Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) HIJ válasza blakey (#22100) üzenetére


HIJ
őstag

DD -nél működik szépen. Mint mondtam két fajta lejátszóval is próbáltam, de mindkettőnél fennáll a probléma. Igaz mindkettő popcornhourn, de arra mennyi esély van már, hogy a majdnem legdrágább gyártónál nem küldi a DTS -t tovább a player? :)

Bár ezért kéne valahogy kipróbálni, h a HDMI -n mi jön a TV -nek... Csak nem tudom, h ezt hogy tudnám kivitelezni.

(#22102) blakey válasza HIJ (#22101) üzenetére


blakey
titán

Nem azt írtam, hogy nem küldi tovább hanem beállítható, hogy mi menjen tovább. Nézd át a popi beállításait.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22103) HIJ válasza blakey (#22102) üzenetére


HIJ
őstag

Ertem, de minden hangnal tovabbengedes van beallitva. Mas beallitast nem talaltam, ami ezt befolyasolhatna...

(#22104) gaben88


gaben88
őstag

Kicsit bena kerdes, de felteszem. Otthon minden az erositobe van bekotve (xbox, ps, settopbox, stb) es onnan megy egy hdmi a LM670S-be. De sajna igy a TV-nek, pl: Youtube csak akkor van hangja, ha a erositot kikapcsolom es akkor is a TV hangszorojabol. Erre van vmi megoldas? Koszi!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22105) g0dl válasza gaben88 (#22104) üzenetére


g0dl
addikt

Gondolom a tv-s youtube-ra gondolsz.
Esetleg a tv optikai kimenetét rá lehet még dugni az erősítőre.

(#22106) olahjana


olahjana
tag

HASZNÁL VALAKI WINDVD11 PRO LEJÁTSZÓT?
sajna a powerdvd nem akarja vinni a BR ISO fileokat, a windvd pedig nagyon torzít, szétszakítja a képet 3dben. valahogy olyan mintha túl nagy lenne a képeltolás a 2 szem között.
van ötletetek?
vagy esetleg a powerdvd miért nem akarja lenyomni a bemountolt iso filet

(#22107) #16729600 válasza olahjana (#22106) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak a Radeon HD 6XXX sorozat és felette alkalmas a BR ISO fájlok lejátszására 3D ben .

(#22108) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Jó dolog volt hogy az lm620-asoknál valamelyik firmware frissítés után ki lehet már tenni a youtube videót a böngészőben full képernyőre, viszont sajnos számomra ez még mindig használhatatlan.

30Mbites nettel, ami a PC-n 5mp alatt teljesen letöltődik, az a TV böngészőjében szakadozva töltődik, és mindig csak egy kevés cache-elődik.
Gondolom a böngésző cache mérete miatt ilyen élvezhetetlen az egész.

Kérdésem hogy esetleg valamilyen szerviz menüből nem lehet-e átcsoportosítani memóriát hogy pl elveszem a helyet a telepíthető programok elől és átadom a böngészőnek?

Mert egyedül a youtube-ot használnám a smart funkciók közül, de ez így használhatatlan.

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22109) huncutka1029 válasza a2d2 (#22108) üzenetére


huncutka1029
addikt

nincs rá mód, hogy módosítsd a memória felhasználást, sem a menüben, sem a szervízmenüben.
Sajna ennyit tud a tévé.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22110) gulyasaja válasza HIJ (#22097) üzenetére


gulyasaja
csendes tag

hello!

Nekem is volt ilyen gondom, állítgattam össze-vissza a hangbeállításoknál és egyszer csak dts megszólalt.
Ha gondolod próbáld ki az én beállításom.

