Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) whitezo88 válasza icecave (#37000) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Most olvastam hogy az apple is mar gozerovel dolgozik a sajat ikonokon.

(#37002) Blyan válasza icecave (#37000) üzenetére


Blyan
félisten

Hehe, nem is néz ki rosszul.

(#37001) whitezo88

Az ajánlatos... és dolgozhatna kicsit a mappák hátterén is :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37003)



őstag

Nem tudja valaki mi annak az appnak a neve, amit ajánlottam is - nagyon rég volt. Valaki le is töltötte, és 5 perc után törölte is. A lényeg, hogy zongora volt, ahol eső cseppeket kellett elkapni. IPhoneon már nagy zenekari műveket kottáztam rajta úgy ment. :D

(#37004) vadászcsiga válasza (#37003) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi van nincs otthon az asszony? :D

[ Szerkesztve ]

(#37005) válasza vadászcsiga (#37004) üzenetére



őstag

Már rég megtaláltam volna a Playen ha emlékeznék pontosan mi volt a neve. Pianinoból Dunát lehet rekeszteni. Idáig minden megtaláltam, ráadásul magyar lokalizációval. :P

[ Szerkesztve ]

(#37006) -Ben- válasza (#37003) üzenetére


-Ben-
veterán

Zenekari műveket kottáztál? :D Mivel foglalkozol? (ha nem titok) :U

(#37007) vadászcsiga válasza (#37005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De miért nem itt kérdezed?[link]

(#37008) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vélemény?

Alaplap: Asus P8H77-M
Ház: Fractal Design Core 1000 (microATX)
CPU: Intel i5-3330
CPU Cooler: Coolermaster Hyper T4
VGA: VTX3D Radeon HD7790 1GB X-Edition
RAM: TeamGroup Xtreme Dark 8GB [2x4GB] 1600MHz CL9 DDR3
Táp: Corsair CX430 M (430W, moduláris)
Monitor: Dell UltraSharp U2312HM (IPS, kalibrálva)

Ezt a konfigot agyaltam ki hosszas keresgélés, fórumozás, számolgatás után. Már csak rá kéne vennem magamat, hogy rákattintsak a rendelésre. (Az még nem lesz egyszerű :) )

[ Szerkesztve ]

(#37009) ittakary válasza r3dsnake (#37008) üzenetére


ittakary
nagyúr

CPU hűtő valami nagyon lagymatagnak néz ki, RAM-ból vehetnél márkásabbat, monitor pedig kár hogy 16:9 de amúgy jó :)

(#37010) Cyberpunk válasza ittakary (#37009) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A proci hűtő megteszi, jobb mint a gyári mindenképp. A RAM az tényleg gagyi, de a monitornálk nem értem miért lenne hátrány, hogy nem 16:9. :U Orrba tudnám verni, aki ezt kitalálta. DVD filmeken kívűl semmi haszna.

Ja persze rosszul értelmeztem. :DDD Az tényleg az, és pont ezt a képarányt támadta.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37011) r3dsnake válasza ittakary (#37009) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lagymatagnak? Szerintem elég masszív dögnek néz ki (és elméletileg hatékonyabb, mint a TX3) KÉP

TX3 van öcsémnek, ezen nagyobb a venti, elméletileg alacsonyabb fordulaton hatékonyabb, mint a TX3.

Ramok kvadrágák sajnos, de jókat hallottam erről (állítólag mocskosul jól tuningolhatók, bár egyelőre ez nem szempont.)

Monitor: A 16:10 bizonyos esetekben kényelmesebb volna, de a 24"-os 16:10-es Dell 20k-val kerülne többe. Nekem annyit nem ér 120 sor plusz pixel.

