Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Dragon27 válasza Alex91 (#22200) üzenetére


Dragon27
senior tag

nagyon nem foglalkoztam vele csak kipróbáltam hogy működik e egyáltalán ...
nem azért vettem hogy tv-n gépezzek arra ott a monitor :)

ha lesz kedvem türelmem + kábelem 5-7m :) /de a TV-t úgy tervezték hogy a PC HDMI bemenet azért van hogy megkönnyítsék a felhasználó dolgát hogy ne kelljen állítgatni semmit ... :N

[ Szerkesztve ]

(#22202) hlaci74 válasza Azurooandrew (#22171) üzenetére


hlaci74
csendes tag

Hali!
Szerintem keresd meg a dobozban a 2 darab vezető gyűrűt, nekem is így van megoldva. És még van hely.

hlaci
47 LM 860v

(#22203) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

@hlaci74
@pomo-sapiens
@blakey
@Labello

Először is köszönet a tanácsaitokért és az illusztratív képekért! A leírásotok alapján most már tudom, hogy kell majd (még nincs meg a készülék) megoldani a dolgot. A lyukakba bele lehet rakni a kampókat és felette pedig van lehetőség ráhajtani a lábakra a kábeleket. Köszönöm még egyszer, nem hittem, hogy ennyi reakció jön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22204) Yogibear974 válasza #20844032 (#22162) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Helló!

Ott a pont! Eddig is állítgattam, de nem volt sikeres. Most a BD playert 50Hz-ről, 24Hz-re állítottam. A felbontást meg autórol 1080p-re állítottam. Így nem a tv-nek kell foglalkoznia a konvertálással.
Most kifejezetten 24p-s filmet néztem és sima volt a lejátszás (Hiába eddig CRT tv-m volt, ott scarton nem számított) Akkor HDMI-n számít, hogy milyen film tömörítése.

Amúgy haladó módban a tv-n hdmi-n nem lehet bekapcsolni a valósághű mozit, inaktív a gomb, vagyis alapból ki.

Érdekesség, hogy ha megy a film és a tv-n fönt az infosávon pl.: 1080p 60Hz van. Akkor most mégis felkonvertálja?

Köszi a segítséget.

Üdv: -=Yogibear=-

(#22205) erghef válasza erghef (#22168) üzenetére


erghef
csendes tag

Senkinek sincs ötlete?

(#22206) huncutka1029 válasza erghef (#22205) üzenetére


huncutka1029
addikt

úgy néz ki.....
:B

Próbálj ki másik vinyót, vagy másik házat.
Esetleg adj neki külső tápot.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22207) blakey válasza Yogibear974 (#22204) üzenetére


blakey
titán

A Blu-ray lejátszón be kell állítani, hogy a 24p-s filmeket 24Hz-en küldje ki, a tv ilyenkor 24Hz-et kell kiírjon, ha nem azt írja ki akkor továbbra sincs engedélyezve a 24Hz. Milyen lejátszóról van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22208) Tompie


Tompie
őstag

Visszaolvasva láttam, hogy serviio kezeli a feliratot nekem nem akar menni:(
Sima avi felirattal, a felirat neve ugyan az mint a filmmé .srt, a film címe 14 karakter hosszú.
Hogy lehet a feliratot rávarázsolni? :)
köszi

(#22209) Laca0 válasza Yogibear974 (#22204) üzenetére


Laca0
addikt

Én úgy emlékszem, hogy csak akkor megy 24Hz-en a lejátszás, ha a film 24p-s. Tehát a lejátszón az csak egy engedélyezés, hogy mehet 24Hz-en a 24p-s film. A többit továbbra is 60Hz-en fogja lejátszani.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22210) blakey válasza Laca0 (#22209) üzenetére


blakey
titán

Ez lejátszó függő, pl. az LG BX580-as 24Hz-en kezelte a menüt is, emlékeim szerint. A 24Hz-et a BD lemezek miatt kell engedélyezni, onnantól kezdve minden anyagot kadenciahelyesen fog lejátszani. A DVD-ket pl. 50Hz-en (PAL), 60Hz-en (NTSC) és 24Hz-en a BD lemezeket, szóval mindent megfelelően fog lejátszani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22211) Hege1234


