Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185001) Rage47 válasza TechN7ne (#184996) üzenetére


Rage47
veterán

Stadia

(#185002) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Idei év első sütögetése:

Utána jönnek a bepácolt csirkemellek meg saslik.
:K

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#185003) gyuromoj válasza GreenGoblin (#185002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ilyen megoldást se láttam még, de le a kalappal! :C
Mi pénteken tartunk telek bulit, ahol szintén grillezés a terv meg szalonnasütés. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#185004) radi8tor válasza GreenGoblin (#185002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szent ég. A sámlit is feláldoztátok a nemes cél érdekében? :))
Muti már meg mennyire pörkölt oda neki a faszén. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#185005) GreenGoblin válasza radi8tor (#185004) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ez ilyen olcsó IKEA-s szék de tettem alá egy ezer éves vágódeszkát. Na az kuka lesz. Kicsit fekete lett. :DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#185006) radi8tor válasza GreenGoblin (#185005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül is olcsóbb, mint a füvet pótolni. :DD

Egs :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#185007) Luck Dragon válasza r3dsnake (#184988) üzenetére

Nálam Dánul van minden , akkor most én szürke zónás vagyok? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#185008) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na beüzemeltem a cuccost



Nem tudjátok esetleg ez a kis kütyü mi lehet ,dobozban találtam és a hátulja ragacsos?
Még annyi ,hogy a ram fedelet hogyan szedem le ,találtam a tápkábel csatlakozó felett egy kis gombot ,azt kell megnyomnom és lejön a fedél?

(#185009) nord_ válasza TechN7ne (#185008) üzenetére


nord_
veterán

Gyönyörű darab! :K
Ha nem jött volna ki a 24-es M1-es, nálam is ilyen landolt volna.

(#185010) TechN7ne válasza nord_ (#185009) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon erős cucc ,ezzel még nem vagyok hátrányban az M1 ellen sem ,csak az ára jóval húzósabb.
Nem lesznek már Intel gépek ,főleg ez a forma ,így még időben léptem míg el nem tűnnek a palettáról.
M1 ek meg lesznek bőven ,csak most jön a java belőlük ,azokból nem lesz hiány ,nálam is van már egy macbook.

(#185011) madgie válasza TechN7ne (#185010) üzenetére


madgie
titán

Igazából a pluginek, appok támogatása miatt valahol megértem, nekem is kell néha a “régi” iMac az M1 Air mellé, például egy 18 ezres Final Cut plugin sem működik még M1 alatt.

(#185012) Blaise válasza TechN7ne (#185008) üzenetére


Blaise
veterán

Szép gép, sokkal szuebb mint az M1-es műnyag iMac, de azért én már mertem volna bevállalni, az Apple az új mac OS-ben már elkezdte leépíteni az Intel vonalat, szerintem idő kérdése, hogy mikor gyorsítanak rá,

(#185013) TechN7ne válasza Blaise (#185012) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem muszály frissíteni ,meg itt lehet régebbi rendszert is visszarakni ,az a lényeg a munka programok működjenek normálisan ,és ahogyan most mennek nekem már az is elég a megélhetőségre több éven keresztül.

Maga a cpu és vga teljesítménye alapján meg van benne bőven jó pár év még ,viszont az ilyen i5 ös iMac ek valóban értelmetlen már vásárolni.

(#185014) szekra válasza TechN7ne (#185013) üzenetére


szekra
őstag

áu.. muszáj*

(#185015) Blaise válasza TechN7ne (#185013) üzenetére


Blaise
veterán

Én majd az új M1X/M2-es 16-os MBP-re gyúrok, nem használom "komoly" munkára, csak hobbi kép és videó szerkesztés, de ahogy láttam ezekben az esetekben elég komoly a teljesítmény ugrás.

(#185016) Rage47 válasza TechN7ne (#185013) üzenetére


Rage47
veterán

Amúgy nehéz lenne jó helyre rakni a vesszőket?

(#185017) TechN7ne válasza szekra (#185014) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Uhh ,ez csúnya volt bocsi 😆

Rage47
Azokkal mindig szenvedek ,amúgy egyre szarabban írok észrevettem ,rég volt már a suli és felejtek.

(#185019) Rage47 válasza TechN7ne (#185017) üzenetére


Rage47
veterán

De konkrétan mindig rossz helyre rakod. :D Nem nehéz, csak a szó után rakd, ne a szóköz után :D

(#185020) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Érdekes ez a aktiválástól (első bekapcsolás) számított 1 év gyári garancia ,én Július 15. vásároltam az apple gyári oldalán az iMac et ami Július 16. lett kézbesítve és az első bekapcsolás Július 20. történt (tegnap) ,apple check oldalán mégis 2022 Július 14. -ig ír javítási és csereszolgáltatásra ,ami azt jelenti ,hogy olyan mint ha Július 15. én (vásárlás napján) már bekapcsoltam volna a gépet miközben csak Július 16. lett kézbesítve és Július 20. kapcsoltam be...

