Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) Totheground


Totheground
addikt

Egész használható ez az android ha erős vasat tesznek alá, de az appok valahogy még mindig nem az igaziak. Egy twitter kliens sincs pl, ami akár csak a fasorban lenne a Tweetbothoz képest... bár még keresgélek.
Állandó vonalnak marad az iPhone, viszont egyre inkább barátkozok a plus szériával. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#125002) r3dsnake válasza radi8tor (#125000) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk egy mostani PC standby-ban pont annyit fogyaszt, mint egy NAS, hiába erőmű. Ettől függetlenül a windows/OSX eléggé krumpli ilyen célra, a Synology rendszerét, funkcionalitását, elérését, alkalmazáskínálatát (mobilon is) nemigazán közelíti meg semmi. Push üzenetet kapok a telefonomra bármi fontos dolog történik (backup, áramkimaradás, kevés szabad hely, securty gondok, bármi), elérem a teljes rendszert port forwarding nélkül is a gyári WAN/LAN redirect, telefonról tudok hozzádobni torrentet, majd ezt menedzselni. Jó cucc, és erre a win/osx totál alkalmatlan, mindenre kellene egy külön szoftvert vadászni és configolni és akkor se lenne közelében ennek a felhasználói élménynek. Továbbmegyek, két alánk tartozó intézménynél is lecseréltük a win servert Synology-ra, mert sokkal jobban menedzselhetőek a jogosultságok, kaphatnak a userek saját felhő tárhelyet és a helyi mail szerverről / tartománykiszolgálóról sem kell lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#125003) radi8tor válasza r3dsnake (#125002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A CPU tud alacsony fogyasztású módba menni valóban, de ha megy a torrent rajta, akkor nem abban a milliamperes üzemmódban lesz.
VGA kártya nem tud hibernálódni úgy tudom csak Crossfire módban kapcsolja le a második kártyát.
A gép zajáról nem is beszélve.

⭐ Stella

(#125004) r3dsnake válasza radi8tor (#125003) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"VGA kártya nem tud hibernálódni"

De tud. Fullra leáll már a HD7xxx széria óta is, amikor a monitor lemegy standby-ba. Az én asztali gépem (i5-3550, R9270x SSD, HDD) 30W-t eszik standby-ban. A NAS is 20-25 körül.

(#125005) Blaise válasza r3dsnake (#125002) üzenetére


Blaise
veterán

Rendes Synora vagy tákolt/lopott Xpenologyra?

(#125006) Gsx-rr válasza Blaise (#125005) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pont ezt akartam kerdezni!
Ami ugye nem is annyira legalis szoftver........(mint irtad)
En mar eszre se veszem otthon a Nas-t annyira beepult a rendszerbe, tokeletesen mukodik. En kimondottan Plex-szerver miatt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#125007) r4z válasza Blaise (#125005) üzenetére


r4z
nagyúr

A kézi frissítgetés és a verzióban való lemaradás a hátránya csak a hákoltnak. Működni minden ugyanúgy működik, az OS is bitre megegyezik az eredetivel, közvetlenül a gyártótól tölti le az ember. Csak a bootloader van hegesztve, hogy Synonak higgye az alapot az OS.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#125008) madgie válasza radi8tor (#125003) üzenetére


madgie
titán

25-30 wattot eszik az i7-em torrent közben. Ezt nem übereli a Synology sem, a nyakamat rá.

Letöltenivalót meg nem nagy kaland hozzáadni a remote.utorrent.com mellett.

[ Szerkesztve ]

(#125009) Gergőke88 válasza madgie (#125008) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jó de a NAS gyartonak is meg kell elnie valamibol.
Illetve ugye ha jol meg van csinalva akkor tukrozi az adatokat, stb. Igaz ez PC-n is mukodik...