Hege1234
addikt

a 24Hz-es kérdéssel mindig bajban voltam
nem az a jobb ha minél magasabb ?

a nemnél szeretnék bővebb választ :)

(#22212) #20844032 válasza Yogibear974 (#22204) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, szóval valóban kadenciahelyes akkor lesz, ha a valósághű mozit is bekapcsolod, bár az tény, hogy a 60hz-el is sokkal közelebb jutottál a megoldáshoz, mert ott már meg lehet csinálni az 5:5pulldownt(2*60/24=5). Az 50hz totál káosz, ahogy azt eddig is láttad.

(#22213) gaben88


gaben88
őstag

A T-Home-os sat set top boxom ki akarom valtani. Milyen pcmcia-os kartyaolvasot kell vennem, amibe belemegy a set top boxban levo kartya? Illetve hol lehet kapni? Koszonom!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22214) #20844032 válasza Hege1234 (#22211) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mármint mi minél magasabb? :)

(#22215) ferob válasza Tompie (#22208) üzenetére


ferob
őstag

A feliratok legyenek engedélyezve a Serviio-ban és nem elég, ha ugyanaz a neve a feliratnak, mint a filmnek, mert ritkán előfordul, hogy olyan karaktert tartalmaz a fájlnév, amit nem szeret annyira, így akkor nem fog megjelenni.
Ezek után, lejátszás közben kapcsold be a feliratokat, mert ha a filmnél nincs beállítva megfelelően a hangsáv nyelve, akkor nem valószínű, hogy automatikusan megjelenik a felirat.

(#22216) Rosep válasza gaben88 (#22213) üzenetére


Rosep
senior tag

T-Home nem cseréli ki kártyaolvasóra a boxot?
Ha nem, akkor először mindenképp náluk érdeklődj, mit ajánlanak!
Nem tudom kábelről van-e szó, vagy IP TV. Ha ez utóbbi, akkor szerintem TV-ben az a kártya nem lesz jó.
De lehet tévedek...

(#22217) Hege1234 válasza #20844032 (#22214) üzenetére


Hege1234
addikt

Hz

mindenki nagyobbat akar mondani lg mond 200Hz-t a samsung akkor 300HZ-t
most meg vissza 24-re? :)

(#22218) gaben88 válasza Rosep (#22216) üzenetére


gaben88
őstag

Satellit set top box, elmeletben ezert van a TV-ben S-es dekoder is, egy "pcmacis" kartyaolvasoval pedig a set top boxban levo chip kartyat bele tudnam dugni a TV-be es megszabadulnek a set top boxtol es taviranyitojatol. Lehet ma rakerdezek a T-nel, hogy ok mit ajanlanak. Koszi!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22219) Rosep válasza gaben88 (#22218) üzenetére


Rosep
senior tag

Az én kábelszolgáltatómnál pl. úgy van, hogy a kártya és a kártyaolvasó is össze van párosítva. Tehát hiába vennék külön kártyaolvasót, nem is működne. Ezért kell rákérdezned!

(#22220) Watt25 válasza gaben88 (#22213) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal sat esetén nem elhagyható a box. Párosítva van a kártya vele és a T-Home nem engedi a csak kártya használatot.
De azért kérdezz rá, mert engem is érdekel, hogy változott-e valamit a helyzet az utóbbi időben.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22221) Fang válasza frantyi (#22170) üzenetére


Fang
aktív tag

Nem lennk benne biztos hogy ez a tv hibája, igaz nekem ps3 van, de ott is találkoztam egyszer hasonlóval a LittleBigPlanet2 egyik pályáján, de semelyik másik játéknál és játékon belül másik pályánál sem, ezért én a játék számlájára írtam.
Ugyan ezt csinálta esetenként egy 5-10 cm-s oszlop ugrott egyet mozgásnál. (szintén 47LM660 1080p-s beállítással)

Azért a szervíznél kérdezz rá a biztonság kedvéért.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#22222) karl00 válasza Fang (#22221) üzenetére


karl00
csendes tag

Sziasztok!

