Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) HarryDEC válasza huncutka1029 (#22640) üzenetére


HarryDEC
tag

A hangsáv és felirat váltási probléma az "csak" DLNA -n keresztüli filmlejátszásra vonatkozik, nem?

Korán keltem, hol az arany?

(#22652) Balinov válasza HarryDEC (#22651) üzenetére


Balinov
félisten

igen,nalam legalabbis ott

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22653) pentium4 válasza Balinov (#22652) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor miylen lehetőség van a hangsáv választásra, szóval melyik módba lehetséges?

P4

(#22654) Balinov válasza pentium4 (#22653) üzenetére


Balinov
félisten

hat, meg egyenlore fogalmam sincs, szombat ota van csak meg a tv, de kozben koltoztunk is, melo is ezerrel, meghalni nincs idom, nemhogy probalkozni. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22655) HarryDEC válasza pentium4 (#22653) üzenetére


HarryDEC
tag

A tv saját lejátszója (USB portra dugott merevlemezzel) tud.
De a tökéletes megoldás, egy jófajta külső lejátszó beszerzése....

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#22656) gaben88


gaben88
őstag

Helyi sötétítés mikor válik elérhetővé? Illetve a szerviz menü LM6xx-es készülékeknél, hogy kell előhozni?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22657) huncutka1029 válasza pentium4 (#22650) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22658) gaben88


gaben88
őstag

Kozben megvan, neha kapcsolhato, neha nem, igy annyira mar nem is erdekel a szerviz menu... Proly01, neked lett elorelepes a bevilagitasos temaban? A tv-m jobb felso sarka ugyan ebben szenved... [link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22659) huncutka1029 válasza gaben88 (#22656) üzenetére


huncutka1029
addikt

IR hackkel.
Olvass vissza, sokszor leírták kollégák is, linkek is vannak

Szinte mindennapos téma
hogy ne kelljen beírni a kereső szót sem
;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22660) pentium4 válasza huncutka1029 (#22657) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor rohadtul nincs értelme drágább modellt venni, mert az 42LS570S nek gondolom nem sokban tér el a panelja, igaz hogy ez 200Hz es a 640 es meg 400Hz de kétlem hogy szembetünő lenne a változás!

p4

(#22661) proly01 válasza gaben88 (#22658) üzenetére


proly01
őstag

Rossz a linked. :B
Hát....az LA660S t visszavittem és cseréltem egy LA690S re.Bevilágítás ezen is van de minimálisabb mint a 660 ason volt most csak a bal alsó sarkában világít be picit meg felül bal oldalt egy ponton. :(((
Figyelj szerintem ez nem hiba.Utána olvasgattam itt fórumon is és majdnem mindenki véleménye az,hogy ez nem hiba.Egyszerűen nem tudsz olyan mai oldal ledes készüléket venni ahol ne lenne bevilágítás.Megnéztem a házimozi szobában kb 10 tv-t és mindegyik bevilágított a samu is a pana is az LG is.Melyik jobban melyik kevésbé.
Próbáltam olyat választani ami kevésbé...
Beállításokkal le lehet minimalizálni elég rendesen a dolgot.Akkor is lesz egy pici bevilágítás de nem akkora vagy közel sem akkora mint előtte.

....Pr:)ly....

(#22662) proly01 válasza proly01 (#22661) üzenetére


proly01
őstag

A jelenlegi beállításaim (nyugodtan írjon ám ki szerint nem jó vagy aki szerint még jobban le tudnám minimalizálni a bevilágítást):

Hátérvilágítás:40
Kontraszt:88
Fényerő:48
Vízszintes élesség:10
Függőleges élesség:10
színtelítettség:60
Árnyalat R4

Minden képjavító kikapcsolva
színskála:normál
Gamma:2.4
Színhő:közepes
Módszer:2 pontos
Pont:magas

Színkezelő rendszer:
Színtelítettség:piros

Fekete szint:alacsony
Helyi sötétítés:alacsony

....Pr:)ly....

