemberek szakszervízben fogják javítani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22355) olahjana válasza proly01 (#22351) üzenetére


olahjana
tag

nekem 55lm620 van. Nem bántam meg.
a Panel ugyanaz mint a 660
mivel van kerete ezért nagyobbnak is tűnik.
ez csak félmatt képernyős, de így is tükröződik. a 660 tükörképes. én nem szívesen nézem magam a TVben..
Ha nem nagy a diffi akkor 660 a design miatt, meg a wifi miatt.
Nekem nem kellett. Szeretem ha kiemelkedik a TV a háttérből. a fekete keret erre jó.
Wifi megoldható stickkel, de inkább kábel.
magic remote elbújhat egy 10000HUF-ba kerülő bill egér kombó mellett irányításban.
Szóval nekem inkább 55lm620 és egy alacsony fogyasztású HTPC full felszerelve, és még így is olcsőbb volt mint az lm660

(#22356) atti1848 válasza huncutka1029 (#22354) üzenetére


atti1848
senior tag

Azért gondoltam a fényképezésre, mert egyszer elvittem az ASUS laptopomat szervizbe, hogy kitakarítsák és mikor hazavittem és átnéztem, észrevettem,hogy a szál-csiszolt festék egy helyen lepergett, gondolom, ahogy szétszedte, az összeillesztésnél. Persze ekkor már nem mehetek vissza reklamálni, meg előtte sem néztük át,hogy hibátlan,karcmentes.

Nem jön futár, hanem nekem kell bevinnem az üzletbe. Akkor vigyek magammal egy gépet vagy telot és ott fényképezzem le előttük? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22357) huncutka1029 válasza atti1848 (#22356) üzenetére


huncutka1029
addikt

Igen mindenképpen, másként nem tudatosul bennük, hogy sérülésmentesen adod, és úgy is kell visszaadniuk.
Másrészről ez gennyes dolog a bolttól, mert a szállítást és az ehhez kapcsolódó költséget is nekik kell vállalni, ez is a magyar garanciális feltételek része.
10kg-ot meghaladó súly esetén, illetve ha jól tévedek még méret is van ami felett kötelességük ezt elszállítani, illetve javítva visszavinni. Közben megtaláltam a vonatkozó törvény magyarázatát:

idézet:
Félrevezető tájékoztatás az igényérvényesítéssel kapcsolatos költségekről

Jellemző például, hogy a kötelező jótállás hatálya alá eső fogyasztási cikkek esetében a cégek arról tájékoztatják a fogyasztókat, hogy az el- és visszaszállítás költségeit nem viseli a cég. Ez a jogsértő tájékoztatás különösen a rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható termékek esetében sérti a fogyasztók érdekeit. Ilyenkor a fogyasztó kénytelen ezeket a költségeket saját maga állni, annak ellenére, hogy a Kormányrendelet szerint elsősorban az üzemeltetés helyén kell megjavítani e terméket. Amennyiben pedig a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazónak kell gondoskodnia.

Forrás NFH honlap

Szóval, erre fel kell hívni a figyelmüket! és be kell fenyíteni őket egy fógyasztóvédelmi feljelentéssel!

keményen! :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22358) proly01


proly01
őstag

Meglett a tv.
LA660S lett az LM660S ból :P

....Pr:)ly....

(#22359) blakey válasza proly01 (#22358) üzenetére


blakey
titán

Mesélj milyen az előzőhőz képest? Külső, belső? Képminőség?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22360) atti1848 válasza huncutka1029 (#22357) üzenetére


atti1848
senior tag

Mit csináljak akkor? Hívjam fel őket holnap és mondjam,hogy küldjenek egy szerelőt, aki megnézi és megcsinálja?

És ha ellenkezni fognak? Mondjam,hogy jogomban áll ezt kérni, mert a fogyasztóvédelmi törvény kimondja,hogy a helyszínen kell szerelniük a TV-t és ha szállításra is kerülne a sor akkor nekik kell ezt intézni?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22361) brandy1


brandy1
csendes tag

Sziasztok.
Mit csináljak ha tévém (47LM640) azután sem játssza le a filmek feliratát hogy átneveztem ugyanarra mint az avi?

