Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178001) tothjozsi96 válasza Rage47 (#177999) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem ez nem hiba, de ezzel cserélték másoknak?

Ez az aktív zajszűrés a levegő kiszorítással vagy nem tudom mivel függ össze és szerintem azért van ez a zaj, de annyira minimális, sőt, én észre sem veszem. Amikor este nagyon nagy csend van, beteszem a fülembe és nem hallgatok épp semmit akkor hallom, de amúgy az esetek 99%-ban szerintem észrevehetetlen.

Én se tudom hogy miért lehet, de azért baromi jó ez a Pro verzió. Olvastam hogy az iOS 14-el lesznek itt bőven újítások is, lesz benne szoftveres térhangzás, arra nagyon kíváncsi vagyok például.

Aki vonatozik rendszeresen és szokott zenét hallgatni annak nagyon megéri. Nálam főleg itt jött ki hogy "gyenge" az Airpods 2. gen. Mikor megvettem felültem a Pest-Pécs IC-re és egy aranyos néni ült egyel előttem, őt hallottam, a zenét sajnos nem. :U

Airpods Pro-val szinte semmi nem hallatszik be, régebbi személyvonatok alapból baromi hangosak, ott szó szerint semmi se hallatszik bele.

(#178002) Rage47 válasza tothjozsi96 (#178001) üzenetére


Rage47
veterán

Rákeresel neten, tömegesen cserélik, még szifonon is van róla cikk.

[ Szerkesztve ]

(#178003) tothjozsi96 válasza icecave (#178000) üzenetére


tothjozsi96
addikt

24 óra eltelt mióta beállítottad?

Az OTP app-jában el kell telnie 24 órának amikor SmartBank-hoz hozzárendeled a telefonod. Lehet hogy az Apple Pay-ben is van valami ilyesmi, nem tudom.

Velem ilyen még sose fordult elő, pedig fizettem már BKK automatánál.

(#178004) icecave válasza tothjozsi96 (#178001) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát az aktív zajszűrés nem úgy működik, ahogy írod.... mármint ez a levegő kiszoríásos dologra gondolok...

Egyébként a konstans zajokat szűri mindegyik ki jól, pl. állandó zúgás metró, villamos, légkondi, vetillátor, stb. (ahogy te is íod). Egy beszédet, stb-t ami állandóan változó freki, azt nem, nem is arra találták ki.
Nálunk itthon mobil klíma van, elég hangos, bekapcsolom a zajszűrést, kb mintha nem is menne, csak a zenét hallom :)

(#178003): igen, már tegnap kaptam sms-t, hogy aktiváltam a kártya regisztrációt, meg is történt és ugye máshol már tudtam fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#178005) tothjozsi96 válasza Rage47 (#178002) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Rákerestem hogy "airpods pro meghibásodás" de csak januári cikkek vannak, mit olvastál? Muti.

(#178004) icecave
Én sokszor érzek nyomást a fülemben, pár hónapja használom már.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#178006) Giovan! válasza icecave (#178000) üzenetére


Giovan!
addikt

Én azóta használom az Apple Pay-t, hogy megjelent Magyarországon, de hálistennek egyszer sem futottam még bele hibába. Mondjuk nem is próbáltam BKK automatánál fizetni vele, az tény :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#178007) icecave válasza tothjozsi96 (#178005) üzenetére


icecave
nagyúr

Érdekes. Pont azért, mert épp arról szól itt a dolog, hogy ez "átengedi", nem hagyja, hogy betolj egy adag levegőt, ami ott feszül a dobhárgyád meg a füles között, amivel eltorlaszolod ak ijáratot ugye, hanem szépen kiengedi. Én is ezt érzem, eléf geltűnő sok-sok év agybadugós után. Ezért fura nekem, amit mondasz.

(#178008) tothjozsi96 válasza icecave (#178004) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most megnéztem, elvileg az Airpods Pro kitudja egyensúlyozni a nyomást a fülben, ezáltal nem lesz kényelmetlen, viszont tényleg nincs köze a zajkioltáshoz.

Nem tudom, lehet akkor nálam nem oké valami, de sokszor éreztem nyomást nagyobb zajban, pedig elméletileg csak kiegyensúlyozni tudja a füles a rácsokon keresztül.

Te nem éreztél még nyomást?

[ Szerkesztve ]

(#178010) tothjozsi96 válasza Rage47 (#178009) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

Nekem nem recseg, csak minimálisan sistereg, nagyon halkan, de csak akkor ha épp nem szól benne semmi.