Cyberpunk. épp ez az, hogy 16:9

Amúgy legszívesebben 21:9-es monitort használnék, mert WOW, csak sajnos rettentő drágák még. (tDr1v3r szerencsésebb volt a PH játékon, pedig nagyon pályáztam arra a monitorra)

[ Szerkesztve ]

(#37012) Ragnar95 válasza r3dsnake (#37011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+2 ezerért van Corsair vagy Kingmax RAM :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37013) madgie válasza r3dsnake (#37011) üzenetére


madgie
titán

És az U2212? Bizonyos szempontból jobb, mint az U2312 (pl. kontraszt).
És pont ugyanakkora, mint a 21.5" iMac :D

(#37014) Cyberpunk válasza r3dsnake (#37011) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én legszívesebben egy 30"-es 4K-s monitort használnék, de hát nem jönnek. :(((

Azt meg főleg nem kérném. Lassan ott tartunk, hogy egy sor pixel lesz csak. :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37015) válasza -Ben- (#37006) üzenetére



őstag

Csak hülyéskedek, de amikor megvolt még, nem tudtam letenni. Na még egy kicsit és már hajnalodott. :D

vadászcsiga

Megtaláltam [link] de droidra nem még. :W ezzel most sokat amortizálódott :(

[ Szerkesztve ]

(#37016) r3dsnake válasza madgie (#37013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Túl kicsi az árkülönbség ahhoz, hogy ne a nagyobbat válasszam. :)

(#37017) madgie válasza r3dsnake (#37016) üzenetére


madgie
titán

Ja, aztán majd rájössz, hogy sz*r a retina után a bazi pixeleket nézni :P

(tapasztalat, 23" IPS-em volt majd' három évig, az iPhone 4/iPad4 óta utáltam ránézni)

Ragnar95: tévénél tökmindegy, mert azt 3 méterről nézem (és az 50" :D). A monitor viszont bő fél méter ugye, egész pontosan nekem most 70 centi, és WQHD (2560*1440) a cucc... az iCuccok tehetnek erről is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37018) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#37014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minek neked 4K? :DDD Mi a franc készül egyáltalán akkora felbontásban, hogy értelme legyen olyan monitort venni? :P
madgie: remélem akkor neked a TV-d is 21"-os :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37019) r3dsnake válasza madgie (#37017) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

21,5"-on meg 23"-on is szar a fullhd, de akkor legalább tudom használni esetleg konzolhoz, filmnézéshez kényelmesen fotelből a nagyobbat.

(#37020) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#37018) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igazából 24"-on még jobb lenne. Ez elfér az asztalon. :DDD Nagyobb pixelsűrűség miatt lenne jó, igaz a Winfos elég szarul skáláz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37021) -Ben- válasza (#37015) üzenetére


-Ben-
veterán

Áh, már kezdtem örülni, hogy találtam „szakmabelit” ;] :DD Sebaj, félreértettem! :))

(#37022) Cyberpunk válasza madgie (#37017) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyébként az iPhone-ok és iPad-ek túlszaturálnak.;) Amúgy meg az Oppom (ez is) megüti az iPad kijelzőjének a minőségét. A Lumia 920 elbújhat, pedig az is IPS.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37023) Xero válasza r3dsnake (#37008) üzenetére


Xero
nagyúr

Én átírnék pár dolgot és mehet rá OS X is. :K
Az összedobált hackli Anyámnak még mindig jó szolgálatot tesz. :P

(#37024) Blyan válasza Cyberpunk (#37022) üzenetére


Blyan
félisten

Oppo.. most csak próbálsz vetíteni, pedig már váltanál is vissza WP-re. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37025) madgie válasza Cyberpunk (#37022) üzenetére


madgie
titán

Dehogy szaturálnak túl, az iPhone 5 -ig mindegyik ájfón alulszaturált volt, még az sRGB-t sem töltötték ki.

#37027: Én is. Meg a tesztekből, meg a kalibrálós tapasztalataimból.

[ Szerkesztve ]

(#37026) r3dsnake válasza Xero (#37023) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Min változtatnál?

(#37027) Cyberpunk válasza madgie (#37025) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ex iPademből indultam ki. Hát nekem túl rikító volt. Ez van... Amúgy az üveg felület is ráteszi a maga részét. De monitorban szigorúan csak a matt jöhet szóba. Pont ezért szarok nekem a Macbook-ok.

