Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) R3ĐßuŁŁ válasza emiki6 (#2800) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Akkor jól emlékeztem. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2802) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mall.hu-n 13790 Ft a Hobbit-Egy váratlan összejövetel. Elég jó deal :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2803) boost válasza R3ĐßuŁŁ (#2798) üzenetére


boost
addikt

Nem engem húzott le szerencsére, csak a napokban átfutottam a topikot, és gondoltam rákeresek a névre, bankszámlaszámra, és pont egy friss novemberi hozzászólás egy másik oldalon, hogy már van belo"le ügy, aki tud, jelentkezzen.

(#2804) DrojDtroll válasza FLx (#2792) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az jó cucc, szeretem nagyon, nekem a suliban van lehetőségem foglalkozni vele, kettő darab van a sulinak belőle.

(#2805) DrojDtroll válasza bozig (#2799) üzenetére


DrojDtroll
addikt

De érzékelők módján tudnak, csak az oda vissza kommunikáció elvesz két motort és/vagy két érzékelőt.

Mondjuk egy fájl átküldés ilyen módon bonyolult lenne, de vezérlő utasítások átvitele megoldható.

(#2806) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

o-O

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2807) Lavar


Lavar
aktív tag

Ha valakit érdekel vaterán megy egy új 10240-es szett, 35 ezren áll most, sok a megfigyelő, holnap jár le, így valószínűleg felmegy 40-45-re is. De hátha. (Nem az enyém.)

szerk.: szgergely most látom, hogy neked kellett volna, kár, hogy nem előbb láttam. De grat a szetthez.

[ Szerkesztve ]

(#2808) boost válasza Lavar (#2807) üzenetére


boost
addikt

köszi, ezzel a kb 49-es árral is meg vagyok elégedve, maximálisan. :) Már úton van, holnap fut be a cégbe.

[ Szerkesztve ]

(#2809) bozig válasza DrojDtroll (#2805) üzenetére


bozig
tag

Ezt kifejtenéd kicsit részletesebben?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#2810) DrojDtroll válasza bozig (#2809) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tegyük fel van két téglád. Egy ev3 és egy nxt. Pl az Nxt-ről szeretnél átadni egy két infót az Ev3-ra.

Ehhez egy egy motorra lesz szükséged az ev3-mon és az nxt-n. A két motor úgy összekötöd, hogy ha az egyiket megforgatod akkor a másik is forogjon.
Ha az Nxt motorral megforgatod az ev3 motort akkor már azt mérni tudod az ev3 oldalon. Vagyis azzal, hogy menyit forgatsz tudsz kommunikálni.

Pl. ha 90 fok a fordulás akkor csinálja a robot ezt, ha 180 fok akkor azt.

Remélem így már érthető.

(#2811) boost válasza DrojDtroll (#2810) üzenetére


boost
addikt

Melyik érzékelo" tudja mérni, hogy mennyit forgattál rajt?

(#2812) DrojDtroll válasza boost (#2811) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A motor tudja mérni hogy megforgatják-e. Ev3 alatt tudja mérni a megtett fordulatot a program, attól függetlenül, hogy magát forgatja e, vagy külső behatás forgatja meg.

(#2813) boost válasza DrojDtroll (#2812) üzenetére


boost
addikt

ó, de király. egyre jobban tetszik. :D

(#2814) DrojDtroll válasza boost (#2813) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mindezt fokra pontosan teszi.

Az egyetlen szenzor amivel szerintem vannak gondok az a giroszkóp az oktatási csomagból.

(#2815) dime27


dime27
őstag

Megjött a névnapi bontatlan Legóm :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2816) boost válasza dime27 (#2815) üzenetére


boost
addikt

Már nem is bontatlan :D

(Mekkorák ezek a képek? Alig töltött be)

(#2817) Pala válasza dime27 (#2815) üzenetére


Pala
veterán

Grat! :R

Ez nem egy kifutott készlet egyébként? Hol lehet ilyeneket újonnan beszerezni? Én pl. erre a helikopterre pályázom, de idehaza nemigen találok belőle. Illetve egyetlen egy pesti lego-üzletben láttam, de szvsz magasan a reális ár felett. :(

(#2818) R3ĐßuŁŁ válasza dime27 (#2815) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Annyi technicet postolsz, hogy lassan megjön a kedvem venni egyet. Tudtok ajánlani valami vagy létezik egyáltalán olyan ami pl távirányítású vagy ilyesmi? Amivel lehet is kicsit szórakozni? :D

Pala 23k jó ár érte?

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2819) Pala válasza R3ĐßuŁŁ (#2818) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem az nagyon is! Én 35-ért láttam csak.