(#22362) huncutka1029 válasza atti1848 (#22360) üzenetére


huncutka1029
addikt

Én a helyedben ezt tenném. :K
Hívd fel őket, kérdezz rá hogy valóban a magyar garanciális feltételekkel mindenben egyező szolgáltatást adnak e, ha a válasz igen, akkor olvasd fel nekik az előző hsz-ből az idézett előírást, azzal a megjegyzéssel, hogy ez a Fogyasztóvédelmi hivatal hivatalos tájékoztatása. :K

Ha a válaszuk nem, akkor is megfogtad őket, mert egyértelműen megtévesztettek, az meg már büntetőjogi ügy is lehet. De szerintem eddig nem fog eljutni.

Hidd el,ha határozottan lépsz fel, nem lesz "kec-mec", jönnek és viszik majd a tévét.
De neked kell tudni, hogy mit vállalsz be, vagy, mennyire tudsz kiállni az érdekeidért.
Nem akarom minősíteni a boltot, hiszen nem ismerem őket, De nem túl szimpi ahogy megpróbálnak költségekbe verni.
Aztán még azt is kitalálhatják, hogy nem rendeltetés szerűen használtad a tévét, azért romlott el.
pölö: túl gyakran váltottál csatornát ;] rossz poén de.....

Mondjuk én elég vehemensen védem az érdekeimet, és ha kell, tényleg elmegyek a fogyasztóvédelemig is.
Hidd el ez a varázsszó, meg a "médiához fordulok".
Ezek mindig használnak.
Tudják ők jól, hogy nem kóser amit csinálnak, nem hiszem, hogy bevállalnak egy akár több milliós büntit egy szállítás miatt.
DE ha a bolt a közeledben van, és ne okoz gondot bevinni, lelked rajta! De átvételi elismervényt kérjél!
Ilyen előzmények után, én nagy ívben kerülném őket!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22363) huncutka1029 válasza brandy1 (#22361) üzenetére


huncutka1029
addikt

volt már néhány napja téma,
nevezd át a filmet, is és a feliratot is.
Vannak olyan karakter kódolások ami miatt nem ismeri fel.
Én ilyenkor átnevezem
film.avi-ra , :K és film.srt -re.
ez használ.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22364) Azurooandrew válasza proly01 (#22358) üzenetére


Azurooandrew
tag

Mennyit kellett ráfizetni? Első benyomások? ,) Thx

(#22365) atti1848 válasza huncutka1029 (#22362) üzenetére


atti1848
senior tag

Én is kerülni fogom őket, csak csinálják meg a TV-t.

Holnap akkor felhívom őket egy másik számon, nem azon amelyiken ma hívtam és egyből azzal fogom kezdeni,hogy jó lenne ha küldenének egy szerelőt és ha azt mondják,hogy nem akkor felolvasom a garilapon lévő szöveget és az idézett szöveget is.

Remélem okosak lesznek, mert én nem szeretek cirkuszolni, de azért 125 000-t nem fogok kidobni, hogy még én fizessek rá. :W :R Köszönet az eddigiekért és majd írom,hogy mi is lesz.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22366) proly01 válasza blakey (#22359) üzenetére


proly01
őstag

Most még állítgatom de este írok róla.
Addig is valaki esetleg akinek ilyen tv je van nem tudna írni egy beállítást mert nem igazán sikerül belőnöm magamtól a tv-t normálisan. :U

....Pr:)ly....

(#22367) huncutka1029 válasza atti1848 (#22365) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szurkolunk neked! :C

Írj ha van valami fejlemény.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22368) gahor72 válasza brandy1 (#22361) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Nekem is ilyen tv-m van,amire jutottam:
-Ha hálózaton keresztül (DLNA)akarsz feliratot ,az nem fog menni,mert a DLNA nem tudja az external azaz külső,tehát külön file-ban lévő feliratot megjeleníteni.
Amit tenni lehet: vagy hagyod a hálózatot és rádugod USB-re,onnan oké lesz,max átnevezgeted,ahogyan már írták előttem.
Vagy: az MKV Toolnix/MKV merge GUI-val csinálsz egy MKV konténert ami tartalmazza a filmet+a feliratot is.
Ez a az utolsó Game of Thrones+ felirat esetében kb 30másodpercet vesz igénybe.
Az MKV-t már szereti a DLNA! :)
Egyébként az említett felirattal elszórakozgattam egy kicsit,és átkódoltam különféle karakterekbe,de semmit sem tudott megjeleníteni.
A DLNA kliens isedora media server volt.
üdv

ui: volt már plex is a gépen,de idegesített,hogy sok fölösleges dolgot csinált,így mennie kellett...

