Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) emiki6 válasza Napfénysüti (#2450) üzenetére


emiki6
veterán

Nem vagytok normálisak! :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2452) Napfénysüti válasza emiki6 (#2451) üzenetére

Nekem ez nincs meg csak belinkeltem. De nemrég vett itt valaki egy Taj Mahalt ami ennél sokkal de sokkal drágább. ;]

Hétvégén randizom egy lánnyal, meséltem neki hogy gyűjtögetem a legókat és meglepetésemre értékelte, nem nézett hülyének. :)
Sőt! Tegnap egész napos tanfolyam mellett elment Veszprémben Lego kiállításra és lőtt nekem egy csomó képet (amúgy hobbifotós és nem is rossz benne).
Szerintetek megkérjem a kezét? :DDD

Més que un club!

(#2453) R3ĐßuŁŁ válasza Napfénysüti (#2452) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha jól főz akkor mindenképp ;]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2454) emiki6 válasza Napfénysüti (#2452) üzenetére


emiki6
veterán

Elvégre a Taj Mahal a legtöbb darabból álló készlet, még ha nem is a legdrágább, ha jól láttam. :D

Csak azt kérd meg, akinek hasonló a gondolkodása, a vallási és politikai nézetei, mint neked. (Valamint megfelel az elvárásaidnak :DDD) Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2455) Pötyi válasza elesnorbi (#2425) üzenetére


Pötyi
őstag

Tessék, itt vannak az ojrópai eladók világosszürke 87058-as tételei .

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#2456) thomeef válasza Napfénysüti (#2452) üzenetére


thomeef
őstag

Azon voltam én is :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2457) Pötyi válasza Napfénysüti (#2452) üzenetére


Pötyi
őstag

Még kapcsolatunk bimbózó kezdetén a volt menyasszonyom puhatolódzott, hogy mivel mérgezem magam? Cigi? Nem dohányzom, talán alkalomszerűen évente egyszer, szilveszterkor egy szivar. Pia? Hááát, alkalomszerűen, két-három havonta egy koktélbár. Kábszer? Hááát, úgy évente egy füves cigi, nyáron, a stégen, naplementekor, szóval az se kifejezetten. Szerencsejáték? Tudok pókerezni, de most, hogy bezártak a pókertermek, kaszinók... Akkor mire verem el a fizetésem? Na, ekkor mutattam meg neki a vitrint. Megállapodtunk, hogy nem lesz terepasztal a lakásban. A vitrin maradhat a szobában a főhelyen, de minden más dobozban lesz, a szekrény tetején.

:DDD

QNX is cool!

(#2458) R3ĐßuŁŁ válasza emiki6 (#2454) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ne is mond :D 2 nap volt mire megtisztítottam az összes darabját :DD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2459) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#2458) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mert megérdemled :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2460) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#2459) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

:D :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2461) FLx válasza Napfénysüti (#2450) üzenetére


FLx
addikt

Nekem is Volvo lenne a karácsonyi móka, de tegnap találtam egy durvábbat bár 3x annyiba fájna.

https://www.youtube.com/watch?v=fMKe89zcvHU

[ Szerkesztve ]

(#2462) Napfénysüti válasza FLx (#2461) üzenetére

Sheepo építményeit szoktam nézni, ő szerintem már nem is evilági ember. Eszméletlenül brutál amiket alkot. :R

Més que un club!

(#2463) FLx válasza Napfénysüti (#2462) üzenetére


FLx
addikt

És ehhez 20 ejróét ad rendes leírást is, az alkatrészek meg 4-500 ejró. :D :D

(#2464) HummeRC válasza Pötyi (#2457) üzenetére


HummeRC
senior tag

:C

(#2465) Mcray


Mcray
senior tag

Nem az enyém de reklámozom: Lego Star Wars Trade Federation MTT

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#2466) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Valami új szerzemény urak? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2467) emiki6 válasza R3ĐßuŁŁ (#2466) üzenetére


emiki6
veterán

Én ma szedtem össze 2 bionicle kollekciót. :C (a hátsó 2 sor az). Egy polcot is berendeztem nekik. :)

a kép nem az igazi, rossz a megvilágítás stb.