42LM620 TV-m van.
Ha a laptopom megosztott mappáiból kitörlök egy filmet, a TV-n böngészve ugyan úgy megjelenik a megosztott mappában csak nem játszható le.

Hogy lehet úgy törölni, hogy el is tűnjön végleg a fájl?

Köszi!

(#22223) karl00


karl00
csendes tag

Az előző hozzászólásom véletlenül lett hozzácsatolva Fang hozzászólásához!

(#22224) rokefeller


rokefeller
senior tag

Sziasztok

A 42LM620S-emmel végigmentem a support körökön a hibás youtube-bal, ugyebár "The request cannot be processed" hibával elszáll, általában pár videó után. vTuner is mondjuk úgy fél óra után. A szervizesek azt mondták, hogy kicsi a készülékben a memória, és nem is lehet bővíteni. Valószínűleg visszaviszem az edigitalba, és kicseréltetem, a kérdés csak az, hogy mire.

Kerestem, de nem találom a paramétereket, hogy melyik típusban milyen proci, hány magos, és mennyi memória van. PH-s tesztben azt olvastam, hogy ebben egymagos proci van, és emiatt lassabb (ezt érzem, de ezzel mondjuk együtt tudnék élni), szóval ha csere, akkor lehet kifizetnék kicsit több pénzt, csak legyen erősebb a proci, meg több a ram benne. Első körben maradnék az LG-nél, mert van wifim hozzá, magic remote, és még egy házimozi is lett azóta.

Tud valaki segíteni nekem, hogy hol találom meg az ilyen részletes adatokat, esetleg milyen 42"-os készüléket lenne célszerű vennem? Ésszerű határ, ez 180-ba került mikor vettem, mondjuk 200 körül, ha lenne valami, az már jó lenne.

Köszi előre is a segítséget

A télapó nem a régi már...

(#22225) a2d2 válasza rokefeller (#22224) üzenetére


a2d2
addikt

A memóriaméret engem is érdekelne, melyik készülékben mennyi van és hogy van felosztva.
Szintén 620s-el szívok, mert kevés benne a ram és így használhatatlan a smart funkció.

Ha találsz valamit oszd majd meg.

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22226) Indiant válasza rokefeller (#22224) üzenetére


Indiant
addikt

Az idei modellek, már több magosak, mert az a divat és talán több ram is van bennük. Sokkal drágábbak is.
De mint egy alternatíva, ajánlom az androidos tv stick-eket. Azokkal nem lesz memória gondod. Viszont ~15e-ért hozzájutsz.

(#22227) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Érdeklődtem pár napja az euronicsnál a 42lm640 LG tv-ről. Le akartam nyűgözni az ottani árával,de mondtam, hogy jópár másik kisebb boltnál olcsóbb egy 20-assal a TV. Erősen lebeszéltek, hogy azoknál a garancia nálunk nem érvényesíthető csak pl. Szlovákoknál, ahonnan beszerzik a készüléket. Ez mennyire igaz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22228) erghef válasza huncutka1029 (#22206) üzenetére


erghef
csendes tag

A házzal lesz elvileg a gond, mert usb 3.0.
Az lg.com oldalon lehet chatelni az ügyfélszolgálattal és ott mondták, hogy kompatibilitási problémák lehetnek usb 3.0val.(mondjuk nem értem, hogy miért mikor úgy tudom csak sebességben tér el és a csati ugyanaz...) Esetleg valakinek ilyen házzal van rákötve hdd?

