Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) bigdady válasza Malachi (#44799) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondom 50 millát kivettek tavaly, illetve vevő és készlet lefedi a tartozásokat így adósságról, csődről nem hinném hogy szó lehet, de ki tudja mi történt 2013-ban... :D

(#44802) máyköl válasza HarryPotter (#44797) üzenetére


máyköl
veterán

Én ismerem személyesen, többször beszélgettem vele hosszabban.
Szeret többet mutatni mint amennyije van, talán sznob is, de egy nagyon korrekt palinak tartom, aki szereti amit csinál, és az egész életét ennek áldozza.

Sajnálom a dolgot, igazából a blogbejegyzésében próbálja beállítani, hogy mekkora robbanás ez üzletileg, de igazából mind tudjuk, hogy gyakorlatilag megvette őket az iStyle, ne szépítsük.

(#44803) Xero válasza Blyan (#44800) üzenetére


Xero
nagyúr

Az megvan honnan és hogyan indult ez a szakasza a boltnak?
Én még anno ott voltam a szuterénban, amikor hifi/házimozi cuccokat árult és éppen hogy megjött a PM G5-öse. Sőt arra is emlékszem, amikor hwsw-n újságolta, hogy megrendelte. Erről is tudnék mesélni, de nem ide tartozik.

Küldte át az embereket a Starkingbe, aztán iJoe-hoz. Majd Joe-n és a SK-n keresztül (ezt már nem tudom) adott el pár gépet. Végül rájött, hogy ez működhet és bevette a cégprofilba az Apple termékeket.
Akkoriban még Dezsőt is lehetett gyöntölni.

Lakása nem volt. Volt a bolt és pont. Folyamatosan iChaten és beszmacen lógott. Kőkemény saját meló és áldozat volt az elején benne.

szerk: Egy ismerős Apple kereskedés már ment csődbe a szemem láttára. Legalább ők nem így végezték.

[ Szerkesztve ]

(#44804) Malachi válasza Xero (#44803) üzenetére


Malachi
addikt

ott laktam a bolttól pár saroknyira a Hegedűs Gyula utcában, de soha nem jártam bent. :)

(#44805) Blyan válasza Xero (#44803) üzenetére


Blyan
félisten

Mint mondottam:

Persze, belevágni, és vinni a boltot az sok meló, rengeteg energia és feláldozás.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44806) HarryPotter válasza máyköl (#44802) üzenetére


HarryPotter
őstag

ok, nem ismerem, nem akarom megítélni. istyle miben lehet jobb, mint az xms?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44807) Xero válasza Malachi (#44804) üzenetére


Xero
nagyúr

Pedig annak még jó hangulata volt. :)

(#44806) HarryPotter: Nagyobb, stabilabb tőke. Ennyi kb.

[ Szerkesztve ]

(#44808) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#44746) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd megszokom. A jelenlegi után nem annyira vészes szerintem, ha meg nem válik be a többi sorsára jut az is.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44809) bigdady válasza Xero (#44807) üzenetére


bigdady
nagyúr

plusz minimális veszteség, negatív eredménytartalék...

[ Szerkesztve ]

(#44810) joey04 válasza Cyberpunk (#44808) üzenetére


joey04
titán

Szerintem te rekord gyorsasággal fogod eladni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44811) Cyberpunk válasza joey04 (#44810) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miből gondolod ezt? A rendszer ismerem a korlátait is. Volt nekem egy táblám már.;):D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44812) Blyan válasza Cyberpunk (#44811) üzenetére


Blyan
félisten

Ami nem telefon... :)

Szerintem meg sem fogod venni. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44813) joey04 válasza Cyberpunk (#44811) üzenetére


joey04
titán

Nem fogod lenyelni a kis kijelzőt. :)
Ez olyan, hogy nekem is szimpatikus a Note 3, de ahányszor meglátok egy amoledet, azonnal meggondolom magam. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44814) válasza GALARDO (#44747) üzenetére



őstag

Most tettem le a lantot, eladtam egy kocsit. Egész nap rohangáltam. :D Rendesen belehúztatok ma :D
Bukás vagy sem nem az érdekel, hanem az ok(ok). Egy decktop OS-t még mindig többre tartok mint az Androidot (sajnos) Természetesen nem RT-ben gondolkodom. Habár Tegra 4-el az is szóba jöhet, megvárom a TESZTEKET. A Pro nagy ágyú Intel (mobil változat alacsonyabb órajellel [1,8GHz?]) Haswell-el jön passzív hűtéssel. Ez az Intel i5 finomhangolt változata 8GB RAM-al. :D Az ára még nagy kérdés. Szeptember 28-án debütál.