Valamint a lego készleteim 70-80% át már összeraktam. Ha megvan mindegyik akkor lepakolok az asztalról, telepakolom velük és rakok fel képet. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2468) R3ĐßuŁŁ válasza emiki6 (#2467) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nice :D Csak bionicle-t gyűjtesz? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2469) emiki6 válasza R3ĐßuŁŁ (#2468) üzenetére


emiki6
veterán

Nem igazán. Teljes 6 darabos kollekcióm még racersből van. Amúgy nálam a Creator népszerű, azon belül is a Designer set. Bátyámnál is, de ő inkább World city, később City irányba ment el. Most úgy nyilatkozom, mintha az ő legoi az enyéim lennének. A lego részt nem nevezném gyűjteménynek, csak annyi, hogy 10 éve ezeket kértük játéknak, most csak előszedtem összerakni, sőt eladáson is gondolkozom. (Ennek az lett a vége, hogy vettem 10 bionicle figurát... :DDD igaz, ezzel egy régi álmom teljesült :K)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2470) R3ĐßuŁŁ válasza emiki6 (#2469) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lesz abból még több vásárlás is :DDD

Apropó : A váratlan összejövetel hobbit készlet 12890 a mall.hu-n. Én anno 20 körül szereztem be többet is szóval szerintem elég jó deal ( elvileg ingyenes a kiszállítás is ). Nem rendeltem innen még soha szóval nem tudom link e a bolt agy akármi, de szerintem jó deal első ránézésre :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2471) emiki6 válasza R3ĐßuŁŁ (#2470) üzenetére


emiki6
veterán

Annyira azért nem vagyok lego bzi, mint ti . . . azt hiszem. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2472) LÁZ válasza emiki6 (#2471) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a kivétel erősiti a szabályt :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2473) dime27 válasza R3ĐßuŁŁ (#2466) üzenetére


dime27
őstag

Nekem ma ezek az újak amik jöttek :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2474) R3ĐßuŁŁ válasza dime27 (#2473) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nice ! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2475) Napfénysüti válasza dime27 (#2473) üzenetére

Szépek! :K
A két creatoros készletet honnan szerezted? A jobb szélsővel már egy ideje szemezek.

Més que un club!

(#2476) emiki6 válasza R3ĐßuŁŁ (#2474) üzenetére


emiki6
veterán

Ez má' doboz, ugye? :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#2477) R3ĐßuŁŁ válasza emiki6 (#2476) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nincs technicem szóval nem tudom milyen anyaga van ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2478) Napfénysüti

Megjött a fájdalompénzem a kéztörésem után és lehet hogy mégis belefér idén karácsonyra egy nagyobb szett. :)
Ti melyiket vennétek, a 42030 Volvo munkagépet vagy a 42009 mobildarut?

Més que un club!

(#2479) Brumi válasza Napfénysüti (#2478) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha a PF elemek fontosabbak akkor a Volvo, ha a sok alkatrész, akkor talán a daru. Nekem mindkettő megvan, de még nem raktam össze. A daruban +1000 alkatrész van... Ha csak dísz lesz, akkor vedd azt, amelyik jobban tetszik :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2480) dime27 válasza Napfénysüti (#2478) üzenetére


dime27
őstag

Inkább szerezz egy 8110-est ha az még nincs meg! ;) :)) A mai legoim ausztriábol jöttek ebay-el ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2481) Napfénysüti válasza Brumi (#2479) üzenetére

Kicsit talán a Volvo felé húz a szívem a PF miatt. Akkor már lehetne saját távirányítós járművet is összerakni.

dime27: még azon is gondolkodtam csak már nehezebben beszerezhető. Pedig jó járgány az Unimog. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#2482) dime27 válasza Napfénysüti (#2481) üzenetére


dime27
őstag

Hát vidd el ezt gyorsan akkor:

[link]

:K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2483) Gondwana válasza Napfénysüti (#2481) üzenetére


Gondwana
addikt

Elsőre én is a 8110-et mondanàm, utòlagos RC moddinggal, de a kettőből a darut venném, jövőre màr nem lesz, Volvo meg még lesz ùj.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2484) Napfénysüti válasza Gondwana (#2483) üzenetére

Az az igazság hogy ennyi pénzt én elég ritkán adok ki egyben legóra (konkrétan eddig még soha) ezért jól át kell gondolnom.
A daruban tetszik az irtózatos darabszám meg jó kis konstrukció. A Volvoban meg ugye a full RC elemek amik igazán vonzóak plusz az se néz ki rosszul. Unimogban meg ott a pneumatika plusz maga hogy Unimog (szeretem ezt a típust).
Nehéz döntés de szerencsére még nem kell elkapkodnom. :N

Més que un club!

(#2485) LÁZ válasza Napfénysüti (#2484) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha a volvo és a daru között kéne választanom, bár nem vagyok teknik fan, akkor a daru-t választanám, a 'minél nagyobb annál jobb' elvet követve :DDD . Az Unimog mellett az idő szól sztem, mert már elég ritka készlet, az apródos embernél némi alkuval be lehetne próbálkozni, 40-45 magasságában sztem jó vétel lenne ;)

ps. a 8880-a lehet még engem is érdekelhet, a kettőt biztos olcsóbban adná

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2486) dime27 válasza Napfénysüti (#2484) üzenetére


dime27
őstag

MIvel Unimog már elég ritka én arra szavaznék ráadásul a legtöbb MOC is abból a modellből lehetséges pl ez:

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2487) dime27 válasza LÁZ (#2485) üzenetére


dime27
őstag

Tőle vásároltam már rengeteget ilyen 4-5e forint volt max amit engedett igaz akkor kb 3 modellt vettem meg tőle ilyen 120e-ért de hajlandó volt belemenni abba , hogy fél év alatt fizessem ki kb szal jó arc! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2488) LÁZ válasza dime27 (#2487) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az mindenképp pozitivum, viszont a 8880 már nem érdekes, mert az összes pénzem elment a Tumblerre, úgyhogy erre az évre befejeztem a legozást :D .

ps. még jó, hogy az ucs Slave csak jövőre jön...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2489) dime27 válasza LÁZ (#2488) üzenetére


dime27
őstag

Én pont tőle vettem egy full dobozos 8880-at olyan mintha most bontottam volna ki látod?! :

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2490) Brumi válasza LÁZ (#2485) üzenetére


Brumi
senior tag

A "több elem" kijelentéssel sokszor ezeknél érdemes vigyázni, mert hiába áll 2600 elemből valami, ha abból 1000 db csak a technic pin, meg gyűrű. A 8043-mas exkavátor is kevés elemből áll, de azok annál értékesebbek, tele van PF cuccal. Azért is írtam, hogy a későbbi felhasználást kell figyelembe venni, a darabszám nem minden.

dime27: mennyiért vetted a dobozos 8880-at? én anno 40k-ért vettem, de az tényleg új állapotú volt, a modell is csak 1x volt összerakva, minden elem olyan volt, mintha most esne ki a zacskóból.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2491) Napfénysüti válasza Brumi (#2490) üzenetére

Na igen, már most is van kb 3000 technic elemem szóval abból nem állok olyan szűkösen. Viszont PF cuccokból csupán egy M-es motorral rendelkezem.

Més que un club!

(#2492) Brumi válasza Napfénysüti (#2491) üzenetére


Brumi
senior tag

Én most néztem meg, a Brickset szerint több mint 17000 technic elemem van, ami 23 szettből jön össze.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2493) dime27 válasza Brumi (#2492) üzenetére


dime27
őstag

Nekem már több mint 100 Technic,Racers és Creator készlet van idehaza akkor az mennyi elem?! :DD

Igaz ez a mennyiség 8 éves korom óta jött össze most 33om vagyok :B

Amugy a 8880-ast most néztem meg 30e-ért vettem és szép állapotú leírások is vannak hozzá semmi szakadás a lapokon :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2494) Napfénysüti válasza Brumi (#2492) üzenetére

Brickset szerint nekem is sokkal több lenne de ott fent vannak a régi legóim is amik szüleimnél pihennek egy dobozban. A 3000 elem az csak 3 szettből jött össze. Bár most jutott eszembe hogy kaptam egy hotrodot névnapomra ami még plusz 400 lenne.
A lényeg hogy ennyiből már elég nagy dolgot lehet összehozni. :)

Més que un club!

(#2495) Brumi válasza dime27 (#2493) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez nekem csak szűrt adat volt :) A teljes adat így néz ki:

"You own 249 sets, 239 different. We have piece counts for 212 of them. You own 49548 pieces."

Ez a párommal közös gyűjteményünk :)

A 30k az jó ár, nekem a szállítás is megdobta, mert Németo.-ból vettem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2496) dime27 válasza Brumi (#2495) üzenetére


dime27
őstag

Grat hozzá azért! :C :R

Én amugy arra hajtok h fogok itt helyben egy kiállitást nyitni majd idősebb koromban szerintem a gyűjteményemből ami folyamatosan látogatható lenne iskolásoknak pl ingyenesen így próbálnám megőrizni az utókornak remélem összejön majd ;) :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2497) Brumi válasza dime27 (#2496) üzenetére


Brumi
senior tag

Nekünk is az lenne a célunk a későbbiekben, hogy egy LEGO-szobát alakítsunk ki és minden ki legyen rakva vitrinbe, amiből pedig lehet, abból diorámát is csinálnánk. Most csak néhány szett fér ki a vitrinbe a nappaliban.

Nagy szerencse, hogy mindketten szeretjük a LEGO-t, így ebből soha nincs probléma, inkább a tárolás okoz gondot :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2498) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én most kezdtem el összeépíteni a taj mahalt. Ha minden összejön akkor kap egy külön kis üvegburkot ami megvédi a portól és megy a vitrinek mellé :D :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2499) föccer válasza R3ĐßuŁŁ (#2498) üzenetére


föccer
nagyúr

Sápadt és irigy kutya vagyok. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2500) FLx válasza Napfénysüti (#2484) üzenetére


FLx
addikt

Ha tudsz Unimogot, akkor azt vedd, legdurvább szett. Ha nem, akkor meg a daru, mert az a régebbi és lehet belőle építeni ultimate editiont. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.