(#125010) madgie válasza Gergőke88 (#125009) üzenetére


madgie
titán

Jaja, én is backupolom a fotókat. A rendszert, meg a letöltött dolgokat ugyan nem, mert minek? :D

Persze megértem, ha valaki NAS-t vesz, nekem is volt. Aztán egy Mac Mini lett a mindenesem (Plex szerver, torrentgép meg mindenes PC), az 15-20 wattból elvolt magának, most meg az épített PC-m is elvan 25-30-ból. Csere a fotók miatt volt, kellett az erősebb vas, az Apple meg b*szik valós négymagos Minit kiadni 2012 óta.

(#125011) lacy86


lacy86
addikt

Megint jo temat szedtem elo 😅👌

(#125012) madgie válasza lacy86 (#125011) üzenetére


madgie
titán

Egy offtopikban miért is baj ez?

(#125013) lacy86 válasza madgie (#125012) üzenetére


lacy86
addikt

Nem "bantaskent" irtam.
( multkor is "veszekedesbe" ment at egy tema - ezt feleslegesen nem akarom )

(#125014) madgie válasza lacy86 (#125013) üzenetére


madgie
titán

Szerintem itt nem lesz ilyen, ha engem lehülyéz valaki, akkor elfogadom :D

(#125015) r3dsnake válasza Blaise (#125005) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egyik helyen "tákoltra" másikon rendesre. De az előbbi csak fájlszerverként működik. Az rendesen mennek a rendes van használva több dologra. Amúgy meg semmi illegál nincs benne. OSX-et is használok itthon PC-n, hivatalosan az AppStore-ból letöltött képfájllal telepítve. Van mellérakva egy bootloader és ennyi.

Amúgy elkezdtem a jogsit csinálni. Ha valami csoda folytán meglesz, a négyes golf mennyire van még jelenleg is rendben? Fater valamennyire ért a kocsikhoz, szóval átnézné rendesen, meg eleve ez csak fél év múlva lesz aktuális leghamarabb. Ha sikerülne kifogni egy jó állapotút nekem az a méret teljesen elég lenne. Inkább arra lennék kíváncsi mennyire szervizbejárós. Bár azt még ki kell derítsem, hogy két személy, plusz ledöntött üléssel két kutyabox elfér-e benne.

[ Szerkesztve ]

(#125016) Blaise válasza r4z (#125007) üzenetére


Blaise
veterán

Xpenology topicban olvastam, hogy valaki becumizta, szétesett a RAID, és élete fontos dolgai vesztek el örökre, megéri? :C

(#125017) r3dsnake válasza Blaise (#125016) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam backup gond nem lehet. Asztali gépről áthúzza a NAS a képek mappát minden este 8-kor, az új fájlokat meg tolja fel Amazon Cloudra instant. Mivel az utóbbi inkrementális és 30 napig a törölt fájlok is elérhetőek így max az utolsó 24 óra képeit veszíthetném el. Azok pedig mindig ott vannak SD kártyán következő fotózásig. Így végülis 4 helyen vannak a képeim egyszerre, az SD formázása után "csak" 3 helyen. Év végén erről szoktam egy zipet készíteni és feltölteni OneDrive-ba.

(#125018) r4z válasza Blaise (#125016) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem feltétlenül az Xpeno miatt, olvastam ilyet a hivatalos Syno fórumban is. Ez már abszolút a véletlenfaktor. Amúgy nem veszett el semmi, pont én segítettem neki visszaállítani (csak UFS Explorer kellett hozzá), minden adata meglett.

kígyó: Golf IV-et ne, a legszarabb széria. Keress rá a "nagy elsőautó-tanácsadó" TC cikksorozatra.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#125019) r3dsnake válasza r4z (#125018) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a tippet, elolvasom.

Azért gondoltam amúgy Golf IV-re, mert elég sokat lehet látni belőle tip-top állapotban és árban is elérhetőek a jó állapotúak. Fater Astra-t nézeget, de szegények annyira csúnyák, ráadásul lépcsős hátúba boxot se tudnék tenni.