(#22663) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Social Centerbe be tudtok lépni? A friss fw után újra be kellett lépni, de nem enged. Regelni kellett az app storeba az e-mail címet, és amit kaptam e-mailt ott tudtam hitelesíteni. Nos nem enged be a TV-n.
Kérnék új jelszót, de hogyan lehet? Mert európai régióba ugye nincs magyar app store az angolba meg
nem enged be, mert az e-mail címemet a magyar smart wordbe regeltem be. Remélem azért érthető voltam :o

Viszont bővült a youtube app menüsora ;-)

Üdv: -=Yogibear=-

(#22664) Indiant válasza r107 (#22621) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt ma én is megnézem és ha tényleg így van, akkor kérem a tv cseréjét. Nekem ne basszák el a tv-met.
És NE fogjuk a fw frissítésre, mert a héten kiderült, hogy letiltott frissítés mellett is belenyúlnak.
Amihez nincs joguk és simán beperelhetőek érte.

[ Szerkesztve ]

(#22665) Tibor691 válasza titus26 (#22649) üzenetére


Tibor691
tag

A Smart funkciónál kell az országot átállítani egyébről mondjuk UK-re. Origo, MTVA stb. nem lesz benne, de a 3D smart az benne lesz. Szerintem a Te készüléked is szürke importos, ahol magyar smart nincs, de a magyarosítás is megoldható. Service menüben átállítható.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#22666) Watt25 válasza Indiant (#22664) üzenetére


Watt25
veterán

mert a héten kiderült, hogy letiltott frissítés mellett is belenyúlnak.
Ez azért csak feltételezés, tehát ha ezt tényként jelented ki, akkor inkább téged fognak (nem is alaptalanul) beperelni.
Lehet más oka is a hibának, mint, hogy "belenyúlnak". Bár ez utóbbi feltételezés sokkal jobban hangzik, az emberek imádják az összeesküvés elméleteket. (Bizonyos értelmi szint alatt legalább is.) Lehetséges magyarázat lehet, hogy például dátumhoz kapcsolódik a hiba. Tehát, innentől legalább 2 magyarázat lehet, ezért ne jelentsd ki az egyiket tényként, amíg nincsen rá bizonyítékod.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22667) Indiant válasza Watt25 (#22666) üzenetére


Indiant
addikt

Szerintem inkább az összeesküvés elmélet, hogy egy bizonyos dátumon megszűnik működni a tv szolgáltatásinak 3/4-ed része.
Viszont, hogy a fw. frissítésekkel egyre butább lesz a tv az tény.

(#22668) Tibor691


Tibor691
tag

660s-em van feltelepítettem a 4.40.19-es FW-t. USB-ről az MTS (HD kamera nyers formátuma) kiterjesztésű fájlokat is olvassa. Ennek nagyon örülök. Más egyéb változás mit hozott ez az új FW?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#22669) kmarci25 válasza Indiant (#22667) üzenetére


kmarci25
veterán

Viszont, hogy a fw. frissítésekkel egyre butább lesz a tv az tény.

Ezzel vitatkoznék, ahogy az eggyel korábbi hsz is bizonyítja.
Abban viszont egyetértünk, hogy tisztességesebb és felhasználóbarátabb lenne, ha kiadnának egy change-log-ot, de az, hogy folyamatosan butább lesz a tv szvsz nem igaz. :N
Külön mediaplayert használok, IPTV stb van a tv-re kötve és csak négy csatorna jön földi sugárzáson. Eddig minden frissítést telepítettem és egyszer sem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22670) huncutka1029 válasza kmarci25 (#22669) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért nem bántad meg, és azért vitatod az állítást, mert külön playert használsz, és csak 4 csatornát nézel.
ha a tv-t használnád, észrevetted volna a "butulást"is.
Pl youtube apps, gondok, Dlna gondok, stb, hogy ne soroljam mindet.
ugyanez volt jellemző a 2011-es modellekre is.
űnem véletlenül kapcsolta ki mindenki, a fw frissítést, és atalálták ki a downgrade-et... :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22671) #20844032 válasza proly01 (#22662) üzenetére


#20844032
törölt tag

Csak azonos panel és vezérlés esetén van valami nagyon csekéj relevanciája a beállítások összehasonlításának. Minden más estben a bázispontok, és az értékek eltérőek, tehát teljesen irreleváns.

(#22672) Watt25 válasza huncutka1029 (#22670) üzenetére


Watt25
veterán

nem véletlenül kapcsolta ki mindenki, a fw frissítést
Te is feltételezést, véleményt tényként adsz elő. (Ami ráadásul tény, hogy nem igaz...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22673) HarryDEC válasza huncutka1029 (#22670) üzenetére


HarryDEC
tag

Ebből is látszik, hogy nem mindenki használja (teljesen) ugyanúgy a tévét. Nekem eddig minden teljesen megfelel a 660 -al :).

Korán keltem, hol az arany?