[ Szerkesztve ]

(#44815) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Szerintem meg magával fogja ragadni.marmint Cyberpunkot az iPhone

[ Szerkesztve ]

(#44816) Cyberpunk válasza Blyan (#44812) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor veszek egy sárga C-t! ;]

Egyébként nem viccelek most. Robotban egyedül a Moto X tetszik kár, hogy elcseszték azzal a kijelzővel. One meg szar kamera, a lepke S nem rossz viszont. De annak is szar a kamerája.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44817) Malachi


Malachi
addikt

vége a találgatásnak - a multi kifizette az XMS hiteleit, az üzletekért cserébe. nyugodtan alszom el! ;]

(#44818)



őstag

Àllatvédőknek. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#44819) joey04 válasza Malachi (#44817) üzenetére


joey04
titán

Hát én is azt hittem, hogy mentőöv, de most vagy kamuzik Handras, vagy tényleg nem vészmegoldás volt:

Mar a FS elott is targyaltunk az osszeolvadasrol, csak akkor kifutottunk az idobol.
Ha ez igaz, akkor nem a hitelek miatt ugrott bele ebbe a "fúzióba", és ez elvileg kizárja a csendes társ kilépési szándékát is. Hiszen egyik esetben sem vágtak volna bele az FS-be.

A vezetésről is van némi részlet:

Uzletititkokat nem szeretnek elarulni (mert TG ideges lesz). Ketten fogjuk vezetni a ceget, TG ugyvezeto, en cegvezeto, es ketten irhatunk ala. Legyen eleg ennyi

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44820) Malachi válasza joey04 (#44819) üzenetére


Malachi
addikt

nézd, ez a lényegen nem változtat, aki már dolgozott egy ekkora láncnál, kicsit magasabb beosztásban (jómagam, tíz éve) az tudja, mit jelent ez. Handrás eladta a boltjait egy multinak, hogy kinullázhassa a rengeteg hitelét, cserébe ugyanolyan beosztott lesz, mint a boltvezetők, vagy eladók. a munkájukat koordinálja, felel a boltok forgalmáért, segíti az üzletvezetőket. a mi időnkben ezt területi vezetőnek nevezték. közvetlen felettese a magyar főnök, ez a TG. kirúghatják, lecserélhetik, ha nem megfelelő a forgalom kevesebb jutalékot kap. ebben az esetkeb kb. ezt jelenti az, hogy "cégvezető".

a lényeg, hogy saját szempontjából anyagilag rövid távon biztosan jobban járt, mintha egyedül akart volna boldogulni (már csak a 100 milliós hitel+kamatok miatt is), nyugodt lehet, nem felel a vagyonával a cégért, meg a beosztottakért. hosszú távon viszont mégiscsak visszalépés ez, oda az önállósága, tulajból beosztott lett, ha nem lesz eredmény, így is mindent elveszíthet, ha a vezetés pár év múlva megválik tőle. kezdhet mindent kb. nulláról. kemény dolgok ezek na, nem irigylem. akárhogy is szépíti, nem olyan vidám ez az egész.

na, de hagyom tényleg, sose érdekelt a figura, de ezek a céges ügyek azért izgalmasak. :)

[ Szerkesztve ]

(#44821) bigdady válasza joey04 (#44819) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az hogy 2012 év végen kipucolta a céget egyértelműen arra utal hogy mar akkor készültek erre.