Erre a 3 év garanciára is rákérdezek telefonon mert az email ben küldött számlán nem látok 36 hónapot...
Ti vásároltatok már az apple oldalán és megkaptátok drágább készülékekre a 3 év garanciát?

(#185021) r3dsnake válasza TechN7ne (#185020) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vállalozásra vetted vagy magánszemélyre?

(#185022) TechN7ne válasza r3dsnake (#185021) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Magánszemély :K

Sajnos már nem vették fel a központi telefonszámon mert csak 17 óráig vannak bent ,holnap felhívom őket és rákérdezek ,de ha Magyarországi törvény szerint járnak el ,akkor meg kell hogy legyen a 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#185023) TechN7ne válasza r3dsnake (#185021) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Magyar fogyasztóvédelmi törvények alapján megkaptam a 3 év jótállást ekkora összegnél és csak számlát küld az apple amit el kell rakni.
Asztali számítógépek esetén meg vásárlás napjától indul a garancia ,mivel már akkor ki lett fizetve az apple oldalán.

(#185024) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki adott már el úgy terméket Jófogáson hogy nem pipálta be a Foxpost lehetőséget? Tegnap este kaptam egy emailt hogy valaki megvenné, de Foxpost-al. Fel is tudnám adni, de legközelebb csak jövő szerdán, viszont az oldal nem írja ki hogy kicsoda szeretné megvenni. Most ilyenkor mit tudok tenni?

Elkezdtem kitölteni kíváncsiságból a Foxpost kérelemhez szükséges dolgokat ami jött emailbe, de már az utolsó lépésnél voltam és nem írta ki ott se a srác adatait. Hogyha jóváhagyom akkor köteles vagyok feladni, - elméletileg -, de most ezt így hogy? Jó lenne meggyőződni arról hogy neki nem-e késő jövő hét szerdai feladás, érdekli-e úgy még? Stb.

(#185025) nord_ válasza tothjozsi96 (#185024) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem nyugodtan csináld, én is adtam már el így cuccost a jófogáson. Ha annyira sürgős lett volna a vevőjelöltnek, akkor dob neked egy e-mailt.

(#185026) tothjozsi96 válasza nord_ (#185025) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi! És a Jófogás később sem tudatta veled hogy ki vásárolta meg?
Tehát nem írja ki hogy ki vette meg, elérhetőségeit, stb?

Jó lenne felhívni az illetőt, nem akarok benyelni egy olyant hogy feladom és mégse veszi át, visszajön. Utánvéttel kérte a srác, legalábbis más lehetőséget nem ír az oldal.

Szerk.: Most jóváhagytam, kicsit félreértettem az egészet. Tehát most csak a lehetőséget állítottam be, mert lett volna aki így venné meg. Viszont nincs konkrét vevő, csak beállítottam hogy így is lehet kérni. Nagyon jó .. :))

[ Szerkesztve ]

(#185027) radi8tor válasza tothjozsi96 (#185026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem Jófogás nem küldi el a vevő adatait (ha jól tudom). Ott van a hirdetésben a telefonszámod vagy küldhet privát üzenetet neked a vevő.

⭐ Stella

(#185028) tothjozsi96 válasza radi8tor (#185027) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, én is úgy tudom. Csak meglepődtem hogy kaptam már kettő emailt hogy 'Új Foxpost igénylésed érkezett', ki kellett tölteni egy igénylést és azt hittem akkor ez automatikus vásárlás is egyben, tehát hogy van konkrét vevő. De nincs, csak ketten rányomtak hogy Foxpost lehetőség érdekelné őket, majd gondolom kapnak most visszajelzést és akkor úgy fognak jelentkezni pü-ben.

Szerk.:
Na és most küldött a Jófogás egy emailt hogy valaki akkor 'megvette', benne vannak az adatai. Tehát nem küldött nekem üzenetet, hanem automatikusan foxpost küld emailt, benne vannak a vevő adatai.

[ Szerkesztve ]

(#185029) nord_ válasza radi8tor (#185027) üzenetére


nord_
veterán

Egészen pontosan úgy néz ki, hogy amikor a jófogásos vevő foxposttal “megrendeli” a terméket és te feladtad, akkor már megkapod a nevét és a telefonszámát.

(#185030) tothjozsi96 válasza nord_ (#185029) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mármint miután elfogadod az igényt. Most kaptam emailt, benne vannak az adatok.
Írtam neki egy emailt, hogy jó-e úgy ahogy én gondoltam. Közben jött már egy feladó kód Foxpost-hoz, igazából tök jó a rendszer, nem kell Foxpost-on belül semmit sem beírnod, mindent kitölt automatikusan, csak kérdés hogy jó lesz-e a kedves vevőnek is. ;]

(#185031) radi8tor válasza nord_ (#185029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja Foxposttal nem használtam Jófogást.

⭐ Stella

(#185032) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#185033) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#185032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol a tányér? :D

Egs!