(#22369) pumukli23


pumukli23
senior tag

Sziasztok!
32-es méretben melyik készüléket ajánljátok? LM660s-t néztem korábban, de idén már vannak új modellek is.
Ami a legfontosabb, hogy monitorként is használnám (Dvi-vel kikötve, de jó lenne, ha sima dsubbal is ki lehetne kötni rá egy régebbi laptopot ha épp szükség van rá. Ha jól tudom az új modelleken nincs ilyen csatlakozó, de a dvi bizonyos változatai tudnak analóg jelet is, elképzelhető, hogy bizonyos verziójú hdmi, mondjuk egy erre dedikált porton is tud?)
Ezeken felül fontos a beépített wi-fi, netes tartalmakat lehessen rajta nézni (nem elsősorban a böngészés a fontos), pl youtube, skype azért használható legyen. Valamint támogasson - használható módon - minél több technikai újdonságot, ami később jól jöhet, dlna stb... Nem veszek túl sűrűn tv-t. :)
A 660 paneljáról jókat olvastam, azt hiszem azzal nem lenne gond.
Előre is köszi a véleményeket, a segítséget! Üdv

(#22370) #20844032 válasza pumukli23 (#22369) üzenetére


#20844032
törölt tag

>elképzelhető, hogy bizonyos verziójú hdmi, mondjuk egy erre dedikált porton is tud?

Nem tud.

(#22371) atti1848 válasza huncutka1029 (#22367) üzenetére


atti1848
senior tag

Egy új tapasztalat a TV-vel kapcsolatban.

Mikor beszéltem az LG-s emberkével kérdezte,hogy biztos a hangszóró recseg és nem a hátlap? Én természetesen mondtam,hogy majdnem biztos, hogy a hangszóró.

Most gondoltam meglesem már közelebbről és azt vettem észre,hogy recsegés,torzítás közben ha az ujjaimmal megnyomom a hátlapot akkor nem torzít. Akkor ezek szerint nem is a hangszóróval van a gond.

De viszont az még mindig fenn áll, hogy az egyik hangszórón van egy barna rész, nem teljesen fekete, mint a többi.Így már nem tudom,hogy akkor most mi a biztos, a hangszóró vagy a hátlap vagy esetleg mindkettő.

Ha csak a hátlap rezeg és így hallom a torzítást, azzal mit tudnak csinálni?Arra is jár a garancia? Esetleg leveszik a hátlapot és alá tesznek valamit, hogy ne rezonáljon? :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22372) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

LG47LM640-et, LG47LM660-at vagy LG47LM669-et hol lehet legkedvezőbb áron több év (3?) garanciával (nem 1 évvel!) és lehetőleg 0% THM-mel venni?

Amit eddig nem sikerült egyértelműen kiderítenem LG oldalon: a 640-es csak a smart távirányítóval kevesebb, mint a 660/669/670 vagy még valami képjavító izével is? A design-t most figyelmen kívül hagyom, pusztán a képminőség-különbség érdekel.
Tudom, hogy a 620-as szerényebb egy fokkal, így azt már kilőttem.

Olyan hely érdekel, ahol van is belőle és nemcsak rendelésre (amikor is kiderül hogy mégsem lehet már rendelni...).

Előre is kösz!

20+ éve a Prohardveren

(#22373) sz.z.csicsi


sz.z.csicsi
tag

Mainboard -ot cseréltek a 660-osomon .A hiba nem múlt el!Látja a szervízes és azt mondja ez így jó és ez a technika ennyit tud.Azóta tiszta felhős(és nem bevilágítás)a tv.LG javaslatára szakvéleményt kértem a szervíztől-panaszt tettem ..és illedelmesen vissza üzentek,hogy a mérnökük szerint ez így jó( a mérnök nem látta ) Most fordúljak békítő baromsághoz meg ilyesmit írtak. Ennyit a Magyar gariról.ne ájúljatok el hogy magyar LG gari.A legközelebbi akár sufni szervizest is kikűldik hozzád és lehet nem látott még olyan tv-t ,de az ő véleményére hivatkozik az LG Magyarország :O és persze a mérnökök. :W
király

(#22374) pumukli23 válasza #20844032 (#22370) üzenetére


pumukli23
senior tag

Köszi, akkor marad a 2012-es modell.

