Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Közérdekű info, akit érint, a 1818.postban jelzett legókból egyelőre nem lesz semmi, a tulaj meggondolta magát, és úgy gondolta, hogy a +10030al együtt biztosan talál embert, aki 400at fizet az egészért, sok szerencsét kivántam neki, és várom a fejleményeket.

Minden érintettől bocsánatot kérek :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2052) Mcray válasza LÁZ (#2051) üzenetére


Mcray
senior tag

Ez a beszéd :DD Ezt akarta a pénztárcám hallani :DDD

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#2053) R3ĐßuŁŁ válasza Mcray (#2052) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lol :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2054) #72042496 válasza Fr0z3n (#2033) üzenetére


#72042496
törölt tag

Emlékszem, nálunk ez megvolt az oviban. Ennek ellenére sosem láttam összerakva. :)

(#2055) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

A taj mahalos srác nem akar válaszolni az üzeneteimre. Elsején leütöttem a készletet, azóta persze belépett már bricklinkre, de nem reagál. Korrekt srác :) Remélem csak elutazott és egy ismerős kezeli a boltot addig.... :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2056) vicces


vicces
addikt

hehe

na már én is tudok ilyen képet lőni :C

:)

(#2057) R3ĐßuŁŁ válasza vicces (#2056) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Király ! :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2058) LÁZ válasza vicces (#2056) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv, a klubban :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2059) vicces válasza LÁZ (#2058) üzenetére


vicces
addikt

köszi!
jövőhéten, ha minden okés akkor jön a 10188 is :D

:)

(#2060) R3ĐßuŁŁ válasza vicces (#2059) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Grat :D Mennyiért sikerült beszerezni?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2061) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Közben nekem is megérkezett ma a Tumbler. Szép nagy doboz ahogy kell ! Zsír :D :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2062) batai15


batai15
félisten

sziasztok, lego technik épitgetéssel kapcsolatban mivel érdemes kezdeni? amiből pl több mindent össze lehetne rakni, és az ára sem vészes. Köszi!

(#2063) vicces válasza R3ĐßuŁŁ (#2060) üzenetére


vicces
addikt

420 euro, de ez legos ár. és elvileg vip pontot is kapok utána. lett volna 399 euroért is, de az valami osztrák üzlet volt, aminek idén nem is született értékelése. inkább kihagytam :K
és egyre kacifántosabb árakon találom a hálálcsillagot. ha igy megy fel az ára, fel sem bontom a dobozt :Y

:)

(#2064) LÁZ válasza vicces (#2063) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, igen, én most az 1x összerakott 10030-ammal nagyot tudnék kaszálni, ahhoz az árhoz képest, amiért intézték nekem ;] , más kérdés, hogy soha nem fogom eladni :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2065) vicces válasza LÁZ (#2064) üzenetére


vicces
addikt

hááát, most ránéztem az árára.. egy lazább nyaralást ki lehetne hozni belőle melegebb éghajlaton.. :C

:)

(#2066) sagesz93 válasza batai15 (#2062) üzenetére


sagesz93
addikt

42004 - LEGO Mini markoló
42022 - LEGO Technic Hot Rod
42005 - LEGO Monster Truck
42023 - LEGO Technic Munkagépek
42024 - LEGO Technic Konténerszállító teherautó

A teljesség igénye nélkül, 1-2 szett különböző árkategóriákban :K

(#2067) batai15 válasza sagesz93 (#2066) üzenetére


batai15
félisten

Nincs esetleg valami amiből rendes kocsit lehetne esetleg?

(#2068) FLx válasza batai15 (#2067) üzenetére


FLx
addikt

Kocsi nem nagyon van egy ideje már Technics vonalon. Használtból tudsz maximum venni 8070-et, vagy újból még az F1-es 42000.

[ Szerkesztve ]

(#2069) batai15 válasza FLx (#2068) üzenetére


batai15
félisten

És ilyen 8070-et honnan lehetne? magyar oldalakon semi.
De olx 30 k :Y
inkább 10 alatt maradnék

[ Szerkesztve ]

(#2070) Fr0z3n válasza batai15 (#2069) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor max ömlesztettet ha találsz. Én is azt keresek egy ideje, de eddig semmi. Sima lego az van, de technic... :(

(#2071) FLx válasza batai15 (#2069) üzenetére


FLx
addikt

Technic az egy drága hobbi, 10 alatt kb semmi nem lesz újból, de még használtból is necces.