(#178011) icecave válasza tothjozsi96 (#178008) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, pont azt élvezem annyira a sok agybadugós utáűn, amit írtam. Nem kell bepráselni egy kis levegőt a dobhártyád meg a füles közé, ami feszít, mégis ulyan jól szól NC-vel, mint azok. Nekem nagyon bejött az airpods pro. Arról nem is beszélve, hogy a beszélgetési hangminőség valami döbbenet, és a videózáskor a késleltetés szinte nulla. Tudtam, hogy doridon bármit veszek, nem lesz ilyen jó, de megtapasztalni más :D Az első Apple eszköz, amibe nem tudok belekötni :D Mondjuk baromi nagy mák,hogy nem esik ki a fülemből, ettől nagyon féltem, hogy nem lesz elég, de hála Istennek az lett. Mintha semmi sem lenne a fülemben mégsem esik ki. Holnap este kiderül, hogy bírja a szobabicajos izzadást.

(#178012) SidCorky válasza Giovan! (#178006) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nekem órával mindig működik az AP, BKK és MÁV automatával is. K&H a kártya, ha ez számít.

Azóta használom így, hogy a K&H-nál bejött az AP, egyszer nem működött csak, a Postánál csekkbefizetésnél, minden mással gond nélkül megy. Lehet, hogy azóta már ott is, de inkább meg se próbáltam, amilyen csúnyán reagált a pali (mit kell villogni ilyenekkel, nem lett volna gyorsabb rögtön kártyával, ha úgyis a zsebemből vettem elő? :U ), inkább már kártyával a kezemben megyek oda. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#178013) tothjozsi96 válasza icecave (#178011) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Így már értem!

Igen, nagyon durva hogy tényleg nem lehet érezni hogy egyáltalán a fülembe van-e. Számomra akad azért egy negatívum, a 2. gen tokja tök jó volt, könnyen ki jött belőle a füles. Itt a Pro tokjából szinte kiugrik, ki pattan a füles. Sétáltam kiakartam venni, mondanom se kell hogy amikor vettem ki, kiugrott a kezemből, le is esett persze...
Egyszerűen annyira erős az a mágnes vagy ami fogja hogy amikor elengedi a fülest akkor szinte megugrik a kezemben, lehet csak nálam van ez így, de én ezt vettem észre.

(#178014) icecave válasza tothjozsi96 (#178013) üzenetére


icecave
nagyúr

Megvan a taktikája, hogy kell kivenni, tényleg. Van róla videó is, ha rákeresel. Mögé be kell nyúlni és magad felé húzni. Így elkezd kijönni, mikor a mutató ujjaddal mögé nyúlsz, és rá tudsz fogni a hüvelykujjaddal. Így biztosan nem ejted el.

(#178015) tothjozsi96 válasza icecave (#178014) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is így veszem ki, most is próbálgattam, nekem így is megcsúszik a kezemben hogyha baromi lassan próbálom. Lehet zsírosabb a bőröm és jobban csúszik, nem tudom.

Na mindegy, szerintem valahogy lehetne kicsit nagyobb a hely a tokban, mert konkrétan szerintem ez a baj hogy pici a hely és az volna a jó hogy amikor benyúlsz a füles mögé akkor kicsit alá tudj fogni. Pedig nem is vaskosak az ujjaim :D

Én nagyon vigyázós vagyok a dolgaimra, telefont se ejtettem még le szerencsére egyszer sem, az Airpods Pro-t viszont egyszer, a fekete fém rácson sajnos meg is látszik, szerencsére csak oldalról nézve, de max 1mm-t nyomódott csak be egy kis helyen. ;]

(#178016) Giovan! válasza SidCorky (#178012) üzenetére


Giovan!
addikt

Őszintén szólva én főleg az AP miatt tervezek Apple Watchot venni :D

Amúgy birom az ilyen fontoskodó alakokat. Ha 2 másodperccel tovább tart fizetni, mert történetesen a termináljuk nem kompatibilis az AP-el, akkor mi van? Csődbe megy a Posta?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#178017) icecave válasza Giovan! (#178016) üzenetére


icecave
nagyúr

Plusz ahol megy a kártyás fizetés (paypass) ott az Apple pay is nem?

(#178018) tothjozsi96 válasza icecave (#178017) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elméletileg mindenhol megy, én már fizettem Győrben rengeteg helyen Apple Pay-el, sose volt semmilyen gond. Se postán, se a strandon, kocsmában, nekem sose volt ilyen hibaüzenetes gondom.
OTP

[ Szerkesztve ]

(#178019) Giovan! válasza icecave (#178017) üzenetére


Giovan!
addikt

Elvileg ja, és én sem találkoztam még ilyen természetű hibával (szintén OTP), de ha épp kifogsz egy ilyet, akkor sem kéne leharapni érte a fejed szerintem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#178020) tothjozsi96 válasza icecave (#178017) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most jutott eszembe, olyan volt már velem hogy elutasította az Apple Pay-t de csak SPAR-ban, amikor túl gyorsan elvettem és nem vártam meg azt a jelzőhangot, nem lehet ez volt a gond? De újra érintettem és ment is.