(#2820) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ha ki kell rakni, ki kell rakni :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2821) R3ĐßuŁŁ válasza Pala (#2819) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Parancsolj uram! [link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2822) Pala válasza R3ĐßuŁŁ (#2821) üzenetére


Pala
veterán

Ó, háát... nem is ismertem ezt az oldalt (pedig próbáltam használt legóra is rákeresni), nagyon szépen köszönöm! :R

(#2823) R3ĐßuŁŁ válasza Pala (#2822) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igazán nincs mit :) 20ért szerintem simán el tudod vinni.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2824) adalbert1


adalbert1
veterán

Azt néztétek már, hogy a Lego Ideas - Kutatóintézett készletet mennyiért akarják adni pár helyen, ahol még raktáron van? :Y (kivéve a shop.lego.com-ot)
2 Ideas készlet, ami jó lenne ha megvalósulna:
Jaws
Ikarus busz :DDD

A mostani vonatokat próbáltátok már? Illetve ami nagyon megtetszett, az a valaki által már említett Mindstorms EV3, csak ennek is egy kisebb sokkot okoz az ára (lassan azt érzem, hogy lego-ra több pénzt el lehetne verni, mint videojátékra).

(#2825) R3ĐßuŁŁ válasza adalbert1 (#2824) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen, mert befejezték a gyártását már :) Ilyenkor nagyon megugrik az összes készlet ára. Lásd anno a Curiosity :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2826) Pötyi


Pötyi
őstag

Jó dolgok vannak a Cuusoo-n / Ideas-on, néha nézegetem, hátha ötletet kapok.

QNX is cool!

(#2827) LÁZ válasza adalbert1 (#2824) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

láttam itthon 50ért hayabusát....muhahhaa

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2828) dime27 válasza R3ĐßuŁŁ (#2818) üzenetére


dime27
őstag

Kezdésnek lehet nem távossal kellene kezdened, de ha mindenképp azt akarsz vegyél egy 9398-at amig még lehet kapni ;) :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2829) R3ĐßuŁŁ válasza dime27 (#2828) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

És miben nyilvánul meg itt az, hogy távirányítós? Csak a kerék mozgatása vagy van egyéb is amit tud?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2830) dime27 válasza R3ĐßuŁŁ (#2829) üzenetére


dime27
őstag

Nézz róla videokat youtube-on, légy kicsit kreatívabb kérlek! ;) :P

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#2831) vicces válasza R3ĐßuŁŁ (#2829) üzenetére


vicces
addikt

előre-hátra, jobbra-balra. semmi több ;)

:)

(#2832) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

na, asszem nagy a baj, párom azzal hivott, hogy sehol sincs idei sw adventi naptár, és fel van háborodva :DDD

ps. bele kell húzni, mert már 3 nap lemaradásban vagyok :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2833) boost


boost
addikt

Ma vettem egy 10671-es készletet, de csak karácsonykor lesz kibontva.

Fogadjunk, hogy kb senki nem tudja, mi az a 10671 :D

Adventi naptár idén még kimarad, kb egy hónapja váltottunk Duplóról "kislegó"-ra, de jövo"re már tutti érdekes lesz. èn meg ellen tudok neki állni. :D

[ Szerkesztve ]

(#2834) boost


boost
addikt

Na, ennyit arról, hogy én visszafogom magam. :D

Tegnap még nem volt, de ma már újra kapható volt a http://shop.lego.com/en-AT/ oldalon a tudóscsajos legó, eredeti 19,99€ áron. Már néztem pár napja, úgyhogy berendeltem egyet, eltenni, Mr Polcnak, aztán majd ha nagyobb lesz, akkor mr Pocoknak. :D

MÀS:

decemberi mini-build megvan? [link]

[ Szerkesztve ]

(#2835) R3ĐßuŁŁ válasza boost (#2834) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A mini buildet meg lehet rendelni?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2836) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#2835) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

csak épiteni, ezért mini build ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2837) boost válasza R3ĐßuŁŁ (#2835) üzenetére


boost
addikt

nem, azt írják, hoy szedd össze a Pick a Brick-be.

[ Szerkesztve ]

(#2838) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Akkor megnyugodtam :D Be kéne még szereznem nekem is egyet pluszba a kis ideas készletből, mielőtt tényleg véglegesen elfogy :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2839) kingabo válasza DrojDtroll (#2812) üzenetére


kingabo
őstag

Programozói szemmel elég béna megoldás. Nade legós szemmel! :C
LeJOS-sal sem lehet megoldani, hogy bt-vel kommonikáljanak?
Egyébként hol mennyiért vetted? (jöhet akár pm-ben is)

[ Szerkesztve ]

(#2840) boost válasza kingabo (#2839) üzenetére


boost
addikt

engem egyedül az zavar, e´s bizonytalanít folyton el a vásárlástól, hogy nagyon kevés csatlakozó van rajt, kevés cucc kapcsolható rá egyszerre (4). Ennyi pénzért ez elég nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#2841) DrojDtroll válasza kingabo (#2839) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hát igen, nem a legtökéletesebb megoldás.