Esetleg nagyon picik, de azok meg ár/értékben nem a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#2072) sagesz93 válasza batai15 (#2067) üzenetére


sagesz93
addikt

Rendes autók inkább a creatorban vannak:
10k alatt:
31024 - LEGO Creator Dübörgő erő
31006 - LEGO Országúti versenygép

A markoló amúgy marha jó a technicből 10k alatt. Tud sok mindent. Nekem is itt virít a polcon :K
A hot rod meg egy egész autószerű dolog a technic vonalon, ha újat akarsz. (Na meg a B verziója is az)

[ Szerkesztve ]

(#2073) R3ĐßuŁŁ válasza vicces (#2063) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Itthon olcsóbban is találtál volna, de most látom nem Magyarországon élsz :D Én a készleteim 90%-át nem akarom felbontani. Túl szépek hozzá :DDD :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2074) thomeef válasza FLx (#2071) üzenetére


thomeef
őstag

Ha szerinted a technic drága, akkor nem gyűjtöttél még Star Wars-t :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2075) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#2074) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Vagy más licenszes készletet :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2076) FLx válasza thomeef (#2074) üzenetére


FLx
addikt

Mondjuk meg is lepődtem mikor a Tumbler árát megláttam, legnagyobb Technic készlet nem kerül ennyibe. :D

(#2077) R3ĐßuŁŁ válasza FLx (#2076) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Licenszes termékeknek sajnos nagyon magas az áruk. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2078) Gondwana válasza R3ĐßuŁŁ (#2077) üzenetére


Gondwana
addikt

(8110 Unimog is licenszes, mégis 150€ volt polcròl levéve abban az esseni plazàban, ahol vettem.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2079) thomeef válasza Gondwana (#2078) üzenetére


thomeef
őstag

Ő a SW, Hobbit, Lotr, Harry potter, Marvel, DC Comics stb.-re goldolt. Az unimog mercedes licensze sokkal kisebb horderejű.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2080) FLx válasza thomeef (#2079) üzenetére


FLx
addikt

Jaja, az új Volvo sem vészes annyira, de a képregényes, filmes dolgok burtálisan drágák.

(#2081) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#2079) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Így van :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2082) Gondwana válasza thomeef (#2079) üzenetére


Gondwana
addikt

... meg ha ámerikai autót licenszelnének, az is sokba fájna, Európában nem igyekeznek ennyire jogdíjakból élni.
Na jó, értem én, csak játszom itt az értetlent.
(Örömmel látom, hogy a 31013-14-15 szetek ára kezd normalizálódni, jön az ovis szülinapok szezonja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2083) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

egy kis lego csiribiri

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2084) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok kreatív fórumozók!
Mostanában elkezdtek érdekelni a Mindstorms robotok. Régen rengeteget legóztam, de pár éve már a padláson tartom a kockákat, nem igazán játszottam az utóbbi időben. Így viszont újra elővennék mindent, ráadásul a programozásba is bevezetést nyernék, ebbe az irányba szándékozom egyetemen tovább tanulni.
A kérdésem leginkább az lenne, hogy szerintetek mennyire éri meg egy EV3-as csomag? Persze csak használtan. Sokkal jobb az előző 2 verziónál, vagy kezdésnek elég lenne használtan beszerezni egy első vagy második generációs változatot? Milyen piacokon érdemes utána nézni? Például jófogáson alig találni ilyeneket, van olyan online legó bolt ahol használt cuccokkal foglalkoznak, és ilyen készletes is megtalálhatók?

Van itt olyan aki nagyon mélyen elmerült a NXT világában? Kíváncsi lennék pár személyes tapasztalatra :)

Várom a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#2085) Brumi


Brumi
senior tag

Komolyan mondom, ezt a fórumot terápiás céllal is jó olvasni. Eddig rossz érzésem volt, hogy sokat költök LEGO-ra, de a hozzászólásokat olvasva én sehol nem vagyok :) Amikor kiadtok SW készletekre többszázezer forintot... :D Ilyenkor örülök, hogy az SW hidegen hagy, még a filmeket sem láttam...

Egyébként az korábban előkerült, hogy a BL-en és sok helyen csak nepperek árulják a cuccokat jó drágán. De mit ér az, ha azt mondjátok valamire, hogy a felét éri csak, ha egyébként olyan áron nem lehet beszerezni? A piaci ár az, amin meg tudjátok venni, nem?
Kinéztünk egy pár éves karácsonyi vonat készletet, amit 100-130k körül adnak, eredeti ára 30k körül volt. Hiába mondom, hogy ez túl sok, ha olcsóbban nem lehet beszerezni. :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2086) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#2085) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát igen. Pár készletnél csak reménykedni lehet, hogy valaki megunja és értelmes áron el akarja adni, mert nem akar rajta ülni hónapokat. Azért a vonatért az eladója szerintem soha nem fog 130at kapni, de 100at se. Annyi pénzért nagyobb ritkaságokat is lehet szerezni, de ki tudja. :)