ARC mód:ki
tv hangszóró : be
digitális hang ki: auto

AVK szink: be

(#22111) a2d2 válasza huncutka1029 (#22109) üzenetére


a2d2
addikt

Értem, ez sajnálatos.
Azért kíváncsi lennék LG-ék hány Mb memóriát adtak a böngésző alá, most mikor szarért-hugyért dobálják a gigabájtokat.
Ez miatt vehetek 10k-ért egy androidos TV okosítót az "okos" TV mellé :(((

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22112) g0dl válasza a2d2 (#22111) üzenetére


g0dl
addikt

Ha jól tudom 1GB ram van benne. A 2013-as modelleknél nagyon odavágtak, mert 250MB-al növelték :W
Idővel ugyis csak kijelzőnek kell, és ilyen filléres ( a tv árához képest) kütyükkel lehet majd okosítani.
Azért az is beszédes, hogy az "okosabb" modelleknél a plusz tudás árából hány ilyen andoid stick jühet ki.

(#22113) #20844032 válasza a2d2 (#22108) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Mert egyedül a youtube-ot használnám a smart funkciók közül, de ez így használhatatlan.

Akkor miért nem a youtube applikációt használod? A rendszernek futtatnia kell a böngészőt, böngészőnek futtatnia kell a flash playert, aminek futtatnia kell a youtube playerét, a youtube smart app viszont natívan a rendszer lejátszóját használja (mondjuk én azt sem használnám, de ez már a témán túlmutat).

(#22114) #20844032


#20844032
törölt tag

Mondjuk azért azon a múltkor kicsit meglepődtem, hogy otthon a tabletem néztem valami youtube videót, aminek a fejlécében megjelent egy kis tévé ikon, rányomtam, elindult az lg tévén a youtube app, és a megnyomás időpillanatától kezdve játszotta tovább a tévé a youtube videót. Száz más módon meg lehetett volna oldani, de erre az integrációra elismerően bólintottam, még ha soha nem is fogom igénybevenni :)

(#22115) a2d2 válasza #20844032 (#22113) üzenetére


a2d2
addikt

Azzal meg az a gondom hogy:
- nem jegyzi meg az accountom mint a böngésző, mindig újra kellene párosítani a TV-t a youtube fiókkal
- nem kezeli le a rádugott billentyűzetet, hanem egérrel kell bepötyögnöm a keresőbe a dolgokat.

Listakezelésről meg hasonlókról nem is beszélve.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22116) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok, volt már valakinek olyan problémája hogy nem jegyzi meg az időt a TV? Már próbáltam manuálisan beírni és autómatán is, először még mutatja, de mikor kikapcsolom a TV-t utánna megint csak -- : -- az idő :D

(#22117) huncutka1029 válasza CoRt3z (#22116) üzenetére


huncutka1029
addikt

aham, csinál ilyet, ha kikapcsoláskor áramtalanítod.

Ha digitális adót hangolsz, akkor elvileg automatikusan lekéri az időadatokat is ilyenkor nem kell újra beállítani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22118) #20844032 válasza a2d2 (#22115) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nos igen, a legjobb megoldás az lenne, hogy amikor a böngésződ egy youtube linkkel találkozik, akkor azt a youtube app nyissa meg.
Persze ez egy idealista elképzelés, soha nem fog megvalósulni, az lg telibefossa a saját smart rendszerét. Olyan is (na nem mintha a többi jobb lenne, de az övék különösen ótvar).

(#22119) olahjana válasza #16729600 (#22107) üzenetére


olahjana
tag

az király mert 5770em van... elindítja de nem áll össze. Sajna az MKV esetén sem akar viszont összeállni a windvd-vel...

(#22120) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

uj vagyok ebben a temaban, szoval elore is elnezest a banalisnak tuno kerdesekert.

Smart Tv-t tervezunk venni a kovetkezo 1-2 heten belul. Az itteni valasztek alapjan a 42LM615S modellt neztem ki, mint fo eselyest.

Rakerestem a modellre a topikban, dobott jopar talaltot, de altalaban csak kerdeseket, szoval szeretnem a hozzaertok velemenyet kikerni, hogy jo valasztas lenne-e ez a konkret modell? Ami tetszik benne az hogy nem wifi, hanem sima ethernet csatis, szoval routeren keresztul el tudom erni a jelenlegi sd/hd kollekciomat.