⭐ Stella

(#185034) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#185032) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hol etted? Jól néz ki!

(#185035) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#185034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mészár Steak Kitchen

Tiéd is nice.

(#185036) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A 14 éves Mofém csaptelep megadta magát (ereszt a betétnél, elárasztotta a fürdőt/szomszédot)

Mofémet vegyek drágábban (vasárnap) vagy ezt a Grohe-t? [link]
[link] Mennyire jók ezek a belépőszintű cuccok?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#185037) TechN7ne válasza radi8tor (#185036) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pff ,
Biztosítás volt?

Mindent a praktikertől vettünk mi is ,de volt egy-két visszaáru aminek az összegére Július 6. óta várunk és már lassan a hónap végén járunk.
Jó cuccaik vannak ,de többet ott egy gyufaszálat sem veszünk.

Ismeritek ezt az üdítőt?

Kegyetlen finom...

[ Szerkesztve ]

(#185038) tothjozsi96 válasza radi8tor (#185036) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Grohe-val nincs személyes tapasztalatom, de nem rég vettem egy Mofémet, nálunk elég vasas a víz, 1-2 hónap alatt annyira megváltozott az a szép gördülékeny járása. Nagyon meglepődtem hogy ennyit tud a Mofém, oké, a víz hibája, de azt se akarom elhinni hogy 1-2 hónap után el kell kezdenie ennyire szorulni, jó, túlzok de ahhoz képest mikor megjött, most sokkal rosszabbul jár.

(#185039) radi8tor válasza tothjozsi96 (#185038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja nálunk is ez volt relatív hamar. Aztán volt hogy citromsavas pucolás megoldotta.

Techn7ne: háznak van biztosítása, ha eláztatunk valakit akkor no para, fedezi a biztosító. (már mi is àztunk be vagy 2x)

⭐ Stella

(#185040) tothjozsi96 válasza radi8tor (#185039) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem is kell majd vennem egy csaptelepet, szerintem már annyira nem jó a Mofém mint régen, bár hosszútávú tapasztalatot még nem olvastam a Grohe-ről sem, elsőre jónak tűnik.

Nem tudom hogy a Praktikerben akarod-e megvásárolni, de nekem ezektől a boltoktól végem van, de komolyan. Múltkor is vettem 4db 4x40-es facsavart, 200 forint volt. Tudom, sokan lesz@rják mennyi az annyi, de legutóbb 400 facsavart vettem 1200 forintért, tehát úgy nagyjából csak 10x volt drágább. OBI ugyanez, oda maximum csak nézelődni megyek, de ott vásárolni bármit is..

(#185041) Norbi. válasza tothjozsi96 (#185040) üzenetére


Norbi.
őstag

Most volt nálunk konyhabútorcsere (pont ma lett kész végre) illetve hugomnál full felújítás, több, mint 2 millió forint lett otthagyva, valami közepes fejessel beszélve engedtek simán, 11%-ot kb, valamit a számlázással okoskodtak.
Csavarok, hasonló apeóságok brutál drágák, ez tény, de a nagyobb dolgokból sok dolog van jó árban.

(#185042) tothjozsi96 válasza Norbi. (#185041) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Lehet, de ezeket a boltokat azért imádják sokan mert minden egyhelyen kapható. Nézd majd meg egyszer az OBI-ba hogy mennyibe kerül a rézkábel, sokszorosa annak mint amennyi egy villanyos boltban. Vagy például szagelszívóhoz való kimondott ilyen szellőztető cső. 3x annyiba kerül mint egy sima szennyvíz cső, és nincs közte különbség érdemben. Én továbbra sem fogok ezekben az üzletekben bevásárolni.

(#185043) radi8tor válasza tothjozsi96 (#185040) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Praktikerben kapásból 10-essel drágábbak a szerelvények. :DDD

⭐ Stella

(#185045) icecave válasza #20749568 (#185044) üzenetére


icecave
nagyúr

Annyitól még az ecet is finom :D

(#185046) nord_ válasza tothjozsi96 (#185038) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem Grohe-ból mindegy mit veszel, az bárminél jobb. Na jó, egyet ne vegyetek, a belépő zuhanyszettet: a tusolófej csöve használhatatlanul kemény…

(#185047) TechN7ne válasza #20749568 (#185044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#185048) radi8tor válasza TechN7ne (#185047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jááj egyemmeg' ezt meglátná egy NÉBIH-es sokba kerülne nekik. Ráragasztották a tápérték táblázatra a magyar címkét (ami nem lenne baj ha ott lenne magyarul a tápérték táblázat a címkén). :D

⭐ Stella

(#185049) TechN7ne válasza radi8tor (#185048) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na ezért nem látok máshol ilyet ,sarki dohányboltban van csak és 480ft. / db. :D

(#185050) tboldi válasza TechN7ne (#185049) üzenetére


tboldi
nagyúr

Import cucc lehet, mint a Müllerben a vaníliás Coca-Cola (nem a zero, sima).

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.