Apropó frissítem egy régebbi hozzászólásomat. Mégis lesz szerencsére Taj Mahal, csak az eladó el van havazva azért csúszik :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2087) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#2086) üzenetére


Brumi
senior tag

De lehet, hogy valakinek pont az kell, és a szűk kínálat miatt megveszi. Most csak 5-600 euró körüli ajánlatok vannak fent. Ha nem kajára kell a pénz, akkor tartani fogja, nem romlik meg. Anno én is drágán adtam el a kocsimat, mert kivártam míg jön az az 1 vevő, aki kifizeti érte a megadott árat.
Sok olyan készlet van, ami tetszik, de annyira nem vagyok fanatikus, hogy horror összeget kifizessek érte. Pont ezért álltam le a régi készletek vásárlásával.

A Taj Mahalhoz gratula, az sem gyerekjáték :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2088) LÁZ válasza Brumi (#2085) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, mostani árfolyamon sztem kb 5-600k-nál tartok, igaz, hogy kb a felébe lehetett az egész, ha jól belegondolok :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2089) kingabo válasza AeSDé Team (#2084) üzenetére


kingabo
őstag

Én egyetemen programotam rá, igaz nem a gyári cuccal, hanem javában (LeJOS).
Mint minden Legonál, itt is a fantázia szab határt (meg a pénztárca!). Mi fa lécekből építettünk egy labirintust, és robotnak ezt kellett bejárnia, feltérképeznie. (kb minden második beadandó alapja ez volt, eltérések a megvalósításokban vagy apróbb 5letekben voltak) A vezérlést és a labirintus térképének kirajzolását notiról / nozin oldottuk meg, bluetooth-on kommunikáltak egymással.

Ha használtan veszed: a motorokat ha lehet próbáld ki! A sok, esetleg nem megfelelő használat eléggé meg tudja gyötörni őket sajnos. Pl: a motorok azonos bemenetre nem ugyanannyit fordulnak el, így a robot nem egyenesen, hanem kanyarodva fog menni.

(#2090) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#2087) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Úgy néz ki a Taj Mahal mellé sikerül egy winter village bakeryt is szerezni ugyanattól az eladótól. Már csak a toy shop hiányzik és teljes a gyűjtemény :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2091) thomeef


thomeef
őstag

Szerintetek érdemes bricklinkről 7965-et rendelni? Majdnem fele ár a fullos készlet mint itthon. Csak hát Usa, meg hát nem tudom mennyire megbízható ha ennyire olcsó... :(

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2092) LÁZ válasza thomeef (#2091) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a postával együtt is jó az ár?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2093) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#2091) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Vámot is számold bele mindenképp ! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2094) thomeef válasza LÁZ (#2092) üzenetére


thomeef
őstag

Ennyit ír:

Shipping cost will be the lowest amount possible.Flat rate boxes will only be used if it benefits the buyer! We are not trying to make money off of shipping charges and will refund the difference, if actual shipping is at least $.51 less than what we quote you in the invoice!

Minimum shipping charge is $2.00 for domestic and $6.16 for international.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2095) LÁZ válasza thomeef (#2094) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, ntom, hogy csinálja azt a 6.16 dolcsit, eddig bármit rendeltem onnan, kisebb dolgokat is, kb 7-10k között volt a posta

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2096) thomeef válasza LÁZ (#2095) üzenetére


thomeef
őstag

Sztem megrendelem, akkor kalkulál nekem ő egy árat, aztán max nem fizetek :B Vagy csak simán írjak rá hogy mennyi lenne?
Egyébként ez már a sokadik Usa store ahol nem képesek értelmesen feltüntetni az árakat. EU-sokba eddig még nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2097) LÁZ válasza thomeef (#2096) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lehet arra apellálnak, hogy berendeli az ember, aztán les, mikor hozzájön a posta is :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2098) thomeef válasza LÁZ (#2097) üzenetére


thomeef
őstag

Nah visszaírt, 50 usd körül lenne a shipping, igazad volt :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#2099) vicces


vicces
addikt

hehhee, hétvégén lehet felnyitom. jött egy szállitólevél is vele, amin ár nincsen csak a súly: 8 kiló! :Y
mint mindig, a szomszéd vette át ezt a legomat is. nem kérdeztem, de biztos gondol furcsaságokat rólam.
10188 :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#2100) Fr0z3n válasza vicces (#2099) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Minek az xbox kar? Modding? ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.