(#22375) proly01


proly01
őstag

Nos hát a TV elég brutál összességében meg vagyok vele elégedve szép dizájn gyönyörű a képe (vagyis ahogy be tudtam állítani.)
Ami fura,hogy nincs hozzá már a standard távirányító,csak magic motion és ennyi.
Így néz ki:

Elég furi elsőre de megszokható :) .
Aztán a dupla magtól iszonyat gyors lett a tv.Pillanatok alatt vált csatornát lép be és ki helyekről,nagyon kellemes csalódás a másik után.
A hangvezérlés is elég jól működik de sajnos csak angolul.Ami még nagyon tetszik,hogy ha kikapcsolod a tv-t akkor világít "mintegy" kikapcsolást jelző fényként az "LG" logo :)

Ami negatívum és nekem nem tetszik a dolog,hogy nagyon felhős a tv.Nem tudtam lefényképezni mert egyszerűen valamiért nem tudom,de sajnos vagy vezérlés hibára gondolok vagy nem tudom,de fekete felületeken is zavaróan látszik.A 4 sarokban és a tv bal sarkától kicsit feljebb egy kb 2 tenyérnyi folton.Gyakorlatilag mikor tök sötét rész van a filmben mondjuk akkor is az a folt az ott van a 4 sarokban és ott az a 2 tenyérnyi is. :(((
Most nem tudom vagy én nem tudok valamit rendesen beállítani vagy nem értem vagy a vezérléssel komoly gondok vannak.
Ha valakinek van rá ötlete szívesen fogadom. :R :R :R

A menürendszer teljesen új.A beállítás menü is más a bemenet menü is.Legalábbis az LW szériához képest.
Ami még újítás,hogy kapsz egy ilyen kis micro chipes matricát amit ha beleragasztasz az okos telefonod hátlapjába vagy tableted be akkor pl ha meccs közben rád jön a szükség elszaladsz megnyomsz egy gombot a telefonon és ami a tv n megy azt teljes egészében kiteszi neked a telefonra/tabletere.

Itt egy kép HD adásról:

Nekem elég meggyőző :)

Azurooandrew: Bocsi,de ez így nem publikus,de azért kellett rádobni bőven(sajnos) :B

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22376) proly01 válasza proly01 (#22375) üzenetére


proly01
őstag

[link]

Na valami ilyesmi az enyém is,sőt 90% ban csak nekem még a bal felső sarokban is ilyen :(((
Ez hiba?

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22377) brandy1 válasza gahor72 (#22368) üzenetére


brandy1
csendes tag

""Amit tenni lehet: vagy hagyod a hálózatot és rádugod USB-re,onnan oké lesz,max átnevezgeted,ahogyan már írták előttem."""
USB pendrive volt amit próbáltam.

(#22378) gnes


gnes
csendes tag

Nekem van egy 1 hetes 47lm669s em és van egy kis fúrcsaság vele ami addig nem volt. A kép közepénél van fűggölegessen két halvány csik ami nem mindig látható , a 2 csík között kb 30 cm a táv, ebben a sávban furább a kép, gyors oldal mozgásnál ahogy a kép oda ér a csíkhoz olyan mintha meg remegne a kép olyan érzést kelt mint ha elfolyna a csikon a kép.
Valakinek valami tanácsa esetleg van?
köszi

(#22379) blakey válasza proly01 (#22376) üzenetére


blakey
titán

Abból a szempontból hiba, hogy zavaró és ott van, nem volna szabad. Öszintén szólva nagyon zavaró tud lenni, engem nagyon zavarna, gyártói oldalról nem minősül hibának de azért futnék egy kört. Gondolom az 5590 nem volt ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22380) g0dl válasza proly01 (#22375) üzenetére


g0dl
addikt

Hogy nincs benne hagyományos távirányító, az szerintem elég durva.
Így nem lehet pillanatok alatt pl. a 80-as csatornára ugrani, hanem bűvészkedni kell.

(#22381) rokefeller válasza gahor72 (#22368) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szia, ez a DLNA dolog félig igaz. Nekem a Serviio simán kiszolgálta, és az LM620 betölti a feliratot, ha ugyanaz a neve a fájlnak, DLNA-n keresztül is, legújabb firmware-rel. A windows beépített DLNA szervere viszont nem.
Több felirattal nem próbáltam, de nem láttam lehetőséget váltásra, viszont nekem ennyi pont elég.

A télapó nem a régi már...