(#44822) vadászcsiga válasza Malachi (#44820) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát szépíti is rendesen, a postját olvasva azert átlátni a sorok mögött, elég friss érzésekkel írta úgyhogy az érzelmek meg benne voltak.
Valahol könnyebb is ez az érzés hogy nem vagy kitéve az üzleti élet viharainak, de ahogy írod oda az önállóság. Viszont legalább megkomolyodik kicsit mert amit ezeken a Keynote közvetítéseken csinál az több mint gyerekes. Persze tudom miért csinálja de akkor is. Na

[ Szerkesztve ]

(#44823) whitezo88 válasza Malachi (#44820) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Anno azt is mondta hogy van annyi fontos ismerose hogy akar a ms hez is bekerulhet sales vagy hasonlo minimum kozepvezetoi pozicioba szoval munkanelkuli nem lesz.

(#44824) Xero válasza whitezo88 (#44823) üzenetére


Xero
nagyúr

Az ilyen ismerősök többsége addig dörgölőzik és ígérget ameddig pozícióban vagy. Amint nincs belőled hasznuk, máris visszavesznek a "lángból".

(#44825) spammer válasza Xero (#44824) üzenetére


spammer
veterán

Ez is igaz. Ezek tisztán üzleti- érdekkapcsolatok. Mondjuk megnézném a Handrást, amint MS termékeket ajnároz és közben fikázza az epült ;]

Erőlteti ezt az összeolvadás dumát még mindig, de nem tudom, miért akarja hülyének nézni az embereket. :U Olyan, mintha a Nokia (mobil) is azzal jött volna, hogy az MS csak összeolvadt velük :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44826) whitezo88 válasza Xero (#44824) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Handras milyen hasznot csinalt az msnek? Egyszer blogolt egy Mangos bemutatorol meg parszor forzarol es ennyi :D

(#44827) Xero válasza whitezo88 (#44826) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem tudhatod.

(#44828) Malachi válasza whitezo88 (#44826) üzenetére


Malachi
addikt

az igazi haszon a követői bázisa, majdnem 64 ezren vannak az XMS Facebookon, meg ott a blogja is, szóval ez elég nagy elérés, egy csomó ember, ami reklámérték, pénz.

a homályos szöveg az "összeolvadásról" is azért kell, mert az iStyle-nak nem érdeke, hogy a jövendő "reklámarcát" azonnal leamortizálja azzal, hogy elmondják őszintén az igazat. pénz, pénz, pénz. semmi más. megy tovább a show.

(#44829) icecave


icecave
nagyúr

Nézem a facebook falamat, ugye nagyobb iPHone portálokra fel vagyok iratkozva, de akárhányszor meglátom az "APR keynote" szöveget, mindig röhögnöm kell, pedig a videót még nem is láttam róla.

(#44830) Cyberpunk válasza Malachi (#44828) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen pénz, handrást is meg lehet venni.;) Meg azt is, hogy mit mondjon. Mondjuk a fizetett blogerek az én szememben a fanboyoknál is lejjebb vannak.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44831) DanielK


DanielK
addikt

Mennyien ismerik handras pénzügyi helyzetét... :P

Xero: lehet, hogy a StarKing nagyobb név neked, de nálam a béka segge alatt vannak és miért? Mert nem lehet amexszel fizetni náluk... :U Számomra ez fontos tényező.

Ha már ilyen nagy nevek, akkor ennyit talán megengedhetnének maguknak. A vége lehet az lesz, hogy őket is beszippantja az istyle.

[ Szerkesztve ]

(#44832) madgie válasza DanielK (#44831) üzenetére


madgie
titán

Ja, beszippantja őket az ájsztájl, mert nem lehet amex-szel fizetni :D

Nálunk vagy öt éve van kártyaolvasó, két amex-es emberrel találkoztam ennyi idő alatt. Persze lehet Pesten többen vannak, nem tudhatom.

(#44833) Totheground válasza madgie (#44832) üzenetére


Totheground
addikt

Nem nagyon vannak, mert a magasabb díj miatt az amexet alig pár helyen fogadják el. Tudom, mert egy darabig nekünk is adott a cég, és csak a szopás volt vele.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44834) DanielK válasza Totheground (#44833) üzenetére


DanielK
addikt

kinek meg az van, az meg nem tud fizetni. :U
értem én, de emiatt nem fogok még egy hitelkártyát igényelni.

(#44835) Xero válasza DanielK (#44831) üzenetére


Xero
nagyúr

A Starking a legelső Apple üzlet Magyarországon. Ezt a presztízst nem lehet nagyon elvenni tőlük. Bőven náluk a legnagyobb a tapasztalat.
Még bőven Motorola procis gépek voltak.