(#22674) kmarci25 válasza huncutka1029 (#22670) üzenetére


kmarci25
veterán

nem véletlenül kapcsolta ki mindenki, a fw frissítést, és atalálták ki a downgrade-et...

Érdemes lenne egy házi közvélemény kutatást tartani. A mai hsz-ekből: 5-ből 4 frissítettek, egyedül Te nem. :B Tudom, hogy nem objektív, de jelen állás szerint nem a Te állításodat igazolja.

ha a tv-t használnád, észrevetted volna a "butulást"is.

Ezt a megjegyzést nem értem. Használom a tv-t, de leginkább megjelenítőként, mert sztem arra való. Az, hogy bedőlünk annak, hogy smart, az más kérdés. A fusot használom a smartból és semmi gondom vele, sőt...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22675) _Ata_


_Ata_
tag

Sziasztok!

Tegnap beszereztem egy LG47lm670s készüléket, nagyon fasza minden, meg vagyok vele elégedve :)
Az egyetlen kérdésem az lenne, hogy az mitől lehet, hogy néha olyan mintha magától lejjebb venné a háttérvilágítás erejét néha meg erősebb. Az összes képjavítót, dinamikus krontasztot, energiatakarékos módot kikapcsoltam.

Köszi a válaszokat :)I

(#22676) huncutka1029 válasza _Ata_ (#22675) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szemkímélő? ki van kapcsolva, az is játszik a fényerővel

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22677) huncutka1029 válasza kmarci25 (#22674) üzenetére


huncutka1029
addikt

Még az is lehet, hogy neked van igazad.
Lehet hogy én is egy gyökér öszeesküvés elméletes vagyok? :P
Minden esetre közel két éve vagyok itt, ebben a fórumban aktívan, nem minden állításom légből kapott, és alaptalan, higgyétek el! minden évben amikor kijönnek az új szériák, periódikusan ismétlődnek ugyanezek a tipusú problémák, dilemmák.
frissít, nem frissít, jobb volt rosszabb volt, stb.
Általános tapasztalatom, hogy egy két a mult hetihez hasonló fw malőr után, a tulajok nagy része kikapcsolja a frissítéseket.

ha a tv-t használnád, észrevetted volna a "butulást"is.

Ezt a megjegyzést nem értem. Használom a tv-t, de leginkább megjelenítőként, mert sztem arra való. Az, hogy bedőlünk annak, hogy smart, az más kérdés. A fusot használom a smartból és semmi gondom vele, sőt...

pontosan erre értettem, ha nincs playered, és a smartot használod, bizony sokszor mellé fognak a programozók, és eltűnnek, gyengülnek olyan funkciók, opciók amik előtte ált. jobban működtek.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22678) Tibor691 válasza kmarci25 (#22669) üzenetére


Tibor691
tag

Valóban nem ártana FW change-log, minden egyes FW-hez! Nekem is tökéletes működik a LM660-osom.

Nálam pld. Mindig tv ingyenes M1 és M2 csatornáján a forma1 futam DD5.1-ben jön. A TV audio optikai kimenete van összekötve az erősítővel, azaz a DVB-T tuner szépen lekezeli a DD5.1-et.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#22679) _Ata_ válasza huncutka1029 (#22676) üzenetére


_Ata_
tag

Hm, az az egy nincs kikapcsolva :) Ha hazamegyek meg is nézem. Azt hittem ez nem a fényerővel játszik, de ezekszerint felesleges opció az is :)

Köszönöm!

(#22680) Laca0


Laca0
addikt

Én mindig frissítettem az előző tévét, amikor az felajánlotta.
Ebből adódóan 2* vitte el a szervizes... hang és smart alkalmazás problémákat okoztak a frissítések. 2* cserétek benne panelt, mire rájöttek kínában, hogy mi a gond. Utána fogtak egy szerviz-távirányítót és 2 gombnyomással kijavították az összes hibát... így visszakerült az eredeti panel a tévébe.
Azt mondta a szervizes, hogy ez a 2 gombnyomás egy full reset-et csinál, megszabadítja a memóriáját a sok szeméttől, ami beragad a frissítések miatt.
Végül csak kicserélték a tévét, újabb hiba miatt. Azóta én is először tájékozódom itt a fórumon, hogy mik a tapasztalatok, addig nem teszem fel.
Utólag is elnézést kérek a "kísérleti nyulaktól"! :B

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22681) steve65


steve65
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, amelyben 1 kicsit láma vok.
A vas 42LM620-as, vizuális része rendben van, 1 hete csak tévézek. :))
Audio részén szeretnék javítani. Többnyire a belső lejátszóját használva HDD-ről nézek filmeket.
Javítsatok ki, de tudtommal a filmek többsége DTS hangsávot tartalmaz.
Szóval erősítő vásárlásánál mikre kell odafigyeljek:
1, tudnia kell DTS-t vagy csak elég 1 sima 5.1 erőlködő?
2, gondolom az optikai bemenet az alap.
3, ...és még mire???