Lenne par konkret kerdesem is:

LAN-rol torteno lejatszasnal eleg, ha mondjuk a (leendo) NAS DLNA kepes?
A beeiptett lejatszoja megbirkozik-e lan-on vagy usb meghajton elerheto fajlokkal? Tulnyomo reszt sorozatokat nezek, x264 formatumban (mp4)..LOL,Dimension, FQM SD/720p releasekbol.
Beepitett kepnezegeto mennyire mukodik jol? (Ez utobbi nem sulyozott szempont)
Van-e olyan oldal, ahol adott LG tipusra rakeresve meg lehet nezni, hogy milyen smart app-okat tamogat a keszulek?
Netflix kliens van-e?
USB-n keresztul kezel-e ehez a Logitech-hez hasonlo keyboardokat?
Van-e az LG-nek a smarttvihez valami androidos vezerlo app esetleg?

Koszi az esetleges valaszokat.

Balinov

UI: AVforums-t neztem, de nincs semmi igazan hasznalhato info

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22121) péter28


péter28
tag

Sziasztok!Miért lehet az,hogy a 669-es tv-m külső hdd-ről a bd50-ből kimásolt (m2ts file átnevezve mkv-ra)40 giga feletti filmeket szaggatva játtsza le?Kipróbáltam egy 615-sel,meg egy 100k-val olcsóbb samsunggal is,mindkettővel jó volt.

(#22122) gnes


gnes
csendes tag

sziasztok kérdésem a következő.
Van egy LG47LM670s tv-m wifi.directel szeretnék rákűldeni képet stb... a tv jelzi hogy csatlakozot rá a teló pipát jelez mind a két készűlék, de még sem kűldi át a képet. probáltam Samsung tabbal is de ugyan ez a baj.
A tab és a teló között simán tudok wifi directel kűldeni. Valami ötlet?

(#22123) Tompie válasza Balinov (#22120) üzenetére


Tompie
őstag

Android app :)
[link]

(#22124) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok

Találkoztatok már olyannal hogy XBOX játék módban elmosódik kép vagy szaggat?
47LM660S
Több játékkal kipróbáltam, a TV-ben kiválasztottam a játékmódot, de vagy elmosódik a kép, vagy szaggat :S
Megnéztem, és minden képjavító ki van kapcsolva. A képet 1080p-ben lövöm át, és próbáltam több HDMI kábellel is

Frantyi

(#22125) ferob válasza Balinov (#22120) üzenetére


ferob
őstag

Szia,

Azt nem tudom, hogy az LM615 kapható-e egyáltalán feléd, de sajnos nem Smart TV, így a legtöbb kérdésedre ezzel a tévével kapcsolatban a válasz az, hogy nem és nincs.
Ellenben egy árban közel álló LM6200-sal (itthon LM620S), ami kapható pl. Angliában, ezek mind megoldhatóak.
A NAS működik a tévével és a beépített lejátszó képes lejátszani a hálózatról és USB-ről is a tartalmakat és az általad leírt típusok lejátszása nem okoz gondot.
A képnézegetés is működik rendesen és az általad linkelt Logitech billentyűzet működik a tévével.
A Playről beszerezhető ez a kifejezetten ilyen tévékhez való vezérlő alkalmazás.
A Netflix elérhető a te területeden a tévé alkalmazásai között és itt megtalálod, hogy nagyjából még milyen egyéb alkalmazások is.

(#22126) Tompie


Tompie
őstag

Megjött a tv :) LM670S nem lehet kiválasztani Magyarországot, hogy lehet megcsinálni, hogy ki lehessen? Vagy az mit számít?
Köszi

(#22127) miquci válasza Tompie (#22126) üzenetére


miquci
tag

Nekem lm620-as van de, nyelvbeállítás valószínüleg ugyanaz.Ausztriára van állítva és minden oké.

(#22128) Tompie válasza miquci (#22127) üzenetére


Tompie
őstag

Most nekem is azon van.