(#22229) torma1981 válasza cintula187 (#22227) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Nek kell mindent elhinni amit a bolban mondanak. Viszont az tény hogy sok szürkeimportos bolt van. Itt tényleg gond lehet a gariztatás. Mielött vásárolsz érdeklődj a boltnál,webshopnál.

(#22230) cintula187 válasza torma1981 (#22229) üzenetére


cintula187
addikt

Egészen pontosan mit kérdezzek? Magyar e a gari? Az EU garancia ilyenkor sem használható csak az eredetileg forgalmazott országban? Ha azt mondja, hogy magyar a gari akkor amikor átveszem a készüléket egy eredeti LG-s garancialevélnek kell lennie, jól sejtem?

Egy ilyen értékű vásárlásnál rajta van az emberen a para, hogyha gond van akkor érvényes -e.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22231) Tompie válasza ferob (#22215) üzenetére


Tompie
őstag

Van feliratom és ahogy észrevettem csak akkor ha a TV kikapcsolt állapotban van és csak utána indítom el a Serviio servert. Serviio server elindít - elindult, majd TV bekapcs ekkor van felirat, ha TV be van kapcsolva mikor elindítom a gépen a serviio servert akkor nincs felirat :)

(#22232) Hege1234 válasza Tompie (#22231) üzenetére


Hege1234
addikt

tedd fel a plex-et ott ilyennel nem lesz gondod
és még a feliratot sem kell átírnod a film nevére

tedd a film mellé ahogy letöltöd és kész

(#22233) cintula187 válasza cintula187 (#22230) üzenetére


cintula187
addikt

Írok pár boltnak ezügyben. Más. Van tapasztalata valakinek, hogy UPC mediacard -al tud e külső HDD-re rögzíteni ez a modell?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22234) g0dl válasza Indiant (#22226) üzenetére


g0dl
addikt

Tavalyi modell ARM Cortex A9 900MHz Single Core 1 GB RAM
2013-as ARM Cortex A9 1.0GHz Dual Core 1.25 GB RAM ( tehát 250MB RAM ,+ picit más dizájn kb 40-60KFt, nem adják olcsón)

Illetve van 2013-ban 2GB-os is, az gondolom a "nagyondrága" modell lehet

Szerintem a stick a jó megoldás. Ráadásul 2 év múlva, mikor már 4GB lesz a divat, akkor is lehet sticket cserélni. Ez a moduláris tv.

Bár az igazi valami htpc (akár raspberry pi ), amivel tisztességesen használható felvételt is lehet csinálni.

(#22235) huncutka1029 válasza cintula187 (#22230) üzenetére


huncutka1029
addikt

szóval ,
ha webshopban vásárolsz, e digital, és pc dream kivételével (lehet van még 1-2)
mindenütt bolti garanciát fogsz kapni.
ami annyit tesz, hogy nem az LG szervízt kell felhívnod, ha gáz van, hanem a boltot ahol veszed /vetted a tévét,
és ők viszik el, javíttatják, a velük szerződött szerelővel, aki nem biztos hogy lg szervíz, illetve esetenként külfödön van.
Mindenképpen érvényes a gari, csak ha külföldön van szervíz szerződése a boltnak, akkor tovább tarthat a javítás. Természetesen a javításért, és a szállításért,( amennyiben a hiba blablalbla, tudod ;] ) nem kell fizetned ebben az esetben sem
És az sem hátrány, ha olyan webshopot keresel, ahol már többen vásároltak, illetve legalább 2-3-4 éve üzemel.
Akkor lehet gáz , ha megszűnik, és vagy átalakul, akkor nehéz a garit érvényesíteni.
Most nem írnék megbízható (általam megbízhatónak tartott) webshopot, mert a végén reklámmal vádolnának.
De ha visszaolvasol, akkor találsz rá utalásokat az én hsz-eimben,
:B

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#22236) g0dl válasza huncutka1029 (#22235) üzenetére


g0dl
addikt

Nem olyan régen volt, hogy már a pcdream-nél is bolti, mert megváltozott a bolt üzemeltetője/tulaja.