LeJOS-el nem foglalkoztam még, de biztos jobb dolgokat meg lehet vele csinálni.

A suliban foglalkozok vele. Ott kettő ev3-van, de lehet több is lesz.

Nekem az ev3 programozó programja sem tetszik, sok ramot eszik lassú, bug-os.

(#2842) DrojDtroll válasza boost (#2840) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Vannak 3rd party osztók, amivel ez a szám növelhető, főként érzékelők termén.

(#2843) kingabo válasza boost (#2840) üzenetére


kingabo
őstag

Miért mit szeretnél, hogy 4 kevés? :Y Mi 1 távmérő + 3 motor segítségével labirintust térképeztünk fel. Szerintem ez azért nem olyan pici feladat...
De ha sok csatlakozó kell akkor ardunio. ;) Láttam 4 távmérős + 2motoros önjárót is. Igaz nem legó, meg forrasztani kell, de megoldás a problémádra.

(#2844) DrojDtroll válasza kingabo (#2843) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Teljes mértékben egyet érték. Otthon nekem is Arduino van a több érzékelő miatt, és amiatt mert olcsóbb is :)

Nem találkoztam még olyan dologgal a Mindstroms terén ahol kevés lett volna a négy érzékelő. Szerintem egy jó programmal az érzékelők száma redukálható.

A libaritmus feltérképezésére mi volt az algoritmus, és az adatszerkezet ha szabad, megkérdeznem?

(#2845) kingabo válasza DrojDtroll (#2844) üzenetére


kingabo
őstag

Lehet csak azután kéne az algót elolvasnod, hogy megpróbáltál sajátot kitalálni rá. ;)

Robot: egy nxt volt, LeJOS oprendszerrel, 2 motor hajtja a kereket, 1 "tartja" a távmérőt és forgatja balra-jobra.
Algó: mérj balra, előlre, jobbra távot (ebből tudtuk hol van fal). Ha elágazáshoz ért, akkor járja be a bal ágat, aztán az elől lévőt, aztán a jobbat. (nyilván amelyik irányokban mehetett tovább) Ha zsákutca végére ért, akkor fordujon vissza.
A labirintus egyforma méretű lapokból lett felépítve. 1 lap hosszát tekintettük egy mező hosszának, így kaptunk egy mátrixot. Minden mezőben 1 alkalommal mértünk távokat, és 1 lépésnél 1 mezőt lépett előre a robot. Ez nem volt 100%ban jó 5let, mert kicsit (nagyon) leharcoltak voltak már a motorok és az egyik mindig többet fordult mint a másik -> fordult a robot is amit folyamatosan korrigálni kellet. (visszállítottam egyenesbe :DDD )
Mivel a labirintusról térképet is rajzoltunk, ezért a gép irányította a robotot (az algóban lévő utasításokat adta ki), az meg visszaküldte az eredményeket, ha volt. LeJOS miatt viszont pillanatok alatt áttehető lett volna a vezérlés a robotra. (a gépes vezérlő és az nxt-n futó utasítás végrehajró is java-ban készült)
Adatszerkezet: nem rémlik. :( A labirintus "mezős" felépítése miatt mátrixot használtunk, de a mezőkhöz külön-külön letároltuk a 4 oldalt vagy binárisan összevagyoltunk 4 értéket az már nem rémlik.

Ha valami kimaradt, kérdezz nyugodtan! Ha rémlik még a válasz szívesen leírom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2846) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nekem is jelentkezett már ez a motoros probléma, ráadásul verseny előtt három nappal. Motort csereltem, de a problema a kovetkezőnap ujra előjött. nekem giroszkóppal sikerült egyenesben tartani a robotot.

köszi az algoritmust, hasznos segítség lesz ha nekiállok, majd labiritmusozni. :R

(#2847) boost válasza DrojDtroll (#2846) üzenetére


boost
addikt

Ne irogassatok ilyen vásárlásikedvfokozó dolgokat :D

Túl kell élni ezt a karácsonyt :D :D

Megj: ha tanultál informatikát fo"sulin, egyetemen, akkor az egyik legutáltabb tantárgy az algoritmuselmélet volt. Akkor azt gondoltam,hogy sose fog kelleni, aztán azóta tök jó dolgokat összeraktam az ott tanult gráfalgoritmusokból.

(#2848) DrojDtroll válasza boost (#2847) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Alig várom, hogy a felsőoktatás keretein belül, azt csinaljam amit szeretek, proramozzak!!! :DD

(#2849) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

elég korrekt manualt kapott a Slave 1, jó anyag-jó anyag :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2850) thomeef válasza LÁZ (#2849) üzenetére


thomeef
őstag

Nagyon adja :K Remélem megáll majd itthon olyan 70k-ban. De az se baj ha kevesebb ;]

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.