(#44836) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Van egy ájfón 3g-je húgomnak, 4.2.1 ios rendszerrel, és arra lenne kíváncsi, hogy hogyan lehetne beállítani azt, hogy amikor postol fb-re, azt írja ki, hogy ios használatával ?

Samsung S9

(#44837) DanielK válasza Xero (#44835) üzenetére


DanielK
addikt

értem én, vennék is tőlük, de így nem tudok... :)

(#44838) Blaise válasza DanielK (#44831) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen előnye van egy amex kártyának? Tényleg megéri a visszatérítés miatt?

(#44839) Totheground válasza Blaise (#44838) üzenetére


Totheground
addikt

Nem csak az amex-nek vannak visszatérítései. Én egy KHB Visa, illetve az egy Citi Citilife kártyát használok, mindkettő évente több ezres pluszt termel ki (a KHB jobb abból a szempontból, hogy nem pontokkal kell szarakodni, hanem egyszerűen ha 20k fölött van a havi költés, jóváírják a 2%át és annyival kevesebbet kell fizetni, a Citi meg néhány helyen többet kínál, cserébe "Citiforintokat" kapsz). Meg szerintem olcsóbbak is, mint az amex.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44840) Blaise válasza Totheground (#44839) üzenetére


Blaise
veterán

Ez a citiforint mit takar pontosan? Látom, hogy ők pl az APR-eknél történt vásárlás után visszatérítenek 2%-ot, ez egy 400ezres gépnél 8ezer Ft, ami már egy szemmel látható összeg :D

Hogy lehet a visszatérítést "kiszedni"? Mennyi a kártya költsége? Mi a trükk az egészben?

(#44841) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Új szifon és a kufárok már meg is jelentek. Rendelhető 5S 16GB 310k na elmennek ám a... oda.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44842) Totheground válasza Blaise (#44840) üzenetére


Totheground
addikt

A trükk a legtöbb hitelkártyánál ugyanaz. Lejáratig fizesd vissza a havi költést, és nem fognak kamatot felszámolni, de a visszatérítést megkapod. A Citi az asszem havi 670 forint, cserébe ingyen van hozzá sms fírnök meg még pár apróság, a KHB évi 5k, ha kell hozzá SMS az havi + 300.. A citiforint meg így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44843) Blaise válasza Totheground (#44842) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, engem a bank az arany amex-re próbál folyton rátukmálni.

Amennyire látom maga a koncepció nem rossz, de pszichológiailag arra késztet, hogy minél többet költs, ráadásul ha egyszer benézel valamit akkor bukovári a visszatérítés. Keményen oda kell rá figyelni, de mondjuk egy új Macbook vásárlásánál megérheti :)

[ Szerkesztve ]

(#44844) Ragnar95 válasza Totheground (#44833) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ez mostmár nem így van, apámnak van amex és mastercard is és legalább az üzletek, éttermek, stb felében elfogadják az amexet is, főleg a nagyobb boltokban...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44845) vadászcsiga válasza Víz Elek (#44836) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát írja oda ha ilyen márkafuggo

(#44846) madgie


madgie
titán

Ez a pirospontos hiszti csak engem visz a sírba az új hardveraprónál? :((

mondomén: mit vettek volna el, eddig nem volt hivatalos értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#44847) Totheground válasza Ragnar95 (#44844) üzenetére


Totheground
addikt

"felében"

Az szerintem kevés. Viszont a paypas terminálok nagyon terjednek, ami üdvözlendő.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44848) Cyberpunk válasza madgie (#44846) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is voltak pirosaim, de konkrétan leszarom. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44849) mondomén válasza madgie (#44846) üzenetére


mondomén
őstag

Mert? Elvették őket?

(#44850) vadászcsiga válasza Cyberpunk (#44848) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor gyakorlatilag senkinek nincs, mindenki nulláról indul. Hol lesz vajon jelezve kinek mennyi van, az adatlapjan?
Nem mintha nagy üzletember lennék, talán 2-3 termeket tudtam eladni azt is kínszenvedessel :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.