[ Szerkesztve ]

(#178021) icecave válasza tothjozsi96 (#178018) üzenetére


icecave
nagyúr

3szor is megpróbáltam, ugye ott mutatja a csík, hogy végig szalad. Nem az volt a baj.

Giovan!: Persze, nekem nem gond, ha ilyenek vannak, iylen a technika. Csak azért ítam be, mert pont itt kaptam az ívet, mikor mondtam, hogy doridon milyen jól megy, de azért volt vele hiba, erre, hogy "Jajj, az Apple tökéletes, sosem hibázik (nyilván csak egy embertől jött). Ezért akartam beírni,hogy nem a f*szt nem :D

Amúgy meg tényleg nem gond, van ilyen.

(#178022) joey04 válasza icecave (#178021) üzenetére


joey04
titán

Nem védeni akarom, de arról volt szó, hogy megbízhatóbb az apple pay. Ez meg igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178023) Rage47 válasza joey04 (#178022) üzenetére


Rage47
veterán

arról volt szó, hogy sokkal több ember panaszkodik a simple pay-es megoldásra, mint az apple pay-re, ami szintén igaz :D

(#178024) r3dsnake válasza #30610944 (#177992) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Dehogy frankók, másfél év alatt undorító módon szarrá tapostam, nyikorgott, bélése szétment teljesen, talpa fullra elkopott. Próbáltam szakvéleményt kérni róla, sajnos nem kapott pozitív elbírálást. 30ezer kuka. Soha többé tisza. Csak adidas.

(#178025) icecave válasza joey04 (#178022) üzenetére


icecave
nagyúr

Igy van, de az sem hibatlan, mint kiderült. Ámen. :DDD

(#178026) Rage47 válasza r3dsnake (#178024) üzenetére


Rage47
veterán

nekem a nike ment szét egy év alatt a tisza meg három évig is bírja mert strapabíró bőr

(#178027) joey04 válasza icecave (#178025) üzenetére


joey04
titán

senki nem is mondta.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178028) r3dsnake válasza icecave (#178025) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Soha nem volt vele gond.

(#178029) radi8tor válasza r3dsnake (#178028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem mondjuk az új Revolut kártyámmal szarakodik (előzővel nem volt semmi gond). Ugyanazon a terminálon a kártyát odatartva meg elfogadja a vásárlást.
Igaz hogy egy hiba után nem toltam oda másodjára is a telefont. Legközelebb ezt próbálom ki.

⭐ Stella

(#178030) r3dsnake válasza radi8tor (#178029) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nemtudom, mindig órával fizetek. Azzal sose volt gond. Hatótávja is jobb, mint a telefonnak.

(#178031) joey04 válasza radi8tor (#178029) üzenetére


joey04
titán

én pont a revolut miatt használam az apple payt. Nekem érdekes módon már többször volt olyan, hogy a fizikai kártyát nem fogadta el, de a telefonnal tudtam fizetni revolut kártyával.

off: ph/ma mobilnézeten reszeltek? Mintha minden kisebb lenne, meg pár apró design változás is van talán.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178032) radi8tor válasza joey04 (#178031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A héten volt ráncfelvarrás. :K

⭐ Stella

(#178033) tothjozsi96 válasza r3dsnake (#178024) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hogyha nyáron is használtad akkor elhiszem, a bőr cipő ha nem tud kiszáradni teljesen akkor elkezd mállni, ez sajnos ilyen. Mondjuk azt én se értem hogy miért csak fél év garanciát vállal a Tisza. Utána meg van ez a szakvéleményes marhaság de hát.. Nekem a Deichmann-ba azt mondták hogy túl sokat használtam. Ja mondom.. Akkor minek cipő? Hogy ne használjam? Természetesen megvigyázott állapotban, teljesen letakarítva vittem vissza.

Van olyan volt egyetemista ismerősöm akinek volt 5 éves Tiszája és mint az új, nem viccelek, semmi baja nem volt. Szerintem 3-4 éve jobb minőséget képviselt a Tisza is. Én Szegedre jártam suliba, ott volt egy Tisza üzlet, ott vettem az első Tiszám. Martfűn gyártják a Tiszákat, legalábbis akkor a boltos ezt mondta, és amikor én vettem a Tiszát akkor 29.990 forint volt, és akkor egy Tisza cipő legyártása 8.400 forint volt. ;] ;] ;]

(#178034) szekra válasza icecave (#178000) üzenetére


szekra
őstag

Sose láttam még ilyen hiba üzenetet kiírva, biztos nem kártya hiba volt?

(#178035) icecave válasza szekra (#178034) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel miután elővettem azt a kártyát ami bedigitalizálva Apple payre nem ment, és azzal simán ment így nem kártya hiba volt.

Plusz mint írtam is, utána kicsivel fizettem Apple pay-el egy boltban és működött.