Válaszotokat köszönve.

Üdv.: steve

(#22682) gaben88 válasza proly01 (#22661) üzenetére


gaben88
őstag

Jó link! :) Mobilról írtam... :) Beállítások módosításával jobb lett, de még várok vele, hátha megbarátkozom vele. Ha nem, akkor leadok az LG-nek egy hibajegyet.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22683) csizo13 válasza #20844032 (#22671) üzenetére


csizo13
tag

Azért adta meg az adatokat, hogy esetleg valaki tanácsot tudjon neki adni, hogyan csökkenthetné a bevilágítás mértékét a beállítása változtatásával. Én értettem.
A te mondanivalódat is a helyesírási hibák ellenére, de legalább ismersz idegen szavakat és szívesen használod.
Egyébként semmit nem lehet ugyanúgy beállítani, mert nincs kettő egyforma dolog a világon. Ez is csak egy elmélet, de ragozd tovább nyugodtan.

(#22684) péter28


péter28
tag

Sziasztok!Nektek sem működik a smart probléma óta a youtube alkalmazásban a görgetés?

(#22685) proly01 válasza gaben88 (#22682) üzenetére


proly01
őstag

Tudnál egy olyan képet csinálni ami teljesen fekete háttéren látszik az egész képernyő?
Nekem ennyire nem világít be mint neked az tuti.Viszont az is,hogy hiába hívsz szerelőt nem fogja ez miatt cserélni a tv-det.Maximum a mainboardban vagy szerviz menüben állít a ledek fényerején de annyi,csak akkor összefogdossa stb stb....szerintem nem ér annyit.Tudom szar de tapasztalatból mondom.
Nekem is kijött még az 5590 esnél elkezdte teli tenyérrel nyomkodni a panelt a panel széleit nyomkodta egész befeketedésig..majd mikor szóltam neki,hogy ezt nem kéne az volt a válasz,hogy le lehet ezt törölni meg akkor minek hívtál ide ha nem is érhetek hozzá,ha hozzá kell. :((( De b@zdmeg nem így!!!!! :((
Figyelj nem az övé leszarja te meg utána takaríthatod meg stb órákig .....
Nekem a foltok miatt vitte el,mert egy tenyérnyi folt benne volt a jobb oldalán plusz 2 csík ment függőlegesen a jobb oldalon és minden bemeneten és MÉG A TV BELSŐ TESZT PROGRAMJÁN IS LÁTSZOTT!!!!(nem egyenlő a pixeltesztel amit rádugsz pendrive ról).
A bevilágítás miatt nem vitte volna el.Azt mondta ő is ez nem hiba ez a tv sajátossága.Csak azért tudtam már utána cserélni az LA660S t bevilágítás miatt mert 3 napon belül voltam,amúgy azt sem cserélték volna és még így is hogy 3 napon belül voltam eléggé "meghurcoltak" szétszedették velem a dobozból be kellett dugni meg kellett mutatni a pulóveremmel takartam a képet,hogy egyáltalán látszódjon valami rajta ott a boltban a fényáradatban és egyáltalán nem voltak segítőkészek a hiba keresésében.
Most az LA690S is bevilágít oldalt mondom,zavarni zavar engem is kicsit de érdekes mert ha meg oldalról nézem egyáltalán nem világít be.Legalább ebben nem futnak csíkok hosszában meg nincs benne 1 tenyérnyi folt.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22686) proly01 válasza proly01 (#22685) üzenetére


proly01
őstag

De nyugodtan mondjátok el a véleményeteket ti is akik jobban értetek ehhez,hogy a BEVILÁGÍTÁS akkor HIBA vagy SEM???
Mert lehet,hogy itt össze vissza beszélek.
(és tegyük azt félre,hogy zavarja e az embert vagy nem zavarja vagy valaki igénytelen rá stb stb).