(#22382) huncutka1029 válasza rokefeller (#22381) üzenetére


huncutka1029
addikt

DLNA-n keresztül nincs lehetőség (sajnos) a felirat, és hangsáv váltásra,csak az elsődlegesként beállított nyelvet, és feliratot jeleíti meg.
Ha ez nem a magyar, akkor cumi van, lehet átbűvészkedni, vagy törölgetni a felesleges yelveket, feliratokat.

Ez azért szomorú egy 200+ os tévénél.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22383) tobizol


tobizol
csendes tag

Sziasztok, UPC Direct kártyáját használja valaki LM6xx-es tévében? Mik a tapasztalatok, megy minden rendesen? Pl. műsorújság több napra előre, felvétel, milyen a HD csatornák minősége, szebb lett-e az SD adások képe a stb-hez képest, jár-e bármilyen hátránnyal a PVR-es beltérihez képest.
Most még stb-m van, de még csak ma jött meg a tévé. :) Gondolkodom, hogy visszaadom, vagy esetleg UPC kábeltévére váltok, csak sajna nem nagyon tudom őket összehasonlítani.

(#22384) #16729600 válasza tobizol (#22383) üzenetére


#16729600
törölt tag

UPC Direct?Az műholdas nem kábel TV.Egyikbe médiakártya másikba direktkártya kell.Amúgy megy tökéletesen mind a kétféle kártya az LG 6XX sorozatban.

(#22385) proly01


proly01
őstag

Na valami ilyesmi a tv:

Ez akkor nem számít hibának?

De ez és még 2 ilyen folt (ami a képen sajnos nem látszik) minden egyes sötét részen ott van,nem tűnik el sohasem csak akkor ha a tv nem kap jelet. :(((

:R

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22386) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Erre valaki tudja a választ?
Vagy tudja valaki, hogy hol kapok rá tutira megbízható választ?

[link]

A kíváncsiságom elsősorban a készülékek tudására irányul, nem az elérhetőségükre/árukra.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#22387) blakey válasza proly01 (#22385) üzenetére


blakey
titán

Bevilágítás. Ez nem tűnik el, max. enyhíthető a háttérfény csökkentésével. Local Dimming be van kapcsolva? Egyéb "képjavítók"? Ezek szerint az 5590-en nem tapasztaltál ilyet. Kár, hogy annak más baja volt.

(#22386) cd930
Egyes Euronicsba van 620-as, ha az érdekes számodra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22388) blakey válasza cd930 (#22386) üzenetére


blakey
titán

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22389) proly01 válasza blakey (#22387) üzenetére


proly01
őstag

Tehát ezek szerint nem hiba? :(((

Nem,az 5590 nem volt ennyire ilyen.Annak csak a bal alsó sarkában volt egy folt és annyi.
Én is sajnálom amúgy,szerettem azt a tv-t.Bár azért ez erősen kezdi elfeledtetni velem :P

Igen,ha a háttérfényt csökkentem akkor eltűnik a folt majdnem teljesen.Csak annyi a baj,hogy majdnem 15 ig kell levinnem a fényerőt,hogy eltűnjön és most 51 en van.
Minden képjavító ki van kapcsolva a local dimming alacsonyon van.Ha kikapcsolom akkor majdnem az egész kép kifehéredik :P

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22390) atti1848 válasza atti1848 (#22371) üzenetére


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Ha a TV hátlapja miatt van a rezonálás és a hang torzítás, az nem számít garanciális hibának? Vagy akkor is szóljak,hogy csinálják meg?

Ha meg is csinálják, akkor mit csinálnak rajta? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22391) blakey válasza proly01 (#22389) üzenetére


blakey
titán

Nem a fényerőt hanem a háttérfényt csökkentsd. A fényerőt csak akkor változtasd ha értesz valamennyire a kalibráláshoz és be tudod úgy állítani, hogy ideális legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22392) proly01 válasza blakey (#22391) üzenetére


proly01
őstag

Bocsi háttérfényt akartam írni fényerő helyett :P

Hát mind 1 ha lentebb veszem már nagyon sötét szóval megpróbálok együtt élni vele.Amúgy PC n vagyis ha arra a bemenetre teszem akkor ott előjön egy olyan opció is hogy automatikus local dimming,az egész szépen kikorrigálja ezt a hibát.Nem tudom a többi bemeneten miért nincs ilyen lehetőség,pedig minden HDMI vel van összekötve.

....Pr:)ly....