[ Szerkesztve ]

(#178036) szekra válasza icecave (#178035) üzenetére


szekra
őstag

Akkor viszont BKK terminál hiba, semmi köze Apple Payhez. :P

(#178037) icecave válasza szekra (#178036) üzenetére


icecave
nagyúr

Ugyanott fizettem telefonnal (Note 10+) többször is már, egyszer sem volt hiba.

Tökmindegy az egészet azért írtam hogy egyik se hibátlan, ennyi. Szívesen lennék kígyó akinek minden állandóan működik, amit csak használ, de nem vagyok :( :D

Amúgy is utálom azt a hozzáállást, hogy ha az Apple-nél valami nincs, vagy hibázik, akkor megpróbálnak meggyőzni, hogy az nekem nem is kell, vagy én vagyok a hülye. Ezzel általában lezártnak is tekintik az ügyet. Ezt most általánosságban írtam, nem pont erre a szitura.

[ Szerkesztve ]

(#178038) r3dsnake válasza icecave (#178037) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pesten egyesével veszem a metro jegyeket bkk terminálból, 50-ből 50x működött. Revoluttal és OTP-vel is. (Sőt még bőven haza apple pay bevezetése előtt Monese kártyával is.)

[ Szerkesztve ]

(#178039) szekra válasza icecave (#178037) üzenetére


szekra
őstag

Ez nem jelenti azt, hogy akkor épp nem volt baja az automatának, na mindegy. :) Ha máshol működött, ráadásul rögtön kb., akkor ki lehet zárni az AP-t.

(#178040) Cyberpunk válasza Rage47 (#178026) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ez sok mindentől függ, már hogy hogyan bírja egy cipő, még a járás is befolyásolhatja, és a talaj minősége, meg persze a minősége a terméknek. Viszont ami biztos, hogy nem feltétlen az olcsóbb lesz a kevésbé tartós, vagy egy adott márka a tuti a többi meg gagyi. Nekem jellemzően 2-3 évig szokták bírni, aztán vagy elkezdenek kiszakadni, elkopni a talpa (volt amelyiknek repedt is), vagy már szét van taposva, és nem tart a talpa, így cserélem. Volt Puma aminek a sarka szakadt ki belülről néhány hét alatt, pedig rendesen húzom le a cipőim, rendesen kikötve, más Puma meg vígan bírta a strapát.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#178041) kali válasza icecave (#178037) üzenetére


kali
legenda

Nem érted, hogy ha Apple, akkor azzal az eszközzel, szolgáltatással nem lehet gond, csak minden mással?

(#178042) szekra válasza kali (#178041) üzenetére


szekra
őstag

"Plusz mint írtam is, utána kicsivel fizettem Apple pay-el egy boltban és működött."
Én emiatt terminál hibára gyanakszom, de biztos az Apple a fos. :D

(#178043) Gergőke88 válasza r3dsnake (#178038) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha nem írtad le volna akkor is gondoltuk volna, hogy nálad mindig működik.
Én eddig ha 10x használtam, de egyszer a lidlben nekem se akart működni. Neked biztosan ment volna. :R

(#178044) Rage47 válasza Gergőke88 (#178043) üzenetére


Rage47
veterán

Lidlben nekem a sima kártyám sem ment csak bedugva egyszer, szóval ez szerintem terminál szarakodás. Többször kell próbálni... Nekem sem fogadta el az órámat pár hónpja a Lidl, de ez az évek során egyszer fordult elő, mióta új termináljuk van.
BKK automata volt, hogy kiírta, hogy kontaktus kell vagy mi, ott is dugnom kellett a kártyát. :D Nálam mindig ott van a kártya a biztonság kedvéért, ha fontos, hogy tuti tudjak fizetni. Az AP csak kényelem.

[ Szerkesztve ]

(#178045) icecave válasza Rage47 (#178044) üzenetére


icecave
nagyúr

Nálam is mindig ott van, ugye írtam is a múltkori esetet és igen, hiába megbízható, ha épp akkor szívsz, mikor se kp se kártya nincs nálad.

(#178047) joey04 válasza radi8tor (#178032) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178048) icecave


icecave
nagyúr

Spotify még mindig engedi, hogy családi csomagban legyek olyannal, akivel nem lakom együtt? Keresztlányomat betenném a csomagomba, de Vácon lakik én meg Pesten ugye.

(#178050) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,
Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni. Adott egy céges telefon Iphone SE, amit megvásároltam és elvileg töröltem róla a céges gmail fiókot. Enneke ellenére minden bongésző belépésnél, még háttértárból is állandóan ezt a hülye üzenetet dobja fel. Mit kellene tennem, hogy ez eltűnjön és ne értesítgessen folyamatosan, hogy milyen ügyesen beléptem.

Köszi!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.