Blyan: :N Eddigi magasan legjobb kijelző, ami mobilomban volt. :P A képarány a szar csak. :(

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37028) Blyan válasza Cyberpunk (#37027) üzenetére


Blyan
félisten

Szar lehet, ha egy kínai feltörekvő a csúcskütyü... :DDD

Volt már FC? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37029) Totheground válasza madgie (#37017) üzenetére


Totheground
addikt

Érdekes, nekem annyira nem bassza a szememet a monitor, pedig a teló engem is rászoktatott a jóra.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#37030) madgie válasza Totheground (#37029) üzenetére


madgie
titán

Akkor én vagyok a peches :D
Bizisten főleg ezért cseréltem le, utáltam, hogy integetnek a pixelek róla.

(#37031) Ragnar95 válasza r3dsnake (#37026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alaplapon rögtön, mert ezzel kínszenvedés a hackli :( Egy jóféle gigabyte-ot neki és mindjárt sokkal könnyebb dolgod lesz :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37032) Xero válasza r3dsnake (#37026) üzenetére


Xero
nagyúr

Alaplap: Gigabyte GA-H77N-WIFI
VGA: GeForce GTX 650 Ti
RAM: Corsair Vengeance kit

(#37033) Cyberpunk válasza Blyan (#37028) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem jól megy egyszer sem indítottam még újra, és fagyi sem volt. :P Bár frissítenem már jó lenne. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37034) r3dsnake válasza Ragnar95 (#37031) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jah asszem errol regebben is volt szo itt, de
azota sem szimpi a gigabyte nekem.

De majd szetnezek milyen H77-es lapjuk van mATX meretben.

[ Szerkesztve ]

(#37035) Cyberpunk válasza r3dsnake (#37034) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Asrock-ot végy. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37036) r3dsnake válasza Cyberpunk (#37035) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na az meg plane nem bejovos, attol nagyon idegenkedek.

(#37037) Ragnar95 válasza r3dsnake (#37034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Márpedig hacklihoz gyakorlatilag csak az jó,ha jót akarsz magadnak :) Ha szeretsz haxolni és szenvedni azzal,h felmenjen a rendszer, majd megtalálni a megfelelő kexteket ahhoz,h minden működjön, ha van egyáltalán, majd idegeskedni, h valamiért nem jó az egész, vedd meg az Asust :DDD :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37038) Cyberpunk válasza r3dsnake (#37036) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát pedig sokszor jobb lapokat gyárt mint a szarsus ;]

Más: jó játék ez a Rochard több mint 1 órát toltam vele nemrég. Guru-hoz volt.:DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37039) r3dsnake válasza Xero (#37032) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nVidia kapásból esélytelen a ZeroCore hiánya miatt.

De amúgy egyáltalán nem volt szempont a hackli, tehát nem is ez alapján válogattam össze az alkatrészeket. Meg lennék nélküle, inkább majd egy macbook-ot szeretnék az asztali mellé valamikor. De ez már idén nem fog beleférni, mert a fényképező fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#37040) válasza -Ben- (#37021) üzenetére



őstag

De tehetséges és reneszánsz vagyok :D Amúgy jazz zongorát tanultam Rátonyi fiától a Patakiban. Nagyon szeretem a zenét, de már rég csak saját építésű hifiben utazom. Most is tervezek egy tölcséres széles-sugárzót Visaton motorral. Kb. 2m magas hangkamrás rendszer.

Cica

4k monitor? Nem érted a lényeget. A 4000 pixel arra jó, hogy nagy felületen 60-90" sem legyen pixeles a kép. Ha bele zsúfolnák egy monitorba, észre sem vennéd. Az emberi szem felbontása 0,1mm - ezt pont neked kéne tudni - itt a pixel távolság monitor esetében kb. mikró méter lenne, de 0,1mm-nél nagyságrendekkel kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#37041) czuzia


czuzia
csendes tag

Szisztok!