(#22393) Laca0 válasza proly01 (#22385) üzenetére


Laca0
addikt

Ez nagyon gáz!!!
Nekem az LW5590-es sem produkált ilyet és az LM620-as is (szinte) tökéletesen homogén megvilágítású!
Ezt én biztosan nem hagynám annyiban!!!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22394) g0dl válasza atti1848 (#22390) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a te szempontodból tökéletesen érdektelen, hogy a hátlap, a hangszóró, vagy bármely egyéb alkatrész a jelenség okozója.

(#22395) atti1848 válasza g0dl (#22394) üzenetére


atti1848
senior tag

Ez igaz, csak csinálják meg.

De akkor hivatkozhatok a hangszóróra, aztán meglátják,hogy a hátlap a hibás és azt is megcsinálják? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22396) huncutka1029 válasza atti1848 (#22395) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem kell semmire hivatkozni, csak jeled hogy rezonál, idegesítő, és csinálják meg.
Egyéb iránt valszleg egy szivacsdarabot tesznek a panel és a hátlap közé, ha az rezonál.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22397) proly01 válasza Laca0 (#22393) üzenetére


proly01
őstag

Hát nem tudom.Szerintem akkor neked szimplán szerencséd van.
mikor elsőnek vettem LED et akkor az első 4 tv m pixelhibás volt.Mindenki írta itt,hogy az lehetetlen meg én ilyen vagyok meg olyan.Mondtam nekik,hogy sima windows paint ben csináljanak egy piros egy fekete egy zöld egy kék és egy fehér képet 1080X1920 as felbontásban.Rakják rá egy pendrive ra és nézzék már meg a tv-n.
Kiderült,hogy kb 8-12 embernek szintén pixelhibás a tv csak meg se nézték mikor megvették vagy annyira igénytelenek hogy leszarják(mondjuk ez már más kérdés,van aki vissza is vitte).
Most beszart az 5590 esem elmentem venni egy LM660 at.Egyet kibontottam bent az üzletben pixelhibás kibontottam még egyet(2 volt bontatlan raktáron) pixelhibás. :(((
Odamentem ehhez bedugtam a pendrivot pixelhiba nyima foltok nyima gyönyörű kép mondom leszrom elhozom ezt.
Ezek után én már kompromisszumot kötök ezzel a 4-5 bevilágítással ha mások szerint ez nem olyan HŰŰŰŰŰ de nagy gáz!!! :)
(Mellesleg mikor kint volt a szervizes azt mondta,hogy a felhősödés és a "felhősödés szerű" jelenség az nem hiba ha tele van a kép vele akkor sem...ez van) :(((

....Pr:)ly....

(#22398) ogi88


ogi88
tag

Helló!
Ez az LG 42la640s led 3d tv melyik 2012 modellt váltja le?
[link]

(#22399) huncutka1029 válasza ogi88 (#22398) üzenetére


huncutka1029
addikt

az előző évek tapasztalata alapján, és a tudásában sztem az LM620-at.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22400) Laca0 válasza proly01 (#22397) üzenetére


Laca0
addikt

Hát akkor lehet, hogy szerencsém van...
A szűk családban most 3 lcd-led tévé van, egyik sem pixelhibás. Informatikus vagyok, azzal kezdek, hogy tesztelem külön-külön a színeket.
Ilyen egyenletlen háttérfény, mint amit most a képen láttam, biztosan zavarna filmezés közben is...
Egyébként kb. 8 éve kezdett elterjedni az LCD technológia, ha jól emlékszem. Eleinte gyakori volt a pixelhiba.
Az elmúlt 3-4 éve 1db subpixel-es kijelzőt láttam, pedig vagy 100-150db monitort, notebook-ot, netbook-ot eladtunk. Azt sem kellett cserélni, mert olyan helyen volt, hogy a vevőt nem zavarta.
Amikor bejöttek a Benq monitorok, mindenki csak lesett, hogy az importőr bevállalta, hogy 1 subpixel esetén is kicseréli! Nem volt 1 hibás sem köztük. Akkoriban pedig elég sokat vettünk, mert jóval olcsóbbak voltak, mint az ismert márkák.

Ettől függetlenül nem állítom, hogy a felhősödésre javíttatható a tévé, de ez a fajta bevilágítási hiba 99%, hogy nem normális és garanciálisan javíttatható! Persze lehet, hogy kicsit veszekedni kell hozzá, de egy ilyen értékű készüléknél megéri egy kis hadakozás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.