(#125020) Tibee86 válasza r3dsnake (#125015) üzenetére


Tibee86
veterán

Volt a családban egy új korától kezdve (1.6 16v) járt azért elégszer szervizben sajnos tipikusan a gyújtótrafók szeretik elfosni magukat és még van jó pár típushiba. Azonkívül 2 év alatt 2x akarták elvinni a ház elől, nagyon nem megy (1.4-et el se tudom képzelni mit művelhet) ellenben enni szeret. Viszont anyag van benne rendesen, 60-70-el vertek telibe hátulról, a kasztni csavarodott de lábon hazahozott 200km-ről aztán gazdasági totálkárra felvették.

[ Szerkesztve ]

(#125021) r3dsnake válasza Tibee86 (#125020) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A dízel is szar?

(#125022) Tibee86 válasza r3dsnake (#125021) üzenetére


Tibee86
veterán

Ott ha hiba van akkor az zsebbenyúlós, de tapasztalatom nincs velük ( még mindig tartom magam ahhoz, hogy dízel a traktorba/teherautóba ;] ), illetve nagy golfrajongó barátom is azért adta el, mert nem nagyon szeretik a rövidtávokat (város), mondjuk ez nálad annyira nem játszana gondolom. Mint minden autónál igaz, ha jót veszel akkor sok pénzt spórolsz, de jó 4-es golf még mindig millió vagy fölötte inkább. Kollégám most vett 1.1-ért dízel kombit, arra még én is azt mondom, hogy szép és jó.

[ Szerkesztve ]

(#125023) Brumi˘ válasza r3dsnake (#125021) üzenetére


Brumi˘
addikt

Sok leélt, lógó belü van. De ha viszel magaddal egy hozzáértőt akkor lehet jót kifogni. (Az ár nem mindig tükrözi a valódi állapotot) Benzinesből az 1.8 20v szívó egy kellemes motor, nem is eszik sokkal többet mint az 1.6, de mozgékonyabb, cserébe ritka itthon.

(#125024) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszi az infókat, akkor lehet le is húzom a listáról. Fura, a Totalcaros cikkekben a kora ellenére a III-as golfokat ajánlják. Ott viszont tartanék tőle, hogy már rohad. Audi A3 lenne fasza, de azok drágák.

Nem lenne sokat hajtva, néha városba beszaladni (2x30km), meg nagyritkán hosszabb távra. Ha elkezdenék kutyával komolyabban foglalkozni, akkor 1-2 rendezvényre párhavonta.

(#125025) Blaise válasza r3dsnake (#125021) üzenetére


Blaise
veterán

Golf 1.9 TDI és PD TDI is viszonylag jó konstrukciók, csak sok a lefingott példány, az óra szerint hiába mutat 200.000 km-et, simán belerakhattak kétszer ennyit.

(#125026) -secret- válasza r3dsnake (#125019) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Golf IV 1.6 amióta megvan egy forintot sem kellett belekölteni. (~3-4 éve)

(#125027) B-L-A-C-K válasza -secret- (#125026) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak neked, vagy Faternak se? ;]

(#125028) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#125027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#125029) b4zsi- válasza -secret- (#125026) üzenetére


b4zsi-
őstag

Olajcsere luxus? :DDD

(#125030) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#125027) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:DDD

(#125031) icecave


icecave
nagyúr

Tököm tele az androiddal, Anyukám Gpad 7.0-jára (v400) próbálok vadászni egy kitkat firmware-t, hogy downgradelhessem, mert a Lollipop frissítés óta a skype használhatatlan, recseg a hang és tuti hogy a szoft okozta.

Találtam észak amerikai firmet (V40010e.kdz), meg brazilt (V40010f.kdz), de sehol egy magyar,vagy bármi...

(#125032) lacy86 válasza icecave (#125031) üzenetére


lacy86
addikt

Koszi!