(#22237) cintula187 válasza g0dl (#22236) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor ezért olyan jók az ő áraik is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22238) rokefeller válasza g0dl (#22234) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ja, igazad van, csak amikor vettem, akkor pont emiatt vettem smartot. Ott volt bekészítve egy öreg laptop, amire megy az XBMC, csak aztán végiggondoltam, és nem akartam szarakodni, mert tudtam hogy nincsen semmi extra igényem, netrádió, youtube, meg film lejátszás felirattal. Namost ezt specifikáció szerint tudja is, aztán mégsem.
Azért lett smart tévé, mert távirányítót akartam használni, nem mobilt, meg nem wireles egeret meg billentyűzetet.egész nap gép előtt ülök, t*köm tele vele, otthon már csuknám be, és csak zombulnék a film meg klipek előtt :-)

Na, mindegy, boxolok még kicsit a gyártóval, meg a bolttal, és valami majd lesz. Ha plusz 20-30 lenne, akkor oké, de 40-60-at plusz 250 mega ramért nem fogok adni, meg az arányokat nézve nem is segítene sokat. 1 giga rammal le kell tudni hiba nélkül játszani, ha meg a szoftver rossz, akkor a több ramot is megeszi, csak kicsit később.

Egyébként döbbenetes, hogy filléres ram árak mellett ezen kell gagyizni...

A télapó nem a régi már...

(#22239) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok! Már nagyon régóta olvasom ezt a topicot de most jött el az a pillanat, hogy szüleim vettek a nappaliba egy LG 47LM671S-es készüléket ami mellesleg valami brutális szép ezzel az arany színű kerettel :)

Eddig 5 percem volt kb. állíthatni a TV-t mert a család belepte a TV-t és nézi (mikor állítgattam TV nézés közben anyám mondta, hogy vigyem el onnan a "dobozt" saját szavait idézve (beállítomenüt) szóval lehetőségem se volt... :D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a Tru Motion beállításoknál mért csak de-judder beállitás van? néztem az egyedi beállitást de csak a de-juddert tudom állitani a de-blur nincs is. Csak érdekességként kérdezem. Néztem normal és expert módban is. A kimenet HDMI1 és IPTV megy rajta.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#22240) Indiant válasza rokefeller (#22238) üzenetére


Indiant
addikt

Amúgy pontosan igazad van. :K

(#22234) g0dl: Az a vicces, hogy ebben is ez van, a dual core-t eltekintve, de remekül működik:MK808
És ez valóban smart.

[ Szerkesztve ]

(#22241) gaben88 válasza Watt25 (#22220) üzenetére


gaben88
őstag

Hát sajnos igazatok volt, nem vonható ki a képből a set top box T esetén... :( Ez azért elég gáz szerintem.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22242) ZPKing


ZPKing
tag

Látom megint van frissítés.
DLNA nyelvválasztás nyema továbbra is.
Azért ezt megcsinálhatnák már.
47LM660s 04.20.53 ez az új :)

(#22243) Yogibear974 válasza blakey (#22207) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szia!

LG BD370. Pedig 24Hz állítottam be. Lehet, hogy 1080i kell és nem p? Bár nem hinném, hogy köze lenne.
Mindenesetre, frissíttettem fw-t. Meglepődtem, hogy volt újabb :-) Egyenlőre nem néztem, hogy mi a helyzet most.

Üdv: -=Yogibear=-

(#22244) Yogibear974 válasza #20844032 (#22212) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Most egyenlőre jó a BD player beállítás, a 24p filmeknél.(Mindaddig, amíg nem egy régebbi 30p filmet nézek :D)
Az LM620S meg amúgy is tudja a pulldown-t. Sajna a valósághű mozit nem tudom bekapcsolni, inaktív a gomb.
Így az alapból ki a "haladó" beállítás. Mondjuk "mozi"nál még nem néztem :-o

Üdv: -=Yogibear=-

(#22245) szemtelen válasza Yogibear974 (#22244) üzenetére


szemtelen
tag

Nekem valahogy filmnézés közbe visszajött a valósághű mozi. Én Pcvel kötöm össze és 24Hz ra állítottam a videókarit.
Most kábel nélküli lejátszókkal szórakozok, de nemigen tetszenek se a plex se a servioo.