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22687) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Sikerült belépni a Social Centerbe. Nem elég a felhasználó az eddigi felhasználó név, e-mail cimmel kell bejelentkezni :o
Akkor meg minek úgy kéri, hogy felhasználó név vagy e-mail cim. Döntse már el! Suxx....túl okos ez a tv :-D No,csak érdekesség képpen irtam le.

Üdv: -=Yogibear=-

(#22688) sz.z.csicsi válasza proly01 (#22686) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Hogy hivatalosan minek veszik kiderítem,mivel: Nekem cseréltek alaplapot és előtte nagyon halvány bevilágítás volt a bal felső sarokban (ami valójában szerelési hiba mert ha mellette kicsit megnyomtam a kijelzőt úgy a bevilágítás eltünt) szóval szét szedés és összerakás után az egész kijelző bevilágításos lett...olyan 30-40 cm-esek és középen is. :O szóval eleve reklamáltam a tv miatt is mivel a panel csere nem javított semmit és jeleztem a rossz összerakást is,de sajnos a magyar gari mit sem ér ...le akarnak rázni békítő baromsághoz irányítottak....de még nincs vége :D

(#22689) Laca0 válasza proly01 (#22685) üzenetére


Laca0
addikt

Álljatok már le erről, hogy nem hiba az ilyen mértékű bevilágítás! Már kezd nagyon idegesíteni!
A képeket látva, mintha zseblámpázna valaki a tévé sarkából.
Egyértelműen szerelési hiba! Nem illeszkedik a kijelző a kerethez, vagy valami ilyesmi a probléma!
Komolyan nem értem... nektek ez a 200-500e ft semmit nem jelent, amennyibe a tévé került? Ennyi pénzért csak ennyit vártok?!? Nekem sokkal-sokkal kevesebbért kicserélték, csak határozottnak kell lenni!
Nem élek sohasem vissza ilyesmivel, de engem is visszahívnak mindenhová, ha a legapróbb hiba is van és megoldom a problémát. Nem kapok semmit sem ingyen, én is várok valamit a pénzemért!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22690) proly01 válasza sz.z.csicsi (#22688) üzenetére


proly01
őstag

Tudnál feldobni képet róla?

Laca0:Nyilván nem ezt várom el a pénzemért és hidd el nekem a legdurvább a helyzet.Gyakorlatilag naponta tisztítom a tv-t nézegetem stb...arról nem is beszélve,hogy majd 1 évet spóroltam rá!!!De b@sszus már 6 ot visszavittem az üzletben 3 at kibontottak (még az LW sorozatból).Az euronicsben kb 8 at kipróbáltam.Nekem volt itthon kapásból 4 az már összesen 21 TV!!!! :Y
A 21 ből egyetlen egy darabot sem találtam ami ne világított volna be itt vagy ott.Az 5590 esem volt aránylag tűrhető,de az nem is oldal ledes és még az is a bal alsó sarokban bevilágított.
Vagy ide hoznak ebbe az országba ilyen szart csak, vagy én vagyok ennyire szerencsétlen,de ez nem lehet véletlen:

[link]

Itt valami más van :(((

[link]

....Pr:)ly....

(#22691) Hege1234


Hege1234
addikt

ha pcről néztek filmet
hdmi-ről hogy van nektek beállítva a hang hogy ne csússzon ?
én bármit állítok a hang szinkronizálásnál (tv-n a bypass be van pipálva)
nemtudom tökéletesre belőni

kmplayert használok
van esetleg olyan lejátszó amivel szinkronba tudom hozni ?

(#22692) Azurooandrew válasza sz.z.csicsi (#22688) üzenetére


Azurooandrew
tag

sajnos a magyar gari mit sem ér ...le akarnak rázni békítő baromsághoz irányítottak....

Fogalmazhatunk akkor úgy (az elmúlt posztok tanulságát alapul véve), hogy nem a magyar gari a prioritás a vásárláskor, hanem inkább az hogy a megvétel/átvétel előtt ellenőrizni tudjuk a felhősödés mértékét illetve az esetleges pixel hibákat a paint képekkel pendriveról?

Melyik az pesti üzlet, ahol erre van lehetőség :B ? Én akár a kiszállítás előtt odamennék, és csekkolnám majd kiválasztanám a megfelelőt (legkevésbé problémást) ha engednék persze (komoly kétségeim vannak), így fel sem merülne a "nem átvétel" vagy, hogy vissza kellene fuvarozni a tv-t a cégnek és egy másikat hozni.