Iphone 3g-m van és az a problémám, hogy egy sim csere után nemtudom rendesen visszanyomni a tálcát. kb egy fél milliméter hiányzik, de sehogy nem megy tovább. másfél órája tuszkolom már fáj az ujjam de semmi. A történethez még annyit, hogy előtte 2 perccel már kivettem meg visszaraktam, csak véletlenül ugyanazt a kártyát raktam be mint amit kivettem. akkor minden rendben volt. Azóta egyébként se az alap kártyával, se üresen nem megy a helyére. Találkoztatok már ilyennel?

(#37042) Xero válasza r3dsnake (#37039) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért van olyan nagy szükség ZeroCore-ra?

Azzal a CPU és VGA párossal a hackli elég bukó.

Nem értem, hogy ha úgyis vágysz az OS X-re, és úgyis nulláról építed a gépet, akkor már miért ne törekednél a szinte teljes kompatibilitásra?

(#37043) r3dsnake válasza czuzia (#37041) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Esetleg fordítva? :)

Xero: éjszaka legyen kussban a gép, teljesen, meg ne is zabáljon fölöslegesen, amikor steamről szedem a játékokat. Nemigazán tervezem kikapcsolni ezt a gépet, ha meglesz. nVidia kártyát semmiképp sem akarok, szóval gondolom az egész hackli dolog már itt bukó. Akkor meg onnantól teljesen mindegy a többi komponens is ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#37044) Cyberpunk válasza (#37040) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze persze. Nézz meg egy rMBP-t meg egy simát.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37045) czuzia válasza r3dsnake (#37043) üzenetére


czuzia
csendes tag

Próbáltam már mindenhogy. :( De amúgy csak egyféleképpen megy bele. és mondom már hajszál híjján benne van, csak nem akar bepattanni vagy hogy mondjam.

[ Szerkesztve ]

(#37046) tDr1v3r válasza r3dsnake (#37011) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem nem éri meg 21:9-es monitorokat venni, főleg nem LG-t... jó, nekem nyilván ingyen lesz amiért öröm bódottá van, de amúgy eszem ágában se lenne azt venni, főleg úgy hogy egy árban van a Dell U2713HM-el, ami azért jóval átláthatóbb a maga 16:9 képarányával és 1440p-s felbontásával.

A gépedre: ha Core 1000 házad lesz rá ne kösd a lapodra az elöli ventit, nagyon hangos, nem ajánlom. Meg a tápod helyett valami Be Quiet!-et nézz... azok úgyis mind FSP belesek (meg asszem Seasonic is van, de nem 100%), és mély kussba vannak. VGA-ból meg Sapphire márkájút, az is csöndes.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#37047) Xero válasza r3dsnake (#37043) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam a MacPro sincs kikapcsolva soha. ;]

Ha a procin változtatsz (Intel i5-3570-re) és Gigabyte lapot veszel, akkor még teljesen működhet a dolog, pusztán ha átbootolsz, akkor át kell kapcsolni az IGP-re és kész.

(#37040) SÖ: Tényleg nézegess meg egymás mellett egy retina 15-ös MBP-t és egy simát. De ha van kezed ügyében Mac, akkor azt is át lehet kattintani "retinára". Akkor remélem majd megérted, hogy sokan miért ácsingózunk 4k-s desktop monitorért.

Én ezért is várom az új Mac Pro-t. Nagyon remélem, hogy vele együtt jönnek a 4K 27-es displayek, és ingem-gatyám elkölthetem kettőre. :P

[ Szerkesztve ]

(#37048) válasza tDr1v3r (#37046) üzenetére



őstag

Csak úgy hobbiból tényleg nem, de akinek szüksége van ilyen képarányra, az aranyárban is megveszi. Pl. kapcsolási rajzok, áramút terv, folyamat irányítás egy az egyben elférnek rajta. Táblázatokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#37049) r3dsnake válasza Xero (#37047) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

HD2500-on nem menne a hackli?

(#37050) Xero válasza r3dsnake (#37049) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. 3000 vagy 4000 kell neki, de azt oob támogatja.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.