(#22129) Watt25 válasza a2d2 (#22115) üzenetére


Watt25
veterán

nem jegyzi meg az accountom mint a böngésző, mindig újra kellene párosítani a TV-t a youtube fiókkal
Valamit szerintem nem jól csinálsz, mert ez így nem igaz. Nevettséges lenne, ha így működne. Igaz, nekem csak LV5590 van, de nem hiszem, hogy ennyire lebutították volna azóta.
Egyébként meg ahogy itt most említve is lett, az Androdios YouTube klienssel elég jól lehet irányítani a tévé YouTube kliensét, nem kell a tévén vacakolni a szövegbeírással.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22130) Balinov válasza Tompie (#22123) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22131) Dragon27


Dragon27
senior tag

Hogy lehetne legtöbbet kihozni : Windows 7 és Lm620S közt LAN kapcsolattal ... (Plex) csak ennyi ? vagy van még más ..... pl.

1. mkv. videót nemképes kezelni ...
2.TV-n nézett műsor megjelenítése PC-n (akár felvétel is) és ez fordítva .... ?
3.Win7 játék indítás (crysis 3) videó átvitele Tv-re

4. Van még más ?
LAN kapcsolattal

(#22132) olahjana


olahjana
tag

üdv
lm620am van, minden ok ele viszont a feketeszint az borzalmas ehhez az árhoz képest.
sötét szürke inkább sötétben.
egy 4 éves samu lcd tv vol előtte de semmi előrelépést nem látok ezen a téren.
tudom hogy a technologia miatt soha nem lesz fekete, na de ennyire?

(#22133) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Sziasztok!

...ha már ennyire 620S flame. A "jelkimaradásos" problémám megszűnt scartos összekötéssel.
Amit HDMI csatlakozásnál produkál néha.
Most jön majd a feketeleves a garis szervizeltetés :Y
Ettől függetlenül, azért elégedett vagyok a tv-vel.

Üdv: -=Yogibear=-

(#22134) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Az új FW frisstésnél hol lehet álltani a részletességet fű, meg egyéb. 3D-ben? Volt valami ilyesmi, mintha olvastam
volna itt.

Üdv: -=Yogibear=-

(#22135) MurdR


MurdR
veterán

Hali. Van egy LG LW55-öm. egy ideje nem dobja át a hangot HDMIn a PC. Tudna valaki segíteni?
winxp

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22136) Zjunior válasza frantyi (#22124) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem nem szaggat!
Ugyanaz a TV!
Szerintem a Hdmi kábeled a ludas!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#22137) Tompie


Tompie
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a "Kábeles DTV" csatornákból lehet törölni? Azt a csatornát törölném amiből van HD is, de csak "Kábeltévé" csatornákból ad fel törlés opciót.
Köszönöm

(#22138) #20844032 válasza frantyi (#22124) üzenetére


#20844032
törölt tag

Melyik játék?

(#22139) #20844032 válasza olahjana (#22132) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az IPS panel sajnos ilyen... Frankó betekintési szögek, elfogadható színek, okádék fekete.

(#22140) szemtelen


szemtelen
tag

Sziasztok!

LG42lm660S tv-m van számítógéppel összekötve (1.4 HDMI ethernet kábel).

Addig szórakoztam a beállításokkal, hogy a valósághű mozi az szürke/kiválaszthatatlan lett, no hogyan tudnám én azt vissza tenni a választható alternatívák közé?

A másik kérdésem, engem is zavar néha a szaggatás, ha veszek egy média lejátszót és a pc után azt kötöm és a tv arról kapja az adatot megszűnik, akkor nem kell beállítgatni, egyáltalán érdemes valami média lejátszót venni hozzá?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#22141) Watt25 válasza Tompie (#22137) üzenetére


Watt25
veterán

Törölni digitálisat nem lehet, csak tiltani (átugrani). Tedd a lista végére és tiltsd le. Ennyi.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22142) OldMike válasza Yogibear974 (#22134) üzenetére


OldMike
őstag

Forwhhy fórumtárs írta, hogy van ilyen, én meg is kérdeztem tőle:

"Helló!
A következőket írtad (többek között):
"-egy új almenüpont, beállítások, kép, további beállítások, kívánt szín, itt lehet a bőr színét, a felhő és a fű színét kedvünkre állítani, ez egy nagyon jó beállítás ami a 3D élményt növeli, stabilabb képet ad.
-több paraméter jelent meg amely bekapcsolt 3D módban jelenik meg szöveges formában, a menü felső részén."
Szeretném tudni, hogy milyen tévéd van? Az én 42LM660S tévémen még a nyomát sem látom ezeknek a lehetőségeknek. Tévéműsor alatt látható, vagy valamilyen bemeneten? Esetleg úgy, hogy egy 3D-s filmet nézel pendrive-ról, HDD-ről vagy DLNA megosztással?
Tudnál-e esetleg fényképet csinálni a menüablakokról?"