Akkor marad az iphone 😁😁😁 ;]

(#125033) icecave válasza lacy86 (#125032) üzenetére


icecave
nagyúr

Írtam véleményt a szakmaiba én is, valaki pont droidot akart próbálni. Okés a rendszer nagyjából, és vannak igen erős előnyei, de ez a backup dolog még rohadtul necces. Plusz mindenki azzal érvel, hogy droidon vissza lehet tenni a régebbi szoftot is. Ja, persze, kutatom a neten a firmet mint állat, de rohadtul nem találok normálisat (amit igen, nem tudom, fel merjem e rakni).

Persze az is ilyen "maszek" flasthtool progival ugye...

[ Szerkesztve ]

(#125034) joey04 válasza icecave (#125033) üzenetére


joey04
titán

Plusz mindenki azzal érvel, hogy droidon vissza lehet tenni a régebbi szoftot is. Ja, persze, kutatom a neten a firmet mint állat, de rohadtul nem találok normálisat (amit igen, nem tudom, fel merjem e rakni).

Igen ezt én is néztem még a Motonál, hogy kínkeservesen, vagy úgy sem lehetett visszaállni. Az a helyes megfogalmazás, hogy vannak készülékek ahol viszonylag könnyen, van ahol kínkeservesen és van ahol sehogy nem lehet régebbi rendszerre visszaállni droidon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#125035) -secret- válasza b4zsi- (#125029) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Úgy gondolom, hogy ez alap és minden járműben cserélni kell. Meg érted, a vadkárt is felhozhattad volna ennyi erővel.

feka: se-se ;)

[ Szerkesztve ]

(#125036) icecave válasza joey04 (#125034) üzenetére


icecave
nagyúr

Na sikerült a downgrade, hogy rohadna meg. Skype alatti recsegés megszűnt, pedig ugyanaz a skype került fel, csak épp nem Lollipop-ra, hanem kitkatra.

(#125037) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kemény motorbaleset, sajnos egyik se élte túl.

(#125038) madgie válasza icecave (#125036) üzenetére


madgie
titán

(#125039) lacy86 válasza B-L-A-C-K (#125037) üzenetére


lacy86
addikt

Ezert kell menni mint allat ... :U

(#125040) Gergőke88


Gergőke88
addikt


Laza vacsi, 40dkg...

(#125041) w333 válasza Gergőke88 (#125040) üzenetére


w333
félisten

Fincsi ... :D

Hirtelen azt gondoltam hogy ez egy disznó arca ... pont úgy néz ki :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#125042) Blaise válasza Gergőke88 (#125040) üzenetére


Blaise
veterán

Buffalo Steak House?

(#125043) Gergőke88 válasza Blaise (#125042) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen. Nekunk ez kozel van, szeretjuk nagyon.

(#125044) Blaise válasza Gergőke88 (#125043) üzenetére


Blaise
veterán

Régebben mi is jártunk oda, nagyon kedvesek voltak, az első látogatásnál egy western kalapot is adtak ajándékba, de a XI.kerből elég messze van.

Mostanában inkább Érdre szoktunk menni (Branco Steakhouse), minden hónapban van Steak kedd, -20% kedvezmény a steakekre.

[ Szerkesztve ]

(#125045) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#125040) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ú, hazudnék ha azt mondanám nem enném... :P

(#125046) lacy86 válasza Gergőke88 (#125040) üzenetére


lacy86
addikt

Gyerekjatek 😁😁😁

Szep kis adag! Remelem nem volt repeta 😂😂😂

(#125047) Totheground válasza Gergőke88 (#125040) üzenetére


Totheground
addikt

Nekem kicsit túl sültnek tűnik.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#125048) Gergőke88 válasza Totheground (#125047) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem adta vissza jol a fenykep. Mediumra volt sutve, es tenyleg az volt.
Black: elotte toltam egy felmaratont, igy ezt most bele fert :D

(#125049) r4z válasza Blaise (#125044) üzenetére


r4z
nagyúr

Bazz, heti szinten járok arra, és még nem jártam a Brancoban :D Tervbe véve, kösz a tippet :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#125050) lacy86


lacy86
addikt

Szeptemberi bejelentes utan kb 10k csokkentest varok 6S teren
( de szerintem meg annyi se lesz 🙄 )

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.