Az érdekelne, hogy egy 5.1es rendszer van a tvhez optikain, a tv irányítójával nem tudom a hangrendszert irányítani?
(egyébként Sony a cucc, de a tv csak a saját hangerejét irányítja)

+1
Mit tartalmaz a frissítés. tudja valaki?

Jóéccakát!

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#22246) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Ma volt szerencsém látni az újabb 2013 LG LA sorozatból 2 modellt. 640S 690S
Elsőre. A szalagtalpak ergonomikusabbak lettek. Leszoktak az érintőgombokról. A készülék oldalára kerültek.
Használatakor a tv-n látod a sarokban, hogy éppen miket nyomogatsz. (IMHO nekem sokkal jobban tetszettek az érintősek és, hogy elől voltak). A menü kinézet nemváltozott a LM-hez képest.
Sajna, sokat nem tudtam nézelődni, mert munkában voltam :-D
A 640 fekete a 690 meg acélkékes féle. Szó se róla, jó árban vannak a 42" az MM-ben. :-o

Üdv: -=Yogibear=-

(#22247) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

van egy LM 620S tv-m és 04.01.63-as szoft van rajta

érdemes frissíteni??
csak azért kérdem,hogy az ilyen-olyan beállítások megmaradnak vagy nem??
nincs gondom a tv-vel,de azt olvastam az előbb itt,hogy szebbek lettek a színek

arra lennék kíváncsi,hogy vki tapasztalt-e olyat,hogy vmi menü-beállítás eltünt a szoftfrissítéssel??

üdv:petya

(#22248) heidrich


heidrich
senior tag

22239-re esetleg valaki? :)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#22249) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Van egy 2011 ben vásárolt LW5590 es tv-m.Eddig semmiféle gondot nem tapasztaltam vele a képe gyönyörű makulátlan 3D ben HD ban PC re kötve mindenhogyan.
Viszont megvásárlása óta tapasztaltam néha 2 db függőleges csíkot a jobb oldalán de csak és kizárólag HD ban vagyis mikor HD ban néztem valamit néha előjött gyors képváltásnál.Sokáig próbáltam reprodukálni a hibát,hogy feltehessem ide nem sikerült,eddig.Most viszont átértünk a digi HD boxára és a HD adásoknál gyors képváltásoknál (főleg focin látni) olyan mintha egy zsák lenne a tv előtt(tele van foltokkal) és a 2 csík is állandósult a képen.
Aztán a speciális beállításoknál a minta menüpont alatt kiválasztottam a tv belső mintáját és azt hiszem megtaláltam mi a gond.
konkrétan így néz ki:


:(((
Láthatóak a sötét foltok vagyis szürkés foltok és a 2db csík is a tv jobb oldalán amik állandóak.Nem tudom valami hozzáértő megmondaná ez hiba?
Mennyire súlyos?
Mi ilyenkor a teendő?

Be is karikáztam ezen a 2. képen,hogy konkrétan nagyjából hol vannak a foltok adás közben:

Esetleg akinek hasonló tv je van dobhatna fel képet az övérő összehasonlításképpen.
Sajnos az utóbbi pár napban eléggé zavaró lett ez a jelenség főleg a tű éles adásokon és nem tudom lehet e bármit tenni.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!
:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#22250) Indiant válasza Yogibear974 (#22246) üzenetére


Indiant
addikt

Már nem azért, de az LM-ben is oldalt hátul vannak a gombok és nem érintősek, hanem sima gimbok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.