Sajnos nem válaszolt, lehet, hogy nem jár erre. Nálam semmilyen próbálkozásra sem jött be. Esetleg még elképzelhető, hogy a Képvarázsló funkcióban van ilyen. Én nem próbálkozom vele, mert felülírja a Haladó képbeállításomat, és nem tetszik a végeredmény.

42LM660S

(#22143) OldMike válasza Dragon27 (#22131) üzenetére


OldMike
őstag

Nem teljesen egyértelmű a kérdésed. A Win7 saját megosztását használod, vagy a Plex-et? Előbbi esetben az mkv-t csak akkor tudod lejátszani, ha átnevezed avi-ra. Egyébként csak a ténylegesen megosztott könyvtár(ak)ban lévő állományokat látja a tévé.
A többi kérdésedet passzolom.

42LM660S

(#22144) Tompie válasza Watt25 (#22141) üzenetére


Tompie
őstag

Hm köszi :) és hogy lehet tiltani? :)

(#22145) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
Tudnátok nekem erről (37LS570S ) a típusról tapasztalatokat mondani? Milyen panel? Mik a jellemzői, hátránya vagy gyengéje. Általános használatra lenne, tehát semmi extra. TV nézés, egyenlőre analóg kábeltv, alkalomadtán filmek, pendrive-ról. Viszonylag világos szobába kerülne, mit viszonylag, eléggé az:)

(#22146) ferob válasza OldMike (#22142) üzenetére


ferob
őstag

Ez az "itt lehet a bőr színét, a felhő és a fű színét kedvünkre állítani, ez egy nagyon jó beállítás ami a 3D élményt növeli, stabilabb képet ad" úgy baromság, ahogyan van, de ez igaz a hozzászólásában megemlített többi dologra is.

Mellesleg Haladó módnál több dolog állítható így ott ilyen nincs, amiről szó van az a Normál módnál megjelenő További beállítások almenü, ahol van ilyen opció, hogy Kívánt szín, de a További beállításokat egy sokkal részletesebbre cseréli le a Haladó módnál, mégpedig a Speciális beállítások almenüre.

(#22147) #20844032 válasza HIJ (#22101) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ezek szerint sok. Most volt időm megnézni, és még továbbra is tökéletesen működik a dts passtrough az optikai kimeneten.

(#22148) blakey válasza olahjana (#22132) üzenetére


blakey
titán

Az IPS panel alapjáraton gyengébb feketében mint az SPVA. de kalibrálással sokkal jobb színeket kapsz és a fekete is jobb. Volt mindegyik paneles lcd-ből, középkategóriában nincsenek csodák, de feljebb már az IPS is mutat egy-két jó dolgot.Nem tudom, hogy nálad milyen szürke a szürke, de így látatlanba is azt mondom, hogy egy jó beállítás sokkal jobb eredményt produkál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22149) frantyi válasza Zjunior (#22136) üzenetére


frantyi
tag

sajna nem. 2 Kábellel is próbáltam, és az SD és HD TV adásoknál is ilyen :S, Egy csomót szórakoztam már a beállításokkal is.
KB egy hónapja elkezdett remegni a kép, Gyári állapot vissza. és azóta ilyen.
ha fehér háttér előtt megy valami akkor kettőt látok belőle :S, és nincs bekapcsolva a 3D

(#22150) frantyi válasza #20844032 (#22138) üzenetére


frantyi
tag

HALO WARS
HALO 4
Need For Speed Most Wanted
Forza Horizon
Command & Conqer Tiberium Wars
ALIEN Colonial Marines

De annyira idegesít a dolog, hogy már egy ideje be sem kapcsoltam az xoboxt :S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.