(#22693) drdr válasza kmarci25 (#22674) üzenetére


drdr
senior tag

"Használom a tv-t, de leginkább megjelenítőként, mert sztem arra való. Az, hogy bedőlünk annak, hogy smart, az más kérdés....."

Így van. Egyetértek. TV az megjelenít, erősítő hangot ad, médiaplayer lejátszik... KB. 1 hónapot adtam tesztelésre a TV tunerjának, médiaplayerének és a smartnak. Be kellett látnom, hogy igazából egyik sem az ami megfelelő. (A tuner jó lenne, ha az epg és csatorna lista szerkeztő normális lenne)...

Lényegtelen, hogy 1MFt-os v. 200eFt-os tv-t veszünk, a smart ugyanaz bennük.....
Szóval aki a smart miatt vesz tévét eleve hibázik....

Az természetesen más kérdés , ha a megjelenítés sem jó (24p akad, felhős, bevilágítások....., azért érdemes reklamálni).

Én legszívesebben egy panelt vennék egyetlen egy db hdmi csatlakozóval. Azon keresztül jelenítsen meg a TV 2D/3D-t, a többit én elintézem. Talán a Samsung volt (talán egy féléves hírben), aki kezdeményezte, hogy a smart is modul rendszerű legyen.

De szép világ lenne, ha ki lehetne hagyni és nem kellene fizetni olyanért, amit eddig "5 percig" használtam csak... (szép álom)

Ezért van egy htpc-m, kicsi drótnélküli billentyűzettel, egérrel. Minden tökéletes, van média player, van youtube, van flash, web, facebook, gyorsan tudok gépelni, nem kell a tartalom megjelenésére várni, 24p is jó...

A smartban nem tapasztalom, hogy egyre butább lenne (mert nem használom), de ha egy fw frissítés elcsesz valamit, szerintem az azt jelenti, hogy a gyártó mennyire tarja fontosnak. Szükséges és fájó plusz ez mindenkinek...

(#22694) sznoopy1977 válasza drdr (#22693) üzenetére


sznoopy1977
tag

Én is erre jutottam SMART-tal kapcsolatban, haszontalan, kényelmetlen, fölösleges és olyan macerás, hogy az elképesztő, hiába frissítgetik...

De ne tudjátok meg mennyi embert behúznak ezzel, aztán meg jönnek hozzánk, hogy a MM-ben nem ezt mondták és amit ott láttak az csodálatos volt :) otthon meg az analóg adás... Mindenki WiFi modult és drót nélküli billentyűzetet akar, és az USB el is fogyott a készüléken...

[ Szerkesztve ]

(#22695) blakey válasza Laca0 (#22689) üzenetére


blakey
titán

Az edge led átka a bevilágítás, nem minősül hibának, a mértéke eltérő lehet, van amelyiken kevésbé és van amelyiken látványos. Abban az esetben hiba ha nagyon zavaró, élénk. Az lcd tv-k 90% felhős, beilágítástól szenved vagy mindkettő. Örüljön aki tényleg bevilágítás mentes, felhő mentes példányt fogott ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22696) tomimidi


tomimidi
tag

A honlapon lévő 04.20.35-öt felrakta már valaki LM6xx-re? Van valami jelentős változás?

(#22697) Indiant válasza tomimidi (#22696) üzenetére


Indiant
addikt

04.40.19 van fent, így még ha akarnám sem tudnám felrakni.

(#22698) Laca0 válasza blakey (#22695) üzenetére


Laca0
addikt

Hmmm... lefotóztam én is a tévémet. A fotón nálam is látszik bevilágítás a 2 alsó sarokban, amit szabad szemmel észre sem vettem...
Úgyhogy nem javaslom senkinek sem, hogy közelről nézegesse a hibáit. Ha normál nézési távolságnál nem zavarja a filmezés élményét, akkor ne törődjön vele.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22699) blakey válasza Laca0 (#22698) üzenetére


blakey
titán

Hmm…, ez így van, van aki nem látja "csak" így fotók segítségével, van aki ezt észreveszi anélkül is mivel a szeme rááll ezekre a dolgokra. Ha filmnézés közben egyáltalán nem zavaró, sőt nem is látja az ember akkor nem is kell keresni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22700) Rosep


Rosep
senior tag

Árulja már el valaki, hogy Logitech K400-al hogyan lehet betűket bevinni YouTube-nál? (LM620)
Erre vettem a billentyűt, de mérges vagyok, mert pont ott nem tudok vele írni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.